quote:Op vrijdag 15 juli 2022 17:58 schreef Duderinnetje het volgende:
Zojuist naar de dierenarts geweest. Ze is nog best in goede staat!Oren, ogen, gebit allemaal oké voor haar leeftijd. Wel chronische luchtweginfectie. Dat betekent concreet: zo nu en dan antibiotica door het voer (hebben we nu ook meegekregen en geven we morgen door aan het asiel). Meer is hier niet aan te doen en meer werk levert het óók niet op.
De overleden buurman bleek toevallig ook ingeschreven bij deze praktijk. Moffy blijkt keurig ingeënt! Wel dus al heel lang die luchtweginfecties. Van nierfalen stond niets genoteerd (haar baasje noemde dat vorige week aan mij, maar wellicht sprak hij louter een vermoeden uit). Wel hebben we op advies van de da niervoeding meegenomen. Kon sowieso geen kwaad op deze leeftijd. Ook dat geven we morgen mee aan het asiel.
Dank je wel voor het meedenken en - kijken! Het is gewoon heel naar voor het oude besje als ze de laatste tijd zou moeten slijten in een asiel.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 12:23 schreef Cat-astrophe het volgende:
Besje![]()
Mijn duo zou haar ook het huis uit jagen en je woont zo ontzettend aan de andere kant van het land. Maar ik zal eens kijken in mijn netwerk of zich daar een gouden mandje bevindt.
En eenvoor jullie en jullie buurt, dat jullie zo erin investeren haar een eigen plekje te laten vinden.
Ja, ga ik ook doen. En Twitter.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 12:28 schreef denattedweil het volgende:
Probeer het eens via de Nextdoor App. In grote steden wordt hier behoorlijk op zulke verzoeken gereageerd.
Gedaanquote:Op vrijdag 15 juli 2022 13:14 schreef Lucky_Strike het volgende:
Misschien wil @:viv dit wel onder de aankondigingen zetten.
Moffy is een Groningse dame.quote:
Dat gaat te gortig worden voor mijn ouders vanuit Rotterdam, sorry. Wel echt heel lief dat je deze moeite neemt! En als je een bijdrage kan gebruiken voor de kosten, dan mag je altijd een DM met een open tikkie sturen.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 14:00 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Moffy is een Groningse dame.![]()
Ze zegt ook geen miauw, maar MOI MOI MOI!!!!
Dank, heel lief!quote:Op vrijdag 15 juli 2022 14:06 schreef Debsterr het volgende:
[..]
Dat gaat te gortig worden voor mijn ouders vanuit Rotterdam, sorry. Wel echt heel lief dat je deze moeite neemt! En als je een bijdrage kan gebruiken voor de kosten, dan mag je altijd een DM met een open tikkie sturen.
Ik kan ze halen in Groningen en brengen naar Rotterdam mits redelijke ov bereikbaarheid.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 14:06 schreef Debsterr het volgende:
[..]
Dat gaat te gortig worden voor mijn ouders vanuit Rotterdam, sorry. Wel echt heel lief dat je deze moeite neemt! En als je een bijdrage kan gebruiken voor de kosten, dan mag je altijd een DM met een open tikkie sturen.
Dank voor de tip!quote:Op vrijdag 15 juli 2022 14:52 schreef vogeltjesdans het volgende:
Probeer zorgeloosdierenleven.nl ook eens! Geven dieren ook een fijne oude dag.
Ze gaan met mijn wilsbeschikking mee als mij wat overkomtquote:Op vrijdag 15 juli 2022 15:04 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Dank voor de tip!
Ik ga zeker even bellen. Mochten we een ander adresje vinden, dan hoeven we deze opvang wellicht niet te belasten (en is er plek voor een ander dier in nood), maar het is in het uiterste geval zeker een optie, mochten ze een plekje hebben.
Ik ga in elk geval doneren, want dit is een prachtig initiatief!![]()
Er valt vast vervoer te regelen. Zag hier al een aanbod staanquote:Op vrijdag 15 juli 2022 17:03 schreef GerryDV het volgende:
Het is dat het de andere kant van het land is. Anders was deze lieverd heel erg welkom hier! Is het een kat die ook naar buiten mag/kan en eventueel daar behoefte kan doen of is ie dusdanig hulpbehoevend dat ie echt binnen moet zijn?
Moffy was een binnenkat en gewend op de bak te gaan. Ik vermoed dat ze best aan kan leren haar behoefte in een tuin te doen. Ik zou haar, denk ik, liefst wel in een ietwat besloten tuin houden. gewoon omdat ze een oude bes is, die buitenbanjeren al heel lang niet meer gewend is.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 17:03 schreef GerryDV het volgende:
Het is dat het de andere kant van het land is. Anders was deze lieverd heel erg welkom hier! Is het een kat die ook naar buiten mag/kan en eventueel daar behoefte kan doen of is ie dusdanig hulpbehoevend dat ie echt binnen moet zijn?
Ik ben volgende week voor werk 2 dagen in Groningen dus dat vervoersprobleem is daarmee opgelost. Het enige waar ik nog over in dubio ben is het feit dat ik 1 poes en 1 kat heb van resp. 1 en 4 jaar oud. Die hebben ook aan elkaar moeten wennen maar dat ging met wat pesten gepaard en hiërarchie bepaling. Ik zou dit oude beestje niet willen onderwerpen aan het mogelijk niet geaccepteerd worden door de andere 2. Ik weet niet of iemand hier ervaring mee heeft, als een oudere passieve poes tussen 2 jongeren terecht komt. Ik hou echt veel van katten en zou deze namelijk graag een warm thuis geven (met gesloten tuin en kattenluikjes in-place).quote:Op vrijdag 15 juli 2022 17:58 schreef Duderinnetje het volgende:
Zojuist naar de dierenarts geweest. Ze is nog best in goede staat!Oren, ogen, gebit allemaal oké voor haar leeftijd. Wel chronische luchtweginfectie. Dat betekent concreet: zo nu en dan antibiotica door het voer (hebben we nu ook meegekregen en geven we morgen door aan het asiel). Meer is hier niet aan te doen en meer werk levert het óók niet op.
De overleden buurman bleek toevallig ook ingeschreven bij deze praktijk. Moffy blijkt keurig ingeënt! Wel dus al heel lang die luchtweginfecties. Van nierfalen stond niets genoteerd (haar baasje noemde dat vorige week aan mij, maar wellicht sprak hij louter een vermoeden uit). Wel hebben we op advies van de da niervoeding meegenomen. Kon sowieso geen kwaad op deze leeftijd. Ook dat geven we morgen mee aan het asiel.
Met mijn hart aan stukjes leveren we haar morgen af bij het asiel.![]()
Maar ja.
Hopelijk heb ik snel een andere plek voor haar. Ik heb ook een soort herplaatssite gevonden waar ik gegevens heb achtergelaten. En ik ga nog achter de kattenbejaardentehuizen aan die bestaan. Hopelijk is daar een plekje te vinden.
Overigens: laat zich niemand gedwongen voelen om haar op te nemen hoor. Ik snap heel goed dat het vaak niet kan. Het kan immers bij ons zelf niet eens. Dus ik wil geen druk op iemand uitoefenen of zo. Meedenken is al heel fijn. Er komt vast een plekje tevoorschijn ergens!
Ja dat vind ik ook lastig in te schatten. Moffy is een beetje sullig en ziet de wereld wat langzamer voorbijtrekken dan wij allemaal (laat staan dan twee jonge katten). Dus ik denk eigenlijk dat het haar allemaal niet zo veel kan schelen. Maar als ze structureel geplaagd zou worden is dat wel sneu natuurlijk. Want een oude bes heeft ook haar rust nodig.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 18:09 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Ik ben volgende week voor werk 2 dagen in Groningen dus dat vervoersprobleem is daarmee opgelost. Het enige waar ik nog over in dubio ben is het feit dat ik 1 poes en 1 kat heb van resp. 1 en 4 jaar oud. Die hebben ook aan elkaar moeten wennen maar dat ging met wat pesten gepaard en hiërarchie bepaling. Ik zou dit oude beestje niet willen onderwerpen aan het mogelijk niet geaccepteerd worden door de andere 2. Ik weet niet of iemand hier ervaring mee heeft, als een oudere passieve poes tussen 2 jongeren terecht komt. Ik hou echt veel van katten en zou deze namelijk graag een warm thuis geven (met gesloten tuin en kattenluikjes in-place).
Ok bedankt voor je bijdrage.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 16:34 schreef TitanicLover het volgende:
Als ik katten 🐈 koop, koop ik babykatjes en niet volwassen.
Toos klinkt alsof ze haar troon niet graag delen zou.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 18:42 schreef Rene het volgende:
Na Bob hebben we nu een oudere rode dame (9) namo Toos. Pittig en fel. Denk dat dat een lastige match wordt. Maar zo lief Dude
Ik ben overdag aan het werk en in de avond weer thuis. Zoals je het nu zegt denk ik inderdaad dat deze kat ook wel overdag wat gezelschap kan gebruiken en dat het s'ochtends en/of s'avonds speciaal eten geven waar de rest niet bij kan en s'avonds kammen en buiten de behoefte doen toch een te grote verandering is. Daar is mijn leven volgens mij ook niet op ingericht momenteel.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 18:26 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Ja dat vind ik ook lastig in te schatten. Moffy is een beetje sullig en ziet de wereld wat langzamer voorbijtrekken dan wij allemaal (laat staan dan twee jonge katten). Dus ik denk eigenlijk dat het haar allemaal niet zo veel kan schelen. Maar als ze structureel geplaagd zou worden is dat wel sneu natuurlijk. Want een oude bes heeft ook haar rust nodig.![]()
Ik weet het gewoon echt niet Gerry.
Het ligt er misschien ook aan of ze veel alleen is met de jongere lichting. Ben je overdag naar je werk? Is er realistisch gezien wel tijd om dit in het begin goed te begeleiden? Dat speelt allemaal wel mee natuurlijk.
Moffy heeft de afgelopen tijd erg veel meegemaakt en ze moet denk ik wel even heel goed begeleid worden, om haar te helpen weer ergens helemaal thuis te zijn. Niet dat ze moeilijk is hoor, denk ik (ze vind het hier ook best snel prima), maar dat gun ik haar wel. Wat extra TLC. Daar moet je wel tijd voor hebben.
We nemen helaas geen katten meer opquote:
Waarom "laten gaan"? Ze is inderdaad oud, maar verder lijkt ze (behalve die chronische luchtweginfectie) weinig te mankeren.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 18:47 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Ik ben overdag aan het werk en in de avond weer thuis. Zoals je het nu zegt denk ik inderdaad dat deze kat ook wel overdag wat gezelschap kan gebruiken en dat het s'ochtends en/of s'avonds speciaal eten geven waar de rest niet bij kan en s'avonds kammen en buiten de behoefte doen toch een te grote verandering is. Daar is mijn leven volgens mij ook niet op ingericht momenteel.
Ik ga even vloeken in de kerk en zal vast veel boze reacties krijgen hoor. Maar het feit dat dit beestje al zo oud is en ondanks dat er veel positieve dingen zijn toch wat gezondheids- en verzorgingsproblemen heeft, gecombineerd met het feit dat het baasje is overleden. Is er al overwogen om het beestje te 'laten gaan'? Vaak is een grote overweging dat een baasje het heel moeilijk vind na 17 jaar samen te zijn geweest, maar in dit geval is het verdriet van het baasje al geen overweging meer. Ik ben absoluut geen fan van het in laten slapen van dieren die nog een heel leven voor zich hebben, en zeker niet vanuit financiële overwegingen. Maar dit lijkt me wel een kat die echt nog maar een jaar of 2 te gaan heeft, met mogelijk ook nieuwe pijnlijke(re) aandoeningen. Het is dat een kat niet kan praten, maar er is natuurlijk een kans dat deze, net zoals een mens, anders had gezegd het is wel goed zo, doe niet teveel moeite.
Ik weet dat dit niet heel populair is en ik zou het liefst ook alle oudere dieren redden die iets mankeren, maar ik denk wel dat het een realistisch iets is om over na te denken. Wellicht zelfs humaner dat naar andere delen van het land en andere omgevingen te vervoeren bij vreemde mensen en weer opnieuw te laten wennen. Ik weet het niet.
Och jammer, was anders net wat geweest!quote:Op vrijdag 15 juli 2022 18:53 schreef LPFAN het volgende:
[..]
We nemen helaas geen katten meer op![]()
Probeer anders Kat in Nood of stichting Hanna!
Ja dat valt precies onder wat we doen (deden)quote:Op vrijdag 15 juli 2022 18:53 schreef PoesInDoos het volgende:
[..]
Och jammer, was anders net wat geweest!
Ha jazeker is dit overwogen hoor, maar de dierenarts achtte het nog niet aan de orde en daar gaan we in mee.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 18:47 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Ik ben overdag aan het werk en in de avond weer thuis. Zoals je het nu zegt denk ik inderdaad dat deze kat ook wel overdag wat gezelschap kan gebruiken en dat het s'ochtends en/of s'avonds speciaal eten geven waar de rest niet bij kan en s'avonds kammen en buiten de behoefte doen toch een te grote verandering is. Daar is mijn leven volgens mij ook niet op ingericht momenteel.
Ik ga even vloeken in de kerk en zal vast veel boze reacties krijgen hoor. Maar het feit dat dit beestje al zo oud is en ondanks dat er veel positieve dingen zijn toch wat gezondheids- en verzorgingsproblemen heeft, gecombineerd met het feit dat het baasje is overleden. Is er al overwogen om het beestje te 'laten gaan'? Vaak is een grote overweging dat een baasje het heel moeilijk vind na 17 jaar samen te zijn geweest, maar in dit geval is het verdriet van het baasje al geen overweging meer. Ik ben absoluut geen fan van het in laten slapen van dieren die nog een heel leven voor zich hebben, en zeker niet vanuit financiële overwegingen. Maar dit lijkt me wel een kat die echt nog maar een jaar of 2 te gaan heeft, met mogelijk ook nieuwe pijnlijke(re) aandoeningen. Het is dat een kat niet kan praten, maar er is natuurlijk een kans dat deze, net zoals een mens, anders had gezegd het is wel goed zo, doe niet teveel moeite.
Ik weet dat dit niet heel populair is en ik zou het liefst ook alle oudere dieren redden die iets mankeren, maar ik denk wel dat het een realistisch iets is om over na te denken. Wellicht zelfs humaner dat naar andere delen van het land en andere omgevingen te vervoeren bij vreemde mensen en weer opnieuw te laten wennen. Ik weet het niet.
Nee, dat was natuurlijk het mooiste geweest,als een bekende buur het had kunnen doen. Maar ik ga nog wel de buurtapp inschakelen om iets verder te kijken. Dat doe ik echter na mijn terugkomst van een paar dagen weg. Ik vind dat nu te ad hoc, zo met alleen nog twee dagen weekend voor de boeg. Dan maken we misschien te snel beslissingen.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 19:08 schreef mschol het volgende:
mooie actie en het is dat ik bijna niet thuis ben anders was er hier wel een kat welkom geweest
geen buren in de straat die misschien haar willen adopteren?
Ik heb deze twee aangeschreven. Dank voor de tip.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 18:53 schreef LPFAN het volgende:
[..]
We nemen helaas geen katten meer op![]()
Probeer anders Kat in Nood of stichting Hanna!
Zie OP:quote:Op vrijdag 15 juli 2022 21:06 schreef Halcon het volgende:
Waarom kan het niet bij TS zelf? Om nu het hele land door te gaan slepen met een kat van 17...
Ik ben overigens met twee katten van 15,5 jaar naar Zweden gereden wegens emigratie (2 dagen van circa 5 uur rijden, overnachting op een boot), ging helemaal prima.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 10:46 schreef Duderinnetje het volgende:
We willen haar graag een fijne oude dag geven, maar kunnen haar zelf niet houden. Wij hebben twee katten met een rugzakje en veel medische zorg en de vertrouwensbalans in huis is nu goed, maar heel precair
Ja, maar dan blijven die katten wel bij dezelfde eigenaar. Bij jou.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 21:12 schreef Viv het volgende:
[..]
Zie OP:
[..]
Ik ben overigens met twee katten van 15,5 jaar naar Zweden gereden wegens emigratie (2 dagen van circa 5 uur rijden, overnachting op een boot), ging helemaal prima.
Ik bedoelde meer dat een lange autorit geen probleem hoeft te zijn.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 21:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, maar dan blijven die katten wel bij dezelfde eigenaar. Bij jou.
Nee, maar die eerste twee katten kunnen er wel last van hebben, qua stress.quote:Die derde kat zal toch niet zo'n druktemaker zijn?
Nee, zo'n rit an sich is het punt niet. Maar dat hele gesleep. Andere omgeving, andere baasjes. En dan allemaal voor die paar maanden en dat jaar. En dan moet 'ie weer leren om buiten z'n behoefte te doen en zo.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 21:21 schreef Viv het volgende:
[..]
Ik bedoelde meer dat een lange autorit geen probleem hoeft te zijn.
[..]
Nee, maar die eerste twee katten kunnen er wel last van hebben, qua stress.
Die mogelijke stress bij de andere katten is niet per se reëel.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 21:25 schreef Halcon het volgende:
Van zo'n oude kat van 17? Heel erg actief zal een 17-jarige kat niet meer zijn.
Mijn ouders hebben een hond van 17. Enige wat dat beest nog doet is de hele dag liggen en zo nu en dan eens sjokken richting z'n eten of de plek waar 'ie pist of kakt.
Mja, zal wel loslopen toch als de nieuweling ze verder niet kliert, niet aan hun speelgoedjes of wat dan ook zit.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 21:39 schreef Viv het volgende:
[..]
Die mogelijke stress bij de andere katten is niet per se reëel.Zij kunnen het als bedreigend ervaren terwijl ze in feite niks te vrezen hebben van de nieuweling.
Als TS dat zag zitten, dan had ze dit topic niet geopend.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 21:40 schreef Halcon het volgende:
[..]
Mja, zal wel loslopen toch als de nieuweling ze verder niet kliert, niet aan hun speelgoedjes of wat dan ook zit.
Ze ziet het duidelijk niet zitten inderdaad, maar lijkt mij wel de beste oplossing. Iemand vinden die een 17-jarige kat in huis wil nemen, dat zal allemaal niet zo meevallen.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 21:43 schreef Viv het volgende:
[..]
Als TS dat zag zitten, dan had ze dit topic niet geopend.
dus? geen issue als je dat weet toch?quote:Op vrijdag 15 juli 2022 23:09 schreef hanskraaijjr het volgende:
Een kat van 17 jaar oud gaat geld kosten op korte termijn.
Het moet echt iemand zijn die het voor het beestje doet. En weet dat het niet voor jaren is. Maar het prima vindt om er een tijdje voor te zorgen en mee te knuffelen. Die mensen bestaan gewoon hoor. Ik moet er alleen eentje vinden.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 21:44 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ze ziet het duidelijk niet zitten inderdaad, maar lijkt mij wel de beste oplossing. Iemand vinden die een 17-jarige kat in huis wil nemen, dat zal allemaal niet zo meevallen.
Ben je er net aan gewend, dan is 'ie alweer dood. Want eerlijk is eerlijk: lang heeft een 17-jarige kat niet meer te gaan.
En met kinderen in huis hoef je al helemaal niet te beginnen aan 'n bejaarde kat.
Wij hebben twee hele bijzondere gevallen in huis. Niet zo’n mooi verleden, en dan zeg ik het netjes. Het gaat nu heel goed, maar dat is precair. Als ik Moffy elders kan plaatsen, is dat voor drie katten het beste. Dus ik probeer dat.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 21:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, maar dan blijven die katten wel bij dezelfde eigenaar. Bij jou.
Die derde kat zal toch niet zo'n druktemaker zijn? En aangezien TS toch al bijna alles gaat betalen voor degene die die kat overneemt, zullen de kosten ook geen issue zijn.
Tijd voor een nieuwe kattenasielactie.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 08:12 schreef Anne het volgende:
https://dierenthuis.nl/
Deze zou je ook nog kunnen proberen.
FOK! heeft hier wel eens acties voor opgezet en geld en spullen gedoneerd:
Opbrengst FOK!asielactie overhandigd!
Lief aangeboden, maar ik zou niet te veel hooi op je vork nemen.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 03:07 schreef Also-von-Oder het volgende:
Ik zou die oude poes graag opnemen. Ware het niet dat ik zelf niet eens zeker ben of ik zelf niet komende maanden dakloos geraak of niet.
Ik heb nog 3 katers die al dan niet ouder dan 10 jaar zijn. Eentje is inmiddels wel 14... en mijn andere katers zijn waarschijnlijk ook allebei 10 jaar + . Maar niet te controleren, want aan lopertjes.
Als ik binnenkort een goede baan kan vinden, geheid sta ik dan open voor deze poes. Maar dit kan ook te laat komen. Mijn huishouden bestaat uit mijzelf en 3 wat oudere katers.
Twee van mijn katers hebben waarschijnlijk geen probleem met een poes... de derde kater is weliswaar niet heel agressief, maar wil wel wat macht hebben. Dat blijft dus een mogelijk probleem.
En natuurlijk gaan mijn eigen katers altijd voor; zij hebben mij uitgekozen als hun "mens" .
Maar als de dierenarts kosten alvast voor 2 jaar gedekt zijn, dan durf ik het wel aan, en zal Moffy het prinsesje mogen zijn die ze altijd al geweest is.
Maar a.j.b. Besef mijn situatie!
Op dit moment kan ik niets beloven, niet als mens of als kattenliefhebber. Behalve dat ik zelf liever een maaltijd minder eet per dag, dan om op mijn katten te bezuinigen.
Dank voor de tip! Die ga ik ook aanschrijven.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 08:12 schreef Anne het volgende:
https://dierenthuis.nl/
Deze zou je ook nog kunnen proberen.
FOK! heeft hier wel eens acties voor opgezet en geld en spullen gedoneerd:
Opbrengst FOK!asielactie overhandigd!
Ja. Het zal iemand zijn die het echt voor de kat doet. Want met een huisdier op die leeftijd heb je natuurlijk grote kans dat er medische problemen zijn en nog meer gaan komen. En 'n speelkameraadje of zo is het ook niet.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 23:19 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Het moet echt iemand zijn die het voor het beestje doet. En weet dat het niet voor jaren is. Maar het prima vindt om er een tijdje voor te zorgen en mee te knuffelen. Die mensen bestaan gewoon hoor. Ik moet er alleen eentje vinden.
Ik denk niet, dat Moffy haar oude dag bij jou zal slijten, maar in overlevingsmodus komt.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 18:09 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Ik ben volgende week voor werk 2 dagen in Groningen dus dat vervoersprobleem is daarmee opgelost. Het enige waar ik nog over in dubio ben is het feit dat ik 1 poes en 1 kat heb van resp. 1 en 4 jaar oud. Die hebben ook aan elkaar moeten wennen maar dat ging met wat pesten gepaard en hiërarchie bepaling. Ik zou dit oude beestje niet willen onderwerpen aan het mogelijk niet geaccepteerd worden door de andere 2. Ik weet niet of iemand hier ervaring mee heeft, als een oudere passieve poes tussen 2 jongeren terecht komt. Ik hou echt veel van katten en zou deze namelijk graag een warm thuis geven (met gesloten tuin en kattenluikjes in-place).
Dank voor de tip gab!quote:Op zaterdag 16 juli 2022 07:52 schreef _UserName_ het volgende:
Een vriend van mij ( @:Neo-- ) heeft eerder poezen opgevangen, ik heb hem even getipt, wellicht kent of weet hij een gouden mandje. Ik hoop dat Moffy (leuke naam trouwens!) een mooi plekje krijgt!
Het is nu eenmaal geen speelgoed. De lusten en de lasten horen erbij. En in geval van Moffy zeker lasten, maar toch ook wel veel aanhankelijkheid en liefde, dus het is geen eenrichtingsverkeer. Ik neem zelf ook rustig eenrichtingsverkeerskatten op, maar daar moet je wel zin in hebben. En het nadeel is dat je met dat soort snowflakes dan weer geen Moffys erbij kan opvangen. Nou ja.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 11:22 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja. Het zal iemand zijn die het echt voor de kat doet. Want met een huisdier op die leeftijd heb je natuurlijk grote kans dat er medische problemen zijn en nog meer gaan komen. En 'n speelkameraadje of zo is het ook niet.
Ik zie dat wel bij de hond van m'n ouders. Heeft geen ondraaglijke pijn, maar wel allerlei ongemakken. Die verhelpen gaat niet, want een operatie trekt 'ie waarschijnlijk niet meer.
En een wandelmaatje of zo is het ook niet. Als je 'm aanlijnt, dan loopt ie niet eens meer tot het einde van de oprit.
Zoals gezegd is het asiel een tijdelijke opvang. Dat weet het asiel ook. Na onze vakantie, die nu eenmaal al gepland was, gaan we er weer alles aan doen om haar geplaatst te krijgen. We hebben haar donderdagochtend uit de stank en tussen de vliegen vandaan gehaald, omdat haar baasje dood in huis lag. Dat was prio #1. Prio #2 was (medische) zorg. Daaroverheen zat alle mogelijke liefde en zorg van mij en mijn man. Ik heb mij ervan overtuigd en verzekerd dat de mensen in het asiel haar naast zorg, ook liefde en aandacht gaan geven de komende dagen. Nu ga ik op vakantie. Daarna komen alle prio’s die nog op de lijst staan, zoals de buurtapp inschakelen en alle andere mogelijkheden onderzoeken. Ik heb daar nu gewoon geen tijd voor ivm de vakantie en ik wil het niet afraffelen en Moffy in grote haast ergens plaatsen. Vandaar pas na volgende week de mogelijkheden onderzoeken die misschien voor de hand lijken te liggen, maar die wat zorgvuldigheid vergen.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 13:15 schreef Za het volgende:
Zit Moffy inmiddels in het asiel? Dat vind ik echt dieptriest. 😿
Zijn geen van de andere buren, die ook mee willen betalen aan de kosten geïnteresseerd haar op te vangen, misschien een paar deuren verderop folderen? Dat zou toch het mooiste zijn.
Ik heb het gelezen, maar daarom is het wel triest. Vandaar mijn vraag, er zijn meerdere buren bereid tot bijdragen in medische kosten etc. Zijn daar geen belangstellenden bij (zoals iemand opperde een oudere buur wellicht), misschien nog een paar huizen verder of straatje verderop?quote:Op zaterdag 16 juli 2022 14:40 schreef Duderinnetje het volgende:
Zoals gezegd is het asiel een tijdelijke opvang. Dat weet het asiel ook. Na onze vakantie, die nu eenmaal al gepland was, gaan we er weer alles aan doen om haar geplaatst te krijgen.
Allemaal later.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 14:56 schreef Za het volgende:
[..]
Ik heb het gelezen, maar daarom is het wel triest. Vandaar mijn vraag, er zijn meerdere buren bereid tot bijdragen in medische kosten etc. Zijn daar geen belangstellenden bij (zoals iemand opperde een oudere buur wellicht), misschien nog een paar huizen verder of straatje verderop?
Misschien een paar printjes op wat bomen/lantaarnpalen of in de bus, dan blijft de kat in de omgeving waar ze bekend is qua omgevingsgeluiden etc.
Waarom is een asiel perse triest? @Duderinnetje heeft toch duidelijk uitgelegd hoe warm ze ontvangen zijn, hoe de kat aan het opknappen is en dat er contact blijft tot er een oplossing komt?quote:Op zaterdag 16 juli 2022 14:56 schreef Za het volgende:
[..]
Ik heb het gelezen, maar daarom is het wel triest. Vandaar mijn vraag, er zijn meerdere buren bereid tot bijdragen in medische kosten etc. Zijn daar geen belangstellenden bij (zoals iemand opperde een oudere buur wellicht), misschien nog een paar huizen verder of straatje verderop?
Misschien een paar printjes op wat bomen/lantaarnpalen of in de bus, dan blijft de kat in de omgeving waar ze bekend is qua omgevingsgeluiden etc.
Dat is juist 1 van de redenen om voor een kat te kiezen i.p.v. een hond, dat je huis niet aan flarden gaat als je er even niet bent. Hooguit is het een twijfelgeval bij Siamezen, stelletje aandachtshoeren dat het zijn, de rest gaat gewoon ergens liggen stinken tot de levende blikopener weer thuis komt.quote:
Dit!quote:Op zaterdag 16 juli 2022 15:42 schreef PoesInDoos het volgende:
Dude, wat een verdrietIk heb respect voor je doortastendheid, je hoeft je ook echt niet te verantwoorden! Buurman en poes mogen blij zijn met een buuf als jou.
Hopelijk kun je wat genieten van je vakantie, poes zit voor nu warm en veilig
Je hoeft mij geen uitleg te geven Duderinnetje, het is gewoon een rotsituatie voor jullie en poes.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 15:10 schreef Duderinnetje het volgende:
Niet alle buren kunnen zomaar een kat als Moffy opnemen. Veel zijn overdag niet eens thuis. Of hebben een druk gezin. Of snappen niets van katten. Daar doe je niemand, ook Moffy niet, een plezier mee. Het is nu gewoon optimaal geregeld in een situatie die nog moet uitkristalliseren.
Daar wil ik de uitleg over het hoe en waarom van het asiel verder bij laten eigenlijk. Ik ga niet over één nacht ijs. Maar ik stel wel je idee op prijs hoor, van de buurt inschakelen en zo. Dat gaan we ook echt doen. Niet flyeren, maar wel de buurtapp inschakelen. Maar dan nog gaat ze niet zomaar naar de eerste de beste die zich, ongetwijfeld goedbedoeld, aanmeldt.
Noem jij Duderinnetje nou een lief beestje?quote:Op zaterdag 16 juli 2022 17:35 schreef SherlockHolmes het volgende:
Respect voor je inspanningen, lief beestje
Maar waarom? Een asiel betekent toch niet per definitie iets negatiefs? Moffy wordt verzorgd nu en is in goede handen....én er zijn nog kansen dat ze op een mooie woonplek terecht komt.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 19:16 schreef Za het volgende:
[..]
Je hoeft mij geen uitleg te geven Duderinnetje, het is gewoon een rotsituatie voor jullie en poes.
Iedereen bedoelt het goed maar daarom is het niet minder triest, en betrekkelijk kansarm ook ben ik bang.
Asiel zie ik als iets vrij negatiefs. Als 'n dier gewend is aan 'n liefdevol huis en dan naar 'n asiel moet waar 'ie een van de velen is. Dat kun je wat mij betreft onmogelijk als iets positiefs beschouwen.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 19:54 schreef Cinderelladreamer het volgende:
[..]
Maar waarom? Een asiel betekent toch niet per definitie iets negatiefs? Moffy wordt verzorgd nu en is in goede handen....én er zijn nog kansen dat ze op een mooie woonplek terecht komt.
Maar dit is overmacht? Baasje overlijdt en buren hebben hun best gedaan om opvang te vinden? En dan nog, iemand die in een asiel werkt zorgt niet goed voor opvang?? Ze hadden Moffy ook de straat op kunnen sturen dan had ie het zeker niet overleefd.....quote:Op zaterdag 16 juli 2022 20:12 schreef Halcon het volgende:
[..]
Asiel zie ik als iets vrij negatiefs. Als 'n dier gewend is aan 'n liefdevol huis en dan naar 'n asiel moet waar 'ie een van de velen is. Dat kun je wat mij betreft onmogelijk als iets positiefs beschouwen.
Mijn katertje is kruising van siamees. Als ik mijn anderen kat wat aandacht geef, dan kan hij soms wel eens jaloers zijnquote:Op zaterdag 16 juli 2022 17:10 schreef Fleischmeister het volgende:
[..]
Dat is juist 1 van de redenen om voor een kat te kiezen i.p.v. een hond, dat je huis niet aan flarden gaat als je er even niet bent. Hooguit is het een twijfelgeval bij Siamezen, stelletje aandachtshoeren dat het zijn, de rest gaat gewoon ergens liggen stinken tot de levende blikopener weer thuis komt.
Dat snap ik, Duderinnetje.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 09:11 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Lief aangeboden, maar ik zou niet te veel hooi op je vork nemen.
Moffy zoekt een speld in een hooiberg, maar er wordt intussen voor haar gezorgd. Het is niet zo dat ze koste wat kost ook maar ergens onderdak móet hebben omdat ze anders op straat loopt of zo.
Dus voel je niet oner druk gezet. Moffy moet ook wel echt in een stabiele situatie komen, anders gaat ze van de regen in de drup.
Verhuisdieren.nl is een goeie, de eigenaresse ken ik en is echt een dierenvriendin.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 14:43 schreef lunapuella het volgende:
Veel succes! Je zou het ook nog via verhuisdieren.nl kunnen proberen.
Gedaanquote:Op zondag 17 juli 2022 14:44 schreef ChipsZak. het volgende:
Misschien even de DA-update van post #32 in de OP zetten? Het klinkt in de OP of poes er erger aan toe is dan nu het geval (b)lijkt te zijn,.
Dat van die luchtwegontsteking kwam pas later aan het licht hè?quote:Op zondag 17 juli 2022 15:49 schreef Za het volgende:
Aangezien je niet reageert op mijn DM.
Je schrijft kan makkelijk met andere katten.
Maar deze kat heeft een chronische luchtweg ontsteking waarvoor ze momenteel en daarna zo nu en dan antibiotica (dus bacterieel) nodig heeft.
Bacteriële longontstekingen zijn besmettelijk. Ik vind claimen dat ze bij makkelijk bij andere katten kan daarom onverantwoordelijk naar eventuele belangstellenden met gezonde katten.
En dit.quote:
Za heeft echt geen DM gestuurd hoor.quote:
Wat fijn om te lezen. Ik kom online niet al te positieve recensies tegen en ¤25 voor een inschrijving betalen en dan maar afwachten wat er nog beschikbaar is. Dat staat me wat tegen.quote:Op zondag 17 juli 2022 11:32 schreef stokj het volgende:
[..]
Verhuisdieren.nl is een goeie, de eigenaresse ken ik en is echt een dierenvriendin.
Ik snap wat je bedoelt ja. Als de vrouw zelf zich ermee bemoeit gaat het goed maar de mensen die onder haar werken zijn soms niet verantwoordelijk voor hetgeen ze doen (helaas).quote:Op zondag 17 juli 2022 22:16 schreef Irri-tante het volgende:
[..]
Wat fijn om te lezen. Ik kom online niet al te positieve recensies tegen en ¤25 voor een inschrijving betalen en dan maar afwachten wat er nog beschikbaar is. Dat staat me wat tegen.
Helaas ben ik niet in de gelegenheid deze kat op te vangen. Hopelijk wordt er wel een mooi huis gevonden.
Ik dm je!quote:Op maandag 18 juli 2022 00:11 schreef ChipsZak. het volgende:
Mijn buurvrouw wil wel even contact met TS over Moffy,. Hoe kan ze Dude bereiken? Liefst via een telefoonnummer want dat maakt het wat makkelijker en sneller (het contact bedoel ik). Ze is geen FOK!ker,
.
Oh sorry, ik dacht dat ik had gereageerd. Maar ik heb heel wat dm’s van je en kennelijk zag ik er eentje over het hoofd.quote:Op zondag 17 juli 2022 15:49 schreef Za het volgende:
Aangezien je niet reageert op mijn DM.
Je schrijft kan makkelijk met andere katten.
Maar deze kat heeft een chronische luchtweg ontsteking waarvoor ze momenteel en daarna zo nu en dan antibiotica (dus bacterieel) nodig heeft.
Bacteriële longontstekingen zijn besmettelijk. Ik vind claimen dat ze bij makkelijk bij andere katten kan daarom onverantwoordelijk naar eventuele belangstellenden met gezonde katten.
Kut, ik maak ‘m leeg.quote:
Done! Nu moet je kunnen pm’en.quote:
Fijne vakantie!quote:Op maandag 18 juli 2022 00:31 schreef Duderinnetje het volgende:
Morgen ga ik op vakantie. Maar ik kijk dan ook wel gewoon 's avonds even op FOK! hoor. Ik zit in Bergen, niet ín de bergen, dus ik heb gewoon bereik.![]()
Ik had je een dm gestuurd daarvoor in de plaats. Hebbje hem ontvangen?quote:
quote:Op vrijdag 15 juli 2022 23:32 schreef koekii het volgende:
Misschien bij langsgaan bij een kattencafé? Krijgt ze wel wat aandacht van mensen overal en volgens mij kan moffie wel aardig verstoppen als ze wilt gaan rusten.
Spuit 11.quote:Op maandag 18 juli 2022 19:04 schreef OllieNL het volgende:
Maar... Is misschien het katten café niet een plekje voor haar?
Nee,quote:Op maandag 18 juli 2022 16:50 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Ik had je een dm gestuurd daarvoor in de plaats. Hebbje hem ontvangen?
Nu hopelijk wel.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 00:13 schreef ChipsZak. het volgende:
[..]
Nee,. Net nogmaals gecheckt maar helaas.
Volgens mij nemen die nooit dieren van particulieren op. Nu zit ze natuurlijk ifficieel in het asiel, maar toch.quote:Op maandag 18 juli 2022 19:04 schreef OllieNL het volgende:
Zo, even mijn oude account weer leven inblazen. Maar... Is misschien het katten café niet een plekje voor haar?
Gelukt!quote:
Mofficieel,quote:Op dinsdag 19 juli 2022 15:09 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Volgens mij nemen die nooit dieren van particulieren op. Nu zit ze natuurlijk ifficieel in het asiel, maar toch.
Maar ik onthou het zeker en ga informeren!
Dank Za! Ik ga als ik terugben even contact zoeken. Ik kijk even wat de beste optie is en ben heel blij met iedereen die meedenkt en iemand weet. Echt super fijn! Er is inmiddels via buren ook een optie in Twente. En de buurvrouw van ChipsZak belt me ook nog als het goed is.quote:Op woensdag 20 juli 2022 14:14 schreef Za het volgende:
Wordt er nog een plek gezocht?
Ik sprak net mijn buurman, en ze zullen haar opnemen, hebben een ziekenboeg, eigen arts, en longstay, dan kan ze het asiel uit, ze zoeken ook actief naar bv ouderen voor dit soort gevallen. Maar doen ook aan longstay (desnoods jarenlang) voor kansloze katten wegens gedragsproblemen, trauma of bv leeftijd in een mooie setting en met veel aandacht.
Het betreft stichting Amsterdamse zwerfkatten. Maar ze halen haar niet op uit Groningen.
Iemand wilde haar brengen meen ik.
Bij geen vervoer zijn er volgens hem ook locaties dichter in de buurt.
Succes.
Mijn buurvrouw gaat zeker nog bellenquote:Op woensdag 20 juli 2022 22:41 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Dank Za! Ik ga als ik terugben even contact zoeken. Ik kijk even wat de beste optie is en ben heel blij met iedereen die meedenkt en iemand weet. Echt super fijn! Er is inmiddels via buren ook een optie in Twente. En de buurvrouw van ChipsZak belt me ook nog als het goed is.
Wat heerlijk alleen al om alle hulp en steun te krijgen!
Ik hoor een dezer dagen ook van het asiel hoe het gaat en wat hun eigen dierenarts zegt. Dat wacht ik ook even af, zodat ik een volledig beeld heb en kan doorgeven aan mensen die haar zouden willen opnemen.
Ik heb woensdag aangegeven dat een zeer goede opvangplek haar wilde opnemen.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 13:17 schreef Duderinnetje het volgende:
Natuurlijk is er in theorie nog van alles mogelijk: extra foto's en onderzoeken, pijnstilling, regelmatige controles bij een dierenarts. Zo zouden we Moffy nog best een tijdje 'in leven' kunnen houden. Maar dat zouden we dan doen voor óns en niet in het belang van Moffy zelf. We hebben besloten haar nu gewoon rust te geven.
Dat je dit serieus kunt schrijven.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 13:41 schreef lunapuella het volgende:
Maar fijn dat ze haar laatste dagen in liefde heeft kunnen slijten in het asiel.
Dierenartsen zien soms dingen over het hoofd en er is niks zo facking zielig als dieren kosten wat kost in leven te houden.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 13:41 schreef Za het volgende:
[..]
Ik heb woensdag aangegeven dat een zeer goede opvangplek haar wilde opnemen.
Mijn buurman werkt daar al jaren, hij zei zelfs alsjeblieft laten ze haar brengen, in een asiel is ze kansloos.
Ze geven op zijn werkplek nooit dieren op, pijnbestrijding (wat gewoon simpel is), en controles, en sowieso alle liefde, aandacht en medische zorg die nodig is, kosteloos.
De dierenarts van vorige week had haar ook niet afgeschreven, in tegendeel, haar aanhankelijkheid spreekt ook ziek zijn en pijn tegen. Trauma heeft ze vast wel, maar ook daar hebben ze daar specialisten voor.
Sorry ik begrijp dit niet.
Za ik heb gewoonlijk alle geduld met je, maar nu even niet.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 13:41 schreef Za het volgende:
[..]
Ik heb woensdag aangegeven dat een zeer goede opvangplek haar wilde opnemen.
Mijn buurman werkt daar al jaren, hij zei zelfs alsjeblieft laten ze haar brengen, in een asiel is ze kansloos.
Ze geven op zijn werkplek nooit dieren op, pijnbestrijding (wat gewoon simpel is), en controles, en sowieso alle liefde, aandacht en medische zorg die nodig is, kosteloos.
De dierenarts van vorige week had haar ook niet afgeschreven, in tegendeel, haar aanhankelijkheid spreekt ook ziek zijn en pijn tegen. Trauma heeft ze vast wel, maar ook daar hebben ze daar specialisten voor.
Sorry ik begrijp dit niet.
Ik correspondeer niet. Succes ermee.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 13:52 schreef Duderinnetje het volgende:
Za ik heb gewoonlijk alle geduld met je, maar nu even niet.
Dank voor je meedenken, heus waar. Maar het is klaar nu en over deze uitslag wordt niet gecorrespondeerd.
De eerste dierenarts heeft een normale medische check gedaan op hoofdpunten.quote:
ze had wrs een tumor en/of artrose in haar rug. de achterpootjes hadden weinig kracht meer.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 13:41 schreef Za het volgende:
[..]
De dierenarts van vorige week had haar ook niet afgeschreven, in tegendeel, haar aanhankelijkheid spreekt ook ziek zijn en pijn tegen. Trauma heeft ze vast wel, maar ook daar hebben ze daar specialisten voor.
Sorry ik begrijp dit niet.
Nou, ik denk eigenlijk wel zeker te weten dat het de juiste beslissing was.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 15:51 schreef Cat-astrophe het volgende:
Moffy
Moeilijke beslissing, of het de enig juiste is… dan kan denk ik niemand beoordelen.
Maar als ik zie hoeveel ze heeft meegemaakt de laatste week (baasje verloren, logeerpartijen op diverse adressen) en dan nu weer een verhuizing. Én daarbij die medische geschiedenis…
Dus ja, in dit geval kan ik me de keuze voor euthanasie voorstellen. Om met zo’n oud besje te gaan slepen en sleutelen, met een onzekere uitkomst…. Weer stressfactoren (ook al zie je het aan de buitenkant niet aan de poes), die stabiliteit of een beetje herstel in de weg kan staan.
En wanneer is er rust bereikt? Hoeveel tijd vraagt dat van de weinige tijd die ze nog heeft?
Kortom: niemand die 100% kan zeggen dat dit de beste beslissing is, want een glazen bol heeft niemand. Maar om TS daarover aan te vallen vind ik niet fair. Het is ook niet alsof ze die beslissing in haar eentje heeft genomen, want daar zou geen DA aan meewerken. En uit dit topic blijkt al dat ze hard op zoek is geweest naar een goede oplossing voor de weespoes die opeens zonder baas en vertrouwd huis kwam te zitten.
Beetje lief zijn voor elkaar dus
Dank.quote:
Thanksquote:Op dinsdag 16 augustus 2022 09:07 schreef Viv het volgende:
Even geveegd als gastmod. En een gastslotje bij deze.
Rust zacht lieve Moffy.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |