SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Afspraak maken kan via www.coronatest.nl , www.coronavaccinatie-afspraak.nl of telefoonnummer 0800-7070.
Helpen?
https://www.extrahandenvoordezorg.nl/
https://www.rodekruis.nl/hulp-in-nederland/ready2help/SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nederland:
• RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie
• Covid dashboard
• Voor de dagrapporten van ziekenhuisopnames: MedischInfo
• Zie ook BD Dataplan voor allerlei cijfers en statistieken, bv. per veiligheidsregio of gemeente
• Reconstructie NRC: Hoe Nederland de controle verloor
• Reconstructie NRC: Het testbeleid van de minister: te laat, te traag en niet goed doordacht
• Reconstructie Volkskrant: Een jaar in het voetspoor van vijf OMT-leden
• De Groene: Hoe Nederland werd overvallen door het virus
• De Groene: 'We moeten een coronageneraal hebben'
• Coronabeeld: Vaccinatie in beeld
• SignaalWaarde: wekelijkse podcast over coronastatistiek en coronacijfers
Internationaal:
• ECDC European Centre for Disease Prevention and Control
• WHO World Health Organisation
• Overzicht WHO
• Overzicht Worldometers
• Overzicht BNO News
• Spreadsheet met cijfers die user joyvke tot 15apr20 bijhield
• Wikipedia
• Dhr.John Campbell met een dagelijkse update
• Dit doet corona met je, als je pech hebt.
Wetenschap:
• Alle artikelen over Covid zijn gratis te lezen op de financial times
• Wetenschappelijk Covid19 HUB voor publicaties (dus voor wetenschappelijk geinteresseerden)
• Universiteitsindex Leiden
• De wetenschappelijke basis achter het Nederlandse coronabeleid (RIVM)
• Artikelen over effect van maatregelen zoals restaurants, winkels, scholen sluiten etc.:
Nature1,Nature2,JKMS,The Lancet,Science Magazine
• Artikelen over (niet-)medische mondkapjes:
University of Tokyo,PubMed/
Vaccinaties :quote:#Vaccinatie
➡️ Half april: 4 mln 💉
👉 meeste 80+ en mensen met hoog medisch risico
➡️ Begin mei: ruim 5 mln 💉
👉 70+
👉 half mei: 60+
➡️ Begin juni: 11 mln 💉
👉 juni: 50+/40+/30+
👉 juni/juli: 20+
➡️ Begin juli: iedereen die wil een 1e prik, 2/3 geheel gevaccineerd
https://t.co/nFVLkcHMAS
• https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
• Hugo de Jonge heeft gezegd dat wij in Nederland 8 januari beginnen met vaccinaties
• Volgorde vaccinaties Nederland (voorlopig?)
• Coronavirus Vaccine Tracker
• Vaccinatie tegen het coronavirus - Rijksoverheid
• Bestelde vacccins door Nederland (wanneer)
• Bestelde vacccins door Nederland (financieel)
• Wetenschappelijk onderzoek van resultaten bij deze vaccins:
Phase 1/2 Study Pfizer, Phase 1/2 Study Pfizer,Phase 2/3 Pfizer
Phase 1 Moderna,Phase 3 Moderna
Phase 1/2 Oxford,Phase 2/3 Oxford
• Hier de protocollen van:
Oxford/AstraZeneca, Pfizer, Moderna en Johnson&Johnson (Janssen).
Oversterfte met als oorzaak griep (2019) en Covid-19 (2020/2021)
Heb ik covid, verkoudheid of griep? (laat je sowieso testen!)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Dagelijkse ziekenhuiscijfers
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Niet elkaar uitmaken voor schapen of wappies
• "Covid is maar een griepje", muilkorven/mondluiers/angsthazen mag je ook voor je laten
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen onzinnige gifjes (on tour, nazi, etc.)
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Zweden gaat zijn gelijk krijgen.
Slechts 14 doden afgelopen maand in Zweden.
Helden daar!
https://twitter.com/sebrushworth/status/1430610857462009857?s=21![]()
Als je niet (bewust) kiest kun je ook niet aansprakelijk gehouden worden voor nevenschade, het is namelijk niet jouw keus geweestquote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:31 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
We gaan vanzelf wel zien hoeveel nevenschade ze acceptabel vinden daar op het Binnenhof.![]()
![]()
Frisse veulens is een compliment, en zijn zowel te vinden tussen de gevaccineerden als ongevaccineerden.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:28 schreef ipa84 het volgende:
Hoe groot is die groep? Want het OMT heeft het over 700.000 in Nederland en die zegt ook dat je voor hen niet de wereld op slot kan houden met NPI's. Ten tweede jij wilt niet dat ik jouw een anti-vaxxer noem prima, maar dan noem jij mensen die gevaccineerd zijn niet gevaccineerde frisse veulens.
Die groep immuun gecompromitteerden bestaat uit ouderen maar oa ook uit bv mensen met obesitas (13% van de bevolking). Maar de groep is vele malen groter uiteraard. Ik gok, 4 miljoen?![]()
Ik heb iig tegen man hier gezegd dat mochten ze het weer in hun hoofd halen om de scholen helemaal dicht te flikkeren (kan me eerlijk gezegd niet voorstellen en noodopvang gaat dan gewoon gebruikt worden als dat kan), we tijdelijk naar Zweden gaanquote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:36 schreef Newby6781 het volgende:
Zweden gaat zijn gelijk krijgen.
Slechts 14 doden afgelopen maand in Zweden.
Helden daar!
https://twitter.com/sebrushworth/status/1430610857462009857?s=21
Airbnb werkt ook daar fantastischOh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Welneequote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:38 schreef Za het volgende:
[..]
Frisse veulens is een compliment, en zijn zowel te vinden tussen de gevaccineerden als ongevaccineerden.
Die groep immuun gecompromitteerden bestaat uit ouderen maar oa ook uit bv mensen met obesitas (13% van de bevolking). Maar de groep is vele malen groter uiteraard. Ik gok, 4 miljoen?
En frisse veulens, WTF is dat nou weer
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Die snappen het daar wat beter ja. Zwedenquote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:39 schreef Molo het volgende:
[..]
Ik heb iig tegen man hier gezegd dat mochten ze het weer in hun hoofd halen om de scholen helemaal dicht te flikkeren (kan me eerlijk gezegd niet voorstellen en noodopvang gaat dan gewoon gebruikt worden als dat kan), we tijdelijk naar Zweden gaan
Airbnb werkt ook daar fantastisch![]()
![]()
![]()
Ik ben er wel bang voor dat het weer gaat gebeuren. Niet helemaal dicht, maar zo'n beetje elke week schoolsluitingen enzo. Er lijkt daar best veel weerstand te zijn bij een (kleine) groep.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:39 schreef Molo het volgende:
[..]
Ik heb iig tegen man hier gezegd dat mochten ze het weer in hun hoofd halen om de scholen helemaal dicht te flikkeren (kan me eerlijk gezegd niet voorstellen en noodopvang gaat dan gewoon gebruikt worden als dat kan), we tijdelijk naar Zweden gaan
Airbnb werkt ook daar fantastisch![]()
Ik zet haar gewoon bij school af, de groetenquote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:42 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik ben er wel bang voor dat het weer gaat gebeuren. Niet helemaal dicht, maar zo'n beetje elke week schoolsluitingen enzo. Er lijkt daar best veel weerstand te zijn bij een (kleine) groep.
Nee ok, maar goed. Het is dik kut ja. En ik heb er nul begrip meer voor.
Het had nooit mogen gebeuren maar nu mag en kan het echt niet meer gebeuren als iemand nog een greintje hersenen heeftOh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Het is zo'n middel waarvoor de drempel steeds lager wordt naar mate je het vaker hebt ingezet.Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)![]()
Ja, binnenkort allemaal binnen blijven, omdat dikke mensen graag beschermd willen worden tegen allerlei virussen omdat hun immuunsysteem niet goed reageert op vaccinatie!quote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:38 schreef Za het volgende:
[..]
Frisse veulens is een compliment, en zijn zowel te vinden tussen de gevaccineerden als ongevaccineerden.
Die groep immuun gecompromitteerden bestaat uit ouderen maar oa ook uit bv mensen met obesitas (13% van de bevolking). Maar de groep is vele malen groter uiteraard. Ik gok, 4 miljoen?Het leven is een groot feest, en jij bent ook uitgenodigd!![]()
De quarantaine van klassen iig wel jaquote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:45 schreef Janneke141 het volgende:
Het is zo'n middel waarvoor de drempel steeds lager wordt naar mate je het vaker hebt ingezet.Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Helaas, daar is nog niets van te zeggen.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:36 schreef Newby6781 het volgende:
Zweden gaat zijn gelijk krijgen.
Slechts 14 doden afgelopen maand in Zweden.
Helden daar!
https://twitter.com/sebrushworth/status/1430610857462009857?s=21
Het ging vorig jaar in november pas los in Zweden:![]()
![]()
Geef svp eens antwoord op je post waarin je klaagt over Israël nav een Duits onderzoek.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:46 schreef popje het volgende:
Ja, binnenkort allemaal binnen blijven, omdat dikke mensen graag beschermd willen worden tegen allerlei virussen omdat hun immuunsysteem niet goed reageert op vaccinatie!![]()
Die post was niet naar aanleiding van een post van jou, maar meer in het algemeen, omdat je zo vaak dingen quote over Israel, uit onderzoeken en van Twitter.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:53 schreef Za het volgende:
[..]
Geef svp eens antwoord op je post waarin je klaagt over Israël nav een Duits onderzoek.Het leven is een groot feest, en jij bent ook uitgenodigd!![]()
Ach ja, de Rutte-doctrine.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:38 schreef chratnox het volgende:
[..]
Als je niet (bewust) kiest kun je ook niet aansprakelijk gehouden worden voor nevenschade, het is namelijk niet jouw keus geweest![]()
Komt hij weer aan met zijn grafiekjesquote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:51 schreef Za het volgende:
[..]
Helaas, daar is nog niets van te zeggen.
Het ging vorig jaar in november pas los in Zweden:
[ afbeelding ]
14 doden zijn getallen waar wij alleen van kunnen dromen.
Zweden doet het nu veel beter dan ons door de Groepsimmuniteit aanpak. Helden![]()
![]()
Het is de realiteit, niet eens per se mensen met obesitas, maar bij een ieder met een verstoorde microbioom in de darmen is dat van invloed op het afweersysteem. Bv dun maar een slecht eetpatroon, ook gebruik van medicatie, alcohol etc.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:46 schreef popje het volgende:
Ja, binnenkort allemaal binnen blijven, omdat dikke mensen graag beschermd willen worden tegen allerlei virussen omdat hun immuunsysteem niet goed reageert op vaccinatie!![]()
Wanneer ga je hier gewoon eens open kaart spelen?quote:Op woensdag 25 augustus 2021 21:15 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Is niks BNW aan. Het is een simpele analyse van dit en veel van andere vergelijkbare artikelen met het oog op het verleden.
Het engste is nog dat zoveel mensen deze manier van denken klakkeloos aannemen.
Ik vind dat zorgelijk want het kan veel onnodig leed veroorzaken.Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam![]()
We moeten dat afwachten, grote kans dat het daar weer losgaat in november. Kijk naar Texas, de patronen van vorige jaar dienen zich aan op ongeveer dezelfde datum als in 2020.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 23:00 schreef Johannes788 het volgende:
Komt hij weer aan met zijn grafiekjes
14 doden zijn getallen waar wij alleen van kunnen dromen.
Zweden doet het nu veel beter dan ons door de Groepsimmuniteit aanpak. Helden
Groepsimmuniteit tegen Delta hebben ze daar ook niet vermoed ik.
[ Bericht 0% gewijzigd door Za op 25-08-2021 23:23:07 ]![]()
Wat doet die lobby dan precies?quote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:22 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het OMT wilde sowieso nog tot 20 september onderwijs met meer beperkingen, dus voorlopig hoeven we denk ik nog niet veel te verwachten. En de lerarenlobby helpt ook niet... helaas.Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam![]()
Dat is misschien wel irritant idd, maar Israël en de UK hebben een voorsprong op ons qua vaccinaties. Het is dus interessant daarheen te blijven kijken.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:54 schreef popje het volgende:
Die post was niet naar aanleiding van een post van jou, maar meer in het algemeen, omdat je zo vaak dingen quote over Israel, uit onderzoeken en van Twitter.![]()
Hun vergrijzende achterban proberen te beschermen tegen hoestende kinderen. Ik kan ze dat niet per se kwalijk nemen, maar in het belang van de leerlingen is het niet.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 23:08 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wat doet die lobby dan precies?Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)![]()
Misschien dan eens gaan onderzoeken waarom er zo weinig nieuw bloed beschikbaar is.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 23:10 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Hun vergrijzende achterban proberen te beschermen tegen hoestende kinderen. Ik kan ze dat niet per se kwalijk nemen, maar in het belang van de leerlingen is het niet.
En verder lijkt het me inderdaad nogal logisch dat je ook je eigen gezondheid een beetje in de gaten wil houden.Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam![]()
Omdat jongeren zich over het algemeen weinig aangetrokken voelen tot vakbonden, vanwege het stoffige imago.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 23:11 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Misschien dan eens gaan onderzoeken waarom er zo weinig nieuw bloed beschikbaar is.
En verder lijkt het me inderdaad nogal logisch dat je ook je eigen gezondheid een beetje in de gaten wil houden.
Ik zie verder niet waarom je nog zo panisch zou gaan lopen doen nadat je bent gevaccineerd. Kinderen hebben gewoon recht op les op locatie en die docenten worden daarvoor betaald. Als ze niet met kinderen in aanraking willen komen moeten ze ander werk zoeken.![]()
Ik denk eerder omdat jongeren weinig zin hebben in bepaald werk wat een bepaald salaris oplevert.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 23:14 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Omdat jongeren zich over het algemeen weinig aangetrokken voelen tot vakbonden, vanwege het stoffige imago.
Ik zie verder niet waarom je nog zo panisch zou gaan lopen doen nadat je bent gevaccineerd. Kinderen hebben gewoon recht op les op locatie en die docenten worden daarvoor betaald. Als ze niet met kinderen in aanraking willen komen moeten ze ander werk zoeken.
En top, dan gaan ze ander werk zoeken. Wie gaat ze vervangen?Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam![]()
Het is een soort prisoners dilemma. Ik ga geen lid worden van een bond die mijn belangen niet behartigt (en dat doen ze niet, gezien hun voorliefde voor verworven rechten en eerstegraders) en dat zal nog wel voor meer 'jongere' docenten gelden. Maar ik ben me er zeer van bewust dat ik daarmee het probleem deels in stand houd.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 23:11 schreef EttovanBelgie het volgende:
Misschien dan eens gaan onderzoeken waarom er zo weinig nieuw bloed beschikbaar is.
En dan kan ik mezelf met de beste wil van de wereld geen jongere meer noemen. Kun je nagaan.Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)![]()
En elke school doet waarschijnlijk weer anders.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 23:14 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Omdat jongeren zich over het algemeen weinig aangetrokken voelen tot vakbonden, vanwege het stoffige imago.
Ik zie verder niet waarom je nog zo panisch zou gaan lopen doen nadat je bent gevaccineerd. Kinderen hebben gewoon recht op les op locatie en die docenten worden daarvoor betaald. Als ze niet met kinderen in aanraking willen komen moeten ze ander werk zoeken.wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.![]()
4 miljoen? Dat is wel heel veel dat zal reuze meevallen. Ik denk dat alleen mensen boven de 75 (vanwege leeftijd en verzwakt immuunsysteem wat gewoon gebeurt op die leeftijd) en mensen die vanwege medicatie hun immuunsysteem moeten onderdrukken daar onder vallen. Maar voor 2020 bleven die ook gewoon in leven (en soms niet) bij de verschillende golven van respiratoire virussen die je in een jaar hebt.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 22:38 schreef Za het volgende:
[..]
Frisse veulens is een compliment, en zijn zowel te vinden tussen de gevaccineerden als ongevaccineerden.
Die groep immuun gecompromitteerden bestaat uit ouderen maar oa ook uit bv mensen met obesitas (13% van de bevolking). Maar de groep is vele malen groter uiteraard. Ik gok, 4 miljoen?
Om een voorbeeld te geven hier de vaccin effectiviteit van het griep vaccin van afgelopen 10 jaar.
Zoals je ziet werkt dat vaccin veel slechter dan het huidige corona vaccin. Heb jij je toen ook druk gemaakt om testen, mondkapjes en mensen met een zwak immuunsysteem?
[ Bericht 38% gewijzigd door ipa84 op 25-08-2021 23:59:47 ]![]()
Alleen al 1,3 mensen met obesitas.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 23:49 schreef ipa84 het volgende:
4 miljoen? Dat is wel heel veel dat zal reuze meevallen. Ik denk dat alleen mensen boven de 75 (vanwege leeftijd en verzwakt immuunsysteem wat gewoon gebeurt op die leeftijd) en mensen die vanwege medicatie hun immuunsysteem moeten onderdrukken daar onder vallen. Maar voor 2020 bleven die ook gewoon in leven (en soms niet) bij de verschillende golven van respiratoire virussen die je in een jaar hebt.
1,5 miljoen 75 plussers (eventueel overlap met groep obesitas).
Niet iedereen raakt besmet gelukkig, maar er is een grote risicogroep van mensen die wel gevaccineerd zijn, maar niet afdoende bescherming genieten.
Helaas hebben we gewoon heel weinig bedden, ookal voor griep indertijd.
Dat zal ertoe leiden dat er steeds weer maatregelen zullen zijn, ik verwacht al volgende maand.![]()
Ja nog effe solidair zijn met de ongevaccineerden. het is klaar hoor.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 00:04 schreef Za het volgende:
[..]
Alleen al 1,3 mensen met obesitas.
1,5 miljoen 75 plussers (eventueel overlap met groep obesitas).
Niet iedereen raakt besmet gelukkig, maar er is een grote risicogroep van mensen die wel gevaccineerd zijn, maar niet afdoende bescherming genieten.
Helaas hebben we gewoon heel weinig bedden, ookal voor griep indertijd.
Dat zal ertoe leiden dat er steeds weer maatregelen zullen zijn, ik verwacht al volgende maand.wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.![]()
Niet iedereen die te dik is heeft meteen een slecht werkend immuunsysteem (zeker na vaccinatie). Dat stond ook in je onderzoek wat je stuurde dat ze het vooral toedichtte aan ouderdom, medicatie en andere ziektes (wat niet vreemd is bij oude mensen). Als er nieuwe maatregelen komen is het vooral politieke angst.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 00:04 schreef Za het volgende:
[..]
Alleen al 1,3 mensen met obesitas.
1,5 miljoen 75 plussers (eventueel overlap met groep obesitas).
Niet iedereen raakt besmet gelukkig, maar er is een grote risicogroep van mensen die wel gevaccineerd zijn, maar niet afdoende bescherming genieten.
Helaas hebben we gewoon heel weinig bedden, ookal voor griep indertijd.
Dat zal ertoe leiden dat er steeds weer maatregelen zullen zijn, ik verwacht al volgende maand.![]()
Dat is me bekend, boven de 70 maar 20% werkzaam.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 23:49 schreef ipa84 het volgende:
Om een voorbeeld te geven hier de vaccin effectiviteit van het griep vaccin van afgelopen 10 jaar.
[ twitter ]
Zoals je ziet werkt dat vaccin veel slechter dan het huidige corona vaccin.Ja, dat doe ik al langer. In mijn eigen kring bv door nooit met verkoudheidssymptomen op bezoek te gaan bij ouderen, gewoon nooit gedaan, want in de groep zitten soms heel zwakke mensen.quote:Heb jij je toen ook druk gemaakt om testen, mondkapjes en mensen met een zwak immuunsysteem?
Daarnaast verdiep me er al jaren in hoe bv door antibiotica residu in vlees maar ook in alles wat van het land komt, onze microbioom en daarmee onze afweer beïnvloedt wordt.
Ik ben nooit voor een lockdown geweest, IMO werkt het averechts, maar vanwege de situatie in ons land verwacht ik dat de overheid weer over tot maatregelen, niet mijn keuze, ik heb vaak genoeg geageerd tegen de lockdown.![]()
Ja dat is absoluut wel het geval bij obesitas.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 00:09 schreef ipa84 het volgende:
Niet iedereen die te dik is heeft meteen een slecht werkend immuunsysteem![]()
Waar komt dit vandaan?quote:Op donderdag 26 augustus 2021 00:07 schreef _serial_ het volgende:
Ja nog effe solidair zijn met de ongevaccineerden. het is klaar hoor.
We hebben mogelijk iets van 4 miljoen immuun gecompromitteerden die waarschijnlijk gewoon volledig gevaccineerd zijn.
Daar mag je best solidair mee zijn, je kunt hen niet uitsluiten van de samenleving.![]()
Ik zou me inderdaad eerder druk maken over antibiotica resistente bacteriën die gekomen zijn door het teveel gebruiken van antibiotica in de vleesindustrie dan het coronavirus in de toekomst. Je moet voor de gein is opzoeken over de Russian Flu (de pandemie van 1889-1890). Daar was waarschijnlijk HCoV-OC43 de oorzaak van. Een coronavirus waar iedereen regelmatig mee in aanraking is gekomen. Ook zowat dezelfde symptomen zoals geen smaak en reuk meer hebben verkoudheidsklachten en ook longcovid klachten. Nu is het gewoon 1 van de verkoudheidsvirussen wat ook met het Sars-Cov2 gaat gebeuren door dat we er steeds opnieuw mee in aanraking komen.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 00:19 schreef Za het volgende:
[..]
Dat is me bekend, boven de 70 maar 20% werkzaam.
[..]
Ja, dat doe ik al langer. In mijn eigen kring bv door nooit met verkoudheidssymptomen op bezoek te gaan bij ouderen, gewoon nooit gedaan, want in de groep zitten soms heel zwakke mensen.
Daarnaast verdiep me er al jaren in hoe bv door antibiotica residu in vlees maar ook in alles wat van het land komt, onze microbioom en daarmee onze afweer beïnvloedt wordt.
Ik ben nooit voor een lockdown geweest, IMO werkt het averechts, maar vanwege de situatie in ons land verwacht ik dat de overheid weer over tot maatregelen, niet mijn keuze, ik heb vaak genoeg geageerd tegen de lockdown.![]()
Een andere aanvliegroute, in dit geval letterlijk, is om de markt het probleem van ongevaccineerden op te laten lossen:quote:COVID hospitalization averages $20K—and insurers want unvaccinated to pay up
Hospital care for seriously ill COVID-19 patients is costing the US health care system billions of dollars. And with vaccines highly effective at preventing hospitalization now widely and freely available to everyone over the age of 12, insurers and some businesses want the unvaccinated—who make up the vast majority of COVID-19 hospitalizations—to cover more of those costs.
This past June and July alone, the estimated cost of caring for unvaccinated people who were hospitalized for preventable cases of COVID-19 reached about $2.3 billion, according to a recent analysis by the Peterson Center on Healthcare and Kaiser Family Foundation. The analysis estimated that in those two months there were 113,000 unvaccinated people who were hospitalized primarily for COVID-19 and that their infection would have been prevented with vaccination. They then multiplied that number by $20,000, a rough estimate of the average cost of hospital care for COVID-19 patients, bringing the total to $2.3 billion.
And health insurers aren't the only ones tired of bearing the brunt of COVID care costs. In a memo to employees Wednesday, Delta Air Lines CEO Ed Bastian announced that, in addition to mandatory indoor masking and weekly COVID testing, unvaccinated workers will have to pay a $200 surcharge every month, starting November 1, in order to stay in the company's health care plan.
"The average hospital stay for COVID-19 has cost Delta $50,000 per person," Bastian wrote in the memo. "This surcharge will be necessary to address the financial risk the decision to not vaccinate is creating for our company. In recent weeks since the rise of the B.1.617.2 [delta] variant, all Delta [Air Lines] employees who have been hospitalized with COVID were not fully vaccinated." Additionally, starting September 30, unvaccinated employees will lose pay protection if they have to miss work due to a COVID-19 infection.
https://arstechnica.com/s(...)e-workers-200-month/![]()
Last week, Pfizer released updated data from its vaccine study showing that as of mid-March, the shots were 97% effective in preventing severe disease from COVID-19 up to six months later. The data also showed the shots’ efficacy against COVID-19 symptoms dropped slightly with time: it peaked at 96% efficacy 2 months after the shots were administered and fell to 84% after 6 months.
The Food and Drug Administration granted emergency use authorization for the company’s vaccine in December 2020 after reviewing earlier data from Pfizer’s ongoing study, which includes 44,000 participants. The data Pfizer released on July 28 includes six months of follow-up data that is required to get full FDA approval.
It is expected that in any long-term study, some participants will die. Clinical trials have to monitor deaths that occur during the study as a way to watch for any potential red flags.
Pfizer’s study states that fourteen people in the placebo group and 15 people in the vaccinated group died before January 2021. The vast majority of the deaths were unrelated to COVID-19. Only two people in the placebo group died of COVID-19 and one person in the vaccinated group died of COVID-19 pneumonia, according to additional Pfizer data obtained by The Associated Press. The rest of the deaths were due to other factors, including heart disease and heart attacks.
https://apnews.com/article/fact-checking-964291665925
PDF: https://www.google.com/ur(...)&cshid=1629935953127
[ Bericht 10% gewijzigd door Za op 26-08-2021 02:05:44 ]![]()
Het blijft jammer dat ook 'leermeesters' (hier die Prof) andere virussen en vaccinsuccessen gebruiken om die ter illustratie met Covid19 te vergelijken.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 23:49 schreef ipa84 het volgende:
[..]
4 miljoen? Dat is wel heel veel dat zal reuze meevallen. Ik denk dat alleen mensen boven de 75 (vanwege leeftijd en verzwakt immuunsysteem wat gewoon gebeurt op die leeftijd) en mensen die vanwege medicatie hun immuunsysteem moeten onderdrukken daar onder vallen. Maar voor 2020 bleven die ook gewoon in leven (en soms niet) bij de verschillende golven van respiratoire virussen die je in een jaar hebt.
Om een voorbeeld te geven hier de vaccin effectiviteit van het griep vaccin van afgelopen 10 jaar.
[ twitter ]
Zoals je ziet werkt dat vaccin veel slechter dan het huidige corona vaccin. Heb jij je toen ook druk gemaakt om testen, mondkapjes en mensen met een zwak immuunsysteem?
//--//
Het vergelijken suggereert een soort van gelijkheid die imo het nader beschouwdende, niet is (noch te maken).
Een 'fout' die zelfs vermaarde virologen - in publieksmedia althans - maken en zorgt dat een epidemiologische aanpak van (ooit) elders, ook door immunologen gemakshalve wordt gebruikt om die te porteren naar -en op Covid19.
De vraag die mij dan opdrijft, of die 'misleiding' bewust is en dan met welk doel zo systematisch lijkt plaats te vinden.?
Griep & hunner vaccins - als bekend - zijn fundamenteel anders. Buiten dat ze ook ingespoten worden en uiteindelijk allerlei antilichamen zullen veroorzaken, gaan de rest van vergelijkingen met die voor Covid19 mank.
Ik zou zelfs pleiten dat men elke andere vergelijking met ziekten of vaccins, compleet te negeren.
Als men al iets wil vergelijken, gebruik dan luchtweg overdraagbare verkoudheidsvirus (Rhino) dat ws heel wat minder indruk zal maken.
In de spoiler wat meer inhoudelijk dat Covid19 niet te vergelijken is met andere virussen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Deze post om aan te geven dat vergelijken alleen gebruikt zou moeten worden om het begin van een gedachte voor een stukje beeldvorming te geven.
Vergelijken, laat staan in maatregelen, zou niet zomaar moeten worden gehanteerd op grond van resultaten vanuit -en behaald voor andere virussen, om die dan gemakzuchtig te projecteren als dus ook van toepassing op Covid19.
"Dus voor Hugo, ga op je kont zitten en kijk naar de wedstrijd ipv het publiek.""On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."![]()
Dat klopt maar mensen die te dik zijn (wat mij duidt op een kwetsbraaheid) hebben doorgaans een (veel) actievere afweer die ze moet behoeden voor allerlei 'schade' vanwege hun 'dikheid' waarmee ze minder (afweer) reserves zullen hebben.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 00:09 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Niet iedereen die te dik is heeft meteen een slecht werkend immuunsysteem (zeker na vaccinatie). Dat stond ook in je onderzoek wat je stuurde dat ze het vooral toedichtte aan ouderdom, medicatie en andere ziektes (wat niet vreemd is bij oude mensen). Als er nieuwe maatregelen komen is het vooral politieke angst.
Los dat te dikke mensen tevens veel actievere 'zuurstofwisseling' zullen hebben die ze daarmee kwetsbaarder maakt voor Covid19."On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."![]()
moet jij eens oplettenquote:Op donderdag 26 augustus 2021 00:27 schreef Za het volgende:
Daar mag je best solidair mee zijn, je kunt hen niet uitsluiten van de samenleving.als die groep groot genoeg blijft dat het effect blijft hebben op mijn leven zie ik niet in waarom niet.
![]()
4 miljoen mensen in Nederland alleen die niet afdoende baat hebben bij vaccins en super kwetsbaar zijn. Ja hoor.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 02:21 schreef Vallon het volgende:
[..]
Dat klopt maar mensen die te dik zijn (wat mij duidt op een kwetsbraaheid) hebben doorgaans een (veel) actievere afweer die ze moet behoeden voor allerlei 'schade' vanwege hun 'dikheid' waarmee ze minder (afweer) reserves zullen hebben.
Los dat te dikke mensen tevens veel actievere 'zuurstofwisseling' zullen hebben die ze daarmee kwetsbaarder maakt voor Covid19.
De lijken stapelen zich op, ik zie het al, tenzij we allemaal iedereen in bescherming nemen
Onzin dit
Overgewicht zorgt voor hogere ontstekingswaarden en iets verminderde afweer, longproblemen zijn pas bij fors overgewicht een issue net als zuurstofgebruik.
Effect op bescherming middels vaccins valt wel mee. Zou fijn zijn als je iets onderbouwt met daadwerkelijke feiten en geen zelfverzonnen of zwaar buitensporige overdrijvingen die in je straatje passenOh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Ja dat lijkt me in beide landen nu echt wel definitief bekekenquote:Op donderdag 26 augustus 2021 07:23 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
[ twitter ]
Zero covid kan ook wel in de prullenbak daar inmiddels...
Benieuwd wanneer ze dat daar ook gaan inzien op hoog niveau en gaan toegevenOh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Overigens... Interessant!
Conclusie, liever wil je een infectie helemaal voorkomen vanwege ellende die er van komt als kwetsbare groep.
Echter als je toch besmet raakt, is bescherming wellicht beter en langduriger (zou kunnen waar het nu op lijkt), dan middels alleen vaccins.
Één vaccin na infectie werkt verdomde goed iig blijkt.
Wat is onderzoek toch mind blowing af en toe
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
NZ binnen een week verdubbeld. Exponentiële groei-genot.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 07:23 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
[ twitter ]
Zero covid kan ook wel in de prullenbak daar inmiddels...![]()
Erg mooiquote:Op donderdag 26 augustus 2021 07:23 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
[ twitter ]
Zero covid kan ook wel in de prullenbak daar inmiddels...![]()
Die geest is gelukkig uit de fles. Zal nu niet lang meer duren.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 07:23 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
[ twitter ]
Zero covid kan ook wel in de prullenbak daar inmiddels...Lege bekers in het gras
Modder op mijn schoenen
Verlang naar het moment
Dat we even niks meer moeten![]()
Ben benieuwd met wat voor totalitaire maatregelen Australië dan weer op de proppen gaat komen. Maximaal 10 meter van je huis af komen? Alleen binnen blijven anders naar binnen geknuppeld?quote:Op donderdag 26 augustus 2021 07:41 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Die geest is gelukkig uit de fles. Zal nu niet lang meer duren.![]()
Ik hoop het tegenovergestelde, dat ze meer naar de strategie van bijvoorbeeld Europese landen gaan.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 07:42 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ben benieuwd met wat voor totalitaire maatregelen Australië dan weer op de proppen gaat komen. Maximaal 10 meter van je huis af komen? Alleen binnen blijven anders naar binnen geknuppeld?Lege bekers in het gras
Modder op mijn schoenen
Verlang naar het moment
Dat we even niks meer moeten
Forum Opties Forumhop: Hop naar: