Was dat niet Vledder?quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:34 schreef Caland het volgende:
Hou je van tevoren rekening met het profiel van de deelnemers?
Wie was ook alweer de presentator van lucky letters?
Nee, ik ben lang niet de enige. Sterker nog aan al die programma's werken veel mensen mee.quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:34 schreef Lucky_Strike het volgende:
Ben jij de enige die de vragen maakt voor die programma's? En gebruik je wel eens dezelfde vragen voor beide programma's? Waar haal je inspiratie vandaan?
Victor Reinier.quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:34 schreef Caland het volgende:
Hou je van tevoren rekening met het profiel van de deelnemers?
Wie was ook alweer de presentator van lucky letters?
Dat ben ik geweest, taal is zegmaar echt niet mijn ding.quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:38 schreef Wereldgozer het volgende:
redigeerd![]()
@:onlogisch @:ggmm check deze gast
Hoe gaan die opdrachen die door de HKU worden gemaakt zijn die al heel lang van tevoren bekend?quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:38 schreef VraagWatJeWil het volgende:
[..]
Nee, ik ben lang niet de enige. Sterker nog aan al die programma's werken veel mensen mee.
Even ter verduidelijking, voor de zuiverheid; momenteel ben ik vooral beeldredacteur bij 2v12 en worden de vragen hoofdzakelijk door 3 anderen gemaakt met input van ons. Maar vorig jaar heb ik nog wel een paar afleveringen gevuld.
Inspiratie zit in alles. Het hoofd van een quizmaker staat nooit stil, ik heb dan ook eigenlijk altijd een potlood en een notitieboekje bij me.
Die zijn al tijden van tevoren bekend. Maar dat geldt eigenlijk voor alle vragen wel. Om als voorbeeld te noemen: eind augustus worden de eerste 8 afleveringen van het nieuwe seizoen opgenomen, maar de vragen zijn al maanden bekend. Dat moet ook wel, want in de tussentijd worden ook de bijbehorende andere filmpjes in elkaar gezet.quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:41 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Hoe gaan die opdrachen die door de HKU worden gemaakt zijn die al heel lang van tevoren bekend?
Dat.quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:48 schreef K44S het volgende:
[..]
In hoeverre gebruik je Wiki/ Is Wiki een betrouwbare bron.
In hoeverre gebruik je Wiki/ Is Wiki een betrouwbare bron.quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:45 schreef Qunix het volgende:
Is jouw beroep niet ontzettend saai wetende dat op al jouw geproduceerde vragen het antwoord 42 is? Grapje natuurlijk.
In hoeverre is Wikipedia je bron?
En zijn er vragen geweest waarbij het antwoord fout werd beoordeeld maar eigenlijk goed was?
Zijn er wel eens vragen gelekt?quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:45 schreef VraagWatJeWil het volgende:
[..]
Die zijn al tijden van tevoren bekend. Maar dat geldt eigenlijk voor alle vragen wel. Om als voorbeeld te noemen: eind augustus worden de eerste 8 afleveringen van het nieuwe seizoen opgenomen, maar de vragen zijn al maanden bekend. Dat moet ook wel, want in de tussentijd worden ook de bijbehorende andere filmpjes in elkaar gezet.
Douglas Adamsquote:Op woensdag 24 juni 2020 12:45 schreef Qunix het volgende:
Is jouw beroep niet ontzettend saai wetende dat op al jouw geproduceerde vragen het antwoord 42 is? Grapje natuurlijk.
Wikipedia is heerlijk om ideeën op te doen, of, in het geval van multiple choice-vragen alternatieve antwoorden te bedenken.quote:In hoeverre is Wikipedia je bron?
Ongetwijfeld. Het blijft mensenwerk.quote:En zijn er vragen geweest waarbij het antwoord fout werd beoordeeld maar eigenlijk goed was?
quote:
De belangrijkste stelregel is: kunnen mensen het weten en zo nee; is het leuk om te weten.quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:44 schreef K44S het volgende:
Wat zijn de do's and dont's bij het maken van een quiz (op amateurniveau).
Dingen waar dus de amateur onbekend mee is /veel gemaakte fouten?
Ik hoop van niet. Toen ik nog bij Lucky Letters werkte, miste daar op een opnamedag een keer een draaiboek van die opnamedag (5 afleveringen). Toen zijn we meteen geswitcht naar een ander draaiboek.quote:
Wel eens iets gebruikt uit: GC / Dingen die je pas jaaaaaaaren later begrepen hebt! Deel 105?quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:57 schreef VraagWatJeWil het volgende:
[..]
De belangrijkste stelregel is: kunnen mensen het weten en zo nee; is het leuk om te weten.
Daarnaast: zorg niet alleen dat het antwoord klopt, maar ook dat de vraag klopt.
Klopt. Toen ik ooit vertrok bij Endemol werd mij letterlijk gezegd dat ik nooit mee zou mogen doen met hun quizzen.quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:57 schreef Karina het volgende:
Crew mag niet meedoen aan prijsvragenjij mag zeker niet aan kwissen meedoen?
Nee, maar bedankt voor de tipquote:Op woensdag 24 juni 2020 12:59 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Wel eens iets gebruikt uit: GC / Dingen die je pas jaaaaaaaren later begrepen hebt! Deel 105?
Een filmpje er bij zou leuke context zijn :pquote:Op woensdag 24 juni 2020 13:16 schreef Lucky_Strike het volgende:
Hoe ben je ooit in de quizwereld terecht gekomen?
Is het moeilijk om als persoon met grote algemene ontwikkeling vragen te bedenken voor een simpele quiz als Weekend Miljonairs of Lucky Letters?
Heb je quizmakers ook een specialisatie? Of kan iedereen de kunstvragen of sportvragen bij PSW doen?
Heb je een mening over dat akkefietje een paar jaar geleden waarbij in PSW een sportkandidaat een muziekvraag kreeg in de vierde ronde?
Kudos voor de quizmaker die Darkraver afgelopen vrijdag in Twee voor Twaalf stopte
Hoe bedoel je?quote:Op woensdag 24 juni 2020 13:02 schreef Caland het volgende:
Staan er in de boeken die je gebruikt al kaders voor de moeilijkheidsgraad of is dat eigen inschatting?
Nouja bijvoorbeeld weekend miljonairs ging van retesimpel naar moeilijker.quote:
Ik heb echt geen idee. Wij lopen doorgaans enkele maanden achter bij PSW. Ik had hier op FOK! gelezen dat een kandidaat op de winst afstevende en toen een vraag over muziek icm sport kreeg. Volgens mij optredens tijdens de halftime show van de Super Bowl ofzo. Of opkomstnummers van darters. Zoiets. En die gast faalde enorm, dat was erg sneu. Toen waren kijkers nijdig omdat het over muziek ging en niet over sport. Zoiets was het. Geen idee meer wanneer.quote:Op woensdag 24 juni 2020 13:18 schreef K44S het volgende:
[..]
Een filmpje er bij zou leuke context zijn :p
Dat is geen makkelijke vraag, want ik heb er vele duizenden gemaakt. Ga ik op kauwen en dan plaats ik er wel een paar later deze week.quote:
Nou, wij gebruiken geen boeken met vragen, die bedenken we zelf. Maar per quiz zijn er wel eisen aan het niveau, ja. Voor een quiz als 2 voor 12 moeten ze moeilijker zijn dan voor de Beste Vrienden Quiz bijvoorbeeld. Daarnaast kun je door formuleringen een makkelijke vraag moeilijker maken of een moeilijke vraag makkelijker. Het gaat vooral om de balans binnen een aflevering.quote:Op woensdag 24 juni 2020 13:20 schreef Caland het volgende:
[..]
Nouja bijvoorbeeld weekend miljonairs ging van retesimpel naar moeilijker.
Ik zag laatst een spelshow op RTL geloof ik die ontzettend makkelijk was en bij 2 voor 12 weet ik de helft vaak niet.
Staan in die boeken met vragen die je gebruikt al moeilijkheidsgraden of heb je daar zelf de vrijheid in?
Nee hoor. Ik merk wel dat ik al een beetje een ouwe lul aan het worden benquote:Op woensdag 24 juni 2020 13:16 schreef Lucky_Strike het volgende:
Hoe ben je ooit in de quizwereld terecht gekomen?{/quote]Ik was in-between jobs in 1997 en iemand die ik goed kende had bij de pilotreeks van Lucky Letters gewerkt en daar weer weg. Maar het programma werd meteen vol geprogrammeerd en ze kwamen mensen te kort. En dit was in de tijd dat internet net een beetje begon, dus diegene had mij vaak gebeld om dingen te vragen of te checken. Toen zei die eindredacteur zoiets van "goh, x belde veel met y om vragen te checken, misschien moeten we die eens bellen" en een dag later had ik een baan.[quote]Is het moeilijk om als persoon met grote algemene ontwikkeling vragen te bedenken voor een simpele quiz als Weekend Miljonairs of Lucky Letters?
Zeker. Bij PSW is iedereen behoorlijk breed en maakt iedereen wel overal vragen over, maar bijvoorbeeld sportvragen worden veel gemaakt door een collega die daar echt heul veul van weet.quote:Heb je quizmakers ook een specialisatie? Of kan iedereen de kunstvragen of sportvragen bij PSW doen?
Ja hoor: storm in een glas water. Was een legitieme vraag en goed te doen. En dat hoort ook echt bij PSW hoor, vragen met een 'hook'.quote:Heb je een mening over dat akkefietje een paar jaar geleden waarbij in PSW een sportkandidaat een muziekvraag kreeg in de vierde ronde?
Niet per se. Mijn record bij Trivial Pursuit is 5 partjes in één beurtquote:Op woensdag 24 juni 2020 14:10 schreef Ferdii het volgende:
leuke VWTJ
Is thuis gezellig met vrienden/familie een potje triviant doen nog leuk?
Ongetwijfeld. Ik heb daar nog nooit voor gewerkt, maar in principe kun je er vanuit gaan dat het eerlijk gebeurt en dat ze inderdaad twee verschillende vragen klaar hebben staan.quote:Is bij programma's als 1 tegen 100 daadwerkelijk een verschil gemaakt tussen een makkelijke en een moeilijke vraag en wie bepaald dit?
Soms wel, soms niet. Over het algemeen zegt opleiding niet iets over algemene kennis.quote:Merk je dat opleidingsniveau van deelnemers van invloed is op de prestaties?
Niet echt. Vind het leuk om te kijken, en soms levert het een ideetje op, maar je merkt wel heel erg dat quizvragen en kennis per land verschillen.quote:Op woensdag 24 juni 2020 14:00 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Doe je inspiratie op door goede buitenlandse programma's zoals bv QI op de BBC?
De grootste moeilijkheid is dat de kennis van voetbal echt moeilijk te peilen is voor makers.quote:Op woensdag 24 juni 2020 14:13 schreef Da_Sandman het volgende:
Sport/voetbalquizzen zijn retepopulair, maar het lukt zelden tot nooit een fatsoenlijk exemplaar op tv te krijgen. Waar ligt dat aan denk je?
quote:Op woensdag 24 juni 2020 13:18 schreef K44S het volgende:
[..]
Een filmpje er bij zou leuke context zijn :p
Het was even zoeken: https://www.dumpert.nl/item/7613965_4583da05quote:Op woensdag 24 juni 2020 13:21 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Ik heb echt geen idee. Wij lopen doorgaans enkele maanden achter bij PSW. Ik had hier op FOK! gelezen dat een kandidaat op de winst afstevende en toen een vraag over muziek icm sport kreeg. Volgens mij optredens tijdens de halftime show van de Super Bowl ofzo. Of opkomstnummers van darters. Zoiets. En die gast faalde enorm, dat was erg sneu. Toen waren kijkers nijdig omdat het over muziek ging en niet over sport. Zoiets was het. Geen idee meer wanneer.
Dan moet je wel echt helemaal niks van muziek weten, wat slechtquote:Op woensdag 24 juni 2020 16:36 schreef Rockfire het volgende:
[..]
[..]
Het was even zoeken: https://www.dumpert.nl/item/7613965_4583da05
Ach je zet dit mooi op poten. Ik vind zulke berichten weinig tot niets toevoegen van 'oh snel deze gast maakt een spelfout, kom allemaal kijken.' Iets met de eerste steen gooien en zo.quote:Op woensdag 24 juni 2020 12:39 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dat ben ik geweest, taal is zegmaar echt niet mijn ding.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |