Gewoon een centenkwestie idd. De beste radars ter wereld hebben (Thales vml HSAquote:Op zaterdag 5 maart 2022 00:15 schreef tjoptjop het volgende:
Waarom heeft Nederland die SM-3 eigenlijk niet? Pure bezuiniging?
Want met die nieuwe Thales radar begrijp ik dat dus wel een baan en onderschepping uitgestippelt kan worden. Maar dan moeten de Amerikanen wel de raket afvurenMaar goed, dat is 1 raket, als Putin losgaat zal het een complete barrage zijn en zijn we toch wel de lul.
Of ben ik in een mooi PR-praatje van de marine getrapt?
Ik denk dat Vrouwe Javelin ook over de Stingers gaat.quote:
quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:38 schreef fubaaar22 het volgende:
Ben toch wel benieuwd hoe het de komende week in rusland gaat. De sancties zullen ze dan flink gaan voelen en ik vraag mij af of de russen eens gaan denken waarom ze door het westen massal geboycot worden.
Hopenlijk is deze smerig oorlog snel over en krijgen putin en zijn vriendjes allemaal een nieuwe stropdas.
Zou een Javelin ook een laagvliegende helicopter uit de lucht kunnen knallen?quote:
Wat bedoel je? Ik ben militair he, als ik "Javelin" lees denk ik aan dit:quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:37 schreef speknek het volgende:
Ik denk dat Vrouwe Javelin ook over de Stingers gaat.
Aangezien jij regelmatig post over onderwerpen met betrekking tot militaire aangelegenheden, heb ik wel een vraag voor je: waarom bezuinigt het Westen (m.u.v. wellicht Amerika) op hun krijgsmacht, terwijl wij het rijke gedeelte zijn van de wereld en waarom investeert Rusland zoveel in hun leger, terwijl zij relatief arm zijn (en die sancties komen daar nog bovenop)? Dat is toch roekeloos economisch beleid? Op den duur kan Rusland helemaal geen oorlog meer voeren, omdat gelukkigerwijs hun geld op zal raken. Ik zie de ratio er niet van in: me dunkt dat het logischer is om eerst een economisch stabiel land te worden alvorens men een krijgsmacht van hier tot Tokio wil bouwen.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:35 schreef AchJa het volgende:
[..]
Gewoon een centenkwestie idd. De beste radars ter wereld hebben (Thales vml HSA) waar we de halve wereld mee over kunnen kijken maar iets van een effect er tegenover kunnen zetten ho maar...
![]()
Net zoals we geen Tomahawks in LCF'en hebben... Ook een centenkwestie.
Ja, kan wel maar moet je aardig dichtbij zitten en moet de heli ogenschijnlijk stil hangen... Als een heli met flink wat gas vooruit gaat daar kan een ATGM niet tegenaan sturen en met een RPG kun je nooit de juiste voorhoud berekenen... Dat is al lastig met een rijdende tank...quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:39 schreef polderturk het volgende:
Zou een Javelin ook een laagvliegende helicopter uit de lucht kunnen knallen?
Zo laag is een RPG zelfs effectief denk ik.
Mooie stropdas om hun nek aan een stevige tak ja.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:38 schreef fubaaar22 het volgende:
Ben toch wel benieuwd hoe het de komende week in rusland gaat. De sancties zullen ze dan flink gaan voelen en ik vraag mij af of de russen eens gaan denken waarom ze door het westen massal geboycot worden.
Hopenlijk is deze smerig oorlog snel over en krijgen putin en zijn vriendjes allemaal een nieuwe stropdas.
https://www.euronews.com/(...)ukraine-s-resistancequote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:39 schreef AchJa het volgende:
[..]
Wat bedoel je? Ik ben militair he, als ik "Javelin" lees denk ik aan dit:
[ afbeelding ]
Of het komt ze nu nog niet uit om echt hard op burgers te gaan.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:08 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Die paar Russen, je ziet de verwarring en dat ze liever naar achteren lopen dan schieten op mensen die ze in de ogen kunnen kijken. Die gaan zich toch echt wel afvragen of ze nou echt van die helden en bevrijders zijn. En daar moet het beginnen.
Kan ook hoor, een Strela of een Igla... Maar die hebben voor zover ik weet een proximity fuse erin zitten... Dan was hij wel vlak voor de heli geklapt ipv op impact zoals de Stinger.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:40 schreef luxerobots het volgende:
Is wel waarschijnlijk, maar kan ook een Strela zijn.
Als je je als menigte op 5 man werpt, win je het ook met blote vuisten van wapens. Je moet alleen niet bang zijn te sterven.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:40 schreef Aether het volgende:
The people in Melitopol are so severe that they go with their bare hands against the armed invaders
https://redd.it/t75ajk
Ah zo!quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:43 schreef speknek het volgende:
https://www.euronews.com/(...)ukraine-s-resistance
[ afbeelding ]
Zo'n grote groep is het niet: https://redd.it/t75qgyquote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:45 schreef zoost het volgende:
[..]
Als je je als menigte op 5 man werpt, win je het ook met blote vuisten van wapens. Je moet alleen niet bang zijn te sterven.
Heeft meer met de idealen van leiders te maken. Poetin wil graag laten zien hoe machtig hij is en wil Rusland als groot rijk, met veel grondgebied.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:41 schreef Grishenko_ het volgende:
Aangezien jij regelmatig post over onderwerpen met betrekking tot militaire aangelegenheden, heb ik wel een vraag voor je: waarom bezuinigt het Westen (m.u.v. wellicht Amerika) op hun krijgsmacht, terwijl wij het rijke gedeelte zijn van de wereld en waarom investeert Rusland zoveel in hun leger, terwijl zij relatief arm zijn (en die sancties komen daar nog bovenop)? Dat is toch roekeloos economisch beleid? Op den duur kan Rusland helemaal geen oorlog meer voeren, omdat gelukkigerwijs hun geld op zal raken. Ik zie de ratio er niet van in: me dunkt dat het logischer is om eerst een economisch stabiel land te worden alvorens men een krijgsmacht van hier tot Tokio wil bouwen.
Maar ik heb daar allemaal geen verstand van, misschien wil jij me verhelderen op dit punt?
Nou, laten wij niet volgen in barbaarse toestanden. Gewoon het gerechtshof in Den Haag diens uitspraak laten doen en dan zal het recht zegevieren.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:42 schreef quirina het volgende:
[..]
Mooie stropdas om hun nek aan een stevige tak ja.
Net als Hitler en Stalin ,quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:48 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Heeft meer met de idealen van leiders te maken. Poetin wil graag laten zien hoe machtig hij is en wil Rusland als groot rijk, met veel grondgebied.
Als je wilt weten hoe Putin denkt dan vond ik de bijdrage van Beatrice de Graaf zeer goed bij #op1quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Net als Hitler en Stalin ,
Poetin begint steeds meer op Kim il Un te lijken ,
Rusland gaat steeds meer geisoleerd worden
Maar om machtig te zijn, heb je ook een stabiele, groeiende economie voor nodig. Dan kan je wel met alle idealen vanuit thuis komen, maar je trekt er weinig zakenpartners ermee aan.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:48 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Heeft meer met de idealen van leiders te maken. Poetin wil graag laten zien hoe machtig hij is en wil Rusland als groot rijk, met veel grondgebied.
In het westen hebben we democratien en doen politici toch net wat meer wat burgers willen, en dan hebben burgers liever welvaart en een nieuwe IPhone dan een (op papier) groot rijk.
Nee het was een stinger. Javelin gaat eerst de hoogte in en stort zich daarna op zijn projectiel. Bovendien is een helikopter te snel daarvoor.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:39 schreef polderturk het volgende:
[..]
Zou een Javelin ook een laagvliegende helicopter uit de lucht kunnen knallen?
Zo laag is een RPG zelfs effectief denk ik.
Waarom precies vind je deze bijdrage 'zeer goed'?quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:51 schreef zoost het volgende:
[..]
Als je wilt weten hoe Putin denkt dan vond ik de bijdrage van Beatrice de Graaf zeer goed bij #op1
[ twitter ]
Je vraagt je af wat Russische soldaten denken als ze een demonstratie zien (anders dan holy shit we zijn fucked). "Wauw, dus je kan ook in opstand tegen je leiders"; of, "democratie is zo zwak, een sterke leider had dit al lang de kop ingedrukt"?quote:
quote:Op zaterdag 5 maart 2022 11:08 schreef V-for-Vendetta het volgende:
[..]
Is dit hittezoekend of goed gemikt
Omdat het een (voor mij onbekend) beeld geeft van zijn motieven en gedachtewereld. Een nieuwe / eeuwenoude invalshoek op de clash tussen Oost en West.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 11:01 schreef Catatafishh het volgende:
[..]
Waarom precies vind je deze bijdrage 'zeer goed'?
quote:Op zaterdag 5 maart 2022 11:07 schreef la_perle_rouge het volgende:
Heeft iemand een link naar dit filmpje met ondertiteling? Of heeft iemand een vertaling?
Google translatie zegt dat bayraktar Turks is voor vlaggendrager.
In Rusland werken dingen anders. Ze betalen hun leger met grondstoffen die ze verkopen.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 10:56 schreef Grishenko_ het volgende:
[..]
Maar om machtig te zijn, heb je ook een stabiele, groeiende economie voor nodig. Dan kan je wel met alle idealen vanuit thuis komen, maar je trekt er weinig zakenpartners ermee aan.
Ik denk ook dat het tijdelijk is, de Oekraners willen niet leven onder het juk van Poetin. En zo'n land bezetten zal duur zijn, vroeg of laat komt die vrijheid dan toch weer terug.quote:Als je macht wil hebben door middel van wapens, is dit enkel maar tijdelijk. En inderdaad, binnen de landsgrenzen zal je wel veel macht krijgen, omdat de bevolking bang is dat die wapens tegen hen worden gekeerd. Maar ik geloof er helemaal niet in dat je dan een waardig gesprekspartner bent op economisch gebied: de Amerikanen lachen de Russen uit als zij beginnen over winstverwachtingen met betrekking tot de dollar of de roebel.
Ja.quote:Op zaterdag 5 maart 2022 11:08 schreef V-for-Vendetta het volgende:
[..]
Is dit hittezoekend of goed gemikt
Ja dat snap ik ook nietquote:Op zaterdag 5 maart 2022 11:01 schreef Catatafishh het volgende:
[..]
Waarom precies vind je deze bijdrage 'zeer goed'?
Nosop3 is voor de simpele zielen en millennials met spanningsboog van niets.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |