Het is idd niet eerlijk. Sommigen hebben het er veel zwaarder mee dan anderen.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 20:48 schreef Spablauw214 het volgende:
We zijn weer terug bij het dagelijkse uurtje downplayen van de lockdown.
Oh ik dacht dat de rest net zo sarcastisch was als ikquote:Op zaterdag 1 januari 2022 20:48 schreef Spablauw214 het volgende:
We zijn weer terug bij het dagelijkse uurtje downplayen van de lockdown.
Alsof jij weet wat leven is.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 20:33 schreef DonDruiper het volgende:
Haha Nederlandse lockdown.
Wij hebben nooit pijn geleden. Pussy lockdown.
Het hangt er natuurlijk wel sterk vanaf hoe lang die mensen in 't ziekenhuis komen te liggen. Als mensen (bijvoorbeeld) een dag in het ziekenhuis extra zuurstof nodig hebben is heel wat anders dan (gemiddeld) 16 dagen op de IC.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 20:42 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
De prognose in de UK is op dit moment dat de ziekenhuizen voller komen te liggen dan tijdens de piek in januari. Misschien minder aan een ventilator, maar wel hogere bezetting.
Zonder lockdown was de Omikron golf in NL ingezet vanaf een ziekenhuisbezetting 2500+, nu vanaf <1500, dat scheelt flink. En die Omikron golf komt echt nog wel in Nederland, de besmettingcijfers nemen al weer toe.
Volgens mij telt PHE die niet mee omdat ze niet (meteen) weten of het wel een herinfectie is of nog residu van een oude infectie. Er komt een heel traject aan follow-up achteraan als men een herinfectie vermoedt.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 19:48 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Weet iemand misschien hoe herinfecties in Nederland geteld worden? Schijnbaar, en dat verbaasde me, worden die in de UK niet meegeteld.
https://www.theguardian.com/world/2022/jan/01/hospitals-may-have-to-reintroduce-visitor-bans-health-chief-says
[..]
Dat kwam in juli naar voren: https://www.telegraph.co.uk/news/2021/07/25/public-health-england-criticised-excluding-reinfections-official/
Toen waren er nog niet heel veel herinfecties (<2%), en ook op 16 december (laatste data die ik kan vinden) was het slechts ~2%. Toch zou het wel opmerkelijk zijn als ze alle herinfecties nu niet meetellen. Dan kun je ook net zo goed alle gevallen van gevaccineerde mensen die positief testen buiten de tellingen laten.
Ja, maar de bezetting loopt afgelopen week met ~1000 per dag op, en dan moet de instroom van de dagen met 100k+ nog echt op gang komen. Tijdens de piek vorig jaar waren er flinke struggles met de capaciteit, niet alleen op de IC.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 20:55 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het hangt er natuurlijk wel sterk vanaf hoe lang die mensen in 't ziekenhuis komen te liggen. Als mensen (bijvoorbeeld) een dag in het ziekenhuis extra zuurstof nodig hebben is heel wat anders dan (gemiddeld) 16 dagen op de IC.
Ah ok. Moet die nog echt op gang komen? Ik kan me wat posts herinneren dat Omicron ook sneller voor symptomen zou zorgen, zeker omdat het meer in de bovenste luchtwegen komt. Dan zou die ~10 dagen toch ook op de schop moeten?quote:Op zaterdag 1 januari 2022 21:01 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Ja, maar de bezetting loopt afgelopen week met ~1000 per dag op, en dan moet de instroom van de dagen met 100k+ nog echt op gang komen. Tijdens de piek vorig jaar waren er flinke struggles met de capaciteit, niet alleen op de IC.
Met Omikron is dat wel makkelijker ja. Maar de PCR-essays waarmee een sterk vermoeden van Omikron (en dus eventueel ook makkelijk een herinfectie) kan worden aangetoond wordt lang niet altijd gebruikt (in ongeveer 1/3 tot de helft van de samples). Zou men niet met cut-offs kunnen werken. Het aantal (vermoedelijke) herinfecties 30-60 dagen na eerdere infectie, 60-90 dagen, 90+ dagen. En die <30 dagen niet meenemen.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 20:56 schreef nostra het volgende:
[..]
Volgens mij telt PHE die niet mee omdat ze niet (meteen) weten of het wel een herinfectie is of nog residu van een oude infectie. Er komt een heel traject aan follow-up achteraan als men een herinfectie vermoedt.
Dat wordt nu met omikron anders natuurlijk. Wat het RIVM doet durf ik niet te zeggen. Er was wel gesoebat over wat precies een positieve test zou triggeren, o.a. de Ct-waarde, waardoor herinfecties ook niet meegeteld zouden kunnen worden.
Dat heb ik vaker gehoord.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 21:06 schreef Predator40 het volgende:
Vorig jaar alle BNérs nog thuis en vaak samen met het gezin aan alle adviezen gehouden, nu zie je iedereen op feestjes.
iedereen is er gewoon KLAAR mee.
zodra deze maatregelen er weer af gaan blijven ze eraf, nieuwe maatregelen gaat niemand meer accepteren.
vaccinatie, booster, nieuwe mildere variant
Er valt weinig niet te accepteren aan te handhaven regelgeving, of die non-acceptatie moet bestaan uit de handdoek gooien. Die paar brallende horecaondernemers of kappers die wel even opengaan zijn voornamelijk bij woorden gebleven en waarom zouden ze ook.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 21:06 schreef Predator40 het volgende:
zodra deze maatregelen er weer af gaan blijven ze eraf, nieuwe maatregelen gaat niemand meer accepteren.
Ik heb dat gezichtmasker ook onder mijn neus hangen in de supermarkt, om het gezeik maar voor te zijn. Wss zegt niemand wat maar gokay.quote:
Mjah, de lockdownrellen die sommigen voorspelden zijn ook uitgebleven.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 21:10 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ik heb dat gezichtmasker ook onder mijn neus hangen in de supermarkt, om het gezeik maar voor te zijn. Wss zegt niemand wat maar gokay.
Alle maatregelen die ook maar enigszins makkelijk en zonder consequenties genegeerd kunnen worden, worden ook genegeerd. Anderhalve meter en max aantal mensen bestaat in de praktijk al niet meer. Mondkapjes ook al bijna niet meer, overgrote merendeel draagt ze niet in winkels, inclusief personeel.quote:
Wat was dat in Rotterdam dan?quote:Op zaterdag 1 januari 2022 21:12 schreef capricia het volgende:
[..]
Mjah, de lockdown rellen die sommigen voorspelden zijn ook uitgebleven.![]()
Je quote me verkeerd.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 21:13 schreef Pistolero het volgende:
[..]
Alle maatregelen die ook maar enigszins makkelijk en zonder consequenties genegeerd kunnen worden, worden ook genegeerd. Anderhalve meter en max aantal mensen bestaat in de praktijk al niet meer. Mondkapjes ook al bijna niet meer, overgrote merendeel draagt ze niet in winkels, inclusief personeel.
Tegen extreme maatregelen als een schoolsluiting of horecasluiting valt nog vrij weinig in te brengen, maar ook die veer een keer breken en resulteren in of massale burgelijke ongehoorzaamheid, óf massale protesten en opstand. Of allebei.
De compliance neemt wel aardig af. Tegen een sluiting of iets kun je verder niet zo heel veel doen, maar je ziet het met de mondkapjes, mensen die met grote groepen bij elkaar komen en met het vuurwerk verbod.quote:
I dont remember, maar onbehagen is wel opvallend, in Rotterdam Zuid waren die winkels ook geplunderd en plunderingen hebben we ook in Zuid Afrika gezien etc...quote:
Als chin diaper, ik ook meestal of ik draag het niet.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 21:10 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ik heb dat gezichtmasker ook onder mijn neus hangen in de supermarkt, om het gezeik maar voor te zijn. Wss zegt niemand wat maar gokay.
Waarom zou je rellen wanneer je de maatregelen ook gewoon aan je laars kunt lappen?quote:Op zaterdag 1 januari 2022 21:12 schreef capricia het volgende:
[..]
Mjah, de lockdownrellen die sommigen voorspelden zijn ook uitgebleven.![]()
Dat was vorig jaar.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 21:17 schreef ludovico het volgende:
[..]
I dont remember, maar onbehagen is wel opvallend, in Rotterdam Zuid waren die winkels ook geplunderd en plunderingen hebben we ook in Zuid Afrika gezien etc...
Het zijn geen soepele jaren geweest.
Definieer niet accepteren.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 21:18 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat was vorig jaar.
Ik reageerde op de stelling dat we het niet nogmaals zouden accepteren.
Nou, je ziet het.
Handhaving is 0, idd.quote:Op zaterdag 1 januari 2022 21:18 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Waarom zou je rellen wanneer je de maatregelen ook gewoon aan je laars kunt lappen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |