Mensen kunnen best veel zelf regelen als ze willen.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 12:36 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Er bestaat ook zoiets als faciliteren hè?
Maar ik denk wel dat we daar voorzichtig mee moeten zijn. Een fatsoenlijke woning is toch wel belangrijk. Tot je vijftigste op een studentenkamer is ook niet wenselijk.
Inderdaad maar helaas zit de overheid je vaak toch nogal in de weg als het gaat om creatievere oplossingen.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 12:42 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Mensen kunnen best veel zelf regelen als ze willen.
Huurprijzen in de vrije sector dalen al een tijdje:quote:Op dinsdag 27 juli 2021 18:05 schreef halfway het volgende:
Huurprijzen staan vast of stijgen, een huurverlaging is vloeken in de VVD kerk.
De bevolkingsgroei is niet het probleem en daarin de zeer beperkte migratie, die praktisch allemaal in speciale 'polenhotels' gaan wonen en van daaruit bijvoorbeeld de bouw draaiende houden al helemaal niet.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 12:16 schreef luxerobots het volgende:
Het grootste probleem is dat er te weinig huizen zijn. Dus er moet inderdaad flink bijgebouwd worden. Verder zijn er nog wel andere issues. Ik zal alle problemen kort samenvatten.
1. Er zijn te weinig huizen. De overheid moet bijbouwen en dan vooral op de plekken waar werk is en de mensen willen wonen.
2. De bevolking van Nederland groeit. Meer mensen betekent dat er ook meer woningen nodig zijn. Beperk de immigratie, laat alleen mensen toe die echt nodig zijn. En stop met het geven van voorrang op een woning aan mensen die hier nog nooit gewoond hebben en nog nooit iets bijgedragen hebben.
3. Maak het lastiger om huizen onder te verhuren. Dit drijft op een kunstmatige manier de prijs op.
De bevolking groeit continu, daar valt maar moeilijk tegenop te bouwen. Het lukt ons althans niet.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 19:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
De bevolkingsgroei is niet het probleem en daarin de zeer beperkte migratie, die praktisch allemaal in speciale 'polenhotels' gaan wonen en van daaruit bijvoorbeeld de bouw draaiende houden al helemaal niet.
Dit ben ik overigens met je eens. De woningbehoefte verandert ook, er is meer behoefte aan kleine woningen voor alleenstaanden en minder aan eengezinswoningen. Bovendien gaan ouderen minder voor naar het verzorgingstehuis en kunnen woningen dus ook niet doorschuiven.quote:Waarom er zo veel meer woningen nodig zijn, is omdat er veel meer alleenstaanden zijn. Veel meer singles die langer single blijven, veel meer ouderen die langer thuis wonen en veel meer gescheiden echtparen waardoor gezinnen plots 2 huizen moeten hebben in plaats van 1.
Er is dus niet zozeer minder behoefte aan gezinswoningen, het aantal singles met kinderen (al dan niet maar een paar dagen per week) is ook enorm gestegen en die willen toch gewoon een gezinswoning.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 20:10 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dit ben ik overigens met je eens. De woningbehoefte verandert ook, er is meer behoefte aan kleine woningen voor alleenstaanden en minder aan eengezinswoningen. Bovendien gaan ouderen minder voor naar het verzorgingstehuis en kunnen woningen dus ook niet doorschuiven.
Dit.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 12:02 schreef WammesWaggel het volgende:
Het probleem met tijdelijke woningen is dat ze uiteindelijk gewoon blijven staan, in Amsterdam staan er wijken zoals de Vogelbuurt die er slechts twintig jaar hadden moeten staan nu al zeg honderd jaar.
Dat is prijzig qua onderhoud.
Misschien liever iets meer investeren in echt duurzame woningen middels modulair bouwen.
Jouw positie is toch überhaupt niet op de Nederlandse woningmarkt? Je woont nota bene in Ierland (nee, dat had je in dit topic nog niet gezegd...)quote:Op dinsdag 27 juli 2021 12:32 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Denk je niet dat iemands eigen positie op de woningmarkt relevant is voor zo'n discussie dan?
De afgelopen jaren kwam de groei van de Nederlandse bevolking vooral door immigratie, en volgens het CBS gaat die trend gewoon door.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 20:17 schreef Hanca het volgende:
Dat neemt dus niet echt veel plek van woningen voor de rest in beslag. Mensen die hier wonen voor altijd willen heel iets anders dan de migranten, die meestal binnen 5 jaar en bijna altijd na 10 jaar al weer weg zijn (en dus ook niet echt zorgen voor bevolkingsgroei): https://nos.nl/artikel/23(...)a-tien-jaar-weer-weg
quote:Van de 1,5 miljoen mensen die er in de afgelopen twintig jaar bij kwamen in Nederland heeft 96 procent een migratieachtergrond. Dit zijn dan zowel immigranten als kinderen die in Nederland geboren zijn, maar wel migranten als ouders hebben. Rond 2070 verwacht het CBS dat Nederland voor 42 procent bestaat uit mensen met een migratieachtergrond. https://www.nu.nl/binnenl(...)sgroei-zet-door.html
Ik zeg niet dat de mening van die persoon irrelevant is maar het is natuurlijk wel een typische VVD koophuisbezittersmening. Die komen enkel op voor hun eigenbelang. Ikke ikke ikke en de rest kan stikke.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 20:30 schreef Leandra het volgende:
[..]
Jouw positie is toch überhaupt niet op de Nederlandse woningmarkt? Je woont nota bene in Ierland (nee, dat had je in dit topic nog niet gezegd...)
Hoe haal je het in je hoofd om een willekeurige user weg te zetten als "niet relevant voor de discussie" omdat die persoon een koopwoning heeft en jij dan maar gelijk aanneemt dat hij/zij VVD stemt.
Vrijwel ieders mening over de huizenmarkt in NL is relevanter dan de mening van iemand die in Ierland woont.
Dus eerst verzin je dat iemand een VVD'er is omdat hij/zij een koopwoning heeft en vervolgens besluit je dat iemands mening niet interessant is omdat iemand een VVD'er zou zijn?quote:Op dinsdag 27 juli 2021 21:21 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat de mening van die persoon irrelevant is maar het is natuurlijk wel een typische VVD koophuisbezittersmening. Die komen enkel op voor hun eigenbelang. Ikke ikke ikke en de rest kan stikke.
En ik ben nog altijd een Nederlander ondanks dat ik in Ierland woon hoor.
Dan moet je echt mijn posts beter lezen.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 21:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dus eerst verzin je dat iemand een VVD'er is omdat hij/zij een koopwoning heeft en vervolgens besluit je dat iemands mening niet interessant is omdat iemand een VVD'er zou zijn?
Als je een koopwoning hebt ben je volgens jou een VVD'er?
Of jij leest de posts beter waarop je reageert met "VVD-stemmer zeker?!"quote:Op dinsdag 27 juli 2021 22:05 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Dan moet je echt mijn posts beter lezen.
Een hoop van die huizen hebben iig een flinke make-over nodig, en waarschijnlijk niet alleen decoratief.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 22:21 schreef L_ het volgende:
Eens.
Maar het lastige aan de babyboomer / senioren generatie is, er wordt gestimuleerd om zo lang mogelijk zelfstandig in de eigen woning te blijven wonen.
Met thuiszorg op maat en dat soort dingen.
Ik denk dat huizen die vrijkomen door het overlijden van babyboomers tegen zal vallen.
Die conclusie klopt, dus om dat op te lossen is het van belang dat er ook voldoende sociale huur wordt gebouwd. Dat staat in mijn OP.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 22:40 schreef Leandra het volgende:
[..]
Of jij leest de posts beter waarop je reageert met "VVD-stemmer zeker?!"
Zelfs als iemand uitlegt dat de verhuurdersheffing er juist voor heeft gezorgd dat woningstichtingen minder nieuwbouw woningen zijn gaan bouwen en dat een hogere belasting op het bezitten van een huis waar je zelf niet woont de huurprijzen zeker niet lager zal maken trek je die conclusie al.
werkt niet.. bedrijven zullen niet verhuizen en mensen willen geen 2-3 uur per dag reizen voor woon-werk verkeerquote:Op dinsdag 27 juli 2021 12:16 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
Ik heb een tegenvoorstel wat het hele plan kan vervangen:
-zorgen voor goede OV verbindingen en (snel-)wegen naar de leeglopende gebieden.
Een stuk eenvoudiger en dit scheelt meteen een bataljon ambtenaren.
Op basis van het feit dat iemand iets uitlegt over de problematiek kun je iemand niet verwijten een VVD-stemmer te zijn.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 22:48 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Die conclusie klopt, dus om dat op te lossen is het van belang dat er ook voldoende sociale huur wordt gebouwd. Dat staat in mijn OP.
Dat is juist mijn punt. Nu moeten mensen wellicht 2-3 uur reizen. Ik geloof er in dat het overgrote deel van Nederland met goede verbindingen wel in een uurtje, anderhalf max op het werk moet kunnen zijn.quote:Op dinsdag 27 juli 2021 22:51 schreef mschol het volgende:
[..]
werkt niet.. bedrijven zullen niet verhuizen en mensen willen geen 2-3 uur per dag reizen voor woon-werk verkeer
Er staat toch in mijn OP dat een nieuw ministerie van woningbouw de woningen moet laten bouwen dmv publieke aanbesteding ?quote:Op dinsdag 27 juli 2021 22:56 schreef Leandra het volgende:
[..]
Op basis van het feit dat iemand iets uitlegt over de problematiek kun je iemand niet verwijten een VVD-stemmer te zijn.
En dat de sociale woningstichtingen minder woningen zijn gaan bouwen sinds ze de verhuurdersheffing moetem betalen is gewoon een feit, geen mening.
Als je het woningbezit hoger gaat belasten voor de woning waar men zelf niet woont worden de kosten voor de verhuurder hoger, en dat betekent dat de huur ook hoger zal worden.
Je hoeft geen VVD te stemmem om te snappen hoe dat werkt, of denk je ook dat iemand VVD stemt als hij je uitlegt dat het brood duurder zal worden als het bakkerspersoneel een loonsverhoging krijgt?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |