In ieder geval niet als die bedrijvigheid ook veel overlast met zich meebrengt.quote:Op maandag 15 maart 2021 15:28 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Ik ben niet tegen een productie-overschot van veeteelt- en landbouwproducten, zolang dat maar gebeurt op een verantwoordelijke wijze en niet op een manier waarop we hier een flink beslag leggen op allerlei resources terwijl de opbrengsten gaan naar anonieme aandeelhouders van een multinational.
Datzelfde geldt bijvoorbeeld ook voor onze transport- en distributie-economie; grote vervuilende containerschepen brengen vracht van de andere kant van de wereld naar Rotterdam, waar deze verder wordt getransporteerd naar allerlei andere landen. Dat legt beslag op ons wegennetwerk en levert de nodige vervuiling op. Dat is nog enigszins aanvaardbaar als daar heel veel Nederlandse ingezetenen een boterham mee verdienen, maar niet als de rederij in Panama zit, de Nederlandse distributeur Chinees eigendom is, waar alleen maar Polen werken en de transportfirma alleen maar Bulgaarse chauffeurs laat rijden. En dat zelfde geldt natuurlijk ook voor Schiphol. Bedrijvigheid waar Nederland en haar ingezetenen niet beter van worden, moeten we zeker niet meer van naar Nederland halen.
Dat is wel duidelijk inderdaad. Landbouw staat juist aan de basis, dat het wat biologischer kan zou mooi zijn maar de lijnen die uitgezet zijn resulteren in minder natuur en meer verstedelijking. Dit land wordt steeds minder leefbaar maar landbouw het produceren van melk of aardappelen zie ik niet als het eerste dat dan maar moet verdwijnen.quote:Op maandag 15 maart 2021 15:19 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er is een gecoordineerde hetze bezig tegen landbouw en boeren. "Opeens" poppen dit soort berichtjes overal te voorschijn.
Doel is de boeren -deels- uit Nederland weg te krijgen en al die grond vol te bouwen zodat we naar 30 miljoen inwoners kunnen groeien. Dat levert veel meer geld op dan een weiland.
Vermengd met nog wat vegan propaganda ook altijd, begint wel op te vallen idd. Rokers zijn een gepasseerd station, nu zijn de boeren, vleeseters en houtkachelstokers aan de beurt.quote:Op maandag 15 maart 2021 15:19 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er is een gecoordineerde hetze bezig tegen landbouw en boeren. "Opeens" poppen dit soort berichtjes overal te voorschijn.
Doel is de boeren -deels- uit Nederland weg te krijgen en al die grond vol te bouwen zodat we naar 30 miljoen inwoners kunnen groeien. Dat levert veel meer geld op dan een weiland.
Maar zolang we massaal D66 en VVD blijven stemmen, zal onze politiek de belangen van het stemvee gewoon verkwanselen aan het grootkapitaal. Het CDA is wel op de hand van onze boeren en tuinders, maar zien het grote plaatje niet.quote:Op maandag 15 maart 2021 15:30 schreef LXIV het volgende:
[..]
In ieder geval niet als die bedrijvigheid ook veel overlast met zich meebrengt.
D66 wind er geen doekjes omquote:Op maandag 15 maart 2021 15:30 schreef kawotski het volgende:
[..]
Dat is wel duidelijk inderdaad. Landbouw staat juist aan de basis, dat het wat biologischer kan zou mooi zijn maar de lijnen die uitgezet zijn resulteren in minder natuur en meer verstedelijking. Dit land wordt steeds minder leefbaar maar landbouw het produceren van melk of aardappelen zie ik niet als het eerste dat dan maar moet verdwijnen.
Mijn god.quote:Op maandag 15 maart 2021 15:19 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er is een gecoordineerde hetze bezig tegen landbouw en boeren. "Opeens" poppen dit soort berichtjes overal te voorschijn.
Doel is de boeren -deels- uit Nederland weg te krijgen en al die grond vol te bouwen zodat we naar 30 miljoen inwoners kunnen groeien. Dat levert veel meer geld op dan een weiland.
Zoals welke zaken?quote:Op maandag 15 maart 2021 15:30 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Vermengd met nog wat vegan propaganda ook altijd, begint wel op te vallen idd. Rokers zijn een gepasseerd station, nu zijn de boeren, vleeseters en houtkachelstokers aan de beurt.
Intentie is overduidelijk van de schrijver, want heel veel zaken worden voor het gemak maar even weggelaten omdat het niet in het straatje past.
Het is een vrij selectief artikel. De toegevoegde waarde van de sector wordt als ik het zo lees bewust foutief benoemd. De hele landbouw sector is onderdeel van de voedselproducerende industrie, in het artikel benoemen ze alleen de landbouw. De voedsel producerende sector bracht in 2015 90 miljard op voor Nederland. Dat is toch een forse sector met veel banen.quote:
bij de "voedselproducerende sector" wordt waarschijnlijk ook pindakaas draaien van Unilever bijgetelt. Niet relevant dus voor dit onderwerp.quote:Op maandag 15 maart 2021 16:48 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Het is een vrij selectief artikel. De toegevoegde waarde van de sector wordt als ik het zo lees bewust foutief benoemd. De hele landbouw sector is onderdeel van de voedselproducerende industrie, in het artikel benoemen ze alleen de landbouw. De voedsel producerende sector bracht in 2015 90 miljard op voor Nederland. Dat is toch een forse sector met veel banen.
Bron: https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)exporteur-ter-wereld
Als boeren mensen waren, dan gaven ze iedereen wel gratis voedzaam voedsel, zodat men overal mooiere en grotere en sterkere mensen zou hebben. Gezien wat er overal aangeboden wordt als voedsel kan ik geen andere conclusie trekken dan dat de boeren nooit mensvriendelijk zijn.quote:Op maandag 15 maart 2021 14:01 schreef BasEnAad het volgende:
Maar boeren zijn ook gewoon mensen met gezinnen en doen ook gewoon hun werk net als jij en ik. Het kan allemaal best wat minder met de voedselproductie, maar ik hoor in de media bijna alleen maar 1 kant van het verhaal.
Of de kaas van de kaasboer, de zuivel die we in Nederland produceren, het vlees van de slager of brood van de bakker. Behoorlijk relevant dus.quote:Op maandag 15 maart 2021 17:07 schreef tfors het volgende:
[..]
bij de "voedselproducerende sector" wordt waarschijnlijk ook pindakaas draaien van Unilever bijgetelt. Niet relevant dus voor dit onderwerp.
Als de oud staatssecretaris voor de landbouw, visserij en natuur al in de grondgebonden zonneparken business zit...quote:Op maandag 15 maart 2021 15:19 schreef LXIV het volgende:
Er is een gecoordineerde hetze bezig tegen landbouw en boeren. "Opeens" poppen dit soort berichtjes overal te voorschijn.
Doel is de boeren -deels- uit Nederland weg te krijgen en al die grond vol te bouwen zodat we naar 30 miljoen inwoners kunnen groeien. Dat levert veel meer geld op dan een weiland.
Maar ze hebben wel een tikkeltje meer eigen vermogen dan Jan Lul. Wat was dat bedrag ook weer? 2 ton gemiddeld per boer?quote:Op maandag 15 maart 2021 14:01 schreef BasEnAad het volgende:
Maar boeren zijn ook gewoon mensen met gezinnen en doen ook gewoon hun werk net als jij en ik.
Het lijkt er meer op dat jouw denken een tikkeltje selectief is.quote:Op maandag 15 maart 2021 16:48 schreef ArnosL het volgende:
Het is een vrij selectief artikel. De toegevoegde waarde van de sector wordt als ik het zo lees bewust foutief benoemd. De hele landbouw sector is onderdeel van de voedselproducerende industrie, in het artikel benoemen ze alleen de landbouw. De voedsel producerende sector bracht in 2015 90 miljard op voor Nederland. Dat is toch een forse sector met veel banen.
Bron: https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)exporteur-ter-wereld
Vertel. Ik ben benieuwd naar je inhoudelijke argumenten. Enkel een emoticon voegt ook geen zak toe.quote:Op maandag 15 maart 2021 18:01 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Het lijkt er meer op dat jouw denken een tikkeltje selectief is.
De landbouwsector en de voedingsmiddelenindustrie zijn twee totaal verschillende dingen. Het artikel als selectief bestempelen, omdat de schrijver van het het artikel dat geheel correct wel begrijpt, duidt op een bekrompen (en dus selectief) wereldbeeld.quote:
We zijn in een aantal producten heel goed (denk aan zuivel, aardappelen, suikerbieten, appels, peren, een scala aan groenten en fruit, etc), een aantal kan niet of nauwelijks verbouwd worden in Nederland (denk aan sinaasappels, kokosnoten, pinda's, cacao, ananas, bananen, koffie, etc).quote:Op maandag 15 maart 2021 17:50 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Of de kaas van de kaasboer, de zuivel die we in Nederland produceren, het vlees van de slager of brood van de bakker. Behoorlijk relevant dus.
NPO Radio 1quote:Kan Nederland leven van zijn eigen landbouw en voedsel?
Als het om eten gaat, zou Nederland best zelfvoorzienend kunnen zijn, vertelt landbouweconoom Petra Berkhout. Maar ons dieet zou wel flink veranderen.
Petra Berkhout werkt bij het Wageningen Economic Research instituut, dat is verbonden aan de Universiteit van Wageningen. Deze week beheert ze het twitteraccount @NL_Wetenschap, een wisselaccount van Nederlandse wetenschappers.
"We hebben het een aantal jaren geleden uitgezocht, en Nederland kan inderdaad zelfvoorzienend zijn op het gebied van eten. Het ministerie van Landbouw wilde dat destijds weten, voor het geval er bijvoorbeeld een crisis zou uitbreken." Volgens Berkhout kan het zelf heel goed, omdat we zo’n grote voedselproducent zijn. "We exporteren ook heel veel. Dus als we terug zouden gaan naar zelfvoorziening, dan kunnen we Nederland heel goed voeden."
Heel ander dieet
Maar het heeft wel consequenties voor ons dieet: "Je hebt dan geen koffie, thee, chocola, olijfolie en Franse kaas meer. Maar je houdt wel een gezond, gevarieerd dieet over, waar in niet alleen groenten, granen en aardappelen zitten, maar ook vlees en eieren."
Het zou ons eten er niet per se goedkoper op maken. "Een van de redenen dat er handel is, is dat men elders dingen goedkoper kan maken. Je maakt door handel dus heel efficiënt gebruik van je hulpbronnen". Toch kan het verstandig zijn om lokaal geproduceerd voedsel te eten. "Het is niet erg logisch om groenten van heel ver te halen in een vliegtuig, omdat daar een milieukaartje aan hangt waar je u tegen zegt. Als het per schip komt, heb je daar weer minder last van."
Het is niet meer dan logisch dat Nederland niet ieder product kan verbouwen.quote:Op maandag 15 maart 2021 18:22 schreef AchJa het volgende:
Overigens kunnen de Nederlandse boeren Nederland voeden maar dan is het simpelweg afgelopen met het hipstervoer. Dus old school groenten, granen, aardappelen vlees en eieren wat de pot gaat schaffen.
[..]
NPO Radio 1
Landbouw is Akkerbouw , Melkvee , Boomkwekerijen ,Fruitteelt, Champignon bedrijven , Varkensbedrijven, Geitenfokkerijen, Bloemen- en Bollenteelt , bloemenimport en export , Zaadhandel en Zaadveredeling , Bollenteelt en handel zelfs import en handel van bloemenquote:Op maandag 15 maart 2021 14:01 schreef BasEnAad het volgende:
Maar boeren zijn ook gewoon mensen met gezinnen en doen ook gewoon hun werk net als jij en ik. Het kan allemaal best wat minder met de voedselproductie, maar ik hoor in de media bijna alleen maar 1 kant van het verhaal.
Dat kloptquote:Op maandag 15 maart 2021 14:17 schreef rutger05 het volgende:
Het is erg triest dat een groot gedeelte van het oppervlak wordt gebruikt voor het verbouwen van voer voor de intensieve veehouderij met zeer vervelende gevolgen voor mens, natuur en milieu. Dit moet echt anders en daar moeten we de boeren mee helpen.
In absolute cijfers moeten we nog wel wat landen voor laten gaan...quote:Op maandag 15 maart 2021 18:26 schreef TheFreshPrince het volgende:
Dat betekent niet dat het niet wat minder kan. Zeker met de veestapel. We hebben hier 4 tot 5x meer vee per km2 dan Duitsland of Frankrijk.
Klopt. Ik reageer dan ook alleen op de selectiviteit van het artikel. We kunnen niet alles hier produceren en het kan best een tandje minder, of in elk geval met meer oog voor de natuur.quote:Op maandag 15 maart 2021 18:13 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
We zijn in een aantal producten heel goed (denk aan zuivel, aardappelen, suikerbieten, appels, peren, een scala aan groenten en fruit, etc), een aantal kan niet of nauwelijks verbouwd worden in Nederland (denk aan sinaasappels, kokosnoten, pinda's, cacao, ananas, bananen, koffie, etc).
Netto exporteren we het grootste deel van de producten die we hier verbouwen: we produceren veel meer dan dat we zelf consumeren.
Dat betekent niet dat we alles hier produceren wat we consumeren maar dat is deels omdat niet alles hier groeit.
Daarnaast hebben we nog producten als bloemen / bloembollen die we (momenteel) ook niet eten.
Als laatste zijn we doorvoer voor veel producten of ze worden hier verwerkt.
De vraag is: moet je zoveel opofferen (met alle stikstofproblemen en schaarste aan woonruimte) om 1 relatief kleine beroepsgroep te plezieren die verreweg het meeste land in Nederland in gebruik heeft.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |