Ik zou het in ieder geval niet aanraden voor zichtwerk. Dan beter die cirkelzaag van daNpy pakkenquote:Op vrijdag 19 februari 2021 21:41 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Ik wil t niet voor je verpesten maar heb echt nog nooit een recipro zaag gebruikt bij een vlonder maken.
Ook met een halfgelaatsmasker dan goed kijken waar de warme lucht afgevoerd wordt.quote:Op zaterdag 20 februari 2021 00:10 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Mijn bril beslaat niet met een halfgelaatsmasker. Reden; die sluiten fatsoenlijk af. Met mondkapjes blaas je lucht tussen mondkapje en je gezicht omhoog waardoor je warme lucht hebt tussen je gezicht en je brillenglazen. Waardoor ze dus beslaan. Met een goed passend masker heb je dat probleem niet. Nu moet ik zeggen dat ik geen ervaring heb met de dure volgelaatsmaskers. Maar eerlijk gezegd, ka ik mij niet voorstellen dat je daar beslagen brilglazen van krijgt. De vochtige warme lucht die je uitademt wordt aan de onderkant afgevoerd. Al is dat dus wel iets om te checken. Voert ie boven of onder je ogen/bril de uitgeademde lucht af.
Ja, dan wel jaquote:Op zaterdag 20 februari 2021 09:02 schreef BEFEM het volgende:
Ik wist dat deze reacties gingen komen
Maar als ik een vlonder ga maken dan moet ik eerst een halve vlonder verwijderen, dan komt die wel goed van pas
Ik heb even de foto's elders geupload. Bijzonder ding in ieder geval.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 09:47 schreef FranticDJ het volgende:
In 'murica automatiseren ze alles wat maar kan natuurlijk.
Maar nu zag ik wel iets grappigs. Een vijl machine. Dus een apparaat wat het vijl werk voor je doet
Op zich niet heel moeilijk zelf te maken natuurlijk, maar was wel benieuwd of er aan deze kant van de plas ook zulke apparaten commercieel beschikbaar zijn. Want vijlen is net als schuren gewoon kut.
[ afbeelding ]
http://www.clickspringpro(...)-filing-machine.html
Deeplinken gaat nietdus voor plaatje bij 't plaatje ff op de link klikken
Jaquote:Op zaterdag 27 februari 2021 09:53 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Ik heb even de foto's elders geupload. Bijzonder ding in ieder geval.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Lijkt zoals hij daar in de woonkamer staat trouwens meer een kunstwerk; dan een echt stuk gereedschap
Wat is je budget ?quote:Op [url=https://forum.fok.nl/topic/2589722/3/50#p
198231757]zaterdag 27 februari 2021 12:36[/url] schreef Lorne het volgende:
Hallo,
ik ben van plan om een afkortzaag aan te schaffen. Ik zie dat er nogal wat merken/types bestaan.
Wat zijn zaken waar ik op moet letten en wellicht kunnen jullie nog wat suggesties geven.
Het is voor normaal gebruik thuis: planken / balken zagen.
Lorne
En welke afmetingen denk je vooral te gaan zagen? Niet elke machine heeft een even groot bereik.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:04 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Wat is je budget ?
Hoe vaak denk je hem te gaan gebruiken ? Is het bijvoorbeeld voor één enkele verbouwing of verwacht je er vaker en langer gebruik van te maken ?
Als je zo een uittrekbaar ding koopt, is breedte eigenlijk nooit een uitdaging. Dikte kan wel problemen opleveren. Een beetje stevige schuttingpaal krijg je bijvoorbeeld niet in 1 keer doorgezaagd met een 216mm afkortzaag. En dan is een wat groter zaagwerk qua dikte wel erg handig. Als je alleen plinten, vloerplanken, laminaat etc. Gaat zagen, heb je geen 254mm zaag nodig.quote:Op zondag 28 februari 2021 09:59 schreef Lorne het volgende:
Mijn budget ligt rond de ¤ 250
De reden voor aanschaf is een aankomende verbouwing waarbij wel redelijk wat gezaagd gaat worden ;-)
De bedoeling is ook om de machine in de toekomst te blijven gebruiken, maar dat zal wat incidenteler zijn.
Te zagen afmetingen, vind ik wat lastiger te zeggen. Wil wel graag wat groter bereik, zodat het mogelijk is om ook de bredere planken/balken te kunnen verwerken.
Mijn voorkeur heeft het om dan wel voor het grotere bereik te gaan. Ik verwacht zeker dat het niet bij alleen planken blijft.quote:Op zondag 28 februari 2021 10:08 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Als je zo een uittrekbaar ding koopt, is breedte eigenlijk nooit een uitdaging. Dikte kan wel problemen opleveren. Een beetje stevige schuttingpaal krijg je bijvoorbeeld niet in 1 keer doorgezaagd met een 216mm afkortzaag. En dan is een wat groter zaagwerk qua dikte wel erg handig. Als je alleen plinten, vloerplanken, laminaat etc. Gaat zagen, heb je geen 254mm zaag nodig.
Ik heb laatst de goedkoopste metabo gekocht voor licht zaagwerk, regels van scheidingswanden e.d.quote:Op zondag 28 februari 2021 09:59 schreef Lorne het volgende:
Mijn budget ligt rond de ¤ 250
De reden voor aanschaf is een aankomende verbouwing waarbij wel redelijk wat gezaagd gaat worden ;-)
De bedoeling is ook om de machine in de toekomst te blijven gebruiken, maar dat zal wat incidenteler zijn.
Te zagen afmetingen, vind ik wat lastiger te zeggen. Wil wel graag wat groter bereik, zodat het mogelijk is om ook de bredere planken/balken te kunnen verwerken.
Ik heb de Bosch GCM 800 SJ vorig jaar aangeschaft. Heel tevreden mee, werkt soepel, nette zaag lijn en niet te duur. Ik gebruik het zelf ook voor huis tuin en keuken gebruik.quote:Op zondag 28 februari 2021 09:59 schreef Lorne het volgende:
Mijn budget ligt rond de ¤ 250
De reden voor aanschaf is een aankomende verbouwing waarbij wel redelijk wat gezaagd gaat worden ;-)
De bedoeling is ook om de machine in de toekomst te blijven gebruiken, maar dat zal wat incidenteler zijn.
Te zagen afmetingen, vind ik wat lastiger te zeggen. Wil wel graag wat groter bereik, zodat het mogelijk is om ook de bredere planken/balken te kunnen verwerken.
Heb jij -net als ik- ook de Metabo?quote:Op zondag 28 februari 2021 17:13 schreef Gieliovd het volgende:
Belangrijkste vraag is welke dikte balken je perse mee wilt zagen. .. Ik heb een de 254mm blad, daar kom je al ver mee. Een 300 blad is nog mooier.
Maar inderdaad als je vooral plankjes en laminaat gaat doen, kan een 216 ook volstaan.
Dan komt vraag 2, de breedte. De mijne doet 34cm diepte. Dat is al vrij veel. Even kijken wat je nodig hebt, want hoe verder naar voren... Hoe verder naar achteren!
Koop ieder geval nooit eentje zonder trek functie.
Tja, ik kan je wel een uitdraai geven van een gemiddelde tool webshop, maar daar kan je zelf ook wel bij. Uiteindelijk is er in het semi-pro/pro assortiment weinig tot geen rommel te krijgen. Je budget is wat tight voor een zaag met groter zaagblad. En wat hierboven al een keer of 6 is genoemd, Metabo is wel een goeie qua prijs/kwaliteit verhouding. Met jouw budget kom je dan alleen niet verder dan de KGS216m.quote:Op donderdag 4 maart 2021 13:01 schreef Lorne het volgende:
Toch dan nog opnieuw mijn vraag om wat suggesties van merken/uitvoeringen te geven.
Ik kom em niet goedkoper tegen dan 300 euro (heeeel snelle google search). En 20% duurder dan budget vind ik wel behoorlijkquote:Op donderdag 4 maart 2021 13:59 schreef daNpy het volgende:
Die 254M is toch maar iets goedkoper? 270 volgens mij. Wel de moeite waard imo. Kun je 10cm mee zagen.
Dat heb ik er niet voor betaald als het goed is.quote:Op donderdag 4 maart 2021 14:07 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ik kom em niet goedkoper tegen dan 300 euro (heeeel snelle google search). En 20% duurder dan budget vind ik wel behoorlijk.
Ja, ik heb er een onderstel bij. Mocht ik er een werkplaats hebben gehad, dan had ik er iets omheen gefabriceerd.quote:Op zaterdag 6 maart 2021 10:39 schreef Lorne het volgende:
Ik denk dat ik dan ga voor de metabo KGS254 met een beetje verhoging van het budget (was een indicatie, niet hard bedrag).
Nog een andere vraag: gebruiken jullie een onderstel / zaagtafel? Ik vraag me af of dat echt handig is of alleen maar zo lijkt.
Ja is wel echt handig.. verschil tussen fijn op hoogte werken of op de grond meestal. Meeste onderstellen hebben ook een aanslag functie, die je kan instellen voor repeterend zaagwerk. Das ook erg fijn.quote:Op zaterdag 6 maart 2021 10:39 schreef Lorne het volgende:
Ik denk dat ik dan ga voor de metabo KGS254 met een beetje verhoging van het budget (was een indicatie, niet hard bedrag).
Nog een andere vraag: gebruiken jullie een onderstel / zaagtafel? Ik vraag me af of dat echt handig is of alleen maar zo lijkt.
Mooi ding!quote:Op zondag 7 maart 2021 12:40 schreef bartos het volgende:
Omdat de prijs wel erg goed is :
Brennenstuhl Garant S Bretec FI IP44 kabelhaspel, 40m ¤38,19
[ afbeelding ]
https://www.amazon.nl/gp/(...)00_s00?ie=UTF8&psc=1
hoe vaak ga je 'm gebruiken?quote:Op zondag 7 maart 2021 12:56 schreef Atmoz het volgende:
Welke perstang kan ik het beste kopen?
Als ik het goed heb moet ik een 6-tal bekken erbij hebben om het hele assortiment aan koppelingen/buizen te kunnen coveren, klopt dat?
Er zijn van diverse bekende merken mooie sets te koop, maar welke raden jullie me aan?
Ik zelf niet vaak, maar m'n collega wel zeer geregeld.quote:
Jep, voor zakelijk gebruik.quote:als je 'm zakelijk gaat gebruiken zal ie (voor zover ik weet) ook jaarlijks gekeurd moeten worden.
Mooi ding, en lekker goedkoop!quote:Ik heb zelf deze:
https://www.arsenius.nl/a(...)x-accu-4x-wisselbek/ werkt met (oud type) Makita accu's.
Tja, ik heb alleen Bosch accu's he....quote:zou ff kijken naar welke type accu's je al hebt en iets kiezen wat daarmee overweg kan.
ja staar je niet te blind op prijzenquote:Op zondag 7 maart 2021 13:01 schreef Atmoz het volgende:
[..]
Mooi ding, en lekker goedkoop!
Ik kom namelijk andere prijzen tegen
Had ook niet anders verwachtquote:
Ik heb de normale uponor tang. Wel vrij groot, maar kom eigenlijk overal altijd wel bij.quote:Op zondag 7 maart 2021 12:56 schreef Atmoz het volgende:
Welke perstang kan ik het beste kopen?
Als ik het goed heb moet ik een 6-tal bekken erbij hebben om het hele assortiment aan koppelingen/buizen te kunnen coveren, klopt dat?
Er zijn van diverse bekende merken mooie sets te koop, maar welke raden jullie me aan?
Het is een tip voor anderequote:Op zondag 7 maart 2021 12:54 schreef Atmoz het volgende:
[..]
Mooi ding!
Wat is dat voor "speciale" stekker wat daar op zit? Waarom is die zo groot?
eigenlijk verkeerde topic trouwens
Deze?quote:Op zondag 7 maart 2021 13:31 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Ik heb de normale uponor tang. Wel vrij groot, maar kom eigenlijk overal altijd wel bij.
Heb er bekken bij om ook koper te kunnen persen.
Mail Warmteservice eens voor een aanbod. Die hebben m bij mij erg scherp geleverd.
En alleen om gas te persen moet ie jaarlijks gekeurd worden.
Oeh ik zou bij persmachines geen enkel risico nemen. Door de grote schades mocht een hele serie koppelingen gaan lekken.quote:Op zondag 7 maart 2021 13:01 schreef Atmoz het volgende:
[..]
Ik zelf niet vaak, maar m'n collega wel zeer geregeld.
[..]
Jep, voor zakelijk gebruik.
Oh, van dat keuren wist ik niet. Eens effe nakijken/vragen dan. Thanks!
[..]
Mooi ding, en lekker goedkoop!
Ik kom namelijk andere prijzen tegen
[..]
Tja, ik heb alleen Bosch accu's he....
Mijn vader had er zelf een plank onder gemaakt en daaronder een strook zodat hij in een workmate past. Zo heb je niet nog n extra onderstel maar kun je n wel op hoogte zetten wanneer je wil.quote:Op zaterdag 6 maart 2021 10:39 schreef Lorne het volgende:
Ik denk dat ik dan ga voor de metabo KGS254 met een beetje verhoging van het budget (was een indicatie, niet hard bedrag).
Nog een andere vraag: gebruiken jullie een onderstel / zaagtafel? Ik vraag me af of dat echt handig is of alleen maar zo lijkt.
Yes!quote:Op zondag 7 maart 2021 13:36 schreef Atmoz het volgende:
[..]
Deze?
[ afbeelding ]
https://www.warmteservice(...)gin=Search%20Results
Nee maar je wil ook gewoon koper kunnen persen. Daar zou ik wel bekken voor bij bestellen. Anders ben je alsnog aan t solderen op plekken waar je niet mag knellen.quote:Op zondag 7 maart 2021 14:18 schreef bleiblei het volgende:
Ik zou overigens niet allerlei maten en soorten bekken kopen. Dingen zijn gruwelijk duur en waarschijnlijk ga je toch gewoon voor 1 systeem. Dus haal de 3 meest gebruikte uponor (of ander systeem) maten en daar kan je mee vooruit.
Dus kijk ff welk type koppeling je in de buurt bij je localdealer kan krijgen en ga daar de bekken van aanschaffen.
Is dat VSH? Ik had een leentang van de aannemer en kon daar ook koper mee persen, maar weet niet meer of dat recht toe recht aan uponor was of een ander type...quote:Op zondag 7 maart 2021 20:34 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Nee maar je wil ook gewoon koper kunnen persen. Daar zou ik wel bekken voor bij bestellen. Anders ben je alsnog aan t solderen op plekken waar je niet mag knellen.
Ja heb de u16, u20, u25 en dan koper 12 en 15. Volgens mij is die persbek van vsh.quote:Op zondag 7 maart 2021 20:37 schreef densmee het volgende:
Wat zou je dan moeten hebben
U16, U20 en U25 en voor koper viega 15 en misschien 22?
Volgens mij vsh inderdaad.quote:Op zondag 7 maart 2021 21:09 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Is dat VSH? Ik had een leentang van de aannemer en kon daar ook koper mee persen, maar weet niet meer of dat recht toe recht aan uponor was of een ander type...
Ja precies, die heb ik hier op verschillende plekken moeten gebruiken. Dacht dat het uponor was maar nu je het zegt, daar had onze aannemer een andere bek voor.quote:Op zondag 7 maart 2021 21:12 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Volgens mij vsh inderdaad.
Werkt wel echt top. Je hebt ook van die overgangskoppelingen om van koper naar uponor te gaan. Ideaal als je in de badkamer vloer oid over moet naar uponor.
Ik zet hem ook op een workmate, daar valt ie niet zomaar vanaf.quote:Op zondag 7 maart 2021 17:58 schreef SV-tje het volgende:
[..]
Mijn vader had er zelf een plank onder gemaakt en daaronder een strook zodat hij in een workmate past. Zo heb je niet nog n extra onderstel maar kun je n wel op hoogte zetten wanneer je wil.
Ik heb het zelf nog nooit uitgeprobeerd, maar ik heb wel laatst zo'n boor voor in de bovenfrees gekocht. Dan kan je hem met de parralelaanslag ook precies op de juiste plek en diepte krijgen lijkt me en heb je geen mal nodig.quote:Op dinsdag 9 maart 2021 19:10 schreef BEFEM het volgende:
Ik zoek een freesmal voor deze scharnieren:
https://www.meubelbeslagonline.nl/scharnier/voorliggend
Er staat als suggestie ook een forstnerboor, is dat makkelijker dan een freesmal?
En anders zie ik de bekende Kreg:
https://www.baptist.nl/ho(...)iEAQYAiABEgK0mfD_BwE
Dat werkt ook voor deze scharnieren neem ik aan? Maar ik vraag me wel af of er goede, goedkopere varianten zijn?Ik zie ze van 10 euro tot 50 euro gaan...
Deze is dan een optie:
https://www.amazon.nl/ver(...)a-980307296142&psc=1
Maar ik haat Amazon
https://nl.pepper.com/aan(...)-710w-6mm-8mm-188734quote:Op dinsdag 9 maart 2021 10:39 schreef Lucifur het volgende:
Ik zit te kijken naar een nieuwe boven/kantenfrees. Mijn oog is vooralsnog gevallen op de Makita RT0700, heeft iemand hier ervaring mee of alternatieven?
In eerste opzet zal ik hem gebruiken om sponningen te vrezen in vurenhout voor een simpel raamkozijn binnen. Daarnaast vooral ronde kanten frezen aan multiplex en vuren voor meubeltjes.
Dit is een andere, alleen een kantenfrees. Die uit de makitalink van 300 euro is een boven en kantenfrees. Die overigens bij de bekende dealers wel goedkoper te vinden is.quote:Op woensdag 10 maart 2021 07:09 schreef Gieliovd het volgende:
[..]
https://nl.pepper.com/aan(...)-710w-6mm-8mm-188734
¤112 lijkt me een goede deal.
Die ben ik ook tegen gekomen inderdaad. Voordeel van de Makita is wel dat het makkelijk uit te breiden is met geleiderailaanslag en de koffers passen ook bij mijn systainers. Thanks voor de tip, is zeker niet veel geld!quote:Op dinsdag 9 maart 2021 11:59 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
Ik stond voor dezelfde aanschaf..
Uiteindelijk op aanraden van meerdere woodworkers ben ik gegaan voor een imitatie Makita, de Katsu.
Als je em via Amazon App koopt krijg je nu nog es 10 euro korting..
https://www.amazon.nl/KAT(...)a-488381646681&psc=1
Ik heb em al een aantal keer gebruikt om eiken af te ronden met 4,5mm, en dat ging prima.
Leuk apparaat voor echt belachelijk weinig geld..
quote:Op woensdag 10 maart 2021 07:09 schreef Gieliovd het volgende:
[..]
https://nl.pepper.com/aan(...)-710w-6mm-8mm-188734
¤112 lijkt me een goede deal.
Het zou dan inderdaad om de uitgebreide versie gaan die ook als bovenfrees fungeert. Prijs zit nu rond de 230¤ wat ik zo tegenkwam.quote:Op woensdag 10 maart 2021 07:46 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dit is een andere, alleen een kantenfrees. Die uit de makitalink van 300 euro is een boven en kantenfrees. Die overigens bij de bekende dealers wel goedkoper te vinden is.
Heb je wat linkjes oid? Nu ik die sponningen ga frezen heb ik er voor het eerst pas echt een usecase voor.quote:Op woensdag 10 maart 2021 11:21 schreef Pensioengenieter het volgende:
Een bovenfrees is een pracht apparaat je kunt erveel meer mee dan je zou denken. Verdiep je er in google en kijk op pinterest.
Die Stihl laten leveren met 40 cm.quote:Op zondag 7 maart 2021 17:23 schreef Miniem het volgende:
Twijfel voor welke kettingzaag ik zal gaan.
Een stihl ms170 (30cm zwaard) voor ¤180
Of een Mcculloch cs42s (40cm zwaardlengte voor ¤125 (elders goedkoopste ¤200, maar is ergens in de uitverkoop voor ¤125 met fabrieksgarantie)
Het is om af en toe een wintervoorraad hout te zagen.
Nou daar is die niet zo geschikt voor... Niet zo'n krachtige zaag dit. Dan liever de McCulloch, dochtermerk van Husqvarna.quote:
Is ook 2 maal zo duurquote:Op donderdag 11 maart 2021 21:02 schreef Legwieh het volgende:
[..]
Ik zou 1 maatje groter/zwaarder gaan. MS 211 ga je echt veel plezier van hebben.
Ik heb t laatst gedaan met een excenter, dat gaat ook echt super snel.quote:Op vrijdag 12 maart 2021 09:42 schreef Barry1986 het volgende:
Ik heb straks meerdere kamers afgewerkt met AK gipsplaten en deze moet glad geschuurd worden.
Dit deed ik altijd met mijn Fein multitool en ronde schuurpad van 125mm met stofafzuiging. Werkt best goed.
Maar snel gaat het niet en het is toch erg "lokaal" afschuren.
Nu kwam ik de telescoopschuur machines tegen. Erg interessant en zie zeker voordelen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Maar is het nou echt het extra geld waard?
Ik kijk dan weer naar een budget merk als de parkside omdat ik niet dagelijks er mee werk.
Ik hoor graag ervaringen! Of aanbevelingen (in het budget segment)
is het waard als je het vaak moet doen ja, maar doe je af en toe eens een kamer/huis dan kan het ook perfect met een excenter. Is beter voor je rug/schoudersquote:Op vrijdag 12 maart 2021 09:42 schreef Barry1986 het volgende:
Ik heb straks meerdere kamers afgewerkt met AK gipsplaten en deze moet glad geschuurd worden.
Dit deed ik altijd met mijn Fein multitool en ronde schuurpad van 125mm met stofafzuiging. Werkt best goed.
Maar snel gaat het niet en het is toch erg "lokaal" afschuren.
Nu kwam ik de telescoopschuur machines tegen. Erg interessant en zie zeker voordelen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Maar is het nou echt het extra geld waard?
Ik kijk dan weer naar een budget merk als de parkside omdat ik niet dagelijks er mee werk.
Ik hoor graag ervaringen! Of aanbevelingen (in het budget segment)
Welkom bij de Makita familiequote:Op zondag 14 maart 2021 19:42 schreef Rapporteer-Deze-Gebruiker het volgende:
Beste klussers ik zit met het volgende dilemma: mijn accu boormachine is aan vervanging toe.
Ik heb nu een Powerplus met een maximaal aandraaimoment van 30 Nm.
Alle waar naar zijn geld, maar soms kom ik kracht te kort en de slipkoppeling functioneerde helaas al vrij snel niet goed meer.
Ik ben geen hardcore klusser maar sinds wij een nieuwe woning hebben met vrijstaande garage klus wel veel vaker en ik heb een grondige hekel aan gereedschap wat niet (goed) functioneert dus hoog tijd voor wat nieuws.![]()
Ik kies heel bewust voor het Makita 18v platvorm vanwege de 18v (of 36v) lijn tuingereedschappen waar ik een aantal dingen van wil aanschaffen.
Maar nu twijfel ik nog tussen 4 modellen accuboormachines, 2 met en 2 zonder klopboor functie en verschillend in maximaal aandraaimoment.
De klopboor functie is geen must maar misschien wel handig? Ons huis is gemaakt van baksteen en ik heb de bekende blauwe Bosch klopboormachine al.![]()
Mijn grootste rede tot twijfel is, is een groter maximaal aandraaimoment handig als in meer is beter ook al heb je het meestal niet nodig, of juist niet omdat dan de kans groter is dat (kleinere) schroeven bijvoorbeeld breken ondanks de slipkoppeling?
Mogelijk komt er in de toekomst een slagschroevendraaier bij maar dat weet ik nog niet zeker.
De een is: 30 tot 54 Nm de ander 60 tot 115 Nm.
Linkjes naar de betreffende machines:
Makita DDF481RTJ
Makita DDF484RTJ
Of met klopboor functie:
Makita DHP484RTJ
MAKITA DHP481RTJ
Alvast bedankt voor je/jullie input!
Na tig van reviews te hebben gelezen en theoretisch veel inzicht te hebben gekregen over kwaliteit/comfort/Noise canceling, kwam ik er in de praktijk bij de mediamarkt er achter dat ik zelf niet zo audiofiel ben en al die verschillen niet eens opmerk.quote:Op zondag 14 maart 2021 21:24 schreef BEFEM het volgende:
Weet niet of dit het juiste topic is maar het is klusgerelateerd. Ik ga een koptelefoon voor m'n vriendin kopen ivm mijn zaaggeluiden
Draadloos en bluetooth moet die hebben en noise cancelling zijn. Sennheiser, Bose, JBL? Budget rond de 150, moet wel lukken toch?
Deze JBL bijvoorbeeld? Of deze Sennheiser?
Ik heb de Makita DDF485Z, maar heb je haast? Ik heb deze gevonden door veel te googelen, Makita haalt soms machines uit de productie en die worden dan links en rechts veel goedkoper aangeboden. Vaak zonder accu maar die kun je ook overal los in aanbiedingen kopen is nu ook nog in aanbieding fijne machinequote:Op zondag 14 maart 2021 19:42 schreef Rapporteer-Deze-Gebruiker het volgende:
Beste klussers ik zit met het volgende dilemma: mijn accu boormachine is aan vervanging toe.
Ik heb nu een Powerplus met een maximaal aandraaimoment van 30 Nm.
Alle waar naar zijn geld, maar soms kom ik kracht te kort en de slipkoppeling functioneerde helaas al vrij snel niet goed meer.
Ik ben geen hardcore klusser maar sinds wij een nieuwe woning hebben met vrijstaande garage klus wel veel vaker en ik heb een grondige hekel aan gereedschap wat niet (goed) functioneert dus hoog tijd voor wat nieuws.![]()
Ik kies heel bewust voor het Makita 18v platvorm vanwege de 18v (of 36v) lijn tuingereedschappen waar ik een aantal dingen van wil aanschaffen.
Maar nu twijfel ik nog tussen 4 modellen accuboormachines, 2 met en 2 zonder klopboor functie en verschillend in maximaal aandraaimoment.
De klopboor functie is geen must maar misschien wel handig? Ons huis is gemaakt van baksteen en ik heb de bekende blauwe Bosch klopboormachine al.![]()
Mijn grootste rede tot twijfel is, is een groter maximaal aandraaimoment handig als in meer is beter ook al heb je het meestal niet nodig, of juist niet omdat dan de kans groter is dat (kleinere) schroeven bijvoorbeeld breken ondanks de slipkoppeling?
Mogelijk komt er in de toekomst een slagschroevendraaier bij maar dat weet ik nog niet zeker.
De een is: 30 tot 54 Nm de ander 60 tot 115 Nm.
Linkjes naar de betreffende machines:
Makita DDF481RTJ
Makita DDF484RTJ
Of met klopboor functie:
Makita DHP484RTJ
MAKITA DHP481RTJ
Alvast bedankt voor je/jullie input!
1 ding: verwar een noise cancelling koptelefoon niet met gehoorbescherming. Want dat is t echt niet.quote:Op zondag 14 maart 2021 21:24 schreef BEFEM het volgende:
Weet niet of dit het juiste topic is maar het is klusgerelateerd. Ik ga een koptelefoon voor m'n vriendin kopen ivm mijn zaaggeluiden
Draadloos en bluetooth moet die hebben en noise cancelling zijn. Sennheiser, Bose, JBL? Budget rond de 150, moet wel lukken toch?
Deze JBL bijvoorbeeld? Of deze Sennheiser?
quote:Op zondag 14 maart 2021 21:20 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Welkom bij de Makita familie
Ik heb de DDF482 dus kan je helaas niet van feedback voorzien
Tot het eind van de maand krijg je een accu gratis, maar ik heb geen haast want ik wil geen spijt krijgen van mijn aankoop. Bedankt voor de tip.quote:Op zondag 14 maart 2021 22:29 schreef Pensioengenieter het volgende:
[..]
Ik heb de Makita DDF485Z, maar heb je haast? Ik heb deze gevonden door veel te googelen, Makita haalt soms machines uit de productie en die worden dan links en rechts veel goedkoper aangeboden. Vaak zonder accu maar die kun je ook overal los in aanbiedingen kopen is nu ook nog in aanbieding fijne machine
Het is voor m'n vriendin, die zit beneden en die hoort het geluid alsof er een stofzuiger bezig is (wat feitelijk ook zo is). Geen gehoorbescherming dus.quote:Op zondag 14 maart 2021 22:58 schreef FranticDJ het volgende:
[..]
1 ding: verwar een noise cancelling koptelefoon niet met gehoorbescherming. Want dat is t echt niet.
Lopen aantal YouTubes rond met noise cancelling koptelefoons als zijnde gehoor bescherming.
Mocht je bereid zijn om iets meer uit te geven, dan is dit echt een topaankoop waar je(/ze) lang plezier van zal hebben: https://www.coolblue.nl/product/817318/sony-wh-1000xm3-zwart.htmlquote:Op maandag 15 maart 2021 08:06 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Het is voor m'n vriendin, die zit beneden en die hoort het geluid alsof er een stofzuiger bezig is (wat feitelijk ook zo is). Geen gehoorbescherming dus.
Ik doe alles met m'n Bosch 360 graden kruislijnlaser. Heb er een ontvanger bij voor buiten, die werkt tot een meter of 10-15 goed. Als je hem in t midden zet kan je dus goed hoogtes over zetten op zo'n 30 meter. Meer dan voldoende voor mij.quote:Op donderdag 18 maart 2021 22:26 schreef bluemoon23 het volgende:
ik zoek een kruislijnlaser, hij moet ook geschikt zijn voor buitengebruik
Want ik wil een overkapping/schuur maken
Wat is een beetje goed spul ?
Zou de zichtbaarheid van een groene echt zoveel beter zijn?quote:Op donderdag 18 maart 2021 22:53 schreef bleiblei het volgende:
Dewalt is volgens mij wel populair bij aannemers.
Heb zelf een laserliner die erg fijn werkt, maarrrr... achteraf gezien had ik een groene moeten kopen (iets wat ik elke keer achteraf denk na aanschaf van een laser, maar nooit doe als ik het prijsverschil weer zie).
Jep, dat is echt zoquote:Op vrijdag 19 maart 2021 06:52 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Zou de zichtbaarheid van een groene echt zoveel beter zijn?
Hmm maar eens nadenken over vervanging danquote:Op vrijdag 19 maart 2021 08:10 schreef Atmoz het volgende:
[..]
Jep, dat is echt zoHeb het in levende lijve gezien/getest.
Toevallig heeft Coolblue er vorige week nog een artikeltje over gemaakt: https://www.coolblue.be/en/advice/green-lasers.html
Jep. De groene kruislijn laser van onze aannemer was op een klaarlichte dag haarscherp te zien en mijn rode zie je in een lichte kamer al snel niet meer.quote:Op vrijdag 19 maart 2021 06:52 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Zou de zichtbaarheid van een groene echt zoveel beter zijn?
Voor buiten gebruik heb je eigenlijk altijd een ontvanger nodig. Of je moet vrij dicht op de muur staan/ in schemering - in het donker werken. Ook groen zie je al heel snel niet meer buiten.quote:Op vrijdag 19 maart 2021 10:14 schreef bluemoon23 het volgende:
Hoe zit dat met buitengebruik ?, heb je altijd een ontvanger nodig, of is dat wel gewoon zichtbaar ?
Wellicht in de schemering als het wat donkerder is ?
Dat is heel persoonlijk en ligt echt aan hoeveel je klust.quote:Op zondag 14 maart 2021 19:42 schreef Rapporteer-Deze-Gebruiker het volgende:
Beste klussers ik zit met het volgende dilemma: mijn accu boormachine is aan vervanging toe.
Ik heb nu een Powerplus met een maximaal aandraaimoment van 30 Nm.
Alle waar naar zijn geld, maar soms kom ik kracht te kort en de slipkoppeling functioneerde helaas al vrij snel niet goed meer.
Ik ben geen hardcore klusser maar sinds wij een nieuwe woning hebben met vrijstaande garage klus wel veel vaker en ik heb een grondige hekel aan gereedschap wat niet (goed) functioneert dus hoog tijd voor wat nieuws.![]()
Ik kies heel bewust voor het Makita 18v platvorm vanwege de 18v (of 36v) lijn tuingereedschappen waar ik een aantal dingen van wil aanschaffen.
Maar nu twijfel ik nog tussen 4 modellen accuboormachines, 2 met en 2 zonder klopboor functie en verschillend in maximaal aandraaimoment.
De klopboor functie is geen must maar misschien wel handig? Ons huis is gemaakt van baksteen en ik heb de bekende blauwe Bosch klopboormachine al.![]()
Mijn grootste rede tot twijfel is, is een groter maximaal aandraaimoment handig als in meer is beter ook al heb je het meestal niet nodig, of juist niet omdat dan de kans groter is dat (kleinere) schroeven bijvoorbeeld breken ondanks de slipkoppeling?
Mogelijk komt er in de toekomst een slagschroevendraaier bij maar dat weet ik nog niet zeker.
De een is: 30 tot 54 Nm de ander 60 tot 115 Nm.
Linkjes naar de betreffende machines:
Makita DDF481RTJ
Makita DDF484RTJ
Of met klopboor functie:
Makita DHP484RTJ
MAKITA DHP481RTJ
Alvast bedankt voor je/jullie input!
Ik vraag me dan af of dit ook iets is:quote:Op woensdag 10 maart 2021 12:29 schreef Lucifur het volgende:
[..]
Die ben ik ook tegen gekomen inderdaad. Voordeel van de Makita is wel dat het makkelijk uit te breiden is met geleiderailaanslag en de koffers passen ook bij mijn systainers. Thanks voor de tip, is zeker niet veel geld!
[..]
[..]
Het zou dan inderdaad om de uitgebreide versie gaan die ook als bovenfrees fungeert. Prijs zit nu rond de 230¤ wat ik zo tegenkwam.
[..]
Heb je wat linkjes oid? Nu ik die sponningen ga frezen heb ik er voor het eerst pas echt een usecase voor.
quote:Wordt geleverd met 3 spantangen (1/4 ", 6 mm en 8 mm), sleutels en geleiders, batterij en oplader zijn NIET inbegrepen
Bedankt voor je input.quote:Op vrijdag 19 maart 2021 11:13 schreef Grublit het volgende:
[..]
Dat is heel persoonlijk en ligt echt aan hoeveel je klust.
Ik heb een klopboormachine (Makita 18v) uit een set. Begonnen in 2008 met aanschaffen, dus dat model is niet meer courant. Werkt nog perfect, fijn allround apparaat. Ik heb in de loop der jaren mijn collectie uitgebreid als ik het nodig had.
Heel erg mijn best gedaan om mijn besnoerde boorhamer om zeep te helpen en heb nu een boorhamer op accu. Voor een simpel gaatje in beton of baksteen, pak ik altijd dat apparaat.
Ook heb ik voor het betere houtschroefwerk een slagschroevendraaier aangeschaft. Dit is perfect voor grotere, of lompere schroefklussen (schroefje 8x140 zonder voorboren erin jassen)
Dus blijft over voor mijn klopboor/schroevendraaier: metaalboren, voorboren, (delicaat) schroefwerk, etc. Als deze het een keer begeeft, dan vervang ik hem door een simpele schroevendraaier.
Als je zo min mogelijk machines wilt hebben: dan ga voor de krachtigste klopper.
Thanks.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 14:01 schreef InTrePidIvity het volgende:
Amazon heeft sale op Bosch Blauw producten: https://www.amazon.nl/dea(...)TMMNS97S58AV861W8AD4
Zitten best forse kortingen tussen, bijv. 44% korting op de GEX 125-150.
Er zit een tijdslimiet aan, dus wees er snel bij.
-edit-
En voor 18V apparaten boven de ¤ 180,29 (incl. BTW) krijg je via de Bosch PRO-deals ook nog eens een gratis 4.0Ah accu.
Die parallel geleider zou je evt. weg kunnen laten. De mijne heb ik in 10 jaar tijd misschien 4 keer gebruikt. Je zal vrijwel alles met de rails gaan zagen.quote:Op zondag 28 maart 2021 18:49 schreef zoz het volgende:
Ik zat in een verkeerd topic zonet![]()
Ik wil beginnen met meubels maken. Youtube filmpjes hebben mijn hoofd helemaal op hol gebracht. tv meubel, lades in trapkast en kledingkast onder schuine gedeelte van de zolder zijn zaken die op mijn lijstje staan.
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
In een ander topic werd ik al gewezen op het halen van een invalzaag ipv een handcirkelzaag.
Is dit een goede optie? Of is een andere set prijs technisch beter voor het beoogde doel?
Vet, heb ik ook allemaal gedaan het afgelopen jaarquote:Op zondag 28 maart 2021 18:49 schreef zoz het volgende:
Ik zat in een verkeerd topic zonet![]()
Ik wil beginnen met meubels maken. Youtube filmpjes hebben mijn hoofd helemaal op hol gebracht. tv meubel, lades in trapkast en kledingkast onder schuine gedeelte van de zolder zijn zaken die op mijn lijstje staan.
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
In een ander topic werd ik al gewezen op het halen van een invalzaag ipv een handcirkelzaag.
Is dit een goede optie? Of is een andere set prijs technisch beter voor het beoogde doel?
Als ik hem weg laat dan wordt de prijs niet lager door de korting die je ontvangt. Ik heb de bestelling gedaan. Ik heb nog nooit bijna 800 euro overgemaakt voor wat gereedschapquote:Op zondag 28 maart 2021 22:23 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Die parallel geleider zou je evt. weg kunnen laten. De mijne heb ik in 10 jaar tijd misschien 4 keer gebruikt. Je zal vrijwel alles met de rails gaan zagen.
Ik heb een parkside bovenfrees gekocht. Werkte prima om sleuven te frezen in mijn trap.quote:Op zondag 28 maart 2021 22:28 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Ik heb een Parkside invalzaag gekocht maar die gebruik ik bijna nooit, werkt ook niet fijn.
Was je nog van plan andere dingen te kopen behalve deze 2?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |