SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.quote:Rode Kruis Hulplijn open vanwege persconferentie kabinet
De Rode Kruis Hulplijn (070-4455888) is vanavond tussen 19.00 uur en 21.00 uur bereikbaar voor mensen die moeite hebben met de vrijwel zekere verlenging van de lockdown en de avondklok. "Mensen willen misschien hun vragen of verhaal kwijt, over hun zorgen praten of vragen stellen over hun specifieke (quarantaine-)situatie", schrijft het Rode Kruis in een persbericht.
Geen land waar je zoveel vrijheid en grondrechten hebt als in Nederland.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:18 schreef galantis het volgende:
Er zijn nog wel een paar landen waar ze er geen doekjes om winden. Genieten geblazen.
Vrijheden en grondrechten? Dat kunnen we nu echt niet gebruiken hoor.
https://www.knvb.nl/nieuw(...)e-zijn-er-klaar-voorquote:Vanavond heeft het kabinet bekendgemaakt dat in mei snel- of toegangstest bij events worden ingevoerd. Nog niet eerder werd er zo concreet en positief perspectief geboden. Voor de competities in het betaald voetbal betekent dit in elk geval dat in de Eredivisie dan nog vier en in de Keuken Kampioen Divisie nog drie speelrondes plus play-offs met (beperkt) publiek gespeeld kunnen worden dit seizoen.
Juist, en dat heb ik liever dan leven in een totalitaire staat.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:21 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Geen land waar je zoveel vrijheid en grondrechten hebt als in Nederland.
Ook al denken die maffe wappies dat we dat niet hebben, geen land die het meer heeft.
Ik zat in een vergadering. Dus ik kom me net inlezen. Maar ik neem aan dat dit cynisch is?quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:23 schreef Da_Sandman het volgende:
De KNVB heeft scherp geluisterd vanavond.
[..]
https://www.knvb.nl/nieuw(...)e-zijn-er-klaar-voor
Een discussie is echt stukken beter als je 'maffe wappies' achterwege laat. Dat gezegd, grondrechten worden ook hier in Nederland vrij eenvoudig opzij geschoven momenteel.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:21 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Geen land waar je zoveel vrijheid en grondrechten hebt als in Nederland.
Ook al denken die maffe wappies dat we dat niet hebben, geen land die het meer heeft.
Hadden we dat verwacht? Dat overtuigende verhaal was er al niet toen ie ingevoerd werd.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:26 schreef _serial_ het volgende:
‘Geen overtuigend verhaal Rutte over avondklok'
Sja. die mening deel ik wel.
Het was een klap in het gezicht van de avondklok!quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:26 schreef _serial_ het volgende:
‘Geen overtuigend verhaal Rutte over avondklok'
Sja. die mening deel ik wel.
Nee hoor, waarom zou dat zo zijn?quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:25 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik zat in een vergadering. Dus ik kom me net inlezen. Maar ik neem aan dat dit cynisch is?
Ik niet, ik heb hier niet voor niets het FTM artikel gedeeld over de avondklok.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:27 schreef chratnox het volgende:
[..]
Hadden we dat verwacht? Dat overtuigende verhaal was er al niet toen ie ingevoerd werd.
Rutte begint zelf volgens mij ook wel een beetje corona moe te worden als hij al begint te begrijpen dat mensen er klaar mee zijn.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:26 schreef _serial_ het volgende:
‘Geen overtuigend verhaal Rutte over avondklok'
Sja. die mening deel ik wel.
Net een mens he, die Rutte.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:29 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Rutte begint zelf volgens mij ook wel een beetje corona moe te worden als hij al begint te begrijpen dat mensen er klaar mee zijn.
Zo waar enig perspectief. Dat had ik niet gedacht.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:28 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Nee hoor, waarom zou dat zo zijn?
Wouther zegt ronduit dat de verkiezingen een rol gespeeld hebben. Zeer kwalijk als je het mij vraagt.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:26 schreef _serial_ het volgende:
‘Geen overtuigend verhaal Rutte over avondklok'
Sja. die mening deel ik wel.
Dat vind ik ook kwalijk, maar ik kan me niet aan die indruk onttrekken.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:33 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Wouther zegt ronduit dat de verkiezingen een rol gespeeld hebben. Zeer kwalijk als je het mij vraagt.
Natuurlijk speelt dat een rol. Dat is geen hogere wiskunde.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:33 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Wouther zegt ronduit dat de verkiezingen een rol gespeeld hebben. Zeer kwalijk als je het mij vraagt.
quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:36 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Natuurlijk speelt dat een rol. Dat is geen hogere wiskunde.
Ik wacht nog steeds op de 1000 euro van de VVD
Honderdduizenden tests straks om een handjevol corona besmettingen op te sporen.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:23 schreef Da_Sandman het volgende:
De KNVB heeft scherp geluisterd vanavond.
[..]
https://www.knvb.nl/nieuw(...)e-zijn-er-klaar-voor
https://nos.nl/liveblog/2(...)js-per-26-april.htmlquote:Reisbranche en kabinet organiseren proefreis naar Rhodos
Het kabinet begint samen met de reis- en vervoerssector met een proef met reizen naar het buitenland. Die moet inzicht geven in hoe we straks weer veilig en verantwoord op vakantie kunnen. De reisorganisaties Sunweb en Transavia vliegen op 12 april met 189 mensen naar het Griekse eiland Rhodos.
"Ik ben verheugd met het lichtpuntje van de vakantiepilot", zegt Sunweb-ceo Mattijs ten Brink. "De reisbranche snakt naar een concrete datum om weer te kunnen reizen." Ook zijn Transavia-collega Marcel de Nooijer is er blij mee. "We kunnen met deze pilot waardevolle data verzamelen, zodat we met elkaar snel veilig op vakantie gaan weer mogelijk maken."
Mensen die aan de pilot meedoen, moeten voor de reis begint een negatieve test hebben gedaan. Ze zitten acht dagen op een resort dat ze niet mogen verlaten. Daar zijn verder geen andere gasten. Voor de terugreis worden ze opnieuw getest en bij thuiskomst moeten ze in quarantaine. Als ze na vijf dagen negatief testen, eindigt die quarantaine.
Een tweede pakketreis, waar reizigers iets meer bewegingsvrijheid hebben, wordt momenteel uitgewerkt. TUI en Corendon organiseren deze reis samen met de overheid.
https://www.sunweb.nl/vakantie/veilig-en-verantwoord-reizenquote:LET OP: Inschrijven voor deze vakantiepilot naar Rhodos is nu nog niet mogelijk. Op woensdag 24 maart om 18.00 uur wordt er een link naar het inschrijfformulier geplaatst; houd deze pagina dus goed in de gaten.
8 dagen opgesloten op een resort. Het zou zo door de Speld geschreven kunnen zijn.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:39 schreef MichaelScott het volgende:
Vanaf morgen kunnen we inschrijven voor een vakantie naar Rhodos.
[..]
https://nos.nl/liveblog/2(...)js-per-26-april.html
[..]
https://www.sunweb.nl/vakantie/veilig-en-verantwoord-reizen
Je mag je resort niet uitquote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:39 schreef MichaelScott het volgende:
Vanaf morgen kunnen we inschrijven voor een vakantie naar Rhodos.
[..]
https://nos.nl/liveblog/2(...)js-per-26-april.html
[..]
https://www.sunweb.nl/vakantie/veilig-en-verantwoord-reizen
8 dagen all-inclusive bier drinken met je maten lijkt me een goed alternatief voor de kroeg.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:41 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
8 dagen opgesloten op een resort. Het zou zo door de Speld geschreven kunnen zijn.
Ja daarvoor hoef je een groep mensen niet helemaal naar Rhodos te sturen, om te zien of het veilig is. Een hotel met een hek er omheen heb je in NL ook.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:44 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
8 dagen all-inclusive bier drinken met je maten lijkt me een goed alternatief voor de kroeg.
Zou hij zelf tot deze conclusie zijn gekomen of zou hij dit van zijn adviseurs(medische specialisten e.d.) meegekregen hebben?quote:Rutte noemt ingaan avondklok vanaf 22.00 uur 'inderdaad minder effectief'
Als ik kan kiezen tussen 8 dagen in de kou en regen in Nederland of 8 dagen een beetje warmte op Grieks Eiland weet ik het wel waarvoor ik kies. Gemiddelde maximum temperatuur in April op Rhodos is zo'n 21 graden, in Nederland 12 gradenquote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:48 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Ja daarvoor hoef je een groep mensen niet helemaal naar Rhodos te sturen, om te zien of het veilig is. Een hotel met een hek er omheen heb je in NL ook.
Ik snap niet wat het doel van zoiets is, behalve dan een beetje publiciteit creëren.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:52 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Als ik kan kiezen tussen 8 dagen in de kou en regen in Nederland of 8 dagen een beetje warmte op Grieks Eiland weet ik het wel waarvoor ik kies. Gemiddelde maximum temperatuur in April op Rhodos is zo'n 21 graden, in Nederland 12 graden
Ook als je op dat moment opgesloten wordt op je resort?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:52 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Als ik kan kiezen tussen 8 dagen in de kou en regen in Nederland of 8 dagen een beetje warmte op Grieks Eiland weet ik het wel waarvoor ik kies. Gemiddelde maximum temperatuur in April op Rhodos is zo'n 21 graden, in Nederland 12 graden
Zelf een ticket boeken, kan je tenminste nog wat meer zien dan de rand van het zwembad.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Kans op besmetting zal ook wel lager zijn als je niet de hele dag met diezelfde 180 man zit te klaverjassen.![]()
Ik zou er niet voor kiezen, maar ik snap wel dat er meer animo voor is om zo'n experiment te doen op een plek die nieuw is en waar het klimaat een stuk beter is. Liever met een shirtje in Rhodos dan met een dikke trui in Nederland.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:55 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ook als je op dat moment opgesloten wordt op je resort?
Waarmee de proportionaliteitsvraag alleen maar knellender wordt.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:50 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
[..]
Zou hij zelf tot deze conclusie zijn gekomen of zou hij dit van zijn adviseurs(medische specialisten e.d.) meegekregen hebben?
Tjonge jonge.
We weten allemaal dat dat onzin is.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:26 schreef chratnox het volgende:
grondrechten worden ook hier in Nederland vrij eenvoudig opzij geschoven momenteel.
Ja op basis van wat idd? Avondklok is nog steeds niet bewezen effectief. Laat staan het verschil tov het ramadanuurtje.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:50 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
[..]
Zou hij zelf tot deze conclusie zijn gekomen of zou hij dit van zijn adviseurs(medische specialisten e.d.) meegekregen hebben?
Tjonge jonge.
Dat geloof ik ook wel. De vraag is waarom je zo'n experiment wil doen als je over 2 tot 3 maanden helemaal klaar bent. De vorige experimenten was besmettingsgevaar e.d. geen ding, maar werd het wel een ding gemaakt later. Oftewel, waar willen ze precies het experiment voor doen? Om te laten zien dat het veilig kan? Dat kan het na eind juni sowieso aangezien dan iedereen gevaccineerd is.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:57 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ik zou er niet voor kiezen, maar ik snap wel dat er meer animo voor is om zo'n experiment te doen op een plek die nieuw is en waar het klimaat een stuk beter is. Liever met een shirtje in Rhodos dan met een dikke trui in Nederland.
Wat is er onzin?quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:58 schreef bianconeri het volgende:
[..]
We weten allemaal dat dat onzin is.
Waar is de onderbouwing voor de avondklok dan?quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:58 schreef bianconeri het volgende:
[..]
We weten allemaal dat dat onzin is.
Dat is 1 vd dingen die ik ook niet snap.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:51 schreef 4-elements het volgende:
Ik blijf het herhalen: vorig jaar konden we ook gewoon op vakantie. Toen was nog niemand gevaccineerd. Snap nog steeds niet dat we daar nu zo spastisch over doen. Alsof het levensgevaarlijk is om op vakantie te gaan.
Dat er grondrechten geschonden worden.quote:
Kijk maar eens na en niet echt relevant.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:00 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Waar is de onderbouwing voor de avondklok dan?
Allemaal 12 maanden te laat inderdaad.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:59 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat geloof ik ook wel. De vraag is waarom je zo'n experiment wil doen als je over 2 tot 3 maanden helemaal klaar bent. De vorige experimenten was besmettingsgevaar e.d. geen ding, maar werd het wel een ding gemaakt later. Oftewel, waar willen ze precies het experiment voor doen? Om te laten zien dat het veilig kan? Dat kan het na eind juni sowieso aangezien dan iedereen gevaccineerd is.
Voor die tijd kan het ook veilig, want dat kon het vorig jaar ook.
Zelfs gebieden waar nauwelijks corona is zijn oranje. Terwijl je daar veiliger zit dan Nederland zelf.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:01 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Dat is 1 vd dingen die ik ook niet snap.
Ja, massale cruise reizen of die volgepropte resorts.
Maar gewoon je eigen reis plannen is hartstikke veilig.
Zelfs landen waar helemaal niets aan de hand is zijn zogenaamd oranje landen, simpelweg omdat ze de hele wereld op oranje zetten.
Kijk dan naar individuele landen, veel beter.
En met de huidige vaccinatiesnelheid heb je minder kans op besmetting in het buitenland deze zomerquote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:01 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Dat is 1 vd dingen die ik ook niet snap.
Ja, massale cruise reizen of die volgepropte resorts.
Maar gewoon je eigen reis plannen is hartstikke veilig.
Zelfs landen waar helemaal niets aan de hand is zijn zogenaamd oranje landen, simpelweg omdat ze de hele wereld op oranje zetten.
Kijk dan naar individuele landen, veel beter.
Maar eerlijk, hoeveel speelruimte is er om erachter te komen of de avondklok werkelijk het effect heeft dat deze toegedicht wordt?quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:57 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Waarmee de proportionaliteitsvraag alleen maar knellender wordt.
Wou je nou beweren dat de avondklok geen inperking van grondrechten is?quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:02 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Dat er grondrechten geschonden worden.
[..]
Kijk maar eens na en niet echt relevant.
Niet volgens Meester Leonie: https://www.meesterleonie(...)rijd-met-de-grondwetquote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:04 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Wou je nou beweren dat de avondklok geen inperking van grondrechten is?
quote:Kort en goed: nee. Het recht op bewegingsvrijheid is niet in onze Grondwet beschermd. Het staat wel in het ‘Internationaal Verdrag inzake burgerrechten en politieke rechten’ uit 1966 waarvan Nederland een van de ondertekenaars is.
Persoonlijk denk ik ook inderdaad dat het allemaal een beetje laat is en gewoon onnodig, dit had allemaal al uitgezocht kunnen worden en blijkt ook wel dat we na zo'n lange tijd eigenlijk nog niet echt een idee hebben. Het had echt geholpen als ze gewoon 'veilig' tijdens de tweede golf door vakantie hadden kunnen vieren want het is nog afwachten wat er van deze branche over is nadat ze zo lang stil hebben gestaan.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:59 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat geloof ik ook wel. De vraag is waarom je zo'n experiment wil doen als je over 2 tot 3 maanden helemaal klaar bent. De vorige experimenten was besmettingsgevaar e.d. geen ding, maar werd het wel een ding gemaakt later. Oftewel, waar willen ze precies het experiment voor doen? Om te laten zien dat het veilig kan? Dat kan het na eind juni sowieso aangezien dan iedereen gevaccineerd is.
Voor die tijd kan het ook veilig, want dat kon het vorig jaar ook.
Veilig omdat dat jou goed uitkomt, ja.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:01 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Dat is 1 vd dingen die ik ook niet snap.
Ja, massale cruise reizen of die volgepropte resorts.
Maar gewoon je eigen reis plannen is hartstikke veilig.
Zelfs landen waar helemaal niets aan de hand is zijn zogenaamd oranje landen, simpelweg omdat ze de hele wereld op oranje zetten.
Kijk dan naar individuele landen, veel beter.
Er wordt echt zoveel symboolpolitiek bedreven rondom corona.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:06 schreef galantis het volgende:
[..]
Veilig omdat dat jou goed uitkomt, ja.
Let wel, ik heb er zelf ook niets mee dat de halve wereld mekaar op oranje zet.
Maar het lijkt er stiekem een beetje op dat jij alleen fan bent van maatregelen die vooral jou niet treffen.
Ik ben niet zo van dat soort afweging als het gaat om iets wat zo diep ingrijpt als de avondklok. Als het om de mondkapjesplicht zou gaan ben ik het volkomen met je eens. Maar dit is een superzware maatregel. En dan vind ik “het zou kunnen dat” of “de veronderstelde maar onbewezen voordelen wegen op tegen de nadelen” echt volstrekt onvoldoende. Nu snap ik dat je daar anders over kunt denken, en dat vind ik ook een legitiem standpunt. Maar dat is hoe ik er in zit.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:03 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Maar eerlijk, hoeveel speelruimte is er om erachter te komen of de avondklok werkelijk het effect heeft dat deze toegedicht wordt?
Bij afschaffing
Mogelijkheid 1: de avondklok heeft wel degelijk een groot effect, bij afschaffing komen nog verder in de shit te zitten.
Mogelijkheid 2: de avondklok heeft geen groot effect, bij afschaffing kunnen een paar mensen weer na 21u hun avondwandeling maken.
Bij instandhouding
Mogelijkheid 3: de avondklok heeft wel degelijk een groot effect, bij aanhouding voorkomen we erger.
Mogelijkheid 4: de avondklok heeft geen groot effect, bij aanhouding moeten een paar mensen voor 21u hun avondwandeling maken.
Het risico op mogelijkheid 1 is toch vele malen groter dan de mogelijke winst op mogelijkheid 2?
En de winst van mogelijkheid 3 is toch vele malen groter dan de mogelijke lasten van mogelijkheid 4?
Grondwet ≠ grondrechten, dat zijn echt twee verschillende dingen.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:05 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Niet volgens Meester Leonie: https://www.meesterleonie(...)rijd-met-de-grondwet
[..]
We zijn alleen niet klaar over twee tot drie maanden.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:59 schreef chratnox het volgende:
De vraag is waarom je zo'n experiment wil doen als je over 2 tot 3 maanden helemaal klaar bent.
Dat komt omdat we nu in de tunnelvisie beland zijn om elke extra besmetting te voorkomen.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:51 schreef 4-elements het volgende:
Ik blijf het herhalen: vorig jaar konden we ook gewoon op vakantie. Toen was nog niemand gevaccineerd. Snap nog steeds niet dat we daar nu zo spastisch over doen. Alsof het levensgevaarlijk is om op vakantie te gaan.
Jij vindt de avondklok een zwaardere maatregel dan bv. de anderhalve meter?quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:08 schreef trein2000 het volgende:
Maar dit is een superzware maatregel. En dan vind ik “het zou kunnen dat” of “de veronderstelde maar onbewezen voordelen wegen op tegen de nadelen” echt volstrekt onvoldoende. Nu snap ik dat je daar anders over kunt denken, en dat vind ik ook een legitiem standpunt. Maar dat is hoe ik er in zit.
https://www.omgevingsweb.(...)n-het-recht-deel-18/quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:05 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Niet volgens Meester Leonie: https://www.meesterleonie(...)rijd-met-de-grondwet
[..]
Zoveel mensen, zoveel meningenquote:Een dergelijke maatregel lijkt slechts het recht op bewegingsvrijheid te beperken. Dat is een grondrecht dat is vastgelegd in het Vierde Protocol van het Europees Verdrag voor de Bescherming van de Rechten van de Mens (EVRM). Niet in onze Grondwet. Mensenrechten in het EVRM mogen beperkt worden op zelfs het niveau van een noodverordening. Op grond hiervan zou men denken dat deze weg de kortste is.
Beperking van de bewegingsvrijheid gaat echter op een zeker moment over in vrijheidsontneming. Huisarrest – ook al is het van tijdelijke aard – moet gezien worden als een vrijheidsontnemende maatregel (ECLI:NL:CRVB:2007:BB7267). Onze Grondwet bevat hierover strikte regels. Artikel 15 Grondwet luidt: ‘Buiten de gevallen bij of krachtens de wet bepaald mag niemand zijn vrijheid worden ontnomen.’
Volgens de Jonge heeft eind juni iedereen zijn eerste vaccinatie gehad. Daarna gaat het met meer dan 1 miljoen per week wordt gezegd, dus tegen eind augustus is iedereen gevaccineerd en is deze hele poppenkast overbodig.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:09 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
We zijn alleen niet klaar over twee tot drie maanden.
Ik weet niet met welke kalender jij werkt, maar eind augustus duurt hier nog vijf maanden.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:12 schreef chratnox het volgende:
[..]
Volgens de Jonge heeft eind juni iedereen zijn eerste vaccinatie gehad. Daarna gaat het met meer dan 1 miljoen per week wordt gezegd, dus tegen eind augustus is iedereen gevaccineerd en is deze hele poppenkast overbodig.
Op zulke lichtzinnige wijze de vrijheidsbeperking van een avondklok poneren doet de discussie ook geen goed, vind ik.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:03 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Maar eerlijk, hoeveel speelruimte is er om erachter te komen of de avondklok werkelijk het effect heeft dat deze toegedicht wordt?
Bij afschaffing
Mogelijkheid 1: de avondklok heeft wel degelijk een groot effect, bij afschaffing komen nog verder in de shit te zitten.
Mogelijkheid 2: de avondklok heeft geen groot effect, bij afschaffing kunnen een paar mensen weer na 21u hun avondwandeling maken.
Bij instandhouding
Mogelijkheid 3: de avondklok heeft wel degelijk een groot effect, bij aanhouding voorkomen we erger.
Mogelijkheid 4: de avondklok heeft geen groot effect, bij aanhouding moeten een paar mensen voor 21u hun avondwandeling maken.
Het risico op mogelijkheid 1 is toch vele malen groter dan de mogelijke winst op mogelijkheid 2?
En de winst van mogelijkheid 3 is toch vele malen groter dan de mogelijke lasten van mogelijkheid 4?
Ik gebruik de kalender van de Jonge, daar gaat het altijd sneller en beter dan gepland. Wanneer iedereen 1 vaccinatie gehad heeft zijn zware maatregelen naar mijn idee overbodig, inclusief reisbeperkingen. Tegen die tijd is de R al dusdanig laag dat het virus vanzelf uitdooft lijkt mij in elk geval.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:13 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik weet niet met welke kalender jij werkt, maar eind augustus duurt hier nog vijf maanden.
Het overschatten van de ernst van zo'n avondklok ook niet.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:14 schreef galantis het volgende:
Op zulke lichtzinnige wijze de vrijheidsbeperking van een avondklok poneren doet de discussie ook geen goed, vind ik.
Geen zware maatregelen meer nodig is niet hetzelfde als geen maatregelen.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:15 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik gebruik de kalender van de Jonge, daar gaat het altijd sneller en beter dan gepland. Wanneer iedereen 1 vaccinatie gehad heeft zijn zware maatregelen naar mijn idee overbodig, inclusief reisbeperkingen. Tegen die tijd is de R al dusdanig laag dat het virus vanzelf uitdooft lijkt mij in elk geval.
De avondklok is een vrijheidsbeperking. Of je er nu wel of geen last van hebt, je bent beperkt in je bewegingsvrijheid gedurende bepaalde uren van de dag. Op dit moment hebben we bij gratie van onze ministers de avondklok om 9u 's avonds en wordt ie 10u, maar hij had net zo goed de hele dag kunnen gelden.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:15 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Het overschatten van de ernst van zo'n avondklok ook niet.
Hoeveel dagen is één iteratie?quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:19 schreef DireStraits7 het volgende:
Het rekensommetje is nochtans vrij simpel.
Stel we gaan uit van een R van 1,1. Stel we beginnen met 1000 man in het ziekenhuis.
Na 5 iteraties: 1000*1,1^5 = 1610 patiënten.
Stel dat de avondklok werkelijk 10% de R drukt.
Na 5 iteraties: 1000*1,2^5 = 2488 patiënten.
De gok die je neemt bij afschaffing is in dit geval een verschil van bijna 1000 patiënten. En dat bij een ziekenhuisbezetting van 1000 patiënten. We zitten nu ruim boven de 1600.
Het sommetje met een ingang van 1600 patiënten:
1600*1,1^5 = 2576
1600*1,2^5 = 3981
Is dat een gok die we willen nemen? Alleen maar omdat het 'niet bewezen' is?
Een handvol. (meeste rekenen met 4)quote:
Om eerlijk te zijn, ik vind vooral de kritiek op de avondklok vrij warrig.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:19 schreef chratnox het volgende:
Indien gevraagd wordt om een onderbouwing komt er over het algemeen een warrig verhaal waar een schatting uit komt.
Oké, 25 dagen voor 5 iteraties dus. Je houdt alleen geen rekening met het aantal ontslagen e.d. in de ziekenhuizen (wat per dag ook rond de 200 ligt gemiddeld genomen).quote:
Akkoord, maar en nu? Schaffen we de avondklok af, 'want we weten niet door welke van de twee het komt'? Met dus het risico dat het blijkbaar toch wel (grotendeels) aan de avondklok lag.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:25 schreef chratnox het volgende:
De combinatie avondklok en bezoekbeperking wordt van gezegd dat het de R 10% drukt.
Ik vind het juist geen statistisch vraagstuk. Het is naar mijn mening een juridisch en ethisch vraagstuk. De statistiek kan gebruikt worden om het wel of niet noodzakelijk zijn van een avondklok te motiveren, maar die statistiek wordt niet echt behoorlijk gegeven. Ook daar hebben we 't vaker over gehadquote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:22 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Om eerlijk te zijn, ik vind vooral de kritiek op de avondklok vrij warrig.
Het is bovenal een statistisch vraagstuk. Maar ik heb nog geen enkele gefundeerde statistische kritiek gelezen op de avondklok en de onderliggende modellen.
Ja, en die onderliggende modellen zijn dus niet openbaar... Zie artikel van FTM over het nattevingerwerk van de avondklok.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:22 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Het is bovenal een statistisch vraagstuk. Maar ik heb nog geen enkele gefundeerde statistische kritiek gelezen op de avondklok en de onderliggende modellen.
Ik lees hier anders behoorlijk wat commentaar van mensen die zelfs de 10% in twijfel trekken. En dat is mijn verbazing, geen van die commentaren levert een inhoudelijke kritiek (c.q. op statistische gronden waarom die 10% niet zou kloppen).quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:28 schreef chratnox het volgende:
Ik vind het juist geen statistisch vraagstuk. Het is naar mijn mening een juridisch en ethisch vraagstuk. De statistiek kan gebruikt worden om het wel of niet noodzakelijk zijn van een avondklok te motiveren, maar die statistiek wordt niet echt behoorlijk gegeven.
De data waarop die modellen gebaseerd zijn is gewoon openbaar. Daar kan iedereen zelf mee knutselen als die wil.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:29 schreef Discombobulate het volgende:
Ja, en die onderliggende modellen zijn dus niet openbaar... Zie artikel van FTM over het nattevingerwerk van de avondklok.
Je komt er nooit achter wat de invloed van de avondklok is of is geweest.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:19 schreef DireStraits7 het volgende:
Het rekensommetje is nochtans vrij simpel.
Stel we gaan uit van een R van 1,1. Stel we beginnen met 1000 man in het ziekenhuis.
Na 5 iteraties: 1000*1,1^5 = 1610 patiënten.
Stel dat de avondklok werkelijk 10% de R drukt.
Na 5 iteraties: 1000*1,2^5 = 2488 patiënten.
De gok die je neemt bij afschaffing is in dit geval een verschil van bijna 1000 patiënten. En dat bij een ziekenhuisbezetting van 1000 patiënten. We zitten nu ruim boven de 1600.
Het sommetje met een ingang van 1600 patiënten:
1600*1,1^5 = 2576
1600*1,2^5 = 3981
Is dat een gok die we willen nemen? Alleen maar omdat het 'niet bewezen' is?
De bewijslast ligt bij degenen die de avondklok invoeren. Die 10% is ook niet van de avondklok alleen maar samen met de 1 bezoekersregel.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:29 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik lees hier anders behoorlijk wat commentaar van mensen die zelfs de 10% in twijfel trekken. En dat is mijn verbazing, geen van die commentaren levert een inhoudelijke kritiek (c.q. op statistische gronden waarom die 10% niet zou kloppen).
Om de doodeenvoudige reden dat die 10% statistisch niet hard te maken valt.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:29 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik lees hier anders behoorlijk wat commentaar van mensen die zelfs de 10% in twijfel trekken. En dat is mijn verbazing, geen van die commentaren levert een inhoudelijke kritiek (c.q. op statistische gronden waarom die 10% niet zou kloppen).
Punt is dat je daar dus niet zo veel mee kan op die manier, wat ook in het artikel van FTM staat.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:30 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
De data waarop die modellen gebaseerd zijn is gewoon openbaar. Daar kan iedereen zelf mee knutselen als die wil.
De combinatie van de avondklok en de bezoekbeperking kan naar mijn idee prima de R met 10% drukken, daar heb ik verder geen verstand van dus daar vertrouw ik op.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:29 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik lees hier anders behoorlijk wat commentaar van mensen die zelfs de 10% in twijfel trekken. En dat is mijn verbazing, geen van die commentaren levert een inhoudelijke kritiek (c.q. op statistische gronden waarom die 10% niet zou kloppen).
We hebben tal van maatregelen ingevoerd waarvan het effect statistisch niet hard te maken valt.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:31 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Om de doodeenvoudige reden dat die 10% statistisch niet hard te maken valt.
Maar die andere maatregelen tornen niet aan de grondwetquote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:32 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
We hebben tal van maatregelen ingevoerd waarvan het effect statistisch niet hard te maken valt.
Niet volledig. We kunnen bijvoorbeeld niet de berekeningen hoe zij tot de huidige R komen e.d. reproduceren, omdat ze daar andere berekeningen voor gebruiken dan degene die openbaar zijn. Die willen ze niet delen.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:30 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
De data waarop die modellen gebaseerd zijn is gewoon openbaar. Daar kan iedereen zelf mee knutselen als die wil.
Behalve dan dat die literatuur niet de fijnmazigheid heeft om het verschil te maken tussen max. 1 en max. 2 thuis. Het is gewoon in zijn algemeenheid zo dat het beperken van het aantal bezoekers thuis helpt, ja. Maar die artikel gaan naar mijn weten niet over het verschil tussen 1 en 2 bezoekers, op dat detailniveau kun je gewoon geen uitspraken doen.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:32 schreef chratnox het volgende:
De literatuur die ook door het RIVM aangehaald wordt zegt alleen dat de bezoekbeperking een veel effectievere maatregel is dan de avondklok, ook omdat je door de avondklok een waterbedeffect kan krijgen (mensen die snel voor de avondklok elkaar nog opzoeken).
Hij zegt zelf van ja die 10% blabla laat maar zien met statistische onderbouwing, terwijl er in de eerste plaats helemaal geen solide onderbouwing is van die 10%.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:31 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Om de doodeenvoudige reden dat die 10% statistisch niet hard te maken valt.
De berekeningen zijn, voor zover ik weet, dezelfde als die in het paper van Wallinga et al. staan. Dat de meesten niet bij machte zijn (incluis ikzelf) om zo'n paper te doorgronden is een tweede ding.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:33 schreef chratnox het volgende:
[..]
Niet volledig. We kunnen bijvoorbeeld niet de berekeningen hoe zij tot de huidige R komen e.d. reproduceren, omdat ze daar andere berekeningen voor gebruiken dan degene die openbaar zijn. Die willen ze niet delen.
Oftewel, we kunnen onze eigen conclusie eraan verbinden, maar we kunnen niet controleren hoe het RIVM tot zijn conclusie is gekomen.
En dat lijkt me een perfecte manier om de effectiviteit van de avondklok versus bezoekbeperking te meten. Op dit moment gaat het alleen niet verder dan: "We kunnen ze niet los van elkaar zien" en even later: "Maar als we ze los van elkaar zien komt het door de avondklok" zonder verdere cijfermatige onderbouwing.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:35 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Behalve dan dat die literatuur niet de fijnmazigheid heeft om het verschil te maken tussen max. 1 en max. 2 thuis. Het is gewoon in zijn algemeenheid zo dat het beperken van het aantal bezoekers thuis helpt, ja. Maar die artikel gaan naar mijn weten niet over het verschil tussen 1 en 2 bezoekers, op dat detailniveau kun je gewoon geen uitspraken doen.
Daarnaast zou je met het BCO kunnen zien hoeveel contacten mensen thuis hadden. Daaruit kun je een gerede schatting maken hoeveel mensen werkelijk de bezoekersregel handhaven.
En jij vraagt van anderen dit wel te doen als ze kritiek hebben op bepaalde dingen.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:32 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
We hebben tal van maatregelen ingevoerd waarvan het effect statistisch niet hard te maken valt.
Heb je bron van dit stuk, lees graag de rest ookquote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:17 schreef trein2000 het volgende:
Jullie raden nooit wat de NCTV opschrijft:
[ afbeelding ]
Ik zeg niks.
Alleen er is een verschil tussen iets kunnen kwantificeren en een verwachting.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:36 schreef chratnox het volgende:
[..]
En dat lijkt me een perfecte manier om de effectiviteit van de avondklok versus bezoekbeperking te meten. Op dit moment gaat het alleen niet verder dan: "We kunnen ze niet los van elkaar zien" en even later: "Maar als we ze los van elkaar zien komt het door de avondklok" zonder verdere cijfermatige onderbouwing.
Wat jij nu noemt als onderbouwing is al sterker dan wat de afgelopen periode gedaan is met betrekking tot de avondklok.
Joh, als je gewoon wat losse flarden plaatst hoef je met mij geen serieuze discussie te verwachten. Daarvoor zijn er genoeg anderen hier.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:36 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
En jij vraagt van anderen dit wel te doen als ze kritiek hebben op bepaalde dingen.
https://www.rijksoverheid(...)tukken-21-maart-2021quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:37 schreef Molo het volgende:
[..]
Heb je bron van dit stuk, lees graag de rest ook
Klopt trouwens wel met mijn observaties en onderbuikgevoel
Dus eigenlijk is het probleem vooral de oudere generatie :pquote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:17 schreef trein2000 het volgende:
Jullie raden nooit wat de NCTV opschrijft:
[ afbeelding ]
Ik zeg niks.
Best practice Covid-19 stylequote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:37 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Alleen er is een verschil tussen iets kunnen kwantificeren en een verwachting.
Het verschil tussen evidence-based en evidence-informed.
Evidence-based kun je redelijkerwijs vaststellen wat ongeveer het effect is van de combinatie.
Evidence-informed kun je redelijkerwijs een vermoeden hebben van welke van de twee de grootste bijdrage levert.
Ja hier begaat je logica wel echt een flinke error hoorquote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:32 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
We hebben tal van maatregelen ingevoerd waarvan het effect statistisch niet hard te maken valt.
Daarom is de hele avondklok uiterst discutabel maar onder het mom van baat het niet dan schaadt het niet moet het maar kunnen.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:35 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Hij zegt zelf van ja die 10% blabla laat maar zien met statistische onderbouwing, terwijl er in de eerste plaats helemaal geen solide onderbouwing is van die 10%.
Wat een draak van een powerpoint, waarom zou je een powerpoint maken en daarin alle tekst als afbeelding plaatsen.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:38 schreef trein2000 het volgende:
[..]
https://www.rijksoverheid(...)tukken-21-maart-2021
Normaal gesproken begin je met evidence-informed en beweeg je richting evidence-based. Je toetst je modellen tenslotte aan de werkelijkheid om je modellen bij te schaven.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:37 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Alleen er is een verschil tussen iets kunnen kwantificeren en een verwachting.
Het verschil tussen evidence-based en evidence-informed.
Evidence-based kun je redelijkerwijs vaststellen wat ongeveer het effect is van de combinatie.
Evidence-informed kun je redelijkerwijs een vermoeden hebben van welke van de twee de grootste bijdrage levert.
Waarvan akte.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:40 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
[..]
Ja hier begaat je logica wel echt een flinke error hoor
Death by Powerpoint. Een welbekend fenomeen in de consultancywereld.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:42 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Wat een draak van een powerpoint, waarom zou je een powerpoint maken en daarin alle tekst als afbeelding plaatsen.
Op welke pagina stond dit, en in welk van de twee documenten?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |