quote:100% donated to Ukraine humanitarian relief efforts
The violent and unlawful invasion in Ukraine is taking a tragic toll—displacing people, devastating families, and creating an urgent need for food, water, supplies, shelter, and safety. To help out how we can, we’ve joined forces with game creators, book publishers, and software makers around the globe for a bundle 100% dedicated to supporting the victims and refugees from Ukraine during this crisis.
The Stand With Ukraine bundle features over 120 pieces of content worth over $2,500, including:
Back 4 Blood, Satisfactory, Metro Exodus, & Fable Anniversary
Pathfinder, Starfinder, & Warhammer Fantasy Roleplay books
GameMaker Studio 2 Creator (12 months), Music Maker EDM Edition, RPG Maker VX, & Polygon game dev assets
100% of the proceeds will go to Razom for Ukraine, International Rescue Committee, International Medical Corps, and Direct Relief. Support vital humanitarian crisis relief efforts for the people of Ukraine today.
https://www.humblebundle.(...)charitybundle_bundle
Wel grappig dat ze denken dat ze hun plek op het wereldtoneel kunnen vergroten of verstevigen door een Wereldoorlog te starten. Enige manier hoe ze een oorlog met de nato kunnen ‘winnen’ is als ze kernwapens in gaan zetten. Die ze terugkrijgen. Dus dan winnen ze niet eens. Er is dan geen wereld meer.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:22 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Het gaat echt niet alleen om Putin denk ik, de gehele top in het Kremlin lijkt er van overtuigd dat Rusland's positie op het wereldtoneel zeer ernstig verzwakt is sinds begin jaren 90 en dat alles op alles gezet moet worden om dat terug in te nemen. Met dat gedachtegoed zouden ze rare besluiten kunnen gaan nemen..
wat is dat voor link? is m'n bankrekening leeg als ik erop klik?quote:Op maandag 21 maart 2022 12:30 schreef Candymannetje het volgende:
https://t.co/4cjLnjktH7
Lekker dan....
Vanuit Poetins denken? Ja. Oekraïne bewapende zich flink en kreeg alle steun van Westerse landen. Inmiddels hadden de Turken ook al besloten in Oekraïne een drone productie op touwen te zetten. Daarnaast was het ook al overduidelijk dat Oekraïne de minsk-akkoorden niet tot daadwerkelijke implementatie ging inzetten. Dus ja, voor Poetin was het heel rationeel zijn conclusies te trekken en die oorlog te starten en niet verder uit te stellen omdat het Oekraïense leger jaar na jaar zich flink versterkte met alle Westerse hulp.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:18 schreef ExTec het volgende:
Vond je het binnenvallen van Oekraïne een rationale beslissing?
Nee is twitter maar ik weet niet hoe ik dat hier moeten tonenquote:Op maandag 21 maart 2022 12:33 schreef Gunner het volgende:
[..]
wat is dat voor link? is m'n bankrekening leeg als ik erop klik?
quote:Op maandag 21 maart 2022 12:34 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Nee is twitter maar ik weet niet hoe ik dat hier moeten tonen
Interessant of niet. Als al die westerse bronnen gelijk hebben zou je nu toch moeten ingrijpen militair aangezien men zeker weet dat hij niet gaat stoppen.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:30 schreef miss_sly het volgende:
Ik vond dit wel een interessant artikel over Putin.
https://thecritic.co.uk/p(...)ncountering-reality/
Dat Putin niets heeft aan een kernoorlog omdat dat ook Rusland zal reffen, gaat wel uit van een rationele denkwijze van Putin. Ik heb ergens gelezen (kan het zo snel niet terugvinden) dat Putin van mening is dat als hij dat grote oude Russische Rijk niet kan hebben, niemand die landen zou mogen hebben. Dat is meer de denkwijze van een afgewezen geliefde die het onderwerp van zijn adoratie doodt omdat als hij haar niet kan hebben, niemand haar kan hebben. Het gebeurt, mensen zijn niet altijd rationeel, zoals bijvoorbeeld wel eens blijkt uit trieste situaties waarbij een ouder hun kind(eren) vermoorden omdat de andere ouder ze ook niet mag hebben.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:29 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Wel grappig dat ze denken dat ze hun plek op het wereldtoneel kunnen vergroten of verstevigen door een Wereldoorlog te starten. Enige manier hoe ze een oorlog met de nato kunnen ‘winnen’ is als ze kernwapens in gaan zetten. Die ze terugkrijgen. Dus dan winnen ze niet eens. Er is dan geen wereld meer.
Ik hoop dat die dreigementen richting landen als Finland en Polen vooral bedoeld zijn als intimidatie. Of bluf. Tenzij ze inderdaad zoekende zijn om de nato er bij te betrekken; en ze dit soort uitspraken bewust doen om de nato uit te lokken. Zodat Putin aan z’n volk kan verkopen dat hij de oorlog niet begonnen is. Onzekere tijden in ieder geval. Zou ergens wel willen zien hoe de wereld er over vijf jaar aan toe is.
Vergeet niet dat de geschiedenis ons leert dat wegkijken en de angst om te escaleren of betrokken te raken bij een conflict eerder tot gigantische verschrikkingen heeft geleid.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:09 schreef AlwaysHappy het volgende:
Mensen die er voorstander van zijn om ze militair te steunen komen vaak aan met het argument: wij willen wél leed voorkomen (en dan anderen die die houding niet delen weg zetten als egoïsten die niks geven om anderen uiteraard). Snap ik helemaal, want die beelden zijn ook verschrikkelijk. Het zou je eigen land maar zijn. Maar als de navo zich ermee gaat bemoeien (militair) komt er alleen maar meer leed bij kijken. In meer landen. Terwijl de hulp nu wel één kant op kan gaan. Maar dat is geen populaire mening, want dan ben je meteen een Putin aanhanger
Natuurlijk. Een gek vind ook niet dat die gek is.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:33 schreef Aloulu het volgende:
[..]
Vanuit Poetins denken? Ja. Oekraïne bewapende zich flink en kreeg alle steun van Westerse landen. Inmiddels hadden de Turken ook al besloten in Oekraïne een drone productie op touwen te zetten. Daarnaast was het ook al overduidelijk dat Oekraïne de minsk-akkoorden niet tot daadwerkelijke implementatie ging inzetten. Dus ja, voor Poetin was het heel rationeel zijn conclusies te trekken en die oorlog te starten en niet verder uit te stellen omdat het Oekraïense leger jaar na jaar zich flink versterkte met alle Westerse hulp.
Ik vind het vooral heel bijzonder dat er wordt gedacht dat dat dit keer dan niet zal gebeuren.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:36 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Vergeet niet dat de geschiedenis ons leert dat wegkijken en de angst om te escaleren of betrokken te raken bij een conflict eerder tot gigantische verschrikkingen heeft geleid.
Mee eens, ik vind het naïef te denken dat de Russen - mocht het ze lukken - zullen stoppen bij Oekraïne.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:39 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind het vooral heel bijzonder dat er wordt gedacht dat dat dit keer dan niet zal gebeuren.
Dat is nmm wel een beetje overdreven... Ik heb iig nog geen beelden voorbij zien komen met op hekken gespietse hoofden of masaal aan bomen hangende Oekraieners...quote:Op maandag 21 maart 2022 09:03 schreef grrrrg het volgende:
Ik hoor net op Radio 1 dat wat Rusland nu doet met Oekraïne vele malen erger is dan wat de Taliban en IS hebben gedaan. Het Russische leger is bruut, dat is duidelijk.
Dan maar naïef, maar ik kan het mij echt niet voorstellen dat de Russen de NAVO de oorlog zullen verklaren.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:40 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Mee eens, ik vind het naïef te denken dat de Russen - mocht het ze lukken - zullen stoppen bij Oekraïne.
Ik sluit ook niet uit dat Putin zo denkt, daarom zei ik ook dat het onzekere tijden zijn; hij is niet te lezen. Doet hij zich enkel voor als een mad men die niet rationeel denkt (in de hoop de nato af te schrikken), of denkt hij echt irrationeel. In het laatste geval kan hij inderdaad gekke dingen doen. Die uitspraak waar jij het over hebt heb ik inderdaad ook gelezen. Ook daarbij valt lastig in te schatten of hij dat zegt om z’n zin te krijgen/om te bluffen, of dat hij het echt meent en er naar zou handelen. De huidige houding van de nato vind ik verstandig. Wel sancties en humanitaire hulp, maar verder wat afwachtend. Juist omdat Putin zo slecht te lezen is.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:35 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat Putin niets heeft aan een kernoorlog omdat dat ook Rusland zal reffen, gaat wel uit van een rationele denkwijze van Putin. Ik heb ergens gelezen (kan het zo snel niet terugvinden) dat Putin van mening is dat als hij dat grote oude Russische Rijk niet kan hebben, niemand die landen zou mogen hebben. Dat is meer de denkwijze van een afgewezen geliefde die het onderwerp van zijn adorering doodt omdat als hij haar niet kan hebben, niemand haar kan hebben. Het gebeurt, mensen zijn niet altijd rationeel, zoals bijvoorbeeld wel eens blijkt uit trieste situaties waarbij een ouder hun kind(eren) vermoorden omdat de andere ouder ze ook niet mag hebben.
Ik zeg niet dat Putin zo denkt, ik weet het niet. Maar alleen maar uitgaan van een rationele gedachtengang lijkt me een tikje naief.
Ik denk ook (nog) niet dat groots militair ingrijpen door de NAVO op dit moment opportuun is, maar ik denk wel dat er veel meer en zwaardere sancties zouden moeten komen. Een volledig embargo bijvoorbeeld op Russische producten, waaronder ook gas en olie. Geen mogelijkheid voor oligarchen om zich te verschuilen achter een golden passport, maar het hebben van een Russisch paspoort zou al voldoende moeten kunnen zijn om hun assets te bevriezen.
Sluit ze ook maar af van internet, westerse bedrijven verplichten activiteiten in dat land te staken, russen in het westen, beginnend met de oligarchen kinderen gedwongen repatriëren, anders interneren.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:35 schreef miss_sly het volgende:
Een volledig embargo bijvoorbeeld op Russische producten, waaronder ook gas en olie. Geen mogelijkheid voor oligarchen om zich te verschuilen achter een golden passport, maar het hebben van een Russisch paspoort zou al voldoende moeten kunnen zijn om hun assets te bevriezen.
Natuurlijk doen ze dat niet. Ze gaan door met hun activiteiten tot de NAVO hen de oorlog verklaart.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:42 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Dan maar naïef, maar ik kan het mij echt niet voorstellen dat de Russen de NAVO de oorlog zullen verklaren.
Nou, het is te proberen, kijk, als het een ander, niet-NAVO land is dan zal hetzelfde gebeuren als nu, want immers, niet NAVO. Maar als ze een NAVO land aanvallen dan mag ik toch hopen (maar niet zeker inderdaad) dat de NAVO terug slaat.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:39 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind het vooral heel bijzonder dat er wordt gedacht dat dat dit keer dan niet zal gebeuren.
Bommen zijn net zo wreed. Rusland blijft ook burgerdoelen zoals ziekenhuizen bestoken. Tot nu toe nog geen gebruik van chemische wapens, maar toch.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:42 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat is nmm wel een beetje overdreven... Ik heb iig nog geen beelden voorbij zien komen met op hekken gespietse hoofden of masaal aan bomen hangende Oekraieners...
Ik bagateliseer hier het gedrag van de Russen niet, maar IS en de Taliban zijn vwb wreedheid toch echt wel van een compleet ander niveau...
Ja, dat gebeurde in de VS en dat was ook niet oké.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:44 schreef ExTec het volgende:
[..]
Sluit ze ook maar af van internet, westerse bedrijven verplichten activiteiten in dat land te staken, russen in het westen, beginnend met de oligarchen kinderen gedwongen repatriëren, anders interneren.
Klinkt radicaal, dat interneren, maar dat gebeurde ten tijde van WO2 ook met bv japanners in de VS.
Ik hoop naïef nog wel dat ze wel degelijk onderscheid zien tussen een nato land en een land als Oekraïne. En dat het dus voornamelijk neer komt op intimidatie omdat Rusland zelf ook wel weet dat ze een onvoorspelbare reputatie hebben; helemaal met deze inval.quote:Op maandag 21 maart 2022 12:40 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Mee eens, ik vind het naïef te denken dat de Russen - mocht het ze lukken - zullen stoppen bij Oekraïne.
Het zal een paar jaar duren, maar dan is het volgende land aan de beurt. Het patroon is voor iedereen zicht in de geschiedenisquote:Op maandag 21 maart 2022 12:44 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nou, het is te proberen, kijk, als het een ander, niet-NAVO land is dan zal hetzelfde gebeuren als nu, want immers, niet NAVO. Maar als ze een NAVO land aanvallen dan mag ik toch hopen (maar niet zeker inderdaad) dat de NAVO terug slaat.
Maar, even dat terzijde, waar gaat Rusland het materiaal en de mankracht vandaan halen om zeg maar 'naar hier' te komen. Want je kunt niet een groepje lui hier droppen, want die moeten ook bevoorraad worden etc, en als ik dan zie hoe dat in de Oekraïne gaat, dan denk ik niet dat ze de mankracht en het materieel en materiaal hebben om zeg maar vanuit Rusland door oekraine, door polen, door duitsland heen naar hier te komen.
Ik zie dat niet echt gebeuren, gebaseerd op wat ze laten zien in Oekraïne. Ik ben dan echt banger voor kernwapens, want dan hoef je niet naar hier te komen, en ik ga er vanuit dat Putin niet opgeeft en vechtend ten onder gaat, met andere woorden, als hij een land niet kan hebben, dan niemand, en dus dan maar plat gooien.
Ik denk dat de grootste kans op dit overleven is als Putin wordt vermoord/afgezet/whatever, maar ja, dan weet je weer niet wat je er voor in de plaats krijgt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |