Zelfs Nederland wordt aangeklaagd vanwege Hawija he.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 22:20 schreef ExTec het volgende:
Want dat moet er obligaat bij verteld worden, zo niet dan is dat voor jou een realistische optie.
Dit gemist?quote:Op vrijdag 18 maart 2022 22:28 schreef bedachtzaam het volgende:
Het kan dat ik het mis heb maar die gast sprak over 'the trying to send us to Kiev without any weapons...' dat is niet huiswaarts natuurlijk.
Dat gekkies weer terug gestuurd worden is wat mij betreft logica.
quote:
Ja dat snap ik. Maar jij gaat er vanuit dat het ziekenhuis per definitie niet als militair object gebruikt is... Jij bent van mening dat het ziekenhuis gebombardeerd is zonder dat het als militair object gebruikt is en dat is simpelweg niet hard te maken.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 22:20 schreef Isdatzo het volgende:
Door wie? Dat heb ik nooit gesteld namelijk. Ik laat alleen zien dat óók wanneer een ziekenhuis niet als militair object wordt gebruikt dat geen garantie is dat de Russen het ziekenhuis niet doelbewust met de grond gelijkmaken.
Ex-militair zonder gevechtservaring?quote:
Zijn er genoeg hoor die geen veteraan zijn. Daarnaast heeft echt niet elke veteraan een vuurgevecht meegemaakt, daar zijn er feitelijk niet zo heel veel van.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 22:43 schreef luxerobots het volgende:
Ex-militair zonder gevechtservaring?
Dat is toch een beetje als een schoolmeester die nooit voor de klas gestaan heeft.
Werd er in de buurt van dat ziekenhuis gevochten? Want volgens mij lag het niet in de frontlinie.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 22:36 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ja dat snap ik. Maar jij gaat er vanuit dat het ziekenhuis per definitie niet als militair object gebruikt is... Jij bent van mening dat het ziekenhuis gebombardeerd is zonder dat het als militair object gebruikt is en dat is simpelweg niet hard te maken.
Het is natuurlijk niet slim als land om een ziekenhuis te bombarderen ook al wordt het als een militair object gebruikt. Ik zou daar persoonlijk nooit voor kiezen, maar het is niet zwart wit.
Van een frontlinie zoals nu in Oekraiene kun je natuurlijk niet echt spreken vwb Syrie...quote:Op vrijdag 18 maart 2022 22:47 schreef Ulx het volgende:
Werd er in de buurt van dat ziekenhuis gevochten? Want volgens mij lag het niet in de frontlinie.
Nu vul je dingen in, en op zich doet het er helemaal niet zo toe wat ik denk of vind van wat er bij dat ziekenhuis gebeurd is: ik schetste wat context omtrent Russen en burgerdoelen.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 22:36 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ja dat snap ik. Maar jij gaat er vanuit dat het ziekenhuis per definitie niet als militair object gebruikt is... Jij bent van mening dat het ziekenhuis gebombardeerd is zonder dat het als militair object gebruikt is en dat is simpelweg niet hard te maken.
Gelukkig, en inderdaad. Op basis van wat we allemaal te zien hebben gekregen(!) lijkt het me niet heel waarschijnlijk dat het ziekenhuis in kwestie (deels) als militair object gebruikt werd. Is ook niet zo verstandig, want zoals we inmiddels weten hoef je je niet achter burgers te verstoppen want dat beschermt je toch niet, maar ik heb dat nergens uitgesloten en als argument gebruikt.quote:Het is natuurlijk niet slim als land om een ziekenhuis te bombarderen ook al wordt het als een militair object gebruikt. Ik zou daar persoonlijk nooit voor kiezen, maar het is niet zwart wit.
Op missie geweest zijn, en niet in een gevecht gezeten hebben maakt je meteen ongeschikt in Oekraïne?quote:Op vrijdag 18 maart 2022 22:47 schreef AchJa het volgende:
[..]
Zijn er genoeg hoor die geen veteraan zijn. Daarnaast heeft echt niet elke veteraan een vuurgevecht meegemaakt, daar zijn er feitelijk niet zo heel veel van.
Zo staat het er wel... Maar ik gok dat het gaat om het wel of niet zijn van een veteraan. Het veteraan zijn kun je wel aantonen maar dat je daadwerkelijk in een gevechtssituatie gezeten hebt niet.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 22:54 schreef luxerobots het volgende:
Op missie geweest zijn, en niet in een gevecht gezeten hebben maakt je meteen ongeschikt in Oekraïne?
20.000 volgens de laatste berichten, en rare opmerkingquote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:01 schreef Discombobulate het volgende:
Vraag me af hoeveel buitenlanders er zitten op dit moment in dat vreemdelingenlegioen. Lekker eigen schuld als je een raket op je kop krijgt.
Zegt wie? If it sounds too good to be true...quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:04 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)_freed_from_russian/
[ twitter ]
Het maakt verder ook niet zoveel uit maar het is gewoon een enorm grijs gebied. Ook al is een doel volgens de conventie legitiem dan wil dat nog niet zeggen dat het etisch juist is.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 22:53 schreef Isdatzo het volgende:
Nu vul je dingen in, en op zich doet het er helemaal niet zo toe wat ik denk of vind van wat er bij dat ziekenhuis gebeurd is: ik schetste wat context omtrent Russen en burgerdoelen.
Het probleem is ook dat het ook andersom gaat gebeuren. Als een strijdende partij een ziekenhuis (ook al zou het legitiem zijn) bombardeert dan gaat dat andersom ook gebeuren. Dan worden bijvoorbeeld als tegenreactie al je gewondentransporten van de weg af geschoten... Het zou me ook niks verbazen als dat nu ook gewoon gebeurt ook al lees je daar niks over.quote:Gelukkig, en inderdaad. Op basis van wat we allemaal te zien hebben gekregen(!) lijkt het me niet heel waarschijnlijk dat het ziekenhuis in kwestie (deels) als militair object gebruikt werd. Is ook niet zo verstandig, want zoals we inmiddels weten hoef je je niet achter burgers te verstoppen want dat beschermt je toch niet, maar ik heb dat nergens uitgesloten en als argument gebruikt.
Veel komen er uit Dagestan. Er komen er binnenkort ook een zooi Syriers bij naar men zegt. Maar hoeveel er nu nog in leven zijn van die lui is me niet duidelijk.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:01 schreef Discombobulate het volgende:
Vraag me af hoeveel buitenlanders er zitten op dit moment in dat vreemdelingenlegioen. Lekker eigen schuld als je een raket op je kop krijgt.
Yup, gewoon een goed verhaal.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:12 schreef Discombobulate het volgende:
https://www.trouw.nl/opin(...)iedom-zijn~bf82e2b2/
Goed stukje van Rob de Wijk, een van de weinigen die wel rationeel en zonder al te veel emotie naar dit conflict kan kijken.
Hij is my man iig. Ben het zwaar met hem over dingen eens. Z'n podcast is ook goed trouwens.quote:
Kan er geen onderzoek van FTM naar Rob komen? Zijn kritiek op Zelensky en westen is toch wel opvallend.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:12 schreef Discombobulate het volgende:
https://www.trouw.nl/opin(...)iedom-zijn~bf82e2b2/
Goed stukje van Rob de Wijk, een van de weinigen die wel rationeel en zonder al te veel emotie naar dit conflict kan kijken.
Ik zag in elk geval wel foto's voorbijkomen van Russische voertuigen aangeduid als medisch transport die ogenschijnlijk vol met munitie lagen. Geen idee in hoeverre dat ook echt het geval was, maar als je daadwerkelijk dat soort fratsen uithaalt moet je niet raar opkijken wanneer alles met een rood kruis vervolgens kapotgeschoten wordt.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:12 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het maakt verder ook niet zoveel uit maar het is gewoon een enorm grijs gebied. Ook al is een doel volgens de conventie legitiem dan wil dat nog niet zeggen dat het etisch juist is.
[..]
Het probleem is ook dat het ook andersom gaat gebeuren. Als een strijdende partij een ziekenhuis (ook al zou het legitiem zijn) bombardeert dan gaat dat andersom ook gebeuren. Dan worden bijvoorbeeld als tegenreactie al je gewondentransporten van de weg af geschoten... Het zou me ook niks verbazen als dat nu ook gewoon gebeurt ook al lees je daar niks over.
Ik lees alleen eigenlijk een bizar slecht verhaal van een lafaard. Niet eens met een oplossing. Alleen maar: niet te veel een volk wat afgeslacht wordt door een dictator helpen, anders kan je hem wel eens boos maken.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:22 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Kan er geen onderzoek van FTM naar Rob komen? Zijn kritiek op Zelensky en westen is toch wel opvallend.
Poetin is toch al boos, alsof we ons zo moeten gedragen dat hij minder boos wordt...
Een onderzoe? Je kunt alleen kanttekeningen zetten bij bepaalde facetten van de handelswijze van Oekraïne en Europese leiders als je door Rusland wordt betaald?quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:22 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Kan er geen onderzoek van FTM naar Rob komen? Zijn kritiek op Zelensky en westen is toch wel opvallend.
Poetin is toch al boos, alsof we ons zo moeten gedragen dat hij minder boos wordt...
Liveblog - "Crisis in Oekraïne is iets dat we niet willen zien", zegt China, volgende week G7-top in Brusselquote:Oezbekistan schaart zich openlijk achter Oekraïne
De Centraal-Aziatische republiek Oezbekistan heeft zich vandaag achter Oekraïne in het conflict met Rusland geschaard. “Oezbekistan steunt de onafhankelijkheid, de soevereiniteit en de territoriale integriteit van Oekraïne”, aldus minister van Buitenlandse Zaken Abdulaziz Komilov. Hij wil ook een onmiddellijk einde aan de gevechten en belooft humanitaire hulp voor Oekraîne. Oezbekistan zegt ook uitdrukkelijk dat het de onafhankelijkheid van de pro-Russische “volksrepublieken” Donetsk en Loegansk in het oosten van Oekraïne niet zal erkennen.
Het is een erg opvallende verklaring van de voormalige Sovjetrepubliek Oezbekistan. Het land is economisch erg afhankelijk van de handel met Rusland en van geld dat Oezbeekse arbeiders vanuit Rusland naar huis sturen. Toch heeft Oezbekistan zich tot nu toe niet willen inschakelen in een militair bijstandspact dat Rusland met de andere voormalige Sovjetstaten in Centraal-Azië gesloten heeft.
Oezbekistan is het eerste land in Centraal-Azië dat zich openlijk tegen de Russische invasie in Oekraïne keert. Eerder had het regime in Kazachstan al wel een grote betoging toegelaten uit steun voor Oekraïne. Dat is ook opmerkelijk omdat het regime in Kazachstan in februari nog te maken had met massaal volksprotest dat werd neergeslagen dankzij een interventie van Russische militairen.
Wellicht heeft de houding van de regimes in Oezbekistan en Kazachstan te maken met de groeiende Chinese invloed. Het wekt wel de indruk dat de traditionele Russische greep op Centraal-Azië aan het tanen is.
Denk je daar na bovenstaande post nog steeds zo over?quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:17 schreef slashdotter3 het volgende:
https://taskandpurpose.com/news/american-army-veteran-ukraine/
=============================================================================
‘Russians hit my training base last night’ — Ukraine through the eyes of a US Army veteran fighting there
=============================================================================
"I survived because the missiles struck the hard structures instead of the tents where I was," Hieu said. "The Ukrainians offered to take anyone who didn't want to keep fighting after the missile strike back to the border."
Of the 23 volunteers that had been staying in his tent, only seven decided to remain, Hieu said, adding he chose to stay because he still believes in the Ukrainians and wants to help.
The quality of the international volunteers themselves varies widely, revealing how much better trained and prepared soldiers in the U.S. Army are compared to other nations’ militaries, he said.
“Some were professional soldiers and are still competent,” Hieu said. “Others are drunks, people with the most marginal military experience, and people who really should not have come at all.”
Adding to the chaos and confusion, Hieu said that he and others are a little paranoid because Russians are believed to have infiltrated camps for the volunteers, and “leaks are everywhere.”
quote:Op vrijdag 18 maart 2022 22:12 schreef bedachtzaam het volgende:
die link die je postte met dat kulverhaal was overduidelijk propaganda!
Rob is gewoon integer maar realistisch. Ben het niet helemaal met hem eens, je moet je niet altijd door ratio laten leiden. Maar wat hij zegt klopt wel rationeel gezien.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:22 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Kan er geen onderzoek van FTM naar Rob komen? Zijn kritiek op Zelensky en westen is toch wel opvallend.
Poetin is toch al boos, alsof we ons zo moeten gedragen dat hij minder boos wordt...
Ja, hij noemt anderen oliedom, om zo zelf slim te lijken.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:27 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Ik lees alleen eigenlijk een bizar slecht verhaal van een lafaard. Niet eens met een oplossing. Alleen maar: niet te veel een volk wat afgeslacht wordt door een dictator helpen, anders kan je hem wel eens boos maken.
quote:Want wat moreel juist is, kan strategisch oliedom zijn en je bij een oorlog betrekken die in ieder geval tot de totale vernietiging van Oekraïne zal leiden en mogelijk naar de Navo kan overslaan.
Nou nee. Hij legt de vinger op de zere plek vwb het complete gebrek aan wat wij hebben om uberhaupt iets te kunnen betekenen... Lees, defensie.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:27 schreef TheJanitor het volgende:
Ik lees alleen eigenlijk een bizar slecht verhaal van een lafaard. Niet eens met een oplossing. Alleen maar: niet te veel een volk wat afgeslacht wordt door een dictator helpen, anders kan je hem wel eens boos maken.
Rob wil stoppen met het leveren van westerse wapens aan Oekraïne.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:30 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Rob is gewoon integer maar realistisch. Ben het niet helemaal met hem eens, je moet je niet altijd door ratio laten leiden. Maar wat hij zegt klopt wel rationeel gezien.
Dan maar nooit meer ingrijpen. Taiwan aan China geven want anders.. TOTALE VERNIETIGING.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:30 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ja, hij noemt anderen oliedom, om zo zelf slim te lijken.
Want waarom niet doen wat moreel juist is? Omdat anders... angst, paniek, TOTALE VERNIETIGING.
Rob:
[..]
Ging dit niet over het vreemdelingenlegioen wat Oekraïne helpt? Die Syriërs zijn huurlingenquote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:16 schreef Ulx het volgende:
[..]
Veel komen er uit Dagestan. Er komen er binnenkort ook een zooi Syriers bij naar men zegt. Maar hoeveel er nu nog in leven zijn van die lui is me niet duidelijk.
Eerlijk gezegd wel, er wordt het tegenovergestelde beweerd.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:28 schreef AchJa het volgende:
[..]
Denk je daar na bovenstaande post nog steeds zo over?
[..]
Net alsof Rusland er zo goed uitziet. Daarbij zijn we niet alleen.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:31 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nou nee. Hij legt de vinger op de zere plek vwb het complete gebrek aan wat wij hebben om uberhaupt iets te kunnen betekenen... Lees, defensie.
Vwb MANPADS heeft hij dan ook echt wel een punt.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:31 schreef luxerobots het volgende:
Rob wil stoppen met het leveren van westerse wapens aan Oekraïne.
De NAVO kan ook geen reet.quote:Hij wil het gevecht niet aangaan, maar kiezen voor de ondergang van Oekraïne, zodat de NAVO tenminste buiten schot blijft.
Van de 23 bleven er 7 over...quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:32 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Eerlijk gezegd wel, er wordt het tegenovergestelde beweerd.
Alle vredesmissies per direct stoppen. Schijnbaar durven 'we' alleen tegen ondermaatse legers op te tredenquote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:31 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Dan maar nooit meer ingrijpen. Taiwan aan China geven want anders.. TOTALE VERNIETIGING.
Dat staat er niet.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:31 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Rob wil stoppen met het leveren van westerse wapens aan Oekraïne.
Hij wil het gevecht niet aangaan, maar kiezen voor de ondergang van Oekraïne, zodat de NAVO tenminste buiten schot blijft.
En dat punt is?quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:32 schreef AchJa het volgende:
Vwb MANPADS heeft hij dan ook echt wel een punt.
Daar lijkt het wel op.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:33 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Alle vredesmissies per direct stoppen. Schijnbaar durven 'we' alleen tegen ondermaatse legers op te treden
Dit soort flauwekul is dus precies wat in de column bedoeld wordt.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:22 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Kan er geen onderzoek van FTM naar Rob komen? Zijn kritiek op Zelensky en westen is toch wel opvallend.
Poetin is toch al boos, alsof we ons zo moeten gedragen dat hij minder boos wordt...
quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:33 schreef AchJa het volgende:
[..]
Van de 23 bleven er 7 over...
Dus ik weet prima wat voor verhaal die 16 hebben.
Als het over het filmpje gaat, daar werd in gezegd dat ze niet mochten vluchten.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:33 schreef AchJa het volgende:
[..]
Van de 23 bleven er 7 over...
Dus ik weet prima wat voor verhaal die 16 hebben.
Als we zouden doen wat Rob wil, dooft het verzet van Oekraïne langzaam uit.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dat staat er niet.
Maar rationeel klopt dat toch ook? Laat Rusland zich maar verslikken in Oekraïne.
Begrijpend lezen is niet je sterkste punt he.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:36 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Als we zouden doen wat Rob wil, dooft het verzet van Oekraïne langzaam uit.
Zonder wapens voor Oekraïne en sancties op Rusland, keert de status quo gewoon terug. Dan wordt Oekraïne gekneveld en blijft tsaar Poetin zitten.
Maar wel zo veilig voor de NAVO!
Dat is de slimme visie van rubberen Rob. Waarvan ik oprecht denk dat zijn denktank in het Russische geld zit.
Ze werden tegengehouden bij de grens, dat was het volgens mij. Maar goed, dat was dan ook niet echt de boodschap. Het was meer dat die "vrijwilligers" club volledig aan hun lot overgelaten werd (zelf je kutzooi maar regelen) en dat ze er eigenlijk niet zoveel zin meer in hadden na de eerste de beste beschieting. Dit verhaal lijkt dat aardig te ondersteunen.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:35 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Als het over het filmpje gaat, daar werd in gezegd dat ze niet mochten vluchten.
Hier staat het tegenovergestelde.
Je hebt echt helemaal niets begrepen van zijn verhaal.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:36 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Als we zouden doen wat Rob wil, dooft het verzet van Oekraïne langzaam uit.
Zonder wapens voor Oekraïne en sancties op Rusland, keert de status quo gewoon terug. Dan wordt Oekraïne gekneveld en blijft tsaar Poetin zitten.
Maar wel zo veilig voor de NAVO!
Dat is de slimme visie van rubberen Rob. Waarvan ik oprecht denk dat zijn denktank in het Russische geld zit.
Ingrijpen bij een oorlog waar de ene na de andere war crime wordt gepleegd lijkt me altijd legitiem.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 23:34 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Dit soort flauwekul is dus precies wat in de column bedoeld wordt.
Het gaat niet om de bozigheid van Putin en of die erger wordt. Het gaat om de legitimatie van escalatie. Vanuit de NAVO, maar vooral de potentiële reactie daarop.
Op het moment dat de NAVO escaleert speel je Putin gigantisch in de kaart. Richting zijn bevolking, maar ook richting de landen die nog verdeeld zijn in hun opvattingen of in de achterkamers Putin steunen.
Dan heeft hij de legitimatie om verder op te schalen en alles te doen om 'zijn Rusland' te beschermen. Dat willen we niet. Echt niet.
Verder geldt voor iedere macht in de wereld, hoe cynisch ook, dat deze oorlog eigenlijk prima is. Voor de NAVO omdat Rusland zijn leger aan het verzwakken is, voor de VS omdat het Europa verder in een afhankelijke positie drukt en voor China omdat Rusland straks heerlijk leeggeplukt kan worden.
Geopolitiek is deze oorlog een schot in de roos. Vreselijk natuurlijk, maar wel een wrange conclusie. En daardoor wil iedereen dat Rusland niet wint, maar ook niet dat Rusland keihard verslagen dreigt te worden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |