quote:Lilianne Ploumen stapt op als fractieleider van de Partij van de Arbeid. Ook vertrekt ze uit de Tweede Kamer, zo meldt ze op Twitter. Ze laat weten per direct te stoppen, in de verklaring. Ze zegt 'dat het leiderschap van de partij niet goed bij mij past en ik daarmee niet de ideale leider van onze partij ben'.
Ploumen schrijft in de verklaring dat ze 'trots' is op wat ze voor elkaar heeft gekregen. Ook laat ze weten dat het bondgenootschap met GroenLinks 'zich verder zal verdiepen en verbreden'. Ook al vertrekt Ploumen uit de Kamer, ze zal wel een 'betrokken partijlid' blijven.
En de vraag of de GL kwestie nu het breekpunt gaat worden. Daarmee doel ik op aansluiten of niet, er zijn twee aanzienlijke kampen momenteel binnen de PvdA, begreep ik, en die beiden een prominente leider hebben.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:21 schreef trein2000 het volgende:
Respect hoor. Goed dat ze zelf ook inziet dat dit zo niet werkt. Maar wie nu? Eerst een tussenpaus neem ik aan? Kuiken of Arib?
Correct. Grofweg de oude garde tegen de jongere generatie.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:24 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En de vraag of de GL kwestie nu het breekpunt gaat worden. Daarmee doel ik op aansluiten of niet, er zijn twee aanzienlijke kampen momenteel binnen de PvdA, begreep ik, en die beiden een prominente leider hebben.
Maar wie staat waar? Want het voelt soms alsof juist de prominente oudere PvdA'ers voor samenwerking zijn.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:27 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Correct. Grofweg de oude garde tegen de jongere generatie.
Ze kunnen het proberen om een neutrale persoon als tussenpaus neer te zetten maar vroeg of laat gaat deze kwestie toch het beeld bepalen, ik weet niet of het slimmer is om te wachten tot je bij een verkiezing staat om daar mee aan de slag te gaan maar goed.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:27 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Correct. Grofweg de oude garde tegen de jongere generatie.
Net verkozen voorzitter Sent is volgens mij tegen een fusie.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:24 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En de vraag of de GL kwestie nu het breekpunt gaat worden. Daarmee doel ik op aansluiten of niet, er zijn twee aanzienlijke kampen momenteel binnen de PvdA, begreep ik, en die beiden een prominente leider hebben.
Arib heeft een spraakgebrek, en ook geen uitstraling, dat wordt helemaal niks.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:21 schreef trein2000 het volgende:
Respect hoor. Goed dat ze zelf ook inziet dat dit zo niet werkt. Maar wie nu? Eerst een tussenpaus neem ik aan? Arib?
Maar waarom dan gelijk ook als kamerlid vertrekken. de verkiezingen zijn nog maar net een jaar geledenquote:Op dinsdag 12 april 2022 11:21 schreef trein2000 het volgende:
Respect hoor. Goed dat ze zelf ook inziet dat dit zo niet werkt. Maar wie nu? Eerst een tussenpaus neem ik aan? Kuiken of Arib?
Edit: laat maarquote:Op dinsdag 12 april 2022 11:29 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dus wie neemt over als Kamerlid? De volgende op de PvdA lijst?
Ploumen had datzelfde probleemquote:Op dinsdag 12 april 2022 11:30 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Arib heeft een spraakgebrek, en ook geen uitstraling, dat wordt helemaal niks.
Hoezo dat dan? van Dijk was Kamerlid en is vertrokken, dat geeft hem toch geen recht op de volgende vrije zetel?quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dan zou Gijs van Dijk weer terugkomen, dat zou ik wel toejuichen.
Dan zit men de opvolger niet in de weg. Snap het wel, anders krijg je alleen maar vermoeiende vragen en ontstaat er misschien spanning in de fractie.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:32 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Maar waarom dan gelijk ook als kamerlid vertrekken. de verkiezingen zijn nog maar net een jaar geleden
Excuus, ik keek verkeerd idd. Was ook even dat gedoe vergeten, vond hem altijd wel een goed kamerlid maar met het huidige onderzoek kan hij niet terug.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:33 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Hoezo dat dan? van Dijk was Kamerlid en is vertrokken, dat geeft hem toch geen recht op de volgende vrije zetel?
Mischien omdat daar het PvdA electoraat zit? 74% van de Nederlanders woont in een stad, he?quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:34 schreef BasEnAad het volgende:
Ik snap echt totaal niet waarom PvdA al zijn kiezerspotentieel wil weggooien om samen te gaan met GroenLinks en zich enkel nog te kunnen richten de elitaire stadse doelgroep.
Je hebt steden en steden he? Het kiezerspotentieel van de PvdA zit nu van Partij voor de Dieren tot PVV, dat heeft geen enkele andere partij. Samengaan met GroenLinks beperkt dat gewoon enorm.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:35 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mischien omdat daar het PvdA electoraat zit? 74% van de Nederlanders woont in een stad, he?
Klopt. Dat zal buiten Limburg ook niet hebben bijgedragen aan haar populariteit.quote:
Dat mag je vinden maar een aanzienlijke groep binnen de partij ziet dat anders. Ik zeg alleen dat je richten op de stedelijke kiezers bepaald geen vreemde keus is.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:38 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Je hebt steden en steden he? Het kiezerspotentieel van de PvdA zit nu van Partij voor de Dieren tot PVV, dat heeft geen enkele andere partij. Samengaan met GroenLinks beperkt dat gewoon enorm.
Strikt genomen wel. Hij zal al eerste worden benaderd.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:33 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Hoezo dat dan? van Dijk was Kamerlid en is vertrokken, dat geeft hem toch geen recht op de volgende vrije zetel?
Volgorde is nu dus Van Dijk (die zal bedanken, neem ik aan), Mohandis (die net de politiek vaarwel heeft gezegd) en dan de volgende oudgediende: Van der Hul. Vond ik altijd vrij kleurloos, maar zal de partij ook niet schaden.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:44 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Strikt genomen wel. Hij zal al eerste worden benaderd.
Als er een D66 fractielid weg zou gaan benaderen ze ook weer Sigrid Kaag als eerste.
Dit moet toch gewoon Dijsselbloem worden? Een verstandige vent die niet chronisch verontwaardigd reageert op alles en zelfs nog wel oog heeft voor problemen als immigratie en integratie die dit land al 20 jaar verdelen.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:43 schreef Hexagon het volgende:
Had ik niet aan zien komen want ik had het idee dat de PvdA langzaam wel weer op de goede weg was. Maar als ze niet op haar plek zit moet ze niet blijven zitten.
Ik denk dat Attje Kuiken het op korte termijn zal overpakken. Die heeft toch de beste kaarten. En dan zal Moorman later wel lijsttrekker worden.
Ik denk dat ze dan juist garanderen dat GL altijd groter gaat zijn dan hen. Zoveel mensen die een hekel hebben aan immigranten en die potentieel PvdA willen stemmen zijn er niet. En met zijn radicale anti-islam standpunten die niet kunnen en die de PvdA ook nooit zal willen overnemen zal Wilders altijd een deel van die potentiële kiezers blijven trekken.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:48 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Volgens mij is echt de enige manier om weer groter te worden de Deense koers varen.
Dijsselbloem daar kleeft wel een beetje het verleden van Rutte II aan. En verder ook meer een saaie Melkert-achtige technocraat.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:50 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Dit moet toch gewoon Dijsselbloem worden? Een verstandige vent die niet chronisch verontwaardigd reageert op alles en zelfs nog wel oog heeft voor problemen als immigratie en integratie die dit land al 20 jaar verdelen.
Kuiken vind ik een zeikwijf en Timmermans is een bal zonder inhoud.
Ja, dat is wel jammer. Een ex-minister in de kamer is gewoon goed. Was mooi geweest als ze gewokn verder kon met haar onderwerpen en een ander de fractie had laten leiden.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:51 schreef capricia het volgende:
Jammer dat ze niet als backbencher wil blijven en dat al haar ervaring zo verdwijnt.
Vind het verloop erg hoog in de politiek. Ze zal haar redenen zo wel hebben.
Het backbencher systeem werkt niet in Nederland, de partijen zijn niet groot genoeg meer om ruimte te hebben voor backbenchers, denk ik.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:51 schreef capricia het volgende:
Jammer dat ze niet als backbencher wil blijven en dat al haar ervaring zo verdwijnt.
Vind het verloop erg hoog in de politiek. Ze zal haar redenen zo wel hebben.
Ik denk dat daarvoor de progressieve club dus weer te klein is. Ik ken wat PVDA-stemmers en juist hetgeen wat hen toch nog op PVDA laat stemmen is dat arbeidersgeluid, niet dat progressieve geklets van Klaver waarbij het alleen maar over inclusiviteit gaat.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:52 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk dat ze dan juist garanderen dat GL altijd groter gaat zijn dan hen. Zoveel mensen die een hekel hebben aan immigranten en die potentieel PvdA willen stemmen zijn er niet. En met zijn radicale anti-islam standpunten die niet kunnen en die de PvdA ook nooit zal willen overnemen zal Wilders altijd een deel van die potentiële kiezers blijven trekken.
Ik denk dat een fusie met GL de grootste kans is om de grootste te kunnen worden. Al kan het ook gewoon met het huidige beleid en een goede ljjsttrekker, Samson won ook bijna. Timmermans zie ik zo premier worden.
Geef mij een hele ministersploeg met technocraten. Graag zelfs.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:54 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dijsselbloem daar kleeft wel een beetje het verleden van Rutte II aan. En verder ook meer een saaie Melkert-achtige technocraat.
Niets mis met technocraten. Maar wie zou jij willen dan?quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:54 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dijsselbloem daar kleeft wel een beetje het verleden van Rutte II aan. En verder ook meer een saaie Melkert-achtige technocraat.
Als gewoon kamerlid ben je toch een redelijke backbencher? Als je niet wil kom je zelden in het nieuws en je kunt wel je kennis en ervaring inzetten in de fractie en in het geval Ploumen ook voor vrouwenrechten en nog wat internationale dingen.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:55 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het backbencher systeem werkt niet in Nederland, de partijen zijn niet groot genoeg meer om ruimte te hebben voor backbenchers, denk ik.
Ik weet het niet. Het is idd niet onze cultuur. Maar al die ervaring weg, is gewoon heel jammer.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:55 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het backbencher systeem werkt niet in Nederland, de partijen zijn niet groot genoeg meer om ruimte te hebben voor backbenchers, denk ik.
Dat gaan we nu zien met Dijkgraaf en Kuipers, tot nog toe beide erg onzichtbaar (wat niet per se slecht is).quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:55 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Geef mij een hele ministersploeg met technocraten. Graag zelfs.
Ze zal achter de schermen nog wel het nodige werk gaan doen neem ik aan.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:57 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik weet het niet. Het is idd niet onze cultuur. Maar al die ervaring weg, is gewoon heel jammer.
Maar dat is heel wat anders dan kijken naar Denemarken, daar zit de arbeiderspartij qua immigratie gewoon ongeveer op de koers Wilders.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:55 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Je hoeft niet meteen een hekel aan immigranten te hebben om PVDA te stemmen. Maar een wat genuanceerder geluid zoals Bos of Dijsselbloem lieten horen (met aandacht voor immigratie en integratie en ook aandacht voor de zorgen van laagopgeleide Nederlanders) zou echt voor veel meer stemmen zorgen. Ben ik van overtuigd.
Ik neem aan dat ze binnen een paar maanden een topfunctie heeft ergens. Die hoeft niet eens te solliciteren, men komt haar wel vragen.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:58 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Ze zal achter de schermen nog wel het nodige werk gaan doen neem ik aan.
Alleen heb je bij ons al de SP en PVV die een beetje in dat vaarwater zitten.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar dat is heel wat anders dan kijken naar Denemarken, daar zit de arbeiderspartij qua immigratie gewoon ongeveer op de koers Wilders.
Ja maar dan zonder debiel geschreeuw maar gewoon met rustige en kalme onderbouwingen waardoor er prima mee samen te werken is. In Nederland slagen we er al sinds Fortuyn in om alleen maar schreeuwers op dat vlak voort te brengen die er lol in hebben extreme uitspraken te doen.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar dat is heel wat anders dan kijken naar Denemarken, daar zit de arbeiderspartij qua immigratie gewoon ongeveer op de koers Wilders.
Met name de PVV. Je gaat Wilders nooit kunnen verslaan op 'zijn' onderwerp, hij roept namelijk zulke radicale dingen dat daarin mee gaan je de kans op regeren volkomen ontneemt. En ik denk dat een groot deel van die Wildersaanhangers misschien wel lager opgeleid is en een lager inkomen heeft, maar economisch wel gewoon rechts is. Wellicht tegen hun eigen portemonnee in. Nederland is van nature erg rechts, voor lage belastingen e.d.quote:Op dinsdag 12 april 2022 12:00 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Alleen heb je bij ons al de SP en PVV die een beetje in dat vaarwater zitten.
Nee, want vrijwel alle Kamerleden hebben, bij normale partijen, vakgebieden toegewezen gekregen, meestal meerdere, backbenchers zoals je die in het VK hebt zijn meer de mensen die jij als frontbencher kan raadplegen voor advies en dergelijke, daar is in Nederland helemaal geen ruimte voor omdat partijen te klein zijn.quote:Op dinsdag 12 april 2022 11:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als gewoon kamerlid ben je toch een redelijke backbencher? Als je niet wil kom je zelden in het nieuws en je kunt wel je kennis en ervaring inzetten in de fractie en in het geval Ploumen ook voor vrouwenrechten en nog wat internationale dingen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |