De WOZ is per 1 januari 2021.... afhankelijk van het huis en de locatie kan het zomaar kloppen, daarbij zit de WOZ eigenlijk altijd aan de lage kant.quote:Op vrijdag 8 juli 2022 19:38 schreef Van_Poppel het volgende:
332k...dat is lulkoek, want de WOZ-waarde is bijna een ton lager.
Onze WOZ waarde is 420k en de makelaar heeft het op 550k geschat.quote:Op vrijdag 8 juli 2022 19:38 schreef Van_Poppel het volgende:
332k...dat is lulkoek, want de WOZ-waarde is bijna een ton lager.
WOZ is ook maar een rekeneenheidje om belasting te bepalen en te heffen.quote:Op vrijdag 8 juli 2022 20:33 schreef Isdatzo het volgende:
Heb bijna 2 ton meer dan de WOZ waarde betaald, dus ehh ja.
En vaak loopt de WOZ behoorlijk achter de feiten aan, plus dat ze, zeker bij oudere huizen, vaak wat aan de lagere kant zitten omdat niet iedereen zijn huis picture perfect naar de nieuwste hipste keuken- en badkamermode verbouwt.quote:Op vrijdag 8 juli 2022 21:07 schreef Halcon het volgende:
[..]
WOZ is ook maar een rekeneenheidje om belasting te bepalen en te heffen.
Wij zitten in een gelijke situatie. Contract voor de bouw van ons huis getekend februari 2021. De aannemer maakt er nu al verlies op, en het huis is nog niet eens af. Bouwmaterialen zijn over de kop gegaan tussen tekenen en bouwen.quote:Op donderdag 7 juli 2022 10:59 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het blijft bizar.
Het huis wat we aanhouden en gaan verhuren is 15% in prijs gestegen sinds december - onze huurder is super blij dat we het contract al getekend hebben voor de huurprijs
Het huis wat we nu laten bouwen - daarvan zei de opzichter dat ze waarschijnlijk net-aan quitte gaan spelen. Niet zo gek, getekend in januari 2021 maar de bouw wordt nu "pas" afgerond, dus al het materiaal is al x3 gegaan. Mijn vermoeden is dat na oplevering dat huis al zo 150k meer waard is, kaal. En dan gaan we het nog aankleden...
Als die aannemer echt zoveel verlies maakt, dan heeft hij zijn huiswerk (inkoop) gewoon niet goed gedaan. Het is al even gaande dat de prijzen van veel grondstoffen en bouwmaterialen vrij hard stijgen. Op moment dat vast stond dat jullie project door zou gaan, had de aannemer alle benodigde materialen al kunnen inkopen met een termijn-levering/levering op afroep. Dan betaal je als aannemer een kleine toeslag tbv kosten voor opslag, maar heb je geen last meer van prijsstijgingen én veel minder risico op vertraagde leveringen.quote:Op vrijdag 8 juli 2022 22:12 schreef dodoria het volgende:
[..]
Wij zitten in een gelijke situatie. Contract voor de bouw van ons huis getekend februari 2021. De aannemer maakt er nu al verlies op, en het huis is nog niet eens af. Bouwmaterialen zijn over de kop gegaan tussen tekenen en bouwen.
En nu maar hopen dat de aannemer niet failliet gaat voor het huis af is....
WOZ heeft direct invloed op je gemeentebelastingen en wordt daarom vaak aangevochten.quote:Op vrijdag 8 juli 2022 22:04 schreef Leandra het volgende:
[..]
En vaak loopt de WOZ behoorlijk achter de feiten aan, plus dat ze, zeker bij oudere huizen, vaak wat aan de lagere kant zitten omdat niet iedereen zijn huis picture perfect naar de nieuwste hipste keuken- en badkamermode verbouwt.
Overbieden vinden wij geen probleem, maar vinden het wel realistisch en eerlijk om een zelfde soort bod te plaatsen als waarvoor dezelfde huizen zijn verkocht zeg maar.quote:Op zaterdag 9 juli 2022 20:32 schreef Rene het volgende:
Niet meer dan dat. Denk ik. Het overbieden is wel es meeer geweest.
Overbieden is hier trouwens nog net zo extreem als eerst. Deze huizen staan in een andere stad.quote:Op zaterdag 9 juli 2022 20:32 schreef Rene het volgende:
Niet meer dan dat. Denk ik. Het overbieden is wel es meeer geweest.
Uitbouw 25k? Niet eerder het dubbele?quote:Op zaterdag 9 juli 2022 20:23 schreef Poepz0r het volgende:
Zitten even met een dilemma;
Huis waar wij interesse in hebben staat te koop voor 295k, maar er moet een nieuwe vloer in beneden en een nieuwe keuken (budgetteer ik even op 20k). Eventueel uitbouw er nog bij a 25k.
Er zijn 2 gelijkwaardige woningen verkocht vorige week in dezelfde staat, alleen hadden die een nieuwe keuken,maar een oude badkamer en vice versa. Deze woningen stonden te koop voor 309k en 329k waarvan de laatste voor 355-360 is weggegaan en het huis van 309 voor ongeveer 330.
Wat zouden jullie bieden? Ik zat zelf aan 308 ofzo te denken.
Nee bij lange na niet.quote:Op zaterdag 9 juli 2022 20:39 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Uitbouw 25k? Niet eerder het dubbele?
Ohja dit is fok.quote:Op zaterdag 9 juli 2022 20:43 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Aanbouw van 4 meter. Het maximaal toegestane.
Ah. Ja ik ken m'n pappenheimers nog niet zo goedquote:Op zaterdag 9 juli 2022 20:52 schreef laziness het volgende:
Laatst was het nog een nieuwbouwwoning die je aan ging kopen en je zou maar 7k extra nodig hebben bovenop de v.o.n. prijs…
Ik neem user met een korreltje zout.
Dat huis is helaas vertraagd tot 2024.... Geen grap dus we zijn ons verder aan het orienteren.quote:Op zaterdag 9 juli 2022 20:52 schreef laziness het volgende:
Laatst was het nog een nieuwbouwwoning die je aan ging kopen en je zou maar 7k extra nodig hebben bovenop de v.o.n. prijs…
Ik neem user met een korreltje zout.
Ga je veel zelf doen, heb je enorm scherp onderhandeld met je aannemer, gooi je er goedkope rommel in of onderschat je de prijzen van die nieuwe vloer, keuken en uitbouw?quote:Op zaterdag 9 juli 2022 20:23 schreef Poepz0r het volgende:
Zitten even met een dilemma;
Huis waar wij interesse in hebben staat te koop voor 295k, maar er moet een nieuwe vloer in beneden en een nieuwe keuken (budgetteer ik even op 20k). Eventueel uitbouw er nog bij a 25k.
Er zijn 2 gelijkwaardige woningen verkocht vorige week in dezelfde staat, alleen hadden die een nieuwe keuken,maar een oude badkamer en vice versa. Deze woningen stonden te koop voor 309k en 329k waarvan de laatste voor 355-360 is weggegaan en het huis van 309 voor ongeveer 330.
Wat zouden jullie bieden? Ik zat zelf aan 308 ofzo te denken.
Keuken gaan we gewoon voor een gemiddelde IKEA keuken. Die keuken zal tussen de 5-12K zitten (ruim genomen). Vloer 2-3K (enkel woonkamer). Uitbouw hebben we al 1 offerte van van 28K om precies te zijn. Die zal waarschijnlijk hoger uitvallen i.v.m het doortrekken van de vloerverwarming beneden. Dat is allemaal oke, immers hebben we 75K overwaarde ofzo. Punt is dat we dit huis - wat ineens langskwam - wel graag willen hebben, maar ook niet TEveel willen betalen zeg maar.quote:Op zaterdag 9 juli 2022 21:02 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ga je veel zelf doen, heb je enorm scherp onderhandeld met je aannemer, gooi je er goedkope rommel in of onderschat je de prijzen van die nieuwe vloer, keuken en uitbouw?
Gelukkig heeft hij dat ook wel gedaan. Het zit hem meer in de contracten met de onderaannemers die hoger uitvallen dan de quote.quote:Op zaterdag 9 juli 2022 17:30 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Als die aannemer echt zoveel verlies maakt, dan heeft hij zijn huiswerk (inkoop) gewoon niet goed gedaan. Het is al even gaande dat de prijzen van veel grondstoffen en bouwmaterialen vrij hard stijgen. Op moment dat vast stond dat jullie project door zou gaan, had de aannemer alle benodigde materialen al kunnen inkopen met een termijn-levering/levering op afroep. Dan betaal je als aannemer een kleine toeslag tbv kosten voor opslag, maar heb je geen last meer van prijsstijgingen én veel minder risico op vertraagde leveringen.
De betere groothandels in bouw- en installatiematerialen bieden een dergelijke service aan hun vaste klanten.
Welke regio? Ik overweeg nu om in een dorp in het Oosten van Brabant naar een vrijstaand huis te gaan kijken. Staat al sinds april te koop. Ik kom zelf niet uit dat dorp, maar via-via gehoord dat er nog maar een handvol kijkers geweest is en maar 1 bod gedaan (ze vragen 560k, bod was, 490k). Nu schijnt het zo te zijn dat die verkopers wat op hete kolen zitten i.v.m. de oplevering van hun nieuwe huis.quote:Op zaterdag 9 juli 2022 22:34 schreef jesseax het volgende:
Makelaar is hier langs geweest, merkt qua verkopen nog weinig van de onrust. Er zijn minder kijkers gemiddeld genomen ( van 20/25 naar 10/15) maar het zijn de oriënterende kopers die minder komen kijken en de serieuze blijven komen. Ook blijft overbieden eerder regel dan uitzondering hier in de regio.Heeft het getaxeerd +10% tov laatste taxatie 9 maanden geleden tbv hypotheek aanvraag. Prijsrange 350-400k overigens. Gezien de vrijstelling op overdrachtsbelasting tot 400K is dat waarschijnlijk het maximaal haalbare.
Ben benieuwd , gaan na de zomervakantie ons huis in de verkoop zetten.
Vertraagd tot 2024, dus niet langer interessant. Zo lang willen we niet wachten. Huis wat we nu op het oog hebben bevat bizar veel nieuwe dingen, buiten de keuken en vloer dan. Zo ligt er nieuwe vloerverwarming, nieuwe kunststof kozijnen en rolluiken. Nu de vraag wat we gaan bieden.quote:Op zaterdag 9 juli 2022 21:16 schreef Leandra het volgende:
Maar nog steeds een huis op gas toch? Wat is er met die direct wonen huizen gebeurd waarvan je er een zou kopen?
Ze waren toch bijna klaar en zouden in de verkoop komen om direct bewoonbaar te zijn?quote:Op zaterdag 9 juli 2022 23:15 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Vertraagd tot 2024, dus niet langer interessant. Zo lang willen we niet wachten. Huis wat we nu op het oog hebben bevat bizar veel nieuwe dingen, buiten de keuken en vloer dan. Zo ligt er nieuwe vloerverwarming, nieuwe kunststof kozijnen en rolluiken. Nu de vraag wat we gaan bieden.
Dat klopt, alleen nu hebben ze deze fase opgesplitst in 3 losse fasesquote:Op zaterdag 9 juli 2022 23:18 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ze waren toch bijna klaar en zouden in de verkoop komen om direct bewoonbaar te zijn?
Maar ze zijn dus nog helemaal niet gebouwd? Niks morgen wonen dus?quote:Op zondag 10 juli 2022 00:03 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Dat klopt, alleen nu hebben ze deze fase opgesplitst in 3 losse fasesWaarvan de laatste vd 3 pas in 2024 vrij gaan komen. Nu beginnen ze met de verkoop van de woningen van 500k etc. Geen idee waarom.
Jazeker wel. Het plan was dat de gehele laatste fase (72 woningen) direct in de verkoop ging. Nu blijkt dat ze deze fase van 72 huizen op gaan splitsen in 3 fases. Iedere fase is een andere type woning. Nu gaan eerst de 500K en 455K woningen, dan beetje huurwoningen en dan de 400k woningen. Zoiets geloof ik. Beetje vreemd wel.quote:Op zondag 10 juli 2022 00:09 schreef Leandra het volgende:
[..]
Maar ze zijn dus nog helemaal niet gebouwd? Niks morgen wonen dus?
Maar dus niet morgen wonen, dus nog niet gebouwd en niet in de verkoop en direct wonen.quote:Op zondag 10 juli 2022 00:12 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Jazeker wel. Het plan was dat de gehele laatste fase (72 woningen) direct in de verkoop ging. Nu blijkt dat ze deze fase van 72 huizen op gaan splitsen in 3 fases. Iedere fase is een andere type woning. Nu gaan eerst de 500K en 455K woningen, dan beetje huurwoningen en dan de 400k woningen. Zoiets geloof ik. Beetje vreemd wel.
Allang gebouwd nogmaals. Ik praat toch geen chinees?quote:Op zondag 10 juli 2022 00:14 schreef Leandra het volgende:
[..]
Maar dus niet morgen wonen, dus nog niet gebouwd en niet in de verkoop en direct wonen.
Ze zijn gebouwd en woonklaar maar gaan pas over 2 jaar in de verkoop?quote:Op zondag 10 juli 2022 00:15 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Allang gebouwd nogmaals. Ik praat toch geen chinees?
Ze gaan NU in verkoop alleen niet allemaal. Gefaseerd gaan ze in verkoop (dat was niet de afspraak naar mijn weten). WAAROM dat zo is? Ik heb geen idee. Ik hoorde dat pas afgelopen week. Sterker nog tot vorige week kon ik al inschrijven voor 455k woningen en nu ineens niet meerquote:Op zondag 10 juli 2022 00:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ze zijn gebouwd en woonklaar maar gaan pas over 2 jaar in de verkoop?
Dat is behoorlijk Chinees idd.
En die huizen staan er allemaal al?quote:Op zondag 10 juli 2022 00:20 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Ze gaan NU in verkoop alleen niet allemaal. Gefaseerd gaan ze in verkoop (dat was niet de afspraak naar mijn weten). WAAROM dat zo is? Ik heb geen idee. Ik hoorde dat pas afgelopen week. Sterker nog tot vorige week kon ik al inschrijven voor 455k woningen en nu ineens niet meer
Misschien iets met vergunningen of gemeente etc etc. Ik heb echt geen flauw idee.
Ik wet niet of het iets met vergunningen te maken heeft. Ik ben geen aannemer of ambtenaar. Wat ik wel weet is dat deze gemeente wel vaker rariteiten heeft met dit soort dingen. Ik heb geen flauw idee wat er aan de hand is of speelt. Maarja richten ons nu op andere huizen dus.quote:Op zondag 10 juli 2022 00:25 schreef Leandra het volgende:
[..]
En die huizen staan er allemaal al?
Beetje raar, dat er gebouwd is zonder de juiste vergunningen, maar afgebouwde huizen 2 jaar leeg laten staan en dus 2 jaar geen opbrengst terwijl je de kosten al wel moet lappen is behoorlijk ehm.. bijzonder.
Dat kan en dat magquote:
Ze waren dus wel te koop?quote:Op zondag 10 juli 2022 00:32 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Dat kan en dat magIk heb ook geen antwoord gekregen waarom de geadverteerde verkoopprijzen 3 DAGEN voor start verkoop ineens met 40-60K omhoog zijn bijgesteld dusja whatever.
Jazeker dat is het vreemde. Je kon inschrijven. Ik had zelfs al documenten geupload. Men vroeg hierom om de financiële situatie van eventuele kopers in te zien en zodoende al een schifting kon maken en toen ging het ineens niet doorquote:
Als ik het juiste project onthouden heb dan zijn die huizen van 299-349K die 30 juni in de verkoop gingen inmiddels onder optie, onder voorbehoud verkocht en sommigen al verkocht.quote:Op zondag 10 juli 2022 00:46 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Jazeker dat is het vreemde. Je kon inschrijven. Ik had zelfs al documenten geupload. Men vroeg hierom om de financiële situatie van eventuele kopers in te zien en zodoende al een schifting kon maken en toen ging het ineens niet door
Je moest eerst inschrijven > uitgeloot worden > kopen.
Die huizen zijn er niet. Kijk maar:quote:Op zondag 10 juli 2022 00:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als ik het juiste project onthouden heb dan zijn die huizen van 299-327K die 30 juni in de verkoop gingen inmiddels onder optie, onder voorbehoud verkocht en sommigen al verkocht.
Dus dan heb je er gewoon naast gegrepen.
wij wonen in een Brabantse stad. Dus hier zullen waarschijnlijk voornamelijk starters op reageren. Hoe de markt momenteel is in de hogere segmenten durf ik niet te zeggen, maar ik kan mij voorstellen dat doorstromers die niet hoeven hun plannen even parkeren. En daarmee dat er in het door jou genoemde voorbeeld minder kijkers / bieders zijn.quote:Op zaterdag 9 juli 2022 22:53 schreef ISVV het volgende:
[..]
Welke regio? Ik overweeg nu om in een dorp in het Oosten van Brabant naar een vrijstaand huis te gaan kijken. Staat al sinds april te koop. Ik kom zelf niet uit dat dorp, maar via-via gehoord dat er nog maar een handvol kijkers geweest is en maar 1 bod gedaan (ze vragen 560k, bod was, 490k). Nu schijnt het zo te zijn dat die verkopers wat op hete kolen zitten i.v.m. de oplevering van hun nieuwe huis.
Wij overwegen serieus om te gaan kijken en eventueel ook vies weinig te bieden.
Daarnaast gaan we hier in het zuiden van Gelderland in een slaapdorpje kijken bin een huis. Toen ik de makelaar belde bleek wel dat er geen kijkmiddag gepland. Ze trekken ook een uur uit voor de bezichtiging, zou dat weinig kijkers betekenen?
Nog een vraag: die mensen die dat huis verkopen ken ik. Blijf je eigenlijk anoniem tot je het bod doet? Of hoe gaat dat in zijn werk?
Spannend joh. Gaan jullie nog veel doen om het verkoopklaar te maken?quote:Op zaterdag 9 juli 2022 22:34 schreef jesseax het volgende:
Makelaar is hier langs geweest, merkt qua verkopen nog weinig van de onrust. Er zijn minder kijkers gemiddeld genomen ( van 20/25 naar 10/15) maar het zijn de oriënterende kopers die minder komen kijken en de serieuze blijven komen. Ook blijft overbieden eerder regel dan uitzondering hier in de regio.Heeft het getaxeerd +10% tov laatste taxatie 9 maanden geleden tbv hypotheek aanvraag. Prijsrange 350-400k overigens. Gezien de vrijstelling op overdrachtsbelasting tot 400K is dat waarschijnlijk het maximaal haalbare.
Ben benieuwd , gaan na de zomervakantie ons huis in de verkoop zetten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |