Het probleem is natuurlijk dat je niet onomstotelijk kan vaststellen of er sprake is van aanstellerij of dat er sprake is van een echt probleem. En zoals iemand eerder al opmerkte: Als het allemaal echt is, dan is het eigenlijk heel schandalig wat Mercedes Lewis aandoet. Of misschien moet Lewis afgekeurd worden vanwege zijn rug. Maar een regelwijziging lijkt me niet nodig. Teams moeten gewoon verantwoordelijkheid nemen. Ferrari stuitert overigens ook lekker hard, dat kan ook niet echt gezond zijn.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:08 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Zou het ook niet verkeerd vinden als ze in ieder geval checken wat er nu precies aan de hand was bij Lewis gisteren. Als het echt serieus was, kunnen ze Mercedes daar op aanspreken en eisen dat dit de komende races anders gaat en als het (grotendeels) aanstellerij was, kun je Hamilton daar ook gewoon op aanspreken.
Maar dat zal vast niet.
Toch stappen Sainz en Leclerc zonder al teveel problemen uit hun auto, net als Russell overigens.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:11 schreef Perox het volgende:
[..]
Het probleem is natuurlijk dat je niet onomstotelijk kan vaststellen of er sprake is van aanstellerij of dat er sprake is van een echt probleem. En zoals iemand eerder al opmerkte: Als het allemaal echt is, dan is het eigenlijk heel schandalig wat Mercedes Lewis aandoet. Of misschien moet Lewis afgekeurd worden vanwege zijn rug. Maar een regelwijziging lijkt me niet nodig. Teams moeten gewoon verantwoordelijkheid nemen. Ferrari stuitert overigens ook lekker hard, dat kan ook niet echt gezond zijn.
En als het komt omdat Hamilton gewoon gevoeliger is qua rugklachten, dan wordt het tijd dat Nyck de Vries zijn stoeltje overneemt.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:14 schreef Tijn het volgende:
[..]
Toch stappen Sainz en Leclerc zonder al teveel problemen uit hun auto, net als Russell overigens.
Ik geloof best dat Hamilton echt rugklachten heeft. Maar dan moet Mercedes zijn auto maar anders afstellen zodat het minder zwaar voor 'm is. Of niet, en dan ook niet zeuren.
Prima exit mogelijkheid voor Lewis zonder al te veel gezichtsverlies.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:14 schreef Tijn het volgende:
[..]
Toch stappen Sainz en Leclerc zonder al teveel problemen uit hun auto, net als Russell overigens.
Ik geloof best dat Hamilton echt rugklachten heeft. Maar dan moet Mercedes zijn auto maar anders afstellen zodat het minder zwaar voor 'm is. Of niet, en dan ook niet zeuren.
Dat zou je denken. Het zou mij niks verbazen als mercedes het zo weten te draaien, dat iedereen last gaat krijgen van die beslissing, en dat mercedes er beter van gaat worden.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:09 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Maar in dit geval zouden die regels dan toch ook enkel bij Mercedes van toepassing zijn? De overige teams hebben het aangepast zonder dat er een ingreep nodig was. Of ze hebben het geaccepteerd.
Idd, de lange arm van Toto reikt ver, zie Masi als laatste voorbeeld, om over dat achterlijke pitstopgejank nog maar te zwijgen en zo zijn er nog wel meer voorbeelden.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:20 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Dat zou je denken. Het zou mij niks verbazen als mercedes het zo weten te draaien, dat iedereen last gaat krijgen van die beslissing, en dat mercedes er beter van gaat worden.
In dit geval zijn ze zelf natuurlijk onderwerp van discussie. Niet helemaal dezelfde situatie wat dat betreft. Wat Wolff probeert te doen is wel erg duidelijk.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:23 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Idd, de lange arm van Toto reikt ver, zie Masi als laatste voorbeeld, om over dat achterlijke pitstopgejank nog maar te zwijgen en zo zijn er nog wel meer voorbeelden.
Het scheen gisteren sowieso erger te zijn bij Hamilton dan Russell omdat hij met een andere vloer reed dus als ik de FIA was zou ik voorlopig helemaal niet ingrijpen, het is aan de teams om de juiste balans te vinden.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:07 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
[..]
Dus dan ga je iets afdwingen omdat één team weigert om de auto's zodanig aan te passen voor de coureurs.
Ik zou als FIA zijnde alleen mercedes targetten omdat andere teams het wel voor elkaar hebben.
Nu maar hopen dat de FIA dat ook zo ziet en dat ook zo meldt richting mercedes.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:27 schreef Tarado het volgende:
[..]
Het scheen gisteren sowieso erger te zijn bij Hamilton dan Russell omdat hij met een andere vloer reed dus als ik de FIA was zou ik voorlopig helemaal niet ingrijpen, het is aan de teams om de juiste balans te vinden.
dat arrogante ****** mercedes bouwt maar gewoon eens een goede auto binnen de regels.quote:Op zondag 12 juni 2022 23:04 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Ik denk geen active suspension (dat zou pas vanaf 2026 het geval zijn) maar wel aanpassingen om de porpoising tegen te gaan. Bijvoorbeeld door de hoogte van de vloer aan de buitenkant achteraan iets hoger te maken dan aan de binnenkant, zoals vorig jaar ook het geval was. Scheelt ook met schade aan de vloer door de kerbs.
Volgens Gary Anderson zou dat het porpoising grotendeels oplossen en is een stuk goedkoper dan active suspension.
wat dacht je van de flexwings die gewijzigd moesten worden en hun er gewoon mee blijven rijden......quote:Op maandag 13 juni 2022 11:23 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Idd, de lange arm van Toto reikt ver, zie Masi als laatste voorbeeld, om over dat achterlijke pitstopgejank nog maar te zwijgen en zo zijn er nog wel meer voorbeelden.
dat is ook gewoon zon arrogant mercedes figuur.......ik zou echt geen fan van hem worden als hij in de F1 komtquote:Op maandag 13 juni 2022 11:17 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
En als het komt omdat Hamilton gewoon gevoeliger is qua rugklachten, dan wordt het tijd dat Nyck de Vries zijn stoeltje overneemt.
Ik wil het wel geloven maar is dat ook ergens terug te zien/lezen?quote:Op maandag 13 juni 2022 11:31 schreef Nattekat het volgende:
Leuk feitje: Red Bull heeft een hogere rijhoogte dan Mercedes, en niet een beetje ook.
Er is al een versteviging aan de vloer toegestaan voor teams met problemen.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:09 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Maar in dit geval zouden die regels dan toch ook enkel bij Mercedes van toepassing zijn? De overige teams hebben het aangepast zonder dat er een ingreep nodig was. Of ze hebben het geaccepteerd.
Dit is het interessante punt. Kun je de rijhoogte technisch vaststellen en is het probleem opgelost met een verplichte minimum rijhoogte?quote:Op maandag 13 juni 2022 11:31 schreef Nattekat het volgende:
Leuk feitje: Red Bull heeft een hogere rijhoogte dan Mercedes, en niet een beetje ook.
Waar Alfa het weer niet mee eens was.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:38 schreef daNpy het volgende:
[..]
Er is al een versteviging aan de vloer toegestaan voor teams met problemen.
Okeequote:Op maandag 13 juni 2022 11:32 schreef Predator40 het volgende:
[..]
dat is ook gewoon zon arrogant mercedes figuur.......ik zou echt geen fan van hem worden als hij in de F1 komt
Bron?quote:Op maandag 13 juni 2022 11:31 schreef Nattekat het volgende:
Leuk feitje: Red Bull heeft een hogere rijhoogte dan Mercedes, en niet een beetje ook.
Als je Mercedes gisteren zag dan hebben naar achteren toe nog wel een marge dus ze zouden ook met wat mindere rondetijden het 3e team zijn.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:39 schreef XL het volgende:
[..]
Dit is het interessante punt. Kun je de rijhoogte technisch vaststellen en is het probleem opgelost met een verplichte minimum rijhoogte?
Mijn buikgevoel, dan hoeven veel teams niks te doen en Mercedes verdwijnt weer verder terug in het middenveld
Kwam op Sky voorbij in een analyse. Mercedes raakt de grond in bochten, Red Bull blijft daar nog een centimeter of twee/drie boven. Moet wel bij gezegd worden dat dit alleen de randen betreft, maar dat alleen al verhelpt porpoising omdat het de luchtstroom continu in stand houdt onder de vloer.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:36 schreef beantherio het volgende:
[..]
Ik wil het wel geloven maar is dat ook ergens terug te zien/lezen?
centimeters nog wel, dat is heel veelquote:Op maandag 13 juni 2022 11:46 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Kwam op Sky voorbij in een analyse. Mercedes raakt de grond in bochten, Red Bull blijft daar nog een centimeter of twee/drie boven. Moet wel bij gezegd worden dat dit alleen de randen betreft, maar dat alleen al verhelpt porpoising omdat het de luchtstroom continu in stand houdt onder de vloer.
waarom niet?quote:Op maandag 13 juni 2022 09:14 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik snap ook niet dat ze Yuki lieten doorrijden met dat stukje tape.
En dat de klachten na de crash in Monza verergerd zijn.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:18 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Prima exit mogelijkheid voor Lewis zonder al te veel gezichtsverlies.
"Mag niet meer racen van de dokter, had graag in 2023 mijn 8e gepakt want dan zijn we weer competitief. Jammer dat net in mijn laatste jaar ik niet mee kan racen voor de prijzen omdat de auto minder goed is"
En doei! Misschien nog even benoemen dat hij vorig jaar ook al perioden veel last had en daardoor minder was dan in zijn prime.
quote:Op maandag 13 juni 2022 11:46 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Kwam op Sky voorbij in een analyse. Mercedes raakt de grond in bochten, Red Bull blijft daar nog een centimeter of twee/drie boven. Moet wel bij gezegd worden dat dit alleen de randen betreft, maar dat alleen al verhelpt porpoising omdat het de luchtstroom continu in stand houdt onder de vloer.
quote:Op zaterdag 11 juni 2022 17:13 schreef Nattekat het volgende:
Ik snap niet waarom mensen vrijwillig naar Sky luisteren.
Gohquote:
Als dit sarcastisch is dan snap je echt niets van deze hele sport.quote:
Laat in ieder geval dat ze bij RB hun zaken heel goed voor elkaar hebben. In tegenstelling tot Ferrari hebben ze tot de laatste seconden meegedaan om de titel in 2021 en in tegenstelling tot Mercedes hebben ze voor 2022 wel een goede auto gebouwd die meedoet om de wereldtitel en waarbij je niet uit de auto wordt gestuiterdquote:Op maandag 13 juni 2022 11:47 schreef Netsplitter het volgende:
https://the-race.com/form(...)ikely-mercedes-flaw/
Dit laat mooi het verschil zien tussen beide auto's en waarom de mercedes stuitert en de RB niet.
na botsingen rijden vele vaak nog door met half open auto's.. waar van alles af kan vliegen. Zie niet in waarom dat in geval van Yuki anders moet zijnquote:Op maandag 13 juni 2022 11:50 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Als dat ding losschiet met die snelheden dan is dat gewoon een rondvliegend mes…
Dat zei Horner ook na een paar races, maar dan moet je het wel oplossen.. dat is bij RB gelukt, maar als Ferrari het niet binnen een paar races oplost, loop je achterstand op én je loopt automatisch tegen gridpenalty's aan door alle onderdelen die je moet vervangen.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:51 schreef Netsplitter het volgende:
https://nl.motorsport.com(...)r-snelheid/10321647/
Ferrari kreeg zondag in de Grand Prix van Azerbeidzjan weer het deksel op de neus. Volgens teambaas Mattia Binotto heeft het team geen idee hoe de problemen opgelost dienen te worden, maar de Italiaan stelt dat dat hij liever naar betrouwbaarheid zoekt in een snelle auto dan andersom.
Daar zitten dan geen losse onderdelen meer aan.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:52 schreef greysbones het volgende:
[..]
na botsingen rijden vele vaak nog door met half open auto's.. waar van alles af kan vliegen. Zie niet in waarom dat in geval van Yuki anders moet zijn
Zijn dure punten als je zo vaak uitvalt. Iets langzamer en betrouwbaarder had waarschijnlijk wel punten opgeleverd. Die snelheid lijkt bij Ferrari juist het issue te zijn waardoor de betrouwbaarheid afneemt.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:51 schreef Netsplitter het volgende:
https://nl.motorsport.com(...)r-snelheid/10321647/
Ferrari kreeg zondag in de Grand Prix van Azerbeidzjan weer het deksel op de neus. Volgens teambaas Mattia Binotto heeft het team geen idee hoe de problemen opgelost dienen te worden, maar de Italiaan stelt dat dat hij liever naar betrouwbaarheid zoekt in een snelle auto dan andersom.
Niet aan zien komen dit.quote:
ja tuurlijk welquote:Op maandag 13 juni 2022 11:54 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Daar zitten dan geen losse onderdelen meer aan.
leg jij het even uit dan, centimeters verschil in rijhoogte is gewoon veelquote:Op maandag 13 juni 2022 11:51 schreef franske19 het volgende:
Rijhoogte heeft er wel degelijk mee te maken bij Mercedes (en kennelijk ook McLaren). Hamilton gaf het na de kwali zelf al aan dat ze door de auto lager af te stellen tijdwinst pakken ten koste van comfort.
[..]
Als dit sarcastisch is dan snap je echt niets van deze hele sport.
Ja, zeker wat die penalties betreft heeft Ferrari zichzelf wel een handicap gegeven nu. Ze zijn snel genoeg om tijdens een race vanuit de achterhoede alsnog naar het podium te rijden, maar ondertussen loopt RBR uit.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:53 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Dat zei Horner ook na een paar races, maar dan moet je het wel oplossen.. dat is bij RB gelukt, maar als Ferrari het niet binnen een paar races oplost, loop je achterstand op én je loopt automatisch tegen gridpenalty's aan door alle onderdelen die je moet vervangen.
Aparte insteek. Met onbetrouwbaarheid verlies je veel meer dan met een mindere performance.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:51 schreef Netsplitter het volgende:
de Italiaan stelt dat dat hij liever naar betrouwbaarheid zoekt in een snelle auto dan andersom.
Hij dacht dat je het weinig vond en dat je sarcastisch deed. "Zozo, een hele centimeter, nou nou, poe poe", zoiets.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:55 schreef Tarado het volgende:
[..]
leg jij het even uit dan, centimeters verschil in rijhoogte is gewoon veel
Wat ook duur is, het effect wat het heeft, dit was, als ik het goed heb, Leclercs derde motor die gisteren opgeblazen werd dus het is niet onmogelijk dat hij in Montreal al een grind penalty gaat oplopen.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:54 schreef Ericr het volgende:
[..]
Zijn dure punten als je zo vaak uitvalt. Iets langzamer en betrouwbaarder had waarschijnlijk wel punten opgeleverd. Die snelheid lijkt bij Ferrari juist het issue te zijn waardoor de betrouwbaarheid afneemt.
Valt allemaal dus wel mee blijkbaar.quote:
whutttt???quote:Op maandag 13 juni 2022 11:59 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Valt allemaal dus wel mee blijkbaar.
Of is het zoals bij vrouwen, die opnieuw zwanger willen worden na een horrorbevalling?
Of mannen die elke zondagochtend zeggen dat ze echt nooit meer gaan drinkenquote:Op maandag 13 juni 2022 11:59 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Valt allemaal dus wel mee blijkbaar.
Of is het zoals bij vrouwen, die opnieuw zwanger willen worden na een horrorbevalling?
Het gezegde in de formule 1 is, you can make fast a car reliable, you can't make a reliable car fast.quote:Op maandag 13 juni 2022 11:56 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Aparte insteek. Met onbetrouwbaarheid verlies je veel meer dan met een mindere performance.
Maargoed, er zullen nog wel wat DNF's gaan volgen dan waarschijnlijk.
De merc van vorig seizoen was knap betrouwbaar en verdomd snel.quote:Op maandag 13 juni 2022 12:02 schreef Dauthi het volgende:
[..]
Het gezegde in de formule 1 is, you can make fast a car reliable, you can't make a reliable car fast.
Heeft met ontwikkelingstrajecten te maken, en dat de betrouwbare auto steeds onbetrouwbaarder wordt naar mate die sneller wordt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |