Overlijdenscijfers vergelijken is een vak apart. Verschillende definities enzo.quote:
Ja. Of met een griep. Of met kanker. Of een hersenbloeding. Of met welke reden waarom oudere mensen dan ook geregeld omvallen.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:25 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Ik vind dit zo makkelijk gesteld allemaal. Vertel dit maar eens aan de nabestaanden. Voldoende 70 en 80+ers die nog prima jaren hadden kunnen hebben zonder dit corona zetje wat ze uiteindelijk de das om doet. Jaren waarin ze hadden kunnen genieten van kinderen en (achter)kleinkinderen en vice versa.
Ander testbeleid dus totaal niet vergelijkbaar.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:26 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Vorige week zaten we nog op 20,3%, gaat lekker
Daarom heb ik mijn kind van 7 dus officieel laten testen toen hij corona had.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:26 schreef Brave_Sir_Robin het volgende:
[ twitter ]
Oké, ik heb een dochtertje van 6. In onze familie laat iedereen zich gewoon netjes vaccineren, ben ook blij dat mijn ouders morgen een booster kunnen halen.
Voor mijn dochtertje zou ik het een goede reden kunnen vinden als de besmettelijkheid van haar daarmee afneemt. Maar ik lees daar maar weinig meer over. Daar moeten toch cijfers van zijn?
Insert Jozef Stalin en statistiek quote.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:28 schreef dycto het volgende:
[..]
Ja. Of met een griep. Of met kanker. Of een hersenbloeding. Of met welke reden waarom oudere mensen dan ook geregeld omvallen.
Ik snel nota bene dat bijna iedere dode voor een kleine groep een ramp is. Om dan iedere dag stil te staan bij allemaal. Nee.
"nog maar 17k.."quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:27 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
Nog maar 17.000 besmettingen, netjes. Dat glijdt snel naar beneden zo. Dit wordt de laatste avondlockdown!
Zoals ik zeg, in veel landen worden de comorbiditeiten en leeftijden gegeven. Daar zitten maar bar weinig 30-jarigen astmapatiënten tussen kan ik je verklappen. Die in de regel indien netjes gevaccineerd normaal ook niet zullen overlijden.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:25 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Onderliggend lijden is net zo'n breed begrip als mild ziekteverloop.
Het impliceert vaak ienand die nog een week te leven had terwijl het vaak niet het geval is.
Ik heb astma. Als ik morgen sterf door corona is het ook onderliggend lijden en schouders ophalen, terwijl je in theorie nog 50 levensjaren hebt.
Oversterfte kijkt juist mooi door dat soort dingen heen.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:28 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Overlijdenscijfers vergelijken is een vak apart. Verschillende definities enzo.
Vorig jaar waren wij, IIRC, juist onverklaarbaar veel beter dan bv. België.
Die in me sig. bedoel je?quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:29 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Insert Jozef Stalin en statistiek quote.
Lelijke graphics. @Calandquote:Op vrijdag 10 december 2021 14:35 schreef Scrummie het volgende:
[ twitter ]
KNVB/Eredivisie/Keukenkampioendivisie komen in actie. Allerlei clubs die dezelfde tweet plaatsen.
Wat?quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:32 schreef dycto het volgende:
[..]
Waarbij je de enorm veel grotere hoeveelheid testen voor het gemak links laat liggen.
Eens. Het is absoluut sneu en treurig de covid overlijdens, maar om elke keer met "quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:28 schreef dycto het volgende:
[..]
Ja. Of met een griep. Of met kanker. Of een hersenbloeding. Of met welke reden waarom oudere mensen dan ook geregeld omvallen.
Ik snel nota bene dat bijna iedere dode voor een kleine groep een ramp is. Om dan iedere dag stil te staan bij allemaal. Nee.
Maar daar zitten de thuistest gevallen bij, bij het normale testen zou het misschien rond de 20 liggen.quote:
Die dagelijkse besmettingsaantallen en dingen als het percentage positief zijn echt gruwelijk nietszeggend. En z'n sinister grafiekje met enge kleurtjes met alle besmettingsaantallen van het afgelopen anderhalf jaar slaat als een tang op een varken. Het testbeleid en de capaciteit is al een miljoen keer veranderd, je kán simpelweg geen conclusies trekken uit die cijfers.quote:
Dat was mijn voornaamste punt ja. Maar blijkbaar ben je een onmens wanneer je dat soort cijfers iets meer in z'n relativiteit plaatst.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:34 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Eens. Het is absoluut sneu en treurig de covid overlijdens, maar om elke keer met "" emoji's te gaan benadukken hoe erg het is vind ik ook ergens weer hypocriet.
Doen we ook niet met alle dagelijkse kanker, hart/vaatziekten of verkeersslachtoffers.
Het is weer een mooi staaltje goed praten van de overheid, door dit geen code zwart te noemen.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:31 schreef Confetti het volgende:
[..]
Oversterfte kijkt juist mooi door dat soort dingen heen.
Iedereen weet wel waar de oversterfte vandaan komt. Het genadeloze opnamebeleid ten aanzien van ouderen.
Dit plaatje toont aan dat we allang en al maanden in code zwart zitten.
Dan ga je er vanuit dat kinderen massaal die zelftest gebruiken, maar het draagvlak daarvoor is laag:quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:35 schreef Za het volgende:
[..]
Maar daar zitten de thuistest gevallen bij, bij het normale testen zou het misschien rond de 20 liggen.
Kinderen maakten 10% of meer uit van de positieve tests, die testen sinds maandag thuis, inmiddels naar de GGD geweest gok ik, dan zitten we in een fikse daling.
Dit, elke dag weer die "x dodenquote:Op vrijdag 10 december 2021 15:34 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Eens. Het is absoluut sneu en treurig de covid overlijdens, maar om elke keer met "" emoji's te gaan benadukken hoe erg het is vind ik ook ergens weer hypocriet.
Doen we ook niet met alle dagelijkse kanker, hart/vaatziekten of verkeersslachtoffers.
65 miljoen jaar geleden stierven er ook giga veel dino's heb ik ergens gelezen.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:39 schreef 4-elements het volgende:
Je moet alles in perspectief zien. Natuurlijk, elk sterfgeval is er 1 teveel. Maar zo dodelijk is corona nou ook weer niet. Vergelijk het eens met de pest. In 1664 stierven alleen in Amsterdam al 24.000 mensen aan de pest. En dat op een veeeeel kleinere bevolking.
Ik krijg ze vandaag van school, maar ze gaan inderdaad de kast in voor "future use".quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:38 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dan ga je er vanuit dat kinderen massaal die zelftest gebruiken, maar het draagvlak daarvoor is laag:
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)ste-ouders-meewerken
Zie je, dus dit valt best mee.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:39 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
65 miljoen jaar geleden stierven er ook giga veel dino's heb ik ergens gelezen.
Echt hequote:Op vrijdag 10 december 2021 15:39 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
65 miljoen jaar geleden stierven er ook giga veel dino's heb ik ergens gelezen.
Ze zijn juist helemaal niet nietszeggend, ze geven een indicatie van hoe het virus zich door onze samenleving verspreid en op welke schaal. Dat je niet alles kan monitoren (nu vanwege thuistesten) is evident en dat er in de afgelopen 1,5 jaar veel verandert is op het gebied van testen en monitoren ook, maar dan nog zijn deze cijfers belangrijk om te blijven monitoren en mee te nemen in de besluitvorming.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:37 schreef Pistolero het volgende:
[..]
Die dagelijkse besmettingsaantallen en dingen als het percentage positief zijn echt gruwelijk nietszeggend.
Vwb kleuters.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:38 schreef Jor_Dii het volgende:
Dan ga je er vanuit dat kinderen massaal die zelftest gebruiken, maar het draagvlak daarvoor is laag:
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)ste-ouders-meewerken
Dit topic gaat over covid en mag je best triest vinden dat 85 mensen zijn overleden aan covid. Net als er ergens een bericht staat 3 mensen overleden na auto-ongeval, dat dat ook triest is. En je dat ook benoemd in dat topic. Er overlijden elke week honderden mensen aan kanker, hartziektes etc. natuurlijk is dat ook net zo triest, maar dit is wel het covid topic.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:34 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Eens. Het is absoluut sneu en treurig de covid overlijdens, maar om elke keer met "" emoji's te gaan benadukken hoe erg het is vind ik ook ergens weer hypocriet.
Doen we ook niet met alle dagelijkse kanker, hart/vaatziekten of verkeersslachtoffers.
Daarvan krijg je natuurlijk ook niet dagelijks de cijfers van gepresenteerd.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:34 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Eens. Het is absoluut sneu en treurig de covid overlijdens, maar om elke keer met "" emoji's te gaan benadukken hoe erg het is vind ik ook ergens weer hypocriet.
Doen we ook niet met alle dagelijkse kanker, hart/vaatziekten of verkeersslachtoffers.
Het gaat om het nummertje. 40 doden per dag is geen opmerking waard maar 80 wel. Omdat dat tweede nummertje twee keer zo hoog is als het eerste. Mensen houden er van om complexe fenomenen samen te vatten in zulke nummertjes.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:38 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Dit, elke dag weer die "x doden"
Precies dit. Het is denk ik bovendien belangrijk om te blijven nadenken over wat die cijfers betekenen, in plaats van het alleen maar als afstandelijke statistiekjes te zien.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:43 schreef Momo het volgende:
[..]
Dit topic gaat over covid en mag je best triest vinden dat 85 mensen zijn overleden aan covid. Net als er ergens een bericht staat 3 mensen overleden na auto-ongeval, dat dat ook triest is. En je dat ook benoemd in dat topic. Er overlijden elke week honderden mensen aan kanker, hartziektes etc. natuurlijk is dat ook net zo triest, maar dit is wel het covid topic.
Precies, maar uit vooral niet je gevoelens bij een stijgend aantal coronadoden hier, want wat hebben we daar nou aan?quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:45 schreef Tijn het volgende:
[..]
Precies dit. Het is denk ik bovendien belangrijk om te blijven nadenken over wat die cijfers betekenen, in plaats van het alleen maar als afstandelijke statistiekjes te zien.
Het is net zo legitiem om het niet te doen als wel. Laten we elkaar daarover naar beide kanten niet de maat nemen.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:47 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Precies, maar uit vooral niet je gevoelens bij een stijgend aantal coronadoden hier, want wat hebben we daar nou aan?
Dat 55 mensen overleden zijn die reeds op omvallen stonden en daarbij een aantal ongelukkigen die hebben gegokt en verloren. Het is letterlijk de realiteit in een zwaar gevaccineerd land zoals Nederland.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:45 schreef Tijn het volgende:
[..]
Precies dit. Het is denk ik bovendien belangrijk om te blijven nadenken over wat die cijfers betekenen, in plaats van het alleen maar als afstandelijke statistiekjes te zien.
We wilden voor mijn moeder ook inplannen, maar dat is vooralsnog niet in de stad.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:49 schreef WheeledWarrior het volgende:
Boosterafspraak voor m'n ma ingepland. Hurray!
Gevoelens uiten voor mensen die je Totaal niet kentquote:Op vrijdag 10 december 2021 15:47 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Precies, maar uit vooral niet je gevoelens bij een stijgend aantal coronadoden hier, want wat hebben we daar nou aan?
Ok. Maar wat betekenen de cijfers dan voor jou persoonlijk? Brand je elke dag X aantal kaarsjes voor de covid slachtoffers bijv? Wat doet het met je?quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:45 schreef Tijn het volgende:
[..]
Precies dit. Het is denk ik bovendien belangrijk om te blijven nadenken over wat die cijfers betekenen, in plaats van het alleen maar als afstandelijke statistiekjes te zien.
Dit kun je helemaal niet stellen zo..quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:48 schreef dycto het volgende:
[..]
Dat 55 mensen overleden zijn die reeds op omvallen stonden en daarbij een aantal ongelukkigen die hebben gegokt en verloren. Het is letterlijk de realiteit in een zwaar gevaccineerd land zoals Nederland.
En het is ook prima om daar wel bij stil te staan.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:48 schreef dycto het volgende:
[..]
Dat 55 mensen overleden zijn die reeds op omvallen stonden en daarbij een aantal ongelukkigen die hebben gegokt en verloren. Het is letterlijk de realiteit in een zwaar gevaccineerd land zoals Nederland.
Ik kan me inderdaad voorstellen dat je enorm geschrokken bent van zo'n onverwachte wending in deze jonge pandemie. Dat een paar weken nadat Nederland in een golf beland is, het aantal doden enigszins stijgt, tot het schrikbarende aantal van... 60 op een dag. Dat is effectief zoals wanneer de griep huishoudtquote:Op vrijdag 10 december 2021 15:47 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Precies, maar uit vooral niet je gevoelens bij een stijgend aantal coronadoden hier, want wat hebben we daar nou aan?
Ja.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:50 schreef halfway het volgende:
[..]
Gevoelens uiten voor mensen die je Totaal niet kent
Ah de aap komt uit de mouw, het is weer een griepje..quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:52 schreef dycto het volgende:
[..]
Ik kan me inderdaad voorstellen dat je enorm geschrokken bent van zo'n onverwachte wending in deze jonge pandemie. Dat een paar weken nadat Nederland in een golf beland is, het aantal doden enigszins stijgt, tot het schrikbarende aantal van... 60 op een dag. Dat is effectief zoals wanneer de griep huishoudt
Ik zal even mycroft induiken hoe je dit soort data tijdens de laatste flinke griepgolven (14/15, 17/18 bijvoorbeeld) behandelde.
Ik hoopte al dat iemand weer eens met de griepvergelijking aan kwam zetten, want dat is een mooie gelegenheid om dit grafiekje te delen dat ik net zag:quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:52 schreef dycto het volgende:
[..]
Dat is effectief zoals wanneer de griep huishoudt
Komt nog bij dat corona nog altijd niet doodsoorzaak nummer 1 is in Nederland. Kanker en hart- en vaatziekten staan er nog altijd boven.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:52 schreef dycto het volgende:
[..]
Ik kan me inderdaad voorstellen dat je enorm geschrokken bent van zo'n onverwachte wending in deze jonge pandemie. Dat een paar weken nadat Nederland in een golf beland is, het aantal doden enigszins stijgt, tot het schrikbarende aantal van... 60 op een dag. Dat is effectief zoals wanneer de griep huishoudt
Ik zal even mycroft induiken hoe je dit soort data tijdens de laatste flinke griepgolven (14/15, 17/18 bijvoorbeeld) behandelde.
Oh jawel. Vorig jaar werden gemiddeld zo'n 5 a 6 levensjaren verloren door corona maar dat bijzonder veel minder geworden. Iets met de grootste vaccinatiecampagne sinds mensenheugenis.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:50 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dit kun je helemaal niet stellen zo..
Goed, ik zeg dan ook niet dat het niet verdrietig is voor naasten. Nogmaals, dat stond bijna letterlijk zo in mijn post.quote:Op vrijdag 10 december 2021 15:51 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En het is ook prima om daar wel bij stil te staan.
Al is het maar om je te herinneren dat ongeacht wie het is, er vrijwel altijd naasten zijn voor wie het verdrietig is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |