abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_202058662
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 november 2021 18:28 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
Het echte probleem is natuurlijk die illegale shit die de grens overkomt, maar die houd je toch niet tegen.
En dat was natuurlijk al illegaal en verboden dus verandert er op dat gebied weinig...

Maar goed, carbid is cultureel erfgoed en geen vuurwerk dus hier zitten we wel goed. :7
pi_202058677
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 november 2021 18:57 schreef AchJa het volgende:

[..]
En dat was natuurlijk al illegaal en verboden dus verandert er op dat gebied weinig...

Maar goed, carbid is cultureel erfgoed en geen vuurwerk dus hier zitten we wel goed. :7
Ja, lekker doen. Daar is geen koei aan overstuur.
pi_202059667
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 november 2021 18:57 schreef AchJa het volgende:

[..]
En dat was natuurlijk al illegaal en verboden dus verandert er op dat gebied weinig...

Maar goed, carbid is cultureel erfgoed en geen vuurwerk dus hier zitten we wel goed. :7
Tja, dat is in Drenthe.
Gaan jullie toch fijn fjierleppen of skūtsjesilen. De Friese strontweek is helaas net geweest.
And it's only the giving
That makes you
What you are
pi_202059681
quote:
6s.gif Op zaterdag 6 november 2021 20:20 schreef OllieA het volgende:
Tja, dat is in Drenthe.
Gaan jullie toch fijn fjierleppen of skūtsjesilen. De Friese strontweek is helaas net geweest.
Carbid is ook een Friese tradtie hoor.

quote:
Carbidschieten gebeurt met name veel in provincies als Drenthe, Groningen, Friesland, Overijssel en Gelderland.
En het is de Strontrace he.
pi_202059835
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 november 2021 20:20 schreef AchJa het volgende:

[..]
Carbid is ook een Friese tradtie hoor.
[..]
En het is de Strontrace he.
Oh, maar de Strontweek is veel rijker dan alleen de strontrace!
quote:
Friese Strontweek Workum: Liereliet, Strontrace, Beurtveer en Visserijdagen
Ken uw tradities!
https://zeilvaartcollegeworkum.nl/
And it's only the giving
That makes you
What you are
  zaterdag 6 november 2021 @ 20:32:29 #32
476022 PzKpfw
Devon 'No Limits'
pi_202059947
Dit jaar ga ik wel gewoon lekker knallen, ze zoeken het maar uit met hun achterlijke regeltjes. De grens is vlakbij.
Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op 't randje en erover.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek
pi_202060097
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 november 2021 18:17 schreef ludovico het volgende:
Ik vind het een beetje idioot dat verbod, maar ik vind die idioten die er niet normaal mee om kunnen gaan ook idioten.

Zijn er niet minder drastische dingen te verzinnen dan verbieden om die idioten onschadelijk te maken?
Bij een heterdaatje van het niet opvolgen van de instructies een straf als 300uur vuurwerkslachtoffers verzorgen.

Waarom vuurwerkslachtoffers; Omdat dat vaak gruwelijke wonden zijn (zo’n hand als een gepelde banaan). Misschien denken die idioten dan eens na.

Ik ben een pure vuurwerkfreak, maar ik ga er geen gekke capriolen mee uithalen, zorg dat het publiek op veilige afstand staat, etc. Tuurlijk kan er altijd wat misgaan (waarmee niet?), maar ik zet alles op alles om het zo veilig mogelijk te maken.

Ik zou het erg zonde vinden als de traditie kapot wordt gemaakt door een stel idioten die er niet mee om kunnen gaan of andere mensen tot last zijn.
“Weak or strong, clever or simple, we are all brothers.”
pi_202190865
quote:
Geen vuurwerkshows tijdens jaarwisseling wegens oplopende coronabesmettingen
De komende jaarwisseling zullen er geen grote vuurwerkshows in Amsterdam zijn. Alle vieringen, zowel de centrale als de lokale vieringen, zijn door burgemeester Femke Halsema afgelast. Reden zijn de oplopende coronacijfers en de daarop volgende maatregelen. Ook geldt er een afsteekverbod voor het meeste consumentenvuurwerk.
https://www.at5.nl/artike(...)e-coronabesmettingen
In de meeste grote steden mag je dus zelf geen vuurwerk afsteken en zijn er vanwege corona ook geen vuurwerkshows.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_202190925
quote:
0s.gif Op maandag 15 november 2021 18:20 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]
In de meeste grote steden mag je dus zelf geen vuurwerk afsteken en zijn er vanwege corona ook geen vuurwerkshows.
Verplicht naar Belgiė dus.
pi_202219798
quote:
Vuurwerkverbod lijkt van de baan, winkels bevoorraad
Het lijkt erop dat er dit jaar weer vuurwerk mag worden verkocht en afgestoken. Bronnen binnen het kabinet houden daar nadrukkelijk rekening mee. Ook de vuurwerkbranche zelf trekt die conclusie na het coronadebat van gisteren en is begonnen met het bevoorraden van de winkels.

Volgens bronnen binnen het kabinet is de druk op de zorg nu minder hoog dan eind 2020. Toen was er een grote lobby vóór een verbod: van oogartsen tot politie. ,,Nu hoor je ze niet”, klinkt het. Daardoor vreest het kabinet dat de ‘stevige onderbouwing’ ontbreekt die bij de Europese Unie nodig is voor zo’n verbod.

Ook de vuurwerkleveranciers gaan ervan uit dat er eind dit jaar gewoon vuurwerk mag worden afgestoken. Ze zijn vandaag begonnen met het bevoorraden van de winkels. Volgens Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN) is na het coronadebat gisteren duidelijk geworden dat het Outbreak Management Team (OMT) geen advies meer gaat uitbrengen waarin staat dat het het wel of niet verkopen en afsteken van vuurwerk invloed heeft op de bestrijding van de coronapandemie. ,,Het is voor ons duidelijk dat er geen aantoonbare koppeling is met te verwachten extra druk op de zorg. Het is dus geen zorgbeslissing meer, maar een politieke discussie, en dat is dit onderwerp al jaren.”

Nog geen beslissing
Demissionair premier Mark Rutte gaf tijdens het debat aan dat er nog geen beslissing over een vuurwerkverbod is genomen, maar de vuurwerkbranche gaat er niet meer vanuit dat er nu nog valide argumenten zijn om het vuurwerk te verbieden.

Rutte zei tijdens het coronadebat dat mogelijk deze week, ‘maar in ieder geval zo snel mogelijk’, wordt besloten of ook dit jaar net als vorig jaar een vuurwerkverbod geldt om de zorg te ontlasten. ,,Mocht het zover komen, dan geldt er uiteraard ook financiėle compensatie voor de sector. Dat wordt dan in zo’n besluit meegenomen. Nogmaals, het besluit zelf moet nog worden genomen”, aldus de premier.

Mocht het zover komen, dan geldt er uiteraard ook financiėle compensa­tie voor de sector

Doorslaggevende reden
De zorg ontlasten was vorig jaar een doorslaggevende reden het vuurwerk te verbieden. De 900 lichtgewonden en 385 zwaar gewonden die er in 2019 waren door vuurwerk, konden huisartsenposten en ziekenhuizen er niet bij hebben. Het totaalverbod werkte: er kwamen nog maar 108 vuurwerkslachtoffers naar het ziekenhuis en 275 slachtoffers met lichte verwondingen bij huisartsenposten.

Burgemeester Bruls van Nijmegen was vorig jaar de eerste die op nieuwjaarsdag zei dat er wat hem betreft ook komende jaarwisseling geen vuurwerk wordt afgestoken. In de Tweede Kamer dringen GroenLinks en Partij voor de Dieren - de initiatiefnemers van vorig jaar - opnieuw aan op een verbod. Maar waar medici vorig jaar aandrongen op een totaalverbod, bleef het dit jaar stiller. Zorgbaas Ernst Kuipers vertelde Kamerleden begin deze week dat het voor de zorg relevanter is om te horen wat de impact is van eindejaarsvieringen op het aantal besmettingen. Het aantal opnames van vuurwerkslachtoffers in ziekenhuizen is volgens hem beperkt . Ook verblijven slachtoffers er vaak maar kort.

De vuuwerkbranche verwacht dat het aantal vuurwerkslachtoffers dit jaar lager zal zijn in vergelijking met andere jaren waarin vuurwerk werd afgestoken. Gevaarlijk vuurwerk, zoals knallers en zogenoemde single shots, mogen niet meer worden verkocht.
pi_202220135
Dus we hebben weer een soort van lockdown voor de zorg maar kennelijk valt het wel mee
  Forum Admin woensdag 17 november 2021 @ 16:50:32 #38
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_202220231
quote:
14s.gif Op woensdag 17 november 2021 16:21 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Mooi.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 17 november 2021 @ 16:57:32 #39
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiėr:
pi_202220328
quote:
14s.gif Op woensdag 17 november 2021 16:21 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Laten ze er maar een mooi potje siervuurwerk van maken, kan het domme geknal (van die dingen die letterlijk niks anders doen dan knallen) de prullenbak in maar heb je wel het mooie van vuurwerk ^O^
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiėr in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
  Moderator / Redactie Sport woensdag 17 november 2021 @ 17:15:06 #40
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_202220529
quote:
0s.gif Op woensdag 17 november 2021 16:57 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Laten ze er maar een mooi potje siervuurwerk van maken, kan het domme geknal (van die dingen die letterlijk niks anders doen dan knallen) de prullenbak in maar heb je wel het mooie van vuurwerk ^O^
Knalvuurwerk is in 2020 verboden.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 17 november 2021 @ 17:19:28 #41
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiėr:
pi_202220573
quote:
0s.gif Op woensdag 17 november 2021 17:15 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Knalvuurwerk is in 2020 verboden.
Oh ja, hoera *O*

Misschien wordt het dan toch nog net zo'n goede jaarwisseling als afgelopen keer :9
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiėr in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
  Moderator / Redactie Sport woensdag 17 november 2021 @ 17:19:56 #42
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_202220578
quote:
0s.gif Op woensdag 17 november 2021 17:19 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Oh ja, hoera *O*

Misschien wordt het dan toch nog net zo'n goede jaarwisseling als afgelopen keer :9
Beter* *O*
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  woensdag 17 november 2021 @ 17:50:12 #43
243458 LitmanenAFCA
Gracie Jiu Jitsu
pi_202220884
Jammer ze moeten die rommel gewoon op 1 vaste plek doen van 12 tot half 1.
pi_202221678
quote:
0s.gif Op woensdag 17 november 2021 17:50 schreef LitmanenAFCA het volgende:
Jammer ze moeten die rommel gewoon op 1 vaste plek doen van 12 tot half 1.
Ja, elke wijk een veldje. Iedereen die wil stoken er op en ze mogen er weer af als ze alles opgestookt en opgeruimd hebben.

Om 1:00 alles stil, laatste rondje champagne en lekker slapen.
  woensdag 17 november 2021 @ 19:47:59 #45
243458 LitmanenAFCA
Gracie Jiu Jitsu
pi_202222534
Jammer ze moeten die rommel gewoon op 1 vaste plek doen van 12 tot half 1.
quote:
0s.gif Op woensdag 17 november 2021 18:59 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:

[..]
Ja, elke wijk een veldje. Iedereen die wil stoken er op en ze mogen er weer af als ze alles opgestookt en opgeruimd hebben.

Om 1:00 alles stil, laatste rondje champagne en lekker slapen.
Mijn part tot 2 als ze dat leuk vinden.
pi_202222639
Heb laatst een doosje cobra nitraten gekregen van iemand, echt loeiharde knal. Illegaal of niet? Boeiend. Echt al een aantal jaar geleden dat ik vuurwerk afgestoken heb. Ik ga lekker met oud en nieuw het pakje opmaken.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
  woensdag 17 november 2021 @ 19:54:31 #47
342627 tja77
Proud member of the tittycrew.
pi_202222653
quote:
0s.gif Op woensdag 17 november 2021 19:53 schreef Discombobulate het volgende:
Heb laatst een doosje cobra nitraten gekregen van iemand, echt loeiharde knal. Illegaal of niet? Boeiend. Echt al een aantal jaar geleden dat ik vuurwerk afgestoken heb. Ik ga lekker met oud en nieuw het pakje opmaken.
Cobra nitraten…. :')
  woensdag 17 november 2021 @ 19:56:01 #48
444624 Walterwhite64
alle hoeren zijn vrouwen.
pi_202222686
quote:
1s.gif Op woensdag 17 november 2021 19:54 schreef tja77 het volgende:

[..]
Cobra nitraten…. :')
Doosje ook, zitten nota bene in zakjes.
Neem het leven niet te serieus, je overleeft het toch niet.
pi_202222693
quote:
1s.gif Op woensdag 17 november 2021 19:54 schreef tja77 het volgende:

[..]
Cobra nitraten…. :')
Een nitraat is gewoon een stuk vuurwerk. Cobra is het merk. Wat is daar zo raar aan? Je hebt toch ook Coca Cola en Pepsi? Allebei 'cola'.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_202222729
quote:
0s.gif Op woensdag 17 november 2021 19:56 schreef Walterwhite64 het volgende:

[..]
Doosje ook, zitten nota bene in zakjes.
5 in een zakje, 20 in een 'doosje'.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')