Dit is offtopic.quote:Op donderdag 17 maart 2022 14:51 schreef raptorix het volgende:
[..]
Waarom laat je je zelf niet omscholen,
quote:Op donderdag 17 maart 2022 14:55 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Dit is offtopic.
Ontopic: een nieuwe studie kost bakken met geld en die bakken met geld kan ik dan niet sparen voor een koophuis.
Meeste vakmannen werken niet in dienst. Ja als ze net beginnen dan wel ja. Eens hoor dat die meer zouden moeten krijgen, maar ik denk dat deze generatie van nu gewoon slappe hap is. Iedereen is tegenwoordig mindsetcoachquote:Op donderdag 17 maart 2022 14:55 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat weet ik ook wel, ik ben opgegroeit in de bouw tussen de aannemers, het probleem is alleen dat niet iedereen dat goed kan, je zou eens kunnen beginnen door personeel in dienst beter te betalen.
Dat overschat je, de specialisten zoals loodgieters, electriciens en stucadoors vaak wel, echter timmermannen en bouwvakkers zijn doorgaans gewoon in loondienst, net zoals schilders.quote:Op donderdag 17 maart 2022 14:57 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Meeste vakmannen werken niet in dienst. Ja als ze net beginnen dan wel ja. Eens hoor dat die meer zouden moeten krijgen, maar ik denk dat deze generatie van nu gewoon slappe hap is. Iedereen is tegenwoordig mindsetcoachterwijl ze 0 levenservaring hebben etc. Liefst remote werken op een strandje in Afrika en tegelijkertijd leuke fototjes schieten van het plaatselijke weeshuis.
Schilders in loondienst?quote:Op donderdag 17 maart 2022 14:58 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat overschat je, de specialisten zoals loodgieters, electriciens en stucadoors vaak wel, echter timmermannen en bouwvakkers zijn doorgaans gewoon in loondienst, net zoals schilders.
Je hebt schilders en schilders, voor afwerking zijn dat vaak ZZPérs, maar het merendeel zijn gewoon grote klussen die door de schildersbedrijven worden gedaan.quote:Op donderdag 17 maart 2022 14:59 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Schilders in loondienst?Ja die van de woningbouw misschien, maar letterlijk iedereen is hier zzp'er en ze hebben groot gelijk.
Woningbouw heeft vaak vaste bedrijven waar ze mee samenwerken en ja die betalen veel te weinig. De meeste mensen die een huis kopen, pakken gewoon een zzp'er, want kwalitatief beter etc etc. Artikel uit 2015 waar het merendeel al zzp'er was en NIET in loondienst: https://zzpbarometer.nl/2(...)werker/#.YjM_XnrMKUkquote:Op donderdag 17 maart 2022 15:00 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je hebt schilders en schilders, voor afwerking zijn dat vaak ZZPérs, maar het merendeel zijn gewoon grote klussen die door de schildersbedrijven worden gedaan.
Dat is meer dan ik dacht, ik kan me wel voorstellen dat grote schildersbedrijven wellicht onder bouw staan ingeschreven, toevallig zag ik dat net bij een groot schildersbedrijf wat ik opzocht.quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:02 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Woningbouw heeft vaak vaste bedrijven waar ze mee samenwerken en ja die betalen veel te weinig. De meeste mensen die een huis kopen, pakken gewoon een zzp'er, want kwalitatief beter etc etc. Artikel uit 2015 waar het merendeel al zzp'er was en NIET in loondienst: https://zzpbarometer.nl/2(...)werker/#.YjM_XnrMKUk
Maar eens hoor die betalen veel te weinig. Idem voor de horecaquote:Op donderdag 17 maart 2022 15:03 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat is meer dan ik dacht, ik kan me wel voorstellen dat grote schildersbedrijven wellicht onder bouw staan ingeschreven, toevallig zag ik dat net bij een groot schildersbedrijf wat ik opzocht.
Ik heb een zwager die is schilder in loondienst, weet niet wat hij nu verdient, maar destijds was het iets van 1900 euro bruto. Nu is het wel zo dat die jongens vaak nog wel wat klusjes zwart doen, maar dat niet fijn als je een hypotheek wilt.quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:05 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Maar eens hoor die betalen veel te weinig. Idem voor de horecaEn maar zeiken dat ze geen personeel kunnen vinden. Betaal misschien eens wat meer dan 12 euro per uur en stop met die achterlijke diensten van soms 10-12 uur aan een stuk. Betaal fatsoenlijk en je moet eens kijken hoe snel het probleem in de horeca is opgelost.
Op 1 naam een hypotheek is sowieso tegenwoordig niet echt de standaard. Als je een partner hebt, dan kan die ook gewoon fulltime werken lijkt mij. Dat scheelt al een hoop natuurlijk.quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:07 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik heb een zwager die is schilder in loondienst, weet niet wat hij nu verdient, maar destijds was het iets van 1900 euro bruto. Nu is het wel zo dat die jongens vaak nog wel wat klusjes zwart doen, maar dat niet fijn als je een hypotheek wilt.
quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:06 schreef Poepz0r het volgende:
Hier nog een zeer interessant artikel over de walgelijke generatie van nu en hoe zij hun baan zienEn maar eisen eisen eisen. Je komt net kijken snotneus
https://www.intermediair.(...)Fwww.linkedin.com%2F
Ja bizar, maar het ergste is nog dat echt die complete generatie zo denkt. We zijn verloren echt serieus.quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:11 schreef raptorix het volgende:
[..]
Bij mijn vorige bedrijf hadden ze zo een jongen aangenomen, jongen kwam direct van de opleiding, nog geen enkele ervaring, dikke prima als junior natuurlijk. Echter wij zijn consultants, dus dan word wel beetje zelfstandigheid verwacht, hangt die gast na dag 1 al aan de telefoon dat de klus hem helemaal niets lijkt
Op dag 3 belt ie op: Sorry ik heb een beetje spijt van mijn salaris, kan ik meer krijgen?
Dag 4: Belt het bedrijf op waar we hem hadden geplaatst: Ja dit hebben we nog nooit meegemaakt, hij zit hier nu al 4 dagen, en hij heeft zijn computer nog niet eens opgestart, hij zegt dat hij eerst precies wil weten wat de opdracht inhoud.
Op dag 5 hebben wij hem maar vertelt dat het hem niet gaat worden en dat we de maand gewoon uitbetalen.
Ja nu hadden ze geen hypotheek nodig dus daar had hij wel wat mazzel, maar had wel al vrouw met 2 kindjes waarvan 1 zwaar gehandicapped.quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:08 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Op 1 naam een hypotheek is sowieso tegenwoordig niet echt de standaard. Als je een partner hebt, dan kan die ook gewoon fulltime werken lijkt mij. Dat scheelt al een hoop natuurlijk.
Heeft hij ook zo'n bekend negen maanden dienstverband, drie maanden ww en dan weer negen maanden bij dezelfde werkgever in dienst?quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:07 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik heb een zwager die is schilder in loondienst, weet niet wat hij nu verdient, maar destijds was het iets van 1900 euro bruto. Nu is het wel zo dat die jongens vaak nog wel wat klusjes zwart doen, maar dat niet fijn als je een hypotheek wilt.
Nee dat niet, het is een vrij goed lopend bedrijf, op zich ook wel netjes geregeld, ook een nette bus van de zaak en gewoon keurig bedrijf wat niet zo heel veel betaald.quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:16 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
Heeft hij ook zo'n bekend negen maanden dienstverband, drie maanden ww en dan weer negen maanden bij dezelfde werkgever in dienst?
zie het topic over STAP eens ;-)quote:Op donderdag 17 maart 2022 14:55 schreef sirdanilot het volgende:
Ontopic: een nieuwe studie kost bakken met geld en die bakken met geld kan ik dan niet sparen voor een koophuis.
Als je toch geen huis gaat kunnen kopen, je toch weinig gaat bereiken omdat je met een schuld zal moeten beginnen en je hele leven huur moet betalen. Je als net afgestudeerde docent er achter komt dat een school 60% flexibele schil heeft waar je met het beste geluk de komende 10 jaar niet uit komt met een vast contract en dus elke 2 jaar opnieuw iets moet zoeken.quote:Op donderdag 17 maart 2022 14:53 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Mijn beste vrienden zijn vakmannen en vragen gewoon 80 euro ex btw per uur als hovenier en glaszetter. Daar ligt het niet aan. Jongeren zijn tegenwoordig liever lui dan moe (het nieuwe werken en het liefste parttime etc etc) en ze vinden het werk ''minderwaardig'' en ''geen statuur hebben''. Die mindset is te danken aan al die mensen die altijd neerkeken op deze vakmensen. De jongeren van tegenwoordig weten niet beter. Eigenlijk kunnen ze niks en zich enkel druk maken hoe woke ze kunnen zijn en op een pannetje slaan op het Malieveld. DAT is de generatie van nu.
Tuurlijk, zou je niet beter gelijk een asfaltwagen over heel Nederland laten rijden?quote:Op donderdag 17 maart 2022 14:49 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
- Markerwaard inpolderen. Ja dat is een natura 2000 gebied en zal dus politiek heel erg moeilijk zijn. Maar het is de enige optie op langere termijn.
Niet helemaal mee eens, er zijn genoeg projecten waar gemeenten wel willen, maar de provincie geen toestemming mag geven omdat het rijk regels heeft gesteld maar de gemeente verplicht te bouwen. Die Catch-22 he ;-)quote:Op donderdag 17 maart 2022 14:40 schreef raptorix het volgende:
De reden dat er te weinig huizen zijn is heel simpel: Bouwgrond.
Die word bepaald door de gemeente, en dat houden ze bewust schaars zodat ze hoofdprijs kunnen vragen.
2.41 voor 20? Damn, dat is al weer best stevigquote:Op donderdag 17 maart 2022 15:35 schreef Candaasje het volgende:
Nou, de offerte is er hier uit. Of althans, dat gaat vandaag voor 17 uur gebeuren, want morgen gaan de rentes weer omhoog.
Dus we zitten nu op 2,41% voor 20 jaar (annuïtair) en met bouwdepot. En als we de overwaarde er straks in aflossen gaan de maandlasten ook nog wel een stukje naar beneden.
Maar pfoe, wat een bedragenWe zitten nu natuurlijk heel goedkoop, dus we mogen onze huidige hypotheeklasten x4 gaan doen.
Jup, en dat gaat dus morgen weer omhoog, vertelde de adviseur.quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:36 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
2.41 voor 20? Damn, dat is al weer best stevig
1,3 hier 20 jaar bohhhhhquote:Op donderdag 17 maart 2022 15:35 schreef Candaasje het volgende:
Nou, de offerte is er hier uit. Of althans, dat gaat vandaag voor 17 uur gebeuren, want morgen gaan de rentes weer omhoog.
Dus we zitten nu op 2,41% voor 20 jaar (annuïtair) en met bouwdepot. En als we de overwaarde er straks in aflossen gaan de maandlasten ook nog wel een stukje naar beneden.
Maar pfoe, wat een bedragenWe zitten nu natuurlijk heel goedkoop, dus we mogen onze huidige hypotheeklasten x4 gaan doen.
We zitten nu ook sinds deze maand op 1,3 (van huidige huis hadden qe de rente 10 jaar vastgezet, dat was nu gunstig).quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:40 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
1,3 hier 20 jaar bohhhhhx4 is wel behoorlijk ? Of valt het uiteindelijk qua maandlasten nog mee?
Dat is veel geld ja. Ik zou dat ook kunnen doen, maar dat vinden wij echt te gek. Dan heb ik het gevoel dat ik een ander de ogen uit wil steken met mijn huis ofzo, gevoelsmatig dan he.quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:54 schreef Candaasje het volgende:
[..]
We zitten nu ook sinds deze maand op 1,3 (van huidige huis hadden qe de rente 10 jaar vastgezet, dat was nu gunstig).
Nouja, we gaan naar de 2100 bruto /1850 netto (ongeveer, ik weet de precieze getallen niet eens meer, gaat ook met extra aflossing naar beneden naar de 1750 euro). Dus dat is wel fors. Het is bijna mijn hele maandinkomen. Maar ik heb gelukkig een vriend met een beter betaalde carrière, dus we kunnen nog steeds fijn leven.
Ik ben eigenlijk niet zo bezig met statusquote:Op donderdag 17 maart 2022 15:55 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Dat is veel geld ja. Ik zou dat ook kunnen doen, maar dat vinden wij echt te gek. Dan heb ik het gevoel dat ik een ander de ogen uit wil steken met mijn huis ofzo, gevoelsmatig dan he.
Hoe groot is het huis qua m2?quote:Op donderdag 17 maart 2022 16:04 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ik ben eigenlijk niet zo bezig met statusIk wil graag dicht bij het bos wonen, met een fijne tuin, en liefst een huis met sfeer. Dit huis voldeed aan al die wensen ruimschoots. We moeten er alleen nog heel veel aan doen.
En ja, onze maandlasten nemen flink toe. Maar nu hebben we het geld vooral op de bank staan, en doen we er vrij weinig mee. En zijn we ons appartementje ontgroeid.
Het nieuwe huis is overigens niet heel opvallend in de omgeving waar we gaan wonen. De gemiddelde vraagprijs ligt dat rond de 800k. Dus wij bungelen daar qua status echt onderaan
Nou nou, het is wel een prachtig huisje hoor. Je moet jezelf ook niet downplayen. Ja het is een huis met mogelijkheden, maar een mooie locatie, mooi formaat en prima bereikbaarheidquote:Op donderdag 17 maart 2022 16:04 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ik ben eigenlijk niet zo bezig met statusIk wil graag dicht bij het bos wonen, met een fijne tuin, en liefst een huis met sfeer. Dit huis voldeed aan al die wensen ruimschoots. We moeten er alleen nog heel veel aan doen.
En ja, onze maandlasten nemen flink toe. Maar nu hebben we het geld vooral op de bank staan, en doen we er vrij weinig mee. En zijn we ons appartementje ontgroeid.
Het nieuwe huis is overigens niet heel opvallend in de omgeving waar we gaan wonen. De gemiddelde vraagprijs ligt dat rond de 800k. Dus wij bungelen daar qua status echt onderaan
Ook wel bizar eigenlijk dat het met een (half)jaar alweer een procent+ is gestegen. Heb nog niet het idee dat de daling heeft ingezet bij de woningen.quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:38 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Jup, en dat gaat dus morgen weer omhoog, vertelde de adviseur.
Het is op sommige momenten nog harder gedaald.quote:Op donderdag 17 maart 2022 16:46 schreef Kiid het volgende:
[..]
Ook wel bizar eigenlijk dat het met een (half)jaar alweer een procent+ is gestegen. Heb nog niet het idee dat de daling heeft ingezet bij de woningen.
Wow 2,1 voor 30 jaar vast hierquote:Op donderdag 17 maart 2022 15:35 schreef Candaasje het volgende:
Nou, de offerte is er hier uit. Of althans, dat gaat vandaag voor 17 uur gebeuren, want morgen gaan de rentes weer omhoog.
Dus we zitten nu op 2,41% voor 20 jaar (annuïtair) en met bouwdepot. En als we de overwaarde er straks in aflossen gaan de maandlasten ook nog wel een stukje naar beneden.
Maar pfoe, wat een bedragenWe zitten nu natuurlijk heel goedkoop, dus we mogen onze huidige hypotheeklasten x4 gaan doen.
Ik vind het een fantastisch huis!quote:Op donderdag 17 maart 2022 16:41 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Nou nou, het is wel een prachtig huisje hoor. Je moet jezelf ook niet downplayen. Ja het is een huis met mogelijkheden, maar een mooie locatie, mooi formaat en prima bereikbaarheid
Ik 1,09% voor 10 jaar.... Gaat wel interessant worden over 10 jaarquote:
Stevig!quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:54 schreef Candaasje het volgende:
[..]
We zitten nu ook sinds deze maand op 1,3 (van huidige huis hadden qe de rente 10 jaar vastgezet, dat was nu gunstig).
Nouja, we gaan naar de 2100 bruto /1850 netto (ongeveer, ik weet de precieze getallen niet eens meer, gaat ook met extra aflossing naar beneden naar de 1750 euro). Dus dat is wel fors. Het is bijna mijn hele maandinkomen. Maar ik heb gelukkig een vriend met een beter betaalde carrière, dus we kunnen nog steeds fijn leven.
We zitten voor 30 jaar weer ongeveer op het punt waar ik de mijne bij kocht. Ik ben blij dat ik hem voor 30 jaar heb gepakt.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:02 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik 1,09% voor 10 jaar.... Gaat wel interessant worden over 10 jaar
Hoop voor de mensen die willen kopen dat het zakt. Maar als de rente ook weer relatief snel stijgt dan ga je dat verschil in maandlasten niet snel zien denk ik?quote:Op donderdag 17 maart 2022 16:53 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Het is op sommige momenten nog harder gedaald.
Maar nee die daling komt niet, eerst komt een afvlakking, dan moet er berusting komen bij verkopers dat ze niet weg kunnen. Dan pas zal er daling plaats vinden onder hen die dan nog steeds weg willen.
En verrassing, er gaan minder mensen weg als ze minder kunnen lenen dan ze onderhand gewend waren.
Bij de koper? Nee dat blijft ongeveer gelijk. De maximale leensom daalt namelijk ook. Voor de verkoper zal het wel uit maken.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:05 schreef Kiid het volgende:
[..]
Hoop voor de mensen die willen kopen dat het zakt. Maar als de rente ook weer relatief snel stijgt dan ga je dat verschil in maandlasten niet snel zien denk ik?
Ik had het ook kunnen doen, was dan 1,7% ofzo maar ja is natuurlijk wel onmogelijk om te weten hoe de situatie er dan voor staat. Gaat bij mij ook maar om 200k aflossingsvrij dus zelfs bij 5% rente is er nog niets schokkends aan de hand. Maar denk wel dat het een probleem kan worden voor veel mensen als de rente fors gaat stijgen. Dat zag je bij de huizencrisis in de USA ook.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:05 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
We zitten voor 30 jaar weer ongeveer op het punt waar ik de mijne bij kocht. Ik ben blij dat ik hem voor 30 jaar heb gepakt.
True. Maar de "winst" verdampt toch snel als hij in die tijd wel stijgt.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:10 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik had het ook kunnen doen, was dan 1,7% ofzo maar ja is natuurlijk wel onmogelijk om te weten hoe de situatie er dan voor staat. Gaat bij mij ook maar om 200k aflossingsvrij dus zelfs bij 5% rente is er nog niets schokkends aan de hand. Maar denk wel dat het een probleem kan worden voor veel mensen als de rente fors gaat stijgen. Dat zag je bij de huizencrisis in de USA ook.
quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:10 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik had het ook kunnen doen, was dan 1,7% ofzo maar ja is natuurlijk wel onmogelijk om te weten hoe de situatie er dan voor staat. Gaat bij mij ook maar om 200k aflossingsvrij dus zelfs bij 5% rente is er nog niets schokkends aan de hand. Maar denk wel dat het een probleem kan worden voor veel mensen als de rente fors gaat stijgen. Dat zag je bij de huizencrisis in de USA ook.
Verstandig denk ik. Over 30 jaar is het ook schrier onmogelijk dat aandelen minder dan 1.5% renderen.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:12 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
True. Maar de "winst" verdampt toch snel als hij in die tijd wel stijgt.
Was iig mijn motivatie, vind het belangrijker over 30 jaar zekerheid te hebben over financiën (vroegpensioen of wat dan ook) dan de kans dat over 20 jaar geld lenen nog effectief gratis is. De winst bij 1.5 naar 5% verdampt zo snel als je dat nog ff moet betalen dat ik die paar euro "verzekering" het voor nu waard vind
Aandelen? Wat hebben die er mee te maken?quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:13 schreef ludovico het volgende:
[..]
Verstandig denk ik. Over 30 jaar is het ook schrier onmogelijk dat aandelen minder dan 1.5% renderen.
Dan heb je wel weer veel meer aan je spaargeldquote:Op donderdag 17 maart 2022 17:05 schreef Kiid het volgende:
[..]
Hoop voor de mensen die willen kopen dat het zakt. Maar als de rente ook weer relatief snel stijgt dan ga je dat verschil in maandlasten niet snel zien denk ik?
Tenzij je plan is 100% van het geld dat je over hebt te gebruiken om te consumeren zul je een bedrag gaan sparen, als je dat op de bank zou zetten kan je beter aflossen. Als je aflost is je hypotheek weg binnen 30 jaar en heb je weer weinig aan de rente 30 jaar vastzetten.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:14 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Aandelen? Wat hebben die er mee te maken?
Dit was ook mijn idee. Ik heb vorig jaar toen ik dit huis kocht de rente voor 30 jaar vastgezet tegen 1.7%.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:12 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
True. Maar de "winst" verdampt toch snel als hij in die tijd wel stijgt.
Was iig mijn motivatie, vind het belangrijker over 30 jaar zekerheid te hebben over financiën (vroegpensioen of wat dan ook) dan de kans dat over 20 jaar geld lenen nog effectief gratis is. De winst bij 1.5 naar 5% verdampt zo snel als je dat nog ff moet betalen dat ik die paar euro "verzekering" het voor nu waard vind
Ik heb mijn hypotheekvorm niet genoemd, enkel dat ik blij ben vastgezet te hebben. Dus ik zie niet echt in wat aandelen er mee van doen hebben.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:18 schreef ludovico het volgende:
[..]
Tenzij je plan is 100% van het geld dat je over hebt te gebruiken om te consumeren zul je een bedrag gaan sparen, als je dat op de bank zou zetten kan je beter aflossen. Als je aflost is je hypotheek weg binnen 30 jaar en heb je weer weinig aan de rente 30 jaar vastzetten.
Nogmaals: Als je binnen 20 jaar aflost, is 30 jaar rente vast periode onzinnig.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:36 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Ik heb mijn hypotheekvorm niet genoemd, enkel dat ik blij ben vastgezet te hebben. Dus ik zie niet echt in wat aandelen er mee van doen hebben.
Oke, ik zal niet recalcitrant doen als jij een samenhangend verhaal plaatst.quote:Op donderdag 17 maart 2022 18:12 schreef ludovico het volgende:
[..]
Nogmaals: Als je binnen 20 jaar aflost, is 30 jaar rente vast periode onzinnig.
Als je begrijpend leest en niet recalcitrant doet kan je prima zelf tot die conclusie komen.
Je begint hier met een kut verhaal over aandelen, die nergens op slaat.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:13 schreef ludovico het volgende:
[..]
Verstandig denk ik. Over 30 jaar is het ook schrier onmogelijk dat aandelen minder dan 1.5% renderen.
Het is logisch dat je hypotheek weg is in 30 jaar als je het 30 jaar vast zet, immers je moet tegenwoordig aflossen. Dus nog geen reden om aan je 20 jaar te denken. Maar die hele 275 euro per jaar verschil die je hebt tussen 20 en 30 jaar gaat geen 10 jaar verschil maken. Dat is het bedrag waar we het over hebben als je enig idee had wat de materie is.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:18 schreef ludovico het volgende:
[..]
Tenzij je plan is 100% van het geld dat je over hebt te gebruiken om te consumeren zul je een bedrag gaan sparen, als je dat op de bank zou zetten kan je beter aflossen. Als je aflost is je hypotheek weg binnen 30 jaar en heb je weer weinig aan de rente 30 jaar vastzetten.
Dat is een prima advies.quote:Op donderdag 17 maart 2022 18:26 schreef ludovico het volgende:
Als je hele hypotheek weg is binnen 20 jaar ben je een dief van je eigen portemonnee als je meer rente gaat dokken zodat die langer vaststaat dan je er gebruik van maakt.
Kun je die 1.3 niet meenemen?quote:Op donderdag 17 maart 2022 15:54 schreef Candaasje het volgende:
[..]
We zitten nu ook sinds deze maand op 1,3 (van huidige huis hadden qe de rente 10 jaar vastgezet, dat was nu gunstig).
Nouja, we gaan naar de 2100 bruto /1850 netto (ongeveer, ik weet de precieze getallen niet eens meer, gaat ook met extra aflossing naar beneden naar de 1750 euro). Dus dat is wel fors. Het is bijna mijn hele maandinkomen. Maar ik heb gelukkig een vriend met een beter betaalde carrière, dus we kunnen nog steeds fijn leven.
Ik ben even kwijt waarom (t was een beetje veel infoquote:
Gemeentes hebben tegenwoordig nog maar weinig grond zelf in handen en laten het veelal aan de ontwikkelaars want die hebben de grond al lang zelf gekocht.quote:Op donderdag 17 maart 2022 14:40 schreef raptorix het volgende:
De reden dat er te weinig huizen zijn is heel simpel: Bouwgrond.
Die word bepaald door de gemeente, en dat houden ze bewust schaars zodat ze hoofdprijs kunnen vragen.
Daar hadden ze ook wel veel rommelhypotheken.quote:Op donderdag 17 maart 2022 17:10 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik had het ook kunnen doen, was dan 1,7% ofzo maar ja is natuurlijk wel onmogelijk om te weten hoe de situatie er dan voor staat. Gaat bij mij ook maar om 200k aflossingsvrij dus zelfs bij 5% rente is er nog niets schokkends aan de hand. Maar denk wel dat het een probleem kan worden voor veel mensen als de rente fors gaat stijgen. Dat zag je bij de huizencrisis in de USA ook.
Oh, dan werkt dat idd nietquote:Op donderdag 17 maart 2022 20:45 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ik ben even kwijt waarom (t was een beetje veel info), maar dat kwam niet voordelig uit had de adviseur berekend. We nemen nu ook een andere hypotheekverstrekker in de arm.
Welke "verbeteringen"?quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:17 schreef Halcon het volgende:
Woning waarop ik ¤ 210k had geboden (vraagprijs ¤ 199k) is gegund aan 'n hogere bieder.
Het gehouden op ¤ 210k, omdat die woning 'n beetje in een mindere straat (volgens sommigen een achterbuurt) ligt en er nog wel wat "verbeteringen" van de verkopers uitgesloopt moesten worden.
Wat houten planken die hij overal op de muur had getimmerd (hoe bedenk je hetquote:
Misschien Pools cultuurdingetjequote:Op donderdag 17 maart 2022 21:21 schreef Halcon het volgende:
[..]
Wat houten planken die hij overal op de muur had getimmerd (hoe bedenk je het), wat houten schuifdeuren die 'ie her en der had aangebracht verwijderen en vervangen door normale deuren.
Hoe hoog was de invloed hiervan op je bod?quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:21 schreef Halcon het volgende:
[..]
Wat houten planken die hij overal op de muur had getimmerd (hoe bedenk je het), wat houten schuifdeuren die 'ie her en der had aangebracht verwijderen en vervangen door normale deuren.
Zonder al die onzin, had ik wel iets meer geboden. Je hoeft geen hele muren te slopen en ramen te vervangen, maar wel wat meer werk dan keer de bezem er doorheen.quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:25 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Hoe hoog was de invloed hiervan op je bod?
Waarom bood je niet gewoon 220k-230k, wetende dat je het toch wel terugverdient?quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:28 schreef Halcon het volgende:
[..]
Zonder al die onzin, had ik wel iets meer geboden. Je hoeft geen hele muren te slopen en ramen te vervangen, maar wel wat meer werk dan keer de bezem er doorheen.
Anders zou ik wel iets meer hebben geboden, denk ¤ 220k. Maar denk dat ik het dan ook niet had gehad. Denk dat het winnende bod wel richting de ¤ 230k gaat.
Oef, die aanpassingen 10k, in mijn ogen best een aardige prijsdaling. Maar ik snap je beweegreden.quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:28 schreef Halcon het volgende:
[..]
Zonder al die onzin, had ik wel iets meer geboden. Je hoeft geen hele muren te slopen en ramen te vervangen, maar wel wat meer werk dan keer de bezem er doorheen.
Anders zou ik wel iets meer hebben geboden, denk ¤ 220k. Maar denk dat ik het dan ook niet had gehad. Denk dat het winnende bod wel richting de ¤ 230k gaat.
Ja, toch wat deuren, verven en zo... heb er ¤ 10k voor afgehaald. Misschien iets te gortig, maar met die ¤ 10k erbij had ik 'm ook niet gehad, denk ik.quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:30 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Oef, die aanpassingen 10k, in mijn ogen best een aardige prijsdaling. Maar ik snap je beweegreden.
Ik denk zeker iets te gortig, maar denk dat je hem inderdaad ook niet had gehad.quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:33 schreef Halcon het volgende:
Misschien iets te gortig, maar met die ¤ 10k erbij had ik 'm ook niet gehad, denk ik.
Denk ik ook. 15% zal er wel minimaal bovenop zijn geboden. En dit soort huizen kan ik het in principe toch niet winnen als er veel geïnteresseerden zijn en mensen met startersvrijstelling. Als ik ¤ 230k ga bieden, dan moet ik bij de notaris al zo'n ¤ 250k aftikken.quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:34 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Ik denk zeker iets te gortig, maar denk dat je hem inderdaad ook niet had gehad.
En met het doel waarvoor je zocht is dit gewoon te veel. Even daar gelaten dat 2 koppels er in misschien wel wat krapjes en inhumaan isquote:Op donderdag 17 maart 2022 21:37 schreef Halcon het volgende:
Dan moet je met een prudente berekening eigenlijk al ¤ 1.300 - ¤ 1.350 huur gaan vragen. Iets minder prudent ook nog ¤ 1.200 en helemaal niet prudent ook nog ¤ 1.100.
Ja, dan moet je echt al wanhopige arbeidsmigranten hebben die door hun uitzendbureau niet ergens een poot uitgedraaid worden.quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:39 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
En met het doel waarvoor je zocht is dit gewoon te veel. Even daar gelaten dat 2 koppels er in misschien wel wat krapjes en inhumaan is
quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:45 schreef Halcon het volgende:
Huurders a la Sirdanilot gaan natuurlijk niet ¤ 1.300 per maand betalen om in 'n achterbuurt te zitten.
10k voor deuren schilderen, 20k overdracht kosten.quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:37 schreef Halcon het volgende:
[..]
Denk ik ook. 15% zal er wel minimaal bovenop zijn geboden. En dit soort huizen kan ik het in principe toch niet winnen als er veel geïnteresseerden zijn en mensen met startersvrijstelling. Als ik ¤ 230k ga bieden, dan moet ik bij de notaris al zo'n ¤ 250k aftikken.
8% overdrachtsbelasting. Koopsom 210k x 0,08 = al minimaal 16.800. Taxatie, notaris, kom je al op 20k.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 07:02 schreef ColtZ40 het volgende:
[..]
10k voor deuren schilderen, 20k overdracht kosten.![]()
Hoe kom je aan die getallen?
https://www.eigenhuis.nl/(...)OsugAaArCwEALw_wcB#/quote:Op vrijdag 18 maart 2022 07:06 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
8% overdrachtsbelasting. Koopsom 210k x 0,08 = al minimaal 16.800. Taxatie, notaris, kom je al op 20k.
Deuren zijn al duur genoeg, en als er houten schuifdeuren in zitten en je wilt ze vervangen voor gewone deuren, dan ben je al 10k kwijt.
Wat wil je nou zeggen?quote:Op vrijdag 18 maart 2022 07:09 schreef ColtZ40 het volgende:
[..]
https://www.eigenhuis.nl/(...)OsugAaArCwEALw_wcB#/
Als als…
https://kosten-deuren.nlquote:Op vrijdag 18 maart 2022 07:13 schreef ColtZ40 het volgende:
Dat wist ik niet. Maar dan nog is 10k voor een paar deurtje overdreven.
Die prijzen zijn incl kozijn of wat?quote:Op vrijdag 18 maart 2022 07:17 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
https://kosten-deuren.nl
Laten we het laagste bedrag pakken. 550 euro per deur. Weet jij veel hoeveel deuren dat huis heeft, en dan moet er nog geplaatst worden, wellicht op maat gemaakt worden en heb je nog geen hang- en sluitwerk.
Ga je al richting de 10k.
Misschien even zelf nadenken: bij overgang naar een andere hypotheekverstrekker, betaal je meer kosten dan wanneer j een hypotheek "meeneemt", d.w.z. onder dezelfde voorwaarden oversluit. Als je nu 1,3% betaalt, lijkt het de moeite waard om te berekenen of die hypotheek opnieuw gebruiken, voordeliger is dan naar een neiuwequote:Op donderdag 17 maart 2022 20:45 schreef Candaasje het volgende:
Ik ben even kwijt waarom (t was een beetje veel info), maar dat kwam niet voordelig uit had de adviseur berekend. We nemen nu ook een andere hypotheekverstrekker in de arm.
Voor zo'n bedrag moet het wel een achterbuurt zijn toch? Ik woonde in een schilderswijk en daar ging de sterrenflat zelfs meer dan dat.quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:17 schreef Halcon het volgende:
Woning waarop ik ¤ 210k had geboden (vraagprijs ¤ 199k) is gegund aan 'n hogere bieder.
Het gehouden op ¤ 210k, omdat die woning 'n beetje in een mindere straat (volgens sommigen een achterbuurt) ligt en er nog wel wat "verbeteringen" van de verkopers uitgesloopt moesten worden.
Dat is den haag.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 08:58 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Voor zo'n bedrag moet het wel een achterbuurt zijn toch? Ik woonde in een schilderswijk en daar ging de sterrenflat zelfs meer dan dat.
Aan die overdrachtskosten kom ik door 8% te rekenen voor de overdrachtsbelasting (wat je betaalt als je er niet zelf gaat wonen) en nog wat voor de notariskosten. Dan zit je zo aan ¤ 20k. 8% van ¤ 230k is al ¤ 18,4k.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 07:02 schreef ColtZ40 het volgende:
[..]
10k voor deuren schilderen, 20k overdracht kosten.![]()
Hoe kom je aan die getallen?
Niet iedereen koopt in de randstand, er zijn plekken in NL waar je nog steeds een heel huis voor minder dan 450K kunt kopen en dat is fantas...quote:Op vrijdag 18 maart 2022 08:58 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Voor zo'n bedrag moet het wel een achterbuurt zijn toch? Ik woonde in een schilderswijk en daar ging de sterrenflat zelfs meer dan dat.
Oh, het werk doen ze zelf wel. Net zoals dat ze de schoonmaak doen en klusjes voor iets wat een derden wordt verhuurd.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 07:39 schreef Candaasje het volgende:
Maar... Halcon, je doet zoveel moeite voor je schoonfamilie...is het dan teveel gevraagd van ze om zelf even die planken van de muren te halen? En als ze liever andere deuren willen, die zelf te vervangen? Of is het echt zó onleefbaar?
Ik snap dat je als verhuurder normaal wel een verantwoordelijkheid hebt om een beetje een net appartement op te leveren... maar euh, in dit geval kunnen ze toch zelf ook wel enige moeite in hun woonruimte steken?
Schilderswijk is wel Den Haag en dat zal vast wel wat duurder zijn dan ergens (ver) buiten de Randstad. Het is wel een van de mindere buurten in de stad.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 08:58 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Voor zo'n bedrag moet het wel een achterbuurt zijn toch? Ik woonde in een schilderswijk en daar ging de sterrenflat zelfs meer dan dat.
Ik betaal 1200 per maand exclusief maar daarvoor zit ik wel in het centrum van Dublin. Wel aan de noordkant wat sommigen een achterbuurt vinden maar ik noem dit liever een volksbuurt.quote:Op donderdag 17 maart 2022 21:45 schreef Halcon het volgende:
[..]
Huurders a la Sirdanilot gaan natuurlijk niet ¤ 1.300 per maand betalen om in 'n achterbuurt te zitten.
Ik bedoelde een Vogelaarswijk... in dit geval Zaandamquote:
quote:Op vrijdag 18 maart 2022 09:35 schreef Leandra het volgende:
[..]
Niet iedereen koopt in de randstand, er zijn plekken in NL waar je nog steeds een heel huis voor minder dan 450K kunt kopen en dat is fantas...
Ja oke ergens in het oosten zal het dan nog wel kunnen, maar 210k is zelfs daar toch niet heel spannend? Zijn er nog dorpen waar je onder de 200k een nette woning kan krijgen?quote:Op vrijdag 18 maart 2022 09:39 schreef Halcon het volgende:
[..]
Schilderswijk is wel Den Haag en dat zal vast wel wat duurder zijn dan ergens (ver) buiten de Randstad. Het is wel een van de mindere buurten in de stad.
In buitensteden komt dit meer voor, maar voor de grotere steden is dat vrijwel allemaal erfpacht.quote:Op donderdag 17 maart 2022 20:52 schreef dawigga het volgende:
[..]
Gemeentes hebben tegenwoordig nog maar weinig grond zelf in handen en laten het veelal aan de ontwikkelaars want die hebben de grond al lang zelf gekocht.
De gemeente is alleen erg goed om zich allerlei sprookjes te laten vertellen en de ontwikkelaars zo'n beetje vrij spel te geven als het op voorwaarden stellen aankomt. Hier in Weesp gezien en aangezien ik zelf grond in dat project heb alles goed gevolgd (dat de gemeente dan weer wel wilt onteigenen!) de ontwikkelaars vragen en de gemeente levert zonder na te denken.
Dat ligt aan je definitie van net, natuurlijk. Ken wel wat dorpen en steden waar je onder de ¤ 200k een woning koopt.quote:Op vrijdag 18 maart 2022 10:10 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik bedoelde een Vogelaarswijk... in dit geval Zaandam
[..]
[..]
Ja oke ergens in het oosten zal het dan nog wel kunnen, maar 210k is zelfs daar toch niet heel spannend? Zijn er nog dorpen waar je onder de 200k een nette woning kan krijgen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |