De onjuiste premisse is dat het in andere landen 'gewoon zou lukken'. Dat is niet zo. In elk geval niet voor alles wat je voorspiegelt.quote:Op zondag 10 januari 2021 16:21 schreef Elan het volgende:
[..]
Waarom lukt dat in andere landen wel gewoon dan?
Het is niet eens geprobeerd of over nagedacht, de scholen zouden tenslotte toch niet dicht gaan want essentieel. Die hele insteek is een vergissing gebleken.
Rutte weer een toespraak. Dames en heren, ik kom tot u met een moeilijke boodschap. Om de druk op de zorg te verminderen is schaatsen vanaf dit moment illegaal. Indien u aangetroffen wordt met schaatsen krijgt u een boete van 95,-quote:Op zondag 10 januari 2021 16:22 schreef Predator40 het volgende:
[..]
2 weekjes schaatsen en de ziekenhuizen liggen weer vol
na dat vuurwerkverbod zou dat wel moeten ja......quote:Op zondag 10 januari 2021 16:23 schreef chratnox het volgende:
[..]
Rutte weer een toespraak. Dames en heren, ik kom tot u met een moeilijke boodschap. Om de druk op de zorg te verminderen is schaatsen vanaf dit moment illegaal. Indien u aangetroffen wordt met schaatsen krijgt u een boete van 95,-
De GGD is nu bezig om de kinderziekten eruit te halen, zodat als straks de grote aantallen komen ze er echt klaar voor zijn.quote:Op zondag 10 januari 2021 16:21 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ik kan het exacte artikel niet meer vinden wat ik eens gelezen had, maar ik dacht dat we wekelijks zo rond de 165k doses kregen van Pfizer. Dit wel gevonden:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)-vaccineren-a4026299
[..]
Volgens mij hebben we daar inmiddels pas zo'n 35k of zo van gebruikt.
https://www.ad.nl/binnenl(...)n-per-week~a8808df1/quote:Tot 15 januari dienen de zes GGD’en die als eerste starten, de 12.500 vaccins toe die voor de pilotfase beschikbaar zijn. Vanaf 15 januari worden de vaccins die de komende weken binnen komen, in twee keer drie weken aan zorgmedewerkers in de langdurige zorg gegeven. Elke week komt een partij vaccins binnen en zo hebben we voldoende om 200.000 zorgprofessionals in de verpleeg- en zorginstellingen 2 keer te vaccineren.
Heel eerlijk.... is het in mijn geval wel beter...quote:Op zondag 10 januari 2021 16:23 schreef chratnox het volgende:
[..]
Rutte weer een toespraak. Dames en heren, ik kom tot u met een moeilijke boodschap. Om de druk op de zorg te verminderen is schaatsen vanaf dit moment illegaal. Indien u aangetroffen wordt met schaatsen krijgt u een boete van 95,-
Enerzijds wel natuurlijk, maar ze zouden wat meer flexibel moeten zijn met het pfizer vaccin. Andere landen kunnen ook met dat vaccin in verzorgingstehuizen vaccineren.quote:Op zondag 10 januari 2021 16:22 schreef Montov het volgende:
[..]
Maar die van Moderna gaan ze gebruiken voor verpleegtehuizen, en dat is een hele belangrijke qua dodental
ja wij niet......simpelquote:Op zondag 10 januari 2021 16:25 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Enerzijds wel natuurlijk, maar ze zouden wat meer flexibel moeten zijn met het pfizer vaccin. Andere landen kunnen ook met dat vaccin in verzorgingstehuizen vaccineren.
Welk land is dit schooljaar online begonnen? Welk land heeft de zomervakantie naar voren gehaald? En nog belangrijker: welk land weet al die zaken te doen zonder grote gevolgen voor de leerlingen?quote:Op zondag 10 januari 2021 16:21 schreef Elan het volgende:
Waarom lukt dat in andere landen wel gewoon dan?
Ook de grafieken lijken niet altijd onderling overeen te komen. Volgens de eerste tabel in de week van 2 nov 64% de Engelse variant, maar als je in de andere grafieken kijken is proportion met de Engelse variant dan nog veel lager. Misschien met verschillende manieren van testen te maken? Ze hebben vooral een test gebruikt waarbij de Engelse variant een positieve uitslag geeft, maar ook andere varianten waarvan ze weten dat die heel weinig aanwezig zijn.quote:Op zondag 10 januari 2021 13:08 schreef BillDauterive het volgende:
[..]
Mooie post! Toch is het heel opvallend dat het in de eerste week van meten enorm stijgt; van 3 naar 15%, terwijl het de weken erop 'slechts' verdubbelt (15 naar 29, 29 naar 64).
We moeten wendbaar zijn toch met de strategie? En daarnaast hebben we ook gewoon ervaring opgedaan met de vaccins die we nu hebben gezet. Dat ze zeggen van we vinden het voor de eerste vaccins die we zetten lastig, maar gaan het daarna evalueren dat is prima.quote:
Waarom kan je niet deeltijd online dan we hebben Europees, misschien wereldwijd gezien de meeste computers per captiva en de de hoogste dichtheid als het gaat om mensen die beschikking hebben over een internetaansluiting.quote:Op zondag 10 januari 2021 16:22 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De onjuiste premisse is dat het in andere landen 'gewoon zou lukken'. Dat is niet zo. In elk geval niet voor alles wat je voorspiegelt.
Dat had inderdaad op poten gezet kunnen/moeten worden, maar is niet gedaan. Net als de hoeveelheid bedden niet uitgebreid kon worden. Daar gaat tijd overheen, je kunt niet ineens alles online gaan doen. Ik weet vrij zeker dat dat niet nog een keer voor gaat komen, dus dat veel scholen er nu wel op in gaan zetten, maar daar hebben we op de korte termijn jammer genoeg weinig aan.quote:Op zondag 10 januari 2021 16:28 schreef Elan het volgende:
[..]
Waarom kan je niet deeltijd online dan we hebben Europees, misschien wereldwijd gezien de meeste computers per captiva en de de hoogste dichtheid als het gaat om mensen die beschikking hebben over een internetaansluiting.
Je had deze situatie in de zomer al kunnen zien aankomen, er is niet eens een poging ondernomen om zoiets op poten te zetten.
De zomer is ook onbespreekbaar, want mensen zijn toe aan vakantie of het kan CAO-technisch niet. Zo lust ik er ook nog wel een paar.
quote:
Leuk bericht natuurlijk waarmee je makkelijk denkt te kunnen scoren, maar in het bericht staat ook gewoon:quote:Op zondag 10 januari 2021 15:45 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
En Nederland be like:
[ afbeelding ]
Hé, die discussie kennen we in Nederland ook, toch?quote:De sluiting van scholen heeft wereldwijd tot veel discussie geleid. Kinderen hebben een veel kleinere kans om ernstig ziek te worden door corona, maar het is onduidelijk welke rol zij bij de verspreiding spelen. Het onderzoeksinstituut mengt zich niet in die discussie, maar constateert alleen dat door de sluiting niet alleen de kinderen thuis bleven, maar veelal ook hun ouders
Simpel, als de overheid besluit dat de scholen open gaan, dan gaan ze niet online lesgeven. De reden dat hiervoor gekozen is is niet omdat het niet zou kunnen, maar omdat ze het niet willen/wilden. Omdat, eenvoudig gezegd, het onderwijs van inferieure kwaliteit oplevert. En ja, dat is het in andere landen ook. Dus met het oog op de belangen van de kinderen is gekozen voor open scholen. En terecht, wat mij betreft.quote:Op zondag 10 januari 2021 16:28 schreef Elan het volgende:
[..]
Waarom kan je niet deeltijd online dan we hebben Europees, misschien wereldwijd gezien de meeste computers per captiva en de de hoogste dichtheid als het gaat om mensen die beschikking hebben over een internetaansluiting.
Je had deze situatie in de zomer al kunnen zien aankomen, er is niet eens een poging ondernomen om zoiets op poten te zetten.
De zomer is ook onbespreekbaar, want mensen zijn toe aan vakantie of het kan CAO-technisch niet. Zo lust ik er ook nog wel een paar.
De kans dat die specifieke run uitkomt is gelukkig niet zo grootquote:Op zondag 10 januari 2021 16:15 schreef chratnox het volgende:
[ twitter ]
Als er deze maand voldoende ijs ligt om een elfstedentocht te doen en die mag niet doorgaan vanwege 'ijslockdown' ofzo is het wel echt een next level fyou van de natuur
Eerst de kappers maar, dat is essentieel toch?quote:Op zondag 10 januari 2021 15:55 schreef Momo het volgende:
[..]
Lijkt mij ook lastig voor het kabinet om hier knopen over door te hakken.
Heb het over gedeeltelijk online onderwijs. Dat is ongeveer half Europa, maar wij willen er niet aan, behalve noodgedwongen en kortdurend tijdens een lockdown.quote:Op zondag 10 januari 2021 16:26 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Welk land is dit schooljaar online begonnen? Welk land heeft de zomervakantie naar voren gehaald? En nog belangrijker: welk land weet al die zaken te doen zonder grote gevolgen voor de leerlingen?
Wat voor gevolgen? Gevolgen groter dan het belang van de volksgezondheid?quote:Op zondag 10 januari 2021 16:31 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Simpel, als de overheid besluit dat de scholen open gaan, dan gaan ze niet online lesgeven. De reden dat hiervoor gekozen is is niet omdat het niet zou kunnen, maar omdat ze het niet willen/wilden. Omdat, eenvoudig gezegd, het onderwijs van inferieure kwaliteit oplevert. En ja, dat is het in andere landen ook. Dus met het oog op de belangen van de kinderen is gekozen voor open scholen. En terecht, wat mij betreft.
En het verschuiven van vakanties heeft veel meer gevolgen dan alleen zeurende leraren. Denk daar nog maar eens rustig over na.
Ze hadden sowieso al gezegd dat een elfstedentocht niet door zou gaan, ook als het genoeg zou gaan vriezen. Maar zullen wel een hele hoop mensen wel gaan schaatsen als er ijs ligt.quote:Op zondag 10 januari 2021 16:22 schreef Elan het volgende:
[..]
Die kan natuurlijk gewoon doorgaan in aangepaste vorm, zonder publiek.
https://www.telegraph.co.(...)ls-lockdown-vaccine/quote:Switzerland's decision in the spring to shutter schools was one of measures that was most effective in reducing mobility and thus also transmission of Covid-19, a study showed Sunday.
Researchers at the Swiss Federal Institute of Technology in Zurich, ETH, determined that the closure of Swiss schools last March was responsible for cutting mobility by more than a fifth.
"School closures reduced mobility by 21.6 percent," Stefan Feuerriegel, an ETH professor of management information systems who headed the study."
"School closures reduce mobility, (which) then reduces new cases" of Covid-19, he said.
Dit is, met uitzondering van de Britse variant, dan ook wat bijna alle onderzoeken rondom scholen sinds april concluderen.quote:Op zondag 10 januari 2021 16:35 schreef DireStraits7 het volgende:
Ah, kijk eens aan. Wat interessant dat zelfs de Zwitserse onderzoekers zeggen dat het vooral de afgenomen mobiliteit is die zorgde voor een reductie in de besmettingen en niet zozeer het sluiten van de scholen zelf.
[..]
https://www.telegraph.co.(...)ls-lockdown-vaccine/
Ik hoop het wel.quote:Op zondag 10 januari 2021 16:33 schreef Elan het volgende:
Gaan we straks als de cijfers daar ruimte voor geven echt weer doodleuk met volle klaslokalen werken tot aan de zomervakantie of de volgende lockdown, dat kan je toch niet menen?
Dat ben ik niet met je eens. Inferieur onderwijs kan tot gevolg hebben dat de situatie onderschat wordt, zoals nu. Hoeveel mensen nu wel niet zeggen: Ah joh, ze leren online toch ook gewoon?quote:Op zondag 10 januari 2021 16:35 schreef Elan het volgende:
Overigens kun je beter inferieur onderwijs hebben dan géén onderwijs. Maar dat besef lijkt ook maar niet door te dringen!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |