Boeken die tot nu toe voorbij zijn gekomen:quote:November Biografie & Waargebeurd
December Chicklit & New Adult
2021
Januari Sport
Februari Familie- & Streekromans
Maart Dieren in de hoofdrol
April Fantasy & Sciencefiction
Mei Liefde & Lust
Juni Literatuur & Klassiekers
Juli Verhalende non-fictie
Augustus Geschiedenis & Politiek
September Reisverslagen
Oktober Spiritualiteit,filosofie & Religie
November Verfilmde boeken
December Boeken van voor 1950
Please noquote:Op donderdag 19 november 2020 15:35 schreef Fok-it het volgende:
[..]
GOSSIP GIRLLLLL
Ik moet nog 2 hoofdstukken en dan heb ik onze Japanse vriend uit voor deze maand
quote:
Volgens mij is New Adult wat meer gericht op wat oudere young adult fansquote:Op donderdag 19 november 2020 15:46 schreef KennyPowers het volgende:
Is new adult hetzelfde als young adult?
We doen geen hertelling.quote:Op zaterdag 21 november 2020 23:04 schreef Pleun2011 het volgende:
Ben nu op de helft van Shizo Kanakuri en ik moet zeggen dat ik nog niet erg enthousiast ben over dit boek. Beetje saai. Het is ook geen non-fictie dus eigenlijk had het niet eens gekozen mogen worden. Rigged election!
Ik ben inmiddels op blz.99 en het lukt me iets beter om mijn aandacht erbij te houden maar heel fascinerend vind ik het allemaal nog steeds niet.quote:Op zaterdag 21 november 2020 23:04 schreef Pleun2011 het volgende:
Ben nu op de helft van Shizo Kanakuri en ik moet zeggen dat ik nog niet erg enthousiast ben over dit boek. Beetje saai. Het is ook geen non-fictie dus eigenlijk had het niet eens gekozen mogen worden. Rigged election!
quote:Starr Carter woont in een armoedige, zwarte buurt, maar gaat naar een dure witte school. De balans die Starr tussen deze werelden heeft gevonden, wordt overhoop gehaald als haar beste vriend Khalil voor haar ogen wordt doodgeschoten door een politieagent, onschuldig. Verslagen door emoties probeert Starr zichzelf te herpakken in een samenleving vol ongelijkheid, overleven in de twee werelden wordt steeds lastiger en de waarheid spreken krijgt een hoge prijs.
quote:Weg naar Huis - Yaa Gyasi
Samenvatting
Twee halfzussen, Effia en Esi, groeien apart van elkaar op in het achttiende-eeuwse Ghana. Effia wordt uitgehuwelijkt aan een Engelsman, om vervolgens in weelde te leven. Esi wordt gevangengenomen, verkocht als slaaf en op de boot naar Amerika gezet.
Weg naar huisvertelt over de levens van de nakomelingen van Effia en Esi in de daaropvolgende driehonderd jaar. Yaa Gyasi beweegt zich vrijelijk door de geschiedenis en tussen twee continenten; van de stammenstrijd en slavernij in Ghana tot de Burgeroorlog in Amerika, en van de kolenmijnen in het zuiden van de Verenigde Staten tot de volksverhuizingen naar Manhattan in de twintigste eeuw – en schetst zo een krachtig en indringend portret van volken in beroering. Weg naar huis is een modern Amerikaans meesterwerk.
Ik ook, ken Young Adult welquote:Op dinsdag 24 november 2020 14:30 schreef kwiwi het volgende:
Ik moest eerst nog even googelen wat New Aduly is![]()
Dat zou eerder vallen onder ‘Young Adult’. In ‘New Adult’ zijn de hoofdpersonen in principe ouder dan de middelbareschoolleeftijd. Andere struggles.quote:Op dinsdag 24 november 2020 14:40 schreef Fok-it het volgende:
Weet niet of deze er ook onder valt.
[ afbeelding ]
Charlie gaat naar de bovenbouw. Hij is zeker geen sukkel, maar populair is hij ook niet. Zijn verlegen, hyperintelligente en sociaal onaangepaste karakter zorgt ervoor dat hij een muurbloempje blijft. Charlie probeert op zijn eigen manier vat te krijgen op de wereld van dates, familiedrama's, seks en drugs. Gelukkig heeft hij vrienden die hem hier af en toe bij helpen. Op zijn eigen unieke, aandoenlijke en aangrijpende manier vertelt Charlie zijn verhaal aan de enige persoon die hij vertrouwt. Aan jou.
Stephen Chbosky (1970) is auteur, scriptschrijver en regisseur. Zijn debuut De belevenissen van een muurbloem was direct bij verschijning een succes. Het veroorzaakte veel opschudding in Amerika, omdat het daar op veel scholen werd verboden vanwege de controversiële inhoud. Chbosky woont in New York. 'De belevenissen van een muurbloem is volwassener dan de meeste young adult-literatuur en zal ook zeker door oudere lezers gewaardeerd worden.' denise kersten, usa today 'Dit verhaal over zijn leven zal tieners nog jaren bezighouden.' school library journal
Ah oke. nou ja, dan laat ik het aan de rest overquote:Op dinsdag 24 november 2020 14:46 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Dat zou eerder vallen onder ‘Young Adult’. In ‘New Adult’ zijn de hoofdpersonen in principe ouder dan de middelbareschoolleeftijd. Andere struggles.
Deze is dan toch ook Young Adult? Volgens mij is dit ook high schoolquote:Op maandag 23 november 2020 15:19 schreef Fugue het volgende:
Mijn inbreng in de categorie New Adult:
The Hate U Give
[ afbeelding ]
[..]
Ja denk ik ookquote:Op dinsdag 24 november 2020 15:03 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Deze is dan toch ook Young Adult? Volgens mij is dit ook high school
Denk dat @Fugue de enige is die de OP kan aanpassen en poll erin kan gooien.quote:Op vrijdag 27 november 2020 09:17 schreef kl1172 het volgende:
Wordt stilletjesaan tijd om in een poll te gieten, niet?
Fok-it zou dat misschien ook kunnen doen dacht ik, althans vroeger kon de persoon die de thread opent dat ook.quote:Op vrijdag 27 november 2020 09:27 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Denk dat @:Fugue de enige is die de OP kan aanpassen en poll erin kan gooien.
Polletje wilde ik dit weekend open gooien. Ik hoop op nog wat inbrengquote:Op vrijdag 27 november 2020 09:39 schreef Meke het volgende:
Ohhh dan ga ik snel nog even nadenken want dit is mijn genre![]()
quote:Chloe heeft een passie voor lezen en reizen. Haar verloofde Peter niet. Chloe besluit om dan maar in haar eentje in Parijs in de voetsporen te treden van haar geliefde schrijver Hemingway. Daar ontmoet ze de Franse bouquiniste en schrijver Guillaume die haar meeneemt op avontuur. Er gaat voor Chloe een heel nieuwe wereld open, maar dan staat Peter op de stoep met een verrassing… Sofia heeft alles voor elkaar. Ze runt een delicatessenwinkel in Montmartre, heeft een geweldig appartement in Le Marais en haar vriendje Jean-Luc houdt immens veel van haar. Toch is niet alles rozengeur en maneschijn in Sofia’s leven. Sofia draagt een geheim met zich mee wat ze angstvallig voor iedereen verborgen houdt. Maar geheimen komen altijd uit en Sofia dreigt alles te verliezen wat haar lief is. Lizzy heeft San Francisco achter zich gelaten om in Parijs een wereldberoemde muze te worden. Met een flinke dosis zelfvertrouwen duikt ze direct na aankomst het Parijse kunstenaarsleven in en hoopt de waardering te krijgen waar ze zo wanhopig naar op zoek is. Lizzy schuwt daarbij geen grens, ook niet die van zichzelf, wat haar uiteindelijk duur komt te staan. De paden van de vrouwen kruisen elkaar tijdens hun zoektocht naar liefde, moed en durven zijn wie je werkelijk bent
Ja dit klopt wel een beetjequote:Op zaterdag 28 november 2020 07:56 schreef kwiwi het volgende:
Ik was nog even aan het kijken naar eventuele extra boeken voor de poll die onder New Adult vallen.. maar het is allemaal "meisje gaat studeren/begint ergens opnieuw en ontmoet foute man"
Wat er wel en niet precies bij hoort is geloof ik voor iedereen een beetje vaag (voor mij in ieder geval wel). Wat mij betreft mag Young Adult er ook gewoon bij. Zo enorm veel inzendingen hebben we toch niet.quote:Op zaterdag 28 november 2020 07:43 schreef Bleie het volgende:
Ik had nog nooit van new adult gehoord, dus heb me even ingelezen. Klinkt een beetje als veredelde bouquetreeks, eerlijk gezegd. Niet mijn genre, dus geen idee of ik meelees.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De kleuren van magieSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.The Invisible Life of Addie LaRueSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.No Dyson Barrier is going to stop me!
UI: FlippingCoin in ONZ / Ik bepaal hier welk dier jij bent![]()
POLL
Poll staat open tot 1 december 12.00 uur.
[ Bericht 23% gewijzigd door #ANONIEM op 29-11-2020 15:14:47 ]![]()
Mmmm Parijs od expliciete sekscènes...
*twijfelt...
Ik heb zeker mijn fairs share of chicklit gelezen, zeker toen ik nog veel vloog voor mijn werk, hersenloos lezen als tijdverdrijf, maar op een gegeven moment ging het zo tegenstaan... en fantasy is ook niet echt mijn ding (op De Magiër trilogie en de Wetten v d. Magie na).
Ik twijfel dus nog over meelezen... even zien wat er gekozen wordt. Anders ga ik gewoon weer verder met King.
***![]()
Evenveel stemmen voor Weg naar huis en Buren met benefits.
Ik sla deze maand ook over en haak weer aan in 2021.In some cases, resentment can result simply from being on the receiving end of good arguments. Collini
How much more precious is a little humanity than all the rules in the world. Piaget![]()
Dat wordt twee boeken deze maandquote:Op dinsdag 1 december 2020 12:54 schreef Sumppi het volgende:
Evenveel stemmen voor Weg naar huis en Buren met benefits.
Ik sla deze maand ook over en haak weer aan in 2021.![]()
Op woensdag 9 september 2020 20:31 en op maandag 13 januari 2025 21:00 schreef Fred_B het volgende:
Meke is de Hans Wiegel van FOK.
De beste mod (die we nooit hebben gehad.)![]()
Ik begin ook met deze. Niet mijn genre, maar wil het toch een kans gevenquote:Op dinsdag 1 december 2020 16:57 schreef Bleie het volgende:
De weg naar huis klinkt nog wel interessant, ga ik lezen!![]()
![]()
Ik zie alleen wel dat het niet in Kobo plus staat...quote:Op dinsdag 1 december 2020 17:25 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Ik begin ook met deze. Niet mijn genre, maar wil het toch een kans geven![]()
Ik begin met Buren with Benefits omdat ie in Kobo Plus staat
❤ Pino112 ❤ | FeanFan | heywoodugod _O_![]()
Ik heb de Engelse versie iig wel voor de kindle gevonden.quote:Op dinsdag 1 december 2020 17:53 schreef Bleie het volgende:
[..]
Ik zie alleen wel dat het niet in Kobo plus staat...![]()
Kick.
Voor in januari dus sport. Even denken...![]()
Een slecht voorstel, maar alvast een beginnetje zo uit het hoofd:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 75% gewijzigd door Meridiaan op 16-12-2020 16:18:43 ]
Forum Opties Forumhop: Hop naar: