Dat was een tactische fout. Hij had op dat moment een gat van drie seconden en dat bleek niet genoeg. Hamilton reed wel weg van Verstappen in stint 1, maar Verstappen niet bij Hamilton in stint 2.quote:Op zondag 20 juni 2021 18:44 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Dat bleek wel bij de eerste stintToen kon hij ook niet ver genoeg wegrijden om een veilige pitstop te doen. En als Hamilton ervoor gezeten had, hadden we hetzelfde gezien, denk ik. Dan was Verstappen waarschijnlijk ook naar binnen gekomen voor een tweede stop en was het maar de vraag of Hamilton er net zoals bij de eerste stop voor had kunnen blijven en dus was hij buiten gebleven en hadden we hetzelfde scenario gehad.
Dan is er iets mis met je optics.quote:Op zondag 20 juni 2021 18:51 schreef jogy het volgende:
Qua snelheid is er een klein voordeel naar redbull toe lijkt het maar qua bandenslijtage doet Mercedes het beter.
Maar dat zijn vooral optics.
Maar dan had Lewis er alsnog voorbij gemoeten, nu was de gok dat Lewis het wel zou houden of dat Max zelf z’n banden zou slopen. Ik vind het geen zekerheidje dat Lewis met een 2e stop echt veel meer kans had gehadquote:Op zondag 20 juni 2021 18:48 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Dat is maar de vraag. Het was toch echt Verstappen die tijdens de tweede stint vrij duidelijk was dat hij dat niet ging volhouden tot aan het einde.
Hamilton wist zijn banden veel beter te houden, met een extra stop ga ik er vanuit dat Hamilton op het einde meer kans had gehad dan nu.
Dat bleek iig niet uit deze race. Bottas zat door zijn banden heen net als Hamilton. Perez had weliswaar nieuwere harde banden maar reed ruim 5 seconden weg van Bottas in 2 ronden of zoquote:Op zondag 20 juni 2021 18:41 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Ik denk vooral dat ze de luxe hebben om de banden wat te ontzien, door o.a. meer motorvermogen. Ik vermoed dat ze daardoor wat meer aerodynamische keuzes hebben. Maar goed, dat is natuurlijk speculeren op basis van hoe de auto's bewegen en dat is niet een hele sterke analyse.
Klopt. Maar de gok was dan geweest dat Hamilton zijn banden beter zouden zijn op het einde. Ook een gok, klopt, maar ik denk dat dat de betere optie was geweest.quote:Op zondag 20 juni 2021 18:54 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Maar dan had Lewis er alsnog voorbij gemoeten, nu was de gok dat Lewis het wel zou houden of dat Max zelf z’n banden zou slopen. Ik vind het geen zekerheidje dat Lewis met een 2e stop echt veel meer kans had gehad
Eens met dat laatste, maar het was ook weer niet zo dat Lewis Max volledig naar huis reed in de 1e stint. En Max had bij z’n 2e stop ook wel wat voorsprong opgebouwd inmiddels, dacht ik.quote:Op zondag 20 juni 2021 18:54 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Dan is er iets mis met je optics.
Zoals gezegd, in stint één reed Hamilton weg bij Verstappen, maar toen Verstappen er in stint 2 voor kwam lukte het hem niet om weg te rijden.
De verschillen zijn klein, maar de veronderstelling dat RedBull nu ineens de snelste wagen heeft vind ik echt voorbarig.
Ja, een klein beetje. Echt veel werd het nooit. En dat kwam imho vooral doordat Max Bottas in zijn spiegels had.quote:Op zondag 20 juni 2021 18:51 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Dat was een tactische fout. Hij had op dat moment een gat van drie seconden en dat bleek niet genoeg. Hamilton reed wel weg van Verstappen in stint 1, maar Verstappen niet bij Hamilton in stint 2.
Als deze race de enige race was geweest had je wel een punt kunnen hebben maar over het geheel genomen is Verstappen wel een paar keer lekker weggereden van de rest.quote:Op zondag 20 juni 2021 18:54 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Dan is er iets mis met je optics.
Zoals gezegd, in stint één reed Hamilton weg bij Verstappen, maar toen Verstappen er in stint 2 voor kwam lukte het hem niet om weg te rijden.
De verschillen zijn klein, maar de veronderstelling dat RedBull nu ineens de snelste wagen heeft vind ik echt voorbarig.
Die voorsprong van Max was iets van 1,3 sec ofzo, omdat Hamilton een fout maakte.quote:Op zondag 20 juni 2021 18:56 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Eens met dat laatste, maar het was ook weer niet zo dat Lewis Max volledig naar huis reed in de 1e stint. En Max had bij z’n 2e stop ook wel wat voorsprong opgebouwd inmiddels, dacht ik.
In welke races is Verstappen weggereden dan? Monaco en Bakoe, dat zij circuits met veel langzame en middensnelle bochten, waar Mercedes het gewoon niet heeft.quote:Op zondag 20 juni 2021 18:59 schreef jogy het volgende:
[..]
Als deze race de enige race was geweest had je wel een punt kunnen hebben maar over het geheel genomen is Verstappen wel een paar keer lekker weggereden van de rest.
Verstappen is best een kunstenaar met zijn auto hoor maar zelfs hij kan de redbull niet voorbij zijn limieten rijden. Dus ja, de redbull lijkt uiteindelijk net iets meer robuuste kracht/snelheid te hebben maar de Mercedes de betere balans, zoiets.
Maar uiteindelijk zien we het wel bij de komende races wie er voor wie blijft en wie er wegrijdt bij wie.
Monaco en Baku zijn niet echt goede voorbeelden. Ben benieuwd wat RB baan Oostenrijk gaat brengen nu Mercedes op hun vesting geklopt is.quote:Op zondag 20 juni 2021 18:59 schreef jogy het volgende:
[..]
Als deze race de enige race was geweest had je wel een punt kunnen hebben maar over het geheel genomen is Verstappen wel een paar keer lekker weggereden van de rest.
Verstappen is best een kunstenaar met zijn auto hoor maar zelfs hij kan de redbull niet voorbij zijn limieten rijden. Dus ja, de redbull lijkt uiteindelijk net iets meer robuuste kracht/snelheid te hebben maar de Mercedes de betere balans, zoiets.
Maar uiteindelijk zien we het wel bij de komende races wie er voor wie blijft en wie er wegrijdt bij wie.
Dat zagen we in de uitslag.quote:Op zondag 20 juni 2021 19:01 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
In welke races is Verstappen weggereden dan? Monaco en Bakoe, dat zij circuits met veel langzame en middensnelle bochten, waar Mercedes het gewoon niet heeft.
Zelfs op het korte rechte stuk in Monaco won de Mercedes tijd op de RB
Deze race was het vooral andersom en won Verstappen op het rechte stuk en verloor wat tijd in de bochten.quote:Op zondag 20 juni 2021 19:01 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
In welke races is Verstappen weggereden dan? Monaco en Bakoe, dat zij circuits met veel langzame en middensnelle bochten, waar Mercedes het gewoon niet heeft.
Zelfs op het korte rechte stuk in Monaco won de Mercedes tijd op de RB.
Je zegt het echt verkeerd om. De Mercedes heeft de meeste robuuste kracht, de RB de betere bochten snelheid en misschien balans.
Wat zagen we in welke uitslag?quote:Op zondag 20 juni 2021 19:05 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat zagen we in de uitslag.
Komaan, de auto's zijn gewoon volledig aan elkaar gewaagd momenteel en de verschillen komen van trackpositie, tactiek en op sommige circuits is de een in het voordeel en op andere de andere auto.
Het is gewoon een mooi seizoen zo met volop strijd tussen 2 teams en liefst zou ik meer teams zien maar twee is al een hele vooruitgang over de laatste jaren.
Hamilton zegt nu na de race dat RB sneller is op het rechte stuk. Dus dat zegt wel wat over het motorvermogen, lijkt me. Of mischien heeft het meer te maken met hoeveel downforce ze gebruiken mischien?quote:Op zondag 20 juni 2021 19:08 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Wat zagen we in welke uitslag?
Verder met je eens. Het verschilt per circuit. Maar dat RB juist op Bakoe en Monaco wint en je toch zag dat de Mercedes daar op het rechte stuk sneller was, zegt wel wat over het motorvermogen lijkt me.
Hoe dan ook, de auto's zitten dochter bij elkaar dan ooit. En dat een race als vandaag op tactiek door RB wordt gewonnen zegt heel veel over de verdere kansen van Verstappen. Want op andere circuits is een betere tactiek niet nodig en kan het op pure raceskills of dankzij een betere afstelling.
quote:"We've got to find some pace, that's for sure," Hamilton said.
"You can see most of the time we lost today was just on the straights, so we've got to definitely dig deep, try to figure out why that is, whether it's power or drag. But we've still got a good package."
https://www.motorsport.co(...)-verstappen/6590088/
Maar zag je ook wat de prijs was voor die snelheidswinst op het rechte stuk? Dat gezwabber in de bochten kost niet alleen tijd, dat kost ook banden.quote:Op zondag 20 juni 2021 19:07 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Deze race was het vooral andersom en won Verstappen op het rechte stuk en verloor wat tijd in de bochten.
Ik denk dat laatste, op basis van het weggedrag bij uitkomst van de bochten. Bij F1tv maakte ze die opmerking trouwens ook.quote:Op zondag 20 juni 2021 19:10 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Hamilton zegt nu na de race dat RB sneller is op het rechte stuk. Dus dat zegt wel wat over het motorvermogen, lijkt me. Of mischien heeft het meer te maken met hoeveel downforce ze gebruiken mischien?
RBR of iig Max reed met minder downforcequote:Op zondag 20 juni 2021 19:10 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Hamilton zegt nu na de race dat RB sneller is op het rechte stuk. Dus dat zegt wel wat over het motorvermogen, lijkt me. Of mischien heeft het meer te maken met hoeveel downforce ze gebruiken mischien?
[..]
Kijk naar de achtervleugel. Dat scheelde de helft met MB dit weekend. RBR heeft sinds monaco wat nieuws op de dif, daarmee creeren ze blijkbaar een hele goede mechanische grip.quote:Op zondag 20 juni 2021 19:10 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Hamilton zegt nu na de race dat RB sneller is op het rechte stuk. Dus dat zegt wel wat over het motorvermogen, lijkt me. Of mischien heeft het meer te maken met hoeveel downforce ze gebruiken mischien?
Klopt. En de high rake is sowieso wat minder goed voor de banden. Maar daardoor kun je wel met minder downforce op de achtervleugel rijden zoals vandaag zonder tijd te verliezen. Mercedes kon dat niet.quote:Op zondag 20 juni 2021 19:10 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Maar zag je ook wat de prijs was voor die snelheidswinst op het rechte stuk? Dat gezwabber in de bochten kost niet alleen tijd, dat kost ook banden.
Ok, dus motorvermogen is geen punt? Eerst zeg je dat dit wel zo is, namelijk. Mischien reed Mercedes met andere downforce in Monaco en konden ze daardoor sneller zijn op het rechte eind dan RB?quote:Op zondag 20 juni 2021 19:11 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Ik denk dat laatste, op basis van het weggedrag bij uitkomst van de bochten. Bij F1tv maakte ze die opmerking trouwens ook.
Als Mercedes gewoon sneller is kan Max geen P1 pakken en ze op de baan inhalen, he? Tenzij Max een shortcut heeft gevonden op de baan en minder afstand rijd.quote:Op zondag 20 juni 2021 19:13 schreef mikieu het volgende:
[..]
Kijk naar de achtervleugel. Dat scheelde de helft met MB dit weekend. RBR heeft sinds monaco wat nieuws op de dif, daarmee creeren ze blijkbaar een hele goede mechanische grip.
Verder was de Mercedes dit weekend gewoon iets sneller, Max heeft ze in de Q gepakt en RBR in de race.
En normaliter hoeft Mercedes dat niet, omdat ze meer motorvermogen hebben. Althans, over de afgelopen jaren zijn ze in elk geval niet gewend dat ze dat soort keuzes in extreme moeten maken.quote:Op zondag 20 juni 2021 19:14 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Klopt. En de high rake is sowieso wat minder goed voor de banden. Maar daardoor kun je wel met minder downforce op de achtervleugel rijden zoals vandaag zonder tijd te verliezen. Mercedes kon dat niet.
Jeetje. De ene week word ik voor Max-fanboy uitgemaakt en nu ben ik Mercedes fan. Nu weet ik het ook niet meer hoor.quote:Op zondag 20 juni 2021 19:15 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ok, dus motorvermogen is geen punt? Eerst zeg je dat dit wel zo is, namelijk. Mischien reed Mercedes met andere downforce in Monaco en konden ze daardoor sneller zijn op het rechte eind dan RB?
Ik vind het prima dat jij fan bent van Mercedes maar je argumentatie zwabbert een beetje. Ik ga ervan uit dat de auto's min of meer gelijk zijn en dat het verschil komt uit andere factoren momenteel.
Dat kan tactiek zijn, de baan in kwestie of de rijder. Maar volgens mij is het momenteel niet de auto of de motor die de doorslag geeft.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |