abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:30:40 #101
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_192295414
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:21 schreef Blik het volgende:

[..]

Tot een paar dagen geleden zeker nog wel ja
Nee hoor, het gros niet.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:30:59 #102
62913 Blik
The one and Only!
pi_192295419
quote:
5s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:29 schreef _I het volgende:

[..]

Door wie?
Door het RIVM. Rutte heeft ook duidelijk gezegd dat wat hem betreft de scholen niet dicht zouden hoeven gaan. Maar dat die keuze is gemaakt wegens maatschappelijke druk.
pi_192295429
quote:
12s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:25 schreef Vallon het volgende:

[..]

Ook hier speelt net als met/bij kinderen, de statistiek - voor veel mensen - een vermaledijde rol.

Probeer te begrijpen dat elkaar aanraken NIET noch het als doel te voorkomen is en we - RIVM/Kabinet - bezig zijn met kansen de gevolgen te verminderen.
Het is daarbij NIET optellen van kansrisico maar vooral die middelen in een model. Een model dat NIET 100% garantie biedt maar wel een grote kans dat het werkt.
In de foutmarge kan het zijn dat het model in specifieke gevallen fout uitpakt en dan is het prettig dat rekening wordt gehouden dat dit het geval zou kunnen zijn.

Elkaar tegenkomen in de supermarkt heb je ondanks dat het je kan gebeuren, zelf in de had. Ik wacht even tot die ander weg is, ook al is het mijn beurt om te graaien in de groente. Vwb kinderen is dat een toch gecontroleerd risico nemen. De keuze daarvoor wordt overgelaten aan de eigen situatie omdat het kabinet nu (nog) niet kan/wil beslissen wat een ouder moet doen.

Kinderen hebben statistisch gezien een klein aandeel in de verspreiding mits zij dan wel uit de buurt van kwetsbaren blijven. Kinderen zelf, jong en sterk, zullen - zo we nu aannemen - weinig gevolgen hebben van de besmetting ansich. De vraag is dan wil/ga je als ouder dat risico nemen...... ouderschap is dan ook nooit makkelijk.
Ik snap je uitleg/post.

Maar het probleem is denk ik dat een deel van het volk dat niet snapt..
pi_192295436
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:27 schreef ludovico het volgende:

[..]

Linkje?
Was gewoon echt op rtl4, ze noemden het extra nieuws, ging dwars door Jinek heen.
Was volgens mij een herhaling van Het half8 nieuws.
Tenminste dat was gisteren wel het geval.
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
pi_192295442
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:27 schreef Kyran het volgende:

[..]

Als we NOS al niet als bron mogen gebruiken. Dat moet RIVM maar even een belletje doen naar NOS dat het niet klopt ... kom op zeg :')
Ik denk overigens dat het RIVM wel wat beters te doen heeft dan iedere bron op te bellen om aan te geven dat hun woorden met te weinig nuance gebracht worden. Dat lukte ze zelfs niet bij de belangrijke speech van Rutte. Zelfs daar moesten ze een dag later gaan nuanceren bij hun technische briefing.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
pi_192295456
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:29 schreef THEFXR het volgende:

[..]

ik snap het niet, die Gommers zei dat de piek eind mei kwam. wat gaat er dan gebeuren, we hebben Maandag al strengere regels ingevoerd, die gaan dus niks helpen?
verder hebben we de carnavalsgolf al gehad, dat is alweer 4 weken geleden
Er zijn nu een hoop besmettingen. Besmettingen binnen het gezin gaan nog door en ook in de zorg. Puur op aantallen komt de golf nog. Die golf zou aanhouden tot eind mei, begin juni.

Het heeft dus wel zin, maar dat we onder de capaciteit zouden blijven is nooit een haalbare zaak geweest.
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:32:30 #107
62913 Blik
The one and Only!
pi_192295457
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:30 schreef Leandra het volgende:

[..]

Nee hoor, het gros niet.
Dus als je ziek wordt in een verpleegtehuis, en ze kunnen je daar niet behandelen, dan doen ze niks en mag je creperen?

Misschien heb ik een verkeerd beeld van de gezondheidszorg, maar dat geloof ik niet
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:32:33 #108
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_192295458
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_192295463
quote:
5s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:28 schreef _I het volgende:

[..]

Bron
Niet de persoon op wie je reageerde, maar inderdaad, dit is niet helemaal zeker voor zover ik weet. Echter is het vrij aannemelijk. In een set van 44000 geteste Chinezen was 1% van de besmettingen in de range van 0-9 jaar en 1.5% in de range van 10-19. Meer onderzoek hiernaar schijnt wel handig te zijn volgens het RIVM, maar er is niet echt bewijs dat jongeren een aanzienlijke verspreider zijn van dit virus.

Wil natuurlijk bronnen geven, maar ben ook bezig met andere dingen. Als je wilt, dan vraag maar.
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:33:42 #110
62913 Blik
The one and Only!
pi_192295471
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:31 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Ik snap je uitleg/post.

Maar het probleem is denk ik dat een deel van het volk dat niet snapt..
Dat denk ik wel. Er is niemand in mijn omgeving waar ouders hun kinderen nog naar opa en oma laten gaan
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 maart 2020 @ 22:33:45 #111
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_192295472
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:29 schreef THEFXR het volgende:

[..]

ik snap het niet, die Gommers zei dat de piek eind mei kwam. wat gaat er dan gebeuren, we hebben Maandag al strengere regels ingevoerd, die gaan dus niks helpen?
verder hebben we de carnavalsgolf al gehad, dat is alweer 4 weken geleden
Even heel grof gezegd

Besmetting > 7 dagen incubiatie tijd > paar dagen ziek > paar dagen ziekenhuisopname > drie weken IC (dit is echt even ongenuanceerd rekenen als voorbeeld)

Dat is al vijf weken. Ja, twee weken geleden zijn er maatregelen genomen, maar dat heeft niet voor een totale stop gezorgd. Je krijgt dus straks een combinatie van de piek van de volgende paar dagen en mensen die alsnog besmet zijn geraakt na de maatregelen.
pi_192295473
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:30 schreef Blik het volgende:

[..]

Door het RIVM. Rutte heeft ook duidelijk gezegd dat wat hem betreft de scholen niet dicht zouden hoeven gaan. Maar dat die keuze is gemaakt wegens maatschappelijke druk.
Dan klopt het. ;) Ze hebben het namelijk wel geroepen, maar dat was op een aanname. Het moet namelijk nog bewezen worden, maar over het algemeen zijn kinderen juist verspreiders.
pi_192295474
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:26 schreef Kyran het volgende:

[..]

Zondag, bij +10% op vrijdag en +10% zaterdag.
Bij de huidige bezetting van 1150 neem ik aan?

De capaciteit gaat naar 1600, dus dan is er plek voor 450 extra patiënten toch?

Hoe lang hebben we dan ruimte, tot die 450 vol liggen is de verwachting?
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:34:14 #114
147172 THEFXR
Alpha Bear
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:34:19 #115
432997 Ven1972
Man met humor
pi_192295482
Communicatie tussen kabinet en de bevolking verloopt niet altijd even vlekkeloos, maar in deze crisistijd is communicatie zeer belangrijk onderdeel om vertrouwen met elkaar te hebben. Maar het volk begrijpt niet alles meteen goed wat de maatregelen in houden zowel bij hun grote verwarring is wat data in houdt... evenementen verboden tot 1 juni en andere maatregelen tot en met 6 april. Misschien is het wel handig geweest om een crisisminister aangesteld worden om alles coördineren samen met zijn collega's. dan schept duidelijkheid voor het volk.
Humor, serieus en vrolijk!
pi_192295491
quote:
Dat is geen onderzoek, dat is de site van het RIVM. Jij had het over een onderzoek.
  Eindredactie Sport / Forummod donderdag 26 maart 2020 @ 22:35:29 #117
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_192295500
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:33 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Bij de huidige bezetting van 1150 neem ik aan?

De capaciteit gaat naar 1600, dus dan is er plek voor 450 extra patiënten toch?

Hoe lang hebben we dan ruimte, tot die 450 vol liggen is de verwachting?
Maar die extra capaciteit is er niet allemaal zondag al. Zondag zal er ongetwijfeld al meer zijn dan nu en nu zal er meer zijn dan vijf dagen geleden lijkt me, maar het is nog niet genoeg.
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
pi_192295501
quote:
WMD: kans dat het coronavirus in drinkwater zit is nihil
26. maart 2020 539 Views 0 reacties
Hoogeveen – Gistermiddag kwam het RIVM met het bericht dat het nieuwe coronavirus in Nederlands rioolwater aangetroffen. Dat blijkt uit onderzoek van het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu . Sommige patiënten met COVID-19 hebben het nieuwe coronavirus in de ontlasting. Die ontlasting komt via de toiletten in het riool terecht.

Waterleiding Maatschappij Drenthe laat in een reactie weten op vragen dat de kans dat het coronavirus in drinkwater zit is nihil. U hoeft zich geen zorgen te maken, want rioolwater is geen drinkwater aldus het WMD . Het coronavirus raakt ons allemaal, maar WMD blijft gewoon Drents drinkwater leveren. Drinkwater is van levensbelang. Daarom is de WMD goed voorbereid op allerlei noodsituaties. Ook op een pandemie.Het water is veilig, betrouwbaar en goed beschermd tegen virussen. WMD neemt alle maatregelen om de verspreiding van het virus te voorkomen. En we blijven ze doen.

Waterschap
Medewerkers bij de rioolwaterzuivering van waterschappen zijn goed beschermd tegen het virus. Mensen die in de buurt van een rioolwaterzuivering wonen lopen niet meer risico om besmet te worden met het coronavirus. Bron: WMD
https://regionieuwshoogev(...)kwater-zit-is-nihil/

Ik denk dat we ons zorgen mogen maken, aangezien de kans weer nihil is. :')
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:35:31 #119
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_192295502
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:11 schreef AchJa het volgende:

[..]

Ik heb niet het idee dat er thuis veel mensen aan corona overlijden maar goed.
Dat is dus wel wat die huisartsen zeggen.
***
pi_192295508
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:32 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Niet de persoon op wie je reageerde, maar inderdaad, dit is niet helemaal zeker voor zover ik weet. Echter is het vrij aannemelijk. In een set van 44000 geteste Chinezen was 1% van de besmettingen in de range van 0-9 jaar en 1.5% in de range van 10-19. Meer onderzoek hiernaar schijnt wel handig te zijn volgens het RIVM, maar er is niet echt bewijs dat jongeren een aanzienlijke verspreider zijn van dit virus.

Wil natuurlijk bronnen geven, maar ben ook bezig met andere dingen. Als je wilt, dan vraag maar.
Het gaat mij om het feit dat het een aanname was. Niet op bronnen gebaseerd. Daarom doen ze nu zelf een onderzoek.
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:35:51 #121
62913 Blik
The one and Only!
pi_192295513
quote:
10s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:33 schreef _I het volgende:

[..]

Dan klopt het. ;) Ze hebben het namelijk wel geroepen, maar dat was op een aanname. Het moet namelijk nog bewezen worden, maar over het algemeen zijn kinderen juist verspreiders.
Zie de post van snertmetchoco, ze verzinnen dingen niet zomaar
pi_192295519
quote:
4s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:34 schreef _I het volgende:

[..]

Dat is geen onderzoek, dat is de site van het RIVM. Jij had het over een onderzoek.
https://lci.rivm.nl/richtlijnen/covid-19

Staan allerlei bronnen bij.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
pi_192295527
ik vind Ali B toch wel een toffe gozer
pi_192295530
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:28 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Die rij heb ik gezien, kan niet goed zijn m.b.t.. besmetting. :')

Alle IC plekken vol is natuurlijk voor meerdere landen zo, hier over een week ook?

Lijkt mij inderdaad de hel op aarde, zoveel patiënten met ernstige klachten.

Hoop dat het niet hier niet zover komt..
Nee als je het nog niet had, dan krijg je het wel als je zo bij elkaar staat.

Ja die IC plekken is overal een probleem. Maar is het in New York niet heel snel gegaan? Hier lopen we komend weekend klem denk ik.
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
pi_192295539
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:35 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Maar die extra capaciteit is er niet allemaal zondag al. Zondag zal er ongetwijfeld al meer zijn dan nu en nu zal er meer zijn dan vijf dagen geleden lijkt me, maar het is nog niet genoeg.
Dus mochten er zondag/maandag flink wat auto-ongelukken gebeuren, is er geen ruimte op de IC voor bepaalde mensen?

Ja, er rijden minder auto's nu maar de kans is wel aanwezig..
pi_192295541
quote:
2s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:35 schreef _I het volgende:

[..]

Het gaat mij om het feit dat het een aanname was. Niet op bronnen gebaseerd. Daarom doen ze nu zelf een onderzoek.
Mja aanname .. het lijkt alsof je doet alsof het uit de lucht gegrepen was. Dat is niet zo.
pi_192295546
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:25 schreef Kyran het volgende:

[..]

Niet meer, eerder.
Het neemt exponentieel toe als er geen mensen immuun zijn, je zou jezelf meer tijd geven als je het op die manier doet dat wel. Tijdrekken... Maar die urgentie werd niet gevoeld eerder natuurlijk.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 maart 2020 @ 22:37:56 #128
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_192295555
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:33 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Bij de huidige bezetting van 1150 neem ik aan?

De capaciteit gaat naar 1600, dus dan is er plek voor 450 extra patiënten toch?

Hoe lang hebben we dan ruimte, tot die 450 vol liggen is de verwachting?
Ma 16-03: 96
Di 17-03: 135 +41%
Wo 18-03: 171 +27%
Do 19-03: 210 +23%
Vr 20-03: 281 +34%
Za 21-03: 354 +26%
Zo 22-03: 405 +14%
Ma 23-03: 487 +20%
Di 24-03: 546 +12%
Wo 25-03: 644 +18%
Do 26-03: 761 +18%

Capaciteit voor coronapatiënten is 1037 op 1 april (Bron: de minister zelf)

Vr 27-03: 837 +10%
Za 28-03: 920 +10%
Zo: 29-03: 1012 +10%
pi_192295556
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:26 schreef Kyran het volgende:

[..]

Zondag, bij +10% op vrijdag en +10% zaterdag.
Ik vind die 10% nog wel krap ingeschat eigenlijk
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 maart 2020 @ 22:38:45 #130
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_192295573
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:38 schreef Fukushima het volgende:

[..]

Ik vind die 10% nog wel krap ingeschat eigenlijk
Ja, maar als ik het hoger inschat ben ik weer aan het paniekzaaien.
pi_192295593
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:33 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Bij de huidige bezetting van 1150 neem ik aan?

De capaciteit gaat naar 1600, dus dan is er plek voor 450 extra patiënten toch?

Hoe lang hebben we dan ruimte, tot die 450 vol liggen is de verwachting?
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:37 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ma 16-03: 96
Di 17-03: 135 +41%
Wo 18-03: 171 +27%
Do 19-03: 210 +23%
Vr 20-03: 281 +34%
Za 21-03: 354 +26%
Zo 22-03: 405 +14%
Ma 23-03: 487 +20%
Di 24-03: 546 +12%
Wo 25-03: 644 +18%
Do 26-03: 761 +18%

Capaciteit voor coronapatiënten is 1036 op 1 april (Bron: de minister zelf)

Vr 27-03: 837 +10%
Za 28-03: 920 +10%
Zo: 29-03: 1012 +10%
Het is lastig rekenen, want dit is de netto Covid capaciteit en die 1500/1600 is bruto/totale ic capaciteit
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
pi_192295597
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:36 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Dus mochten er zondag/maandag flink wat auto-ongelukken gebeuren, is er geen ruimte op de IC voor bepaalde mensen?

Ja, er rijden minder auto's nu maar de kans is wel aanwezig..
Nee, de reguliere IC-capaciteit van ruim 500 bedden blijft gehandhaafd.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 maart 2020 @ 22:39:58 #133
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_192295602
Sowieso raar. Ze gaan opschalen naar 1600, 575 zijn voor reguliere spoed zorg en dan houden ze 1036 over voor coronapatiënten.

Ergens klopt er sowieso iets niet :P
pi_192295604
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:29 schreef THEFXR het volgende:

[..]

ik snap het niet, die Gommers zei dat de piek eind mei kwam. wat gaat er dan gebeuren, we hebben Maandag al strengere regels ingevoerd, die gaan dus niks helpen?
verder hebben we de carnavalsgolf al gehad, dat is alweer 4 weken geleden
R0 zou sinds kort gelijk aan of kleiner dan 1 zijn.Vlak na de carnaval was R0 nog groter dan 1 waardoor die carnavalvierders meer dan 1 persoon hebben bestemd.
pi_192295606
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:37 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ma 16-03: 96
Di 17-03: 135 +41%
Wo 18-03: 171 +27%
Do 19-03: 210 +23%
Vr 20-03: 281 +34%
Za 21-03: 354 +26%
Zo 22-03: 405 +14%
Ma 23-03: 487 +20%
Di 24-03: 546 +12%
Wo 25-03: 644 +18%
Do 26-03: 761 +18%

Capaciteit voor coronapatiënten is 1036 op 1 april (Bron: de minister zelf)

Vr 27-03: 837 +10%
Za 28-03: 920 +10%
Zo: 29-03: 1012 +10%
Dit is gewoon enorm slecht nieuws.
Veel sneller bereikt dan verwacht (geloof ik) en dan moet het nog gaan escaleren :{
pi_192295627
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:39 schreef Kyran het volgende:
Sowieso raar. Ze gaan opschalen naar 1600, 575 zijn voor reguliere spoed zorg en dan houden ze 1036 over voor coronapatiënten.

Ergens klopt er sowieso iets niet :P
Ja, of ze gaan niet voor exact 1600 bedden.. De IC-capaciteit is overigens 1037. ;)
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
pi_192295628
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:38 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ja, maar als ik het hoger inschat ben ik weer aan het paniekzaaien.
of realistisch
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
  Manager PR/Moderator donderdag 26 maart 2020 @ 22:41:46 #138
269689 crew  Viv
pi_192295636
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 21:57 schreef AchJa het volgende:
Hoe weten die huisartsen zo zeker dan dat er niet getest wordt?
Dat zeggen ze toch? Ze kunnen de overlijdens met sterke verdenking op COVID-19 nergens melden, die gevallen worden dus niet meegeteld in het officiële dodental. Terwijl Van Dissel een dag eerder nog stelde dat ook achteraf wordt gecheckt of iemand het coronavirus had. Wat overigens wel in lijn zou zijn met de richtlijnen volgens deze huisarts:

"Vervolgens wilde de huisarts de dood van de man melden bij de GGD Noord- en Midden Limburg. „In onze richtlijnen -gekregen vanuit het huisartsencrisisteam- staat dat als een patiënt met vermoeden van corona thuis sterft, de huisarts verplicht is dit te melden bij de GGD. Maar wie schetst mijn verbazing? Toen ik belde om dit te melden werd me gezegd dat ze dat niet meer bij hielden!”"
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 21:58 schreef DireStraits7 het volgende:
En is dat ook wat daadwerkelijk gezegd is door Van Dissel of wordt dit nu weer te simplistisch weergegeven door welke bron je dit ook vandaan hebt?

Het is een retorische vraag overigens.
Ja sorry, er stond een peuter in mijn oor te tetteren terwijl ik die post maakte. :') Bron was de laatste alinea hier: https://nos.nl/artikel/23(...)luiden-noodklok.html

Ja, hij kan onjuist geciteerd zijn. De strekking van zijn verhaal is echter dat het COVID-19-dodental een betrouwbare meting is, terwijl er nu meerdere huisartsen het tegendeel beweren. Daar gaat dus iets mis. Niet per se de schuld van het RIVM overigens, maar er lijkt wel een verschil te zijn tussen de richtlijnen en de praktische uitvoering. En uiteindelijk heeft het RIVM de cijfers uit de praktijk wel hard nodig om het huidige beleid goed te kunnen evalueren en bij te sturen...
pi_192295655
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:37 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ma 16-03: 96
Di 17-03: 135 +41%
Wo 18-03: 171 +27%
Do 19-03: 210 +23%
Vr 20-03: 281 +34%
Za 21-03: 354 +26%
Zo 22-03: 405 +14%
Ma 23-03: 487 +20%
Di 24-03: 546 +12%
Wo 25-03: 644 +18%
Do 26-03: 761 +18%

Capaciteit voor coronapatiënten is 1036 op 1 april (Bron: de minister zelf)

Vr 27-03: 837 +10%
Za 28-03: 920 +10%
Zo: 29-03: 1012 +10%
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:39 schreef Fukushima het volgende:

[..]

[..]

Het is lastig rekenen, want dit is de netto Covid capaciteit en die 1500/1600 is bruto/totale ic capaciteit
Slechte scenario heb je dan 5 extra dagen. (bij 10 % groei)

In het beste scenario 10 - 14 extra dagen?
pi_192295661
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:35 schreef Blik het volgende:

[..]

Zie de post van snertmetchoco, ze verzinnen dingen niet zomaar
Allen Cheng, director of the infection prevention unit at Alfred Health in Melbourne, has been examining the spread of coronavirus closely and suspects two possibilities.

"One is simply that the small number of cases we see in children mean that they are mainly not getting infected at all," Professor Cheng said.

"The other is that they still getting it at the same rate as adults, but they just don’t come to hospital very commonly because they have far milder symptoms than adults. These are the things we just don't know yet."

bron

Nee, ongetwijfeld. Maar je kan niet zomaar conclusies trekken uit een onderzoek die niet die vraag als onderwerp had. Ze zijn het niet voor niets nu aan het onderzoeken.

Er zijn ook genoeg meningen dat kinderen geen symptomen hadden, maar wel een beeld lieten zien die bij de ziekte hoor op CT scan.
pi_192295665
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:41 schreef ViviRAWRS het volgende:

[..]

Dat zeggen ze toch? Ze kunnen de overlijdens met sterke verdenking op COVID-19 nergens melden, die gevallen worden dus niet meegeteld in het officiële dodental. Terwijl Van Dissel een dag eerder nog stelde dat ook achteraf wordt gecheckt of iemand het coronavirus had. Wat overigens wel in lijn zou zijn met de richtlijnen volgens deze huisarts:

"Vervolgens wilde de huisarts de dood van de man melden bij de GGD Noord- en Midden Limburg. „In onze richtlijnen -gekregen vanuit het huisartsencrisisteam- staat dat als een patiënt met vermoeden van corona thuis sterft, de huisarts verplicht is dit te melden bij de GGD. Maar wie schetst mijn verbazing? Toen ik belde om dit te melden werd me gezegd dat ze dat niet meer bij hielden!”"
[..]

De strekking van zijn verhaal is echter dat het COVID-19-dodental een betrouwbare meting is, terwijl er nu meerdere huisartsen het tegendeel beweren. Daar gaat dus iets mis.
Als ik 16 miljoen Nederlanders naar hun geslacht vraag heb ik een aardig betrouwbare meting voor de man-vrouw-verdeling in Nederland. Ondanks dat ik de laatste miljoen mensen niets gevraagd heb.

Er is vooralsnog niets zinnigs te zeggen over het aantal niet-geregistreerde coronadoden. Behalve dat andere landen met hetzelfde probleem kampen.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
pi_192295675
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:39 schreef DireStraits7 het volgende:

[..]

Nee, de reguliere IC-capaciteit van ruim 500 bedden blijft gehandhaafd.
Oh duidelijk.
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:44:03 #143
147172 THEFXR
Alpha Bear
pi_192295677
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:40 schreef maan_man het volgende:

[..]

R0 zou sinds kort gelijk aan of kleiner dan 1 zijn.Vlak na de carnaval was R0 nog groter dan 1 waardoor die carnavalvierders meer dan 1 persoon hebben bestemd.
alleen geloof ik daar niks van omdat Chris Martenson zei dat het tussen 4.5-7 zou liggen
pi_192295678
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:36 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Mja aanname .. het lijkt alsof je doet alsof het uit de lucht gegrepen was. Dat is niet zo.
Nee, dat doe ik niet. Maar de onderzoekers trokken de conclusie niet. Vreemd dat jij dat wel doet.
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 maart 2020 @ 22:44:54 #145
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_192295689
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:42 schreef Smack10 het volgende:

[..]

[..]

Slechte scenario heb je dan 5 extra dagen. (bij 10 % groei)

In het beste scenario 10 - 14 extra dagen?
Dit zijn het aantal bedden die NU bezet zijn met coronapatiënten.

Er zijn NU 761 van de 1037 bedden bezet, dus er zijn geen twee weken meer.

Die 1037 is al na opschaling naar 1600 bedden voor ALLE patiënten (dus inclusief spoed).
pi_192295697
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:42 schreef Smack10 het volgende:

[..]


[..]

Slechte scenario heb je dan 5 extra dagen. (bij 10 % groei)

In het beste scenario 10 - 14 extra dagen?
Nee want die bedden zijn al gevuld door ‘normale’ ic patiënten. Tenminste zo heb ik het begrepen de afgelopen dagen.
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
pi_192295703
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:44 schreef THEFXR het volgende:

[..]

alleen geloof ik daar niks van omdat Chris Martenson zei dat het tussen 4.5-7 zou liggen
Met of zonder maatregelen?
pi_192295719
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:44 schreef Kyran het volgende:

[..]

Dit zijn het daadwerkelijke aantal bedden die NU bezet zijn met coronapatiëntne.

Er zijn NU 761 van de 1037 bedden bezet, dus er zijn geen twee weken meer.

Die 1037 is al na opschaling naar 1600 bedden voor ALLE patiënten (dus inclusief spoed).
Jij zegt hetzelfde zie ik, duidelijk
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:47:00 #149
147172 THEFXR
Alpha Bear
pi_192295735
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:45 schreef maan_man het volgende:

[..]

Met of zonder maatregelen?
dat was zonder
pi_192295738
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:44 schreef Kyran het volgende:

[..]

Dit zijn het daadwerkelijke aantal bedden die NU bezet zijn met coronapatiëntne.

Er zijn NU 761 van de 1037 bedden bezet, dus er zijn geen twee weken meer.

Die 1037 is al na opschaling naar 1600 bedden voor ALLE patiënten (dus inclusief spoed).
Pff, eigenlijk weten we dus al dat we fucked zijn over een paar dagen? En staan we erbij en kijken we er naar..

Waarom hoor ik dan nergens over de mogelijkheid om te verplaatsen naar Duitsland?

Daar hebben ze nog IC's genoeg..
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:47:51 #151
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_192295752
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:31 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Ik snap je uitleg/post.

Maar het probleem is denk ik dat een deel van het volk dat niet snapt..
Thx. We moeten "elkaar" daarbij helpen.
Soms als schreeuwer, soms als onderworpene, onderwijzer of leerling.
Zelf vind ik het heerlijk als iemand zijn (on)gelijk heeft. Echt serieus in de sfeer niet om te winnen maar om deel te nemen. Dit zolang het niet om de persoon gaat.

Het volk zijn wij allemaal. Daarbij is er een groep die momenteel 10 kleuren poept en schijt doet.
Die van gekkigheid, in mijn omgeving dan, bang zijn om het kraanwater te drinken en als een malle ook thuis opgesloten 40x per dag hun handen wassen met alcohol van 100%.... en dat mogen ze maar is niet nodig wanneer je zaken op juiste waarde duidelijk maakt.
Ook omgekeerd dat je nu niet even het risico moet nemen om elkaar te bezoeken of boos wordt dat "JIJ" nooit je bloedeigen moeder zal besmetten en "JOUW" kind nooit oorzaak van besmetting is die iemands dood kan zijn.
Het probleem hier is dat oorzaak en gevolg, uiterst persoonlijk wordt gemaakt en beleeft.

Steeds weer denk ik aan het moet indalen en dat gaat best goed. Er zal echter een groep zijn die het (bewust) ontkent om wat voor reden dan ook. Wij moeten onszelf en die groep tegen zichzelf, in bescherming nemen.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_192295759
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:44 schreef THEFXR het volgende:

[..]

alleen geloof ik daar niks van omdat Chris Martenson zei dat het tussen 4.5-7 zou liggen
Dat lijkt me bijzonder sterk, omdat de wetenschappelijke consensus is dat deze rond de 2,5 ligt.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
pi_192295762
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:47 schreef THEFXR het volgende:

[..]

dat was zonder
Vond het een sterk verhaal dat R nu 1 is.

In theorie klopt het waarschijnlijk wel, maar na de briefing waar afvlakking was volgens van Dissel kwam een halve dag later het nieuws dat die afvlakking er toch niet (meer) bleek te zijn. :')
pi_192295773
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:47 schreef THEFXR het volgende:

[..]

dat was zonder
Oké en R0 zou na de maatregelen kleiner of gelijk aan 1 zijn volgens het RIVM. Of het klopt. Geen idee, ik kan het niet controleren.
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:48:43 #155
13456 AchJa
Shut up!!!
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 maart 2020 @ 22:48:51 #156
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_192295777


Dit is van vandaag bijvoorbeeld. Hier zijn dus 925 IC bedden voor coronapatiënten beschikbaar. Die opschaling naar 1037 is dus door nog meer operatiekamers te sluiten, apparatuur van prive klinieken en het leger over te nemen etc. Het is maar een opschaling van 112 bedden t.o.v. nu.

Enige manier dat het niet verkeerd loopt is als wij binnen nu en drie dagen een deel van die 1000 bestelde beademingsapparaten binnenkrijgen.
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:49:02 #157
147172 THEFXR
Alpha Bear
pi_192295780
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:48 schreef DireStraits7 het volgende:

[..]

Dat lijkt me bijzonder sterk, omdat de wetenschappelijke consensus is dat deze rond de 2,5 ligt.
ik schrok me iig de pleuris en ben de afgelopen weken 3x naar buiten geweest.
pi_192295781
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:47 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Pff, eigenlijk weten we dus al dat we fucked zijn over een paar dagen? En staan we erbij en kijken we er naar..

Waarom hoor ik dan nergens over de mogelijkheid om te verplaatsen naar Duitsland?

Daar hebben ze nog IC's genoeg..
Ik denk dat elk land bang is voor zijn eigen ic capaciteit
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
pi_192295784
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:37 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ma 16-03: 96
Di 17-03: 135 +41%
Wo 18-03: 171 +27%
Do 19-03: 210 +23%
Vr 20-03: 281 +34%
Za 21-03: 354 +26%
Zo 22-03: 405 +14%
Ma 23-03: 487 +20%
Di 24-03: 546 +12%
Wo 25-03: 644 +18%
Do 26-03: 761 +18%

Capaciteit voor coronapatiënten is 1037 op 1 april (Bron: de minister zelf)

Vr 27-03: 837 +10%
Za 28-03: 920 +10%
Zo: 29-03: 1012 +10%
Belangrijk om te weten is ook vanaf wanneer meer dan 50 patïenten per dag van de IC af gaan (ofwel door overlijden ofwel door genezing/overplaatsing). Waarschijnlijk vanaf eind deze week. Logischerwijs zou dan de afvlakking moeten beginnen...
pi_192295798
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:48 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Vond het een sterk verhaal dat R nu 1 is.

In theorie klopt het waarschijnlijk wel, maar na de briefing waar afvlakking was volgens van Dissel kwam een halve dag later het nieuws dat die afvlakking er toch niet (meer) bleek te zijn. :')
Waarom zijn mensen oostindisch blind voor nuanceringen als "er zijn voorzichtige signalen dat" en "het is te vroeg om hier stellige conclusies aan te verbinden"?
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
pi_192295812
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:47 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Waarom hoor ik dan nergens over de mogelijkheid om te verplaatsen naar Duitsland?

Daar hebben ze nog IC's genoeg..
Dan kijk je naar de verkeerde mediakanalen. Vandaag nog meerdere bronnen gehoord dat er gekeken wordt naar verplaatsing naar Duitse ziekenhuizen in de buurt van randgemeenten, zoals die van Keulen.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:51:53 #162
73683 leolinedance
Voor Rood-Wit gezongen
pi_192295815
Goede avond. Nou het was me het dagje wel weer wat ik heb gezien op tv..Nederland vlakt af maar Amerika en Iran maken er echt een teringzooi van. Iran liegt ook nog over de cijfers en laat Artsen zonder Grenzen niet toe. Gekke wereld :{
pi_192295831
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:48 schreef Kyran het volgende:
[ afbeelding ]

Dit is van vandaag bijvoorbeeld. Hier zijn dus 925 IC bedden voor coronapatiënten beschikbaar. Die opschaling naar 1037 is dus door nog meer operatiekamers te sluiten, apparatuur van prive klinieken en het leger over te nemen etc. Het is maar een opschaling van 112 bedden t.o.v. nu.

Enige manier dat het niet verkeerd loopt is als wij binnen nu en drie dagen een deel van die 1000 bestelde beademingsapparaten binnenkrijgen.
Blijven er eigenlijk wel operatiekamers operationeel? Hoe gaat men om met de SEH? Dit heeft toch een gigantische impact op elk deel van het ziekenhuis.
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 maart 2020 @ 22:52:41 #164
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_192295836
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:49 schreef houdafstand het volgende:

[..]

Belangrijk om te weten is ook vanaf wanneer meer dan 50 patïenten per dag van de IC af gaan (ofwel door overlijden ofwel door genezing/overplaatsing). Waarschijnlijk vanaf eind deze week. Logischerwijs zou dan de afvlakking moeten beginnen...
Klopt. Afname van druk gaat wel pas komen als het aantal patiënten dat van IC gaat (overleden/hersteld) groter wordt dan het aantal nieuwe patiënten. Dat gaat nog wel een tijd duren.

16-03 naar 17-03 was een toename van 39 patiënten. Als die gemiddeld twee weken zouden liggen zouden er 30-03 39 patiënten van IC afgaan en ruim 100 bijkomen bij een toename van 10% (dus nog steeds een netto toename va 60).

Even heel zwart/wit ongenuanceerd gerekend.
pi_192295840
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:51 schreef DireStraits7 het volgende:

[..]

Dan kijk je naar de verkeerde mediakanalen. Vandaag nog meerdere bronnen gehoord dat er gekeken wordt naar verplaatsing naar Duitse ziekenhuizen in de buurt van randgemeenten, zoals die van Keulen.
Echter geen specifieke vragen door kamerleden of ik moet dat gemist hebben..
pi_192295853
quote:
2s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:44 schreef _I het volgende:

[..]

Nee, dat doe ik niet. Maar de onderzoekers trokken de conclusie niet. Vreemd dat jij dat wel doet.
Welke conclusie trek ik die onderzoekers niet deden?
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 maart 2020 @ 22:53:54 #167
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_192295855
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:52 schreef Fukushima het volgende:

[..]

Blijven er eigenlijk wel operatiekamers operationeel? Hoe gaat men om met de SEH? Dit heeft toch een gigantische impact op elk deel van het ziekenhuis.
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)verborgen-doden.html

Ook al iets wat wij weken roepen.

575 bedden voor spoed in ieder geval en er zullen wel operatiekamers operationeel blijven, maar volgens mij is ondertussen 99% van de geplande dingen uitgesteld.
pi_192295860
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:52 schreef Kyran het volgende:

[..]

Klopt. Afname van druk gaat wel pas komen als het aantal patiënten dat van IC gaat (overleden/hersteld) groter wordt dan het aantal nieuwe patiënten. Dat gaat nog wel een tijd duren.

16-03 naar 17-03 was een toename van 39 patiënten. Als die gemiddeld twee weken zouden liggen zouden er 30-03 39 patiënten van IC afgaan en ruim 100 bijkomen bij een toename van 10% (dus nog steeds een netto toename va 60).

Even heel zwart/wit ongenuanceerd gerekend.
Deze rekensom klinkt aannemelijk, de groei is zoveel hoger
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:54:23 #169
241690 kibo
Semper Fidelis
pi_192295864
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:51 schreef leolinedance het volgende:
Goede avond. Nou het was me het dagje wel weer wat ik heb gezien op tv..Nederland vlakt af maar Amerika en Iran maken er echt een teringzooi van. Iran liegt ook nog over de cijfers en laat Artsen zonder Grenzen niet toe. Gekke wereld :{
En wat zou AzG daar moeten doen dan?
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:54:31 #170
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_192295868
Chinese kwaliteit!

quote:
Up to 80 percent of the 300,000 rapid coronavirus test kits ordered that the Czech Republic ordered from China are not working properly, according to regional hygienists who have tried the tests.
https://www.praguemorning(...)rom-china-are-wrong/
pi_192295869
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:53 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Echter geen specifieke vragen door kamerleden of ik moet dat gemist hebben..
https://www.tweedekamer.n(...)08-a624-1adbec0b45fc

quote:
De heer Klaver (GroenLinks):
Soms is het eerlijke verhaal niet genoeg. Dit is de werkelijkheid: sneller opschalen dan dit gaat in Nederland niet lukken. Maar in omringende landen is er wel degelijk meer capaciteit beschikbaar. Kijk naar Duitsland. Kijk naar België. Ik weet van allerlei regionale initiatieven. Maar ik wil weten wat de minister eraan doet om ervoor te zorgen dat er op die plekken bedden beschikbaar zijn, ook al volgende week. Want volgens mij is er in Nederland niemand die eist dat die bedden in ziekenhuis X of Y moeten zijn of dat die bedden per se in Nederland moeten zijn, als die mensen maar geholpen kunnen worden, ook over de grens. Wat doet de minister daaraan?

Minister De Jonge:
Ook met Duitsland zijn we in gesprek, om te kijken of daar overloopcapaciteit beschikbaar zou zijn op het moment dat er hier echt een tekort is.
Maar het is inderdaad (nog) geen groot thema bij politici.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:55:10 #172
73683 leolinedance
Voor Rood-Wit gezongen
pi_192295877
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:54 schreef kibo het volgende:

[..]

En wat zou AzG daar moeten doen dan?
Noodhospitaal opzetten
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:55:30 #173
241690 kibo
Semper Fidelis
pi_192295884
quote:
Ali Baba zooi :{w
pi_192295887
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:52 schreef Kyran het volgende:

[..]

Klopt. Afname van druk gaat wel pas komen als het aantal patiënten dat van IC gaat (overleden/hersteld) groter wordt dan het aantal nieuwe patiënten. Dat gaat nog wel een tijd duren.

16-03 naar 17-03 was een toename van 39 patiënten. Als die gemiddeld twee weken zouden liggen zouden er 30-03 39 patiënten van IC afgaan en ruim 100 bijkomen bij een toename van 10% (dus nog steeds een netto toename va 60).

Even heel zwart/wit ongenuanceerd gerekend.
Die 39, gaat dat echt om het aantal patiënten of om het aantal bezette bedden? Ik geloof je direct hoor, maar zat er over na te denken (meestal moet ik dat niet doen :D).
pi_192295890
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:53 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Welke conclusie trek ik die onderzoekers niet deden?
Haha, als je dat niet meer weet, heeft het gesprek weinig zin. :D
pi_192295896
quote:
Waren ze niet in België bezig met een thuistest met een 70% betrouwbaarheid?
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
pi_192295904
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:54 schreef kibo het volgende:

[..]

En wat zou AzG daar moeten doen dan?
Die waren volgens mij onderweg daar naartoe met nood apparatuur e.d.
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
pi_192295905
Wordt er -al- gesproken over de groep die besmet zou zijn geweest en nu het leger zou moeten vormen om anderen, dé kwetsbaren, te beschermen?

Ik zou wel willen weten hoe groot die groep is en elke dag groter wordt.

(En ja, ik weet het is niet bewezen dat een eerder besmet persoon daadwerkelijk immuun is.)
Op donderdag 9 juli 2020 21:24 schreef Zeroku het volgende:
Mijn enige vrouw is @:PoezeligDing de rest hoef ik niet.
Op donderdag 16 juli 2020 17:49 schreef Zeroku het volgende: @PoezeligDing is het kerstkransje op mijn piek.
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 maart 2020 @ 22:56:48 #179
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_192295907
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:55 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

Die 39, gaat dat echt om het aantal patiënten of om het aantal bezette bedden? Ik geloof je direct hoor, maar zat er over na te denken (meestal moet ik dat niet doen :D).
Die 39 was toename in het aantal daadwerkelijk bezette IC-bedden van 16 op 17 maart.

De rest van de week waren dit er 36, 39, 71, 73, 51 en 82. Aantal nieuwe IC patiënten moet echt FLINK omlaag voordat er weer meer ruimte ontstaat.
pi_192295922
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:56 schreef PoezeligDing het volgende:
Wordt er -al- gesproken over de groep die besmet zou zijn geweest en nu het leger zou moeten vormen om anderen, dé kwetsbaren, te beschermen?

Ik zou wel willen weten hoe groot die groep is en elke dag groter wordt.

(En ja, ik weet het is niet bewezen dat een eerder besmet persoon daadwerkelijk immuun is.)
Sanquin doet het onderzoek naar bloeddonoren, wat over een week of 3 klaar is.
pi_192295924
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:56 schreef Kyran het volgende:

[..]

Die 39 was toename in het aantal daadwerkelijk bezette IC-bedden van 16 op 17 maart.
Ah, toch. Dat is wel wat anders dan patiënten, want daar zit de afname dan natuurlijk ook bij in.
pi_192295952
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:56 schreef PoezeligDing het volgende:
Wordt er -al- gesproken over de groep die besmet zou zijn geweest en nu het leger zou moeten vormen om anderen, dé kwetsbaren, te beschermen?

Ik zou wel willen weten hoe groot die groep is en elke dag groter wordt.

(En ja, ik weet het is niet bewezen dat een eerder besmet persoon daadwerkelijk immuun is.)
Je hebt antistoffen.... Zo een virus is minimaal veeeel minder vatbaar op je, en als je er niet ziek van wordt en niet gaat hoesten etc zul je ook vrij weinig kunnen besmetten op die manier..

Maar als je uit gaat van 0,1% fatality rate, dan is een factor 1000 daarvan al besmet / besmet geweest.

Dan zijn het 434.000 mensen in NL. Dus... 5% van "het immuniteitsdoel 60% bevolking"

En ja ik ben lekker een bierviltjes berekening aan het doen zo.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
  Miss 200.000.000! donderdag 26 maart 2020 @ 22:59:41 #183
367000 roos94
pi_192295969
Er zitten inmiddels zoveel mensen thuis dat het aantal nieuwe besmettingen per dag in april toch wel flink moet gaan slinken, of denk ik nu verkeerd?
  donderdag 26 maart 2020 @ 22:59:57 #184
123869 Merkie
Surprisingly contagious
pi_192295973
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:59 schreef roos94 het volgende:
Er zitten inmiddels zoveel mensen thuis dat het aantal nieuwe besmettingen per dag in april toch wel flink moet gaan slinken, of denk ik nu verkeerd?
Ja.
2000 light years from home
pi_192295982
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:54 schreef DireStraits7 het volgende:

[..]

https://www.tweedekamer.n(...)08-a624-1adbec0b45fc
[..]

Maar het is inderdaad (nog) geen groot thema bij politici.
Thanks, luister niet altijd naar Klaver (populistje soms, alhoewel nu wel sterk samen met Wilders (wie had dat ooit gedacht :') ?)

Weet nog een paar maanden terug (in december) dat hier ook de kinderafdelingen vol lagen en kinderen in België werden opgenomen.

https://www.ad.nl/binnenl(...)aar-belgie~a64b9f4b/

Beetje hetzelfde verhaal nu weer.

Lijkt mij toch dat we in de toekomst dit structureel moeten oplossen..
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 maart 2020 @ 23:00:37 #186
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_192295987
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:57 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

Ah, toch. Dat is wel wat anders dan patiënten, want daar zit de afname dan natuurlijk ook bij in.
Snap je even niet sorry :P

16 maart 96 bedden bezet, 17 maart 135 bedden bezet, dus toestroom van 39 patiënten.

Gemiddeld gezien zullen dus 30 maart 39 patiënten uitstromen (echt even heel zwart/wit gezegd zoals eerder gemeld). Terwijl de kans groot is dat er weer 100 patiënten bijkomen, terwijl je geen bedden meer hebt.
pi_192295988
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:53 schreef Kyran het volgende:

[..]

https://nos.nl/nieuwsuur/(...)verborgen-doden.html

Ook al iets wat wij weken roepen.

575 bedden voor spoed in ieder geval en er zullen wel operatiekamers operationeel blijven, maar volgens mij is ondertussen 99% van de geplande dingen uitgesteld.
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:53 schreef Kyran het volgende:

[..]

https://nos.nl/nieuwsuur/(...)verborgen-doden.html

Ook al iets wat wij weken roepen.

575 bedden voor spoed in ieder geval en er zullen wel operatiekamers operationeel blijven, maar volgens mij is ondertussen 99% van de geplande dingen uitgesteld.
Heftig dit :{
Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power.
pi_192296006
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 23:00 schreef Kyran het volgende:

[..]

Snap je even niet sorry :P

16 maart 96 bedden bezet, d17 maart 135 bedden bezet, dus toestroom van 39 patiënten.

Gemiddeld gezien zullen dus 30 maart 39 patiënten uitstromen (echt even heel zwart/wit gezegd zoals eerder gemeld).
Ik snap mezelf ook even niet meer. Laat maar.
pi_192296011
quote:
14s.gif Op donderdag 26 maart 2020 23:00 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Lijkt mij toch dat we in de toekomst dit structureel moeten oplossen..
Tja, ieder land wilde het zelf regelen, want 'Europa moet zich niet met ons bemoeien'. Je ziet nu dat internationale samenwerking een stuk stroever verloopt.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
pi_192296012
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:59 schreef roos94 het volgende:
Er zitten inmiddels zoveel mensen thuis dat het aantal nieuwe besmettingen per dag in april toch wel flink moet gaan slinken, of denk ik nu verkeerd?
Als er twee weken geleden 6000 mensen besmet zijn met een groeifactor van 60% en nu zijn er 25.000 met een groeifactor van 10%, komen er per saldo meer mensen in het ziekenhuis.

Dus de groei slinkt, het aantal besmettingen voorlopig nog niet.

*Getallen zijn fictief op de aanname van het RIVM van 2 weken geleden dat er 6000 besmettingen zijn
  donderdag 26 maart 2020 @ 23:02:13 #191
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_192296014
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:59 schreef roos94 het volgende:
Er zitten inmiddels zoveel mensen thuis dat het aantal nieuwe besmettingen per dag in april toch wel flink moet gaan slinken, of denk ik nu verkeerd?
Ik zie nog steeds dat veel mensen elkaar bezoeken. 1 op 1 dat dan wel, maar toch. Mensen blijven niet echt thuis. Ook zie ik om me heen kinderen gewoon bij vriendjes/vriendinnetjes slapen een nachtje want leuk.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_192296018
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:54 schreef DireStraits7 het volgende:

[..]

https://www.tweedekamer.n(...)08-a624-1adbec0b45fc
[..]

Maar het is inderdaad (nog) geen groot thema bij politici.
Hugo de Jonge zei ook:

quote:
Kijk, ik ben er juist bewust terughoudend in om te zeggen met wie we op welk moment welke gesprekken voeren met welke inhoud. Meestal helpt het namelijk niet zo heel erg voor het resultaat als je vrijelijk gaat speculeren over waar het mogelijkerwijs toe zou kunnen leiden, met wie je daar allemaal overleg over hebt en wat je in dat overleg allemaal bespreekt. Er is contact met Duitsland.
Klinkt als "We zijn bijna rond met Duitsland, maar ik mag er nog niks over zeggen" :s)

Afstand tussen Maastricht UMC en het Universitair Ziekenhuis Aachen is slechts 28km.
  Manager PR/Moderator donderdag 26 maart 2020 @ 23:02:32 #193
269689 crew  Viv
pi_192296020
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:43 schreef DireStraits7 het volgende:

[..]

Als ik 16 miljoen Nederlanders naar hun geslacht vraag heb ik een aardig betrouwbare meting voor de man-vrouw-verdeling in Nederland. Ondanks dat ik de laatste miljoen mensen niets gevraagd heb.

Er is vooralsnog niets zinnigs te zeggen over het aantal niet-geregistreerde coronadoden. Behalve dat andere landen met hetzelfde probleem kampen.
Om bij jouw voorbeeld te blijven: dan zou het CBS beweren dat aan álle Nederlanders het geslacht wordt gevraagd, terwijl dit in werkelijkheid bij 16 miljoen Nederlanders gevraagd is. De meting zal aardig betrouwbaar zijn, maar feit blijft dat het CBS dan een feitelijk onjuiste uitspraak gedaan heeft, wat de betrouwbaarheid van hun overige uitspraken niet ten goede komt.
pi_192296029
Huisartsen trekken officiële dodental in twijfel: ‘Werkelijk aantal sterfgevallen is hoger’

https://www.ad.nl/binnenl(...)n-is-hoger~a3aaf38f/

Gaat kei goed hier ^O^
pi_192296045
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 23:02 schreef ViviRAWRS het volgende:

[..]

Om bij jouw voorbeeld te blijven: dan zou het CBS beweren dat aan álle Nederlanders het geslacht wordt gevraagd, terwijl dit in werkelijkheid bij 16 miljoen Nederlanders gevraagd is. De meting zal aardig betrouwbaar zijn, maar feit blijft dat het CBS dan een feitelijk onjuiste uitspraak gedaan heeft, wat de betrouwbaarheid van hun overige uitspraken niet ten goede komt.
Behalve dan dat het RIVM nooit beweerd heeft dat ALLE doden getest worden op corona. Ondanks dat het bericht van de NOS dat wel insinueert.

Althans, ik heb het ze niet horen zeggen en ik heb bijna die hele briefing gekeken. Maar ik wacht nog altijd op de bron van @Kyran waarin hij laat zien waarin het RIVM dit wel beweerd heeft, dus ik laat me graag informeren.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
  donderdag 26 maart 2020 @ 23:06:37 #196
73683 leolinedance
Voor Rood-Wit gezongen
pi_192296081
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:53 schreef Kyran het volgende:

[..]

https://nos.nl/nieuwsuur/(...)verborgen-doden.html

Ook al iets wat wij weken roepen.

575 bedden voor spoed in ieder geval en er zullen wel operatiekamers operationeel blijven, maar volgens mij is ondertussen 99% van de geplande dingen uitgesteld.
Alles wat geen spoed heeft is uitgesteld. Althans, dat is in Brabant zo.
pi_192296085
quote:
0s.gif Op donderdag 26 maart 2020 23:02 schreef DireStraits7 het volgende:

[..]

Tja, ieder land wilde het zelf regelen, want 'Europa moet zich niet met ons bemoeien'. Je ziet nu dat internationale samenwerking een stuk stroever verloopt.
De discussie "Meer EU" is nu ongepast, net zoals Sophie in het Veld probeert politiek te bedrijven.

Als je de "steun" van niet EU landen aan Italië ziet, dan zie je vooral de faal van de EU.

Of het nu PR is of niet, daadkracht EU is er niet en kunnen ze wel gaan wijzen dat de burger de schuldige is, maar ze hadden zich ook met deze zaken kunnen bezig houden in Brussel i.p.v. met symboolpolitiek en kleine issues.
pi_192296086
Zo zie je maar hoe belangrijk nuance én duidelijkheid is. Voor je het weet gaan verhalen een eigen leven leiden.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2
  donderdag 26 maart 2020 @ 23:07:27 #199
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_192296093
quote:
4s.gif Op donderdag 26 maart 2020 22:34 schreef _I het volgende:

[..]

Dat is geen onderzoek, dat is de site van het RIVM. Jij had het over een onderzoek.
Ah woordspelletjes. Wordfeud doe ik 's morgens nadat ik de Sudoku heb ingevuld.

Doe jij mij dan maar de bron dat kinderen wel de verspreider zijn in Nederland, graag uitgesplitst naar leeftijd, geslacht en sociale demografie etc.etc. :P CU.

Natuurlijk kunnen kinderen, hoe hou je ze al kwijlend en snotterend binnen, (zelf super)verspreider zijn.

Laat ik mij dan "duiden" dat met - social-distance - maatregelen, kinderen geen substantiële verspreider zijn naar de kwetsbare groepen.
Dat kinderen nu ook onder de maatregelen vallen was vooral om tegemoet te komen aan de maatschappelijk onrust... en nee dat is niet om na te babbelen.
Ouders wilden de scholen dicht omdat ZIJ bang waren dat hun kinderen doodgaan aan Covid19.
Ik zweep hem er even in: Mogelijk diezelfde ouders die nu wel hun kind met een ander laat spelen....
Omdat de scholen nu eenmaal dicht zijn kon/kan het kabinet niet anders dan ook de maatregelen handhaven op/voor kinderen.

Gemiddeld gezien hebben kinderen (relatief jonge/weerbare) ouders, die een stootje kunnen hebben zonder fataal ziek te worden of ernstige gevolgen te ondervinden.
Dat die beide groepen - kinderen en ouders - (desnoods gelijktijdig) ziek worden van Covid19 is zelfs gemiddeld gezien en op kleine schaal, in medisch opzicht; geen groot probleem.
Dat ouders ziek worden is/wordt dan vooral een economisch probleem.
Dat probleem blijft beperkt tot het werkgebied van een school. Gedachte is/was - vermoed ik - dat je scholen gescheiden blijven omdat onderlinge sociale-leven immers stillegt en instructie geeft dat bij verscbijnselen het gezin als geheel thuishoudt.

Hoop dat dit zaken wat verduidelijkt.
PS. Een bron hiervan heb ik niet maar hoor graag als het van geen kant klopt.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  donderdag 26 maart 2020 @ 23:07:42 #200
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_192296097
bijna 1200 nieuwe cases in Turkije zie ik nu. Das ook rap gegaan...
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')