Ik denk inderdaad wel dat het publiek de laatste jaren gemiddeld jonger is geworden, met ook winnaars die jongeren wel aanspreken. En ook zoiets relatief onbenulligs als Finland dat vorig jaar opeens goed kon scoren, terwijl wij ‘ouwe knarren’ dat vooraf toch iets vonden wat we al honderd keer eerder en beter hadden gehoord. Al is die groep jongeren ongetwijfeld ook weer heel divers, en kan je niet zo zeggen dat ze op liedjes stemmen die vooral op een jong publiek gericht zijn, vergelijkbaar met hoe nog altijd veel meer jongeren naar Studio Sport of WIDM kijken dan naar Spangas.quote:Op zaterdag 19 maart 2022 10:52 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik zou serieus weleens willen weten wie de gemiddelde stemmende televotegroep nou echt is.Echt heel interessant zou dat zijn om te weten.
Want ik denk zelf dat we ons nog zouden vergissen in de gemiddelde leeftijd. We zitten zelf een beetje in een fanbubble maar het gros is voor mijn gevoel (kan het echt mis hebben uiteraard, zoals wel vaker haha) gewoon de tv kijker die alle liedjes voor het eerst hoort die avonden. Waar ook bv mijn ouders van 75 bij zitten. Die stemmen altijd. Mijn baas van 68, stemt altijd. Etc. En uiteraard zeker ook jonge mensen. Maar ik denk (gok) dat de gemiddelde leeftijd wat hoger is dan soms gedacht wordt.
Best veel jonge mensen vonden bv Voilà vooraf op de socials knettersaai en ouderwets. En best veel jonge mensen vonden Salvador Sobral absoluut slaapverwekkend qua lied. En toch werden ze 2 en 1.
Denk wel dat de gemiddelde leeftijd steeds wat lager zal worden de komende jaren nu het Songfestival meer en meer 'hip' (zie ik ben oud) wordt om naar te kijken. Maar van oudsher is het een soort familieshow qua kijkers.
Het kan absoluut geen kwaad - integendeel - om daarom de commissie wat te verjongen. Omdat de gemiddelde leeftijd van de voters waarschijnlijk wel iets zal dalen de komende jaren. Maar bv een Cornald heeft wel echt heel goed gehoor en inschattingsvermogen voor de Amar Pelos Doisen en Voila's. En die moet wat mij betreft dus ook gewoon in de commissie blijven want zulke parels moet je toch ook wel uit moeten weten te vissen als de jongelui het saai en slaapverwekkend vinden.
Dus een mooie mix zou absoluut ideaal zijn!
Jongeren zijn net als de oudere kijkers geen homogene groep, sterker nog: ik denk dat ze juist minder homogeen zijn want ze staan meer open voor nieuwe invloeden en luisteren echt allerlei genres, door Spotify en Youtube. Dus zijn er ook jongeren die juist wél van de Sobrals en de Pravi's houden. Ik denk dat de televoting-resultaten wel wijzen op een vrij jong publiek. Måneskin spreekt vooral tieners aan en die wonnen toch vrij dik de televote. En de nogal kinderachtige numetal-band waar niemand boven de 20 op gaat stemmen scoorde ook hoog.quote:Op zaterdag 19 maart 2022 10:52 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik zou serieus weleens willen weten wie de gemiddelde stemmende televotegroep nou echt is, qua leeftijd vooral.Echt heel interessant zou dat zijn om te weten.
Want ik denk zelf dat we ons nog zouden vergissen in de gemiddelde leeftijd. We zitten zelf een beetje in een fanbubble maar het gros is voor mijn gevoel (kan het echt mis hebben uiteraard, zoals wel vaker haha) gewoon de tv kijker die alle liedjes voor het eerst hoort die avonden. Waar ook bv mijn ouders van 75 bij zitten. Die stemmen altijd. Mijn baas van 68, stemt altijd. Etc. En uiteraard zeker ook jonge mensen. Maar ik denk (gok) dat de gemiddelde leeftijd wat hoger is dan soms gedacht wordt.
Best veel jonge mensen vonden bv Voilà vooraf op de socials knettersaai en ouderwets. En best veel jonge mensen vonden Salvador Sobral absoluut slaapverwekkend qua lied. En toch werden ze 2 en 1.
Eens hoor, daarom zei ik ook 'best veel' en niet 'alle' qua jongeren die Sobral saai vonden.quote:Op zaterdag 19 maart 2022 21:37 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Jongeren zijn net als de oudere kijkers geen homogene groep, sterker nog: ik denk dat ze juist minder homogeen zijn want ze staan meer open voor nieuwe invloeden en luisteren echt allerlei genres, door Spotify en Youtube. Dus zijn er ook jongeren die juist wél van de Sobrals en de Pravi's houden. Ik denk dat de televoting-resultaten wel wijzen op een vrij jong publiek. Måneskin spreekt vooral tieners aan en die wonnen toch vrij dik de televote. En de nogal kinderachtige numetal-band waar niemand boven de 20 op gaat stemmen scoorde ook hoog.
Het is ook niet voor niks natuurlijk dat landen steeds meer jonge artiesten naar het songfestival sturen. Die zien ook wel dat de jonge televoter steeds belangrijker wordt.
In het jaar van Trijntje kozen ze juist bewust voor haar omdat de commissie zo laaiend enthousiast was over het lied van Anouk wat ze had meegenomen (waar ze graag mee wilde gaan). Dat heeft hen nota bene overtuigd voor haar te kiezen.quote:Op zaterdag 19 maart 2022 08:51 schreef Greys het volgende:
[..]
Grotendeels eens met je hele post. Maar die laatste zin daar kan de commissie dan denk ik weer weinig aan doen. We hadden allemaal namelijk véél meer verwacht van Trijntje en OG3NE qua lied, dus zij ook waarschijnlijk. Trijntje en OG3NE kozen zélf (vind ik dan) op de verkeerde manier hun lied nadat ze waren gekozen.
https://www.televizier.nl(...)-trijntje-is-een-hitquote:Cornald vertelde ook dat het The Voice-jurylid zich goed voor had bereid op haar sollicitatiegesprek voor het festival. „Trijntje had direct een voorsprong op anderen. Ze had al een lied dat was geschreven door Anouk. Toen we het hoorden dachten we echt wel: hier kunnen we onmogelijk nee tegen zeggen.”
https://www.bndestem.nl/o(...)oosterhuis~a1594ff3/quote:Commissielid en tv-commentator Cornald Maas vertelt in het AD dat ze voor de inzending van volgend jaar op zoek waren naar iemand met ervaring. Die heeft Trijntje en ze had ook een 'supersong' meegebracht waardoor de commissie overtuigd was.
Maas laat de krant weten enthousiast te zijn over het nummer, dat geschreven is door Anouk. Volgen hem is het liedje ‘verrassend’ en ‘niet direct gevoelig singer-songwriter-materiaal’.
Ik deel dit trouwens wel. Ik zou eigenlijk ook wel eens willen dat Nederland dat hele ''emotionele verhaal, het raakt je echt'' riedeltje aan de kant schuift en met een banger komt. Maar goed die gedachte heb ik al vaker gedeeld hier, dus ik val in herhalingquote:Op zaterdag 19 maart 2022 08:25 schreef Em31 het volgende:
We horen ook echt elk jaar hetzelfde verhaaltje dat het nummer je raakt, het een verhaal heeft, etc. Ik snap dat een nummer dan ook beter overkomt en alles, maar soms heb ik het gevoel dat dat zó belangrijk voor ze is, dat je automatisch niet snel verder komt dan ballads.
En ik ben heel blij met De Diepte en misschien zou ik ook gewoon weer blij zijn met de volgende ballad die we sturen, maar deze commissie geeft je niet echt een gevoel dat ze ook snel buiten die lijntjes kijken.
Lijkt me best leuk, maar ik vind het een beetje moeilijk te bedenken welke Nederlandse artiest die dan kan brengen?quote:Op zondag 20 maart 2022 10:49 schreef Nexum het volgende:
Ik deel dit trouwens wel. Ik zou eigenlijk ook wel eens willen dat Nederland dat hele ''emotionele verhaal, het raakt je echt'' riedeltje aan de kant schuift en met een banger komt. Maar goed die gedachte heb ik al vaker gedeeld hier, dus ik val in herhaling![]()
Niets te min aan De Diepte trouwens, want het is echt enorm bij me gegroeid en nu 1 van m'n favorieten
S10 schijnt nog een banger te hebben liggenquote:Op zondag 20 maart 2022 10:53 schreef molloot200 het volgende:
[..]
Lijkt me best leuk, maar ik vind het een beetje moeilijk te bedenken welke Nederlandse artiest die dan kan brengen?
Nou ik zou niet te vroeg juichen, denk dat de meerderheid van de mensen het nog steeds helemaal niks vindt hoor (of in ieder geval, dat ze dénken dat ze het niks vinden). Dat verandert niet binnen een paar jaar.quote:Op zaterdag 19 maart 2022 22:31 schreef Greys het volgende:
[..]
Maar wel echt serieus tof dat het nu niet meer 'gênant' is om van het Songfestival te houden. Waar het nog niet al te lang geleden iets was dat mensen niet snel tegen hun collega's zouden zeggen, staan meerdere Songfestivaldeelnemers nu op Lowlands.
Hebben jullie (eerlijk!) stiekem soms ook een beetje zoiets van 'ja nu ineens wel he, nu vinden jullie het allemaal leuk, NOU WIJ VONDEN HET AL LEUK TOEN JULLIE HET NOG GÊNANT VONDEN'.![]()
Dan wordt het naar alle waarschijnlijkheid ook een Cyprus-achtig resultaat ergens in het rechterrijtje. Eén Fuego maakt immers nog geen zomer, dat hebben we vorig jaar gezien aan al die landen die in dezelfde hoek zaten. Dus tenzij we echt iets spectaculairs hebben, zie ik niet echt reden om voor dat genre te gaan.quote:Op zondag 20 maart 2022 11:11 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
S10 schijnt nog een banger te hebben liggen![]()
En verder zijn er genoeg talentvolle bands en zangers die een banger zouden kunnen insturen. Dan is het aan de commissie om te beoordelen of het ook echt een goed nummer is. Dan moeten die nummers natuurlijk wel worden ingestuurd, en moet de commissie ze er ook wel uit pikken. En als het om een Cyprus-achtige banger gaat, die kan bij wijze van spreken elke dj wel produceren en elke zangeres wel zingen.
Ik juich nu al. Want je ziet echt al een heel verschil met jaren geleden. Komt ook door de kwaliteit van de inzendingen. Twee deelnemers van vorig jaar dit jaar op Lowlands, de winnaar die over de hele wereld speelt, Pravi met concerten overal. Het is niet meer alleen de winnaar waar je nog weleens iets van hoort. Het gros van m'n volgers op Twitter die weinig met het Songfestival hebben die het ineens leuk vinden dat Sam Ryder meedoet omdat ze hem al volgden op Tiktok enzo. Deelnemers als S10 die het Songfestival nog weer wat hipper maken voor NLse jongeren. Leuk.quote:Op zondag 20 maart 2022 11:19 schreef Guanabana het volgende:
[..]
Nou ik zou niet te vroeg juichen, denk dat de meerderheid van de mensen het nog steeds helemaal niks vindt hoor (of in ieder geval, dat ze dénken dat ze het niks vinden). Dat verandert niet binnen een paar jaar.
Ben in elk geval blij dat 'we' Pannecoucke niet meer hebben.quote:Op zondag 20 maart 2022 11:31 schreef ijs_beer het volgende:
Eerst maar eens zien was Stien het er van af gaan brengen. Ben vooral benieuwd wat die nieuwe regisseur en lichtplan maker er van gaan maken. Als dat optreden bij Matthijs gaat door in de richting zit ben ik wel positief gestemd.
Het is al jaren het best bekeken TV-programma buiten het Nederlands Elftal, dus dat massaal helemaal niets vinden zal wel meevallen. Wel denk ik dat als we een paar jaar achtereen zwak scoren het vrij snel weer zogenaamd een onbelangrijke bijzaak wordt.quote:Op zondag 20 maart 2022 11:19 schreef Guanabana het volgende:
[..]
Nou ik zou niet te vroeg juichen, denk dat de meerderheid van de mensen het nog steeds helemaal niks vindt hoor (of in ieder geval, dat ze dénken dat ze het niks vinden). Dat verandert niet binnen een paar jaar.
Ik ook niet, maar ik vermoed dat Nexum zo'n soort banger bedoelt, daarom noem ik hetquote:Op zondag 20 maart 2022 11:28 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Dan wordt het naar alle waarschijnlijkheid ook een Cyprus-achtig resultaat ergens in het rechterrijtje. Eén Fuego maakt immers nog geen zomer, dat hebben we vorig jaar gezien aan al die landen die in dezelfde hoek zaten. Dus tenzij we echt iets spectaculairs hebben, zie ik niet echt reden om voor dat genre te gaan.
Ik las dat de staging bij Matthijs volledig door de eigen mensen van dat programma is gedaan, dus ik weet niet of we daar veel uit kunnen afleiden. Al wist S10 wel precies wat ze moest doen qua camerawerk, dat viel wel op.quote:Op zondag 20 maart 2022 11:31 schreef ijs_beer het volgende:
Eerst maar eens zien was Stien het er van af gaan brengen. Ben vooral benieuwd wat die nieuwe regisseur en lichtplan maker er van gaan maken. Als dat optreden bij Matthijs gaat door in de richting zit ben ik wel positief gestemd.
Toegegeven, dat is ook waar. Ze heeft er samen met de 'wonderregisseur' echt alles aan gedaan om de finale niet te halen. Er had nog altijd meer uit gehaald kunnen worden.quote:Op zondag 20 maart 2022 10:37 schreef Greys het volgende:
Oh kak. Dan hebben ze vast de versie gehoord die Anouk had ingezongen als demo. 🙈
En het lied op zich vond ik nog niet eens vreselijk. Maar die ongeïnteresseerde van haar, de staging. Dat EVOL op die shirts als de LOVE mensen zich omdraaiden, dat afgrijselijke netje voor die ogen. Die kleren van Trijn. Die snerpstem in het refrein. Echt alles maakte het een train wreck. Oh jongens wat was dat erg ik moet er nog om zenuwlachen.
Ik weet het niet. De reden dat het nu bv een stuk 'gewoner' werd om het Songfestival leuk te vinden was niet de geweldige inzending van Jeangu zeg maar.quote:Op zondag 20 maart 2022 11:32 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Het is al jaren het best bekeken TV-programma buiten het Nederlands Elftal, dus dat massaal helemaal niets vinden zal wel meevallen. Wel denk ik dat als we een paar jaar achtereen zwak scoren het vrij snel weer zogenaamd een onbelangrijke bijzaak wordt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |