Als jij die veiligheid wenst, dan zet je een democratisch stelsel op zoals dat nu geregeld is binnen Nederland, nogmaals de Libertarische gedachten zullen je daar niet in beperken.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:30 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja maar bij die afspraken zit je veilig tussen de vangrails die onze overheid heeft neergezet. Je hoeft je daar dus al geen zorgen over te maken.
Dat hangt af van de regels die zijn bepaald.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dan is die dienst dus niet vrijwillig en niet libertarisch. Je kan het niet van beide kanten hebben
Dan zet je een sticker op je deur: Niet blussen.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:32 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Maar als je niet om een dienst hebt gevraagd hoef je daar toch niet voor te betalen? Ik zou die rekening dan verscheuren, niemand die mij wat maakt.
Nee een schuldeiser kan een deurwaarder beslag laten leggen op de weg naar jouw huis en verkopen om een schuld te voldoen.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:32 schreef noescom het volgende:
[..]
De huiseigenaar stuurt een deurwaarder op zichzelf af? Het wordt steeds gekker.
Uiteraard. In het geval van de brandweer is een ANWB-achtige constructie (je kunt een abonnement nemen en als die niet hebt dan krijg je een rekening) dus niet werkbaar. De brandweer is dus gewoon onderdeel van het huurcontract.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:32 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Maar als je niet om een dienst hebt gevraagd hoef je daar toch niet voor te betalen? Ik zou die rekening dan verscheuren, niemand die mij wat maakt.
In de toekomst worden kinderen toch ook geboren in liberia 2.0? Die kenden de voorwaarden toch ook niet? Kulargument dus. Je mag gewoon weg hoor, je leeft al in liberia.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:32 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het verschil is dat je de voorwaarden kent voordat je toetreed tot de libertarische staat.
Dat is meer een filosofische discussie die je aan ieder stelsel kunt voorleggen.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:35 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
In de toekomst worden kinderen toch ook geboren in liberia 2.0? Die kenden de voorwaarden toch ook niet? Kulargument dus. Je mag gewoon weg hoor, je leeft al in liberia.
Het is weer dezelfde drogreden als een half uur geleden. Lekker negeren.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:38 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat is meer een filosofische discussie die je aan ieder stelsel kunt voorleggen.
Prima, maar jij woont naast mij in het gebouw, jij wil wel brand blussen betalen, jouw appartment zal brandschade hebben en mogelijk uitbranden. Omdat ik niet wil betalen. Daar kun jij niets aan doen volgens libertarische principes want iedereen heeft dat recht om zelf uit te maken waar je voor betaald of niet betaald.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:34 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dan zet je een sticker op je deur: Niet blussen.
En hoe zit het hier met kinderen die geboren in het koningshuis? Is dat zo democratisch dan? Of kinderen in armoede?quote:Op zondag 10 januari 2021 14:35 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
In de toekomst worden kinderen toch ook geboren in liberia 2.0? Die kenden de voorwaarden toch ook niet? Kulargument dus. Je mag gewoon weg hoor, je leeft al in liberia.
In libertaria zijn er geen voorwaarden waar je je aan moet houden, behalve diegenen die je zelf vrijwillig aangaat.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:35 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
In de toekomst worden kinderen toch ook geboren in liberia 2.0? Die kenden de voorwaarden toch ook niet? Kulargument dus. Je mag gewoon weg hoor, je leeft al in liberia.
Het is weer zelfde liedje als elke keer, als Libertarisch voorstander moet ik antwoord geven op elk mogelijk probleem terwijl het in democratieen 1 grote teringzooi is, daarnaast ook al 600 keer uitgelegd is, dat ook in Libertarie er common sense zal bestaan. Maar om gewoon de vraag terug te stellen, wat doe jij als je bovenbuurman lekkage heeft, en hij heeft geen verzekering?quote:Op zondag 10 januari 2021 14:40 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Prima, maar jij woont naast mij in het gebouw, jij wil wel brand blussen betalen, jouw appartment zal brandschade hebben en mogelijk uitbranden. Omdat ik niet wil betalen. Daar kun jij niets aan doen volgens libertarische principes want iedereen heeft dat recht om zelf uit te maken waar je voor betaald of niet betaald.
Ik heb al drie keer gezegd dat de brandweer gewoon onder het huurcontract valt, maar dat negeert ie gewoon.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het is weer zelfde liedje als elke keer, als Libertarisch voorstander moet ik antwoord geven op elk mogelijk probleem terwijl het in democratieen 1 grote teringzooi is, daarnaast ook al 600 keer uitgelegd is, dat ook in Libertarie er common sense zal bestaan. Maar om gewoon de vraag terug te stellen, wat doe jij als je bovenbuurman lekkage heeft, en hij heeft geen verzekering?
De facto zijn hulpdiensten in Nederland ook gewoon particuliere diensten, gewoon een organisatie die onder een budget draait, wellicht dat bij Politie nog stukje politiek speelt, maar een brandweer of ambulance dienst zou je net zo goed particulier kunnen doen.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:44 schreef noescom het volgende:
[..]
Ik heb al drie keer gezegd dat de brandweer gewoon onder het huurcontract valt, maar dat negeert ie gewoon.
Uiteraard, maar een rekening voldoen nadat je huis is geblust is niet erg realistisch. Waarom zou je de rekening voldoen terwijl jij geen opdracht tot de klus gegeven hebt en deze ook al is geklaard? Aangezien het aan de verhuurder gelegen is om zijn huis te behouden zal deze gewoon een abonnement nemen op de brandweer en de kosten doorberekenen aan de huurder. In het geval van een hypotheek zal de bank een abonnement op de brandweer eisen om het onderpand veilig te stellen. En slaat de brand over op een woning ernaast dan zouden de buren je kunnen aanklagen voor verwijtbare nalatigheid en een schadevergoeding eisen. Dit hadden ze natuurlijk ook allemaal zelf kunnen verzinnen, maar libertarisme aanvallen met onrealistisch geleuter is natuurlijk veel leuker op de zondagmiddag.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:46 schreef raptorix het volgende:
[..]
De facto zijn hulpdiensten in Nederland ook gewoon particuliere diensten, gewoon een organisatie die onder een budget draait, wellicht dat bij Politie nog stukje politiek speelt, maar een brandweer of ambulance dienst zou je net zo goed particulier kunnen doen.
Heb ik te goede argumenten? Dank voor het compliment.quote:
Milieu is ook een gezamenlijke voorziening. Je hebt ook een gezond milieu nodig in een libertarische samenleving.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:28 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ook al eerder uitgelegt (wellicht moeten jullie gewoon eerst eens lezen), dat ik niet de illusie heb dat je in een Libertarische staat geen gezamenlijk voorzieningen nodig hebt.
Maar je vergeet een ding. Ieder experiment om een libertarische samenleving te creeeren is uit elkaar gespat op exact de redenen die ik net aangaf. Mensen die geloven in libertarisme kunnen geen samenleving werkbaar maken als het er op aankomt blijkt telkens weer.quote:Op zondag 10 januari 2021 14:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het is weer zelfde liedje als elke keer, als Libertarisch voorstander moet ik antwoord geven op elk mogelijk probleem terwijl het in democratieen 1 grote teringzooi is, daarnaast ook al 600 keer uitgelegd is, dat ook in Libertarie er common sense zal bestaan. Maar om gewoon de vraag terug te stellen, wat doe jij als je bovenbuurman lekkage heeft, en hij heeft geen verzekering?
Daarom benadruk ik ook nogmaals dat het een filosofie is, en ik ben realistisch genoeg om te weten dat mengvormen prima kunnen werken, sterker nog sommige landen zijn er behoorlijk succesvol mee.quote:Op zondag 10 januari 2021 15:03 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Maar je vergeet een ding. Ieder experiment om een libertarische samenleving te creeeren is uit elkaar gespat op exact de redenen die ik net aangaf. Mensen die geloven in libertarisme kunnen geen samenleving werkbaar maken als het er op aankomt blijkt telkens weer.
Dat heeft verder helemaal niets te maken met wat de problemen in democratieen zijn, uiteraard, dat doet er verder niet toe, dat is een andere discussie.
Maar zodra het een mengvorm is dan is het geen libertarisme meer. Dat is een vrij essentieel punt, lijkt mij.quote:Op zondag 10 januari 2021 15:06 schreef raptorix het volgende:
[..]
Daarom benadruk ik ook nogmaals dat het een filosofie is, en ik ben realistisch genoeg om te weten dat mengvormen prima kunnen werken, sterker nog sommige landen zijn er behoorlijk succesvol mee.
Dat experimenten mislukken betekent niet per definitie dat libertarisme niet deugd. Het is een feit dat naarmate de vrijheid toeneemt ook welvaart en welzijn toenemen.quote:Op zondag 10 januari 2021 15:03 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Maar je vergeet een ding. Ieder experiment om een libertarische samenleving te creeeren is uit elkaar gespat op exact de redenen die ik net aangaf. Mensen die geloven in libertarisme kunnen geen samenleving werkbaar maken als het er op aankomt blijkt telkens weer.
Elke stap in de goede richting is er één.quote:Op zondag 10 januari 2021 15:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Maar zodra het een mengvorm is dan is het geen libertarisme meer. Dat is een vrij essentieel punt, lijkt mij.
Net zoals democratie in zijn puurste vorm niet zou werken, immers gelijke stemmen leiden tot de tiranie van de meerderheid.quote:Op zondag 10 januari 2021 15:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Maar zodra het een mengvorm is dan is het geen libertarisme meer. Dat is een vrij essentieel punt, lijkt mij.
Anyway, agree to disagree, ik zie het nooit werken in de praktijk maar vrijheid, blijheid, wie er in wil geloven moet dat vooral doen
Laten we het experiment beginnen. We ontmantelen Nederland en maken er liberia 2.0 van.quote:Op zondag 10 januari 2021 15:13 schreef noescom het volgende:
[..]
Dat experimenten mislukken betekent niet per definitie dat libertarisme niet deugd. Het is een feit dat naarmate de vrijheid toeneemt ook welvaart en welzijn toenemen.
Prima, geef je ons de waddeneilanden en dan laat je ons met rust, geld hoeven we niet, mag je aan de armen geven.quote:Op zondag 10 januari 2021 15:34 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Laten we het experiment beginnen. We ontmantelen Nederland en maken er liberia 2.0 van.
Natuurlijk hebben we wat zaken op te lossen, laten we daarmee beginnen.
De belangrijkste zijn de staatsschuld en niet te verzekeren individuen die nu een vorm van een uitkering kennen. Kortom daar beginnen we mee. We brengen alle bezitingen van de overheid, alle burgers en bedrijven, pensioenfondsen, verzekeringsmaatschappijen enzovoorts in 1 grote pot en betalen eerst de staatschuld af. Vervolgens richten we een fonds op voor de niet te verzekeren gevallen en regelen dat vanuit dat fonds de huidige bejaarden, afgekeurden, werklozen, bijstandstrekkers en anderen betaald worden. Zodra we dat allemaal geregeld hebben gaan we over van verdeling van de rest. Iedereen, met uitzondering van de groep die gekozen heeft voor het centrale fonds, een gelijke portie (afhankelijk van wens in geld of bezit) en we gaan van start. We organiseren voorafgaand aan de verdeling ook nog even een voorlichtingscampagne, op die manier kan eenieder bewust kiezen voor de juiste mate van verzekeren en dergelijke.
Ik begrijp het, het is even slikken, maar ergens moeten we beginnen natuurlijk. Het is te simpel om de kanslozen maar te laten stikken of de staatsschuld te vergeten. Aangezien het principe belangrijk is dan de financiėle kant lijkt mij dit de eerlijkste start. Het lijkt mij niet dat een echte libertarier het daarmee oneens kan zijn.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |