Ik had laatst ongeveer hetzelfde, maar de auto achter mij zat nog achter een andere inhalende auto, op zeer ruime afstand van mij. Eenmaal bij mij aangekomen vond hij het nodig een rood kruis te negeren en mij even fors af te snijden...quote:
Ik kan me niet voorstellen dat iemand dat doet als er verder niets gebeurd is...quote:Op vrijdag 22 juli 2022 21:54 schreef Ferry_76 het volgende:
[..]
Ik had laatst ongeveer hetzelfde, maar de auto achter mij zat nog achter een andere inhalende auto, op zeer ruime afstand van mij. Eenmaal bij mij aangekomen vond hij het nodig een rood kruis te negeren en mij even fors af te snijden...
Geen idee, niet met mij in ieder geval. volgens mij heb ik dezelfde zwarte Seat wel vaker rare stunts uit zien halen op het zelfde stuk weg.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 21:56 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Ik kan me niet voorstellen dat iemand dat doet als er verder niets gebeurd is...
Die mensen denken niet...quote:Op dinsdag 19 juli 2022 21:24 schreef Zorro het volgende:
Wat denken die mensen die met gevaar voor eigen leven net voor je de weg opdraaien zodat je denkt "zo die heeft zeker haast" om vervolgens 10km onder de maximum snelheid voor je uit te gaan sukkelen?
Volgens mij hebben we gewoon verkeersregels. Dat een ander zich daar niet aan houdt is voor zover mij bekend geen argument om je er zelf dan ook maar niet aan te houden. Jij mag vinden dat je geen voorrang hoeft te verlenen, maar volgens de wegenverkeerswet hoor je dat wel gewoon te doen.quote:Op maandag 18 juli 2022 18:26 schreef DW457 het volgende:
Ik koos voor het laatste. Duidelijk richting aangegeven (aantal secondes voor de verplaatsing naar links) en ik ga. De auto achter me moest inderdaad remmen en was niet blij. Ik vond echter dat ik gelijk had. Hij reed immers goed te hard (ver boven de vmax) en ik vind niet dat ik dan hoef te remmen en voorrang hoef te verlenen. Wat vinden jullie?
Aan de andere kant hoef je zware overtredingen ook weer niet te faciliteren.quote:Op zaterdag 23 juli 2022 00:22 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Volgens mij hebben we gewoon verkeersregels. Dat een ander zich daar niet aan houdt is voor zover mij bekend geen argument om je er zelf dan ook maar niet aan te houden. Jij mag vinden dat je geen voorrang hoeft te verlenen, maar volgens de wegenverkeerswet hoor je dat wel gewoon te doen.
Zou lekker worden als we allemaal gaan rijden zoals we zelf vinden dat het moet kunnen.
Dit ja. Als ik in wil halen en ik zie een ander sneller aankomen, geef ik ook gas bij om in te halen als dat kan, óf ik laat gas los, zodat geen van beiden hoeft te remmen. Maar soms komt het net niet uit, ja jammer. Geld ook voor mij, als er weer zo'n snellere links achter je ineens gas los heeft gelaten en dan kruipend voorbij komtquote:Op zaterdag 23 juli 2022 09:14 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Aan de andere kant hoef je zware overtredingen ook weer niet te faciliteren.
In dit geval denk ik dat @:DW457 gewoon beter had kunnen anticiperen door of eerder het gas los te laten of eerder opzij moeten gaan zodat de ander het kan kunnen redden met gas loslaten.
Hier was een lange weg met achter elkaar wel 10 stoplichten. Vroeger was dit een "groene zone" als je dan na het eerste stoplicht netjes 50 bleef rijden kon je zo die hele weg afrijden. Op een gegeven moment hebben ze dat anders ingesteld en nu moet je bij ieder licht wachten. Duurt zo een half uur nuquote:Op woensdag 11 mei 2022 10:26 schreef marc0871 het volgende:
[..]
Tussen verkeerslichten jakkeren heeft meestal ook weinig zin.
Die staan meestal afgesteld om te verspringen in de tijd die je ongeveer nodig hebt, als je met een bepaalde snelheid rijdt.
Ik reed 2 weken terug precies dat stuk. En op die plek ging een convoy van 3 vrachtwagens opeens vol in de remmen om al voorbij dat groen witte bord over het ongeasfalteerde stuk toch op de a10 terug in te voegenquote:Op vrijdag 22 juli 2022 21:13 schreef kanovinnie het volgende:
https://www.google.nl/map(...)Q!2e0!7i16384!8i8192
Op dit puntstuk je auto stilzetten en ipv naar links, nog naar rechts rijden. Wat een mongool.
Maar hij kwam uit Frankrijk dus kan er waarschijnlijk niets aan doen
Leg dit eens uit?quote:Op zaterdag 23 juli 2022 09:14 schreef qajariaq het volgende:
Aan de andere kant hoef je zware overtredingen ook weer niet te faciliteren.
Ja klopt veel rustige rijders en veel drammers lijken met vakantie. Maar toch jammer een deel van die rustige rijders, denken dat je dit op de middelste strook moet doen.quote:Op zaterdag 23 juli 2022 17:22 schreef exelletor het volgende:
Ik vind het nu de vakantieperiode begonnen is, juist heel rustig op de weg. Ook de A2 (iig tussen Amsterdam en Eindhoven, verder reis ik normaliter met de trein) vind ik relaxt rijden. Boven 106 km/u heb je overdag kans op een boete, dus iedereen rijdt zo rustig dat je net zo goed in de auto kan gaan slapen. Als ik bij Utrecht de A27 richting Breda of een ander drukbereden tweebaans snelweg moet hebben, dan vind ik het een ander verhaal.
Uberhaupt, woon zelf ook in het buitenland, en het is me opgevallen dat - met de invoering van de 100 km/h - het veel rustiger, zeg maar slaapverwekkender is geworden om auto te rijden.quote:Op zaterdag 23 juli 2022 17:22 schreef exelletor het volgende:
Ik vind het nu de vakantieperiode begonnen is, juist heel rustig op de weg. Ook de A2 (iig tussen Amsterdam en Eindhoven, verder reis ik normaliter met de trein) vind ik relaxt rijden. Boven 106 km/u heb je overdag kans op een boete, dus iedereen rijdt zo rustig dat je net zo goed in de auto kan gaan slapen. Als ik bij Utrecht de A27 richting Breda of een ander drukbereden tweebaans snelweg moet hebben, dan vind ik het een ander verhaal.
Jij mag niet hinderen als je een rijstrook opschiift, want bijzondere verrichting. Als degene die daar al rijdt moet remmen om een aanrijding te voorkomen, dan heb jij overduidelijk gehinderd.quote:Op maandag 18 juli 2022 18:26 schreef DW457 het volgende:
Situatie: ik rij op de cc met 110 km/u (vmax +10) op de snelweg. Lege strook, tot ik een auto nader die langzamer rijdt dan ik, dus ik kijk in mijn spiegels om in te gaan halen. Ver achter me zie ik een auto die goed hard doorrijdt. Nu heb ik de optie om te wachten, af te remmen en die snellere auto voor te laten gaan, of alsnog de inhaalactie in te zetten, waardoor die andere snellere auto moet remmen (en nee, niet in de ankers hoeft).
Ik koos voor het laatste. Duidelijk richting aangegeven (aantal secondes voor de verplaatsing naar links) en ik ga. De auto achter me moest inderdaad remmen en was niet blij. Ik vond echter dat ik gelijk had. Hij reed immers goed te hard (ver boven de vmax) en ik vind niet dat ik dan hoef te remmen en voorrang hoef te verlenen. Wat vinden jullie?
Als de bestuurder achter me een normale snelheid had gereden, had ik hem niet gehinderd.quote:Op woensdag 3 augustus 2022 10:53 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Jij mag niet hinderen als je een rijstrook opschiift, want bijzondere verrichting. Als degene die daar al rijdt moet remmen om een aanrijding te voorkomen, dan heb jij overduidelijk gehinderd.
Ja, maar dan kun je het niet zien aankomen. Dat is nogal wat anders dan:quote:Op woensdag 3 augustus 2022 12:41 schreef Ridocar het volgende:
Ik heb wel eens gehad dat ik een provinciale weg opdraai, om daarna pas een naderende auto door de bocht aan zie komen. Blijkt dat de auto in kwestie veel te hard rijdt, nadert tot vlak achter mij, remt dan stevig en gaat vervolgens druk zitten doen met grootlicht.
Dat is een typisch geval waarbij achteligger van mij het apezuur kan krijgen.
Dus DW457 wist dat ie ging hinderen, maar vond dat terecht, omdat de ander te hard reed. En dan ben je héél dicht bij politieagentje spelen (wat dus niet thuishoort in het verkeer) m.i.quote:Ver achter me zie ik een auto die goed hard doorrijdt.
Is niet relevant. Ongeacht hoe hard de andere auto aankomt, op het moment dat jij hindert, ben jij in overtreding.quote:Op woensdag 3 augustus 2022 12:53 schreef DW457 het volgende:
[..]
Als de bestuurder achter me een normale snelheid had gereden, had ik hem niet gehinderd.
Dit, dus.quote:Op woensdag 3 augustus 2022 12:55 schreef Piles het volgende:
Dus DW457 wist dat ie ging hinderen, maar vond dat terecht, omdat de ander te hard reed. En dan ben je héél dicht bij politieagentje spelen (wat dus niet thuishoort in het verkeer) m.i.
Niet mee eens. Artikel 5a weegt in dat geval zwaarder. Ik wilde overigens geen politieagentje spelen, maar had vooral geen zin om rekening te houden met een verkeershufter die mij in feite hinderde.quote:Op woensdag 3 augustus 2022 12:59 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Is niet relevant. Ongeacht hoe hard de andere auto aankomt, op het moment dat jij hindert, ben jij in overtreding.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |