Wil je ‘echt’ IF doen dan houdt men meestal een schema als 16:8 aan, dus eten tussen 12u en 20u.quote:Op zondag 27 februari 2022 21:37 schreef miss_sly het volgende:
Ik had mijn check-up inzake diabetes 2 nuchter en de hb1ac (en meteen bloeddruk, cholesterol en nierfunctie, want 50+) en vrijdag sprak ik de huisarts over de uitslag.
Alles was prima, behalve de nuchtere suiker. Dat heb ik eigenlijk altijd, net iets te hoog. In dit geval 6,2. Ik vroeg wat ik kon doen om die te verlagen en volgens hem is dat toch afvallen richting bmi van 25. Ik zit nu al een hele tijd tussen 26 en 27.
Dat afvallen wil dus niet zo lukken, dus ik denk erover om toch eens iets van IF te proberen.
Is dat simpelweg bijvoorbeeld niet eten tussen 20 uur en 10 uur de volgende dag? En dan bijvoorbeeld ontbijt, lunch ergens in de middag en avondeten?
Waar het imo voor afvallen vooral iets oplevert is als je net iets langer vast en dan bruncht, ipv alsnog ontbijt én luncht.quote:Op zondag 27 februari 2022 21:37 schreef miss_sly het volgende:
Is dat simpelweg bijvoorbeeld niet eten tussen 20 uur en 10 uur de volgende dag? En dan bijvoorbeeld ontbijt, lunch ergens in de middag en avondeten?
En mag je in de tijd dat je niet eet wel water, koffie en/of thee drinken? Zonder toevoegingen, uiteraard.
Wat is je plan dan voor na die 8 weken?quote:Op zondag 27 februari 2022 21:52 schreef Kaatje1 het volgende:
Ik meld me hier ook eens.
Morgen ga ik beginnen met “8 weken slank” van de Foodsisters. Dat is kha en wat voor mij (hopelijk) werkt is dat het 8 weekmenu’s zijn. Hoef het allemaal niet zelf uit te zoeken (dan ga ik waarschijnlijk smokkelen) maar gewoon de menu’s volgen.
Alle boodschappen zijn in huis en ik ben vol goede moed.
Herhalen of verder met een ander onderdeel van hun programma. Alleen niet IF omdat ik in de ochtend medicijnen moet innemen vlak na eten. En dan na verloop van tijd hoop ik dat het een soort standaard gaat wordenquote:Op maandag 28 februari 2022 06:42 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Wat is je plan dan voor na die 8 weken?
IF is ook niet zaligmakend voor iedereen. Het probleem met "programma's" zoals deze is dat het ten eerste een hele grote groep voedingsmiddelen uitsluit. Dat is ansich niet erg, een tijdje, om een negatieve calorie-balans te creeeren, maar lost structureel niet wat op, natuurlijk. En ten tweede, als je na 8 (of 16 voor mijn part) weken weer "normaal" gaat eten en weer koolhydraten toevoegt maar verder niks veranderd ten opzichte van wat je de afgelopen jaren gedaan hebt, dan wordt je dus weer zwaar.quote:Op maandag 28 februari 2022 07:47 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Herhalen of verder met een ander onderdeel van hun programma. Alleen niet IF omdat ik in de ochtend medicijnen moet innemen vlak na eten. En dan na verloop van tijd hoop ik dat het een soort standaard gaat worden
Daarom hoop ik hierdoor te “leren” met weinig/minder koolhydraten te kokenquote:Op maandag 28 februari 2022 07:55 schreef Lonaa het volgende:
[..]
IF is ook niet zaligmakend voor iedereen. Het probleem met "programma's" zoals deze is dat het ten eerste een hele grote groep voedingsmiddelen uitsluit. Dat is ansich niet erg, een tijdje, om een negatieve calorie-balans te creeeren, maar lost structureel niet wat op, natuurlijk. En ten tweede, als je na 8 (of 16 voor mijn part) weken weer "normaal" gaat eten en weer koolhydraten toevoegt maar verder niks veranderd ten opzichte van wat je de afgelopen jaren gedaan hebt, dan wordt je dus weer zwaar.
quote:Op zondag 27 februari 2022 22:27 schreef BE het volgende:
[..]
Wil je ‘echt’ IF doen dan houdt men meestal een schema als 16:8 aan, dus eten tussen 12u en 20u.
15:9 kan ook, 20:4 komt ook voor.
Tussen 10u en 20u kan ook wel, maar voor de voordelen van het vasten heb je, dacht ik, toch wel een iets langere periode van vasten nodig.
Er is een heel goed boek over: De diabetes-code.
Daarin wordt heel goed uitgelegd hoe het werkt en welke effecten IF dus ook op diabetes heeft.
https://www.bol.com/nl/nl/f/de-diabetes-code/9200000124927287/
Ik heb uiteraard nog wat verder gelezen gisteren. Ik kwam een aantal keer tegen dat je IF ook kunt opbouwen als je het nog niet eerder hebt gedaan. Ik weet namelijk helemaal niet of het iets voor mij is, want ik hou wel van mijn eten op de daarvoor bestemde tijdenquote:Op maandag 28 februari 2022 01:17 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Waar het imo voor afvallen vooral iets oplevert is als je net iets langer vast en dan bruncht, ipv alsnog ontbijt én luncht.
Dat drinken doe ik wel ja. Zonder koffie zou ik het nooit doen. Ik gooi er zelfs een schep geschuimde melk in.
Precies dat wil ik dus eens uitproberen. In hoeverre zijn mijn lichaam en geest er zo aan gewend dat ik meteen wil eten als ik wakker wordt of heb ik dat echt nodig? Hoe voel ik me bij een ander eetparoon?quote:Op maandag 28 februari 2022 08:37 schreef Claudia_x het volgende:
Goed dat je dat probeert, @:miss_sly .
Ik vind het zelf belangrijk om te eten als ik honger heb (en te stoppen als ik vol zit) en daarom staat IF me wat tegen. Aan de andere kant: in hoeverre hebben we de drie reguliere maaltijden per dag nodig en in hoeverre zijn we geconditioneerd om ze te nuttigen? Als je je patroon aanpast, merk je misschien wel dat dat buitengewoon goed bevalt.
Bedoel je dat je met of zonder tussendoortjes op 1500 zit? Want met die hoeveelheid calorieen en jouw bewegingspatroon zou je toch gewoon af moeten vallen?quote:Op maandag 28 februari 2022 08:52 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Precies dat wil ik dus eens uitproberen. In hoeverre zijn mijn lichaam en geest er zo aan gewend dat ik meteen wil eten als ik wakker wordt of heb ik dat echt nodig? Hoe voel ik me bij een ander eetparoon?
Op zichzelf wil ik ook niet echt heel veel minder eten, eigenlijk, want ook als ik in kcal kijk, valt dat heel erg mee. Ik zit meestal zo rond de 1.500 en dat is ook nog eens echt voornamelijk een gezond voedingspatroon. Het zijn eerder de tussendoortjes omdat er te lang tussen maaltijden zit. Misschien kan ik daar op deze manier wel beter mee omgaan.
Zonder. En die tussendoortjes zijn ook niet zo ontzettend bijzonder, hoor: een appel, een hand nootjes, een stukje kaas.quote:Op maandag 28 februari 2022 08:55 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Bedoel je dat je met of zonder tussendoortjes op 1500 zit? Want met die hoeveelheid calorieen en jouw bewegingspatroon zou je toch gewoon af moeten vallen?
Lastig he? Beetje structuur is wel gemakkelijk, vind ik ook. Ik vind het zelfs al lastig als zoals vorige week mijn dochter vrij is en wij gewoon (thuis) werken. Dan si het allemaal al net wat anders, puber komt ergens einde van de ochtend uit bed, wij hoeven ook niet om 7 uur op, maar staan rond 8 uur op, etc.quote:Op maandag 28 februari 2022 09:35 schreef Pinuts het volgende:
Pff.. ik merk dat ik erg veel moeite heb om netjes te eten en te sporten. Ik ben in between Jobs momenteel. Ofja, eigenlijk zit ik gewoon thuis te kijken naar een nieuwe baan (of functie, kan ook binnen mijn huidige bedrijf zijn) en krijg daar alle ruimte voor van mijn werkgever. Dus zit eigenlijk betaald thuis.
Maar ik merk dat het gebrek aan structuur en ritme me gewoon opbreekt. Qua eten ga ik al snel snaaien als ik me verveel. En ook qua sporten, tja als je altijd tijd hebt blijf je ook maar uitstellen...
quote:Op maandag 28 februari 2022 08:06 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Daarom hoop ik hierdoor te “leren” met weinig/minder koolhydraten te koken
Dat is ook nog wel een dingetje. Maar er zijn wat broodrecepten bij, gisteren één gemaakt. Gelukkig een roggebrood achtig iets maar we erg sterk van smaak. Daar mag ik straks "van genieten".quote:Op maandag 28 februari 2022 11:24 schreef Lonaa het volgende:
[..]![]()
Ik moet er niet aan denken, koolhydraatarm
Dat alleen is al winstquote:Op maandag 28 februari 2022 11:47 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Dat is ook nog wel een dingetje. Maar er zijn wat broodrecepten bij, gisteren één gemaakt. Gelukkig een roggebrood achtig iets maar we erg sterk van smaak. Daar mag ik straks "van genieten".
Ontbijt viel alles mee, normaal had ik magere yoghurt en nu griekse yoghurt. Mocht ik stoppen met dit programma ga ik in ieder geval door met de griekse yoghurt
Ik heb ook magere koffiemelk in de koffie, want volle of (nog erger) creamer brrrr. Maar inderdaad dit is lekkerderquote:Op maandag 28 februari 2022 11:53 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Dat alleen is al winstmagere yoghurt is brrrrrr
Ik ben zelf van mening dat je niet in termen hoeft te denken maar vooral moet dien wat voor jou prettig is. Er zijn dagen (zoals vandaag) dat ik zeer laat ontbijt. Zeg 4 uur nadat ik ben opgestaan. En ik doe helemaal geen IF, maar daarvoor heb ik gewoon geen trek. En ik weiger ontbijt uit te stellen. Als ik in een ochtend eerder het gevoel heb dat ik wat moet eten, dan doe ik dat.quote:Op maandag 28 februari 2022 08:08 schreef miss_sly het volgende:
[..]
[..]
Ik heb uiteraard nog wat verder gelezen gisteren. Ik kwam een aantal keer tegen dat je IF ook kunt opbouwen als je het nog niet eerder hebt gedaan. Ik weet namelijk helemaal niet of het iets voor mij is, want ik hou wel van mijn eten op de daarvoor bestemde tijdenDus kort nadat ik ben opgestaan, wil ik graag iets eten.
Ik dacht als ik nu eens begin met mijn (kleine) ontbijt (cracker en een gekookt ei) uit te stellen naar 10 uur, dan kan ik ook mijn lunch wat later eten. En dan ergens tussen 18 en 20 uur mijn avondeten. Dat zou ik eens een weekje kunnen volhouden (behalve op de dag dat ik naar kantoor, daar moet ik nog wat voor bedenken). Het grootste voordeel dat ik hier denk ik uit haal, is dat ik dan drie maaltijden binnen een kortere tijd eet en daardoor minder behoefte heb aan tussendoortjes. Tegelijkertijd kan ik dan eens kijken hoe mijn lichaam en geest reageren op een langere tijd geen eten.
Ik heb overigens dus nog geen diabetes 2. Het is alleen die nuchtere prik die al jaaaren net iets aan de hoge kant is. Alle overige waarden waren dus gewoon helemaal in orde, ook niet maar net op het randje. Ik zou weleens willen kijken of dat werkelijk anders is wanneer ik een gezond bmi, zoals de huisarts voorspelt.
Ik ook, daarom hou ik nogal van IFquote:Op maandag 28 februari 2022 08:37 schreef Claudia_x het volgende:
Ik vind het zelf belangrijk om te eten als ik honger heb (en te stoppen als ik vol zit) en daarom staat IF me wat tegen.
Als ik wakker word en geen honger heb, dan eet ik niet. Word ik wakker en heb ik honger, dan eet ik wel. Toen ik nog aan hardlopen deed, merkte ik het effect van 's ochtends niet eten goed: m'n prestaties waren slechter. Ik denk dat ik het daarom vooral in de weekeindes niet doe, ontbijten: dan kan ik uitslapen en hoef ik 's ochtends niet per se iets noemenswaardigs te doen.quote:Op maandag 28 februari 2022 12:41 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Ik ook, daarom hou ik nogal van IF![]()
Als ik vlak na het opstaan ontbijt, heb ik de hele dag honger en zelden een vol gevoel. Als ik later op de dag mijn eerste eetmoment heb (dus IF), heb ik zelden honger, ben ik m.n. in de ochtend actiever en voel ik mijn volle gevoel ook beter.
Hoe het voelt is uiteraard voor iedereen anders, maar IF=/honger lijden.
Zo doe ik het dus ook.quote:Op maandag 28 februari 2022 13:04 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Als ik wakker word en geen honger heb, dan eet ik niet. Word ik wakker en heb ik honger, dan eet ik wel. Toen ik nog aan hardlopen deed, merkte ik het effect van 's ochtends niet eten goed: m'n prestaties waren slechter. Ik denk dat ik het daarom vooral in de weekeindes niet doe, ontbijten: dan kan ik uitslapen en hoef ik 's ochtends niet per se iets noemenswaardigs te doen.
Ik heb altijd wel trek. In iets. Dat is echt heel vervelend. Dus eten wanneer ik trek heb, werkt voor mij duidelijk nietquote:Op maandag 28 februari 2022 12:11 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Ik ben zelf van mening dat je niet in termen hoeft te denken maar vooral moet dien wat voor jou prettig is. Er zijn dagen (zoals vandaag) dat ik zeer laat ontbijt. Zeg 4 uur nadat ik ben opgestaan. En ik doe helemaal geen IF, maar daarvoor heb ik gewoon geen trek. En ik weiger ontbijt uit te stellen. Als ik in een ochtend eerder het gevoel heb dat ik wat moet eten, dan doe ik dat.
Nu heb ik wel het voordeel dat ik thuis kan werken, dus dan heb ik ook de optie om bijvoorbeeld een warme maaltijd als ontbijt te nemen.
Dat is waarschijnlijk gewoon kut. En morgen ook. En overmorgen ook. Daarna begint mijn lichaam langzaam aan de verandering te wennen en na nog meer dagen is alles er gewoon aan gewend.quote:Op maandag 28 februari 2022 13:51 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik heb altijd wel trek. In iets. Dat is echt heel vervelend. Dus eten wanneer ik trek heb, werkt voor mij duidelijk niet
Ik kan me zo voorstellen, en dat ga ik nu ervaren, dat een keiharde grens trekken over wanneer ik wel en niet kan eten voor mij dus wel goed werkt. Vandaar dat ik het zo eens wil proberen.
De ochtend viel me alles mee. Ik ben benieuwd hoe het is als ik vanavond na 20 uur niets meer 'mag'.
Ik moet zeggen dat gisteren eigenlijk best prima is gegaan. Had ik niet verwacht.quote:Op maandag 28 februari 2022 19:00 schreef DancingPhoebe het volgende:
[..]
Dat is waarschijnlijk gewoon kut. En morgen ook. En overmorgen ook. Daarna begint mijn lichaam langzaam aan de verandering te wennen en na nog meer dagen is alles er gewoon aan gewend.
Voor mij is IF handig omdat ik me alsnog op 2 momenten lekker vol kan proppenNadeel is wel dat het niet werkt momenteel, maar dat hangt denk ik samen met algehele van de leg zijn
Of oud zijn, al schijnt dat voor IF niet veel uit te moeten maken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |