Sorry, je hebt gelijk...quote:
Dus vandaag is het gestegen ten opzichte van gisteren?quote:Op zondag 3 mei 2020 20:22 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Sorry, je hebt gelijk...
Gisteren kwam ik nog op 1.62 uit dus maar goed dat ik hem met de cijfers van vandaag nog een keer uitgerekend heb.
De meeste landen uit je lijstje hebben een hogere besmettingshaard dan NL ondanks strengere lockdown. Leg die eens uitquote:Op zondag 3 mei 2020 20:14 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Je bent niet goed wijs. Italië, Spanje, Griekenland, Bulgarije, Noorwegen, China, zo ongeveer alle landen met relatief zware lockdowns tonen exact hetzelfde aan, dat het wel degelijk effectief is. Je bloedeigen RIVM stelt zelfs dat het té effectief is en onder meer om die reden in Nederland nooit ingevoerd is geweest. Maar blijven volharden als de grote denker en allesweter die je denkt te zijn.
Ziet er goed uit inderdaadquote:Op zondag 3 mei 2020 20:22 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Dus vandaag is het gestegen ten opzichte van gisteren?
Een R0 van 2.1 is onzin, dan zou je wekelijks een verdubbeling van het aantal nieuwe gevallen zien.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:22 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Dus vandaag is het gestegen ten opzichte van gisteren?
Klopt. Ik denk dat 1 waarheid in deze niet bestaat.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:20 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
En anderen houden het weer op twee meter of meer. Tsja.
Afstand heeft altijd effect, zeker op de totale virale lading. Uiteindelijk kan je bij zo'n 95% van de mensen in principe zelfs op hun lip zitten als je dat mocht willen maar het gaat nu net om die paar gevallen te ontwijken die wel een probleem zijn
Anderhalve meter is best haalbaar, in vergelijking met de meeste landen zelfs vrij kort. Hier wordt twee meter gehanteerd, op de terrassen die over een paar dagen weer open mogen zelfs 2,5meter tussen de tafels.
Wat in principe ook logisch is omdat je gedurende langere tijd op dezelfde plek zit.
Deze opmerking verbaasd me wel een beetje...quote:U.S. Secretary of State Michael Pompeo said “enormous evidence” shows the novel coronavirus outbreak began in a laboratory in Wuhan, China, but didn’t provide any proof for his claims.
“I can tell you that there is a significant amount of evidence that this came from that laboratory in Wuhan,” Pompeo said on ABC’s “This Week.” “These are not the first times that we’ve had a world exposed to viruses as a result of failures in a Chinese lab.”
https://www.bloomberg.com(...)ek&utm_medium=social
Want het RIVM kijkt naar het aantal shoppers?quote:Op zondag 3 mei 2020 20:24 schreef Jor_Dii het volgende:
Wel mooi dat al die shoppers van afgelopen weekend het lekker verpesten qua verdere versoepeling de komende tijd (op dat gebied). Bedankt allemaal
Ja lijkt het wel op, morgen kijk ik wel weer.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:22 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Dus vandaag is het gestegen ten opzichte van gisteren?
Dat heb ik ook paar keren de bericht al gelezen op AD.nlquote:Op zondag 3 mei 2020 20:24 schreef Jor_Dii het volgende:
Wel mooi dat al die shoppers van afgelopen weekend het lekker verpesten qua verdere versoepeling de komende tijd (op dat gebied). Bedankt allemaal
Bespaar je de moeite. Heb het al voor je uitgerekend met de cijfers van komende week. 3.45.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:26 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ja lijkt het wel op, morgen kijk ik wel weer.
Dat is al sinds Pasen aan de gang toch ?! Zonder directe gevolgen lijkt het. Of waar doel je op?quote:Op zondag 3 mei 2020 20:24 schreef Jor_Dii het volgende:
Wel mooi dat al die shoppers van afgelopen weekend het lekker verpesten qua verdere versoepeling de komende tijd (op dat gebied). Bedankt allemaal
Misschien hebben ze in Zweedse verpleeghuizen wel mondkapjes of bleven die mensen wel thuis met hoestklachten.quote:Op zondag 3 mei 2020 19:53 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Het is dan ook niet de lockdown, door velen hier bewierookt, die zorgt voor een daling in besmettingen. Maar schijnbaar is die info niet waar omdat het niet van een viroloog komt.
ja, er werd alleen wat minder gereisd.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:06 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Hadden ze ten tijde van de Spaanse griep ook stadions vol mensen? Concertgebouwen vol mensen? Een economie zoals die van 2 maanden geleden? Ik zeg niet dat een lockdown géén effect heeft maar het aflasten van evenementen en sportwedstrijden met massa’s toeschouwers of zelfs grote vergaderingen zorgt voor een veel groter effect.
Thanks, komt goed uit want morgen moet ik weer werken, had er eigenlijk de tijd niet voor.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:27 schreef HarrieKeen het volgende:
[..]
Bespaar je de moeite. Heb het al voor je uitgerekend met de cijfers van komende week. 3.45.
Nouja, je mocht naar de supermarkten en op een gegeven moment waren ze zelfs van plan dat tot eenmaal per twee dagen te maximaliseren maar dat bleek niet haalbaar zonder de stad vol met militairen te zetten en zover wilde men nu ook weer niet gaan.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:16 schreef _I het volgende:
[..]
Vind je dat jullie een zware lockdown hadden? Had eerder het idee dat jullie snel reageerden en de juiste maatregelen namen m.b.t. reizigers en verdachte gevallen.
Had niet het idee dat je in je huis gevangen zat, toch!?
Nee, maar wed maar dat dit mee gaat wegen.. als ‘men’ zonder noemenswaardige versoepeling zich al zo wars gaat gedragen en het ‘blijf thuis’ steeds meer aan hun laars begint te lappen, dan wordt de keuze voor het verlengen van de maatregelen alleen maar makkelijker voor Rutte en co.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:26 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Want het RIVM kijkt naar het aantal shoppers?
Denk dat ze liever crucialere cijfers bestuderen.
Maar in duitsland is het minder ernstig? Winkels open. Mondkapjes verplicht? Wat is het verschil?quote:Op zondag 3 mei 2020 19:39 schreef Ven1972 het volgende:
We moeten heel tijd lang heel voorzichtig zijn met alles, wat er ook zal gebeuren in deze knotsgekke wereld. Ik neem aan dat iedereen roept maar van: cafés of restaurant/kappers/contactpersonen zo snel mogelijk weer openen, maar dat kan ECHT nog niet. Wellicht beseffen iedereen dat hoe het ernstig is in Nederland gaande is.
Er werden toch behoorlijk wat mensen de wereld over verplaatst zo tegen het einde van WWI...quote:Op zondag 3 mei 2020 20:28 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
ja, er werd alleen wat minder gereisd.
stadions hadden ze al in de romeinse tijd en concertgebouwen ook.
Hoop doet leven zullen we maar zeggen.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:29 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Nee, maar wed maar dat dit mee gaat wegen.. als ‘men’ zonder noemenswaardige versoepeling zich al zo wars gaat gedragen en het ‘blijf thuis’ steeds meer aan hun laars begint te lappen, dan wordt de keuze voor het verlengen van de maatregelen alleen maar makkelijker voor Rutte en co.
Daar heeft men wel een enorme flater mee geslagen. Onvergeeflijk bijna.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:29 schreef SOG het volgende:
[..]
Maar in duitsland is het minder ernstig? Winkels open. Mondkapjes verplicht? Wat is het verschil?
Ben benieuwd hoe het gaat ontwikkelen in duitsland. Ik kan me iig aardig ergeren aan het beleid in nederland. Kappers die niet open mogen omdat nederland geen mondkapjes heeft![]()
En sws dat wekenlang benadrukken dat mondkapjes zinloos zijn en zelfs het risico op besmetting verhoogd. En dat geroep dat mensen niet weten hoe ze een mondkapje moeten gebruiken alsof we een stel kleuters zijn. Ondertussen is een mondkapje in het europees parlement verplichten gaat bijna heel europa aan de mondkappen.
maar niet zoveel als tegenwoordig.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:29 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Er werden toch behoorlijk wat mensen de wereld over verplaatst zo tegen het einde van WWI...
Geen ‘directe’ gevolgen qua besmettingen misschien, maar het wordt simpelweg steeds drukker buiten (is nu ook uit metingen gebleken), winkelcentra stroomden vol dit weekend: voldoende reden om te zeggen dat extra voorzichtigheid verlengd moet worden.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:27 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Dat is al sinds Pasen aan de gang toch ?! Zonder directe gevolgen lijkt het. Of waar doel je op?
Jouw bereiking aan de hand van de nu bekende gegevens kloppen wel. Alleen die gegevens kloppen niet. Er zijn maar 40000 mensen getest.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:22 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Sorry, je hebt gelijk...
Gisteren kwam ik nog op 1.62 uit dus maar goed dat ik hem met de cijfers van vandaag nog een keer uitgerekend heb.
RIVM maakt geen beleid. Nota bene nog met uitroeptekens in de media gestaan.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:26 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Want het RIVM kijkt naar het aantal shoppers?
Denk dat ze liever crucialere cijfers bestuderen.
Voorzichtigheid doet leven is het argument van de politiek, in letterlijke zin dan.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:30 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Hoop doet leven zullen we maar zeggen.
Denk dat na de volgende "hou vol" persconferentie Rutte zijn politieke ambities wat bij kan stellen.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:30 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Geen ‘directe’ gevolgen qua besmettingen misschien, maar het wordt simpelweg steeds drukker buiten (is nu ook uit metingen gebleken), winkelcentra stroomden vol dit weekend: voldoende reden om te zeggen dat extra voorzichtigheid verlengd moet worden.
Absoluut niet, ook veel lagere bevolkingsdichtheid en noem nog maar 100 zaken op. Daarentegen ook weer een iets matigere gezondheidszorg.quote:
Die werken toch niet!!!quote:Op zondag 3 mei 2020 20:30 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Daar heeft men wel een enorme flater mee geslagen. Onvergeeflijk bijna.
Toch klinkt het niet buitenproportioneel. Is natuurlijk wel gemakkelijk roepen van achter mijn scherm.quote:
omdat daar veel kennis uit is opgedaan over virusremmende maatregelen. Je kan ook de cholera uitbraken noemen in de 19e eeuw trouwens.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:33 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Absoluut niet, ook veel lagere bevolkingsdichtheid en noem nog maar 100 zaken op. Daarentegen ook weer een iets matigere gezondheidszorg.
Maar snap sowieso niet waarom mensen steeds naar de Spaanse Griep willen blijven wijzen.
Dat klopt, een "Franse" lockdown tot eind 2021 doet nog meer leven, maar ook dat gaan we niet doen.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:32 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Voorzichtigheid doet leven is het argument van de politiek, in letterlijke zin dan.
Je kunt leren van de geschiedenis. Heb het vaker hier aan gegeven. Google even op Tomas Pueyoquote:Op zondag 3 mei 2020 20:33 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Absoluut niet, ook veel lagere bevolkingsdichtheid en noem nog maar 100 zaken op. Daarentegen ook weer een iets matigere gezondheidszorg.
Maar snap sowieso niet waarom mensen steeds naar de Spaanse Griep willen blijven wijzen.
Met als gevolg dat mensen er nog sneller klaar mee zijn en nog vaker erop uit gaan?quote:Op zondag 3 mei 2020 20:29 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Nee, maar wed maar dat dit mee gaat wegen.. als ‘men’ zonder noemenswaardige versoepeling zich al zo wars gaat gedragen en het ‘blijf thuis’ steeds meer aan hun laars begint te lappen, dan wordt de keuze voor het verlengen van de maatregelen alleen maar makkelijker voor Rutte en co.
Waar dan weer beter op gehandhaafd kan worden.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:39 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Met als gevolg dat mensen er nog sneller klaar mee zijn en nog vaker erop uit gaan?
Wordt er nu zo strikt gehandhaafd dan?quote:Op zondag 3 mei 2020 20:39 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Waar dan weer beter op gehandhaafd kan worden.
Je ziet het al voor je he, mensen die op straat worden neergeknuppeld, geef maar toe.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:39 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Waar dan weer beter op gehandhaafd kan worden.
op bepaalde plekken wel. Er zijn ook maar beperkte middelen.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:41 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Wordt er nu zo strikt gehandhaafd dan?
Wat, zijn berekening van een R0=2.1 klopt? Welke berekening? Het is fucking bullshit, je kan de R0 niet eens berekenen als je niet weet wat de gemiddelde tijd en spreiding is tussen besmet worden en de besmetting doorgeven. Je kan het niet voor vandaag berekenen omdat je de besmettingen van vandaag pas volgende week opmerkt.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:31 schreef Solingjan het volgende:
[..]
Jouw bereiking aan de hand van de nu bekende gegevens kloppen wel. Alleen die gegevens kloppen niet. Er zijn maar 40000 mensen getest.
Verder lopen er nog een groot aantal spreaders rond.
Dat bedoel ik.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:41 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
op bepaalde plekken wel. Er zijn ook maar beperkte middelen.
https://medium.com/data-f(...)re-wrong-97aa50c55f8quote:Op zondag 3 mei 2020 20:42 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Wat, zijn berekening van een R0=2.1 klopt? Welke berekening? Het is fucking bullshit, je kan de R0 niet eens berekenen als je niet weet wat de gemiddelde tijd en spreiding is tussen besmet worden en de besmetting doorgeven. Je kan het niet voor vandaag berekenen omdat je de besmettingen van vandaag pas volgende week opmerkt.
Een R0 hoger dan 1 zou betekenen dat het aantal nieuwe besmettingen gestegen is tov vorige week. Waar zie je dat?
Dit is echt een ONZ topic aan het worden.
Nou nee. Ik zie het liefst dat mensen zich gewoon aan de voorschriften houden zodat we sneller door kunnen.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:41 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Je ziet het al voor je he, mensen die op straat worden neergeknuppeld, geef maar toe.
Nouja, volledige wijken en dorpen/steden die hermetisch afgesloten zijn..quote:Op zondag 3 mei 2020 20:34 schreef _I het volgende:
[..]
Toch klinkt het niet buitenproportioneel. Is natuurlijk wel gemakkelijk roepen van achter mijn scherm.
Hier in de stad waren op den duur hekken rondom parken en mankracht neergezet omdat mensen nogal schijt bleken te hebben.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:41 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Wordt er nu zo strikt gehandhaafd dan?
Hoe meer volk op de been, hoe lastiger dan handhaven wordt trouwens. Geen mankracht voor.
Erg interessant als dit inderdaad waar is.quote:Arts: eind december al coronabesmetting in Frankrijk
In Frankrijk was op 27 december al iemand besmet met het coronavirus, zegt het hoofd van de afdeling intensive care van het ziekenhuis Avicenne in Bobigny tegen de zender BFM TV.
In het ziekenhuis net buiten Parijs zijn de monsters van eerder afgenomen grieptests opnieuw bekeken om na te gaan of de mensen corona hadden. Bij een van de 24 bleek dat het geval, zegt Yves Cohen. Officieel werden in Frankrijk pas eind januari de eerste gevallen van corona geregistreerd.
"Het is niet onmogelijk" reageert het hoofd van het Franse gezondheidsinstituut bij LC1. "Het is iets dat dubbel moet worden gecheckt." Volgens hem is de informatie interessant voor een reconstructie, maar verandert er verder weinig.
Misschien is het gevolg wel dat we een strengere “lockdown” krijgen.. als de besmettingsgraad omhoog gaat (wat niet te hopen is).quote:Op zondag 3 mei 2020 20:39 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Met als gevolg dat mensen er nog sneller klaar mee zijn en nog vaker erop uit gaan?
Ik ga ervan uit dat Rutte intussen ook wel her en der wat tips krijgt ingefluisterd van mensen met kijk op psychologie en gedrag.
Maar we zullen zien.
je kan met weinig middelen toch een groot effect hebben, maar er zijn grenzen.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:44 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Hier in de stad waren op den duur hekken rondom parken en mankracht neergezet omdat mensen nogal schijt bleken te hebben.
Geen punt het was natuurlijk ook geen gemakkelijke berekening.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:45 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Inderdaad, berekening was met 2 significante cijfers achter de komma, my bad.
In een discussie over dit virus en zeker wanneer het lockdowns betreffen simpelweg irrelevant of ze in 1918 toevallig concertzalen hadden en of er sportwedstrijden werden gespeeld.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:34 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
omdat daar veel kennis uit is opgedaan over virusremmende maatregelen. Je kan ook de cholera uitbraken noemen in de 19e eeuw trouwens.
De metingen vvan de spaanse griep uitbraak zijn de basis van vele virustheorien. Die keer op keer bij de vele andere epidemien daarna ook werden getoetst en bijgewerkt met de laatste inzichten.
Goed lezen. Ik zeg dat zijn berekening met de gegevens die er zijn. Maar die gegevens kloppen niet.quote:Op zondag 3 mei 2020 20:42 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Wat, zijn berekening van een R0=2.1 klopt? Welke berekening? Het is fucking bullshit, je kan de R0 niet eens berekenen als je niet weet wat de gemiddelde tijd en spreiding is tussen besmet worden en de besmetting doorgeven. Je kan het niet voor vandaag berekenen omdat je de besmettingen van vandaag pas volgende week opmerkt.
Een R0 hoger dan 1 zou betekenen dat het aantal nieuwe besmettingen gestegen is tov vorige week. Waar zie je dat?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |