Bij een heterdaatje van het niet opvolgen van de instructies een straf als 300uur vuurwerkslachtoffers verzorgen.quote:Op zaterdag 6 november 2021 18:17 schreef ludovico het volgende:
Ik vind het een beetje idioot dat verbod, maar ik vind die idioten die er niet normaal mee om kunnen gaan ook idioten.
Zijn er niet minder drastische dingen te verzinnen dan verbieden om die idioten onschadelijk te maken?
In de meeste grote steden mag je dus zelf geen vuurwerk afsteken en zijn er vanwege corona ook geen vuurwerkshows.quote:Geen vuurwerkshows tijdens jaarwisseling wegens oplopende coronabesmettingen
De komende jaarwisseling zullen er geen grote vuurwerkshows in Amsterdam zijn. Alle vieringen, zowel de centrale als de lokale vieringen, zijn door burgemeester Femke Halsema afgelast. Reden zijn de oplopende coronacijfers en de daarop volgende maatregelen. Ook geldt er een afsteekverbod voor het meeste consumentenvuurwerk.
https://www.at5.nl/artike(...)e-coronabesmettingen
Verplicht naar Belgiė dus.quote:Op maandag 15 november 2021 18:20 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
In de meeste grote steden mag je dus zelf geen vuurwerk afsteken en zijn er vanwege corona ook geen vuurwerkshows.
quote:Vuurwerkverbod lijkt van de baan, winkels bevoorraad
Het lijkt erop dat er dit jaar weer vuurwerk mag worden verkocht en afgestoken. Bronnen binnen het kabinet houden daar nadrukkelijk rekening mee. Ook de vuurwerkbranche zelf trekt die conclusie na het coronadebat van gisteren en is begonnen met het bevoorraden van de winkels.
Volgens bronnen binnen het kabinet is de druk op de zorg nu minder hoog dan eind 2020. Toen was er een grote lobby vóór een verbod: van oogartsen tot politie. ,,Nu hoor je ze niet”, klinkt het. Daardoor vreest het kabinet dat de ‘stevige onderbouwing’ ontbreekt die bij de Europese Unie nodig is voor zo’n verbod.
Ook de vuurwerkleveranciers gaan ervan uit dat er eind dit jaar gewoon vuurwerk mag worden afgestoken. Ze zijn vandaag begonnen met het bevoorraden van de winkels. Volgens Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN) is na het coronadebat gisteren duidelijk geworden dat het Outbreak Management Team (OMT) geen advies meer gaat uitbrengen waarin staat dat het het wel of niet verkopen en afsteken van vuurwerk invloed heeft op de bestrijding van de coronapandemie. ,,Het is voor ons duidelijk dat er geen aantoonbare koppeling is met te verwachten extra druk op de zorg. Het is dus geen zorgbeslissing meer, maar een politieke discussie, en dat is dit onderwerp al jaren.”
Nog geen beslissing
Demissionair premier Mark Rutte gaf tijdens het debat aan dat er nog geen beslissing over een vuurwerkverbod is genomen, maar de vuurwerkbranche gaat er niet meer vanuit dat er nu nog valide argumenten zijn om het vuurwerk te verbieden.
Rutte zei tijdens het coronadebat dat mogelijk deze week, ‘maar in ieder geval zo snel mogelijk’, wordt besloten of ook dit jaar net als vorig jaar een vuurwerkverbod geldt om de zorg te ontlasten. ,,Mocht het zover komen, dan geldt er uiteraard ook financiėle compensatie voor de sector. Dat wordt dan in zo’n besluit meegenomen. Nogmaals, het besluit zelf moet nog worden genomen”, aldus de premier.
Mocht het zover komen, dan geldt er uiteraard ook financiėle compensatie voor de sector
Doorslaggevende reden
De zorg ontlasten was vorig jaar een doorslaggevende reden het vuurwerk te verbieden. De 900 lichtgewonden en 385 zwaar gewonden die er in 2019 waren door vuurwerk, konden huisartsenposten en ziekenhuizen er niet bij hebben. Het totaalverbod werkte: er kwamen nog maar 108 vuurwerkslachtoffers naar het ziekenhuis en 275 slachtoffers met lichte verwondingen bij huisartsenposten.
Burgemeester Bruls van Nijmegen was vorig jaar de eerste die op nieuwjaarsdag zei dat er wat hem betreft ook komende jaarwisseling geen vuurwerk wordt afgestoken. In de Tweede Kamer dringen GroenLinks en Partij voor de Dieren - de initiatiefnemers van vorig jaar - opnieuw aan op een verbod. Maar waar medici vorig jaar aandrongen op een totaalverbod, bleef het dit jaar stiller. Zorgbaas Ernst Kuipers vertelde Kamerleden begin deze week dat het voor de zorg relevanter is om te horen wat de impact is van eindejaarsvieringen op het aantal besmettingen. Het aantal opnames van vuurwerkslachtoffers in ziekenhuizen is volgens hem beperkt . Ook verblijven slachtoffers er vaak maar kort.
De vuuwerkbranche verwacht dat het aantal vuurwerkslachtoffers dit jaar lager zal zijn in vergelijking met andere jaren waarin vuurwerk werd afgestoken. Gevaarlijk vuurwerk, zoals knallers en zogenoemde single shots, mogen niet meer worden verkocht.
Mooi.quote:
Laten ze er maar een mooi potje siervuurwerk van maken, kan het domme geknal (van die dingen die letterlijk niks anders doen dan knallen) de prullenbak in maar heb je wel het mooie van vuurwerkquote:
Knalvuurwerk is in 2020 verboden.quote:Op woensdag 17 november 2021 16:57 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Laten ze er maar een mooi potje siervuurwerk van maken, kan het domme geknal (van die dingen die letterlijk niks anders doen dan knallen) de prullenbak in maar heb je wel het mooie van vuurwerk
Oh ja, hoeraquote:Op woensdag 17 november 2021 17:15 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Knalvuurwerk is in 2020 verboden.
Beter*quote:Op woensdag 17 november 2021 17:19 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Oh ja, hoera![]()
Misschien wordt het dan toch nog net zo'n goede jaarwisseling als afgelopen keer
Ja, elke wijk een veldje. Iedereen die wil stoken er op en ze mogen er weer af als ze alles opgestookt en opgeruimd hebben.quote:Op woensdag 17 november 2021 17:50 schreef LitmanenAFCA het volgende:
Jammer ze moeten die rommel gewoon op 1 vaste plek doen van 12 tot half 1.
Mijn part tot 2 als ze dat leuk vinden.quote:Op woensdag 17 november 2021 18:59 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Ja, elke wijk een veldje. Iedereen die wil stoken er op en ze mogen er weer af als ze alles opgestookt en opgeruimd hebben.
Om 1:00 alles stil, laatste rondje champagne en lekker slapen.
Cobra nitraten….quote:Op woensdag 17 november 2021 19:53 schreef Discombobulate het volgende:
Heb laatst een doosje cobra nitraten gekregen van iemand, echt loeiharde knal. Illegaal of niet? Boeiend. Echt al een aantal jaar geleden dat ik vuurwerk afgestoken heb. Ik ga lekker met oud en nieuw het pakje opmaken.
Doosje ook, zitten nota bene in zakjes.quote:
Een nitraat is gewoon een stuk vuurwerk. Cobra is het merk. Wat is daar zo raar aan? Je hebt toch ook Coca Cola en Pepsi? Allebei 'cola'.quote:
5 in een zakje, 20 in een 'doosje'.quote:Op woensdag 17 november 2021 19:56 schreef Walterwhite64 het volgende:
[..]
Doosje ook, zitten nota bene in zakjes.
Cobra is geen merk…quote:Op woensdag 17 november 2021 19:56 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Een nitraat is gewoon een stuk vuurwerk. Cobra is het merk. Wat is daar zo raar aan? Je hebt toch ook Coca Cola en Pepsi? Allebei 'cola'.
Een nitraat is een omschrijving van een knaller in kartonkleur met een roze wikkel, gevuld met, je raad het al: nitraat.quote:Op woensdag 17 november 2021 19:56 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Een nitraat is gewoon een stuk vuurwerk. Cobra is het merk. Wat is daar zo raar aan? Je hebt toch ook Coca Cola en Pepsi? Allebei 'cola'.
Ik heb even gekeken en het 'trate' verward met 'nitraat' in m'n hoofd.quote:Op woensdag 17 november 2021 20:00 schreef Walterwhite64 het volgende:
[..]
Een nitraat is een omschrijving van een knaller in kartonkleur met een roze wikkel, gevuld met, je raad het al: nitraat.
Een cobra kenmerkt zich door de zwarte strakke wikkel met een slang erop. Muv de c8.
Het is je vergeven.😁quote:Op woensdag 17 november 2021 20:04 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ik heb even gekeken en het 'trate' verward met 'nitraat' in m'n hoofd.
Ik zeg toch net... Ik heb al jaren geen vuurwerk meer afgestoken.
Als we eerst alle schaatsen, auto's en keukenmessen ook maar verbieden en dan pas vuurwerk.quote:Op woensdag 17 november 2021 16:45 schreef potjecreme het volgende:
Dus we hebben weer een soort van lockdown voor de zorg maar kennelijk valt het wel mee
Goed punt. Dank voor je input. Ik wist het niet. Eerst vuurwerk verbieden en dan beginnen we volgend jaar met het schaatsen.quote:Op woensdag 17 november 2021 21:59 schreef SuperNeger het volgende:
Nog steeds geen officieel bericht dat het mag hoor. Zal niet te vroeg juichen.
Hoop natuurlijk dat het doorgaat omdat vuurwerk een mooie en veilige traditie is in tegenstelling dat een paar domme angstige media-verslaafde schaapjes denken.
[..]
Als we eerst alle schaatsen, auto's en keukenmessen ook maar verbieden en dan pas vuurwerk.
[ afbeelding ]
Ik heb inmiddels weer wat bijbesteld in Nederlandquote:Op donderdag 18 november 2021 08:14 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Goed punt. Dank voor je input. Ik wist het niet. Eerst vuurwerk verbieden en dan beginnen we volgend jaar met het schaatsen.
Feit is gewoon dat het pauper vuurwerk van Delano in de buurt kneiter irritant is. Organiseer iets moois of gewoon niet.quote:Op woensdag 17 november 2021 22:02 schreef SuperNeger het volgende:
Nee maar vuurwerk moet verboden worden! Want je hoort in november illegale knallers!
Ja illegale knallers. Dingen die je niet mag afsteken en verboden zijn buiten de 8 uurtjes per jaar dat je legaal vuurwerk mag afsteken. Ja daarom moeten we idd Nederlands consumentenvuurwerk ook maar verbieden. Je ziet de cijfers. 385 op 17 miljoen mensen! Schrikbarend hoog. En mijn arme hondje dat overal in de tuin pist. Oh ja en hoeveel slachtoffers door honden hebben we jaarlijks? Zullen er natuurlijk minder zijn dan 385of toch niet? hmmm wie zal het zeggen. Maar goed ik ga weer ff het nieuws kijken. VUURWERKOVERLAST. MILIEU. KLIMAAT. ENG!!!!!
Heb je het gehoord van die steekpartij? Delano had laatst op school iemand neergestoken.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:39 schreef LitmanenAFCA het volgende:
[..]
Feit is gewoon dat het pauper vuurwerk van Delano in de buurt kneiter irritant is. Organiseer iets moois of gewoon niet.
In principe hoeven we geen GO. Het is vorig jaar voor de vorige jaar wisseling verboden. Als we niks horen is het gewoon een GO. Dus lekker stoken maar weer dit jaar.quote:Op woensdag 17 november 2021 21:59 schreef SuperNeger het volgende:
Nog steeds geen officieel bericht dat het mag hoor. Zal niet te vroeg juichen.
Hoop natuurlijk dat het doorgaat omdat vuurwerk een mooie en veilige traditie is in tegenstelling dat een paar domme angstige media-verslaafde schaapjes denken.
[..]
Als we eerst alle schaatsen, auto's en keukenmessen ook maar verbieden en dan pas vuurwerk.
[ afbeelding ]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |