In de korte termijn schiet je jezelf eventjes in de voeten (minder gas), maar op de langere termijn ben je af van de chantagemiddelen van Rusland. Een mooie bijkomst is dat de transitie naar (meer) duurzame energie nu wellicht sneller verloopt.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:21 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Ach je moet wat over hebben voor je steun aan Oekraine![]()
Het is overduidelijk dat we onszelf in de voet schieten in de hoop de ander pijn te doen.
En dat er met ons zal gelachen worden is ook evident
Rusland lijdt anders meer pijn (door de sancties en de verliezen op het slachtveld) dan de EU.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:15 schreef Lospedrosa het volgende:
Nog een laatste toevoeging, de EU moet nu gaan oppassen niet de grootste economische verliezer te worden van deze oorlog.
Er zijn een paar partijen die er lachend naar kijken en er zelf goed op gedijen.
Klopt, maar wij zijn snowflakes die niets gewend zijn. Een paar procent koopkrachtverlies en Oekraine moet geofferd worden.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:25 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Rusland lijdt anders meer pijn (door de sancties en de verliezen op het slachtveld) dan de EU.
Geloof dat Oekraïne de meeste fysieke pijn geniet, dat is immers het soevereine land dat is ingevallen.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:25 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Rusland lijdt anders meer pijn (door de sancties en de verliezen op het slachtveld) dan de EU.
Dat komt puur omdat politiek (in zijn algemeenheid) handelen op de korte termijn is. De poppetjes worden vaak vervangen, en de zittende poppetjes willen blijven zitten en bedrijven ze hun politiek dus daarnaar (in plaats van dat ze handelen op wat beter is op de langere termijn).quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:27 schreef Confetti het volgende:
[..]
Klopt, maar wij zijn snowflakes die niets gewend zijn. Een paar procent koopkrachtverlies en Oekraine moet geofferd worden.
Daarom zullen wij verliezen.
Alleen als je de ladingen berichten van hoe de rus economie water maakt, comfortabel blijft negeren, of natuurlijk terzijde schuift als zijnde "onzin".quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:15 schreef Lospedrosa het volgende:
Nog een laatste toevoeging, de EU moet nu gaan oppassen niet de grootste economische verliezer te worden van deze oorlog.
Er zijn een paar partijen die er lachend naar kijken en er zelf goed op gedijen.
Van de verliezen op het slagveld is weinig bekend, zowel van de Oekraine als Rusland. En of de sancties meer pijn doen bij het russische regieme betwijfel ik. De russische bevolking is nogal wat gewend, de westerse bevolking is daarentegen verworden tot naïeve volgevreten moraalridders.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:25 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Rusland lijdt anders meer pijn (door de sancties en de verliezen op het slachtveld) dan de EU.
Dat Duitsland (en andere landen) niet lukraak beslissingen nemen die grote gevolgen kunnen hebben, lijkt het erop dat de EU-landen allang al bij elke beslissing de economische gevolgen meewegen.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:29 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Maar op puur geopolitiek financieel vlak moet de EU gaan oppassen niet uitgespeeld te worden.
Ah telt ideologie ineens ook mee nu ?quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:25 schreef YStec het volgende:
[..]
In de korte termijn schiet je jezelf eventjes in de voeten (minder gas), maar op de langere termijn ben je af van de chantagemiddelen van Rusland. Een mooie bijkomst is dat de transitie naar (meer) duurzame energie nu wellicht sneller verloopt.
De EU en Rusland zijn ideologisch simpelweg niet compatible. Wordt de ruzie nu gesust, gaat het in de toekomst alsnog een probleem vormen, aangezien Rusland er elke keer mee kan dreigen. De EU mag wel eens een keertje pro-actief zijn en de troefkaarten van Rusland onschadelijk maken.
Wij ontvangen nog maar 25% van normaal en Rusland verdient daar 2,5x meer mee dan wat het normaal voor 100% verdiende.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:19 schreef YStec het volgende:
[..]
China ontvangt meer gas, dus de sancties werken niet..
Je moet dat niet telkens gaan betrekken op Rusland.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:35 schreef YStec het volgende:
[..]
Dat Duitsland (en andere landen) niet lukraak beslissingen nemen die grote gevolgen kunnen hebben, lijkt het erop dat de EU-landen allang al bij elke beslissing de economische gevolgen meewegen.
En laten we eerlijk zijn: de EU - een groep landen die elkaar steunen - overleeft een paar economische tikken (of meppen) veel beter dan een land als Rusland. Dat laatste staat er min of meer in z'n eentje voor, en dat de economische banden tussen Rusland en de EU verslechteren is een hardere klap voor Rusland dan voor de EU.
Wat ik hiermee wil aangeven is... als het aankomt op de lange adem, heeft de EU een veel langere adem dan Rusland.
Dat komt omdat wij ons in het Westen worden voorzien in onze basale behoeften en ons dus druk kunnen maken om luxeprobleempjes.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:35 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De russische bevolking is nogal wat gewend, de westerse bevolking is daarentegen verworden tot naïeve volgevreten moraalridders.
De Power of Siberia is ongeveer even groot als Nord Stream 1 en is de enige pijpleiding die naar China loopt. Hoeveel lopen er ook alweer van Rusland naar Europa? Ah ja, Nord Stream 1, Nord Stream 2, Druzhba, Sojoez, Yamal, Turkstream en Blue Stream. Die maximale (!) jaarlijkse 60 miljard kuub voor China zal lekker compenseren voor de 155 miljard kuub Russisch gas die jaarlijks in Europa wordt verstooktquote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:03 schreef FLATTTENtheCURVE het volgende:
[ twitter ]
Sancties lijken niet te werken.
Dat is nu met 60% gestegen, oftewel China importeert nu grofweg 10% van het Europese verbruik van afgelopen jaar, en ik ga er vanuit dat ze een zeer aanzienlijke korting krijgen in vergelijking met de Europese prijzen. Inderdaad overduidelijk dat de sancties niet werken, allemachtig zegquote:Im ersten Halbjahr 2022 hat Gazprom seine Gaslieferungen über die Power of Siberia-Pipeline nach China um 63,4 Prozent erhöht, teilte der Konzern kürzlich mit.
Dem Jahresbericht des russischen Konzerns zufolge lieferte Gazprom im Jahr 2021 10,39 Milliarden Kubikmeter Gas über die Pipeline Power of Siberia nach China. Zum Vergleich: Im Jahr 2020 belief sich die Liefermenge auf lediglich 4,1 Milliarden Kubikmeter Gas.
quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:38 schreef vosss het volgende:
[..]
Wij ontvangen nog maar 25% van normaal en Rusland verdient daar 2,5x meer mee dan wat het normaal voor 100% verdiende.
Dus nee, die sancties werken inderdaad voor geen ene mieter.
Donderdag maar eens zien of Gazprom die Nordstream weer opstart. Ze hebben zich in ieder geval al beroepen op force majeure, dus de verwachtingen liggen niet heel hoog op dat er weer gas gaat stromen door die pijp.
Ik verwacht voor het weekend nog redelijk wat paniek en dan met name in Duitsland.
Tegen oktober gaat de gaskraan in Groningen gewoon weer open om onze oosterburen van gas te voorzien. En dat voor een lagere prijs dan wat wij er zelf voor betalen.
Nee de sancties werken echt prima. Laat je nakijken vent
Verder is het leven meer dan gas en olie alleen; als je straks niet aan je electronica kunt komen, ga je dat ook keihard merken aan de meest basale dingen in het leven. Maar het duurt allemaal eventjes voordat die kleine dingetjes zichtbaar worden.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 17:03 schreef YStec het volgende:
[..]
Sancties zijn niet direct zichtbaar en zijn er voor de lange(re) termijn.
Stel je voor dat je werkt, en vervolgens ontslagen wordt. Je zoekt werkt, maar je wordt nergens aangenomen. De eerste paar maanden overleef je wel, dankzij je spaarrekening, en aanpassingen aan je uitgavepatroon. Op een gegeven moment is je spaargeld op. Nog steeds geen inkomstenbron... Je gaat vragen aan familie en vrienden. Daar overleef je het een tijdje mee. Nog steeds geen inkomstenbron. Je hebt geld nodig, dus ga je bij anderen lenen. Op een gegeven moment kun je niet meer lenen en maak je nog meer aanpassingen aan je leven. Misschien ga je kleiner wonen, misschien ga je je spullen verkopen. Daar overleef je het weer een tijdje mee. Je gaat bij je ouders inwonen. Op een gegeven moment is dat ook klaar. Je probeert nog wat, maar op een gegeven moment is het gewoon op en kun je niet meer aan geld komen. Je overleeft het in Nederland met uitkeringen, maar die luxe heeft niet iedereen. En met die uitkering leef je natuurlijk minimaal...
Je hebt al maanden geen salaris ontvangen, maar je hebt het alsnog maanden uitgehouden zonder dat het echt pijnlijk werd.
Dat zijn sancties: ze doen pijn na een tijdje, want het duurt wel even voordat het land door al zijn opties is.
Sancties hebben verder ook langetermijngevolgen: denk aan brain drain en het vertrek van buitenlandse investeringen. In geval van Rusland geldt bijvoorbeeld ook dat de EU zich minder afhankelijk maakt van Rusland, iets dat achteraf moeilijk terug te draaien is en Rusland dus gewoon een markt kwijt is.
wat jij hier nu verkondigd is precies hoe de russen het voorstellen.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:38 schreef vosss het volgende:
[..]
Wij ontvangen nog maar 25% van normaal en Rusland verdient daar 2,5x meer mee dan wat het normaal voor 100% verdiende.
Dus nee, die sancties werken inderdaad voor geen ene mieter.
Donderdag maar eens zien of Gazprom die Nordstream weer opstart. Ze hebben zich in ieder geval al beroepen op force majeure, dus de verwachtingen liggen niet heel hoog op dat er weer gas gaat stromen door die pijp.
Ik verwacht voor het weekend nog redelijk wat paniek en dan met name in Duitsland.
Tegen oktober gaat de gaskraan in Groningen gewoon weer open om onze oosterburen van gas te voorzien. En dat voor een lagere prijs dan wat wij er zelf voor betalen.
Nee de sancties werken echt prima. Laat je nakijken vent
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op de langere tijd lijkt het mij voor Rusland niet slecht om nu minder gas te gaan leveren aan Europa. Zo houd je zelf meer over voor de ontwikkeling van je eigen industrie straks.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:41 schreef J.B. het volgende:
[..]
De Power of Siberia is ongeveer even groot als Nord Stream 1 en is de enige pijpleiding die naar China loopt. Hoeveel lopen er ook alweer van Rusland naar Europa? Ah ja, Nord Stream 1, Nord Stream 2, Druzha, Sojoez, Yamal, Turkstream en Blue Stream. Die maximale (!) jaarlijkse 60 miljard kuub voor China zal lekker compenseren voor de 155 miljard kuub Russisch gas die jaarlijks in Europa wordt verstookt
Dat zei een rus ambassadeur gisteren ook.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:45 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Op de langere tijd lijkt het mij voor Rusland niet slecht om nu minder gas te gaan leveren aan Europa. Zo houd je zelf meer over voor de ontwikkeling van je eigen industrie straks.
lolquote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:45 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Op de langere tijd lijkt het mij voor Rusland niet slecht om nu minder gas te gaan leveren aan Europa. Zo houd je zelf meer over voor de ontwikkeling van je eigen industrie straks.
Dat geldt voor normale landen, maar de Russen maken er overal zo'n bende van dat wanneer ze het zelf gebruiken om zaken te produceren de gasproductie verlies oplevert, terwijl ze winst maken met de export ervan. Heeft een artikel over gestaan in ik dacht de Economist, ik zal eens kijken of ik dat nog kan opsnorren.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:45 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Op de langere tijd lijkt mij voor Rusland niet slecht om nu minder gas te gaan leveren aan Europa. Zo houd je zelf meer over voor de ontwikkeling van je eigen industrie straks.
Oh, dan ken jij vosss nog nietquote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:42 schreef koemleit het volgende:
ik had jouw reactie weleens willen zien als er geen sancties waren gekomen, en wij vrolijken gas en olie bleven importeren, dan was je het daar vast ook niet mee eens geweest
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Worden al een tijd niet meer gemaakt, hé?quote:
er zijn er nog genoegquote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:50 schreef ExTec het volgende:
[..]
Worden al een tijd niet meer gemaakt, hé?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |