Sleepy joe is nog aan het uitslapenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:56 schreef capuchon_jongen het volgende:
Amerika is erg stil. Denk dat we dit keer geen Amerikaans bondgenoot hebben.
Wij Europeanen zullen het wel zelf oplossen. Onder Bush was Moskow nu plat gebombardeerd
quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:56 schreef capuchon_jongen het volgende: Amerika is erg stil. Denk dat we dit keer geen Amerikaans bondgenoot hebben. Wij Europeanen zullen het wel zelf oplossen. Onder Bush was Moskow nu plat gebombardeerd
Goeie analyse. Maar hoe sterker de banden van Taiwan met het Westen, hoe moeilijker die strategie zal worden. En dat is wel de richting die het op dit moment op gaat.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:52 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
China heeft heel veel geduld met betrekking tot Taiwan. Er wordt aangenomen dat men voor 2049 (het 100-jarig bestaan van de communistische partij) Taiwan bij China herenigd wil hebben. Tot nu toe proberen ze dat vooral te doen door politiek te infiltreren, vergelijkbaar met hoe men dat bij Hong Kong heeft gedaan. Hong Kong was een sitting duck en China heeft dan ook eerder dan afgesproken de macht gegrepen toen de mogelijkheid zich voordeed.
Taiwan is een heel ander verhaal. Het is een eiland met een eigen militaire macht op niveau in staat van paraatheid en steun van Amerika. Als China Taiwan aanvalt dan worden meteen een aantal Chinese steden aan de kust kapot geschoten, een beetje vergelijkbaar met hoe Noord Korea Seoul kapot zal schieten als zij aangevallen worden.
Ik vrees op korte termijn geen militair conflict op dat vlak... China heeft geduld en tijd, en het is heel goed mogelijk dat het ze gaat lukken via politieke wegen ruim voor 2049.
Context van CNN:quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:41 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Zonder context zegt dit weinig.
Misschien zijn ze vanwege hun kleurtje van de trein gezet.
Of misschien moeten de mannen wel achterblijven zoals alle mannen tussen 18 en 60.
Of misschien waren het zelfs wel zakkenrollers...
Ze lieten dus gewoon de vrouwen eruit en behandelden de mannen exact hetzelfde als Oekraïnse mannen. Gelijkheid blijheidquote:"They were very cruel. The second checkpoint was the worst. When they opened the gate for you to cross to the Ukrainian border, you stay between the Ukraine and Poland, the Ukrainian army don't allow Indian men and boys to cross when you get there. They only allowed the Indian girls to get in. We had to literally cry and beg at their feet. After the Indian girls got in, the boys were beaten up. There was no reason for them to beat us with this cruelty,"
https://edition.cnn.com/2(...)-cmd-intl/index.html
Beter. Houden ze zich stil.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:58 schreef koffiekoekjes het volgende:
[..]
Sleepy joe is nog aan het uitslapen
Maar ondertussen heeft hij er wel belang bij.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:58 schreef koffiekoekjes het volgende:
[..]
Sleepy joe is nog aan het uitslapen
Vrouwenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:58 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Beter. Houden ze zich stil.
Is anders alleen maar olie op het vuur.
Die user had kennelijk liever Trump zien blaten met zijn "fire and fury".quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:58 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Beter. Houden ze zich stil.
Is anders alleen maar olie op het vuur.
Dat is een fabeltje. Je sterft door de drukgolf, niet door gebrek aan zuurstof.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:52 schreef capuchon_jongen het volgende:
Hebben ze nu die wapens gebruikt waarbij zuurstof in een straal van 300 meter weg gaat en zelfs ieder levend wezen stikt?
Tot nu toe lijkt de VS heel goed te weten waar de grenzen liggen van wat ze wel en niet kunnen doen zonder Rusland artikel 5 te laten triggeren. Ben eigenlijk best tevreden met hoe ze handelen tot nu toe. Godzijdank geen Bush of Trump.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:56 schreef capuchon_jongen het volgende:
Amerika is erg stil. Denk dat we dit keer geen Amerikaans bondgenoot hebben.
Wij Europeanen zullen het wel zelf oplossen. Onder Bush was Moskow nu plat gebombardeerd
Ik ben juist blij dat die oude vent niet het vuurtje ook nog eens opstookt. Poetin is op dit moment gevaarlijk bezig.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:56 schreef capuchon_jongen het volgende:
Amerika is erg stil. Denk dat we dit keer geen Amerikaans bondgenoot hebben.
Wij Europeanen zullen het wel zelf oplossen. Onder Bush was Moskow nu plat gebombardeerd
Daar staat het ook altijd ongeveer zo vast jaquote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:59 schreef capuchon_jongen het volgende:
Een konvoi van 60 kilometer. Dat is van Den Haag naar Utrecht.
In het begin was het slechts 17 km. En het is niet duidelijk of er sindsdien voertuigen bijgekomen zijn. Kan dus ook zijn dat er vooraan sneller gereden wordt dan achteraan.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:59 schreef capuchon_jongen het volgende:
Een konvoi van 60 kilometer. Dat is van Den Haag naar Utrecht.
Done, wel een mooie link die ook redelijk objectief/actueel en evenwichtig is/wordt bijgewerkt.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:58 schreef slashdotter3 het volgende:
Deze wikipedia pagina mag wel in de OP:
https://en.wikipedia.org/wiki/Russo-Ukrainian_War
Google maps is niet live ehquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:02 schreef Jor_Dii het volgende:
Is er meer bekend over de exacte locatie van dat konvooi van 60km? Altijd interessant om met Google Maps even nader te bekijken..
Nja, in de praktijk krijg je ook geen zuurstof meerquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:00 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Dat is een fabeltje. Je sterft door de drukgolf, niet door gebrek aan zuurstof.
Ik denk dat ze in Moskou eigenlijk ook wel stilletjes gehoopt hadden dat ze dat ding stiekem in konden zetten en dan de schuld voor de schade te leggen bij iets wat de 'Oekraïense fascisten' al dan niet misdaan zouden hebben.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:57 schreef Vallon het volgende:
[..]
Vaccuum/druk (Thermobaric) bommen, vervelende dingen die vooral bedoeld zijn om te verassen.
Hoeveel meer verwacht hij dat we gaan doen? We zijn nu imo al te fel betrokken imo. Als we ons er nog meer in gaan mengen krijgen we echt de poppen aan het dansen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:01 schreef Alpha0 het volgende:
Zelensky tegen Europees Parlement: bewijs dat je achter ons staat
Dat vroeg Poetin ook aan Zelensky
Dat is ziekenhuis nummertje 5 of 6 inmiddels.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:03 schreef Evenstar het volgende:
[ twitter ]
Gelukkig vallen ze alleen militaire doelen aan.
De drukgolf zorgt voor dodelijke interne bloedingen..quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:00 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Dat is een fabeltje. Je sterft door de drukgolf, niet door gebrek aan zuurstof.
Dan helpen die jodiumpillen ook niet meerquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:04 schreef Maron het volgende:
[..]
De drukgolf zorgt voor dodelijke interne bloedingen..
Ja ze zijn expres mild om de Oekraïnse bevolking tevreden te houdenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:03 schreef Evenstar het volgende:
[ twitter ]
Gelukkig vallen ze alleen militaire doelen aan.
https://www.google.nl/map(...)7376!5i2!5m2!1e1!1e4quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:02 schreef Jor_Dii het volgende:
Is er meer bekend over de exacte locatie van dat konvooi van 60km? Altijd interessant om met Google Maps even nader te bekijken..
'In Hawija is niemand de Nederlandse bomaanval vergeten'quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:03 schreef Evenstar het volgende:
[ twitter ]
Gelukkig vallen ze alleen militaire doelen aan.
Een soort van met covid op de IC liggen... maar dan acuutquote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:52 schreef capuchon_jongen het volgende:
Hebben ze nu die wapens gebruikt waarbij zuurstof in een straal van 300 meter weg gaat en zelfs ieder levend wezen stikt?
https://www.google.com/ma(...)!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:02 schreef Jor_Dii het volgende:
Is er meer bekend over de exacte locatie van dat konvooi van 60km? Altijd interessant om met Google Maps even nader te bekijken..
Geloof niet wat de Oekraïense staatspropaganda je wijsmaakt dit hebben ze zelf gedaan om Poetin in een kwaad daglicht te zetten.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:03 schreef Evenstar het volgende:
[ twitter ]
Gelukkig vallen ze alleen militaire doelen aan.
Ik snap dit soort reacties niet, dus wil je nu zeggen dat we het daarom maar toe moeten laten?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:05 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
'In Hawija is niemand de Nederlandse bomaanval vergeten'
tuurlijkquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:06 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Geloof niet wat de Oekraïense staatspropaganda je wijsmaakt dit hebben ze zelf gedaan om Poetin in een kwaad daglicht te zetten.
en New York ookquote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:56 schreef capuchon_jongen het volgende:
Amerika is erg stil. Denk dat we dit keer geen Amerikaans bondgenoot hebben.
Wij Europeanen zullen het wel zelf oplossen. Onder Bush was Moskow nu plat gebombardeerd
De drones van Oekraïne zijn niet in te zetten als er een 'bubbel' van Russische luchtsteun boven dat konvooi hangt. Veel van de Oekraïense luchtmacht is sowieso al vernietigd.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:04 schreef Haags het volgende:
Waar blijven de drones om dat hele konvooi naar de tering te bombarderen?
Wat als een paar Amerikaanse drones daar een ravage aanrichten, kunnen de Russen überhaupt zien welke drones er ingezet worden?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:04 schreef Haags het volgende:
Waar blijven de drones om dat hele konvooi naar de tering te bombarderen?
Ja denk dat je dit over een jaartje of 100 gewoon als een lang sluimerend conflict tussen vooral Europa met steun van Amerika en Rusland kunt zien.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:05 schreef Alpha0 het volgende:
We maken gewoon het hoogtepunt van de koude oorlog mee nu![]()
Of was dat de Cuba crisis?
Rusland wil actief inmenging van de VS forceren?quote:
Ik zie geen konvooi staanquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:05 schreef Hefre het volgende:
[..]
https://www.google.com/ma(...)!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0
Min of meer daar. Kan een kilometer of 60 schelen.
Nee, ik wil zeggen dat bommen niet altijd terecht komen waar de bedoeling was en ook wij boter op ons hoofd hebben als we vervolgens wel anderen gaat beschuldigen zonder het in de juiste context te plaatsen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:06 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Ik snap dit soort reacties niet, dus wil je nu zeggen dat we het daarom maar toe moeten laten?
Jij denkt dat zo'n gigantisch konvooi niet begeleid wordt door luchtsteun?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:04 schreef Haags het volgende:
Waar blijven de drones om dat hele konvooi naar de tering te bombarderen?
Of de de onderlinge tussenruimte - vijandig gebied naderend - zich aan het vergroten is.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:02 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
In het begin was het slechts 17 km. En het is niet duidelijk of er sindsdien voertuigen bijgekomen zijn. Kan dus ook zijn dat er vooraan sneller gereden wordt dan achteraan.
Dat ben ik helemaal met je eens. Maar dan nog, dit heeft een gehalte wat ook maar zo niet zou kunnen kloppen wat berichtjes versturen en een simpele foto van een telefoon kan iedereen immers maken. Ik vind dat je vanuit dat perspectief ook wel vrij makkelijk bent voor iemand die geregeld rept over 'heb op feesboek gestaan' om vervolgens daar anderen mee te bespottenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:29 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Er zijn redelijk wat voorbeelden van te vinden. Bijvoorbeeld:
[ twitter ]
Absoluut niet heel erg ongeloofwaardig, want je krijgt het verwoesten van Oekraïne, waar velen familie hebben en de inwoners ervan als broedervolk zien, niet zomaar verkocht in Rusland.
En met die bommentapijten in dichtbevolkte gebieden van de afgelopen dagen weet je zeker dat er veel burgerslachtoffers vallen. Wat is je punt precies?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:08 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Nee, ik wil zeggen dat bommen niet altijd terecht komen waar de bedoeling was en ook wij boter op ons hoofd hebben als we vervolgens wel anderen gaat beschuldigen zonder het in de juiste context te plaatsen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Uh..omdat hij denkt dat de VS toch niets gaan doen? Precies dezelfde redenering waarmee hij Oekraine binnenviel dus?quote:
Uit het artikel:quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:07 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Rusland wil actief inmenging van de VS forceren?
Tja, als ze de Russische wet overtreden...quote:Among the concerns national security officials are discussing is that President Vladimir Putin’s government may target Americans doing business in Russia — such as employees of U.S. companies — if they comply with the new U.S. sanctions.
That could force Americans in the country to make an undesirable choice between violating U.S. law and running afoul of the Russian government.
The Biden administration has started notifying some major businesses with operations in Russia that, depending how far the situation escalates, Putin could start taking Americans hostage, two people with knowledge of those conversations said.
zijn twee hele andere zakenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:11 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Uh..omdat hij denkt dat de VS toch niets gaan doen? Precies dezelfde redenering waarmee hij Oekraine binnenviel dus?
Het is heel simpel. Zo'n bom heeft een hoop brandstof in zich, en weinig oxidant. De zuurstof in de lucht wordt de oxidant (daarom werken ze niet onderwater, op hoogte, of minder in slecht weer). Bij ontploffing wordt deze brandstof eerst als wolk vermist, en ontstoken. Dit geeft een veel hardere schokgolf, en zuigt gelijktijdig de zuurstof uit de lucht. De schokgolf is een stuk dodelijker, want het menselijk lichaam is daar niet goed tegen bestand, het zorgt voor inwendige bloedingen. De onderdruk daarna vanwege zuurstofgebrek kan gevaarlijk zijn voor de longen. De brandstof zelf is vaak zwaar chemisch, en daar wil je ook niet mee in contact komen, ,mocjht het niet ontvlammenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:08 schreef Alpha0 het volgende:
No offense maar ik kan gewoon niet bevatten hoe zo'n vacuumbom werkt. Ben bang dat alleen wanneer ik er zelf door getroffen wordt ik het begrijp (en dan is het meteen te laat).
Hij hoopt dat we zijn probleem overnemen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:03 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Hoeveel meer verwacht hij dat we gaan doen? We zijn nu imo al te fel betrokken imo. Als we ons er nog meer in gaan mengen krijgen we echt de poppen aan het dansen.
help is on the wayquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:03 schreef Evenstar het volgende:
[ twitter ]
Gelukkig vallen ze alleen militaire doelen aan.
quote:Stroom aan westers wapentuig op weg naar Oekraïne
5 min geleden
in BUITENLAND
AMSTERDAM - De Russische opmars naar Kiev wordt mede vertraagd door een stroom aan westerse wapens die het land inmiddels bereikt heeft. Britse en Amerikaanse antitank-wapens en Turkse drones hebben de opmarcherende Russen gevoelige schade toegebracht. En er is nog veel meer wapentuig onderweg.
Een Oekraïense soldaaat met een Britse LAW antitank-raket.
Een Oekraïense soldaaat met een Britse LAW antitank-raket.Ⓒ AFP
onze redactie buitenland
Zelfs landen die historisch altijd geweigerd hebben wapens te leveren aan conflictgebieden of angstvallig neutraal bleven komen nu met hulp voor Oekraïne over de brug. De Europese Unie heeft nu in totaal voor 450 miljoen euro aan wapenhulp toegezegd.
Verenigde Staten
De VS stuurde recent 300 Javelin antitankraketten, nadat het vorig jaar al 180 van de wapensystemen leverde. President Biden heeft 350 miljoen dollar vrijgemaakt voor extra hulp, nadat hij over het afgelopen jaar al 1 miljard dollar aan wapenleveranties goedkeurde, waaronder ook een nog niet bekend aantal Stinger-luchtdoelraketten.
Oekraïense soldaten laden net gearriveerde Amerikaanse Javelin-raketten in.
Oekraïense soldaten laden net gearriveerde Amerikaanse Javelin-raketten in.Ⓒ AFP
Wapenleveranties aan Oekraïne waren lang omstreden in de Amerikaanse politiek. President Obama hield de levering van levering van modern wapentuig af nadat de MH17 boven Oekraïne werd neergehaald. De president wilde zo voorkomen dat de VS medeverantwoordelijk werd voor meer van dat soort rampen.
Donald Trump was in eerste instantie nog wel bereid wapens te leveren. Hij keurde de levering van 210 Javelin-raketten goed, maar de wapens moesten dan wel in kratten opgeslagen blijven en mochten niet aan het front gebruikt worden. Later hield hij voor 400 miljoen dollar aan nieuwe wapenzendingen tegen om president Zelenski te dwingen belastende informatie over de Bidens te leveren. Het telefoontje aan Zelinski dat hem die boodschap overbracht leidde tot de eerste ’impeachment’ van de president. Trump gaf daarna de hulp alsnog vrij.
Duitsland
De grootste ommezwaai is deze week gemaakt door Duitsland. Bondskanselier Scholz maakte zondag bekend dat Duitsland op korte termijn duizend Panzerfaust antitankwapens zal leveren en 500 Stinger-raketten. Vanwege het gruwelijke oorlogsverleden heeft Duitsland sinds de Tweede Wereldoorlog altijd geweigerd dodelijke wapens te leveren aan conflictgebieden. Scholz is na de Russische aanval op Oekraïne nu van dat beleid afgestapt. De bondskanselier gaf ook toestemming aan Nederland om in Duitsland gemaakte antitank- en luchtdoelwapens aan Oekraïne te leveren.
Nederland en België
De Nederlandse regering, die ook als staand beleid had geen wapentuig aan conflictgebieden te leveren, is ook overstag. Ons land heeft nu besloten Oekraïne 200 Stingers, 50 Panzerfaust-raketsystemen met 400 raketten en 100 scherpschuttersgeweren met munitie en te leveren.De Belgen blijven niet achter. Onze zuiderburen leveren Oekraïne 200 antitankwapens en 5000 machinegeweren.
Verenigd Koninkrijk
Het Verenigd Koninkrijk heeft al 2000 LAW antitankraketten geleverd en zegde al nieuwe wapenleveranties toe.
Scandinavië
Vladimir Poetin heeft zelfs de traditioneel pacifistische Scandinavische landen op de kast gekregen. Zweden heeft zijn traditione neutraliteit losgelaten en overweegt nu zelfs NAVO-lid te worden. Het land levert Oekraïne 5000 antitankwapens. Ook Denemarken komt over de brug, het land levert 2700 antitankwapens.
Zelfs Finland zal wapens en munitie naar Oekraïne sturen. De zending zal 2500 geweren, 150.000 kogels en 1500 antitankwapens bevatten. Dat maakte premier Sanna Marin maandag bekend. De noordelijke buur van Rusland had al besloten helmen, scherfvesten en medische hulp te sturen. Ook gaf het land toestemming aan Letland om Oekraïne veldgeschut te leveren, dat het eerder aan de Baltische staat verkocht had.
De beslisssing betekent een radicale ommezwaai. Finland betrachtte sinds 1956 een strikte neutraliteitspolitiek. In dat jaar gaf de Sovjet-Unie een marinebasis die het van Finland leaste op, in ruil voor de belofte dat het land neutraal zou blijven. Ook Finland overweegt momenteel het NAVO-lidmaatschap, ondanks Russische dreigementen dat een dergelijke stap grote militaire gevolgen zal hebben.
Logistiek
Met die wapenstromen op weg naar Oekraïne is het natuurlijk wel een logistiek probleem hoe al dat wapentuig daadwerkelijk in het land aan moet komen. De Oekraïense minister van Defensie Oleksii Reznikov heeft daar wel een oplossing voor bedacht. „Breng ze naar Polen, dan zorgen wij verder wel dat ze naar ons land vervoerd worden”.
De Nederlandse wapens zijn al met een transportvliegtuig onderweg naar een niet nader genoemd Oost-Europees land. Van daar zullen ze verder over de weg vervoerd worden.
Mijn punt?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:09 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
En met die bommentapijten in dichtbevolkte gebieden van de afgelopen dagen weet je zeker dat er veel burgerslachtoffers vallen. Wat is je punt precies?
quote:The U.S. post-9/11 wars in Iraq, Afghanistan, Yemen, Syria, and Pakistan have taken a tremendous human toll on those countries. As of September 2021, an estimated 387,072 civilians in these countries have died violent deaths as a result of the wars. Civilian deaths have also resulted from U.S. post-9/11 military operations in Somalia and other countries.
neequote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:12 schreef the-eye het volgende:
Vinden we het allemaal okee dat Selenski mannen tussen 18 en 60 in het land gevangen houdt en verplicht te vechten?
quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:10 schreef ipa84 het volgende:
Woonwijk geraakt bij Charkov geen smakelijke beelden.Damn.. van wanneer is dit? Vandaag?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:10 schreef ipa84 het volgende:
Woonwijk geraakt bij Charkov geen smakelijke beelden.Vuile schoften.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Gisteren zag ik een filmpje van RT waarin gezegd werd dat er geen steden aangevallen werden, en er alleen precisiebombardementen op militaire doelen uitgevoerd werden.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:03 schreef Evenstar het volgende:
[ twitter ]
Gelukkig vallen ze alleen militaire doelen aan.
is vrij willig om te vechtenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:12 schreef the-eye het volgende:
Vinden we het allemaal okee dat Selenski mannen tussen 18 en 60 in het land gevangen houdt en verplicht te vechten in een oorlog?
moet jullie het geen speciale missie noemen?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:12 schreef the-eye het volgende:
Vinden we het allemaal okee dat Selenski mannen tussen 18 en 60 in het land gevangen houdt en verplicht te vechten in een oorlog?
Hij wil gewoon dat er landen mee gaan knokken. Hij doet erg z'n best om de EU erin te trekken.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:03 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Hoeveel meer verwacht hij dat we gaan doen? We zijn nu imo al te fel betrokken imo. Als we ons er nog meer in gaan mengen krijgen we echt de poppen aan het dansen.
He tis idd wel een vreemde gewaarwoding je te realiserne dat het een historische wende is waarvan we (niet meer dan) getuige zijn .... Cuba crisis ging niet gepaard met een inval.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:05 schreef Alpha0 het volgende:
We maken gewoon het hoogtepunt van de koude oorlog mee nu![]()
Of was dat de Cuba crisis?
Jij denkt dat het hier anders zou zijn? Als Nederland op het punt staat om te vallen en volledig overgenomen te worden dan zal hier ook een plicht komen om te verdedigen hoor.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:12 schreef the-eye het volgende:
Vinden we het allemaal okee dat Selenski mannen tussen 18 en 60 in het land gevangen houdt en verplicht te vechten in een oorlog?
Stingers, Javelins en andere fire and forget antitank wapens zijn uitstekende leveranties voor Oekraine, complexere wapensystemen vereisen teveel training om te kunnen inzetten.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:12 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
help is on the way
https://www.telegraaf.nl/(...)op-weg-naar-oekraine
[..]
Alsof dat land niks voor hun heeft gedaan....quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:12 schreef the-eye het volgende:
Vinden we het allemaal okee dat Selenski mannen tussen 18 en 60 in het land gevangen houdt en verplicht te vechten in een oorlog?
quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:13 schreef Vallon het volgende:
[..]
He tis idd wel een vreemde gewaarwoding je te realiserne dat het een historische wende is waarvan we (niet meer dan) getuige zijn .... Cuba crisis ging niet gepaard met een inval.
Zouden de mensen in WW1, WW2, tig anderen doorspoelen, Syrië en Afghanstan etc,etc, zich ook zo voel(d)en tijdens het hoogtepunt ...... ?
In Nederland noemen dat dienstplicht en dat is wet hier. Al heel lang en daar mag jij je in Nederland ook niet aan ontrekken zonder juridische gevolgen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:12 schreef the-eye het volgende:
Vinden we het allemaal okee dat Selenski mannen tussen 18 en 60 in het land gevangen houdt en verplicht te vechten in een oorlog?
Nee, die is verkast na MH17quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:13 schreef Rianne84 het volgende:
Zie net op het journaal dat een Oekraïense vrouw tegen Johnson zegt dat de kinderen van Poetin in Nederland en Duitsland zijn. Zij vraagt waarom hun huizen niet in beslag genomen worden.
Is die dochter echt nog in Nederland?
Godsamme zeg.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:14 schreef Kriegel het volgende:
Was deze al langsgekomen? Stond onder die andere tweet.
[ twitter ]
Ja, tenminste kom het filmpje nu meer tegen en die zeggen allemaal dat het van vandaag is.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:13 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Damn.. van wanneer is dit? Vandaag?
Het is duidelijk dat van beide zijden berichten met een bepaald doel de wereld in worden geslingerd, en ik ben wat dit betreft nergens heel stellig geweest toch?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:09 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat ben ik helemaal met je eens. Maar dan nog, dit heeft een gehalte wat ook maar zo niet zou kunnen kloppen wat berichtjes versturen en een simpele foto van een telefoon kan iedereen immers maken. Ik vind dat je vanuit dat perspectief ook wel vrij makkelijk bent voor iemand die geregeld rept over 'heb op feesboek gestaan' om vervolgens daar anderen mee te bespotten.
Desertie wordt in Nederland ook niet gewaardeerd hoor. En van wat ik lees worden ze op de grens zelf er niet uitgetieft (in het geval van de gelukszoekers, niet de staatsburgers). Maar krijgen ze geen gratis ritje zoals de vrouwen en kinderen en mogen ze lekker lopen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:12 schreef the-eye het volgende:
Vinden we het allemaal okee dat Selenski mannen tussen 18 en 60 in het land gevangen houdt en verplicht te vechten in een oorlog?
Mag hopen dat we daar niet aan toe gaan geven, hoe hard ze Oekraïne ook wel niet raken.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
Hij wil gewoon dat er landen mee gaan knokken. Hij doet erg z'n best om de EU erin te trekken.
ikdenk dat ze straks opgewacht worden, een stadguerilla gaat Putin op zeker verliezenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:02 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
In het begin was het slechts 17 km. En het is niet duidelijk of er sindsdien voertuigen bijgekomen zijn. Kan dus ook zijn dat er vooraan sneller gereden wordt dan achteraan.
Per ongeluk meerdere ziekenhuizen raken is natuurlijk niet heel geloofwaardig.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:08 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Nee, ik wil zeggen dat bommen niet altijd terecht komen waar de bedoeling was en ook wij boter op ons hoofd hebben als we vervolgens wel anderen gaat beschuldigen zonder het in de juiste context te plaatsen.
Video niet beschikbaarquote:
Ben ik een jullie?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:13 schreef bijdehand het volgende:
[..]
moet jullie het geen speciale missie noemen?
Deze is al een paar keer voorbij gekomen volgens mij maar dat is inmiddels traditie hier. Volgens RT was het onwaarschijnlijk dat de Russen hier achter zaten omdat er geen Russen in de buurt warenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:14 schreef Kriegel het volgende:
Was deze al langsgekomen? Stond onder die andere tweet.
[ twitter ]
Wordt sinds vandaag in de hele EU geblokkeerd.quote:
Maar je leest het voor het eerst he. Daar valt nog wat te halen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:16 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja, absoluut verschrikkelijk. Wie beweert het tegendeel?
Mag toch hopen dat Europa de handel met China ook eens onder de loep neemt. Veel te afhankelijk van dat walgelijke land. Die zijn nog gekker dan Rusland.quote:
quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:13 schreef Rianne84 het volgende:
Zij vraagt waarom hun huizen niet in beslag genomen worden.
YT heeft RT op de banlijst staan toch?quote:
Waar moet Thierry nu zijn nieuwsvoorziening vandaan halen?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:17 schreef Simmertje het volgende:
RT eindelijk eens geblokkeerd? Zou eens tijd worden.
Prima ontwikkeling
Desertie geldt niet voor burgers maar voor militairen. Lijkt me een wezenlijk verschil.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:15 schreef Cheeseburgert het volgende:
[..]
Desertie wordt in Nederland ook niet gewaardeerd hoor. En van wat ik lees worden ze op de grens zelf er niet uitgetieft (in het geval van de gelukszoekers, niet de staatsburgers). Maar krijgen ze geen gratis ritje zoals de vrouwen en kinderen en mogen ze lekker lopen.
ik weet niet wat voor trol jij bent maar Putin gaat een stadsguerilla op zeker verliezen , met die verzameling dronken jochies tegen gemotiveerde wraakzuchtige oekrainers met goede wapensquote:
quote:Stroom aan westers wapentuig op weg naar Oekraïne
5 min geleden
in BUITENLAND
AMSTERDAM - De Russische opmars naar Kiev wordt mede vertraagd door een stroom aan westerse wapens die het land inmiddels bereikt heeft. Britse en Amerikaanse antitank-wapens en Turkse drones hebben de opmarcherende Russen gevoelige schade toegebracht. En er is nog veel meer wapentuig onderweg.
Een Oekraïense soldaaat met een Britse LAW antitank-raket.
Zelfs landen die historisch altijd geweigerd hebben wapens te leveren aan conflictgebieden of angstvallig neutraal bleven komen nu met hulp voor Oekraïne over de brug. De Europese Unie heeft nu in totaal voor 450 miljoen euro aan wapenhulp toegezegd.
Verenigde Staten
De VS stuurde recent 300 Javelin antitankraketten, nadat het vorig jaar al 180 van de wapensystemen leverde. President Biden heeft 350 miljoen dollar vrijgemaakt voor extra hulp, nadat hij over het afgelopen jaar al 1 miljard dollar aan wapenleveranties goedkeurde, waaronder ook een nog niet bekend aantal Stinger-luchtdoelraketten.
Oekraïense soldaten laden net gearriveerde Amerikaanse Javelin-raketten in.
Oekraïense soldaten laden net gearriveerde Amerikaanse Javelin-raketten in.Ⓒ AFP
Wapenleveranties aan Oekraïne waren lang omstreden in de Amerikaanse politiek. President Obama hield de levering van levering van modern wapentuig af nadat de MH17 boven Oekraïne werd neergehaald. De president wilde zo voorkomen dat de VS medeverantwoordelijk werd voor meer van dat soort rampen.
Donald Trump was in eerste instantie nog wel bereid wapens te leveren. Hij keurde de levering van 210 Javelin-raketten goed, maar de wapens moesten dan wel in kratten opgeslagen blijven en mochten niet aan het front gebruikt worden. Later hield hij voor 400 miljoen dollar aan nieuwe wapenzendingen tegen om president Zelenski te dwingen belastende informatie over de Bidens te leveren. Het telefoontje aan Zelinski dat hem die boodschap overbracht leidde tot de eerste ’impeachment’ van de president. Trump gaf daarna de hulp alsnog vrij.
Duitsland
De grootste ommezwaai is deze week gemaakt door Duitsland. Bondskanselier Scholz maakte zondag bekend dat Duitsland op korte termijn duizend Panzerfaust antitankwapens zal leveren en 500 Stinger-raketten. Vanwege het gruwelijke oorlogsverleden heeft Duitsland sinds de Tweede Wereldoorlog altijd geweigerd dodelijke wapens te leveren aan conflictgebieden. Scholz is na de Russische aanval op Oekraïne nu van dat beleid afgestapt. De bondskanselier gaf ook toestemming aan Nederland om in Duitsland gemaakte antitank- en luchtdoelwapens aan Oekraïne te leveren.
Nederland en België
De Nederlandse regering, die ook als staand beleid had geen wapentuig aan conflictgebieden te leveren, is ook overstag. Ons land heeft nu besloten Oekraïne 200 Stingers, 50 Panzerfaust-raketsystemen met 400 raketten en 100 scherpschuttersgeweren met munitie en te leveren.De Belgen blijven niet achter. Onze zuiderburen leveren Oekraïne 200 antitankwapens en 5000 machinegeweren.
Verenigd Koninkrijk
Het Verenigd Koninkrijk heeft al 2000 LAW antitankraketten geleverd en zegde al nieuwe wapenleveranties toe.
Scandinavië
Vladimir Poetin heeft zelfs de traditioneel pacifistische Scandinavische landen op de kast gekregen. Zweden heeft zijn traditione neutraliteit losgelaten en overweegt nu zelfs NAVO-lid te worden. Het land levert Oekraïne 5000 antitankwapens. Ook Denemarken komt over de brug, het land levert 2700 antitankwapens.
Zelfs Finland zal wapens en munitie naar Oekraïne sturen. De zending zal 2500 geweren, 150.000 kogels en 1500 antitankwapens bevatten. Dat maakte premier Sanna Marin maandag bekend. De noordelijke buur van Rusland had al besloten helmen, scherfvesten en medische hulp te sturen. Ook gaf het land toestemming aan Letland om Oekraïne veldgeschut te leveren, dat het eerder aan de Baltische staat verkocht had.
De beslisssing betekent een radicale ommezwaai. Finland betrachtte sinds 1956 een strikte neutraliteitspolitiek. In dat jaar gaf de Sovjet-Unie een marinebasis die het van Finland leaste op, in ruil voor de belofte dat het land neutraal zou blijven. Ook Finland overweegt momenteel het NAVO-lidmaatschap, ondanks Russische dreigementen dat een dergelijke stap grote militaire gevolgen zal hebben.
Logistiek
Met die wapenstromen op weg naar Oekraïne is het natuurlijk wel een logistiek probleem hoe al dat wapentuig daadwerkelijk in het land aan moet komen. De Oekraïense minister van Defensie Oleksii Reznikov heeft daar wel een oplossing voor bedacht. „Breng ze naar Polen, dan zorgen wij verder wel dat ze naar ons land vervoerd worden”.
De Nederlandse wapens zijn al met een transportvliegtuig onderweg naar een niet nader genoemd Oost-Europees land. Van daar zullen ze verder over de weg vervoerd worden.
quote:Een Oekraïense soldaaat met een Britse LAW antitank-raket.Ⓒ AFP
onze redactie buitenland
Rij je daar net toevallig rond met je auto... Weer eens wat anders dan die bomen van laatst.quote:
Werkt hier nog prima.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:17 schreef Simmertje het volgende:
RT eindelijk eens geblokkeerd? Zou eens tijd worden.
Prima ontwikkeling
Als die neergaat is het afgelopen toch?quote:
In Nederland kun je in tijden van oorlog ook gewoon aan het werk worden gezet ter verdediging van het land.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:18 schreef the-eye het volgende:
[..]
Desertie geldt niet voor burgers maar voor militairen. Lijkt me een wezenlijk verschil.
Alleen voor Europa. Met een VPN kan je het gewoon volgen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:18 schreef Evenstar het volgende:
[..]
YT heeft RT op de banlijst staan toch?
Hoe verschrikkelijk ook; ja.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:12 schreef the-eye het volgende:
Vinden we het allemaal okee dat Selenski mannen tussen 18 en 60 in het land gevangen houdt en verplicht te vechten in een oorlog?
Via VPN nog gewoon te zien hoor.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:18 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Waar moet Thierry nu zijn nieuwsvoorziening vandaan halen?
Als je boerski zoekt vrouwski meer kan kijken is er inderdaad geen reden meer om door te blijven vechten.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:20 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Als die neergaat is het afgelopen toch?
quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:08 schreef Alpha0 het volgende:
No offense maar ik kan gewoon niet bevatten hoe zo'n vacuumbom werkt. Ben bang dat alleen wanneer ik er zelf door getroffen wordt ik het begrijp (en dan is het meteen te laat).
Mooi. Dan kunnen ze de inwoners van Kiev straks niet de Oekraïense capitulatie voorliegen.quote:
Men ging er vanuit dat ze dood waren omdat het contact met ze verloren was. Dat maakt het nog geen nepnieuws (al is het "go fuck yourself" filmpje natuurlijk wel gebruikt om het pro-Oekraïns moraal te boosten).quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:18 schreef Halcon het volgende:
[..]
Werkt hier nog prima.
Gaan ze ook al die media met nepnieuws, zoals over dat slangeneiland, blokkeren?
Ah dat verklaart.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:22 schreef ipa84 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Vanuit een andere positie gefilmd blijkt het een gebouw ernaast te zijn.
Misschien wachten ze totdat ze op een bepaalde plek zijn.quote:
Dan kan men ook gewoon zeggen dat hun lot onduidelijk is, omdat er geen contact is. Dat men in Oekraïne de moraal er mee probeert te boosten, ok, maar daarbuiten...quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:22 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Men ging er vanuit dat ze dood waren omdat het contact met ze verloren was. Dat maakt het nog geen nepnieuws (al is het "go fuck yourself" filmpje natuurlijk wel gebruikt om het pro-Oekraïns moraal te boosten).
Lekker gemikt, Yuri.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:22 schreef ipa84 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Vanuit een andere positie gefilmd blijkt het een gebouw ernaast te zijn.
ik denk teveel wodka in hun mikquote:
Ik vond het al knap dat zo'n ding bleef staan na een inslagquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:22 schreef ipa84 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Vanuit een andere positie gefilmd blijkt het een gebouw ernaast te zijn.
Hoeveel drones heb je in godsnaam nodig om zoveel voertuigen tegen te houdenquote:
We weten niet waarop ze mikten. Ze hadden aangekondigd dat ze het gebouw van de SBU zouden aanvallen.quote:
Minstens 2quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:25 schreef Tengano het volgende:
[..]
Hoeveel drones heb je in godsnaam nodig om zoveel voertuigen tegen te houden
ligt er aan wat die drone vervoertquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:25 schreef Tengano het volgende:
[..]
Hoeveel drones heb je in godsnaam nodig om zoveel voertuigen tegen te houden
Jongens ik weet een goeie mop: zegt de ene trol tegen de andere trol...quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik weet niet wat voor trol jij bent
Bijzondere uitleg.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:25 schreef Werkperd het volgende:
Oekraïne geeft aan meer drones te willen aanschaffen van Turkije. Ik hoop dat Turkije dit weigert.
Het begint er steeds meer op te lijken dat Oekraïne met zijn vreemde gedrag Turkije de oorlog probeert in te sleuren en op die manier een tweede front wil creëren tegen Rusland. Turkije heeft genoeg verstand, ervaring en geopolitieke inzicht om niet in te trappen in dergelijke spelletjes.
Oekraine/Zelensky probeert de hele wereld erbij te betrekken en dat zij het voor hen oplossen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:25 schreef Werkperd het volgende:
Oekraïne geeft aan meer drones te willen aanschaffen van Turkije. Ik hoop dat Turkije dit weigert.
Het begint er steeds meer op te lijken dat Oekraïne met zijn vreemde gedrag Turkije de oorlog probeert in te sleuren en op die manier een tweede front wil creëren tegen Rusland. Turkije heeft genoeg verstand, ervaring en geopolitieke inzicht om niet in te trappen in dergelijke spelletjes.
Al zou maar 1% in Kiev blijven heb je nog 30.000 man die een filmpje kunnen maken.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:25 schreef Jor_Dii het volgende:
Het verbaasd me toch nog enigszins dat er zoveel (live) beeld vanuit Kiev naar buiten komt. Had echt verwacht dat men veel massaler de stad/steden zou ontvluchten.
2x de helft is de vuistregel.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:25 schreef Tengano het volgende:
[..]
Hoeveel drones heb je in godsnaam nodig om zoveel voertuigen tegen te houden
en dat Zeg je over iemand als Erdogan?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:25 schreef Werkperd het volgende:
Oekraïne geeft aan meer drones te willen aanschaffen van Turkije. Ik hoop dat Turkije dit weigert.
Het begint er steeds meer op te lijken dat Oekraïne met zijn vreemde gedrag Turkije de oorlog probeert in te sleuren en op die manier een tweede front wil creëren tegen Rusland. Turkije heeft genoeg verstand, ervaring en geopolitieke inzicht om niet in te trappen in dergelijke spelletjes.
Hij ziet overal een complot in om Turkije ergens bij te betrekkenquote:
Wat is het achterliggende verhaal van dit plaatje?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:26 schreef Evenstar het volgende:
[ afbeelding ]
Ben ik nou gek of staat er ook een pijl richting Moldavië en zelfs Polen?
Wat heb jij gerookt dan?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:25 schreef Werkperd het volgende:
Oekraïne geeft aan meer drones te willen aanschaffen van Turkije. Ik hoop dat Turkije dit weigert.
Het begint er steeds meer op te lijken dat Oekraïne met zijn vreemde gedrag Turkije de oorlog probeert in te sleuren en op die manier een tweede front wil creëren tegen Rusland. Turkije heeft genoeg verstand, ervaring en geopolitieke inzicht om niet in te trappen in dergelijke spelletjes.
Sowieso eentje richting Moldavië, Polen ligt een stuk noordelijker. Is allemaal nogal ondoorgrondelijk door een aantal interne grenzen in Oekraïne die hij erbij getekend heeft.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:26 schreef Evenstar het volgende:
[ afbeelding ]
Ben ik nou gek of staat er ook een pijl richting Moldavië en zelfs Polen?
Moldavië heeft ook door Rusland gesteunde opstandige regio's dus daar zal ook een vredesmissie naartoe moeten zodra ze in Oekraïne klaar zijn.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:26 schreef Evenstar het volgende:
[ afbeelding ]
Ben ik nou gek of staat er ook een pijl richting Moldavië?
Pijl vanuit Transnistria volgens mij.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:26 schreef Evenstar het volgende:
[ afbeelding ]
Ben ik nou gek of staat er ook een pijl richting Moldavië en zelfs Polen?
Het is werkperd.quote:
Ja, zal hem niet zoveel uitmaken welk NAVO-land er daar gaat knokken of actief in wordt getrokken.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:26 schreef Tengano het volgende:
[..]
Oekraine/Zelensky probeert de hele wereld erbij te betrekken en dat zij het voor hen oplossen.
Turkije heeft anders wel heel provocerend de Zwarte Zee afgesloten.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:25 schreef Werkperd het volgende:
Oekraïne geeft aan meer drones te willen aanschaffen van Turkije. Ik hoop dat Turkije dit weigert.
Het begint er steeds meer op te lijken dat Oekraïne met zijn vreemde gedrag Turkije de oorlog probeert in te sleuren en op die manier een tweede front wil creëren tegen Rusland. Turkije heeft genoeg verstand, ervaring en geopolitieke inzicht om niet in te trappen in dergelijke spelletjes.
Zijn acteertalent komt goed van pas.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:29 schreef Halcon het volgende:
Ja, zal hem niet zoveel uitmaken welk NAVO-land er daar gaat knokken of actief in wordt getrokken.
Is al ontkracht. Vertekend beeld, gebouw in de buurt is opgeblazen,.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:29 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Nog geen andere bron gezien die meld dat TV kanalen uit de lucht zijn echter. Kan zijn dat er gemikt werd op de stroomvoorziening of een ander technisch gebouw wat de boel daar regelt.
[ twitter ]
Deze lui leven echt nog in het Sovjettijdperkquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:26 schreef Evenstar het volgende:
[ afbeelding ]
Ben ik nou gek of staat er ook een pijl richting Moldavië en zelfs Polen?
Ja fijn he dat ze al die info gewoon delen met ons.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:26 schreef Evenstar het volgende:
[ afbeelding ]
Ben ik nou gek of staat er ook een pijl richting Moldavië en zelfs Polen?
Denk dat Roemenië dan wel gaat knokken.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:28 schreef Timwonnacott het volgende:
[..]
Moldavië heeft ook door Rusland gesteunde opstandige regio's dus daar zal ook een vredesmissie naartoe moeten zodra ze in Oekraïne klaar zijn.
Niet echt provocerend, dat is onderdeel van een verdrag, namelijk.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:30 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Turkije heeft anders wel heel provocerend de Zwarte Zee afgesloten.
Komt van @nexta_tv schijnt te komen van een veiligheidsvergadering van de Wit-Russische overheidquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:28 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Wat is het achterliggende verhaal van dit plaatje?
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:26 schreef Tengano het volgende:
[..]
Oekraine/Zelensky probeert de hele wereld erbij te betrekken en dat zij het voor hen oplossen.
ja, een gebouw dat de boel daar regelt, dat bedoel ik. Een TV toren zelf doet niet zoveel behalve dienen als hoog punt voor de antennes. Alle technische shit zit onderin of ernaast.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef SamCooke het volgende:
[..]
Is al ontkracht. Vertekend beeld, gebouw in de buurt is opgeblazen,.
Als of het een scène is uit de red alert gamesquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Deze lui leven echt nog in het Sovjettijdperk![]()
Ik vraag mij af of we niet al op een point of no return zitten. Zelensky is constant aan het bellen met Europese/NAVO leiders en flirt ook net iets teveel (wederzijds) met de EU. Als de EU dit niet goed zou vinden hadden ze hem allang teruggefloten.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:15 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Mag hopen dat we daar niet aan toe gaan geven, hoe hard ze Oekraïne ook wel niet raken.
Tsja. Hij begint irritant te worden. Ook met dat dat ze "meteen tot de EU toegelaten moeten worden". Zo'n proces duurt jaaaaaaaren.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.
Hele wereld erbij betrekken, dus meer chaos en bloed verrichten? Situatie moet niet verder escaleren maar zo snel mogelijk de-escaleren.
Amerika houdt zich ook steeds rustiger. Kijk maar naar die reaktie toen Zelensky zei dat het Oekrainse luchtruim gesloten moest worden.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.
Hele wereld erbij betrekken, dus meer chaos en bloed verrichten? Situatie moet niet verder escaleren maar zo snel mogelijk de-escaleren.
Mischien moet je dat aan het land wat is binnengevallen vertellen? De-escalatie is heel simpel, Rusland trekt zich terug uit Oekraine, probleem opgelost.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.
Hele wereld erbij betrekken, dus meer chaos en bloed verrichten? Situatie moet niet verder escaleren maar zo snel mogelijk de-escaleren.
daar doet hij nu echt wel veel voordeel meequote:
De EU kijkt ook wel naar de publieke opinie hè. Ursula krijgt echt wel 'n nat broekje van de plotse eensgezindheid.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:32 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ik vraag mij af of we niet al op een point of no return zitten. Zelensky is constant aan het bellen met Europese/NAVO leiders en flirt ook net iets teveel (wederzijds) met de EU. Als de EU dit niet goed zou vinden hadden ze hem allang teruggefloten.
Moldavië wel. Polen niet.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:26 schreef Evenstar het volgende:
[ afbeelding ]
Ben ik nou gek of staat er ook een pijl richting Moldavië en zelfs Polen?
Wat is dit voor gedachtegoed?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:32 schreef Halcon het volgende:
[..]
Tsja. Hij begint irritant te worden. Ook met dat dat ze "meteen tot de EU toegelaten moeten worden". Zo'n proces duurt jaaaaaaaren.
Maar ja, dat mag je allemaal niet zeggen, want in de westerse media is hij de grote held uiteraard.
Omgekeerde wereld genot.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.
Hele wereld erbij betrekken, dus meer chaos en bloed verrichten? Situatie moet niet verder escaleren maar zo snel mogelijk de-escaleren.
Nee hoor. Alleen het youtube kanaal.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:17 schreef Simmertje het volgende:
RT eindelijk eens geblokkeerd? Zou eens tijd worden.
Prima ontwikkeling
Ja. Voor mij is het niet verrassend om zulke dubieuze reacties tegen te komen van mensen die eigenlijk weinig geschiedenis hebben gelezen en niet weten hoe oorlogen zoals WOI en WOII zich snel over andere naties hebben verspreidt. Soms wil je neutraal zijn maar wordt je gedwongen om toch deel te nemen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:28 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Hij ziet overal een complot in om Turkije ergens bij te betrekken
Ja, fucking duh, hij probeert zijn land te redden. Natuurlijk wil hij steun en hulp.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:33 schreef RAVW het volgende:
[..]
daar doet hij nu echt wel veel voordeel mee
beetje over al de puppieface opzetten en je krijgt al gauw mensen mee
Maar goed .. geeft hem eens ongelijk hij wil ook het beste voor zijn ... land
De hele wereld kiest er vrijwillig voor om wel/niet op Zelensky te reageren. Vragen kan altijd. Daarentegen is de invasie van Oekraïne door Rusland niet iets waar Zelensky vrijwillig voor gekozen heeft.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.
Hele wereld erbij betrekken, dus meer chaos en bloed verrichten? Situatie moet niet verder escaleren maar zo snel mogelijk de-escaleren.
Je verdraait hier dingen nogal.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.
Hele wereld erbij betrekken, dus meer chaos en bloed verrichten? Situatie moet niet verder escaleren maar zo snel mogelijk de-escaleren.
Log uit man dwaas.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.
Hele wereld erbij betrekken, dus meer chaos en bloed verrichten? Situatie moet niet verder escaleren maar zo snel mogelijk de-escaleren.
Polen staat volgens mij niet op deze kaart, ze hebben Oekraïne opgedeeld in vieren. Er lijkt wel een pijl naar Moldavië te staan.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:26 schreef Evenstar het volgende:
[ afbeelding ]
Ben ik nou gek of staat er ook een pijl richting Moldavië en zelfs Polen?
Maar wat handig zeg. Gewoon open en bloot je troepenbewegingen bespreken.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:33 schreef Evenstar het volgende:
[ twitter ]
Hier met filmpje.
Zie nu inderdaad dat ze Oekraïne heel vaag hebben ingedeeld, waardoor het leek alsof het Polen was
Moldavië wel duidelijk.
Rusland gaat een vreselijk pak slaag krijgen in een stadsguerilla tgen gemotiveerde vechters, dit gaat eeen russisch bloedbad worden en die fotos gaan terug naar Ruslandquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.
Hele wereld erbij betrekken, dus meer chaos en bloed verrichten? Situatie moet niet verder escaleren maar zo snel mogelijk de-escaleren.
quote:Stroom aan westers wapentuig op weg naar Oekraïne
5 min geleden
in BUITENLAND
AMSTERDAM - De Russische opmars naar Kiev wordt mede vertraagd door een stroom aan westerse wapens die het land inmiddels bereikt heeft. Britse en Amerikaanse antitank-wapens en Turkse drones hebben de opmarcherende Russen gevoelige schade toegebracht. En er is nog veel meer wapentuig onderweg.
Een Oekraïense soldaaat met een Britse LAW antitank-raket.
Zelfs landen die historisch altijd geweigerd hebben wapens te leveren aan conflictgebieden of angstvallig neutraal bleven komen nu met hulp voor Oekraïne over de brug. De Europese Unie heeft nu in totaal voor 450 miljoen euro aan wapenhulp toegezegd.
Verenigde Staten
De VS stuurde recent 300 Javelin antitankraketten, nadat het vorig jaar al 180 van de wapensystemen leverde. President Biden heeft 350 miljoen dollar vrijgemaakt voor extra hulp, nadat hij over het afgelopen jaar al 1 miljard dollar aan wapenleveranties goedkeurde, waaronder ook een nog niet bekend aantal Stinger-luchtdoelraketten.
quote:Oekraïense soldaten laden net gearriveerde Amerikaanse Javelin-raketten in.
Wapenleveranties aan Oekraïne waren lang omstreden in de Amerikaanse politiek. President Obama hield de levering van levering van modern wapentuig af nadat de MH17 boven Oekraïne werd neergehaald. De president wilde zo voorkomen dat de VS medeverantwoordelijk werd voor meer van dat soort rampen.
Donald Trump was in eerste instantie nog wel bereid wapens te leveren. Hij keurde de levering van 210 Javelin-raketten goed, maar de wapens moesten dan wel in kratten opgeslagen blijven en mochten niet aan het front gebruikt worden. Later hield hij voor 400 miljoen dollar aan nieuwe wapenzendingen tegen om president Zelenski te dwingen belastende informatie over de Bidens te leveren. Het telefoontje aan Zelinski dat hem die boodschap overbracht leidde tot de eerste 'impeachment' van de president. Trump gaf daarna de hulp alsnog vrij.
Duitsland
De grootste ommezwaai is deze week gemaakt door Duitsland. Bondskanselier Scholz maakte zondag bekend dat Duitsland op korte termijn duizend Panzerfaust antitankwapens zal leveren en 500 Stinger-raketten. Vanwege het gruwelijke oorlogsverleden heeft Duitsland sinds de Tweede Wereldoorlog altijd geweigerd dodelijke wapens te leveren aan conflictgebieden. Scholz is na de Russische aanval op Oekraïne nu van dat beleid afgestapt. De bondskanselier gaf ook toestemming aan Nederland om in Duitsland gemaakte antitank- en luchtdoelwapens aan Oekraïne te leveren.
Nederland en België
De Nederlandse regering, die ook als staand beleid had geen wapentuig aan conflictgebieden te leveren, is ook overstag. Ons land heeft nu besloten Oekraïne 200 Stingers, 50 Panzerfaust-raketsystemen met 400 raketten en 100 scherpschuttersgeweren met munitie en te leveren.De Belgen blijven niet achter. Onze zuiderburen leveren Oekraïne 200 antitankwapens en 5000 machinegeweren.
Verenigd Koninkrijk
Het Verenigd Koninkrijk heeft al 2000 LAW antitankraketten geleverd en zegde al nieuwe wapenleveranties toe.
Scandinavië
Vladimir Poetin heeft zelfs de traditioneel pacifistische Scandinavische landen op de kast gekregen. Zweden heeft zijn traditione neutraliteit losgelaten en overweegt nu zelfs NAVO-lid te worden. Het land levert Oekraïne 5000 antitankwapens. Ook Denemarken komt over de brug, het land levert 2700 antitankwapens.
Zelfs Finland zal wapens en munitie naar Oekraïne sturen. De zending zal 2500 geweren, 150.000 kogels en 1500 antitankwapens bevatten. Dat maakte premier Sanna Marin maandag bekend. De noordelijke buur van Rusland had al besloten helmen, scherfvesten en medische hulp te sturen. Ook gaf het land toestemming aan Letland om Oekraïne veldgeschut te leveren, dat het eerder aan de Baltische staat verkocht had.
De beslisssing betekent een radicale ommezwaai. Finland betrachtte sinds 1956 een strikte neutraliteitspolitiek. In dat jaar gaf de Sovjet-Unie een marinebasis die het van Finland leaste op, in ruil voor de belofte dat het land neutraal zou blijven. Ook Finland overweegt momenteel het NAVO-lidmaatschap, ondanks Russische dreigementen dat een dergelijke stap grote militaire gevolgen zal hebben.
Logistiek
Met die wapenstromen op weg naar Oekraïne is het natuurlijk wel een logistiek probleem hoe al dat wapentuig daadwerkelijk in het land aan moet komen. De Oekraïense minister van Defensie Oleksii Reznikov heeft daar wel een oplossing voor bedacht. ,,Breng ze naar Polen, dan zorgen wij verder wel dat ze naar ons land vervoerd worden".
De Nederlandse wapens zijn al met een transportvliegtuig onderweg naar een niet nader genoemd Oost-Europees land. Van daar zullen ze verder over de weg vervoerd worden.
Dat mag je allemaal niet zeggen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:32 schreef Halcon het volgende:
[..]
Tsja. Hij begint irritant te worden. Ook met dat dat ze "meteen tot de EU toegelaten moeten worden". Zo'n proces duurt jaaaaaaaren.
Maar ja, dat mag je allemaal niet zeggen, want in de westerse media is hij de grote held uiteraard.
Vanuit de Krim dus westwaarts om (direct ook) Moldavië mee te nemen nu ze toch bezig zijn daar..?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:33 schreef Evenstar het volgende:
[ twitter ]
Hier met filmpje.
Zie nu inderdaad dat ze Oekraïne heel vaag hebben ingedeeld, waardoor het leek alsof het Polen was
Moldavië wel duidelijk.
En dat deëscaleren ligt maar bij 1 partij: Rusland.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.
Hele wereld erbij betrekken, dus meer chaos en bloed verrichten? Situatie moet niet verder escaleren maar zo snel mogelijk de-escaleren.
Niemand is zo dom (zelfs Wit-Rusland niet) dus als die kaart in beeld hangt is dat puur om mensen te misleiden of als vaag dreigement ofzo.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:34 schreef HSG het volgende:
[..]
Maar wat handig zeg. Gewoon open en bloot je troepenbewegingen bespreken.
Kan deze troll een ban krijgen?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.
Hele wereld erbij betrekken, dus meer chaos en bloed verrichten? Situatie moet niet verder escaleren maar zo snel mogelijk de-escaleren.
Of iemand heeft gelekt en moet nu rennen voor z'n levenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:35 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Niemand is zo dom (zelfs Wit-Rusland niet) dus als die kaart in beeld hangt is dat puur om mensen te misleiden of als vaag dreigement ofzo.
Het staat gericht op Transnistria toch?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:35 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Vanuit de Krim dus westwaarts om (direct ook) Moldavië mee te nemen nu ze toch bezig zijn daar..?
Haha das waarquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:36 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Of iemand heeft gelekt en moet nu rennen voor z'n leven
Vaag is het sowieso.
Wat je allemaal neer plemt heeft geen zak te maken met mijn oprechte vraag of we het allemaal okee vinden dat mensen verplicht worden te vechtenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik weet niet wat voor trol jij bent maar Putin gaat een stadsguerilla op zeker verliezen , met die verzameling dronken jochies tegen gemotiveerde wraakzuchtige oekrainers met goede wapens
Da gaat een kollosale slachting worden
De USA slaapt niet, de russen lopen in een enorme val
help is on the way
https://www.telegraaf.nl/(...)op-weg-naar-oekraine
[..]
Ursula had vandaag ook gesprekken met Georgië. Die willen namelijk ook aspirant lid worden.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:32 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ik vraag mij af of we niet al op een point of no return zitten. Zelensky is constant aan het bellen met Europese/NAVO leiders en flirt ook net iets teveel (wederzijds) met de EU. Als de EU dit niet goed zou vinden hadden ze hem allang teruggefloten.
Die toren zelf is niet meer dan een metalen geraamte, een antennemast.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef ipa84 het volgende:
[ twitter ]
Beelden van dicht bij die tv toren.
Volgens mij willen ze Oekraïne echt volledig pakken. Een treurige zaak.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:34 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Polen staat volgens mij niet op deze kaart, ze hebben Oekraïne opgedeeld in vieren. Er lijkt wel een pijl naar Moldavië te staan.
Denk dat ze het Russisch gezinde Transnistrië willen 'verbinden' met de overige Russische invloed / bezetting in Oekraïne. Nu is Transnistrië als het ware nog geïsoleerd tussen Roemenië en Oekraïne.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:34 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Polen staat volgens mij niet op deze kaart, ze hebben Oekraïne opgedeeld in vieren. Er lijkt wel een pijl naar Moldavië te staan.
Het hele verhaal dat hij Oekraïne moet denazificeren om de veiligheid van Rusland te waarborgen slaat nu al niet heel erg lekker aan in binnen- en buitenland dus hoe zou hij een inval in Moldavië dan moeten verkopen?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:35 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Vanuit de Krim dus westwaarts om (direct ook) Moldavië mee te nemen nu ze toch bezig zijn daar..?
Is het niet gewoon richting Transnistrië? Dat is namelijk het ingekleurde gebied daar.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:35 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Vanuit de Krim dus westwaarts om (direct ook) Moldavië mee te nemen nu ze toch bezig zijn daar..?
Scrummiegod.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:35 schreef Scrummie het volgende:
[..]
En dat deëscaleren ligt maar bij 1 partij: Rusland.
Echt, hoe krijg je dit soort achterlijke flauwekul je toetsenbord nog uit. Donder gewoon op naar Rusland, ga vechten voor je holmaatje Putin en val normale mensen niet lastig met de stront die uit je vingers komt.
Groter plaatjequote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:34 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Polen staat volgens mij niet op deze kaart, ze hebben Oekraïne opgedeeld in vieren. Er lijkt wel een pijl naar Moldavië te staan.
quote:
Die bolle lijkt hier wel een aardrijkskundeleraar.quote:
Niets want dat is gewoonweg onmogelijk.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:39 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Vraag me af wat er concreet gebeurt als Ukraine per direct lid wordt van de EU. Vrij reizen dus gelijk 20 miljoen mensen die naar West Europa vertrekken?
ik dek niet dat er een verplichting is maar een wil om het vaderland te verdedigen , en als de dronken russen in kiev staan worden ze afgeslacht met tientallen tegelijkquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:37 schreef the-eye het volgende:
[..]![]()
Volgens mij is het tijd voor je medicijnen ouwe![]()
![]()
Wat je allemaal neer plemt heeft geen zak te maken met mijn oprechte vraag of we het allemaal okee vinden dat mensen verplicht worden te vechten
Als doorsnee burger die na een week werken blij is om op de bank te kunnen ploffen en sport te kijken koop ik weinig voor de zgn idealen van anderen zou mijn redenatie zijn. Kijk in mijn hart en zie dat ik er weinig voor voel om ledematen of mijn leven te verliezen voor de waan van vrijheid die anderen menen te zien. Voor de gewone hardwerkende arbeider verandert er weinig als een overheid communistisch is of dat je de illusie hebt door om de paar jaar verkiezingen invloed te hebben. Terwijl een arm of een been (of erger) moeten missen mijn gevoel van vrijheid veel meer zou schaden dan een anders werkende overheid
Dit is dan misschien geen heldentaal maar het lijkt me een natuurlijke reactie dat je gaat voor lijfsbehoud.
Het schijnt dat Loekasjenko echt niets begrijpt van de moderne wereld en technologie, dus ik zie hem hier nog wel voor aan hoor.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:35 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Niemand is zo dom (zelfs Wit-Rusland niet) dus als die kaart in beeld hangt is dat puur om mensen te misleiden of als vaag dreigement ofzo.
Ik zou iig geen plannen maken rondom een kaart die ergens duidelijk in beeld hangt...
Lol.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Hij begint zo echter wel door de mand te vallen. Eerst stoer doen tegen Rusland, achteraf in slachtofferrol kruipen en dan andere landen die er helemaal niets mee te maken hebben erbij proberen te betrekken. Zelensky is verantwoordelijk voor zijn eigen politieke besluiten. We vergeten deze waarheid maar al te graag.
Hele wereld erbij betrekken, dus meer chaos en bloed verrichten? Situatie moet niet verder escaleren maar zo snel mogelijk de-escaleren.
Voor leden die normaal zijn toegetreden was er sowieso toch ook geen sprake van dat hun inwoners zich direct vrij konden vestigen in de hele EU?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:39 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Niets want dat is gewoonweg onmogelijk.
Wees blij dat je dat hier wel mag zeggen dit itt tot Putin die je aan een kort lijntje houdt.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:32 schreef Halcon het volgende:
[..]
Tsja. Hij begint irritant te worden. Ook met dat dat ze "meteen tot de EU toegelaten moeten worden". Zo'n proces duurt jaaaaaaaren.
Maar ja, dat mag je allemaal niet zeggen, want in de westerse media is hij de grote held uiteraard.
Misschien dacht hij dat het nog wordt bekeken op een televisie uit 1974 en je toch de details niet zietquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:40 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Het schijnt dat Loekasjenko echt niets begrijpt van de moderne wereld en technologie, dus ik zie hem hier nog wel voor aan hoor.
Ik ben een beetje bozig inderdaad.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:38 schreef Salina het volgende:
[..]
Scrummiegod.
Duidelijk niet de-escalerend bezig hier.
quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:37 schreef capricia het volgende:
[..]
Ursula had vandaag ook gesprekken met Georgië. Die willen namelijk ook aspirant lid worden.
[ twitter ]
Ik snap het ook niet zo goed. Bovendien is dit best wel lachwekkend eigenlijk, normaal keiharde eisen stellen en nu ineens een land in oorlog laten toetreden? Dat is enkel een zet op basis van emotie.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:39 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Vraag me af wat er concreet gebeurt als Ukraine per direct lid wordt van de EU. Vrij reizen dus gelijk 20 miljoen mensen die naar West Europa vertrekken?
Dat wordt nog wat, ik denk niet dat Moldavië maar ook Roemenië dat zomaar laten gebeuren.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:37 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Denk dat ze het Russisch gezinde Transnistrië willen 'verbinden' met de overige Russische invloed / bezetting in Oekraïne. Nu is Transnistrië als het ware nog geïsoleerd tussen Roemenië en Oekraïne.
Met een andere leugen? Dat het buitenland er niet in trapt is voor hem niet relevant en zolang de bevolking in Rusland niet in opstand komt is het binnelands ook prima voor Poetin.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:38 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Het hele verhaal dat hij Oekraïne moet denazificeren om de veiligheid van Rusland te waarborgen slaat nu al niet heel erg lekker aan in binnen- en buitenland dus hoe zou hij een inval in Moldavië dan moeten verkopen?
24/7 in paniek levenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:40 schreef Evenstar het volgende:
[ twitter ]
Aanval van net vanuit de auto gezien. Flinke knal ....
Goeie vraag. Misschien een rits aan 'verbeterpunten' die worden opgesteld zodat je iets hebt om naar toe te werken?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:41 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Wat zijn de voordelen van aspirant lid tov van geen lid? Minder importheffingen oid?
Volledig lid zal wel vrij reizen binnen heel EU en geen heffingen zijn.
Inderdaad. Alle Oost Europese landen hadden beperkingen daarin.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:41 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Voor leden die normaal zijn toegetreden was er sowieso toch ook geen sprake van dat hun inwoners zich direct vrij konden vestigen in de hele EU?
ScrummieGodquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:35 schreef Scrummie het volgende:
[..]
En dat deëscaleren ligt maar bij 1 partij: Rusland.
Echt, hoe krijg je dit soort achterlijke flauwekul je toetsenbord nog uit. Donder gewoon op naar Rusland, ga vechten voor je holmaatje Putin en val normale mensen niet lastig met de stront die uit je vingers komt.
Deze kaart komt voor 90 procent overeen met de huidige aanvalsplannen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:40 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Het schijnt dat Loekasjenko echt niets begrijpt van de moderne wereld en technologie, dus ik zie hem hier nog wel voor aan hoor.
Precies.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:43 schreef LXIV het volgende:
[..]
Daarom ben ik ook tegen vrouwen op dit soort posities.
Eens kerel. Ergste is dat het niet alleen trolls zijn. In ons voetbalteam hebben we dus echt zo'n gek.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:41 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Ik ben een beetje bozig inderdaad.
Fucking elke dag weer van dat tyfusvolk wat hier loopt te verkondigen dat 'we' moeten deëscaleren want redenen. Echt, flikker gewoon op. 1 partij is hier schuldig, verder niet.
Ik stop ermee, want als ik doorga lul ik mijzelf weer naar een ban toe.
Ik wel.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:41 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Dat wordt nog wat, ik denk niet dat Moldavië maar ook Roemenië dat zomaar laten gebeuren.
Heeft iemand een idee waar die zich bevinden in Kiev?quote:In a statement issued on Tuesday afternoon, the defence ministry says Russian forces are preparing to launch “high-precision strikes” against the “Security Service of Ukraine (SBU) and the 72nd Center for Information and Psychological Operations (PSO)“ in Kyiv.
Wat mij opviel is dat ze s'nachts ook flink door bombarderen zodat mensen niet kunnen slapen en stijf staan van de stress. Zo kun je je 'vijand' goed uitputten en verzwakken en beschadig je het moreel.quote:
Dat noemt de EU chapters en die moeten allemaal afgewerkt worden voordat toetreding een feit is, vraag maar aan Turkije hoe moeizaam dat proces kan zijn.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:42 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Goeie vraag. Misschien een rits aan 'verbeterpunten' die worden opgesteld zodat je iets hebt om naar toe te werken?
Nee precies.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 14:52 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Oekraïne nu direct toelaten tot de EU zal niets oplossen, hoe graag Zelenskyy dat misschien nu ook zou willen.
Volgens mij zitten er nog weinig voordelen aan behalve dat je wat hulp krijgt om je land te helpen naar "eu standaarden" te komen. E.g. aanpak corruptie en democratische processen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:41 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Wat zijn de voordelen van aspirant lid tov van geen lid? Minder importheffingen oid?
Volledig lid zal wel vrij reizen binnen heel EU en geen heffingen zijn.
Het is retoriek uit het soviet-tijdperk. Waarmee ze de bezetting van oost Europa goedpraatten. Toen der tijd. Precies hetzelfde.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:42 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Met een andere leugen? Dat het buitenland er niet in trapt is voor hem niet relevant en zolang de bevolking in Rusland niet in opstand komt is het binnelands ook prima voor Poetin.
zag dat Zweden 1500 machinegeweren en munitie gaat leveren.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:37 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Volgens mij willen ze Oekraïne echt volledig pakken. Een treurige zaak.
Ja te laat.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:45 schreef THEFXR het volgende:
[..]
zag dat Zweden 1500 machinegeweren en munitie gaat leveren.
[ afbeelding ]quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:39 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik dek niet dat er een verplichting is maar een wil om het vaderland te verdedigen , en als de dronken russen in kiev staan worden ze afgeslacht met tientallen tegelijk
De EU slaapt niet , dat denk jij misschien
Een Oekraïense soldaaat met een Britse LAW antitank-raket.Ⓒ AFP
onze redactie buitenland
Russen zijn allang in Moldavië aanwezig. Dit om te voorkomen dat Moldavië aansluiting tot Roemenië/EU zoekt en Transnistrië relatief 'onafhankelijk' blijft.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:28 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Sowieso eentje richting Moldavië, Polen ligt een stuk noordelijker. Is allemaal nogal ondoorgrondelijk door een aantal interne grenzen in Oekraïne die hij erbij getekend heeft.
Dat klopt dan ook exact, ze vechten voor Rusland, niet voor Belarusquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:44 schreef Evenstar het volgende:
In dat filmpje van Lukashenko vind ik de gezichtsuitdrukkingen van iedereen die daar aan tafel zit eigenlijk ook wel veelzeggend. Je ziet ze gewoon zeven kleuren stront schijten. Daar zitten niet echt mannen die voor volk en vaderland aan het vechten zijn,.
Maar met welke leugen? Wat voor risico kan Moldavië mogelijk voor Rusland vormen waarmee hij een aanval op dat land kan legitimeren? Zeker als je ziet dat bijv. China hem nu ook maar matig steunt omdat ze dat verhaal maar half slikken, het biedt hen genoeg aanknopingspunten om zich afzijdig te houden maar meer dan dat niet.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:42 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Met een andere leugen? Dat het buitenland er niet in trapt is voor hem niet relevant en zolang de bevolking in Rusland niet in opstand komt is het binnelands ook prima voor Poetin.
Ik heb zo de indruk dat de Russen inmiddels het luchtruim wel in handen hebben.quote:
quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:43 schreef LXIV het volgende:
[..]
Daarom ben ik ook tegen vrouwen op dit soort posities.
Wat zouden ze daar volgens jou dan nog meer moeten doen...... ?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:32 schreef Tengano het volgende:
[..]
Amerika houdt zich ook steeds rustiger. Kijk maar naar die reaktie toen Zelensky zei dat het Oekrainse luchtruim gesloten moest worden.
PietjePuk ziet een kaart en is ook wakker geworden...quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:37 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Volgens mij willen ze Oekraïne echt volledig pakken. Een treurige zaak.
Wat een kutvideo zeg, stapt ie uit om een muur te filmen en daarna een straat waar niets gebeurd. Na de 1e acht seconden hoef je de rest van het irrelevante filmpje niet meer te zien.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:40 schreef Evenstar het volgende:
[ twitter ]
Aanval van net vanuit de auto gezien. Flinke knal ....
Nee.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Halcon het volgende:
[..]
Denk dat Roemenië dan wel gaat knokken.
Dat weet je niet. Wellicht krijgen ze een flink stuk Oekraïne toegewezen. Beetje hetgeen waar Anton Mussert op hoopte in 1940, stuk Vlaanderen erbij dan willen we wel vechten.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:45 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat klopt dan ook exact, ze vechten voor Rusland, niet voor Belarus
Hoe kunnen ze enerzijds dit doen, maar anderzijds ook zeggen dat het conflict zo snel mogelijk moet stoppen? Dit heeft niks met het goedpraten van Poetin te maken want dat de grootste gek die er is. Maar Poetin en ook die Dmitry Medvedev hebben al duidelijk laten horen hoe gek ze zijn.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:37 schreef capricia het volgende:
[..]
Ursula had vandaag ook gesprekken met Georgië. Die willen namelijk ook aspirant lid worden.
[ twitter ]
Hou toch op zeg, alsof mannen nooit beslissingen nemen vanuit emotie. Wat dit niet eens is.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:43 schreef LXIV het volgende:
[..]
Daarom ben ik ook tegen vrouwen op dit soort posities.
Het is in het belang van de bevolking daar dat het conflict niet onnodig lang gerekt wordt.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:45 schreef phpmystyle het volgende:
Lijkt erop dat het westen langzaam haar handen van dit conflict gaat aftrekken, jet fighters worden niet geleverd las ik, en geen verdere militaire sancties op vergergaande Russische militaire interventie.
Jammer en kut voor de bevolking aldaar![]()
Fair enough, maar ze stralen gewoon angst uit joh en dit is dan de top van Wit-Rusland. Laat staan hoe een gemiddelde soldaat zich moet voelen nu.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:45 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat klopt dan ook exact, ze vechten voor Rusland, niet voor Belarus
Er van uitgaande dat het echt isquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:31 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Ja fijn he dat ze al die info gewoon delen met ons.
nee echt niet, het westen is bezig om daar voldoende super moderne wapens in Kiev te krijgenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:45 schreef phpmystyle het volgende:
Lijkt erop dat het westen langzaam haar handen van dit conflict gaat aftrekken, jet fighters worden niet geleverd las ik, en geen verdere militaire sancties op vergergaande Russische militaire interventie.
Jammer en kut voor de bevolking aldaar![]()
Idd. Westen wil niet verder meegezogen worden lijkt het.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:45 schreef phpmystyle het volgende:
Lijkt erop dat het westen langzaam haar handen van dit conflict gaat aftrekken, jet fighters worden niet geleverd las ik, en geen verdere militaire sancties op vergergaande Russische militaire interventie.
Jammer en kut voor de bevolking aldaar![]()
Rustaagh.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:41 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Ik ben een beetje bozig inderdaad.
Fucking elke dag weer van dat tyfusvolk wat hier loopt te verkondigen dat 'we' moeten deëscaleren want redenen. Echt, flikker gewoon op. 1 partij is hier schuldig, verder niet.
Ik stop ermee, want als ik doorga lul ik mijzelf weer naar een ban toe.
Simpele oplossing voor, Rusland trekt zich terug. Probleem voorbij.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:47 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is in het belang van de bevolking daar dat het conflict niet onnodig lang gerekt wordt.
Ja idd, ongehoord dat ie compositie en beeldkwaliteit niet in acht neemt terwijl het raketinslagen regent ...quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:46 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Wat een kutvideo zeg, stapt ie uit om een muur te filmen en daarna een straat waar niets gebeurd. Na de 1e acht seconden hoef je de rest van het irrelevante filmpje niet meer te zien.
Schrijf een slechte review .... aan de schandpaal met hem. Dat hij niet even een fatsoenlijk filmpje wil maken terwijl de raketten om je oren vliegen.....quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:46 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Wat een kutvideo zeg, stapt ie uit om een muur te filmen en daarna een straat waar niets gebeurd. Na de 1e acht seconden hoef je de rest van het irrelevante filmpje niet meer te zien.
Als de intentie is om niet all in te gaan eventueel dan is dat maar beter, want de ua bevolking wordt levend afgemaakt daar.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:47 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is in het belang van de bevolking daar dat het conflict niet onnodig lang gerekt wordt.
Nee, daar gaan we niet te ver in. En jij laat je dus bang maken, wat exact zijn doel was, door Poetin met zijn opmerkingen over kernwapens.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:47 schreef MissButterflyy het volgende:
Langzaam dringt wel tot me door dat het niet voor niks is dat de VS zich nu koest houdt…
Met alle respect voor de mensen in Oekraïne, maar gaan we niet te ver als EU om massaal wapens te gaan leveren?
Moet toch wel aan die kernwapens denken, die als laatste redmiddel echt kunnen worden ingezet…
Geslacht heeft hier denk ik weinig mee te maken. Iedereen reageert emotioneel, ook genoeg mannelijke politici. En bovendien bepaald Von der Leyen niet alles in haar eentje.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:43 schreef LXIV het volgende:
[..]
Daarom ben ik ook tegen vrouwen op dit soort posities.
Dood afmaken gaat niet zo erg goed.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:48 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Als de intentie is om niet all in te gaan eventueel dan is dat maar beter, want de ua bevolking wordt levend afgemaakt daar.
Bloody shame tot the west. Krijg er een vieze smaak van in mijn bek.
Als we niets doen dan worden we vanzelf mee gezogenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:47 schreef Tengano het volgende:
[..]
Idd. Westen wil niet verder meegezogen worden lijkt het.
Maar zijn die stingers en panzerfausten wel afdoende? Er staat een konvooi van fucking 60km die steeds dichter bij komt. De bevolking wordt nu actief geraakt met clustermunitie etc.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:47 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee echt niet, het westen is bezig om daar voldoende super moderne wapens in Kiev te krijgen
Nee, natuurlijk gaan we niet te ver. De vrede in Europa (en de wereld) staat serieus op het spel.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:47 schreef MissButterflyy het volgende:
Langzaam dringt wel tot me door dat het niet voor niks is dat de VS zich nu koest houdt…
Met alle respect voor de mensen in Oekraïne, maar gaan we niet te ver als EU om massaal wapens te gaan leveren?
Moet toch wel aan die kernwapens denken, die als laatste redmiddel echt kunnen worden ingezet…
Reporter mag wel ontslagen wordenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:48 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Ja idd, ongehoord dat ie compositie en beeldkwaliteit niet in acht neemt terwijl het raketinslagen regent ...
Bij een latere confrontatie of onderhandeling pakken we Oekraine gewoon weer terug.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Als we niets doen dan worden we vanzelf mee gezogen
Putin stopt niet met zijn drang naar wereldheerschappij
hij heeft de meeste kernwapens ter wereld
wij staan nummer 12 op de lijst van Putin
Ook als volledig lid is vrij reizen geen uitgewezen zaak.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:41 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Wat zijn de voordelen van aspirant lid tov van geen lid? Minder importheffingen oid?
Volledig lid zal wel vrij reizen binnen heel EU en geen heffingen zijn.
Er schijnt in het westen nog zeker wel luchtmacht van Oekraïne te zijn, maar die zullen ze wellicht willen behouden voor later.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik heb zo de indruk dat de Russen inmiddels het luchtruim wel in handen hebben.
Zou een prima zet zijn. Ondertussen Oekraïne humanitair en financieel steunen en een diplomatieke oplossing proberen te blijven bevorderen. Een wereldoorlog heeft niemand wat aan, maar opvallend genoeg lijken sommigen wel te denken dat dit een oplossing is.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:45 schreef phpmystyle het volgende:
Lijkt erop dat het westen langzaam haar handen van dit conflict gaat aftrekken, jet fighters worden niet geleverd las ik, en geen verdere militaire sancties op vergergaande Russische militaire interventie.
Jammer en kut voor de bevolking aldaar![]()
Nee, dat is niet genoeg maar ze zijn niet bekend met onze wapens die grotere complexiteit hebben. Geweren, fire and forget wapens e.d. zijn zo'n beetje het summum wat men kan leveren, alle andere zaken vereisen teveel instructie en onderhoud door specialisten.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:49 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Maar zijn die stingers en panzerfausten wel afdoende? Er staat een konvooi van fucking 60km die steeds dichter bij komt. De bevolking wordt nu actief geraakt met clustermunitie etc.
Vind het allemaal niet zo lollig. Kinderen en etc etc worden daar gekilled door raketten en instortende gebouwen, die hebben er écht geen schuld aan dat deze situatie zo uit d ehand is gelopen.quote:
Dus we moeten maar zeggen dat landen geen zelfbeschikkingsrecht hebben?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:47 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Hoe kunnen ze enerzijds dit doen, maar anderzijds ook zeggen dat het conflict zo snel mogelijk moet stoppen? Dit heeft niks met het goedpraten van Poetin te maken want dat de grootste gek die er is. Maar Poetin en ook die Dmitry Medvedev hebben al duidelijk laten horen hoe gek ze zijn.
Volgens mij is het veel beter om nu het conflict wat te laten de-escaleren en vervolgens wachten tot Poetin een paar meter onder de grond ligt.
Het zal vast echt zijn maar ik kan me moeilijk voorstellen dat ze hun daadwerkelijke plannen zo eenvoudig zouden delen met de wereld.quote:
Vredesmissie, eh?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:47 schreef -Sigaartje het volgende:
Die Putin gaat de hele boel plat gooien daar.
Denk dat die hier probeert te zeggen dat leiderschap een mannelijke kwaliteit is en niet zo zeer dat mannen geen emoties kunnen ervarenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:49 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Geslacht heeft hier denk ik weinig mee te maken. Iedereen reageert emotioneel, ook genoeg mannelijke politici. En bovendien bepaald Von der Leyen niet alles in haar eentje.
Doen ze ook niet, maar Leyen heeft wel olie op het vuur gegooid richting Rusland dat Oekraïne best wel eens "EU lid zou kunnen worden".quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:41 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik snap het ook niet zo goed. Bovendien is dit best wel lachwekkend eigenlijk, normaal keiharde eisen stellen en nu ineens een land in oorlog laten toetreden? Dat is enkel een zet op basis van emotie.
Snap ik, als je geavanceerde wapens stuurt dan moet je daar ook Westerse operators voor hebben.. Het is een keuze om dat wel of niet te doen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:51 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nee, dat is niet genoeg maar ze zijn niet bekend met onze wapens die grotere complexiteit hebben. Geweren, fire and forget wapens e.d. zijn zo'n beetje het summum wat men kan leveren, alle andere zaken vereisen teveel instructie en onderhoud door specialisten.
Je kan Oekraine 20 F-16's geven maar ze hebben niets aan toestellen die ze niet kennen of kunnen onderhouden.
Denk ook dat de Baltische staten en Finland in potentie een gevaar lopen vanuit Rusland.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Dus we moeten maar zeggen dat landen geen zelfbeschikkingsrecht hebben?
Weet je wat een veel groter probleem kan gaan worden? Finland.
Die gaan, bij mijn weten, een referendum uitschrijven. Om lid te worden van de NATO. En dat is dan echt een nieuw NATO lid aan de grens van Rusland.
Oekraïne had nooit een afspraak om NATO lid te worden.
Ik krijg er Grozny nachtmerries van. Compleet plat gebombardeerd door de Russen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:51 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nee, dat is niet genoeg maar ze zijn niet bekend met onze wapens die grotere complexiteit hebben. Geweren, fire and forget wapens e.d. zijn zo'n beetje het summum wat men kan leveren, alle andere zaken vereisen teveel instructie en onderhoud door specialisten.
Je kan Oekraine 20 F-16's geven maar ze hebben niets aan toestellen die ze niet kennen of kunnen onderhouden.
UA steunen als het straks van de Russen is?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:51 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Zou een prima zet zijn. Ondertussen Oekraïne humanitair en financieel steunen en een diplomatieke oplossing proberen te blijven bevorderen. Een wereldoorlog heeft niemand wat aan, maar opvallend genoeg lijken sommigen wel te denken dat dit een oplossing is.
Het is een kwestie van NAVO - Rusland. De NAVO zal nooit rechtstreeks met de Russen vechten, tenzij de Russen aanvallen. De EU staat los van de NAVO.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:47 schreef MissButterflyy het volgende:
Langzaam dringt wel tot me door dat het niet voor niks is dat de VS zich nu koest houdt…
Met alle respect voor de mensen in Oekraïne, maar gaan we niet te ver als EU om massaal wapens te gaan leveren?
Moet toch wel aan die kernwapens denken, die als laatste redmiddel echt kunnen worden ingezet…
Wel humor natuurlijk dat Poetin nu exact krijgt wat hij claimde niet te willen, een extra NAVO land aan zijn grens.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Dus we moeten maar zeggen dat landen geen zelfbeschikkingsrecht hebben?
Weet je wat een veel groter probleem kan gaan worden? Finland.
Die gaan, bij mijn weten, een referendum uitschrijven. Om lid te worden van de NATO. En dat is dan echt een nieuw NATO lid aan de grens van Rusland.
Oekraïne had nooit een afspraak om NATO lid te worden.
Video al netjes geknipt.quote:
Ik heb juist het gevoel dat het tegenovergestelde waar is.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:47 schreef Tengano het volgende:
[..]
Idd. Westen wil niet verder meegezogen worden lijkt het.
Laat ze maar komen , wahct maarquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:49 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Maar zijn die stingers en panzerfausten wel afdoende? Er staat een konvooi van fucking 60km die steeds dichter bij komt. De bevolking wordt nu actief geraakt met clustermunitie etc.
Nee, dat is aan Oekraine om te kiezen. Maar zolang Ukraine wil vechten vind ik dat wij bereid moeten zijn om ze daarin te steunen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:53 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Snap ik, als je geavanceerde wapens stuurt dan moet je daar ook Westerse operators voor hebben.. Het is een keuze om dat wel of niet te doen.
Maar dan kunnen we beter zorgen dat UA zich snel overgeeft zodat het leed niet nog verder oploopt. We moeten wel kiezen wat we willen.
Jij denkt dat het Westen bewust oorlog wil?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:54 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik heb juist het gevoel dat het tegenovergestelde waar is.
Finland zeker weten. Putin streeft het Keizerrijk Rusland na.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:53 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Denk ook dat de Baltische staten en Finland in potentie een gevaar lopen vanuit Rusland.
Oekraïners mogen hier conform verdrag gewoon vrij reizen en onder de huidige omstandigheden, rekenen op hulp in onze regio. Zich vestigen, is vooralsnog, een totaal ander verhaal en niet aan de orde.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:39 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Vraag me af wat er concreet gebeurt als Ukraine per direct lid wordt van de EU. Vrij reizen dus gelijk 20 miljoen mensen die naar West Europa vertrekken?
Als we hem 'Oekraine geven' dan zou hij wellicht ook overmoedig kunnen worden.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:56 schreef capricia het volgende:
Finland zeker weten. Putin streeft het Keizerrijk Rusland na.
Ah, volgens jouw rekenmethode is de EU allang Aziatisch.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:53 schreef Godshand het volgende:
[..]
Doen ze ook niet, maar Leyen heeft wel olie op het vuur gegooid richting Rusland dat Oekraïne best wel eens "EU lid zou kunnen worden".
Ook beetje vage uitspraak, Rusland zou ook EU lid ooit kunnen worden (als dat zou gebeuren wordt de EU ook Aziatisch).
Wat mij betreft wordt Oekraïne slechts lid van de Europese Economische Ruimte (E.E.R), als ze dat al niet zijn...
Eensquote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:51 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Zou een prima zet zijn. Ondertussen Oekraïne humanitair en financieel steunen en een diplomatieke oplossing proberen te blijven bevorderen. Een wereldoorlog heeft niemand wat aan, maar opvallend genoeg lijken sommigen wel te denken dat dit een oplossing is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |