Dat doen ze dus ook, en niet complex. Zij bieden gewoon een centrale database aan met alle publieke sleutels van goedgekeurde instanties die bewijzen mogen leveren.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:03 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het wordt een vrij complexe interpretatie op die manier, tenzij de EU gaat voorzien in een centrale manier om te versleutelen/ontsleutelen.
En waarvoor.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:04 schreef WheeledWarrior het volgende:
De discussie wordt nu wel heel technisch hier.
Volgens mij is de basisvraag gewoon of je dit allemaal moet willen en zo ja, voor hoe lang.
Dit klopt inderdaad, elk land heeft een database met de public keys van instantiesquote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:05 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
Maar zou de EU daar niet een platform voor gaan opzetten? Dus Scanner -> EU platform -> specifieke landendatabase? Dus alle scanners uit alle landen kunnen verbinding maken met dat EU platform en die distribueert de requests naar het specifieke land toe. Ik dacht altijd te begrijpen dat dat het idee was..
Hmm, dat vraag ik me af. Als je ziet hoe makkelijk het nu in een aantal landen gaat (Denemarken, Duitsland...) zou het me verbazen als het in geen enkel land heel breed ingezet zal gaan worden.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:07 schreef miss_sly het volgende:
Verder is het niet van belang, wat mij betreft. Niet voor horeca, hotels, musea of wat dan ook. En ik geloof ook niet dat dat gaat gebeuren, binnen de EU in ieder geval.
Goed punt, ik denk dat je het niet moet willen overigens en dat de manier van implementeren een van de redenen is. De hele discussie is begonnen met het bericht dat er toch meer data getoond wordt dan dat er volgens NL gewenst is, waarna het escaleerde tot welke data op de QR-code moet staan en of er een back-end nodig is voor verificatie. Verder is het meer een DIG-discussie geworden inderdaadquote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:04 schreef WheeledWarrior het volgende:
De discussie wordt nu wel heel technisch hier.
Volgens mij is de basisvraag gewoon of je dit allemaal moet willen en zo ja, voor hoe lang.
Ik kan me dat echt niet voorstellen. Voor een hotel wellicht nog, omdat een gast daar meerdere dagen verblijft, maar voor een etentje of een bezoekje aan een bezienswaardigheid of museum? Dat gaat zoveel gedoe opleveren dat het niet rendeert, denk ik.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:08 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Hmm, dat vraag ik me af. Als je ziet hoe makkelijk het nu in een aantal landen gaat (Denemarken, Duitsland...) zou het me verbazen als het in geen enkel land heel breed ingezet zal gaan worden.
Ik vind ook dat we dezelfde voorwaarden moeten hanteren, maar aangezien landen vrij zijn om te bepalen welke voorwaarden zij daaraan stellen lijkt me dat wensdenken.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:07 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En waarvoor.
Ik begrijp vooralsnog best dat het voor reizen gebruikt kan worden. Ook binnen Europa. Ik vind wel dat we binnen de EU dezelfde voorwaarden moeten hanteren, zodat je niet het ene land niet binnen komt en het andere wel.
Verder is het niet van belang, wat mij betreft. Niet voor horeca, hotels, musea of wat dan ook. En ik geloof ook niet dat dat gaat gebeuren, binnen de EU in ieder geval.
Dit soort berichten doen mij anders vermoeden:quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:10 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik kan me dat echt niet voorstellen. Voor een hotel wellicht nog, omdat een gast daar meerdere dagen verblijft, maar voor een etentje of een bezoekje aan een bezienswaardigheid of museum? Dat gaat zoveel gedoe opleveren dat het niet rendeert, denk ik.
quote:Winkeliers minder enthousiast
Kritiek komt er uit de hoek van de winkeleigenaars. Want ook in winkels is een negatieve coronatest verplicht, met uitzondering van de drogisterijen en de supermarkten. En dat blijkt voor veel mensen toch een te hoge drempel voor een 'lekker dagje winkelen'.
Volgens een enquête van koepelorganisatie voor de handel HDE komen er 70 procent minder klanten door de testplicht. Beleidsmakers hopen dat dat vooral met gewenning te maken heeft. Ook bedrijfsleider Frank heeft een hoopvolle boodschap: "Als ze voor het restaurant of de biergarten dan toch al getest zijn, dan kunnen ze meteen daarna gaan shoppen."
En dan volgt meteen de vraag: waarom moet er dan data getoond worden? Kan de EU niet gewoon een request naar het specifieke land doen met: heeft _serial_ min. drie weken geleden een 2e shot AZ, Pfizer of Moderna gehad? Return Yes/No, show Groen Vinkje. Hoeft er ook geen douanebeambte een lijst met vaccins die wel of niet goed zijn bij te houden en te checken.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:11 schreef _serial_ het volgende:
Ik kwam deze ook nog tegen:
Interoperability of health certificates
Trust framework
[ afbeelding ]
En dat is een andere discussie, namelijk hoe soeverein de verschillende lidstaten kunnen en mogen zijn in zo'n geval. En dat heeft dus meer te maken met hoe de EU op dit moment is ingericht.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:10 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik vind ook dat we dezelfde voorwaarden moeten hanteren, maar aangezien landen vrij zijn om te bepalen welke voorwaarden zij daaraan stellen lijkt me dat wensdenken.
Ik heb niet het idee dat je ook maar enigszins snapt hoe asymmetrische encryptie werkt. De private key van de versleutelende instantie is enkel bij die instantie bekend. Zeg de GGD of alle instanties. De public key (de naam zegt het al) is publiekelijk beschikbaar voor iedereen. Die public key is voldoende voor de ontvangende partij om de informatie te lezen.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:03 schreef chratnox het volgende:
[..]
De discussie was juist dat er geen backend calls gemaakt werden. Je kan idd prima wat je wil in een QR code stoppen en die decoden, maar dan moet je daarna dus de ciphertext gaan decrypten. Het decrypten van die ciphertext houdt in dat je de keys nodig hebt van de partij die het versleuteld heeft.
Het wordt een vrij complexe interpretatie op die manier, tenzij de EU gaat voorzien in een centrale manier om te versleutelen/ontsleutelen.
Maargoed, toegegeven, tot nu toe is het allemaal gokken. De implementatie van de Europese check is nog geen onderdeel van de CoronaCheck app, dus we kunnen niet anders dan gissen hoe ze het implementeren.
Net even zitten zoeken naar de architectuur van het "Digital Green Certificate", zij spreken overigens heel specifiek over luchtvaartmaatschappijen die die informatie kunnen checken:
[..]
https://ec.europa.eu/heal(...)rtificates_v2_en.pdf
No vaccin, No infection, No test , rood vinkjequote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:14 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
En dan volgt meteen de vraag: waarom moet er dan data getoond worden? Kan de EU niet gewoon een request naar het specifieke land doen met: heeft _serial_ min. drie weken geleden een 2e shot AZ, Pfizer of Moderna gehad? Return Yes/No, show Groen Vinkje. Hoeft er ook geen douanebeambte een lijst met vaccins die wel of niet goed zijn bij te houden en te checken.
Dat is de discussie waar het hier om gaat. Het is nodig om meer details te delen op Europees niveau dan op nationaal niveau omdat landen zelf willen kunnen bepalen met welke vaccinatie ze mensen wel of niet toestaan.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:15 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En dat is een andere discussie, namelijk hoe soeverein de verschillende lidstaten kunnen en mogen zijn in zo'n geval. En dat heeft dus meer te maken met hoe de EU op dit moment is ingericht.
Is het een idee om hier een apart topic over te maken?quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:16 schreef Monolith het volgende:
Ik heb niet het idee dat je ook maar enigszins snapt hoe asymmetrische encryptie werkt. De private key van de versleutelende instantie is enkel bij die instantie bekend. Zeg de GGD of alle instanties. De public key (de naam zegt het al) is publiekelijk beschikbaar voor iedereen. Die public key is voldoende voor de ontvangende partij om de informatie te lezen.
Precies, daar gaat echt niet de meerderheid aan meedoen als het nog heel lang duurt. Nu zijn er veel mensen die zich daarnaar willen schikken, omdat ze al zo lang niets hebben kunnen doen. Maar als het nieuwe er weer vanaf is, de ziekenhuizen weer op gewone sterkte draaien en er geen echte dreiging meer aan te wijzen is, zullen meer en meer mensen er genoeg van hebben en niet meer mee willen doen.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:12 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dit soort berichten doen mij anders vermoeden:
https://nos.nl/artikel/23(...)t-door-de-teststraat
Maar het is inderdaad de vraag hoe lang dit 'leuk' blijft. Aan het begin krijg je een hoop die-hards die zo hard snakken naar dat biertje dat ze dan maar die staaf voor lief nemen.
[..]
Ik begrijp prima hoe asymmetrische encryptie werkt, wellicht heb ik het niet goed verwoord, dat kan.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:16 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik heb niet het idee dat je ook maar enigszins snapt hoe asymmetrische encryptie werkt. De private key van de versleutelende instantie is enkel bij die instantie bekend. Zeg de GGD of alle instanties. De public key (de naam zegt het al) is publiekelijk beschikbaar voor iedereen. Die public key is voldoende voor de ontvangende partij om de informatie te lezen.
Een keer testen om iets te doen is iets wat de mensen nog wel willen doen, bv 1x een voetbalwedstrijd of 1x een evenement. Maar zodra het meer dan 1x moet, wordt het al snel heel tijdrovend, en zullen de meeste mensen zoiets hebben, laat maar, ik blijf wel thuis.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:17 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Precies, daar gaat echt niet de meerderheid aan meedoen als het nog heel lang duurt. Nu zijn er veel mensen die zich daarnaar willen schikken, omdat ze al zo lang niets hebben kunnen doen. Maar als het nieuwe er weer vanaf is, de ziekenhuizen weer op gewone sterkte draaien en er geen echte dreiging meer aan te wijzen is, zullen meer en meer mensen er genoeg van hebben en niet meer mee willen doen.
Ze willen een offline workflow behouden als mogelijkheid en ze willen dat de informatie bij de houder blijft, en er dus geen informatie in de publiekelijk bevraagbare databases staat.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:14 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
En dan volgt meteen de vraag: waarom moet er dan data getoond worden? Kan de EU niet gewoon een request naar het specifieke land doen met: heeft _serial_ min. drie weken geleden een 2e shot AZ, Pfizer of Moderna gehad? Return Yes/No, show Groen Vinkje. Hoeft er ook geen douanebeambte een lijst met vaccins die wel of niet goed zijn bij te houden en te checken.
Rood vinkje, dat klinkt wel als een goed idee ja: geen van bovenstaande maar ja, ook niet ziek, dus kom maar door. Dus hebben we straks een groen vinkje (wel test/vaccin/infectie), groen kruis (geen vaccin maar negatieve sneltest), rood vinkje (geen van bovenstaande maar kerngezond en geen klachten) en rood kruis (geen van bovenstaande en wel klachten). Klinkt als een goed ideequote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:16 schreef _serial_ het volgende:
[..]
No vaccin, No infection, No test , rood vinkje
Er zijn zaken die niet onder EU of Schengen competentie vallen en volksgezondheid is daar een van. Dat stelt de EU of Schengen niet buiten werking noch heft het bestaan ervan op, het geeft alleen aan dat de natiestaten van de EU exact dat zijn, natiestaten met soevereiniteit.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:16 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat is de discussie waar het hier om gaat. Het is nodig om meer details te delen op Europees niveau dan op nationaal niveau omdat landen zelf willen kunnen bepalen met welke vaccinatie ze mensen wel of niet toestaan.
Dan is er dus geen één Europa meer, dan is er geen Schengen meer, dan zijn er gewoon meerdere landen die toevallig op hetzelfde continent liggen.
Lijkt me sowieso wel komisch. Als je naar Duitsland wil vliegen word je tegengehouden omdat je geen vaccinatie hebt. Pak je de auto kom je prima waar je wezen moet.
Ik deel niet je mening dat Schengen al dood is, overigens.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:16 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat is de discussie waar het hier om gaat. Het is nodig om meer details te delen op Europees niveau dan op nationaal niveau omdat landen zelf willen kunnen bepalen met welke vaccinatie ze mensen wel of niet toestaan.
Dan is er dus geen één Europa meer, dan is er geen Schengen meer, dan zijn er gewoon meerdere landen die toevallig op hetzelfde continent liggen.
Lijkt me sowieso wel komisch. Als je naar Duitsland wil vliegen word je tegengehouden omdat je geen vaccinatie hebt. Pak je de auto kom je prima waar je wezen moet.
Dat denk ik ook, inderdaad. Dat hele testenvoortoegang-gebeuren is geen lang leven beschoren. En zo zal het ook zijn in DL en in de andere EU-landen. Mensen zijn niet langdurig zo gemakkelijk te bespelen, denk ik.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:19 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Een keer testen om iets te doen is iets wat de mensen nog wel willen doen, bv 1x een voetbalwedstrijd of 1x een evenement. Maar zodra het meer dan 1x moet, wordt het al snel heel tijdrovend, en zullen de meeste mensen zoiets hebben, laat maar, ik blijf wel thuis.
Dat ligt er maar net aan hoe je het in wilt richten. Als je ook rotatie wilt toevoegen, dan zal er wel iets van een centrale autoriteit moeten zijn anders moet je elke keer software gaan updaten. Maar het hoeft niet. Je kunt ook gewoon gecoordineerd private keys uitleveren en de public key openbaar maken, zodat iedereen die wil hem kan gebruiken.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:19 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik begrijp prima hoe asymmetrische encryptie werkt, wellicht heb ik het niet goed verwoord, dat kan.
Ik bedoelde meer dat er dan een QR code is waaruit afgeleid moet worden met welke sleutel dat ontsleuteld moet worden. Daar is een call met de backend van de EU voor nodig, om de juiste sleutel te gebruiken.
Maargoed, er komen opmerkingen of dit niet in een ander topic kan, dus laten we het daar maar bij laten.
Nouja, groot deel heeft dalijk een prik gehad en dan is het overal doorlopen.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:23 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat denk ik ook, inderdaad. Dat hele testenvoortoegang-gebeuren is geen lang leven beschoren. En zo zal het ook zijn in DL en in de andere EU-landen. Mensen zijn niet langdurig zo gemakkelijk te bespelen, denk ik.
Er lopen hier imo wel twee dingen een beetje door elkaar heen, namelijk wat "de burger" wil en wat de beleidsmaker wil. Die eerste heeft duidelijk over het algemeen niet zo heel veel zin in de testsamenleving (zie oa de tests bij Efteling en universiteiten waaruit bleek dat er weinig animo was), maar het demissionaire kabinet wil dit duidelijk perse nog even af kunnen vinken. Ik denk dat we een halfslachtige invoering gaan zien, waarbij er een hoop gemopperd wordt door zowel klanten als uitbaters, en het circus dan met een smoesje na een paar maanden weer verdwijnt.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:19 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Een keer testen om iets te doen is iets wat de mensen nog wel willen doen, bv 1x een voetbalwedstrijd of 1x een evenement. Maar zodra het meer dan 1x moet, wordt het al snel heel tijdrovend, en zullen de meeste mensen zoiets hebben, laat maar, ik blijf wel thuis.
Ben nu drie keer naar een voetbalwedstrijd geweest en drie keer laten testen. Eigenlijk wel ideaal, was elke keer praktisch de enige in een vrijwel lege teststraat. Maar heb dan ook nog eens de luxe dat ik er vrijwel naast woon.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:19 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Een keer testen om iets te doen is iets wat de mensen nog wel willen doen, bv 1x een voetbalwedstrijd of 1x een evenement. Maar zodra het meer dan 1x moet, wordt het al snel heel tijdrovend, en zullen de meeste mensen zoiets hebben, laat maar, ik blijf wel thuis.
Ik ga ervan uit dat dat het scenario is, inderdaad.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:25 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Nouja, groot deel heeft dalijk een prik gehad en dan is het overal doorlopen.
Hopelijk zijn de ziekenhuizen dan ook zo goed als leeg en kunnen deze initiatieven lekker door de shredder zoals in Israël.
Aangezien ze een lijst met valide uitgevers in willen richten zal er iets van een centrale autoriteit moeten zijn. Dat is (voor zover ik kan zien) het eHealth systeem van Europa.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:24 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat ligt er maar net aan hoe je het in wilt richten. Als je ook rotatie wilt toevoegen, dan zal er wel iets van een centrale autoriteit moeten zijn anders moet je elke keer software gaan updaten. Maar het hoeft niet. Je kunt ook gewoon gecoordineerd private keys uitleveren en de public key openbaar maken, zodat iedereen die wil hem kan gebruiken.
Welk vaccin iemand gehad heeft is alleen geen zaak van volksgezondheid meer. Een land heeft besloten dat een bepaald vaccin voldoende werkt, dus dat vaccin wordt gebruikt. Dat is een zaak van volksgezondheid in dat land. Als een ander land het er niet mee eens is is dat iets wat ze met het land uit moeten vechten, niet de burgers mee lastig vallen.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:21 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Er zijn zaken die niet onder EU of Schengen competentie vallen en volksgezondheid is daar een van. Dat stelt de EU of Schengen niet buiten werking noch heft het bestaan ervan op, het geeft alleen aan dat de natiestaten van de EU exact dat zijn, natiestaten met soevereiniteit.
Wat ging de uiteindelijk capaciteit van TvT worden, 300.000 of zo? Zal straks wat worden als de bouwvak begint...quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:25 schreef Caland het volgende:
[..]
Je zag in Breda en Nijmegen dat er direct flinke rijen ontstonden als het wat drukker werd, inclusief storingen. En dan heb je het nog over evenementen van maximaal 1500 man ofzo.
Ik moet 25 minuten rijden naar een teststraat om me te laten testen om naar het zwembad te kunnen waar ik binnen 5 minuten heen gelopen ben. Lijkt me een beetje het doel voorbij schieten.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:28 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
Wat ging de uiteindelijk capaciteit van TvT worden, 300.000 of zo? Zal straks wat worden als de bouwvak begint...
Verder heb ik ook het idee dat de teststraten in de Randstad redelijk dichtbij liggen maar zodra je daarbuiten komt moet je met een beetje pech ook gewoon een half uur rijden om je te kunnen laten testen dus dan is het wel te verwachten dat daar drukte gaat ontstaan ja.
Ja misschien dat ze landelijk die capaciteit hebben, maar je zag nu wel meteen dat als evenementen heel regionaal gebonden zijn er bij de desbetreffende teststraat meteen problemen ontstonden. En dan heb je het nog over een heel beperkt aantal mensen die er heen mochten.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:28 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
Wat ging de uiteindelijk capaciteit van TvT worden, 300.000 of zo? Zal straks wat worden als de bouwvak begint...
Verder heb ik ook het idee dat de teststraten in de Randstad redelijk dichtbij liggen maar zodra je daarbuiten komt moet je met een beetje pech ook gewoon een half uur rijden om je te kunnen laten testen dus dan is het wel te verwachten dat daar drukte gaat ontstaan ja.
Laten we vooral hopen dat het vandaag flink gaat knetteren in de 1e kamer, en dat ze niet direct tekenen bij het kruisje, elke dag uitstel is winst.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:25 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Er lopen hier imo wel twee dingen een beetje door elkaar heen, namelijk wat "de burger" wil en wat de beleidsmaker wil. Die eerste heeft duidelijk over het algemeen niet zo heel veel zin in de testsamenleving (zie oa de tests bij Efteling en universiteiten waaruit bleek dat er weinig animo was), maar het demissionaire kabinet wil dit duidelijk perse nog even af kunnen vinken. Ik denk dat we een halfslachtige invoering gaan zien, waarbij er een hoop gemopperd wordt door zowel klanten als uitbaters, en het circus dan met een smoesje na een paar maanden weer verdwijnt.
En de grap is, een aantal GGD locaties gaan nu testen zonder afspraak omdat het er zo rustig is. Dus de GGD heeft op dit moment overcapaciteit, maar die overcapaciteit wordt niet ingezet omdat er geld aan een private partij beloofd is.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:30 schreef Caland het volgende:
[..]
Ja misschien dat ze landelijk die capaciteit hebben, maar je zag nu wel meteen dat als evenementen heel regionaal gebonden zijn er bij de desbetreffende teststraat meteen problemen ontstonden. En dan heb je het nog over een heel beperkt aantal mensen die er heen mochten.
Weer dat heerlijke wensdenken. Dat mensen toch wel komen. De harde realiteit gaat zijn dat mensen echt minder weg gaan, midden in een pandemie is dat wel wenselijk, maar in de zomer met lage cijfers lijkt me dat de plank misslaan.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:12 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dit soort berichten doen mij anders vermoeden:
https://nos.nl/artikel/23(...)t-door-de-teststraat
Maar het is inderdaad de vraag hoe lang dit 'leuk' blijft. Aan het begin krijg je een hoop die-hards die zo hard snakken naar dat biertje dat ze dan maar die staaf voor lief nemen.
[..]
Terwijl Testen voor Toegang geen testlocaties heeft in Flevoland en Groningen.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:31 schreef chratnox het volgende:
[..]
En de grap is, een aantal GGD locaties gaan nu testen zonder afspraak omdat het er zo rustig is. Dus de GGD heeft op dit moment overcapaciteit, maar die overcapaciteit wordt niet ingezet omdat er geld aan een private partij beloofd is.
Does not compute.
Ik vrees er een beetje voor dat de Kamer een avondklokje doet, waarbij ze wel mopperen maar uiteindelijk toch instemmen.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:31 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Laten we vooral hopen dat het vandaag flink gaat knetteren in de 1e kamer, en dat ze niet direct tekenen bij het kruisje, elke dag uitstel is winst.
Ado-Fortuna laatst zaten nog geen 500 man, mochten er 1700 in. Bijna iedereen moest zich laten testen in Utrecht.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:25 schreef Caland het volgende:
[..]
Ben nu drie keer naar een voetbalwedstrijd geweest en drie keer laten testen. Eigenlijk wel ideaal, was elke keer praktisch de enige in een vrijwel lege teststraat. Maar heb dan ook nog eens de luxe dat ik er vrijwel naast woon.
Je zag in Breda en Nijmegen dat er direct flinke rijen ontstonden als het wat drukker werd, inclusief storingen. En dan heb je het nog over evenementen van maximaal 1500 man ofzo.
Je de testlocatie waar ik heen ga (testpaviljoen Nijmegen-Lent) is volgens mij van oorsprong ook gebouwd voor de GGD, inclusief een trotse Hugo de Jonge bij de opening. Maar ik meen dat die nooit is gebruikt door de GGD.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:31 schreef chratnox het volgende:
[..]
En de grap is, een aantal GGD locaties gaan nu testen zonder afspraak omdat het er zo rustig is. Dus de GGD heeft op dit moment overcapaciteit, maar die overcapaciteit wordt niet ingezet omdat er geld aan een private partij beloofd is.
Does not compute.
Zelfde verhaal hier hoor, zit op 20 minuten rijden, gaat helemaal nergens over. Hebben wel een vaccinlocatie hier nu trouwensquote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:30 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik moet 25 minuten rijden naar een teststraat om me te laten testen om naar het zwembad te kunnen waar ik binnen 5 minuten heen gelopen ben. Lijkt me een beetje het doel voorbij schieten.
Omdat er (in nederland) wel alternatieven zijn en de maatregelen relatief snel aan het afbouwen zijn.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:19 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Een keer testen om iets te doen is iets wat de mensen nog wel willen doen, bv 1x een voetbalwedstrijd of 1x een evenement. Maar zodra het meer dan 1x moet, wordt het al snel heel tijdrovend, en zullen de meeste mensen zoiets hebben, laat maar, ik blijf wel thuis.
Donder toch lekker op.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:36 schreef nostra het volgende:
Grote evenementen in najaar op de helling, want politie wil op vakantie.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)chien-toch-niet-door
Ik dacht eerst dat dit van de Speld was..quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:36 schreef nostra het volgende:
Grote evenementen in najaar op de helling, want politie wil op vakantie.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)chien-toch-niet-door
quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:36 schreef nostra het volgende:
Grote evenementen in najaar op de helling, want politie wil op vakantie.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)chien-toch-niet-door
Het repressieve handhaven van de avondklok met tig fuiken, zero tolerance jegens eenzame fietsers en relletjes mocht wat kosten, zoals overwerkte agenten, maar dan heb je ook wat. Of nee, eigenlijk niet...quote:Daar kwam later de handhaving van de avondklok en de rellen in die periode nog bovenop.
quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:36 schreef nostra het volgende:
Grote evenementen in najaar op de helling, want politie wil op vakantie.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)chien-toch-niet-door
Nee man, stel je eens voor, dat we weer normaal gaan doen.quote:'En dus moeten we niet denken dat als de maatregelen straks grotendeels weg zijn, we vanalles kunnen gaan organiseren en dat daar dan politiemensen en boa's voor zijn. Die hebben ook recht op vakantie en compensatie van overuren.'
Politie heeft net zo goed te maken met een tekort aan mensen, dus dat kan ik me best voorstellen.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:45 schreef galantis het volgende:
[..]
[..]
Nee man, stel je eens voor, dat we weer normaal gaan doen.
Nieuwe excuses tbv Ferd's natte droom van een festivalloze wereld![]()
Gebrek aan capaciteit kan ik ook niet helemaal rijmen met het feit dat politiemensen en boa's al een jaar 0,0 tijd hebben hoeven besteden aan zaken als het uitgaanscircuit of evenementen e.d.
Plus dat er veelal geen politiecapaciteit nodig is.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:45 schreef galantis het volgende:
[..]
[..]
Nee man, stel je eens voor, dat we weer normaal gaan doen.
Nieuwe excuses tbv Ferd's natte droom van een festivalloze wereld![]()
Gebrek aan capaciteit kan ik ook niet helemaal rijmen met het feit dat politiemensen en boa's al een jaar 0,0 tijd hebben hoeven besteden aan zaken als het uitgaanscircuit of evenementen e.d.
Inderdaad, beetje afhankelijk van het type feest is er zo goed als geen politie nodig. De door Ferd o zo gehate verboden middelen ontlasten de politie ironisch gezien behoorlijkquote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:50 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Plus dat er veelal geen politiecapaciteit nodig is.
Doet mij denken aan Decibel Outdoor, dat politie ging staken, en de festival organisatie daarop extra beveiliging in had gehuurd. De politie zei dat het uit de hand gelopen was met incidenten, maar de burgemeester was de politie te slim af geweest en was gewoon te gast op het festival en daar was het rustiger dan ooit tevoren geweest , zonder politieinzet![]()
https://nos.nl/artikel/22(...)erloopt-probleemloos
Anders laten ze de festivals wel doorgaan, maar zonder alcoholquote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:00 schreef galantis het volgende:
[..]
Inderdaad, beetje afhankelijk van het type feest is er zo goed als geen politie nodig. De door Ferd o zo gehate verboden middelen ontlasten de politie ironisch gezien behoorlijk
Kwestie van de juiste middelen, inderdaadquote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:00 schreef galantis het volgende:
[..]
Inderdaad, beetje afhankelijk van het type feest is er zo goed als geen politie nodig. De door Ferd o zo gehate verboden middelen ontlasten de politie ironisch gezien behoorlijk
Dat noemt men "open grenzen" en "vrij verkeer van personen".quote:Op dinsdag 25 mei 2021 08:11 schreef Janneke141 het volgende:
We hangen een hele rij hoepels op waar je doorheen moet springen als je de grens over wil, en dat noemen we dan 'het borgen van vrij reizen. Jaja.
Nou ben ik wel erg benieuwd hoeveel politie-inzet er is bij Lowlands. Moet zeggen dat ik daar op terrein nooit een geüniformeerde agent heb gezien, alleen overal security. Er is bij ingang wel een locatie met politie en OvJ voor drugsgevallen maar dat is niet zoveel.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:50 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Plus dat er veelal geen politiecapaciteit nodig is.
Doet mij denken aan Decibel Outdoor, dat politie ging staken, en de festival organisatie daarop extra beveiliging in had gehuurd. De politie zei dat het uit de hand gelopen was met incidenten, maar de burgemeester was de politie te slim af geweest en was gewoon te gast op het festival en daar was het rustiger dan ooit tevoren geweest , zonder politieinzet![]()
https://nos.nl/artikel/22(...)erloopt-probleemloos
Geen alcohol, wel xtc. Wordt een topfeestquote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:01 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Anders laten ze de festivals wel doorgaan, maar zonder alcohol
Daar vrees ik ook voor, hoop protest, vraagtekens en onbegrip voor de show, daarna gewoon instemmen.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:32 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ik vrees er een beetje voor dat de Kamer een avondklokje doet, waarbij ze wel mopperen maar uiteindelijk toch instemmen.
Meestal is het zo dat er op het terrein zelf agenten in burger lopen of dat ze daarvoor eigen beveiliging regelen. En bij grote festivals zie je steeds meer commerciële beveiling en minder politie. Heb er ooit wel eens wat over gelezen maar het schijnt dat politie meer agressie oproept dan iemand met een V'tje op z'n borst. En het zal ongetwijfeld ook iets met de kosten te maken hebben.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:02 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Nou ben ik wel erg benieuwd hoeveel politie-inzet er is bij Lowlands. Moet zeggen dat ik daar op terrein nooit een geüniformeerde agent heb gezien, alleen overal security. Er is bij ingang wel een locatie met politie en OvJ voor drugsgevallen maar dat is niet zoveel.
Ik was dit weekend bij het ESF in Rotterdamquote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:00 schreef galantis het volgende:
[..]
Inderdaad, beetje afhankelijk van het type feest is er zo goed als geen politie nodig. De door Ferd o zo gehate verboden middelen ontlasten de politie ironisch gezien behoorlijk
En als ze er niet zijn en het loopt uit de hand, is daar weer van alles over te zeggen.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:09 schreef Arizona het volgende:
[..]
Ik was dit weekend bij het ESF in Rotterdam. Buiten bij Ahoy stonden ook ik weet niet hoeveel agenten op de parkeerplaats uit hun neus te peuteren
Dat verwacht ik ook jaquote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:32 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ik vrees er een beetje voor dat de Kamer een avondklokje doet, waarbij ze wel mopperen maar uiteindelijk toch instemmen.
Klopt, de politie is er vaak wel, maar dat is geen grote inzet.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:02 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Nou ben ik wel erg benieuwd hoeveel politie-inzet er is bij Lowlands. Moet zeggen dat ik daar op terrein nooit een geüniformeerde agent heb gezien, alleen overal security. Er is bij ingang wel een locatie met politie en OvJ voor drugsgevallen maar dat is niet zoveel.
Ik heb een wat lage risicoprofiel qua rellen in de kop als het gaat om het ESF.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:10 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En als ze er niet zijn en het loopt uit de hand, is daar weer van alles over te zeggen.
Goed zal het niet vaak zijn, vermoed ik, zoals met zoveel zaken.
Ze brengen het gewoon alsof ze daarmee ondernemers en publiek een plezier doen 'want dan kunnen er weer meer dingen open'.quote:
Ja hoor, eens.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:17 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ik heb een wat lage risicoprofiel qua rellen in de kop als het gaat om het ESF.
Kan me niet de krantenkoppen heugen dat ergens in Europa door ESF publiek de winkelruiten eruit lagen en er een aantal agenten het ziekenhuis in waren gemept.
Lijkt me net zo'n risico event als André Rieu op het Vrijthof.
Aanwezigheid van Israël enzo kán wat minder fijn zijn.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:17 schreef zalkc het volgende:
Ik heb een wat lage risicoprofiel qua rellen in de kop als het gaat om het ESF.
Politieinzet is geen onderdeel van de vergunning, ingehuurde beveiliging wel (x personen per aantal bezoekers).quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:20 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ja hoor, eens.
Maar alsnog heeft ieder evenement een minimale inzet van politieagenten nodig. Mogelijke rellen is natuurlijk niet het enige waarvoor politie wordt ingezet, ook mogelijke incidenten waarbij politie aanwezig moet zijn, inzet voor verkeersregeling. Ik denk dat een evenement geen vergunning krijgt zonder de inzet van een bepaalde hoeveelheid agenten.
https://www.eerstekamer.nl/live_plenaire_vergaderingquote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:26 schreef belanov het volgende:
Ik heb de stream vanuit de Eerste Kamer aangezet maar volgens mij heb ik per ongeluk een debat van vorig jaar te pakken. De ChristenUnie heeft het alleen maar over de 'hamer en de dans', de mogelijkheid van lokale lockdowns deze zomer en het risico op een volgende golf op korte termijn. Bizar.
Tja, op dit moment vragen ze of de mondkapjesplicht niet voor gevaccineerden afgeschaft kan worden. Denk dat dat goed aangeeft hoe ze erin staan.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:26 schreef belanov het volgende:
Ik heb de stream vanuit de Eerste Kamer aangezet maar volgens mij heb ik per ongeluk een debat van vorig jaar te pakken. De ChristenUnie heeft het alleen maar over de 'hamer en de dans', de mogelijkheid van lokale lockdowns deze zomer en het risico op een volgende golf op korte termijn. Bizar.
Ik hoor hier in DE eerlijk gezegd vooral dat mensen het een "bescheuertes idee" vinden om iedere keer, wanneer je op het terras iets wil drinken of uit eten wil gaan, zo'n wattenstaaf in je neus te moeten laten raggen. Dat is hier dan waarschijnlijk ook geen lang leven beschoren zodra we eindelijk eens fatsoenlijk weer gaan krijgen en men massaal naar buiten kan.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:23 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat denk ik ook, inderdaad. Dat hele testenvoortoegang-gebeuren is geen lang leven beschoren. En zo zal het ook zijn in DL en in de andere EU-landen. Mensen zijn niet langdurig zo gemakkelijk te bespelen, denk ik.
Gevraagd door iemand die z'n vaccinatie inmiddels wel gehad heeft.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:33 schreef chratnox het volgende:
[..]
Tja, op dit moment vragen ze of de mondkapjesplicht niet voor gevaccineerden afgeschaft kan worden. Denk dat dat goed aangeeft hoe ze erin staan.
Wat is de gemiddelde leeftijd van de Eerste Kamerleden? 68?quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:35 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Gevraagd door iemand die z'n vaccinatie inmiddels wel gehad heeft.
Van de sprekers zijn er slechts 5 die nog niet op leeftijd in aanmerking zijn gekomen voor vaccinatie.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:37 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wat is de gemiddelde leeftijd van de Eerste Kamerleden? 68?
Dit dus. Iemand met een vervalst vaccinatiebewijs loopt zelf ongevaccineerde rond. De gevolgen (geinfecteerd raken) zijn, wanneer vrijwel iedereen gevaccineerd is, voor hem of haar. Het is niet alsof we de totale zombie apocalyps moeten zien te voorkomen met dat vaccinatiebewijs.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 09:42 schreef noodgang het volgende:
[..]
Precies, die paar mensen die frauderen maken eigenlijk niks uit, zolang het overgrote gedeelte van de mensen met grote reisbewegingen maar wél gevaccineerd is
net geen 103 geloof ikquote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:37 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wat is de gemiddelde leeftijd van de Eerste Kamerleden? 68?
Mijn afkeer van politici is er gedurende de pandemie eerlijk gezegd niet bepaald kleiner op geworden.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:34 schreef Gunner het volgende:
Het afgelopen jaar heeft me in ieder geval geleerd wat de woorden van een politicus waard zijn. dus niet veel verbaasd me meer. voor zover ik dat nog niet wist,
Een stuiterend vliegtuig waarin de passagiers grijpen naar de kotszakjesquote:
Het was wel ironisch dat hij het zei ja, maar wel blij dat 't benoemd isquote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:49 schreef Drekkoning het volgende:
Henk Otten die gaat klagen over geld dat naar bevriende bedrijfjes loopt
Ja, doet niet af aan zijn boodschap inderdaadquote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:57 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het was wel ironisch dat hij het zei ja, maar wel blij dat 't benoemd is
Je moet wat om de tijd vol te maken.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:33 schreef chratnox het volgende:
[..]
Tja, op dit moment vragen ze of de mondkapjesplicht niet voor gevaccineerden afgeschaft kan worden. Denk dat dat goed aangeeft hoe ze erin staan.
De eerste kamer is er trouwens toch voor om te bepalen of een wetsvoorstel uitvoerbaar, proportioneel is en voldoet aan andere wetten/grondwet e.d.? Die horen zich toch niet inhoudelijk te bemoeien met hoe het wetsvoorstel eruit moet zien?quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:58 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ja, doet niet af aan zijn boodschap inderdaad
De twijfel zit hem dan ook in de proportionaliteit zo te horen.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:04 schreef chratnox het volgende:
[..]
De eerste kamer is er trouwens toch voor om te bepalen of een wetsvoorstel uitvoerbaar, proportioneel is en voldoet aan andere wetten/grondwet e.d.? Die horen zich toch niet inhoudelijk te bemoeien met hoe het wetsvoorstel eruit moet zien?
Die bejaarde van de ChristenUnie die met z'n mondkapje staat te wapperen terwijl hij vraagt hoe de SGP het in z'n hoofd haalt om kritiek te hebben, omdat er geen alternatief is.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 11:31 schreef _serial_ het volgende:
[..]
https://www.eerstekamer.nl/live_plenaire_vergadering
Ja zeker, nog maar 4 jaar te gaan (voor mij dan):)quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:10 schreef NaturalScience het volgende:
Jaartal 1970 dus al aan de beurt voor vaccinatie.
Gaat rap.
Iets goed verwoorden kan je wel aan iemand van de SGP overlaten.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:07 schreef Wirelessmouse het volgende:
Ondanks dat Diederik van de SGP is, verwoordt hij het goed.
Goed dat er capaciteit gecreëerd wordt toch, ook al kan die nu nog niet volledig benut worden.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:13 schreef WheeledWarrior het volgende:
Hier hebben ze ook zo'n 2e vaccinatiecentrum geopend onlangs, je kunt er vanaf straat mooi binnenkijken maar elke keer als ik er langs rij, zitten er maar een paar mensen in een enorme zaal.
Ik denk dat het nogal uitmaakt hoeveel tijd het werkelijk kost. Als je even snel een testje moet doen bij de ingang van het restaurant is nogal anders dan dat je eerst naar de andere kant van de stad moet of een naburig dorp.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 10:19 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Een keer testen om iets te doen is iets wat de mensen nog wel willen doen, bv 1x een voetbalwedstrijd of 1x een evenement. Maar zodra het meer dan 1x moet, wordt het al snel heel tijdrovend, en zullen de meeste mensen zoiets hebben, laat maar, ik blijf wel thuis.
Die vindt het gewoon leuk om te delen denk ik.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:23 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Waarom verloopt dit via een D66-Kamelid?
quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:23 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Waarom verloopt dit via een D66-Kamelid?
Als ik de reacties zo lees, was de GGD er nog niet helemaal klaar voor (of beter: soms wel, soms niet). Dan lijkt het me alleen maar onnodige verwarring geven als iemand een paar uur daarvoor al claimt dat het vrijgegeven is.quote:
Het is vooral een belevingsgebeuren, ook hoe je zelf in het vel zit met hoe "druk(kend)" het aanwezige bestaan is.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 01:32 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Ik heb dit niet zo ervaren. Weliswaar zijn enkele sociale verplichtingen komen te vervallen, daarmee heeft deze periode mij ook rust gegeven en dat was en is welkom, maar met familie, vrienden en kennissen heb ik goed contact kunnen blijven onderhouden en zij zijn mij blijven ontvangen. Nu moet ik er wel bij vermelden dat zij veelal (zeer) ruim behuisd zijn en mij daarom goed op gepaste afstand kunnen ontvangen.
Ook binnen mijn andere sociale structuren, zoals verenigingen, heb ik gemerkt dat zij hun best hebben gedaan om de contacten warm te houden. Ik verwacht dat de normale gang van zaken weer volledig opgepakt zal worden.
Ik heb wel gemerkt heb dat binnen mijn familie, vrienden, kennissenkring en verengingsleven verschillend wordt omgegaan met de omstandigheden.
Dit bericht stond al langer uit dan zijn tweet oud is: https://www.rivm.nl/nieuw(...)oor-coronavaccinatiequote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:28 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Als ik de reacties zo lees, was de GGD er nog niet helemaal klaar voor (of beter: soms wel, soms niet). Dan lijkt het me alleen maar onnodige verwarring geven als iemand een paar uur daarvoor al claimt dat het vrijgegeven is.
Ik denk dat dat heel erg afhankelijk is van de regio of zo?quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:30 schreef DireStraits7 het volgende:
Ben overigens wel benieuwd wanneer deze mensen daadwerkelijk hun afspraak krijgen, want mijn vader (1963) is pas half juni aan de beurt. Terwijl hij dus al 1½ week geleden een afspraak heeft gemaakt.
Als dat representatief is zou het betekenen dat deze groep pas eind juni is.
Kennis van me is geboren in 1970 en die kan nu via de website geprikt worden op 7 juni in Amsterdam, of op 12 juni in d'r eigen woonplaats (Bussum).quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:30 schreef DireStraits7 het volgende:
Ben overigens wel benieuwd wanneer deze mensen daadwerkelijk hun afspraak krijgen, want mijn vader (1963) is pas half juni aan de beurt. Terwijl hij dus al 1½ week geleden een afspraak heeft gemaakt.
Als dat representatief is zou het betekenen dat deze groep pas eind juni is.
Apart dat het dan online nog niet geregeld is.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:30 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Dit bericht stond al langer uit dan zijn tweet oud is: https://www.rivm.nl/nieuw(...)oor-coronavaccinatie
Ik heb online een afspraak gemaakt kort geleden, en toen was het zo dat ik pas na 3 weken terecht kon in mijn regio. Beetje spelen met de postcode en ik toen kon ik al na een paar dagen later terecht, op 20 minuten autorijden.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:30 schreef DireStraits7 het volgende:
Ben overigens wel benieuwd wanneer deze mensen daadwerkelijk hun afspraak krijgen, want mijn vader (1963) is pas half juni aan de beurt. Terwijl hij dus al 1½ week geleden een afspraak heeft gemaakt.
Apart, want dat is dezelfde regio als mijn vader.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:32 schreef Tijn het volgende:
[..]
Kennis van me is geboren in 1970 en die kan nu via de website geprikt worden op 7 juni in Amsterdam, of op 12 juni in d'r eigen woonplaats (Bussum).
Heb even gekeken, lijkt gewoon te werken!quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:32 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Apart dat het dan online nog niet geregeld is.
Ik heb het zelf niet geprobeerd. Ik ga af op tweets van een aantal mensen die reageerden op dat bericht van Paternotte.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:34 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Heb even gekeken, lijkt gewoon te werken!
Wel in incognito modus, er zit al een tijd lang een hardnekkige bug in dat systeem.
Niet geheel representatief, je bent over het algemeen binnen paar dagen aan de beurt als je een afspraak maakt. Tenzij je perse op een bepaalde plek geprik wilt worden.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:30 schreef DireStraits7 het volgende:
Ben overigens wel benieuwd wanneer deze mensen daadwerkelijk hun afspraak krijgen, want mijn vader (1963) is pas half juni aan de beurt. Terwijl hij dus al 1½ week geleden een afspraak heeft gemaakt.
Als dat representatief is zou het betekenen dat deze groep pas eind juni is.
Ik krijg net nog een bericht van een andere kennis (van 1969) die in de regio Almere al op 4 juni geprikt kan worden.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:33 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Apart, want dat is dezelfde regio als mijn vader.
Nou ja, heel erg regioafhankelijk dus.
Zeg maar gerust 'geheel niet' representatief dan.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:36 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Niet geheel representatief, je bent over het algemeen binnen paar dagen aan de beurt als je een afspraak maakt. Tenzij je perse op een bepaalde plek geprik wilt worden.
Mensen uit mijn direct omgeving die afgelopen weken en dagen een afspraak maken zijn veelal binnen 1 week geprikt
Wat er niet is kun je niet geven.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:39 schreef Tijn het volgende:
Apart trouwens dat deze groep nu weer geen Janssen krijgt. Dat wordt dus alleen aan mensen uit 1967 en 1968 gegeven.
Lekker willekeurig
Dat snap ik, maar ik zou het logischer vinden als een percentage van elke leeftijdsgroep het zou krijgen, in plaats van alleen die twee geboortejaren.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:40 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Wat er niet is kun je niet geven.
En tot nu toe was het ook altijd 'Pfizer óf Moderna'; alleen doordat 90% Pfizer was (en Moderna veelal naar bv. zorginstellingen ging) kreeg vrijwel iedereen Pfizer bij de GGD.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:40 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Wat er niet is kun je niet geven.
https://www.volkskrant.nl(...)-je-krijgt~b9d8e722/
quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:41 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Vanochtend is hier iemand geintubeerd die niet gevaccineerd is. Had op de dag van vaccinatie wat spierpijn en had geen zin in nog meer spierpijn door het vaccin.
Uitstekende keuze.
CORRED
oh wowquote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:41 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Vanochtend is hier iemand geintubeerd die niet gevaccineerd is. Had op de dag van vaccinatie wat spierpijn en had geen zin in nog meer spierpijn door het vaccin.
Uitstekende keuze.
CORRED
Ik afgelopen donderdag en ben 7 juni aan de beurt. Dus 2,5 week. Maar het staat, prima dus.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:31 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik denk dat dat heel erg afhankelijk is van de regio of zo?
Ik kon zaterdagochtend een afspraak maken (1968) en ik kan aanstaande maandag al terecht.
Zuur.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:41 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Vanochtend is hier iemand geintubeerd die niet gevaccineerd is. Had op de dag van vaccinatie wat spierpijn en had geen zin in nog meer spierpijn door het vaccin.
Uitstekende keuze.
CORRED
Dat is planningswise toch veel complexer?quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:41 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat snap ik, maar ik zou het logischer vinden als een percentage van elke leeftijdsgroep het zou krijgen, in plaats van alleen die twee geboortejaren.
Das zuurquote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:41 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Vanochtend is hier iemand geintubeerd die niet gevaccineerd is. Had op de dag van vaccinatie wat spierpijn en had geen zin in nog meer spierpijn door het vaccin.
Uitstekende keuze.
CORRED
Weet niet of het voor de GGD-locaties efficiënter is als ze alles door elkaar gaan prikken. Maar misschien moeten ze dat nu ook al.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:41 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat snap ik, maar ik zou het logischer vinden als een percentage van elke leeftijdsgroep het zou krijgen, in plaats van alleen die twee geboortejaren.
Ik heb geen idee. Nu is het toch ook "Pfizer of Moderna"?quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:44 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Dat is planningswise toch veel complexer?
Ja en het hangt dus af van de bevoorrading, en wat er past voor een bepaalde leeftijdsgroep.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:41 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
En tot nu toe was het ook altijd 'Pfizer óf Moderna'; alleen doordat 90% Pfizer was (en Moderna veelal naar bv. zorginstellingen ging) kreeg vrijwel iedereen Pfizer bij de GGD.
Doen ze al met Pfizer en Moderna. Daar zit nu Janssen voor 2 jaartallen tusseninquote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:44 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Weet niet of het voor de GGD-locaties efficiënter is als ze alles door elkaar gaan prikken. Maar misschien moeten ze dat nu ook al.
Tuurlijk, maar voor Janssen is bijvoorbeeld maar 1 afspraak nodig, dus dat loopt al de soep in want die afspraken worden nu tegelijk geplanned. Kan je er wel weer een laten vervallen als terplekke blijkt dan je Janssen krijgt, maar klinkt als een stuk meer hobbels.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:45 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik heb geen idee. Nu is het toch ook "Pfizer of Moderna"?
quote:Ziekenhuis
24u toename aantal opnamen: 135 (bewezen COVID-19)
Weektoename aantal opnamen: 863 (bewezen COVID-19)
Week tot week stijging: -26,7%
Bezetting op verpleegafdelingen: 1110 (verdacht of bewezen COVID-19)
Bron: Stichting NICE, dinsdag 25 mei om 12:30
IC
24u toename aantal opnamen: 30
Weektoename aantal opnamen: 180
Week tot week stijging: -22,4%
Bezetting op ICs: 582 (verdacht of bewezen COVID-19)
Bron: Stichting NICE, dinsdag 25 mei om 12:30
Voor Janssen wordt maar 1 afspraak gepland, en je weet ook dat je dat krijgt.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:49 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Tuurlijk, maar voor Janssen is bijvoorbeeld maar 1 afspraak nodig, dus dat loopt al de soep in want die afspraken worden nu tegelijk geplanned. Kan je er wel weer een laten vervallen als terplekke blijkt dan je Janssen krijgt, maar klinkt als een stuk meer hobbels.
Gewoon pompen wat voorhanden isquote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:49 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Tuurlijk, maar voor Janssen is bijvoorbeeld maar 1 afspraak nodig, dus dat loopt al de soep in want die afspraken worden nu tegelijk geplanned. Kan je er wel weer een laten vervallen als terplekke blijkt dan je Janssen krijgt, maar klinkt als een stuk meer hobbels.
Ja, maar dat gaat dus wel wat makkelijker omdat er op basis van leeftijd al wordt voorgesorteerd. Dat zal wel lastiger zijn als ze Janssen in de mix met iedereen zouden gooien.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:50 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Voor Janssen wordt maar 1 afspraak gepland, en je weet ook dat je dat krijgt.
Voor Pfizer/Moderna plan je meteen twee afspraken. Ik ga ervan uit dat je dan ook krijgt waarvoor je gepland bent.
de dissel:quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:44 schreef RipCity het volgende:
Testresultaten uit Engeland zijn binnen en zijn erg positief!!
In an exclusive interview with the Evening Standard, Oliver Dowden disclosed that just 15 cases of Covid-19 emerged among 58,000 people who took part in events ranging from the Brit Awards to the FA Cup final.
Just four cases of Covid occurred across the entire 17 days of the World Snooker Championships, staged indoors at Sheffield’s Crucible Theatre.
Zero cases emerged from the Brits, even though the audience could mingle at tables and in boxes without masks.
There were only two cases among 5,900 pop-lovers at an outdoor music festival at Sefton Park, Liverpool, and none at all at the reduced-capacity football at Wembley Stadium, indicating that summer festivals, sporting events and entertainments held outdoors are very safe.
Nine cases were found among 6,000 revellers who packed into a nightclub in Liverpool over two days without masks. The relatively higher incidence confirmed that clubbing is the toughest part of the night economy to bring back safely but is not seen as so high as to rule out the reopening of venues.
A delighted Mr Dowden said: “Overall it has been a real success.” He said he was “hopeful” that June 21 will see the full-scale reopening of theatres and other West End venues.
quote:Ja, euhm, nou euhm, ja.. daar zijn wij nog niet helemaal zeker van. Dat zou, euhm, extra onderzoek moeten uitwijzen. Het is een kwestie van, euhm, nog even volhouden...
Laat mij m’n feestje effe vieren johquote:
Werkt die IC zo goed in NL dat ze er rennend van weg gaan tegenwoordig?quote:
Op zich lijkt me dat niet zo heel lastig. Je meldt je bij de vaccinatielokatie, laat je uitnodiging zien: Janssen word je verwezen naar lijn 1 tot en met 5, Pfizer, 6-10, Moderna 11-15. No problem, op zichzelf.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:51 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, maar dat gaat dus wel wat makkelijker omdat er op basis van leeftijd al wordt voorgesorteerd. Dat zal wel lastiger zijn als ze Janssen in de mix met iedereen zouden gooien.
Ik weet niet hoor, maar Nederland was één van de weinige landen waar zoveel evenementen zijn gehouden de afgelopen weken. In menig land zou het Songfestival echt niet zo grootschalig gehouden zijn.quote:
Alleen je moet dan dus wel op iedere GGD-locatie genoeg vaccins hebben.quote:Op dinsdag 25 mei 2021 12:53 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Op zich lijkt me dat niet zo heel lastig. Je meldt je bij de vaccinatielokatie, laat je uitnodiging zien: Janssen word je verwezen naar lijn 1 tot en met 5, Pfizer, 6-10, Moderna 11-15. No problem, op zichzelf.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |