Nederland is traag begonnen en Jaap hier en daar nog steeds discutabel maar in principe worden er wel juiste beslissingen genomenquote:
quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:14 schreef Predator40 het volgende:
[..]
wat een uitspraak weer......in februari was de kans ook "buitengewoon klein" dat het in nederland kwam.
natuurlijk is die kans niet klein als je alles weer volle bak gaat openen, het aantal besmettingen is nog steeds achterlijk hoog, en het aantal testen achterlijk laag.
Het stuitert alle kanten op. Geen idee wat ik er van moet vinden.quote:Maar als het misgaat met de besmettingen, hoe snel kun je dan ingrijpen?
Wallinga: "De snelste van al die indicatoren is de Google Mobility Data, maar daar zit ook vertraging in. Dus als er iets gebeurt, duurt het wel een week voordat wij dat merken."
Op 11 mei gaan de scholen open. Uiterlijk een week later moet er al een besluit liggen over de versoepeling van andere maatregelen. Weten jullie dan al of het openen van de scholen niet heeft geleid tot een stijging van het aantal besmettingen?
Wallinga: "Ik zou het anders willen insteken: wij verwachten dat het allemaal niet zo'n vaart loopt. Als er iets gebeurt, dan daalt het aantal nieuwe besmettingen minder snel dan we hadden verwacht. We verwachten niet zo snel een stijging. Dus er is echt vrij veel tijd om in te grijpen."
Van Dissel: "En dat is niet alleen een verwachting. Het grote verschil is: als er nu opeens een toename zou zijn, dan gebeurt dat in een samenleving die de anderhalve meter afstand, het handen wassen en thuisblijven bij ziekte in acht neemt en niet naar de kroeg en evenementen gaat. Dat is natuurlijk een geweldig verschil met toen de eerste besmetting plaatsvond, ten tijde van het carnaval. De mogelijkheid voor potentiële haardjes om zich nu te verspreiden op een wijze zoals we bij de afgelopen piek hebben gehad, is buitengewoon klein. Vandaar dat we er vertrouwen in hebben."
Ik voorzie een flinke toename in het aantal mensen buiten n.a.v. dit bericht.quote:Op zaterdag 25 april 2020 09:56 schreef _I het volgende:
RIVM-experts: 'Kans op snelle opleving virus nu buitengewoon klein'
Omdat de intensive cares langzaam leeg lopen en er volgens het RIVM steeds meer aanwijzingen zijn dat kinderen nauwelijks volwassenen besmetten met het coronavirus, mogen de scholen na de meivakantie gedeeltelijk weer open. De eerste versoepeling van de maatregelen, dinsdagavond bekendgemaakt door premier Rutte, is daarmee een feit.
Bang dat het tot een opleving van het virus zal leiden, zijn ze bij het RIVM niet. "De mogelijkheid voor potentiële haardjes om zich nu te verspreiden is buitengewoon klein", zeggen hoofd infectieziektebestrijding Jaap van Dissel en Jacco Wallinga, verantwoordelijk voor de rekenmodellen.
nos
wat een uitspraken weer, man man man, hebben ze nou niks geleerd ?quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:18 schreef _I het volgende:
[..]
[..]
Het stuitert alle kanten op. Geen idee wat ik er van moet vinden.
Zal allemaal we meevallen. En al zou het zo zijn, zal het effect ook wel meevallen.quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:19 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Ik voorzie een flinke toename in het aantal mensen buiten n.a.v. dit bericht.
In principe prima. Dan ontwikkelt het virus zich in de argeloze mensen die voornamelijk soortgelijken zullen besmetten waarna er opnieuw maatregelen getroffen kunnen worden.quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:19 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Ik voorzie een flinke toename in het aantal mensen buiten n.a.v. dit bericht.
Waarom wordt daar automatisch vanuit gegaan? Je bedoeld de mensen die nu ook schijt hebben aan de regels, thuisfeestjes vieren of op zaterdag massaal in de rij bij de bouwmarkt gaan staan?quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:22 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
In principe prima. Dan ontwikkelt het virus zich in de argeloze mensen die voornamelijk soortgelijken zullen besmetten waarna er opnieuw maatregelen getroffen kunnen worden.
Was het maar een kwestie van "angst", dan zou ik nog bereid zijn mee te doen aan die schijngedachte (door een dummy of visnetkapje te dragen). Net zoals je kinderen benaderd die bang zijn voor de boeman.quote:Op zaterdag 25 april 2020 08:39 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Ja ik zou zelfs als man nog liever met een hoofdoek, of nikab rondlopen buiten dan met een verplichte mondkap.
Als iemand een mondkap wil dragen goed, maar ga het niet iedereen opleggen. Helemaal niet kinderen die nog zo gevormd kunnen worden in hun denken en doen.
Angstreligie, letterlijk en figuurlijk mondkappen, 1.5maatschappij, apps, de lol kan niet op. Zelfopgelegde angst-sharia.
Anders kan je niet naar buiten, pff. iedereen onder de 50, die redelijk gezond is, kan makkelijk naar buiten, met miljoenen cases weten we dat ondertussen wel.
Nee we moeten de hele maatschappij aanpassen omdat Pietje en Miep zich anders bang voelen, bang om dood neer te vallen op straat vanwege iemand die ademhaalt.
Geen normaal mens gaat op een vrije dag bij een bouwmarkt in de rij staan. Dat klopt. Tevens is het "bedoelt".quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:27 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Waarom wordt daar automatisch vanuit gegaan? Je bedoeld de mensen die nu ook schijt hebben aan de regels, thuisfeestjes vieren of op zaterdag massaal in de rij bij de bouwmarkt gaan staan?
En dat is precies wat Duitsland en België nu doen: mondkapjes in het OV en in winkels als aanvullende maatregel. Niet als vervanging van de 1,5 meter.quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:28 schreef Vallon het volgende:
Wanneer mondkapjes verplicht worden kan nooit dienen als vervanging maar op zijn best een aanvulling op bestaande maatregelen. De voorstanders winnen hiermee dan/ook niets door weigeraars daartoe te dwingen.
Vluchtgedrag door te wijzen naar andere landen en daarmee het eigen argument kracht bij te kunnen zetten. Het is appels met peren vergelijken.quote:Op zaterdag 25 april 2020 09:53 schreef Tris het volgende:
[..]
De constante vergelijking met landen die zonder Corona ook volledig anders functioneren dan Nederland blijf ik vreemd vinden. Alsof het zonder Corona daar zo goed vertoeven is.
Lijkt mij een prima maatregel.quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:34 schreef Rewimo het volgende:
[..]
En dat is precies wat Duitsland en België nu doen: mondkapjes in het OV en in winkels als aanvullende maatregel. Niet als vervanging van de 1,5 meter.
De haat tegen mondkapjes is ook meer gebaseerd op de wil op eigenbeschikking dan op enige wetenschappelijke reden vwb de volksgezondheid.quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:34 schreef Rewimo het volgende:
[..]
En dat is precies wat Duitsland en België nu doen: mondkapjes in het OV en in winkels als aanvullende maatregel. Niet als vervanging van de 1,5 meter.
Wanneer willen zie die ontsierende lappen weer loslaten dan?quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:34 schreef Rewimo het volgende:
[..]
En dat is precies wat Duitsland en België nu doen: mondkapjes in het OV en in winkels als aanvullende maatregel. Niet als vervanging van de 1,5 meter.
Als gezegd kans van een opleving is klein mits de huidige maatregelen gehandhaafd blijven.quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:03 schreef Zorro het volgende:
[..]
Ik krijg een deja-vu. Zo'n soort berichten heb ik ook in januari gelezen van het RIVM.
Dus virushaarden kunnen optreden maar dat die in/naar een andere haard gaan is "nu" buitengewoon klein. Niets tegen in te brengen als mensen maar lockdown/socialdistance blijven doen.quote:de brontekst:
"Bang dat het tot een opleving van het virus zal leiden, zijn ze bij het RIVM niet. "De mogelijkheid voor potentiële haardjes om zich nu te verspreiden is buitengewoon klein", zeggen hoofd infectieziektebestrijding Jaap van Dissel en Jacco Wallinga, verantwoordelijk voor de rekenmodellen."
"haat" van welke groep, die van dragers of niet-dragers ?quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:38 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
De haat tegen mondkapjes is ook meer gebaseerd op de wil op eigenbeschikking dan op enige wetenschappelijke reden vwb de volksgezondheid.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Duitsland gaat het dus exact andersom doen. Wel interessant voor de mensen die wel experimenteel zijn ingesteld.
Feit 5 vind ik niet een feit. Land weer meer openen hoeft niet te betekenen dat we maar meteen accepteren dat bepaalde groepen meteen overlijden; ook in een wat meer open samenleving kan je er voor kiezen om die groepen meer te beschermen. Het is niet zwart/wit.quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:13 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Wanneer jij en mensen als jou nou niet feiten zouden ontkennen dan zou er een volwassen discussie over toekomstige versoepeling van maatregelen kunnen ontstaan. Juist het feit dat jij ontkent dat de IC bijna overlopen is, dat de zorg zonder maatregelen ontspoort zou zijn en het continu gebruiken van woorden als wartaal en bangmakerij zorgt ervoor dat de overheid een stuk voorzichtiger is dan strikt genomen noodzakelijk is.
Het zijn namelijk verwarde figuren als jij waar we als maatschappij bang voor moeten zijn. Continu feiten ontkennend, fake news roepend zonder überhaupt te weten wat dat is en alleen maar kijkend naar eigen belang en het komende kwartier.
Feit 1: Zonder maatregelen was de zorg ontspoort
Feit 2: Zonder maatregelen was er onvoldoende IC capaciteit geweest
Feit 3: Met maatregelen gaan er nog steeds bosjes 70+ mensen dood.
Feit 4: Zonder maatregelen gaan er ook bosjes 70- mensen dood
Feit 5: Een open maatschappij betekent bewust kiezen voor het laten sterven van bevolkingsgroepen
2 Procent van de mensen die anti stoffen heeft aangemaakt in Belgie in 2 weken tijd, dat is redelijk positiefquote:Ruim 4 procent van Belgen heeft antistoffen tegen coronavirus
Updated 9 min geleden
14 min geleden in BUITENLAND
MECHELEN - Van de Belgen heeft zeker 4,3 procent antistoffen tegen het coronavirus in het bloed. Dat blijkt uit vervolgonderzoek onder bloeddonoren door het Belgische Sciensano in samenwerking met het Rode Kruis.
In eerste aanleg testte 2,1 procent van Vlaamse bloeddonoren eind maart positief op antistoffen. Twee weken later bleek dat te zijn verdubbeld tot 4,1 procent. Samen met de resultaten uit Wallonië en Brussel, konden er half april bij 4,3 procent van de populatie antistoffen teruggevonden worden.
Sciensano en het Rode Kruis onderzoeken of bloeddonoren antistoffen hebben tegen het virus om in te schatten in welke mate er groepsimmuniteit opgebouwd wordt tijdens het verloop van de epidemie bij de Belgische gezonde bevolking.
Bloeddonoren zijn volgens het Rode Kruis een ideale testpopulatie die representatief is voor de algemene bevolking. In 2019 telde Rode Kruis-Vlaanderen meer dan 175.000 verschillende donoren. Zij zijn goed gespreid qua leeftijd, geslacht en woonplaats én zorgen voor een continue voorziening van stalen.
In Nederland doet bloedbank Sanquin een vergelijkbaar onderzoek. Half april meldde RIVM-directeur Jaap van Dissel aan de Tweede Kamer dat ongeveer 3 procent van de Nederlandse bloeddonoren antistoffen had opgebouwd tegen het coronavirus. Ook hier gaat het onderzoek verder.
Dat is inderdaad een interessante vraag, wat voorkomt de 1.5 meter regel. Buiten evenementen etc zijn natuurlijk ook de kroegen dicht gegaan, de kroeg is een van de plekken waar besmettingen makkelijk plaats kunnen vinden.quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:54 schreef AlwaysHappy het volgende:
We zullen het nooit helemaal zeker weten, maar ik vraag me wel af hoeveel van de besmettingen al voorkomen zijn door enkel de maatregel rondom grote evenementen/voetbal, etc. Hoeveel extra besmettingen je ook echt voorkomt met de 1,5 meter samenleving (naast die evenementen dus). Bij ons zijn de evenementen eigenlijk in dezelfde periode stop gezet als het begin van de 1,5 meter samenleving.
Dat ben ik wel met je eens en de tactiek is ook het vertragen van de verspreiding.quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:07 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
De schattingen zijn dat er miljoenen ongemerkt dat virus bij zich dragen en er nauwelijks van merken, kan je allemaal wel lekker gaan mondkappen, 1.5m en appen.
Maar de verspreiding gaat gewoon door, het verplaats zich dan gewoon naar in huis, zoals in die landen met super lockdown.
Ik post het maar nog een keer, je kan de verspreiding enkel vertragen, niet stoppen, dus als je nu niet geraakt wordt en je bent zwak, ben je in het najaar wel aan de beurt. Of voorjaar 2021.
Ik denk dat ik zelf grote moeite zou hebben om niet steeds aan dat mondkapje te gaan zitten omdat ik gewoonweg niet gewend ben om iets op mijn neus/mond te hebben. Je bent denk ik al snel geneigd eraan te gaan trekken waardoor je handen je gezicht weer raken.quote:Op zaterdag 25 april 2020 10:55 schreef Vallon het volgende:
[..]
"haat" van welke groep, die van dragers of niet-dragers ?
Ik als niet-drager voel geen haat maar weiger mij een mondkapje op te laten leggen als dat t.a.v. het virus of verspreiding daarvan geen toegevoegde waarde geeft/heeft.
Ik zou met diezelfde achtergrond ook tegen elke andere maatregel zijn.
Dragers die dat anders zien hebben alle vrijheid te mogen dragen wat zij zelf willen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |