Denk dat ik dan eerder voor een thuis-accu zou gaan, er vanuit gaande dat die nog wat betaalbaarder worden.quote:Op zondag 28 augustus 2022 18:38 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Maar ga je dan echt ook je gebruik plannen? Dat zie ik niet echt zitten.
Niet zo zwartgallig, toen maart 2020 de Shell alleen nog tegen betaling haar olie kon afzetten stond jij dacht ik ook niet op de barricades omdat ze zoveel verlies leden.quote:Op zondag 28 augustus 2022 18:52 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Maar gelukkig klotsen de - al dan niet met belastinggeld gespekte - miljardenwinsten in het bedrijfsleven en bij aandeelhouders nog altijd tegen de plinten, supergaaf!
Als dat langdurig voor Shell had geduurd hadden ze sowieso een bailout gehad van de overheden.quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:28 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Niet zo zwartgallig, toen maart 2020 de Shell alleen nog tegen betaling haar olie kon afzetten stond jij dacht ik ook niet op de barricades omdat ze zoveel verlies leden.
Hoe dan ook, ik verwacht dat de lonen echt substantieel omhoog gaan, en anders maar de weg inslaan van hogere vpb, lagere inkomstenbelasting.
Dat zou kunnen, maar dat zou lang duren gezien de hoeveelheid equity die daar in zit.quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:32 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Als dat langdurig voor Shell had geduurd hadden ze sowieso een bailout gehad van de overheden.
Die korte tijd dat Shell even geen astronomische winst kon maken weegt niet op tegen de tientallen miljarden winst die ze nu ieder kwartaal maken.quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:28 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Niet zo zwartgallig, toen maart 2020 de Shell alleen nog tegen betaling haar olie kon afzetten stond jij dacht ik ook niet op de barricades omdat ze zoveel verlies leden.
Hoe dan ook, ik verwacht dat de lonen echt substantieel omhoog gaan, en anders maar de weg inslaan van hogere vpb, lagere inkomstenbelasting.
Kijkend naar de adjusted earnings:quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:36 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Die korte tijd dat Shell even geen astronomische winst kon maken weegt niet op tegen de tientallen miljarden winst die ze nu ieder kwartaal maken.
Dat de lonen gaan stijgen is een illusie, dat doen ze nl. al decennialang niet significant. Althans niet in vergelijking met de winstcijfers die het bedrijfsleven in dezelfde tijd gemaakt heeft.
optie 3 is waarschijnlijker: de winsten blijven, de consumenten blijven zich blauw betalen en er veranderd nietsquote:Op zondag 28 augustus 2022 19:56 schreef Bart2002 het volgende:
Al die miljarden hierboven is ons geld. Dat moet terug. Goedschiks of kwaadschiks.
De Shellen mogen best wat winst maken maar dit is pervers. Dus dat geld komt terug.
Andere mogelijkheden zijn er niet.
Ja maar mijn aandelen dan.quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:56 schreef Bart2002 het volgende:
Al die miljarden hierboven is ons geld. Dat moet terug. Goedschiks of kwaadschiks.
De Shellen mogen best wat winst maken maar dit is pervers. Dus dat geld komt terug.
Andere mogelijkheden zijn er niet.
Dit dus, het enige wat zal veranderen is dat er nóg meer kapitaal van burgers naar bedrijfsleven en aandeelhouders doorgesluisd gaat worden. Het neoliberalisme draait op volle toeren.quote:Op zondag 28 augustus 2022 20:07 schreef mschol het volgende:
[..]
optie 3 is waarschijnlijker: de winsten blijven, de consumenten blijven zich blauw betalen en er veranderd niets
Nee, dat niet in extremis. Maar ik gooi wel de vaatwasser op 70 graden en de fietsaccu op die tijden aan. Scheelt alsnog maar een paar tientjes op jaarbasis als je mazzel hebt, maar ik vind het ook wel prettig dat je elke maand gewoon afrekent op je verbruik, zonder uit te kijken naar je jaarafrekening. Moet je wel kunnen handelen dat je nu 100 betaalt en in februari 700, maar c'est la vie.quote:Op zondag 28 augustus 2022 18:38 schreef AQuila360 het volgende:
Maar ga je dan echt ook je gebruik plannen? Dat zie ik niet echt zitten.
Naar wie gaat het terug dan? Shell is een Brits bedrijf.quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:56 schreef Bart2002 het volgende:
Al die miljarden hierboven is ons geld. Dat moet terug. Goedschiks of kwaadschiks.
De Shellen mogen best wat winst maken maar dit is pervers. Dus dat geld komt terug.
Andere mogelijkheden zijn er niet.
Boekhoudertje.quote:Op zondag 28 augustus 2022 21:06 schreef nostra het volgende:
[..]
Nee, dat niet in extremis. Maar ik gooi wel de vaatwasser op 70 graden en de fietsaccu op die tijden aan. Scheelt alsnog maar een paar tientjes op jaarbasis als je mazzel hebt, maar ik vind het ook wel prettig dat je elke maand gewoon afrekent op je verbruik, zonder uit te kijken naar je jaarafrekening. Moet je wel kunnen handelen dat je nu 100 betaalt en in februari 700, maar c'est la vie.
Zo'n halve autist blijf ik in de basis wel ja.quote:
Onzin en gaat niet gebeuren. Toen ze verlies leden hoorde ik je ook niet.quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:56 schreef Bart2002 het volgende:
Al die miljarden hierboven is ons geld. Dat moet terug. Goedschiks of kwaadschiks.
De Shellen mogen best wat winst maken maar dit is pervers. Dus dat geld komt terug.
Andere mogelijkheden zijn er niet.
Vanaf welk bedrag is het pervers en wat is acceptabel?quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:56 schreef Bart2002 het volgende:
Al die miljarden hierboven is ons geld. Dat moet terug. Goedschiks of kwaadschiks.
De Shellen mogen best wat winst maken maar dit is pervers. Dus dat geld komt terug.
Andere mogelijkheden zijn er niet.
Ons geld nog wel. Een Britse plc die nauwelijks winst in Nederland maakt, op wat flinterdunne marges bij de pompstations en wat in Pernis na. Wat is daar precies van ons aan en wat wil je als Nederlandse overheid daar precies aan afromen of aan belasting op heffen?quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:56 schreef Bart2002 het volgende:
Al die miljarden hierboven is ons geld.
Ons geld!quote:Op maandag 29 augustus 2022 07:17 schreef nostra het volgende:
[..]
Ons geld nog wel. Een Britse plc die nauwelijks winst in Nederland maakt, op wat flinterdunne marges bij de pompstations en wat in Pernis na. Wat is daar precies van ons aan en wat wil je als Nederlandse overheid daar precies aan afromen of aan belasting op heffen?
https://www.nu.nl/nu-klim(...)d-energietekort.htmlquote:België en Duitsland blijven van plan om deze winter kerncentrales te sluiten, ook al stevent Europa af op een winter waarin energie schaars en peperduur zal zijn. Door de sluitingen is er meer aardgas nodig.
Al sinds de kernramp in Fukushima stevent Duitsland af op een Atomausstieg: veertien kerncentrales gingen sinds 2011 dicht, de laatste drie moeten voor het eind van dit jaar volgen. De Belgische 'kernuitstap' kent een nog langere en politiek complexere aanloop, maar moet volgende maand eindelijk vorm krijgen met de sluiting van Doel 3, een van de zeven Belgische kernreactoren. In februari sluit nog een centrale.
De sluiting van kerncentrales staat onder druk door de oorlog in Oekraïne, de teruggeschroefde levering van Russisch aardgas en de daarbij behorende torenhoge energieprijzen. De kernenergie die wegvalt moet straks worden vervangen door elektriciteit uit gas- en kolencentrales.
Die leveren niet alleen een stijging van de CO2-uitstoot op, maar maken ook gebruik van brandstoffen die in de afgelopen maanden peperduur zijn geworden. In sommige gevallen spekken ze ook nog eens de Russische staatskas. En hoe meer aardgas we gebruiken, hoe sterker de stijging van de energieprijzen die een groot deel van de Europese huishoudens komende winter in energiearmoede dreigen te storten.
Met de huidige groothandelsprijzen krijgen huishoudens en bedrijven te maken met een gasprijs van 4 à 5 euro per kubieke meter, zegt energie-expert Martien Visser. "Dan komt echt bijna iedereen in de problemen." Omdat veel stroom met aardgas wordt opgewekt, schieten elektriciteitsprijzen ook de lucht in. Bovendien zorgen de hoge energieprijzen voor inflatie, omdat ze allerlei producten duurder maken.
'Uitermate ongelukkige beslissing'
Visser pleit daarom voor het openhouden van de kerncentrales. Door de Belgische kerncentrale Doel 3 door te laten draaien, zou er jaarlijks 1,5 miljard kubieke meter gas minder nodig zijn. "Het sluiten van die ene centrale doet in één keer alle besparing van Nederlandse en Belgische huishoudens bij elkaar teniet", zegt Visser.
Toch lijkt de sluiting van de Belgische kerncentrales Doel 3 en Tihange 2 niet meer tegen te houden. De Belgische minister Zuhal Demir (Energie en Omgeving) eerder zei te hopen dat dat nog wel kon, maar volgens eigenaar Engie is dit "om veiligheids- en technische redenen onmogelijk".
Volgens Visser hadden overheden snel na het begin van de oorlog knopen moeten doorhakken over de energievoorziening. "Er wordt heel lang gedraald, zoals we in Nederland ook hebben gezien met het heropenen van de kolencentrales."
Veel Duitsers willen centrales openhouden
Mogelijk kunnen de Duitse kerncentrales wél langer blijven draaien. De sluiting van de drie overblijvende reactoren zou in ieder geval tot het eind van de winter kunnen wachten, zeggen de eigenaren. Maar dan moet daar wel de politieke wil voor zijn. Visser vreest dat die beslissing ook te laat zal vallen.
De Duitse coalitie is verdeeld en geeft de afgelopen maanden tegenstrijdige signalen af. Bondskanselier Olaf Scholz zette begin augustus de deur op een kier door te zeggen dat het "misschien logisch" is om de levensduur van de centrales te verlengen. Volgens bronnen van The Wall Street Journal was er zelfs al een deal in het Duitse kabinet.
Enkele dagen later smeet minister Robert Habeck (Economie en Klimaat) de deur toch weer dicht. Volgens de politicus van de Groenen zou het openhouden van de kerncentrales ervoor zorgen dat Duitsland 'slechts' 2 procent minder aardgas gebruikt.
Uit een peiling van ARD bleek onlangs dat veel Duitsers het langer openhouden van de kerncentrales steunen. Slechts 15 procent van de ondervraagden vindt dat de centrales voor het eind van het jaar dicht moeten. 41 procent wil ze enkele maanden langer laten draaien, en nog eens 41 procent is voor langdurige verlenging van de levensduur.
'Je moet niet verrast worden'
"Veiligheid moet voorop staan", zegt Behnam Taebi, hoogleraar Energie- en Klimaatethiek aan de TU Delft. Als de kerncentrales veilig kunnen blijven draaien, moeten overheden volgens hem goed kijken naar de effecten op mogelijke gastekorten, energieprijzen en energiearmoede voordat ze worden gesloten.
"Je zou ervoor moeten waken dat gastekorten niet leiden tot nog ergere energiearmoede, dat mensen in de winter hun radiator niet meer open kunnen draaien. Dat zijn ernstige neveneffecten die je tot op zekere hoogte moet kunnen voorkomen. Daarom moet je nu al nadenken waar de elektriciteit vandaan gaat komen als er straks minder gas beschikbaar is."
De energiecrisis laat volgens de hoogleraar zien dat overheden zich actiever moeten bemoeien met het energiesysteem. "Ik denk dat overheden steeds meer inzien dat je bepaalde voorzieningen als energie niet alleen maar aan de markt kunt overlaten."
Tsja.. wij willen Groningen niet opvoeren.. dat is ook stom.quote:Op maandag 29 augustus 2022 12:36 schreef ACT-F het volgende:
Net nu de prijs aan het zakken is door het bericht dat de Duitse gasvoorraden eerder vol zijn dan verwacht komt dit bericht naar buiten
[..]
https://www.nu.nl/nu-klim(...)d-energietekort.html
...zodra het gas boven de grond komt; Rien ne va plus, het gas is nu van de EU.quote:Op maandag 29 augustus 2022 13:28 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Tsja.. wij willen Groningen niet opvoeren.. dat is ook stom.
Dit gaat niks brengen.. of.. straks stabiliseert het rond 150-200¤ en is iedereen happy ondanks dat het dan alsnog verdubbeld is in prijs.quote:
Ik denk ook dat we daar blij mee mogen zien als we zo de winter doorkomen.quote:Op maandag 29 augustus 2022 13:52 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dit gaat niks brengen.. of.. straks stabiliseert het rond 150-200¤ en is iedereen happy ondanks dat het dan alsnog verdubbeld is in prijs.
Probleem is dat een prijs van 2-3¤/kuub voor heel veel huishoudens (aan de onderkant van de maatschappij) zeer problematisch gaat worden.quote:Op maandag 29 augustus 2022 15:19 schreef PS. het volgende:
[..]
Ik denk ook dat we daar blij mee mogen zien als we zo de winter doorkomen.
Die onderkant van de maatschappij heeft 1300 euro gekregen, het zal moeilijker zijn voor mensen die daar net buiten vielen.quote:Op maandag 29 augustus 2022 15:41 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Probleem is dat een prijs van 2-3¤/kuub voor heel veel huishoudens (aan de onderkant van de maatschappij) zeer problematisch gaat worden.
Die 1300 is al op voor de winter begintquote:Op maandag 29 augustus 2022 15:45 schreef PS. het volgende:
[..]
Die onderkant van de maatschappij heeft 1300 euro gekregen, het zal moeilijker zijn voor mensen die daar net buiten vielen.
Maar zoals ik in een ander topic ook al zei: Die energietoeslag kwam net voor de zomervakantie, dus bij een groot deel zal dat geld wel niet meer bestaan, maar dat is dan hun eigen probleem.
Dat geloof ik ook wel, maar niet aan energiekosten.quote:Op maandag 29 augustus 2022 15:48 schreef raptorix het volgende:
[..]
Die 1300 is al op voor de winter begint
Dat zal je altijd houden zolang je contant uitkeert, zie ook mensen met zorgtoeslag die toch betalingsachterstanden hebben bij de zorgverzekeraars.quote:Op maandag 29 augustus 2022 15:45 schreef PS. het volgende:
[..]
Die onderkant van de maatschappij heeft 1300 euro gekregen, het zal moeilijker zijn voor mensen die daar net buiten vielen.
Maar zoals ik in een ander topic ook al zei: Die energietoeslag kwam net voor de zomervakantie, dus bij een groot deel zal dat geld wel niet meer bestaan, maar dat is dan hun eigen probleem.
Dan nog, als men het apart heeft gezet redt het ze niet de winter door. Als je aan het minimum zit telt alles dubbel zo zwaar, dus ook de huidige trend met boodschappen etc.quote:Op maandag 29 augustus 2022 15:49 schreef PS. het volgende:
[..]
Dat geloof ik ook wel, maar niet aan energiekosten.
Dat scheelt niet veel meer.quote:Op maandag 29 augustus 2022 15:49 schreef PS. het volgende:
[..]
Dat geloof ik ook wel, maar niet aan energiekosten.
Er wordt door de gemeentes helemaal niet gekeken of iemand dat bedrag wel of niet nodig heeft. Stellen gewoon dat als je onder een bepaalde grens zit met je inkomsten dat je dan recht hebt op die steun. Het is dus mogelijk dat mensen die een voordelig energiecontract hadden en geld terug krijgen van de energieleverancier ook die1300 euro krijgen.quote:Op maandag 29 augustus 2022 15:45 schreef PS. het volgende:
[..]
Die onderkant van de maatschappij heeft 1300 euro gekregen, het zal moeilijker zijn voor mensen die daar net buiten vielen.
Maar zoals ik in een ander topic ook al zei: Die energietoeslag kwam net voor de zomervakantie, dus bij een groot deel zal dat geld wel niet meer bestaan, maar dat is dan hun eigen probleem.
Dat kan ja, maar die mensen gaan kei hard getroffen worden door de huidige prijzen. Als je minimum inkomen hebt kun je er niet bepaald een energierekening van 400-600¤ bij hebben iedere maand.quote:Op maandag 29 augustus 2022 16:04 schreef torentje het volgende:
[..]
Er wordt door de gemeentes helemaal niet gekeken of iemand dat bedrag wel of niet nodig heeft. Stellen gewoon dat als je onder een bepaalde grens zit met je inkomsten dat je dan recht hebt op die steun. Het is dus mogelijk dat mensen die een voordelig energiecontract hadden en geld terug krijgen van de energieleverancier ook die1300 euro krijgen.
Nee, totaal niet. Ik zou zoiets nooit gered hebben 14 geleden, toen ik ¤100 per maand overhield als alles betaald was en de boodschappen gedaan waren.quote:Op maandag 29 augustus 2022 16:06 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dat kan ja, maar die mensen gaan kei hard getroffen worden door de huidige prijzen. Als je minimum inkomen hebt kun je er niet bepaald een energierekening van 400-600¤ bij hebben iedere maand.
Ik had jaren terug ¤5 per kuub voorspeld, maar nu het er is kan ik het eigenlijk niet gelovenquote:Op maandag 29 augustus 2022 15:14 schreef Heph844 het volgende:
[ twitter ]
Vattenfall wil nog even geen nieuwe klanten
Het probleem is dat er vaak andere schuldeisers al staan te dringen waardoor het geld nooit gebruikt kan worden waar het voor bedoeld is. Amsterdam heeft een aantal jaren terug ook eens die fout gemaakt.quote:Op maandag 29 augustus 2022 15:50 schreef Heph844 het volgende:
Dat zal je altijd houden zolang je contant uitkeert, zie ook mensen met zorgtoeslag die toch betalingsachterstanden hebben bij de zorgverzekeraars.
Precies.quote:Daarom zou compensatie via de energierekening ook veel beter zijn.
Ik heb een vrij goedkope hypotheek (opknapper, juiste moment gekocht paar jaar geleden) en ik denk dat wanneer ik alleen zou zijn en echt echt echt mijn best zou doen, ik mijn vaste lasten (exclusief energierekening) terug zou kunnen brengen naar +/- 1300-1400 euro per maand. Ik snap niet hoe mensen die aan het minimum zitten het (ook al ontvangen ze huursubsidie etc.) allemaal voor elkaar boksen momenteel.quote:Op maandag 29 augustus 2022 16:10 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Nee, totaal niet. Ik zou zoiets nooit gered hebben 14 geleden, toen ik ¤100 per maand overhield als alles betaald was en de boodschappen gedaan waren.
Sterf met je aandelen.quote:
Als dit de prijs is na het ‘goede’ bericht dat de reserves gevuld zijn, dan is deze prijs nu het minimum.quote:Op maandag 29 augustus 2022 13:52 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dit gaat niks brengen.. of.. straks stabiliseert het rond 150-200¤ en is iedereen happy ondanks dat het dan alsnog verdubbeld is in prijs.
quote:Op vrijdag 26 augustus 2022 10:37 schreef QAnonn het volgende:
[..]
Normaalgesproken als een grafiek zo parabolisch gaat komt er een flinke correctie (zoals eind 2021), dit kan niet lang blijven doorstijgen. Na de correctie kan het wel weer verder stijgen natuurlijk.
Wanneer idealisme en realisme botsen. Wat heb je dan een gigantische betonnen plaat voor de kop zeg.quote:Op maandag 29 augustus 2022 12:36 schreef ACT-F het volgende:
Net nu de prijs aan het zakken is door het bericht dat de Duitse gasvoorraden eerder vol zijn dan verwacht komt dit bericht naar buiten
[..]
https://www.nu.nl/nu-klim(...)d-energietekort.html
De vraag is of het doorzet. Ik vrees van niet.quote:Op maandag 29 augustus 2022 16:44 schreef QAnonn het volgende:
[..]
[ twitter ]
De correctie is er sneller dan verwacht.
Zo snel passen ze de prijzen in het voordeel van de consument niet aan hoor. En de markt prijst de winter natuurlijk ook al lang en breed in. Die zijn bekend met dat na september oktober komt, dan november, december, januari, februari en maart. Echt.quote:Op maandag 29 augustus 2022 16:35 schreef mother_mercury het volgende:
[..]
Als dit de prijs is na het ‘goede’ bericht dat de reserves gevuld zijn, dan is deze prijs nu het minimum.
Want verder zal de vraag de komende (koudere) maanden gaan stijgen. Tenzij Rusland de kraan openzet of Nederland de kraan open zet in Groningen (tenzij dat weer verkocht wordt voor een spotprijs aan het buitenland ‘omdat we dat zo afgesproken hebben).
Ik zou als ik Nederland was dreigen dat als ze dit doorzetten dat ze geen aanspraak meer kunnen maken op gas uit Groningen. Want gevalletje eigen schuld. Gelet op de omstandigheden heeft dan best nog wel kans van slagen.quote:Op maandag 29 augustus 2022 16:55 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Wanneer idealisme en realisme botsen. Wat heb je dan een gigantische betonnen plaat voor de kop zeg.
Doorgeslagen milieusoldaten. Meer kan ik er niet van maken.
Geen idee hoe dat juridisch in elkaar steekt maar ik kan me voorstellen dat zoiets wel is opgenomen in evt contracten.quote:Op maandag 29 augustus 2022 17:02 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik zou als ik Nederland was dreigen dat als ze dit doorzetten dat ze geen aanspraak meer kunnen maken op gas uit Groningen. Want gevalletje eigen schuld. Gelet op de omstandigheden heeft dan best nog wel kans van slagen.
Alsof je een goede jas weg gaat gooien met de wetenschap dat deze bikkelhard nodig zal zijn om de vrieskoude te trotseren.quote:Op maandag 29 augustus 2022 17:06 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Geen idee hoe dat juridisch in elkaar steekt maar ik kan me voorstellen dat zoiets wel is opgenomen in evt contracten.
Ja eh sorry jongens we hebben de boel zelf nu afgesloten *houdt hand op
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |