FOK!forum / Corona COVID-19 forum / Het grote SARS-CoV-2 topic #287 seksclubs dicht
Cocozondag 15 maart 2020 @ 21:35
0dfbd4c3d8330dde7c9cb7340bffe921.pngBron voor bovenstaande tabel (plaatje)

11ce7a1070af299e4ee515c0b464e033.pngBron voor bovenstaande tabel (plaatje)

Informatie bij gezondheidsinstituten:
RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie
ECDC European Centre for Disease Prevention and Control - COVID_19
WHO World Health Organisation - Q & A
• Vragen over je eigen gezondheid: huisarts of GGD. Andere vragen: 0800-1351
Voorlopig behandeladvies uitgegeven op 6 maart 2020 door het RIVM

Getallen (aantallen) & Trackers:
• Livetrackers: via deze drie: (link 1) (link 2) (link 3)
https://corona-scanner.com/ World live counter
• Worldometers: https://www.worldometers.info/coronavirus/
Alle gevallen, in een lijst
Spreadsheet met cijfers die user joyvke voor ons aan het bijhouden is.

Kaartjes totdat je er dood bij neervalt:
• Timelapse: Mapping the Outbreak
Besmettingen per gemeente (RIVM-kaartje)
Preppers kaart verspreiding in NL
Nog een kaartje van NL
• Overzicht en kaart van het virus in Nederland HIER
• Gedetailleerde overzichtskaart (inclusief gesloten grenzen e.d.) : HIER
Wuhan Corona Virus Map

Informatie & achtergronden:
• Wikipedia: Coronavirus outbreak
• Interessante en nuchtere dagelijkse updates en analyse door Dr. John Campbell op JijBuis
Plaatje over sterftecijfer en eerder bestaande medische problemen.
Dit doet corona met je, als je pech hebt.
On the origin and continuing evolution of SARS-CoV-2
CoronaVirus Freedom Of Speech
Waarom je de maatregelen op moet volgen en binnen moet blijven
• Handig om te volgen op Twitter: https://twitter.com/BNODesk
COR / Exponentiële groei en epidemieën.


SPOILER: Het COVID-19-virus (coronavirus) in het kort:
- Het virus verspreidt zich vooral via hoest- en niesdruppeltjes die kort in de lucht hangen. Wie geen symptomen vertoont, vormt amper besmettingsgevaar.
- Iemand kan gemiddeld twee à drie anderen besmetten (minder dan bij bijvoorbeeld mazelen). Dit cijfer daalt echter door alle voorzorgsmaatregelen.
- Verreweg de meesten hebben lichte (griepachtige) klachten.
- Bijna alle sterfgevallen betreffen oudere of al zieke mensen.
Bron: https://www.nu.nl/nucheck(...)ng-in-nederland.html
SPOILER: Meer uitleg over het mogelijke ziekteverloop
Frieman legt uit dat het SARS-virus goed was in het infecteren en doden van deze trilhaarcellen, die zich vervolgens ophoopten en de luchtwegen van de patiënt met afvalstoffen en vocht vulden. Hij denkt dat hetzelfde gebeurt bij het nieuwe coronavirus, omdat uit het eerste onderzoek naar COVID-19 is gebleken dat bij veel patiënten een dubbele longontsteking optreedt, die zich onder meer uit in kortademigheid.

Daarna begint fase twee en slaat het immuunsysteem alarm. Opgeschrikt door het binnendringende virus, begint het lichaam de ziekte te bestrijden door de longen te overspoelen met immuuncellen, die de beschadigde cellen opruimen en het longweefsel repareren.

Als alles naar behoren werkt, is dit ontstekingsproces nauwgezet en beperkt tot de besmette weefsels. Maar soms slaat het immuunsysteem op hol en begint wild om zich heen te slaan, waarbij ook gezonde cellen worden verwoest.

"Je krijgt door zo'n immuunrespons dus te maken met méér in plaats van minder schade," zegt Frieman. Nog meer afvalstoffen hopen zich in de longen op en de longontsteking wordt erger.
De longen vullen het lichaam aan met levengevende zuurstof. Leer alles over de anatomie van de longen, hoe de organen ademhaling mogelijk maken en hoe ze gevoelig zijn voor ziekten.

In de derde fase verergert de longontsteking zich nog verder, wat kan leiden tot respiratoire insufficiëntie. Ook als de patiënt hierdoor niet overlijdt, kan de schade aan de longen onherstelbaar zijn. Volgens de WHO leidde SARS tot het ontstaan van gaten in de longen, waardoor ze een "honingraatvormige aanblik" kregen, en het lijkt erop dat dit patroon ook bij patiënten van het nieuwe coronavirus is te herkennen.

De gaten ontstaan waarschijnlijk door de hyperreactiviteit van het immuunstelsel, wat tot de vorming van littekenweefsel en een verstijving van de longen leidt.

In dat geval moet de patiënt doorgaans aan de beademing. Intussen worden de membranen tussen de longblaasjes en de bloedvaten steeds poreuzer, waardoor de blaasjes zich met vocht kunnen vullen en de bloedbaan niet langer van zuurstof kunnen voorzien.

"In zeer ernstige gevallen verdrinken de longen en kan de patiënt niet meer ademhalen," zegt Frieman. "Dat is hoe mensen aan de ziekte overlijden."

Dit artikel werd oorspronkelijk in het Engels gepubliceerd op NationalGeographic.com

SPOILER: Coronavirussen
Coronavirussen

De coronavirussen zijn een grote familie van virussen die ziekten veroorzaken. Deze virussen zijn zoönotisch, dat betekent dat ze overgedragen kunnen worden tussen dieren en mensen. De wereldgezondheidsorganisatie (WHO) geeft meer informatie over het virus op hun website.

Veel voorkomende tekenen van infectie zijn ademhalingsproblemen, koorts en hoesten. In ernstige gevallen kan het leiden tot een longontsteking, nierfalen en is het dodelijk. De standaard aanbevelingen die de WHO doet om verspreiding te voorkomen zijn: regelmatig handen wassen, mond en neus bedekken bij hoesten en niezen en het grondig koken van vlees en eieren.

Eerder uitgebroken coronavirussen zijn MERS en SARS. Dat laatste virus werd in 2003 ook in China ontdekt. Het werd overgedragen van civetkatten op mensen. Er zijn verschillende coronavirussen die al wel onder dieren circuleren, maar waar nog geen mensen door zijn besmet.

bron
SPOILER: Doden in Nederland
1 06-03-2020 Man, 86, Rotterdam, urinewegproblemen
2 08-03-2020 Man, 86, Uden, onderliggende medische problemen
3 08-03-2020 Man, 82, Sittard/Geleen, onderliggende medische problemen
4 09-03-2020 Vrouw, 78, Goirle, kwetsbare gezondheid
5 10-03-2020 Man/Vrouw?, Etten-Leur, onderliggende gezondheidsproblemen
6 11-03-2020 Man/Vrouw?, Zundert, onderliggende gezondheidsproblemen
sFEuazFL6Hnt91EXZYBVeWMK.jpg

Q6WRD5K.png

1*PZesaMfoPxgYJBoQVtpmjQ.gif

Richtlijnen in dit topic:
-probeer niet lollig te doen
-bij nieuws graag een bron
-off topic kan zonder opgaaf van reden verwijderd worden. Hier is het Slow Chat topic: COR / [En Don SC #1] HATSJOE

-opruiende berichten zonder bewijs of normale bronnen, kunnen achterwege gelaten worden.
Janezondag 15 maart 2020 @ 21:36
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:15 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

Mwa kan nog beter:
[ afbeelding ]
Oh ja, dat heb ik als klein kind ook nog meegemaakt. Was wel een stuk leuker dan dit virus, vind ik. B-)
Felixazondag 15 maart 2020 @ 21:37
Goed om te zien dat de staten in de USA goede maatregelen nemen en dat ze daarvan niet afhankelijk zijn van federale maatregelen van :+ Trump.
banaantjeEEzondag 15 maart 2020 @ 21:38
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:34 schreef Kyran het volgende:
Beetje off-topic en even iets luchtigers, sorry.


Nederland de komende weken? :D
:') :') :')
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 21:38
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:30 schreef Houtenbeen het volgende:

[..]

Engelse RIVM
images?q=tbn%3AANd9GcTVh1R6sacBXAvoXvVMSZgifM4GFPfMh3zrlvg-jKhNDHkbzaJN
JohnBercowzondag 15 maart 2020 @ 21:38
BREEK:

fonslambie twitterde op zondag 15-03-2020 om 21:36:29 Nieuws: Tweede Kamer gaat in zeer beperkte vorm functioneren. Alleen vergadering op woensdag, de rest zoveel mogelijk digitaal en schriftelijk. Slechts uiterst noodzakelijke wetgeving en corona-debatten worden gevoerd. Zo meer op https://t.co/AAauqug4N0 #coronavirus #corona reageer retweet
#ANONIEMzondag 15 maart 2020 @ 21:38
Ik geloof niet dat de oorsprong in China ligt. Onderbuikgevoel.
Fukushimazondag 15 maart 2020 @ 21:38
Dit stukje is wel heel belangrijk waar even overheen gelezen was door veel mensen.
Blijkt uit een aanvullende mail van de school van mijn kinderen.

quote:
Wie houdt er recht op kinderopvang? Dit zijn de vitale beroepen

De komende drie weken gaan kinderopvang en scholen dicht, behalve voor kinderen van ouders die in "vitale beroepen" werken. Zij worden nog wel opgevangen, kondigde minister Slob aan in een persconferentie. Als één van beide ouders echter niet in zo'n beroep werkt, komt de verantwoordelijkheid voor de opvang voor eigen rekening.
https://nos.nl/artikel/23(...)vitale-beroepen.html
banaantjeEEzondag 15 maart 2020 @ 21:38
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:38 schreef Sfancta het volgende:
Ik geloof niet dat de oorsprong in China ligt. Onderbuikgevoel.
Uitbraak is daar ontstaan?
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 21:39
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:38 schreef Schuimpjes het volgende:
BREEK:

fonslambie twitterde op zondag 15-03-2020 om 21:36:29 Nieuws: Tweede Kamer gaat in zeer beperkte vorm functioneren. Alleen vergadering op woensdag, de rest zoveel mogelijk digitaal en schriftelijk. Slechts uiterst noodzakelijke wetgeving en corona-debatten worden gevoerd. Zo meer op https://t.co/AAauqug4N0 #coronavirus #corona reageer retweet
Nou poehoeh. :')

Deze maatregelen moesten ook komen vanuit medische specialisten.
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 21:40
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:38 schreef Sfancta het volgende:
Ik geloof niet dat de oorsprong in China ligt. Onderbuikgevoel.
De oorsprong ligt meen ik bij vleermuizen.
Evenstarzondag 15 maart 2020 @ 21:42
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:38 schreef Fukushima het volgende:
Dit stukje is wel heel belangrijk waar even overheen gelezen was door veel mensen.
Blijkt uit een aanvullende mail van de school van mijn kinderen.
[..]

https://nos.nl/artikel/23(...)vitale-beroepen.html
Bij ons in de e-mail stond ook duidelijk dat BEIDE ouders vitale functies moeste bekleden.
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 21:42
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:38 schreef Schuimpjes het volgende:
BREEK:

fonslambie twitterde op zondag 15-03-2020 om 21:36:29 Nieuws: Tweede Kamer gaat in zeer beperkte vorm functioneren. Alleen vergadering op woensdag, de rest zoveel mogelijk digitaal en schriftelijk. Slechts uiterst noodzakelijke wetgeving en corona-debatten worden gevoerd. Zo meer op https://t.co/AAauqug4N0 #coronavirus #corona reageer retweet
Ik vind dit erger:

quote:
Vreemdelingen die in Nederland aankomen, zullen niet worden toegelaten tot de opvanglocaties van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers, zegt het kabinet. "Er zal geen identificatie en registratie plaatsvinden en gehoren door de IND zullen niet langer doorgang vinden", staat in de brief aan de Kamer.
Misschien gewoon even helemaal geen gelukszoekers toelaten?
Breekfastzondag 15 maart 2020 @ 21:42
Ligt het trouwens aan mij of is de Mexicaanse griep van 2009 in Europa nooit echt groot geworden: zowel qua aantal besmettingen als het nieuws?

Hoe kan het dat het hier destijds zo snel is uitgedoofd? En dat het amper in mijn geheugen zit?

Nederland had in 2009 1474 besmettingen.

Wereldwijd in 2009 zeker 260.000 besmettingen.
Fukushimazondag 15 maart 2020 @ 21:45
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:42 schreef Kyran het volgende:

[..]

Bij ons in de e-mail stond ook duidelijk dat BEIDE ouders vitale functies moeste bekleden.
Ja dat stond dus niet in de eerste mail en ze zijn blijkbaar overstemd met mails
Steven184zondag 15 maart 2020 @ 21:46
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:42 schreef Breekfast het volgende:
Ligt het trouwens aan mij of is de Mexicaanse griep van 2009 in Europa nooit echt groot geworden: zowel qua aantal besmettingen als het nieuws?

Hoe kan het dat het hier destijds zo snel is uitgedoofd? En dat het amper in mijn geheugen zit?

Nederland had in 2009 1474 besmettingen.

Wereldwijd in 2009 zeker 260.000 besmettingen.
Niet testen is een wondermiddel
Lafoyzondag 15 maart 2020 @ 21:46
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:42 schreef Kyran het volgende:

[..]

Bij ons in de e-mail stond ook duidelijk dat BEIDE ouders vitale functies moeste bekleden.
Dit gaat ongetwijfeld nog heel veel nare situaties opleveren waar heel veel onbelangrijke mensen hun werk enorm belangrijk vinden :’(
Adrie072zondag 15 maart 2020 @ 21:46
HOORN
Bij een 42-jarige (alleenstaande) man uit Hoorn is zondagmiddag officieel coronabesmetting vastgesteld. Hij keerde afgelopen week terug van een wintersportvakantie uit het Oostenrijkse Kirchberg.

Samen met dertien vrienden (via www.skischoolhoorn.nl) genoot hij daar van een ‘schitterende wintersportvakantie’. De man is ZZP’er en verkeert in zogeheten thuisisolatie.
Hij voelt zich ‘echt niet zo slecht’, zegt hij in een telefonisch interview. ,,In de App-groep ben ik al bijna dood verklaard maar het valt echt wel mee hoor. Ik heb een dikke nek en m’n strot voelt beroerd aan. Ik moet op medisch advies warm water met honing drinken en ik slik aspirines. De komende dagen zit ik hier thuis op de bank. Leve Netflix.’’

De man omschrijft zichzelf als ‘behoorlijk sportief’.
,,Het is al zeker 12 jaar geleden dat ik griep heb gehad. Ik denk dat ik de besmetting heb opgelopen in Westendorf, daar hebben we een groep vriendinnen bezocht. Ik heb behoord dat enkele van hen ook verschijnselen hadden maar lang niet iedereen wordt nog getest. Dus ik ben inderdaad de eerste officiële coronabesmetting in Hoorn.”
De vakantie heeft er volgens hem niet onder geleden. Integendeel. ,,We hebben er flink op los gepilsd en geborreld.

De man hoopt ‘met enkele dagen’ weer naar buiten te kunnen. Hij moet zijn eigen
lichaamstemperatuur in de gaten houden en onderhoudt contact met de huisarts en de GGD in Hoorn. ,,Dus nogmaals, ik voel me niet zwaar ziek, ik heb alleen een dikke nek en een dikke strot. Soms voelt het ook alsof m’n linkerlong eruit wil maar met aspirine weet ik alles goed te onderdrukken.’’

Of de vader en moeder van de coronapatiënt zijn besmet, weet hij niet. ,,Ze zijn naar Benidorm waar ze wel koortsverschijnselen hebben. Dus dat moeten we afwachten.’’

bron https://www.noordhollands(...)lt-echt-wel-mee-hoor
#ANONIEMzondag 15 maart 2020 @ 21:46
Thuisbezorgd.nl blijft open
Thuisbezorgd.nl heeft begrepen dat de overheidsmaatregelen ter
beperking van het Corona virus zijn bedoeld ter voorkoming van de
bijeenkomst van grote groepen mensen. Het is daarom niet aannemelijk
dat de eten-bestelsite zal worden gesloten, conform ook het
overheidsbeleid in andere Europese landen. Thuisbezorgd.nl is
onderdeel van Takeaway.com. Alle 23 dochterondernemingen zijn nog
altijd actief, bijvoorbeeld ook die in Italië.

Thuisbezorgd.nl kondigde afgelopen vrijdag al aan voorlopig
contactloos te bezorgen. De bestelling wordt bij de deur
achtergelaten, om direct contact tussen klant en bezorger te
vermijden.

Thuisbezorgd.nl maakt morgen meer maatregelen bekend, om de zeer zwaar
geraakte restaurant sector te ondersteunen.
Lafoyzondag 15 maart 2020 @ 21:47
Ik
quote:
15s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:42 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Ik vind dit erger:
[..]

Misschien gewoon even helemaal geen gelukszoekers toelaten?
Wacht maar tot Corona uitbreekt in dat kamp op lesbos :o dan breekt de pleuris uit
Revancheszondag 15 maart 2020 @ 21:47
Zou iemand mij dat linkje van die arts-assistent die op de IC ligt willen sturen? Kan hem niet meer vinden.
vencodarkzondag 15 maart 2020 @ 21:47
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:42 schreef Kyran het volgende:

[..]

Bij ons in de e-mail stond ook duidelijk dat BEIDE ouders vitale functies moeste bekleden.
Hier ook.
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 21:47
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:42 schreef Breekfast het volgende:
Ligt het trouwens aan mij of is de Mexicaanse griep van 2009 in Europa nooit echt groot geworden: zowel qua aantal besmettingen als het nieuws?

Hoe kan het dat het hier destijds zo snel is uitgedoofd? En dat het amper in mijn geheugen zit?

Nederland had in 2009 1474 besmettingen.

Wereldwijd in 2009 zeker 260.000 besmettingen.
https://nos.nl/artikel/23(...)at-betekent-dat.html
Volgens Koopmans van het Erasmus MC komt het coronavirus met wat we nu weten, in ernst het meest overeen met de Spaanse griep. "Als je kijkt naar virussen, dan kijk je naar scenario's en modellen. Het SARS-scenario zijn we voorbij." SARS, dat in 2002 en 2003 voorkwam in met name Hongkong en Canada, was geen pandemie maar een 'potentiële pandemie-dreiging' die is gestopt.

Voor het scenario of model van een pandemie geldt dat 20 tot volgens sommigen 60 procent van de wereldbevolking in korte tijd besmet raakt, zegt Koopmans. Daarvan wordt - afhankelijk van het virus - de helft echt ziek en 1 tot 2 procent komt te overlijden. "De ruim 4000 doden die we nu tellen worden er dan veel meer", aldus Koopmans.
Kickinalfazondag 15 maart 2020 @ 21:48
Nu moeten ineens beide ouders in een vitale sector werken.
Wat is inconsequente kut berichtgeving en wat een kut besluit
kilonzondag 15 maart 2020 @ 21:48
Kriebelhoest :(

Maar nog niet genoeg om storend te zijn. Dus morgen gewoon lekker an die Arbeit! (maar alleen als het morgen weer over is, ik ga geen risico's nemen)
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 21:49
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:46 schreef Adrie072 het volgende:
HOORN
Bij een 42-jarige (alleenstaande) man uit Hoorn is zondagmiddag officieel coronabesmetting vastgesteld. Hij keerde afgelopen week terug van een wintersportvakantie uit het Oostenrijkse Kirchberg.

Samen met dertien vrienden (via www.skischoolhoorn.nl) genoot hij daar van een ‘schitterende wintersportvakantie’. De man is ZZP’er en verkeert in zogeheten thuisisolatie.
Hij voelt zich ‘echt niet zo slecht’, zegt hij in een telefonisch interview. ,,In de App-groep ben ik al bijna dood verklaard maar het valt echt wel mee hoor. Ik heb een dikke nek en m’n strot voelt beroerd aan. Ik moet op medisch advies warm water met honing drinken en ik slik aspirines. De komende dagen zit ik hier thuis op de bank. Leve Netflix.’’

De man omschrijft zichzelf als ‘behoorlijk sportief’.
,,Het is al zeker 12 jaar geleden dat ik griep heb gehad. Ik denk dat ik de besmetting heb opgelopen in Westendorf, daar hebben we een groep vriendinnen bezocht. Ik heb behoord dat enkele van hen ook verschijnselen hadden maar lang niet iedereen wordt nog getest. Dus ik ben inderdaad de eerste officiële coronabesmetting in Hoorn.”
De vakantie heeft er volgens hem niet onder geleden. Integendeel. ,,We hebben er flink op los gepilsd en geborreld.

De man hoopt ‘met enkele dagen’ weer naar buiten te kunnen. Hij moet zijn eigen
lichaamstemperatuur in de gaten houden en onderhoudt contact met de huisarts en de GGD in Hoorn. ,,Dus nogmaals, ik voel me niet zwaar ziek, ik heb alleen een dikke nek en een dikke strot. Soms voelt het ook alsof m’n linkerlong eruit wil maar met aspirine weet ik alles goed te onderdrukken.’’

Of de vader en moeder van de coronapatiënt zijn besmet, weet hij niet. ,,Ze zijn naar Benidorm waar ze wel koortsverschijnselen hebben. Dus dat moeten we afwachten.’’

bron https://www.noordhollands(...)lt-echt-wel-mee-hoor
Met enkele dagen weer naar buiten? Bedoelt hij in zijn eigen tuin of balkon mee hoop ik. En niet verder.
Kickinalfazondag 15 maart 2020 @ 21:49
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:38 schreef Fukushima het volgende:
Dit stukje is wel heel belangrijk waar even overheen gelezen was door veel mensen.
Blijkt uit een aanvullende mail van de school van mijn kinderen.
[..]

https://nos.nl/artikel/23(...)vitale-beroepen.html
Ja lekker makkelijk. Ik zit zelf in de sector en dan zou mijn partner maar 3 weken thuis moeten zitten?
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 21:49
Spaanse Griep kostte naar schatting wereldwijd 20 tot 100 miljoen doden.
Maar dat is wel alweer zo'n 100 jaar geleden.
RAVWzondag 15 maart 2020 @ 21:49
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:47 schreef Lafoy het volgende:
Ik
[..]

Wacht maar tot Corona uitbreekt in dat kamp op lesbos :o dan breekt de pleuris uit
niet de pleuris maar de corona
Elanzondag 15 maart 2020 @ 21:50
quote:
Natuurwetenschapper Darwin stelde ooit met zijn theorie ‘The survival of the fittest’ dat het niet de sterksten en de slimsten (of de rijksten) zijn die een crisis overleven, maar degene die het flexibelst van geest zijn. Degene die zich het beste aan kunnen passen aan veranderende omstandigheden en niet angstvallig blijven vasthouden aan vastgeroeste gewoontes of verworven luxes.

_O_
Lafoyzondag 15 maart 2020 @ 21:50
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:49 schreef RAVW het volgende:

[..]

niet de pleuris maar de corona
Dat bedoel ik
Breekfastzondag 15 maart 2020 @ 21:50
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:49 schreef Harvest89 het volgende:
Spaanse Griep kostte naar schatting wereldwijd 20 tot 100 miljoen doden.
Maar dat is wel alweer zo'n 100 jaar geleden.
Maar dat kwam denk ik ook wel omdat de situatie er destijds niet naar was om het effectief te kunnen bestrijden. De oorlog ging voor.
heywooduzondag 15 maart 2020 @ 21:51
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:50 schreef Elan het volgende:

[..]

_O_
Oei, ik ben gezien.
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 21:51
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:42 schreef Breekfast het volgende:
Ligt het trouwens aan mij of is de Mexicaanse griep van 2009 in Europa nooit echt groot geworden: zowel qua aantal besmettingen als het nieuws?

Hoe kan het dat het hier destijds zo snel is uitgedoofd? En dat het amper in mijn geheugen zit?

Nederland had in 2009 1474 besmettingen.

Wereldwijd in 2009 zeker 260.000 besmettingen.
Wereldwijd naar schatting 700 miljoen-1,4 miljard besmettingen en tussen de 150.000 en 600.000 doden. Mexicaanse griep.
RAVWzondag 15 maart 2020 @ 21:53
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:50 schreef Breekfast het volgende:

[..]

Maar dat kwam denk ik ook wel omdat de situatie er destijds niet naar was om het effectief te kunnen bestrijden. De oorlog ging voor.
ook geen internet om elkaar te waarschuwen en te vertellen wat de klachten waren en wat er tegen te doen om het te voorkomen
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 21:53
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:47 schreef Lafoy het volgende:
Ik
[..]

Wacht maar tot Corona uitbreekt in dat kamp op lesbos :o dan breekt de pleuris uit
Gelukkig op een eiland. ^O^
marsanzondag 15 maart 2020 @ 21:53
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:49 schreef Kickinalfa het volgende:

[..]

Ja lekker makkelijk. Ik zit zelf in de sector en dan zou mijn partner maar 3 weken thuis moeten zitten?
Niet perse. Je kunt t ook oplossen met andere ouders samen. Of familie inschakelen.
Breekfastzondag 15 maart 2020 @ 21:53
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:51 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Wereldwijd naar schatting 700 miljoen-1,4 miljard besmettingen en tussen de 150.000 en 600.000 doden. Mexicaanse griep.
Serieus? In mijn geheugen is het nooit iets voor reden van paniek geweest, nieuws werd er veel minder door gedomineerd dan nu, maatregelen waren minder....

Het ziektebeeld was wel een stuk milder volgens mij.
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 21:53
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:50 schreef Breekfast het volgende:

[..]

Maar dat kwam denk ik ook wel omdat de situatie er destijds niet naar was om het effectief te kunnen bestrijden. De oorlog ging voor.
Het was net na de oorlog. 1918-1920.
Maar het klopt natuurlijk dat het toendertijd moeilijker te bestrijden was.
Kickinalfazondag 15 maart 2020 @ 21:54
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:53 schreef marsan het volgende:

[..]

Niet perse. Je kunt t ook oplossen met andere ouders samen. Of familie inschakelen.
Ja die ouders dit niet kunnen oppassen omdat het een risico groep is.
Het is gewoon een slecht besluit.
Maver24zondag 15 maart 2020 @ 21:55
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:51 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Wereldwijd naar schatting 700 miljoen-1,4 miljard besmettingen en tussen de 150.000 en 600.000 doden. Mexicaanse griep.
Serieus ? Mexicaanse griep jah? Daar komt dit huidige virus bij lange na niet in de buurt
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 21:55
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:50 schreef Elan het volgende:

[..]

_O_
Waarheid als een koe.
Dus als de supermarkten straks weg zijn, wat ga jij dan doen?
Evenstarzondag 15 maart 2020 @ 21:55
quote:
Volgens scholierenorganisatie LAKS leidt de sluiting van scholen tot veel onrust en gemengde gevoelens onder scholieren. "Om te zorgen dat scholieren niet het slachtoffer worden van de omstandigheden, is het van groot belang dat er gekeken wordt naar een hoogwaardig onderwijsalternatief en extra compensatiemogelijkheden", zegt voorzitter Pieter Lossie.
Bron: NOS

Ik vind dit weer zo'n onzin. Wij zijn verdomme allemaal even slachtoffer. Niet alleen de horeca, niet alleen de kinderen, niet alleen de scholieren, niet alleen dit en niet alleen dat. Ik heb best veel kritiek op de overheid, maar geef die mensen ook even een paar dagen om wat dingen op een rijtje te zetten zeg _O- Belangrijkste nu is het indammen/vertragen van het virus, rest komt wel.
Breekfastzondag 15 maart 2020 @ 21:55


[ Bericht 100% gewijzigd door Breekfast op 15-03-2020 21:56:00 ]
capriciazondag 15 maart 2020 @ 21:55
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:49 schreef Kickinalfa het volgende:

[..]

Ja lekker makkelijk. Ik zit zelf in de sector en dan zou mijn partner maar 3 weken thuis moeten zitten?
Tenzij je iets anders kunt regelen. Ja.

Hier is allemaal wat flexibeler. De school vanavond:
quote:
Overigens gaan wij niet inventariseren welke ouders wel of niet werken in vitale sectoren. Wij rekenen erop dat ouders daar zelf een goede inschatting en goede keuze in kunnen maken.
Maar goed. Het is voor ons ook niet echt een probleem.
Kan me voorstellen dat het vrij rauw op je dak komt, idd.
#ANONIEMzondag 15 maart 2020 @ 21:56
Kreeg net bericht van de KDV.

Maandag en dinsdag gewoon open als normaal. Vanaf woensdag enkel kinderen van ouders die beiden vitale beroepen beoefenen.

Wat gaat hier mis op dat schooltje? Ma/di gewoon open?
Kan ik dit ergens doorgeven?
marsanzondag 15 maart 2020 @ 21:56
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:54 schreef Kickinalfa het volgende:

[..]

Ja die ouders dit niet kunnen oppassen omdat het een risico groep is.
Het is gewoon een slecht besluit.
Het zijn geen gewone tijden en daar moet iedereen aan aanpassen.
RAVWzondag 15 maart 2020 @ 21:56
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:55 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Serieus ? Mexicaanse griep jah? Daar komt dit huidige virus bij lange na niet in de buurt
die duurde ook twee jaar , we zijn nu net 4 maanden bezig met de corona :-)
wacht even nog een jaartje en kom dan terug als je nog leeft
Breekfastzondag 15 maart 2020 @ 21:56
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:53 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

Het was net na de oorlog. 1918-1920.
Maar het klopt natuurlijk dat het toendertijd moeilijker te bestrijden was.
Volgens mij begon de verspreiding in de laatste maanden van de oorlog (1918). Veel soldaten zijn er aan overleden en/of namen het weer mee naar hun thuisland.
Tjackazondag 15 maart 2020 @ 21:57
Het wordt nu wel heel eng.
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 21:57
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:55 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Serieus ? Mexicaanse griep jah? Daar komt dit huidige virus bij lange na niet in de buurt
https://en.wikipedia.org/wiki/2009_flu_pandemic

Wel over een periode van ruim anderhalf jaar, naar schatting. Corona zit nu op pakweg 3,5 maand, uitgaande van de eerste case begin december.

Verschil is wel dat er destijds uiteraard niet zulke verregaande maatregelen werden genomen als nu.
Elanzondag 15 maart 2020 @ 21:57
quote:
10s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:55 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

Waarheid als een koe.
Dus als de supermarkten straks weg zijn, wat ga jij dan doen?
Heb al gehamsterd.
Jammer dat je volgens de premier van dit land dan asociaal bezig bent.

Ik hoef in principe een maand niet meer naar de winkel, waarmee ik wat dat betreft mijn verantwoordelijkheid neem aangaande de gewenste sociale isolatie en het vermijden van openbare plekken.
Rewimozondag 15 maart 2020 @ 21:58
Duitsland: NRW gaat ook op slot. Alleen banken, supermarkten en apotheken blijven open. De rest van DLD volgt waarschijnlijk vanaf woensdag.
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 21:58
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:56 schreef Breekfast het volgende:

[..]

Volgens mij begon de verspreiding in de laatste maanden van de oorlog (1918). Veel soldaten zijn er aan overleden en/of namen het weer mee naar hun thuisland.
Aah daar zou je zeker gelijk in kunnen hebben.
Ik las 1918 dus nam maar even aan dat de oorlog toen voorbij was.
THEFXRzondag 15 maart 2020 @ 21:59
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:38 schreef Schuimpjes het volgende:
BREEK:

fonslambie twitterde op zondag 15-03-2020 om 21:36:29 Nieuws: Tweede Kamer gaat in zeer beperkte vorm functioneren. Alleen vergadering op woensdag, de rest zoveel mogelijk digitaal en schriftelijk. Slechts uiterst noodzakelijke wetgeving en corona-debatten worden gevoerd. Zo meer op https://t.co/AAauqug4N0 #coronavirus #corona reageer retweet
whut? het kabinet op slot?
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 21:59
Is deze al voorbij gekomen???

ETKnlT2WAAEVFX_?format=jpg&name=900x900
Felixazondag 15 maart 2020 @ 21:59
USA taskforce geeft zo weer een update:

StateOfMindzondag 15 maart 2020 @ 21:59
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:58 schreef Rewimo het volgende:
Duitsland: NRW gaat ook op slot. Alleen banken, supermarkten en apotheken blijven open. De rest van DLD volgt waarschijnlijk vanaf woensdag.
Dan zal NL snel volgen denk ik.
JohnBercowzondag 15 maart 2020 @ 22:00
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:59 schreef THEFXR het volgende:

[..]

whut? het kabinet op slot?
Tweede Kamer is niet het kabinet he
Newone82zondag 15 maart 2020 @ 22:00
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:50 schreef Elan het volgende:

[..]

_O_
Mooi omschreven!
Maver24zondag 15 maart 2020 @ 22:00
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:57 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

https://en.wikipedia.org/wiki/2009_flu_pandemic

Wel over een periode van ruim anderhalf jaar, naar schatting. Corona zit nu op pakweg 3,5 maand, uitgaande van de eerste case begin december.

Verschil is wel dat er destijds uiteraard niet zulke verregaande maatregelen werden genomen als nu.
Ik kan mij serieus niets meer herinneren van de mexicaanse griep. Ook geen toestanden op social media. Weet alleen dat er ineens een vaccin was en wij inkochten en dat we er mee bleven zitten
Toefjeszondag 15 maart 2020 @ 22:00
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:38 schreef Schuimpjes het volgende:
BREEK:

fonslambie twitterde op zondag 15-03-2020 om 21:36:29 Nieuws: Tweede Kamer gaat in zeer beperkte vorm functioneren. Alleen vergadering op woensdag, de rest zoveel mogelijk digitaal en schriftelijk. Slechts uiterst noodzakelijke wetgeving en corona-debatten worden gevoerd. Zo meer op https://t.co/AAauqug4N0 #coronavirus #corona reageer retweet
Het goede nieuws is wel dat dit vertraging betekent voor het verbod op designer drugs _O_
Perrinzondag 15 maart 2020 @ 22:00
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:57 schreef Tjacka het volgende:
Het wordt nu wel heel eng.
Fok-mod telt natuurlijk als vitaal beroep.
SnertMetChocozondag 15 maart 2020 @ 22:01
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:57 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

https://en.wikipedia.org/wiki/2009_flu_pandemic

Wel over een periode van ruim anderhalf jaar, naar schatting. Corona zit nu op pakweg 3,5 maand, uitgaande van de eerste case begin december.

Verschil is wel dat er destijds uiteraard niet zulke verregaande maatregelen werden genomen als nu.
En er was een vaccin tegen.
Qarradzondag 15 maart 2020 @ 22:01
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:53 schreef RAVW het volgende:

[..]

ook geen internet om elkaar te waarschuwen en te vertellen wat de klachten waren en wat er tegen te doen om het te voorkomen
Vroeger begon je te vermoeden dat een kennis van je wel eens dood kon zijn omdat je een jaar geen brief had gehad.
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:02
kabinet op slot
dan kan het kabinet ook niet vallen

slim hoor!
Fukushimazondag 15 maart 2020 @ 22:02
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:00 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Ik kan mij serieus niets meer herinneren van de mexicaanse griep. Ook geen toestanden op social media. Weet alleen dat er ineens een vaccin was en wij inkochten en dat we er mee bleven zitten
In heel de wereld was de naam ook swine Flu en daar is best wel wat paniek om geweest
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 22:03
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:00 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Ik kan mij serieus niets meer herinneren van de mexicaanse griep. Ook geen toestanden op social media. Weet alleen dat er ineens een vaccin was en wij inkochten en dat we er mee bleven zitten
Ja klopt. Social media had je toen trouwens nog amper. Toen was Hyves nog populair, zeg maar.

Daarom verbaasde ik mij ook over die hoge cijfers, zowel aantal gevallen als aantal doden.
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 22:03
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:59 schreef -Chakotay- het volgende:
Is deze al voorbij gekomen???

[ afbeelding ]
Mwa dat zijn vooral ziektes die in arme tropische landen voorkomen.
Niemand gaf bijvoorbeeld ook een fuck om Ebola. En vorig jaar was Corona gewoon een biermerk.

Ver van mijn bed show.
Lavenderrzondag 15 maart 2020 @ 22:03
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:02 schreef -Chakotay- het volgende:
kabinet op slot
dan kan het kabinet ook niet vallen

slim hoor!
Rutte heeft zijn momenten :')
Elanzondag 15 maart 2020 @ 22:04
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:00 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Ik kan mij serieus niets meer herinneren van de mexicaanse griep. Ook geen toestanden op social media. Weet alleen dat er ineens een vaccin was en wij inkochten en dat we er mee bleven zitten
Er was een vaccin, wat als bijwerking slaapziekte had.

Uiteindelijk was de remedie kwalijker dan het virus zelf :')
RAVWzondag 15 maart 2020 @ 22:04
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:01 schreef Qarrad het volgende:

[..]

Vroeger begon je te vermoeden dat een kennis van je wel eens dood kon zijn omdat je een jaar geen brief had gehad.
ja zo iets :-)
Qarradzondag 15 maart 2020 @ 22:04
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:02 schreef Fukushima het volgende:

[..]

In heel de wereld was de naam ook swine Flu en daar is best wel wat paniek om geweest
In Egypte begonnen ze de varkens af te maken...waarna ze prompt last kregen van diverse parasitaire en bacteriële infecties omdat die varkens -die de griep niet eens droegen- de straten schoonhielden.
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 22:04
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:03 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

Mwa dat zijn vooral ziektes die in arme tropische landen voorkomen.
Niemand gaf bijvoorbeeld ook een fuck om Ebola. En vorig jaar was Corona gewoon een biermerk.

Ver van mijn bed show.
Ebola is weliswaar heel agressief, maar stuk minder besmettelijk, volgens mij.
Fukushimazondag 15 maart 2020 @ 22:05
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:04 schreef Elan het volgende:

[..]

Er was een vaccin, wat als bijwerking slaapziekte had.

Uiteindelijk was de remedie kwalijker dan het virus zelf :')
had Nederland niet 100 miljoen miljard vaccins besteld?
Breekfastzondag 15 maart 2020 @ 22:05
quote:
3s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:01 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

En er was een vaccin tegen.
Hoe kwam het dat ze al een vaccin hadden dan? Het was toch een nieuw type virus?
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:05
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:03 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

Mwa dat zijn vooral ziektes die in arme tropische landen voorkomen.
Niemand gaf bijvoorbeeld ook een fuck om Ebola. En vorig jaar was Corona gewoon een biermerk.

Ver van mijn bed show.
wat lul je nou ? :D
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:06
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:04 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Ebola is weliswaar heel agressief, maar stuk minder besmettelijk, volgens mij.
De kans dat je Ebola krijgt is dan ook echt nihil. :Y
Maver24zondag 15 maart 2020 @ 22:06
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:59 schreef -Chakotay- het volgende:
Is deze al voorbij gekomen???

[ afbeelding ]
Noro virus heb ik gehad 2 jaar geleden. Nou wat een ellende is dat zeg. Braken en Diaree non stop
Perrinzondag 15 maart 2020 @ 22:06
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:03 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

Mwa dat zijn vooral ziektes die in arme tropische landen voorkomen.
Niemand gaf bijvoorbeeld ook een fuck om Ebola. En vorig jaar was Corona gewoon een biermerk.

Ver van mijn bed show.
Bovendien zal dit virus dat rijtje binnen weken toppen als we geen maatregelen treffen.
Evenstarzondag 15 maart 2020 @ 22:06
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:06 schreef Smack10 het volgende:

[..]

De kans dat je Ebola krijgt is dan ook echt nihil. :Y
Oh crap ....
SnertMetChocozondag 15 maart 2020 @ 22:06
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:05 schreef Breekfast het volgende:

[..]

Hoe kwam het dat ze al een vaccin hadden dan? Het was toch een nieuw type virus?
Het fijne weet ik er niet van, maar wellicht omdat het een griepvariant was? Dat weten ze elk jaar te maken van meerdere varianten.
Elanzondag 15 maart 2020 @ 22:06
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:05 schreef Fukushima het volgende:

[..]

had Nederland niet 100 miljoen miljard vaccins besteld?
Zoiets ja, ik kwam dit tegen.



:') :') :')
#ANONIEMzondag 15 maart 2020 @ 22:06
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:42 schreef Breekfast het volgende:
Ligt het trouwens aan mij of is de Mexicaanse griep van 2009 in Europa nooit echt groot geworden: zowel qua aantal besmettingen als het nieuws?

Hoe kan het dat het hier destijds zo snel is uitgedoofd? En dat het amper in mijn geheugen zit?

Nederland had in 2009 1474 besmettingen.

Wereldwijd in 2009 zeker 260.000 besmettingen.
Social media. Of ja het ontbreken daarvan :) bij h1n1 kwamen op een gegeven moment berichten binnen dat de doden niet meer geteld zouden worden door de veelheid en praktische dingen. Niemand die er een toiletrol meer om kocht

[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 15-03-2020 22:08:11 ]
bitterbalzondag 15 maart 2020 @ 22:07
ebola vond ik echt doodeng.
mootiezondag 15 maart 2020 @ 22:07
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:58 schreef Rewimo het volgende:
Duitsland: NRW gaat ook op slot. Alleen banken, supermarkten en apotheken blijven open. De rest van DLD volgt waarschijnlijk vanaf woensdag.
Tankstations ook, vermoed ik?
Houtenbeenzondag 15 maart 2020 @ 22:07
WSJ twitterde op zondag 15-03-2020 om 22:02:17 Breaking: Fed cuts rates to near zero and will purchase $500 billion in Treasurys, $200 billion in mortgage-backed securities, citing economic disruptions from coronavirus https://t.co/JYq82JRaHG reageer retweet
De FED pompt weer even 700 miljard dollar in de Amerikaanse economie.
LTVDKzondag 15 maart 2020 @ 22:07
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:07 schreef bitterbal het volgende:
ebola vond ik echt doodeng.
Dat was 'gelukkig' te agressief om zich goed te kunnen verspreiden.
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 22:07
Mexicaanse griep in Ned: 62 doden op ruim 1400 gevallen, volgens de officiële cijfers.

In de US ruim 3400 doden op 113.600 gevallen, oftewel 3 procent deathrate.
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 22:07
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:04 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Ebola is weliswaar heel agressief, maar stuk minder besmettelijk, volgens mij.
Je moet veel braken en je krijgt zelfs last van bloedingen. Driekwart gaat dood.
Best heftig.
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:08
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:05 schreef Fukushima het volgende:

[..]

had Nederland niet 100 miljoen miljard vaccins besteld?
Ab Klink had er toen 34 miljoen besteld, tegen advies in.

Later ging hij bij VGZ werken. :')

https://www.nu.nl/binnenl(...)miljoen-vaccins.html
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:08
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:06 schreef Elan het volgende:

[..]

Zoiets ja, ik kwam dit tegen.


:') :') :')
komen er schadelijke stoffen vrij?
schadelijke stoffen die ze normaal gesproken in je lichaam persen :')
bitterbalzondag 15 maart 2020 @ 22:08
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:07 schreef mootie het volgende:

[..]

Tankstations ook, vermoed ik?
Supermarkten, apotheken, benzinestations en banken zijn uitgesloten.
Digi2zondag 15 maart 2020 @ 22:08
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:59 schreef -Chakotay- het volgende:
Is deze al voorbij gekomen???

[ afbeelding ]
Beetje achterhaalt alweer (9 mrt). Alleen vandaag al 670 doden door corona-virus. Mensen denken en schatten linear in maar dit fenomeen is nog exponentieel.

https://www.worldometers.info/coronavirus/
TigerXtrmzondag 15 maart 2020 @ 22:08
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:07 schreef Houtenbeen het volgende:
WSJ twitterde op zondag 15-03-2020 om 22:02:17 Breaking: Fed cuts rates to near zero and will purchase $500 billion in Treasurys, $200 billion in mortgage-backed securities, citing economic disruptions from coronavirus https://t.co/JYq82JRaHG reageer retweet
De FED pompt weer even 700 miljard dollar in de Amerikaanse economie.
Tis nog een wonder dat de dollar uberhaupt nog wat waard is :')
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:08
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:06 schreef Kyran het volgende:

[..]

Oh crap ....
Ja als ze dat zeggen dan weet je het wel. ~O>
hollandia02zondag 15 maart 2020 @ 22:09
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:07 schreef bitterbal het volgende:
ebola vond ik echt doodeng.
Ik vond Ebola zelf vooral grappig destijds. Maar dat was ook echt ver van je bed.
Qarradzondag 15 maart 2020 @ 22:09
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:04 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Ebola is weliswaar heel agressief, maar stuk minder besmettelijk, volgens mij.
Je zit minder vaak aan iemand stront en bloed dan dat je iemands adem en niesdruppels over je heen krijgt inderdaad.
LTVDKzondag 15 maart 2020 @ 22:09
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:07 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

Je moet veel braken en je krijgt zelfs last van bloedingen. Driekwart gaat dood.
Best heftig.
Vaak ging dat al binnen een paar dagen en een besmetting was vrij overduidelijk, dan is het relatief gezien 'makkelijk' om het in te dammen en verdere verspreiding te veroorzaken.
#ANONIEMzondag 15 maart 2020 @ 22:09
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:07 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

Je moet veel braken en je krijgt zelfs last van bloedingen. Driekwart gaat dood.
Best heftig.
nee 50%
mootiezondag 15 maart 2020 @ 22:09
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:08 schreef bitterbal het volgende:

[..]

Supermarkten, apotheken, benzinestations en banken zijn uitgesloten.
Zit het net te lezen, maar het gaat toch niet om sluiting van winkels, maar aangepaste openingstijden?
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:10
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:07 schreef bitterbal het volgende:
ebola vond ik echt doodeng.
angst is een slechte raadgever
R-woud93zondag 15 maart 2020 @ 22:10
Jongens, ik leef nog! :)
Newone82zondag 15 maart 2020 @ 22:10
Dit is toch wel schrikken:

Geheim document Groot-Brittannië: coronacrisis duurt tot en met voorjaar 2021

In Groot-Brittannië verwachten medische experts dat de coronacrisis tot en met volgend voorjaar duurt. Ook zouden maar liefst 7,9 miljoen Britten in het ziekenhuis kunnen belanden. Dat blijkt uit een geheim document, een briefing voor de Britse regering, dat is ingezien door de krant The Guardian.

De experts vrezen een enorme druk op de gezondheidszorg. "De verwachting is dat tot wel 80 procent van de bevolking geïnfecteerd raakt met Covid-19 in de komende twaalf maanden."

Als de verwachting uitkomt, schatten de experts in dat alleen al in Groot-Brittannië tussen de 318.660 en 531.100 mensen sterven aan de gevolgen van het coronavirus.


Bron: RTLNieuws.nl
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:10
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:08 schreef Digi2 het volgende:

[..]

Beetje achterhaalt alweer (9 mrt). Alleen vandaag al 670 doden door corona-virus. Mensen denken en schatten linear in maar dit fenomeen is nog exponentieel.

https://www.worldometers.info/coronavirus/
gemiddelde op jaarbasis gok ik
Qarradzondag 15 maart 2020 @ 22:11
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:06 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Noro virus heb ik gehad 2 jaar geleden. Nou wat een ellende is dat zeg. Braken en Diaree non stop
Klopt. Bij zorginstellingen krijgen ze van het woord alleen al vlekken in de nek. Zeer, zeer besmettelijk dus de hele afdeling moet op slot, schoongemaakt na afloop en weet ik niet wat allemaal en ondertussen lopen je cliënten links en rechts leeg terwijl je personeel bij bosjes ziek wordt.
Pvt.Websterzondag 15 maart 2020 @ 22:11
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:00 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Ik kan mij serieus niets meer herinneren van de mexicaanse griep. Ook geen toestanden op social media. Weet alleen dat er ineens een vaccin was en wij inkochten en dat we er mee bleven zitten
Dacht ook altijd dat dat wel meeviel...
Noberzondag 15 maart 2020 @ 22:11
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:10 schreef Newone82 het volgende:
Dit is toch wel schrikken:

Geheim document Groot-Brittannië: coronacrisis duurt tot en met voorjaar 2021

In Groot-Brittannië verwachten medische experts dat de coronacrisis tot en met volgend voorjaar duurt. Ook zouden maar liefst 7,9 miljoen Britten in het ziekenhuis kunnen belanden. Dat blijkt uit een geheim document, een briefing voor de Britse regering, dat is ingezien door de krant The Guardian.

De experts vrezen een enorme druk op de gezondheidszorg. "De verwachting is dat tot wel 80 procent van de bevolking geïnfecteerd raakt met Covid-19 in de komende twaalf maanden."

Als de verwachting uitkomt, schatten de experts in dat alleen al in Groot-Brittannië tussen de 318.660 en 531.100 mensen sterven aan de gevolgen van het coronavirus.


Bron: RTLNieuws.nl
Was al duidelijk dat er volgend jaar pas een vaccin gaat komen.
PicoMMPzondag 15 maart 2020 @ 22:11
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:07 schreef WheeledWarrior het volgende:
Mexicaanse griep in Ned: 62 doden op ruim 1400 gevallen, volgens de officiële cijfers.

Dat was dus wel wat dodelijker dan covid19, vooralsnog.
PzKpfwzondag 15 maart 2020 @ 22:11
Het nieuwtje is er alweer af, dit topic gaat al lang niet zo snel meer.
R-woud93zondag 15 maart 2020 @ 22:12
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:10 schreef Newone82 het volgende:
Dit is toch wel schrikken:

Geheim document Groot-Brittannië: coronacrisis duurt tot en met voorjaar 2021

In Groot-Brittannië verwachten medische experts dat de coronacrisis tot en met volgend voorjaar duurt. Ook zouden maar liefst 7,9 miljoen Britten in het ziekenhuis kunnen belanden. Dat blijkt uit een geheim document, een briefing voor de Britse regering, dat is ingezien door de krant The Guardian.

De experts vrezen een enorme druk op de gezondheidszorg. "De verwachting is dat tot wel 80 procent van de bevolking geïnfecteerd raakt met Covid-19 in de komende twaalf maanden."

Als de verwachting uitkomt, schatten de experts in dat alleen al in Groot-Brittannië tussen de 318.660 en 531.100 mensen sterven aan de gevolgen van het coronavirus.

Bron: RTLNieuws.nl
Bron van de bron graag
TigerXtrmzondag 15 maart 2020 @ 22:12
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:10 schreef R-woud93 het volgende:
Jongens, ik leef nog! :)
Oh :{
Toefjeszondag 15 maart 2020 @ 22:12
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:10 schreef Newone82 het volgende:
Dit is toch wel schrikken:

Geheim document Groot-Brittannië: coronacrisis duurt tot en met voorjaar 2021

In Groot-Brittannië verwachten medische experts dat de coronacrisis tot en met volgend voorjaar duurt. Ook zouden maar liefst 7,9 miljoen Britten in het ziekenhuis kunnen belanden. Dat blijkt uit een geheim document, een briefing voor de Britse regering, dat is ingezien door de krant The Guardian.

De experts vrezen een enorme druk op de gezondheidszorg. "De verwachting is dat tot wel 80 procent van de bevolking geïnfecteerd raakt met Covid-19 in de komende twaalf maanden."

Als de verwachting uitkomt, schatten de experts in dat alleen al in Groot-Brittannië tussen de 318.660 en 531.100 mensen sterven aan de gevolgen van het coronavirus.

Bron: RTLNieuws.nl
Haha als RTL nieuws het publiceert is het toch geen geheim document?

Die 80% was volgens mij al gepost trouwens.
Elanzondag 15 maart 2020 @ 22:12
Wat moet ik me hier eigenlijk bij voorstellen?

quote:
Immunisatie
Ondanks dat er meer inzicht is gekomen uit diermodellen en over de interactie van het menselijk immuunsysteem en coronavirussen, zodat er zelfs een prototype vaccin is ontwikkeld, is op dit terrein nu weinig ontwikkeling.
Bron:RIVM
Dit gaat over SARS trouwens.

Is er een vaccin wat effectief is maar amper getest? Is er een vaccin dat volledig ontwikkeld is maar niet wordt gemaakt?
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:12
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:10 schreef Newone82 het volgende:
Dit is toch wel schrikken:

Geheim document Groot-Brittannië: coronacrisis duurt tot en met voorjaar 2021

In Groot-Brittannië verwachten medische experts dat de coronacrisis tot en met volgend voorjaar duurt. Ook zouden maar liefst 7,9 miljoen Britten in het ziekenhuis kunnen belanden. Dat blijkt uit een geheim document, een briefing voor de Britse regering, dat is ingezien door de krant The Guardian.

De experts vrezen een enorme druk op de gezondheidszorg. "De verwachting is dat tot wel 80 procent van de bevolking geïnfecteerd raakt met Covid-19 in de komende twaalf maanden."

Als de verwachting uitkomt, schatten de experts in dat alleen al in Groot-Brittannië tussen de 318.660 en 531.100 mensen sterven aan de gevolgen van het coronavirus.

Bron: RTLNieuws.nl
doe dan effe een linkje ofzo?
#ANONIEMzondag 15 maart 2020 @ 22:12
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:58 schreef Rewimo het volgende:
Duitsland: NRW gaat ook op slot. Alleen banken, supermarkten en apotheken blijven open. De rest van DLD volgt waarschijnlijk vanaf woensdag.
Domme vraag, wat over tanken als NLér?
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 22:12
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:11 schreef PicoMMP het volgende:

[..]

Dat was dus wel wat dodelijker dan covid19, vooralsnog.
In VS 3 procent deathrate destijds.
R-woud93zondag 15 maart 2020 @ 22:12
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:12 schreef TigerXtrm het volgende:

[..]

Oh :{
:{ ;(
RAVWzondag 15 maart 2020 @ 22:12
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:10 schreef R-woud93 het volgende:
Jongens, ik leef nog! :)
? met nadruk op NOG ... of ???
Rodgrodzondag 15 maart 2020 @ 22:12
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:12 schreef Sfancta het volgende:

[..]

Domme vraag, wat over tanken als NLér?
:')
PzKpfwzondag 15 maart 2020 @ 22:13
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:11 schreef PicoMMP het volgende:

[..]

Dat was dus wel wat dodelijker dan covid19, vooralsnog.
Dat kun je nu nog niet zeggen.
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:13
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:12 schreef R-woud93 het volgende:

[..]

Bron van de bron graag
Toch mooi dat alle geheime dingen uitlekken, net zoals de maatregelen vandaag ook weer. :')
Pvt.Websterzondag 15 maart 2020 @ 22:13
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:10 schreef Newone82 het volgende:
Dit is toch wel schrikken:

Geheim document Groot-Brittannië: coronacrisis duurt tot en met voorjaar 2021

In Groot-Brittannië verwachten medische experts dat de coronacrisis tot en met volgend voorjaar duurt. Ook zouden maar liefst 7,9 miljoen Britten in het ziekenhuis kunnen belanden. Dat blijkt uit een geheim document, een briefing voor de Britse regering, dat is ingezien door de krant The Guardian.

De experts vrezen een enorme druk op de gezondheidszorg. "De verwachting is dat tot wel 80 procent van de bevolking geïnfecteerd raakt met Covid-19 in de komende twaalf maanden."

Als de verwachting uitkomt, schatten de experts in dat alleen al in Groot-Brittannië tussen de 318.660 en 531.100 mensen sterven aan de gevolgen van het coronavirus.


Bron: RTLNieuws.nl
😨
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 22:13
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:07 schreef mootie het volgende:

[..]

Tankstations ook, vermoed ik?
Laten we hopen van niet zeg.
Mijn auto loopt niet op water.
Newone82zondag 15 maart 2020 @ 22:13
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:12 schreef R-woud93 het volgende:

[..]

Bron van de bron graag
Zie ik niet in de liveblog staan. Dat 3/4 van de bevolking het virus krijgt lijkt me wel duidelijk want wordt veel meer geschreven door experts. Maar zoveel doden lijkt me heel extreem.
R-woud93zondag 15 maart 2020 @ 22:14
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:12 schreef RAVW het volgende:

[..]

? met nadruk op NOG ... of ???
Je weet het maar nooit ;)
StateOfMindzondag 15 maart 2020 @ 22:14
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:10 schreef Newone82 het volgende:
Dit is toch wel schrikken:

Geheim document Groot-Brittannië: coronacrisis duurt tot en met voorjaar 2021

In Groot-Brittannië verwachten medische experts dat de coronacrisis tot en met volgend voorjaar duurt. Ook zouden maar liefst 7,9 miljoen Britten in het ziekenhuis kunnen belanden. Dat blijkt uit een geheim document, een briefing voor de Britse regering, dat is ingezien door de krant The Guardian.

De experts vrezen een enorme druk op de gezondheidszorg. "De verwachting is dat tot wel 80 procent van de bevolking geïnfecteerd raakt met Covid-19 in de komende twaalf maanden."

Als de verwachting uitkomt, schatten de experts in dat alleen al in Groot-Brittannië tussen de 318.660 en 531.100 mensen sterven aan de gevolgen van het coronavirus.


Bron: RTLNieuws.nl
Maar was het niet zo dat de Britten inzetten op herd-immunity (kudde immuniteit)?

Dat kan zeer effectief zijn, maar er zitten ook zéér grote risico's aan vast als de informatie niet goed is en niet de juiste beslissingen genomen worden.

Een zeer riscante gok.
PicoMMPzondag 15 maart 2020 @ 22:14
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:12 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

In VS 3 procent deathrate destijds.
In Nederland 4,4%. Covid19 nu 3,3%.
Maver24zondag 15 maart 2020 @ 22:14
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:11 schreef Qarrad het volgende:

[..]

Klopt. Bij zorginstellingen krijgen ze van het woord alleen al vlekken in de nek. Zeer, zeer besmettelijk dus de hele afdeling moet op slot, schoongemaakt na afloop en weet ik niet wat allemaal en ondertussen lopen je cliënten links en rechts leeg terwijl je personeel bij bosjes ziek wordt.
Ja klopt, mijn oma zit ook in een zorghuis en daar hebben ze het op een afdeling elk jaar. Dat geeft zoveel ellende
vencodarkzondag 15 maart 2020 @ 22:14
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:11 schreef PzKpfw het volgende:
Het nieuwtje is er alweer af, dit topic gaat al lang niet zo snel meer.
Misschien omdat we nu een beetje weten waar we aan toe zijn?
Perrinzondag 15 maart 2020 @ 22:15
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:10 schreef Newone82 het volgende:
Dit is toch wel schrikken:

Geheim document Groot-Brittannië: coronacrisis duurt tot en met voorjaar 2021

In Groot-Brittannië verwachten medische experts dat de coronacrisis tot en met volgend voorjaar duurt. Ook zouden maar liefst 7,9 miljoen Britten in het ziekenhuis kunnen belanden. Dat blijkt uit een geheim document, een briefing voor de Britse regering, dat is ingezien door de krant The Guardian.

De experts vrezen een enorme druk op de gezondheidszorg. "De verwachting is dat tot wel 80 procent van de bevolking geïnfecteerd raakt met Covid-19 in de komende twaalf maanden."

Als de verwachting uitkomt, schatten de experts in dat alleen al in Groot-Brittannië tussen de 318.660 en 531.100 mensen sterven aan de gevolgen van het coronavirus.


Bron: RTLNieuws.nl
Dit lijkt me wel het allerzwartste scenario. De maatregelen die we treffen, medicijnen die sterfte voorkomen etc.. Zo heet als dit gaat de soep niet gegeten worden.

Dat de crisis nog maanden gaat duren, lijkt me wel onvermijdelijk.
R-woud93zondag 15 maart 2020 @ 22:15
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:13 schreef Newone82 het volgende:

[..]

Zie ik niet in de liveblog staan. Dat 3/4 van de bevolking het virus krijgt lijkt me wel duidelijk want wordt veel meer geschreven door experts. Maar zoveel doden lijkt me heel extreem.
Ja precies, gedeeltelijk voorlopig maar met een grote korrel zout nemen
bitterbalzondag 15 maart 2020 @ 22:15
we kunnen ok niet meer zeiken dat nederland niets doet :p
Digi2zondag 15 maart 2020 @ 22:15
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:10 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

gemiddelde op jaarbasis gok ik
Daar kan je nog helemaal geen gegronde uitspraken over doen omdat de voortgang nog geen jaar heeft geduurd bovendien is er nu nog veel onbekend over dit virus.
Evenstarzondag 15 maart 2020 @ 22:15
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:12 schreef Elan het volgende:
Wat moet ik me hier eigenlijk bij voorstellen?
[..]

Dit gaat over SARS trouwens.

Is er een vaccin wat effectief is maar amper getest? Is er een vaccin dat volledig ontwikkeld is maar niet wordt gemaakt?
Ze weten hoe het virus werkt, ze weten wat het vaccin zou moeten doen om effectief te zijn, maar hebben nog geen idee hoe zij het moeten produceren.

Zoiets denk ik?
Cocozondag 15 maart 2020 @ 22:15
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:15 schreef bitterbal het volgende:
we kunnen ok niet meer zeiken dat nederland niets doet :p
Waar gaan we nu over zeiken?
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:16
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:10 schreef Newone82 het volgende:
Dit is toch wel schrikken:

Geheim document Groot-Brittannië: coronacrisis duurt tot en met voorjaar 2021

In Groot-Brittannië verwachten medische experts dat de coronacrisis tot en met volgend voorjaar duurt. Ook zouden maar liefst 7,9 miljoen Britten in het ziekenhuis kunnen belanden. Dat blijkt uit een geheim document, een briefing voor de Britse regering, dat is ingezien door de krant The Guardian.

De experts vrezen een enorme druk op de gezondheidszorg. "De verwachting is dat tot wel 80 procent van de bevolking geïnfecteerd raakt met Covid-19 in de komende twaalf maanden."

Als de verwachting uitkomt, schatten de experts in dat alleen al in Groot-Brittannië tussen de 318.660 en 531.100 mensen sterven aan de gevolgen van het coronavirus.

Bron: RTLNieuws.nl
Volgens mij is dit echt dikke bullshit. Je merkt nu al dat de situatie in China aan het herstellen is.
Daarnaast word je toch maar 1 keer ziek.
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 22:16
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:14 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Ja klopt, mijn oma zit ook in een zorghuis en daar hebben ze het op een afdeling elk jaar. Dat geeft zoveel ellende
Elk jaar?

:{
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 22:16
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:09 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:

[..]

nee 50%
Sorry.
Iets meer dan de helft inderdaad.
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:16
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

Volgens mij is dit echt dikke bullshit. Je merkt nu al dat de situatie in China aan het herstellen is.
Daarnaast word je toch maar 1 keer ziek.
Beide beweringen zijn niet bewezen.
El-Stinhozondag 15 maart 2020 @ 22:16
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:15 schreef Coco. het volgende:

[..]

Waar gaan we nu over zeiken?
Ik voorspel dat dit topic een grote Sjaak de Gouw-bash show wordt.
hollandia02zondag 15 maart 2020 @ 22:16
Met de Mexicaanse Griep werden toch niet alle scholen en cafes gesloten?
Morriganzondag 15 maart 2020 @ 22:16
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:03 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

Mwa dat zijn vooral ziektes die in arme tropische landen voorkomen.
Niemand gaf bijvoorbeeld ook een fuck om Ebola. En vorig jaar was Corona gewoon een biermerk.

Ver van mijn bed show.
Jaren geleden toen ik op het mbo zat, was er een leerling op school positief getest op tbc. Gelukkig verder niet besmet.
Alleen tbc is in Nederland goed te behandelen. De bacterie kan dan wel op nummer één staan voor meest dodelijk, het heeft vooral te maken in welk land zoiets voorkomt.
LTVDKzondag 15 maart 2020 @ 22:16
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:15 schreef Coco. het volgende:

[..]

Waar gaan we nu over zeiken?
Gewoon weer lekker op zijn Nederlands over het weer?
R-woud93zondag 15 maart 2020 @ 22:16
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef hollandia02 het volgende:
Met de Mexicaanse Griep werden toch niet alle scholen en cafes gesloten?
Dat is correct
bitterbalzondag 15 maart 2020 @ 22:17
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:15 schreef Coco. het volgende:

[..]

Waar gaan we nu over zeiken?
over paar dagen, dat we teveel doen en te streng zijn en weer uit willen naar cafe's en carnaval willen vieren
mootiezondag 15 maart 2020 @ 22:17
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

Volgens mij is dit echt dikke bullshit. Je merkt nu al dat de situatie in China aan het herstellen is.
Daarnaast word je toch maar 1 keer ziek.
Je kunt herbesmet worden afaik.
Newone82zondag 15 maart 2020 @ 22:17
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

Volgens mij is dit echt dikke bullshit. Je merkt nu al dat de situatie in China aan het herstellen is.
Daarnaast word je toch maar 1 keer ziek.
Dat 1 keer ziek staat nog nergens 100% vast. Zijn gevallen die het al 2 keer hebben gekregen bekend. Dus onzin.
hollandia02zondag 15 maart 2020 @ 22:17
22:07
Italië heeft vandaag een recordaantal sterfgevallen door het coronavirus gemeld. In de afgelopen 24 uur overleden 368 personen door de ziekte Covid-19. In totaal zijn in het zwaarst door de pandemie getroffen Europese land nu 1809 patiënten bezweken.

Volgens het Italiaanse persbureau ANSA heeft de dienst bescherming bevolking bovendien meer dan 3500 nieuwe besmettingsgevallen geregistreerd. Daarmee naderde de teller de 25.000. Ruim 2300 van de geïnfecteerden is genezen verklaard.

https://www.ad.nl/dossier(...)ronacrisis~a3523299/

AD is laat vandaag.
Newone82zondag 15 maart 2020 @ 22:17
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:17 schreef mootie het volgende:

[..]

Je kunt herbesmet worden afaik.
Juist.
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:17
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef hollandia02 het volgende:
Met de Mexicaanse Griep werden toch niet alle scholen en cafes gesloten?
Alleen de Mexicaanse restauranten en de KNORR wereldgerechten.

Maar dat was toen nog niet zo populair hier.
Pvt.Websterzondag 15 maart 2020 @ 22:18
https://www.theguardian.c(...)see-79m-hospitalised

Oorspronkelijk artikel Guardian.
Tourniquetzondag 15 maart 2020 @ 22:18
Trump weer aan het raaskallen

Cocozondag 15 maart 2020 @ 22:18
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef hollandia02 het volgende:
Met de Mexicaanse Griep werden toch niet alle scholen en cafes gesloten?
Dat heb je goed gezien.
Maver24zondag 15 maart 2020 @ 22:18
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Elk jaar?

:{
3 weken geleden nog.
TigerXtrmzondag 15 maart 2020 @ 22:18
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:17 schreef hollandia02 het volgende:
In de afgelopen 24 uur overleden 368 personen door de ziekte Covid-19.
Holy shit :{
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:18
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:17 schreef Newone82 het volgende:

[..]

Dat 1 keer ziek staat nog nergens 100% vast. Zijn gevallen die het al 2 keer hebben gekregen bekend. Dus onzin.
Sowieso schijnt het een virus te zijn dat snel muteert dus bij een heel brede verspreiding moet je nog maar zien of eventuele immuniteit tegen de ene stam je ook beschermt tegen een andere.
zipconzondag 15 maart 2020 @ 22:18
quote:
"This guy at Google" _O-
Met al die CEOs erbij is het weer een rondje reclame, denk niet dat we al te nauw moeten luisteren.
R-woud93zondag 15 maart 2020 @ 22:18
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:17 schreef Newone82 het volgende:

[..]

Dat 1 keer ziek staat nog nergens 100% vast. Zijn gevallen die het al 2 keer hebben gekregen bekend. Dus onzin.
Lijkt een uitzondering op de regel
Rewimozondag 15 maart 2020 @ 22:18
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:12 schreef Sfancta het volgende:
Domme vraag, wat over tanken als NLér?
Mag ik daar even ondertiteling bij?
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 22:18
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:18 schreef Maver24 het volgende:

[..]

3 weken geleden nog.
Is Noro gevaarlijk of vooral heel vervelend?
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:18
quote:
10s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef LTVDK het volgende:

[..]

Gewoon weer lekker op zijn Nederlands over het weer?
jasperschilder twitterde op zondag 15-03-2020 om 22:17:42 Maar denk ook aan alle mensen met een affaire. Die moeten nu drie weken thuiszitten in het gezelschap van de reden waarom ze vreemdgaan.

#lockdownnl reageer retweet
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:19
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:17 schreef bitterbal het volgende:

[..]

over paar dagen, dat we teveel doen en te streng zijn en weer uit willen naar cafe's en carnaval willen vieren
En op vakantie willen naar Thailand.
Pvt.Websterzondag 15 maart 2020 @ 22:20
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:18 schreef Rewimo het volgende:

[..]

Mag ik daar even ondertiteling bij?
Nederlanders die bij de grens wonen tanken graag in Duitsland.

Of dat nog kan. Zal de vraag wel zijn van 'm.
bitterbalzondag 15 maart 2020 @ 22:20
quote:
16s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:19 schreef van_Lamehuizen het volgende:

[..]

En op vakantie willen naar Thailand.
Ja godver :'(
hollandia02zondag 15 maart 2020 @ 22:20
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:18 schreef Coco. het volgende:

[..]

Dat heb je goed gezien.
Waarom nu wel? Social-Media dat de overheden denken we moeten wel?
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:20
Heeft steeds meer iets weg van bilogische oorlogsvoering
Lafoyzondag 15 maart 2020 @ 22:20
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

Volgens mij is dit echt dikke bullshit. Je merkt nu al dat de situatie in China aan het herstellen is.
Daarnaast word je toch maar 1 keer ziek.
Niet alleen in China, maar ook in Zuid Korea wordt het al beter/stabieler
Aetherzondag 15 maart 2020 @ 22:20
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

Volgens mij is dit echt dikke bullshit. Je merkt nu al dat de situatie in China aan het herstellen is.
Daarnaast word je toch maar 1 keer ziek.
Er zijn ook gevallen geweest die weer ziek werden.
R-woud93zondag 15 maart 2020 @ 22:20
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef Pvt.Webster het volgende:

[..]

Nederlanders die bij de grens wonen tanken graan Duitsland.

Of dat nog kan. Zal de vraag wel zijn van 'm.
Gewoon aan de onbemande pomp :)
Cocozondag 15 maart 2020 @ 22:20
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef hollandia02 het volgende:

[..]

Waarom nu wel? Social-Media dat de overheden denken we moeten wel?
Goede vraag.

Terechte vraag.
Breekfastzondag 15 maart 2020 @ 22:20
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:17 schreef mootie het volgende:

[..]

Je kunt herbesmet worden afaik.
Kans is klein en als het gebeurt dan zijn de klachten een stuk milder dan tijdens de 1e besmetting.
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:20
quote:
7s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef Aether het volgende:

[..]

Er zijn ook gevallen geweest die weer ziek werden.
bron?
Maver24zondag 15 maart 2020 @ 22:21
quote:
12s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:18 schreef van_Lamehuizen het volgende:

[..]

Sowieso schijnt het een virus te zijn dat snel muteert dus bij een heel brede verspreiding moet je nog maar zien of eventuele immuniteit tegen de ene stam je ook beschermt tegen een andere.
Hopen dat het muteert naar een mildere versie. Vaak gebeurt dat toch ook?
hollandia02zondag 15 maart 2020 @ 22:21
quote:
10s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:18 schreef Smack10 het volgende:

[..]

jasperschilder twitterde op zondag 15-03-2020 om 22:17:42 Maar denk ook aan alle mensen met een affaire. Die moeten nu drie weken thuiszitten in het gezelschap van de reden waarom ze vreemdgaan.

#lockdownnl reageer retweet
Welja vaak gaan die mensen ook met elkaar op vakantie en dan zit je al helemaal 24/7 op elkaars lip.
Felixazondag 15 maart 2020 @ 22:21
Van Trumpie mogen de Amerikanen ook niet hamsteren.
"Relax!" :D
mootiezondag 15 maart 2020 @ 22:21
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:18 schreef Rewimo het volgende:

[..]

Mag ik daar even ondertiteling bij?
In dat artikel wat je linkte staat toch dat de openingstijden van winkels en horeca worden aangepast, niet dat alles op slot gaat?
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 22:21
quote:
11s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef Morrigan het volgende:

[..]

Jaren geleden toen ik op het mbo zat, was er een leerling op school positief getest op tbc. Gelukkig verder niet besmet.
Alleen tbc is in Nederland goed te behandelen. De bacterie kan dan wel op nummer één staan voor meest dodelijk, het heeft vooral te maken in welk land zoiets voorkomt.
Precies. In landen zonder een goed zorgstelsel ben je met die ziektes in dat tabelletje genaaid.
Rewimozondag 15 maart 2020 @ 22:21
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef Pvt.Webster het volgende:

Nederlanders die bij de grens wonen tanken graag in Duitsland.

Of dat nog kan. Zal de vraag wel zijn van 'm.
De grenzen met NL zijn nog open. Nog wel.
Bastiefcgzondag 15 maart 2020 @ 22:21
Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het niet helemaal goed gaat met Trump.

Al gaan ze natuurlijk nooit toegeven mocht hij inderdaad positief hebben getest
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 22:22
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:21 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Hopen dat het muteert naar een mildere versie. Vaak gebeurt dat toch ook?
Klopt. Een virus heeft er (als het kon denken) namelijk geen baat bij dat de gastpopulatie te snel verdwijnt. Dus zwakt het af zodat het meer potentiële dragers kan vinden.

Gok ik.
Mar_anzondag 15 maart 2020 @ 22:22
quote:
10s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:18 schreef Smack10 het volgende:

[..]

jasperschilder twitterde op zondag 15-03-2020 om 22:17:42 Maar denk ook aan alle mensen met een affaire. Die moeten nu drie weken thuiszitten in het gezelschap van de reden waarom ze vreemdgaan.

#lockdownnl reageer retweet
😅

Zijn we al in lockdown dan?
R-woud93zondag 15 maart 2020 @ 22:22
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef Breekfast het volgende:

[..]

Kans is klein en als het gebeurt dan zijn de klachten een stuk milder dan tijdens de 1e besmetting.
Logisch want je heb dan al wat immuniteit opgebouwd
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:22
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef Lafoy het volgende:
maar ook in Zuid Korea wordt het al beter/stabieler
Dat is het voordeel van heel breed testen en in een vroeg/gemakkelijk behandelbaar stadium ingrijpen in plaats van wachten tot ziekteverschijnselen kritiek worden en zaken als carnaval en voorjaarsvakanties gewoon door laten gaan "want mensen moeten gewoon hun handen wassen, slechts een griepje".
mootiezondag 15 maart 2020 @ 22:22
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef Breekfast het volgende:

[..]

Kans is klein en als het gebeurt dan zijn de klachten een stuk milder dan tijdens de 1e besmetting.
Maar je kunt wel weer mensen besmetten.
Maver24zondag 15 maart 2020 @ 22:22
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:18 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Is Noro gevaarlijk of vooral heel vervelend?
Wat ik merkte dat ik uitdroging kreeg door al het vocht wat ik verloor. Je wordt er kneiter duizelig van. Je moet echt liggen. Heel veel drinken, maar ja, komt er steeds uit. Slapen lukt moeilijk omdat je hoofd helemaal de weg kwijt is.
Evenstarzondag 15 maart 2020 @ 22:22
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:13 schreef Newone82 het volgende:

[..]

Zie ik niet in de liveblog staan. Dat 3/4 van de bevolking het virus krijgt lijkt me wel duidelijk want wordt veel meer geschreven door experts. Maar zoveel doden lijkt me heel extreem.
VK heeft 65 miljoen inwoners ofzo?

0.5% is dan al 325.000, 1% is 650.000

In landen waar goed getest wordt en de ziekenhuizen nog niet zijn overgelopen is een sterftecijfer van onder 1% te zien.

Probleem is dus alleen om het inderdaad bij die <1% te houden. Als je ziekenhuizen vol beginnen te lopen ga je namelijk een veel hogere percentage krijgen, omdat de patiënten die een IC opname nodig hebben dat niet meer krijgen aangeboden.
Zerokuzondag 15 maart 2020 @ 22:22
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:21 schreef Bastiefcg het volgende:
Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het niet helemaal goed gaat met Trump.

Al gaan ze natuurlijk nooit toegeven mocht hij inderdaad positief hebben getest
Die is al jaren mentaal instabiel.
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:22
Voor de mensen die denken 2 keer ziek te kunnen van corona:

Volgens het RIVM is het nog maar de vraag of dat mogelijk is. "De algemene biologie onderschrijft dat je lichaam, als je ziek bent geweest door een virus, antistoffen tegen dat specifieke virus opbouwt", verklaart een voorlichter. Die antistoffen zijn een soort wapens van het afweersysteem, waarmee het virus een volgende keer effectief bestreden kan worden.

"Een tweede keer besmet raken kan altijd, maar ziek worden over het algemeen niet."


iets recenters:

In het begin werd gezegd dat je maar één keer besmet kan worden met het coronavirus. Daarna zou je immuun zijn voor de ziekte. Toch zijn er in China meldingen van mensen die twee keer besmet zijn.

Volgens experts komt dat mogelijk doordat herstellende patiënten nog niet genoeg antilichamen hebben aangemaakt en dus nog niet immuun zijn. Het zou ook nog kunnen dat bij sommigen de ziekte zich in twee fasen ontwikkelt. Mensen worden ziek, dan weer beter en enkele dagen opnieuw ziek. Ze zijn dan niet twee keer besmet, maar wel twee keer ziek.

Verder kan het zijn dat mensen die genezen zijn verklaard toch nog drager zijn van de ziekte, waardoor ze opnieuw positief testen, maar feitelijk vrijwel hersteld zijn. Tenslotte zijn er waarschijnlijk testfouten gemaakt, die leiden tot dubbele besmettingen.

De kans dat je dus echt twee keer besmet wordt met corona is klein.
Anonymouszzondag 15 maart 2020 @ 22:22
Waren er strenge maatregelen toen de Mexicaanse griep er was
🤔 volgens mij niet als ik mij herinner
Zipportalzondag 15 maart 2020 @ 22:22
Die speech van Trump nu. :')
Revancheszondag 15 maart 2020 @ 22:23
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef Breekfast het volgende:

[..]

Kans is klein en als het gebeurt dan zijn de klachten een stuk milder dan tijdens de 1e besmetting.
Bron?
R-woud93zondag 15 maart 2020 @ 22:23
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:22 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Wat ik merkte dat ik uitdroging kreeg door al het vocht wat ik verloor. Je wordt er kneiter duizelig van. Je moet echt liggen. Heel veel drinken, maar ja, komt er steeds uit. Slapen lukt moeilijk omdat je hoofd helemaal de weg kwijt is.
Ook een paar keer gehad, ik slaap dan juist de hele dag door
RensAjaciedzondag 15 maart 2020 @ 22:23
Allemaal naar op1 kijken mensen
3rr0rzondag 15 maart 2020 @ 22:23
Trump doet Rutte na :D Niet hamsteren jongens!
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:23
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:22 schreef -Chakotay- het volgende:
Voor de mensen die denken 2 keer ziek te kunnen van corona:

Volgens het RIVM is het nog maar de vraag of dat mogelijk is. "De algemene biologie onderschrijft dat je lichaam, als je ziek bent geweest door een virus, antistoffen tegen dat specifieke virus opbouwt", verklaart een voorlichter. Die antistoffen zijn een soort wapens van het afweersysteem, waarmee het virus een volgende keer effectief bestreden kan worden.

"Een tweede keer besmet raken kan altijd, maar ziek worden over het algemeen niet."


iets recenters:

In het begin werd gezegd dat je maar één keer besmet kan worden met het coronavirus. Daarna zou je immuun zijn voor de ziekte. Toch zijn er in China meldingen van mensen die twee keer besmet zijn.

Volgens experts komt dat mogelijk doordat herstellende patiënten nog niet genoeg antilichamen hebben aangemaakt en dus nog niet immuun zijn. Het zou ook nog kunnen dat bij sommigen de ziekte zich in twee fasen ontwikkelt. Mensen worden ziek, dan weer beter en enkele dagen opnieuw ziek. Ze zijn dan niet twee keer besmet, maar wel twee keer ziek.

Verder kan het zijn dat mensen die genezen zijn verklaard toch nog drager zijn van de ziekte, waardoor ze opnieuw positief testen, maar feitelijk vrijwel hersteld zijn. Tenslotte zijn er waarschijnlijk testfouten gemaakt, die leiden tot dubbele besmettingen.

De kans dat je dus echt twee keer besmet wordt met corona is klein.
Ja weet wie het zegt. :') Het RIVM verkondigt van meet af aan evidente onzin die strijdig was met de berichtgeving van zo ongeveer alle relevante buitenlandse autoriteiten. "Een beetje stout zijn" noemen zij dat. :')
Zerokuzondag 15 maart 2020 @ 22:24
Fok gaat weer sneller _O_
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:24
Dus je kan niet 2 keer besmet raken

ik vind het wel frapant dat er zoveel doden vallen in Italie.
Hebben die mensen een slecht afweer systeem?
Zijn de voorzieningen daar zo slecht?

Heeft iemand daar een verklaring voor?
crystal_methzondag 15 maart 2020 @ 22:24
Oh bloody hell, dacht eerst dat hij bedoelde dat je geen aandelen moest kopen, na z'n opmerking over de stock market. Gaat dus over hamsteren.. :')
hollandia02zondag 15 maart 2020 @ 22:24
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:23 schreef RensAjacied het volgende:
Allemaal naar op1 kijken mensen
Ik boycot dat programma.
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 22:24
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef Pvt.Webster het volgende:

[..]

Nederlanders die bij de grens wonen tanken graag in Duitsland.

Of dat nog kan. Zal de vraag wel zijn van 'm.
Ja ik tank daar ook regelmatig. Kwartje goedkoper.
Maar ik neem maar aan dat er geen zwaar bewapende Bundeswehr bij de Nederlandse grens staat.
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:24
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef -Chakotay- het volgende:
Heeft steeds meer iets weg van bilogische oorlogsvoering
Opletten welk land ongeschonden blijft dan.

Iran valt al af. :')
Aetherzondag 15 maart 2020 @ 22:24
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

bron?
https://nos.nl/l/2325123
TigerXtrmzondag 15 maart 2020 @ 22:24
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:22 schreef -Chakotay- het volgende:
Voor de mensen die denken 2 keer ziek te kunnen van corona:

Volgens het RIVM is het nog maar de vraag of dat mogelijk is. "De algemene biologie onderschrijft dat je lichaam, als je ziek bent geweest door een virus, antistoffen tegen dat specifieke virus opbouwt", verklaart een voorlichter. Die antistoffen zijn een soort wapens van het afweersysteem, waarmee het virus een volgende keer effectief bestreden kan worden.

"Een tweede keer besmet raken kan altijd, maar ziek worden over het algemeen niet."


iets recenters:

In het begin werd gezegd dat je maar één keer besmet kan worden met het coronavirus. Daarna zou je immuun zijn voor de ziekte. Toch zijn er in China meldingen van mensen die twee keer besmet zijn.

Volgens experts komt dat mogelijk doordat herstellende patiënten nog niet genoeg antilichamen hebben aangemaakt en dus nog niet immuun zijn. Het zou ook nog kunnen dat bij sommigen de ziekte zich in twee fasen ontwikkelt. Mensen worden ziek, dan weer beter en enkele dagen opnieuw ziek. Ze zijn dan niet twee keer besmet, maar wel twee keer ziek.

Verder kan het zijn dat mensen die genezen zijn verklaard toch nog drager zijn van de ziekte, waardoor ze opnieuw positief testen, maar feitelijk vrijwel hersteld zijn. Tenslotte zijn er waarschijnlijk testfouten gemaakt, die leiden tot dubbele besmettingen.

De kans dat je dus echt twee keer besmet wordt met corona is klein.
RIVM :')
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 22:25
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:24 schreef -Chakotay- het volgende:
Dus je kan niet 2 keer besmet raken

ik vind het wel frapant dat er zoveel doden vallen in Italie.
Hebben die mensen een slecht afweer systeem?
Zijn de voorzieningen daar zo slecht?

Heeft iemand daar een verklaring voor?
Schijnt te maken te hebben met de leeftijdscategorie die daar geraakt is. Heel veel ouderen. In Korea zijn vooral jongere mensen (onder de 40) besmet. Veel minder doden.
Evenstarzondag 15 maart 2020 @ 22:25
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:16 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

Volgens mij is dit echt dikke bullshit. Je merkt nu al dat de situatie in China aan het herstellen is.
Daarnaast word je toch maar 1 keer ziek.
Dat van 1x ziek is nog geen feit. Zijn gevallen bekend dat iemand meerdere keren besmet lijkt te zijn, maar er is nog meer onderzoek nodig.

Je kan VK die nu nog nauwelijks maatregelen hebben getroffen niet vergelijken met China waar ze een miljoenen stad en provincie hermetisch hebben afgesloten.

Ik hoop dat ze in VK weten wat ze aan het doen zijn. Zij hebben nog geen strenge maatregelen en houden gewoon nog concerten met duizenden bezoekers, terwijl hun aantallen al aardig beginnen op te lopen.
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:25
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:24 schreef -Chakotay- het volgende:
Dus je kan niet 2 keer besmet raken

ik vind het wel frapant dat er zoveel doden vallen in Italie.
Hebben die mensen een slecht afweer systeem?
Zijn de voorzieningen daar zo slecht?

Heeft iemand daar een verklaring voor?
Onzin, dat kun je onmogelijk zo stellig beweren. Is het niet met de nu rondgaande stam dan waarschijnlijk wel met een toekomstige mutatie. :W
StateOfMindzondag 15 maart 2020 @ 22:26
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:24 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

Ja ik tank daar ook regelmatig. Kwartje goedkoper.
Maar ik neem maar aan dat er geen zwaar bewapende Bundeswehr bij de Nederlandse grens staat.
Anders voor de zekerheid zo'n kek snorretje laten staan :Y
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:26
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:23 schreef 3rr0r het volgende:
Trump doet Rutte na :D Niet hamsteren jongens!
bron of video dank u doei
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:26
quote:
10s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:23 schreef van_Lamehuizen het volgende:

[..]

Ja weet wie het zegt. :') Het RIVM verkondigt van meet af aan evidente onzin die strijdig was met de berichtgeving van zo ongeveer alle relevante buitenlandse autoriteiten. "Een beetje stout zijn" noemen zij dat. :')
ja.. geloof jij je buurman dan maar.. die heeft de waarheid in pacht :D
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:26
quote:
12s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:22 schreef van_Lamehuizen het volgende:

[..]

Dat is het voordeel van heel breed testen en in een vroeg/gemakkelijk behandelbaar stadium ingrijpen in plaats van wachten tot ziekteverschijnselen kritiek worden en zaken als carnaval en voorjaarsvakanties gewoon door laten gaan "want mensen moeten gewoon hun handen wassen, slechts een griepje".
Op zondagavond de cafe's sluiten. o|O
Noekzondag 15 maart 2020 @ 22:26
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:20 schreef R-woud93 het volgende:

[..]

Gewoon aan de onbemande pomp :)
Als ik net lees hoe lang het virus bij je blijft dan kan het ook maar zo zijn dat t virus niet weg was maar dat je symptoomvrij was.
8-27 dagen toch?
#ANONIEMzondag 15 maart 2020 @ 22:27
Zal carnaval nu voor het einde der tijden in een ban worden gedaan? (Hopelijk)
Bastiefcgzondag 15 maart 2020 @ 22:27
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:26 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

bron of video dank u doei
RensAjaciedzondag 15 maart 2020 @ 22:27
TV / [NPO1] Op1 #33 Niet meer dan 100 man in dit topic

Belangrijke informatie nu op NPO 1. Wees welkom in het topic.
junkiexpzondag 15 maart 2020 @ 22:27
Goed geregeld bij ons op school:

quote:
Verder verwachten we alle leerlingen morgen op de volgende momenten kort op school. Ze krijgen dan hun rapport mee en inlogcodes voor digitaal lesmateriaal zoals het coolportaal van cloudwise, en wellicht een weekplanning of materiaal of iets dergelijks.
Per gezin kan er één chromebook geleend worden van school, als er thuis geen geschikt device is. Hiervoor ligt een uitleencontract klaar.
Maver24zondag 15 maart 2020 @ 22:28
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:23 schreef R-woud93 het volgende:

[..]

Ook een paar keer gehad, ik slaap dan juist de hele dag door
Ik sliep echt zo raar. Ik en me vriendin kregen het op dezelfde avond. Weet nog dat ik tv keek boven en vriendin beneden achter de pc. Die zei ineens dat ze pijn in haar buik kreeg. Ik weer boven. Uur later begon mijn buik ook. Allebei aan de dunne, een uur later werd ik een partij kotsmisselijk. Alles kwam eruit en heeft heel de nacht geduurd. En dagen daarna was echt niet tof
Geenfrietmaarpatatzondag 15 maart 2020 @ 22:28
N
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:22 schreef Anonymousz het volgende:
Waren er strenge maatregelen toen de Mexicaanse griep er was
🤔 volgens mij niet als ik mij herinner
Niet streng. Er waren wel adviezen, kan mij herinneren dat er toen vaak handen wassen met desinfecterende zeep werd aangeraden. Bovendien was er een vaccin beschikbaar voor de risicogroepen. Ook toen werd er toiletpapier gehamsterd :)
3rr0rzondag 15 maart 2020 @ 22:28
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:26 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

bron of video dank u doei
Trump is al geweest, maar feed is nog wel live

https://www.whitehouse.go(...)cial&utm_campaign=wh
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:28
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:25 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Schijnt te maken te hebben met de leeftijdscategorie die daar geraakt is. Heel veel ouderen. In Korea zijn vooral jongere mensen (onder de 40) besmet. Veel minder doden.
ik vind het ergens toch heel vreemd
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:29
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:22 schreef -Chakotay- het volgende:
Voor de mensen die denken 2 keer ziek te kunnen van corona:

Volgens het RIVM is het nog maar de vraag of dat mogelijk is. "De algemene biologie onderschrijft dat je lichaam, als je ziek bent geweest door een virus, antistoffen tegen dat specifieke virus opbouwt", verklaart een voorlichter. Die antistoffen zijn een soort wapens van het afweersysteem, waarmee het virus een volgende keer effectief bestreden kan worden.

"Een tweede keer besmet raken kan altijd, maar ziek worden over het algemeen niet."


iets recenters:

In het begin werd gezegd dat je maar één keer besmet kan worden met het coronavirus. Daarna zou je immuun zijn voor de ziekte. Toch zijn er in China meldingen van mensen die twee keer besmet zijn.

Volgens experts komt dat mogelijk doordat herstellende patiënten nog niet genoeg antilichamen hebben aangemaakt en dus nog niet immuun zijn. Het zou ook nog kunnen dat bij sommigen de ziekte zich in twee fasen ontwikkelt. Mensen worden ziek, dan weer beter en enkele dagen opnieuw ziek. Ze zijn dan niet twee keer besmet, maar wel twee keer ziek.

Verder kan het zijn dat mensen die genezen zijn verklaard toch nog drager zijn van de ziekte, waardoor ze opnieuw positief testen, maar feitelijk vrijwel hersteld zijn. Tenslotte zijn er waarschijnlijk testfouten gemaakt, die leiden tot dubbele besmettingen.

De kans dat je dus echt twee keer besmet wordt met corona is klein.
Fijn dat ze al denken hoe het virus in de toekomst zich gaat ontwikkelen.

Man man man, ze weten nog bijna niks van dit virus en het RIVM geeft constant slechte/onjuiste adviezen.

Niemand heeft nog vertrouwen in die lui, vandaag ook die oproep van Federatie Medische Specialisten dit weekend. :W
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:29
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:26 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

ja.. geloof jij je buurman dan maar.. die heeft de waarheid in pacht :D
...ik hoor het al, je spirit guide heeft je hele rare dingen ingefluisterd.. Het RIVM heeft zich aantoonbaar vanaf januari in dezen zeer onbetrouwbaar/onbekwaam getoond. :W
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:29
quote:
7s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:24 schreef Zeroku het volgende:
Fok gaat weer sneller _O_
Trump geeft een speech, alle haters schuimbekkend voor de buis. :7
Sapstengelzondag 15 maart 2020 @ 22:30
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:11 schreef Qarrad het volgende:

[..]

Klopt. Bij zorginstellingen krijgen ze van het woord alleen al vlekken in de nek. Zeer, zeer besmettelijk dus de hele afdeling moet op slot, schoongemaakt na afloop en weet ik niet wat allemaal en ondertussen lopen je cliënten links en rechts leeg terwijl je personeel bij bosjes ziek wordt.
Ik wist helemaal niet dat het zo erg was en er ook echt mensen aan doodgingen.

Hoor m'n moeder regelmatig "ja er is weer norovirus" en dacht altijd het is een paar dagen diarree en klaar.
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:30
quote:
14s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:25 schreef van_Lamehuizen het volgende:

[..]

Onzin, dat kun je onmogelijk zo stellig beweren. Is het niet met de nu rondgaande stam dan waarschijnlijk wel met een toekomstige mutatie. :W
onjuist.. je kan nooit 2 keer geinfecteerd raken met hetzelfde virus
accept it of ga naar bed
deedeeteezondag 15 maart 2020 @ 22:30
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 21:47 schreef Revanches het volgende:
Zou iemand mij dat linkje van die arts-assistent die op de IC ligt willen sturen? Kan hem niet meer vinden.
Ik denk dat ik dat hieruit gehaald heb. Was een jonge arts assistent longziekten die met corona was opgenomen op de ic.

https://www.google.nl/url(...)evXqG8bSaA9SmuVcJHUX
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:30
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:29 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Trump geeft een speech, alle haters schuimbekkend voor de buis. :7
Misschien kan Rutte Danny een site laten maken om SARS-CoV-2 te bestrijden. :@ :B
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:30
quote:
ahhh genoeg corona beveiligers om hem heen
zipconzondag 15 maart 2020 @ 22:30
The Guardian geeft wel een eigenzinnige samenvatting :+
quote:
Trump repeats that he does not want Americans to hoard or panic-buy food supplies – they can afford to relax and have a nice dinner, he says.

He goes on to thank the task force members crowding the podium behind him, many – including Dr Deborah Birx, who Amanda Holpuch profiled here and who had an introduction to bumpy Trump press conferences on Friday.

Trump leaves to “make some calls” and does not take questions.
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:31
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:25 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Schijnt te maken te hebben met de leeftijdscategorie die daar geraakt is. Heel veel ouderen. In Korea zijn vooral jongere mensen (onder de 40) besmet. Veel minder doden.
Schijnt ook een dodelijkere variant te zijn.

Die hebben we ook in Nederland, er zijn iets van 5 varianten.

Duitsland heeft weer een mildere variant.
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:31
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:30 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

onjuist.. je kan nooit 2 keer geinfecteerd raken met hetzelfde virus
accept it of ga naar bed
Juist ja, https://nl.wikipedia.org/wiki/Dengue of iets dichter bij huis: influenza, je weet wel de griep waarmee SARS-CoV-2 verder overigens niet te vergelijken valt. :W
#ANONIEMzondag 15 maart 2020 @ 22:32
Bisschop Harrie Smeets van het Bisdom Roermond heeft zondag vanwege de coronacrisis samen met deken John Dautzenberg gebeden bij de Noodkist van de Heilige Servaas in Maastricht. De laatste keer dat bij de Noodkist gebeden werd, was in 1991 ter gelegenheid van de Golfoorlog.

De kerkelijken gaan ons redden.
Mar_anzondag 15 maart 2020 @ 22:32
Er gaan nóg meer maatregelen komen, werd tijdens de persconferentie gezegd.
Rewimozondag 15 maart 2020 @ 22:32
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:32 schreef Sfancta het volgende:
Bisschop Harrie Smeets van het Bisdom Roermond heeft zondag vanwege de coronacrisis samen met deken John Dautzenberg gebeden bij de Noodkist van de Heilige Servaas in Maastricht. De laatste keer dat bij de Noodkist gebeden werd, was in 1991 ter gelegenheid van de Golfoorlog.

De kerkelijken gaan ons redden.
Nou, dat gaat beslist een handje helpen ^O^
TARAraboemdijeezondag 15 maart 2020 @ 22:32
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:32 schreef Sfancta het volgende:
Bisschop Harrie Smeets van het Bisdom Roermond heeft zondag vanwege de coronacrisis samen met deken John Dautzenberg gebeden bij de Noodkist van de Heilige Servaas in Maastricht. De laatste keer dat bij de Noodkist gebeden werd, was in 1991 ter gelegenheid van de Golfoorlog.

De kerkelijken gaan ons redden.
Baat het niet, dan schaad het niet
Revancheszondag 15 maart 2020 @ 22:33
quote:
1s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:30 schreef deedeetee het volgende:

[..]

Ik denk dat ik dat hieruit gehaald heb. Was een jonge arts assistent longziekten die met corona was opgenomen op de ic.

https://www.google.nl/url(...)evXqG8bSaA9SmuVcJHUX
Volgens mij staat het niet in het bericht. Of ik lees er overheen.
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:33
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:32 schreef Sfancta het volgende:
Bisschop Harrie Smeets van het Bisdom Roermond heeft zondag vanwege de coronacrisis samen met deken John Dautzenberg gebeden bij de Noodkist van de Heilige Servaas in Maastricht. De laatste keer dat bij de Noodkist gebeden werd, was in 1991 ter gelegenheid van de Golfoorlog.

De kerkelijken gaan ons redden.
Kansijkere aanpak dan die van het RIVM.. *O*
Tjackazondag 15 maart 2020 @ 22:33
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:31 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Schijnt ook een dodelijkere variant te zijn.

Die hebben we ook in Nederland, er zijn iets van 5 varianten.

Duitsland heeft weer een mildere variant.
Geef een fucking bron
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 22:34
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:31 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Schijnt ook een dodelijkere variant te zijn.

Die hebben we ook in Nederland, er zijn iets van 5 varianten.

Duitsland heeft weer een mildere variant.
Bron?
Fukushimazondag 15 maart 2020 @ 22:34
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:32 schreef Mar_an het volgende:
Er gaan nóg meer maatregelen komen, werd tijdens de persconferentie gezegd.
Ja morgenavond om 19h00
Maver24zondag 15 maart 2020 @ 22:34
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:31 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Schijnt ook een dodelijkere variant te zijn.

Die hebben we ook in Nederland, er zijn iets van 5 varianten.

Duitsland heeft weer een mildere variant.
Is dit nou echt zo of is daar nog geen bewijs voor. Vind dat nogal een stelling
3rr0rzondag 15 maart 2020 @ 22:34
'Corona testing free for every American citizen' - Pence
trein2000zondag 15 maart 2020 @ 22:35
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:34 schreef Fukushima het volgende:

[..]

Ja morgenavond om 19h00
Volgens Vd Wulp in het journaal worden daar geen extra maatregelen verwacht.
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 22:36
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:32 schreef Sfancta het volgende:
Bisschop Harrie Smeets van het Bisdom Roermond heeft zondag vanwege de coronacrisis samen met deken John Dautzenberg gebeden bij de Noodkist van de Heilige Servaas in Maastricht. De laatste keer dat bij de Noodkist gebeden werd, was in 1991 ter gelegenheid van de Golfoorlog.

De kerkelijken gaan ons redden.
Mooi kistje:
schatkamer3a.jpg
SnertMetChocozondag 15 maart 2020 @ 22:36
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:34 schreef 3rr0r het volgende:
'Corona testing free for every American citizen' - Pence
Dat was al bekend toch? Pakket maatregelen wat vanuit het Huis van Afgevaardigden kwam na onderhandeling met Mnuchin namens het Witte Huis.
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:36
Het Federal Reserve System heeft rente verlaagd van 1 naar 0%.
Ze gaan daarboven ook $700 miljard opkopen
R-woud93zondag 15 maart 2020 @ 22:36
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:35 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Volgens Vd Wulp in het journaal worden daar geen extra maatregelen verwacht.
Morgen kan de situatie alweer anders zijn ;)
Fukushimazondag 15 maart 2020 @ 22:36
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:35 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Volgens Vd Wulp in het journaal worden daar geen extra maatregelen verwacht.
Niet? In het AD liveblog staat weer van wel, maar we gaan het zien :)
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 22:36
En mooi kerkje:
1.63.jpg
Smack10zondag 15 maart 2020 @ 22:36
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:32 schreef Mar_an het volgende:
Er gaan nóg meer maatregelen komen, werd tijdens de persconferentie gezegd.
Hamsteren wordt verboden en iedereen maximaal 30 rijden op de snelweg.
WheeledWarriorzondag 15 maart 2020 @ 22:36
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:34 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Is dit nou echt zo of is daar nog geen bewijs voor. Vind dat nogal een stelling
Lijkt me onzin.
Pleun2011zondag 15 maart 2020 @ 22:37
In Italië 368 doden binnen 24 uur. Dat is toch wel heftig
#ANONIEMzondag 15 maart 2020 @ 22:37
Ik laat een traan voor alle mensen in verzorgingstehuizen, waaronder mijn oma.

Hier in Limburg zijn de twee grootste geheel gesloten voor bezoek. Mensen zitten op kamer en mogen er niet af. Bij stervende mensen is het alleen een heel erg hoge uitzondering dat er iemand (1 persoon) bij mag zijn.

Ben er wel stil van.
Jed1Gamzondag 15 maart 2020 @ 22:37
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:31 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Schijnt ook een dodelijkere variant te zijn.

Die hebben we ook in Nederland, er zijn iets van 5 varianten.

Duitsland heeft weer een mildere variant.
Ja en elke variant stopt bij de grens. :')
Evenstarzondag 15 maart 2020 @ 22:37
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:36 schreef Fukushima het volgende:

[..]

Niet? In het AD liveblog staat weer van we, maar we gaan het zien :)
Er komen wel meer maatregelen volgens Bruins, maar niet 100% zeker of dat morgen al gebeurt inderdaad.
deedeeteezondag 15 maart 2020 @ 22:37
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:33 schreef Revanches het volgende:

[..]

Volgens mij staat het niet in het bericht. Of ik lees er overheen.
Ik kan t vreemd genoeg ook niet terug lezen in de tekst maar als ik t in google gooi krijg ik t wel te lezen onder deze link. Het zou er dus wel in moeten staan of gestasn hebben.zit nu op de foon dat is lastiger zoeken.
3rr0rzondag 15 maart 2020 @ 22:38
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:36 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Dat was al bekend toch? Pakket maatregelen wat vanuit het Huis van Afgevaardigden kwam na onderhandeling met Mnuchin namens het Witte Huis.
Ok, hij zei het net in de live feed dus vandaar. Ook contrast met hoe hier niet iedereen getest wordt/kan worden. Hoewel free niet betekent dat je het daadwerkelijk krijgt misschien.
RAVWzondag 15 maart 2020 @ 22:38
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:34 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Is dit nou echt zo of is daar nog geen bewijs voor. Vind dat nogal een stelling
2 zijn zeker de China variant is anders dan die van Italië
maar zij zal best wel al meer gemuteerd zijn dat "kreng:
zipconzondag 15 maart 2020 @ 22:38
Volgens Nieuwsuur zou Rutte tijdens zijn toespraak "rechtstreeks naar het volk toe" geen nieuwe maatregelen aankondigen. Dus als er iets komt is het niet tijdens de peptalk. Ik lees de samenvatting van zijn ding wel op de NOS of AD feed.
Scrapyardzondag 15 maart 2020 @ 22:38
Wat is eigenlijk de reden om niet in lockdown te gaan nu?

De schade is toch al berokkend. Nagenoeg elk bedrijf in de financiële sector laat het hele personeelsbestand thuiswerken..

En de beroepen in cruciale sectoren gaan toch wel door, lockdown of niet. Of is het een kwestie van timing en willen ze er. nog even mee wachten?
Aanstootgevendenaamzondag 15 maart 2020 @ 22:39
Wie heeft zichzelf reeds bewapend voor wanneer de pleuris uitbreekt?
BeriBerizondag 15 maart 2020 @ 22:39
quote:
Nu gaat Nederland helemaal dicht, drie weken lang
Het hing in de lucht, maar toch kwam het nog als een schok: Nederland gaat nu echt dicht, drie weken lang.
De winkels blijven toch gewoon open in Nederland? Dus hoezo gaat Nederland dicht?
merdobachzondag 15 maart 2020 @ 22:39
Er wordt hier zoveel onzin uitgekraamd, jammer dat er niet wat dieper in wordt gegaan op de verschillende verbanden bij dit virus. Bijv. waarom lijkt chloroquine aan te slaan en vitamine C. Wat doet vitamine C in het lichaam. En waarom lopen mensen met diabetes/overgewicht veel meer risico om op een IC terecht te komen, wat is het verschil. Er is een duidelijk verband namelijk tussen chloroquine, vitamine C, overgewicht en diabetes: bloedsuikerspiegel en glucose. Hoe zat dat bij vorige Corona virussen waar wel al uitgebreid onderzoek naar is gedaan.

En is het bij dit soort verbanden verstandig om de producten te hamsteren die in de eerste instantie voor overgewicht/diabetes zorgen: cola, chips, pasta...
Mar_anzondag 15 maart 2020 @ 22:39
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:35 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Volgens Vd Wulp in het journaal worden daar geen extra maatregelen verwacht.
Blijft voor mij vreemd om horeca en dergelijke dicht te doen, maar winkels officieel open te laten. Ben benieuwd of dat nog gaat veranderen.
hjansen82zondag 15 maart 2020 @ 22:39
Zijn de supermarkten inmiddels al leeg?
RAVWzondag 15 maart 2020 @ 22:39
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:39 schreef Aanstootgevendenaam het volgende:
Wie heeft zichzelf reeds bewapend voor wanneer de pleuris uitbreekt?
ik heb mij ouders al afgebeld voor all feest en andere dagen ... , je kan maar niet voorzichtig genoeg zijn :+ :+ })
Jed1Gamzondag 15 maart 2020 @ 22:39
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:38 schreef Scrapyard het volgende:
Wat is eigenlijk de reden om niet in lockdown te gaan nu?

De schade is toch al berokkend. Nagenoeg elk bedrijf in de financiële sector laat het hele personeelsbestand thuiswerken..

En de beroepen in cruciale sectoren gaan toch wel door, lockdown of niet. Of is het een kwestie van timing en willen ze er. nog even mee wachten?
Timing, paniek zo laag mogelijk houden.
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:39
quote:
10s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:31 schreef van_Lamehuizen het volgende:

[..]

Juist ja, https://nl.wikipedia.org/wiki/Dengue of iets dichter bij huis: influenza, je weet wel de griep waarmee SARS-CoV-2 verder overigens niet te vergelijken valt. :W
citeer effe .. ik ga dat hele stuk niet lezen :')
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 22:40
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:38 schreef Scrapyard het volgende:
Wat is eigenlijk de reden om niet in lockdown te gaan nu?

De schade is toch al berokkend. Nagenoeg elk bedrijf in de financiële sector laat het hele personeelsbestand thuiswerken..

En de beroepen in cruciale sectoren gaan toch wel door, lockdown of niet. Of is het een kwestie van timing en willen ze er. nog even mee wachten?
Ja timing, ze willen wachten op een veel hoger aantal besmettingen.
SnertMetChocozondag 15 maart 2020 @ 22:40
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:38 schreef 3rr0r het volgende:

[..]

Ok, hij zei het net in de live feed dus vandaar. Ook contrast met hoe hier niet iedereen getest wordt/kan worden. Hoewel free niet betekent dat je het daadwerkelijk krijgt misschien.
Dat wil ook daar niet zeggen dat iedereen getest kan worden, alleen dat als je getest kan worden dat het gratis is. Schijnt dat ze verder een behoorlijk tekort hebben aan tests/testcapaciteit, dus hoe dat verder zal lopen valt te bezien.
Revancheszondag 15 maart 2020 @ 22:40
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:37 schreef deedeetee het volgende:

[..]

Ik kan t vreemd genoeg ook niet terug lezen in de tekst maar als ik t in google gooi krijg ik t wel te lezen onder deze link. Het zou er dus wel in moeten staan of gestasn hebben.zit nu op de foon dat is lastiger zoeken.
Klopt ja, ik meen het ook gelezen te hebben. Dan is het er blijkbaar uitgehaald.
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:40
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:37 schreef Sfancta het volgende:
Ik laat een traan voor alle mensen in verzorgingstehuizen, waaronder mijn oma.

Hier in Limburg zijn de twee grootste geheel gesloten voor bezoek. Mensen zitten op kamer en mogen er niet af. Bij stervende mensen is het alleen een heel erg hoge uitzondering dat er iemand (1 persoon) bij mag zijn.

Ben er wel stil van.
Rotsituatie voor alle betrokkenen te meer omdat het nodeloos is: vooraf was al bekend dat carnaval hierop uit zou lopen. :{
Mar_anzondag 15 maart 2020 @ 22:41
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:39 schreef merdobach het volgende:
Er wordt hier zoveel onzin uitgekraamd, jammer dat er niet wat dieper in wordt gegaan op de verschillende verbanden bij dit virus. Bijv. waarom lijkt chloroquine aan te slaan en vitamine C. Wat doet vitamine C in het lichaam. En waarom lopen mensen met diabetes/overgewicht veel meer risico om op een IC terecht te komen, wat is het verschil. Er is een duidelijk verband namelijk tussen chloroquine, vitamine C, overgewicht en diabetes: bloedsuikerspiegel en glucose. Hoe zat dat bij vorige Corona virussen waar wel al uitgebreid onderzoek naar is gedaan.

En is het bij dit soort verbanden verstandig om de producten te hamsteren die in de eerste instantie voor overgewicht/diabetes zorgen: cola, chips, pasta...
Liggen er alleen maar dikke mensen op de ic? Ik heb niemand cola of chips zien hamsteren trouwens.
Fukushimazondag 15 maart 2020 @ 22:41
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:39 schreef Jed1Gam het volgende:

[..]

Timing, paniek zo laag mogelijk houden.
Alles in stapjes ja
Saekerhettzondag 15 maart 2020 @ 22:41
quote:
2s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:37 schreef Sfancta het volgende:
Ik laat een traan voor alle mensen in verzorgingstehuizen, waaronder mijn oma.

Hier in Limburg zijn de twee grootste geheel gesloten voor bezoek. Mensen zitten op kamer en mogen er niet af. Bij stervende mensen is het alleen een heel erg hoge uitzondering dat er iemand (1 persoon) bij mag zijn.

Ben er wel stil van.
Je zou in die gevallen graag willen dat elke oudere genoeg is meegegaan met de tijd om via het internet contact te houden met Jan en alleman. Helaas is dat niet zo.
trein2000zondag 15 maart 2020 @ 22:41
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:39 schreef Mar_an het volgende:

[..]

Blijft voor mij vreemd om horeca en dergelijke dicht te doen, maar winkels officieel open te laten. Ben benieuwd of dat nog gaat veranderen.
Zijn natuurlijk wel fundamenteel andere dingen. Een winkel heeft niet een (primair) sociale functie. En als je hamsteren wil voorkomen...
Revancheszondag 15 maart 2020 @ 22:42
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:41 schreef Mar_an het volgende:

[..]

Liggen er alleen maar dikke mensen op de ic? Ik heb niemand cola of chips zien hamsteren trouwens.
Nee, liggen ook genoeg gezonde, jonge mensen op de IC. Dat is nu de hele ernst in dit verhaal.
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:42
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:41 schreef Mar_an het volgende:
Ik heb niemand cola of chips zien hamsteren trouwens.
Dan heb je duidelijk niet naar mij gekeken: 24 lays familypacks. #ready
Kajizondag 15 maart 2020 @ 22:42
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:39 schreef hjansen82 het volgende:
Zijn de supermarkten inmiddels al leeg?
Zou fijn zijn als ik dinsdag weer een keer vers brood kan halen zonder me in een krioelende massa te moeten begeven.
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:42
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:42 schreef Revanches het volgende:

[..]

Nee, liggen ook genoeg gezonde, jonge mensen op de IC. Dat is nu de hele ernst in dit verhaal.
Ik vind nodeloos doodzieke ouderen en kwetsbaren persoonlijk al ernstig zat.
Anonymouszzondag 15 maart 2020 @ 22:42
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:28 schreef Geenfrietmaarpatat het volgende:
N
[..]

Niet streng. Er waren wel adviezen, kan mij herinneren dat er toen vaak handen wassen met desinfecterende zeep werd aangeraden. Bovendien was er een vaccin beschikbaar voor de risicogroepen. Ook toen werd er toiletpapier gehamsterd :)
Thanks, M-griep is dodelijker maar minder besmettelijk dan de C-Virus toch 🤔 ?
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:42
quote:
15s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:42 schreef Kaji het volgende:

[..]

Zou fijn zijn als ik dinsdag weer een keer vers brood kan halen zonder me in een krioelende massa te moeten begeven.
mijn super was gewoon de hele dag fully loaded
Cactus1zondag 15 maart 2020 @ 22:42
quote:
10s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:42 schreef van_Lamehuizen het volgende:

[..]

Dan heb je duidelijk niet naar mij gekeken: 24 lays familypacks. #ready
Ben je er al stiekem aan begonnen? :D
#ANONIEMzondag 15 maart 2020 @ 22:43
Liefst stapte ik met mijn gezin in de diepvries en dan volgend jaar rond deze tijd eruit....
Mar_anzondag 15 maart 2020 @ 22:43
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:41 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Zijn natuurlijk wel fundamenteel andere dingen. Een winkel heeft niet een (primair) sociale functie. En als je hamsteren wil voorkomen...
Ja, maar in een winkel als Ikea loop je ook met 100 mensen rond. Of in een kledingwinkel pas je ook kleding waar een ander in heeft gezeten, kan het ook druk zijn. Het voelt voor mij niet echt logisch.
Evenstarzondag 15 maart 2020 @ 22:43
Ik denk echt niet dat wij ons zorgen moeten maken over supermarkten en/of voedsel. Zelfs in Italië hebben de supermarkten gewoon genoeg voorraad en daar zaten ze veel verder in de shit.

Gewoon rustig blijven en niet zo belachelijk gaan hamsteren.
Cactus1zondag 15 maart 2020 @ 22:43
quote:
15s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:42 schreef Kaji het volgende:

[..]

Zou fijn zijn als ik dinsdag weer een keer vers brood kan halen zonder me in een krioelende massa te moeten begeven.
Weet je hoeveel mensen dit denken en dinsdag allemaal op vers broodjacht gaan :P
Eightyonezondag 15 maart 2020 @ 22:43
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:39 schreef merdobach het volgende:
Er wordt hier zoveel onzin uitgekraamd, jammer dat er niet wat dieper in wordt gegaan op de verschillende verbanden bij dit virus. Bijv. waarom lijkt chloroquine aan te slaan en vitamine C. Wat doet vitamine C in het lichaam. En waarom lopen mensen met diabetes/overgewicht veel meer risico om op een IC terecht te komen, wat is het verschil. Er is een duidelijk verband namelijk tussen chloroquine, vitamine C, overgewicht en diabetes: bloedsuikerspiegel en glucose. Hoe zat dat bij vorige Corona virussen waar wel al uitgebreid onderzoek naar is gedaan.

En is het bij dit soort verbanden verstandig om de producten te hamsteren die in de eerste instantie voor overgewicht/diabetes zorgen: cola, chips, pasta...
Maak daarbij wel verschil tussen diabetes type 1 en 2. Jij lijkt het specifiek over de tweede variant te hebben.

Ik heb de eerste variant, en die heeft geen aanwijsbare oorzaak (ligt niet persé aan ongezond leven).
00wildchildzondag 15 maart 2020 @ 22:44
quote:
15s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:42 schreef Kaji het volgende:

[..]

Zou fijn zijn als ik dinsdag weer een keer vers brood kan halen zonder me in een krioelende massa te moeten begeven.
Of je leert om het zelf te maken. Moet je wel op tijd zijn voor meel. :') Ik ben dus niet de enige die het zelf maar is gaan bakken, want dat was net op. Werd worstenbroodjes als ontbijt wel een beetje zat. _O-
Bennyzondag 15 maart 2020 @ 22:44
Morgen wordt ook wel een bijzonder dagje.

De beurzen zullen een flinke klap krijgen
Glitter_Aardbeizondag 15 maart 2020 @ 22:44
Kunnen wetenschappers niet een jong iemand met dit virus in de buurt houden en regelmatig bloed afnemen zodat ze kunnen zien wat het lichaam heeft gedaan om te genezen? Antilichamen enzo?

Helpt dat met een vaccin maken?
-Chakotay-zondag 15 maart 2020 @ 22:44
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:43 schreef Kyran het volgende:
Ik denk echt niet dat wij ons zorgen moeten maken over supermarkten en/of voedsel. Zelfs in Italië hebben de supermarkten gewoon genoeg voorraad en daar zaten ze veel verder in de shit.

Gewoon rustig blijven en niet zo belachelijk gaan hamsteren.
ok Rutte :D ^O^
hjansen82zondag 15 maart 2020 @ 22:44
quote:
15s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:42 schreef Kaji het volgende:

[..]

Zou fijn zijn als ik dinsdag weer een keer vers brood kan halen zonder me in een krioelende massa te moeten begeven.
Ik heb tot nu nog niet gezien dat er helemaal geen conserven, zeep, toiletpapier enz beschikbaar zijn. Er is enkel wel veel leeggekocht.
Kajizondag 15 maart 2020 @ 22:44
quote:
7s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:43 schreef Cactus1 het volgende:

[..]

Weet je hoeveel mensen dit denken en dinsdag allemaal op vers broodjacht gaan :P
Ja. :'(

Misschien maar een eindje gaan fietsen naar een of andere dorpsbakker.
Harvest89zondag 15 maart 2020 @ 22:44
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:39 schreef Aanstootgevendenaam het volgende:
Wie heeft zichzelf reeds bewapend voor wanneer de pleuris uitbreekt?
Ik was sinds een paar jaar bezig om ergens een goedkoop stuk land te kopen in Oost of Noord Europa en daar zelf een klein huis op te bouwen, een soort eigen toevluchtsoord. Maar heb het elke keer uitgesteld.
merdobachzondag 15 maart 2020 @ 22:45
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:42 schreef Revanches het volgende:

[..]

Nee, liggen ook genoeg gezonde, jonge mensen op de IC. Dat is nu de hele ernst in dit verhaal.
Klopt, bijv. sporters (hardlopers), die zich over het algemeen ook vol laden met glucose, wat dus gevolgen heeft voor het bloedsuikerspiegel. Je hoeft ook niet overgewicht te hebben voor onderliggend diabetes.
van_Lamehuizenzondag 15 maart 2020 @ 22:45
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:43 schreef Kyran het volgende:
Ik denk echt niet dat wij ons zorgen moeten maken over supermarkten en/of voedsel. Zelfs in Italië hebben de supermarkten gewoon genoeg voorraad en daar zaten ze veel verder in de shit.

Gewoon rustig blijven en niet zo belachelijk gaan hamsteren.
Behalve dan dat met de dag meer mensen ziek/besmettelijk worden. Alleszins redelijk om voor die tijd zoveel mogelijk levensmiddelen in huis te willen hebben zeker wanneer bezorgdiensten overbelast raken/lange wachttijden hebben.
Middelpuntzondag 15 maart 2020 @ 22:45
Zijn er nog ergens bronnen te vinden met goede onderbouwing of we kunnen verwachten dat het met de stijging van de temperatuur wel/niet gaat helpen om de verspreiding te stoppen?
Ik hoor steeds meer mensen die daar hun hoop op vestigen (hopelijk terecht)
#ANONIEMzondag 15 maart 2020 @ 22:46
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:43 schreef Kyran het volgende:
Ik denk echt niet dat wij ons zorgen moeten maken over supermarkten en/of voedsel. Zelfs in Italië hebben de supermarkten gewoon genoeg voorraad en daar zaten ze veel verder in de shit.

Gewoon rustig blijven en niet zo belachelijk gaan hamsteren.
Onzin. Heb het liever in huis dan ziek weg te moeten. Als er genoeg is, is dit ook geen probleem.
merdobachzondag 15 maart 2020 @ 22:46
quote:
0s.gif Op zondag 15 maart 2020 22:43 schreef Eightyone het volgende:

[..]

Maak daarbij wel verschil tussen diabetes type 1 en 2. Jij lijkt het specifiek over de tweede variant te hebben.

Ik heb de eerste variant, en die heeft geen aanwijsbare oorzaak (ligt niet persé aan ongezond leven).
Wellicht is de definitie van gezond/ongezond ook niet helemaal juist in deze tijd.
hollandia02zondag 15 maart 2020 @ 22:46
quote:
Had ik maar zoveel.