Wat is dit dan?quote:De bewoners die uit hun flat moesten, konden zich nergens anders dan buiten ophouden.
Zou zo’n flat niet ergens nog een nood trap hebben? Anders zit je inderdaad als ratten in de val.quote:Op woensdag 1 januari 2020 08:49 schreef tesssssssss het volgende:
https://www.rtlnieuws.nl/(...)-brand-gelderseplein
ja, ze konden ook niet meer via de trap naar buiten
Lift kapot, trap gaat niet, dan heb je geen uitweg meer.
Nooduitgangen en noodtrappen zijn verplicht. De vraag is waarom deze mensen alsnog de lift namen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 09:19 schreef Tinos85 het volgende:
[..]
Zou zo’n flat niet ergens nog een nood trap hebben? Anders zit je inderdaad als ratten in de val.
Echt he, klinkt alsof die flat midden in een weiland stond.quote:Op woensdag 1 januari 2020 09:18 schreef Lunatiek het volgende:
Bij brand lift niet gebruiken. Je weet nu waarom.
[..]
Wat is dit dan?
Geen openbare gebouwen in de buurt?
Geen bus van het ov die geregeld kon worden?
Dit is werkelijk schandalig.
Een achterstandswijk ?quote:Op woensdag 1 januari 2020 08:59 schreef halfway het volgende:
Het is ook wel een oude zooi die flats.
Even via google maps lopen kijken, er zitten wel trappen. Maar ik heb geen flauw idee hoe je daarmee beneden zou komen, ze lijken alleen maar setjes balkons te verbinden en geen optie van boven naar beneden te bieden. Maar misschien heb ik nog last van de alcohol van gisterenquote:Op woensdag 1 januari 2020 09:19 schreef Tinos85 het volgende:
[..]
Zou zo’n flat niet ergens nog een nood trap hebben? Anders zit je inderdaad als ratten in de val.
quote:Op woensdag 1 januari 2020 09:24 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Nooduitgangen en noodtrappen zijn verplicht. De vraag is waarom deze mensen alsnog de lift namen.
Kijk naar de rest van het bericht: de lift is tot stilstand gekomen, toch liepen geëvacueerde mensen blootvoets op straat. Hoe zijn die naar beneden gekomen? Waarschijnlijk via de (nood)trappen.
quote:De brandweer haalde andere bewoners van de flat met hoogwerkers en ladders uit hun woningen. Zij konden niet meer op de gebruikelijke manier naar buiten, omdat de brand schade heeft aangericht aan liften en het trappenhuis.
Die dan waarschijnlijk weer uitkomen bij het centrale trappenhuisquote:Op woensdag 1 januari 2020 09:46 schreef Cheeseburgert het volgende:
[..]
Even via google maps lopen kijken, er zitten wel trappen. Maar ik heb geen flauw idee hoe je daarmee beneden zou komen, ze lijken alleen maar setjes balkons te verbinden en geen optie van boven naar beneden te bieden. Maar misschien heb ik nog last van de alcohol van gisteren
[ afbeelding ]
https://www.google.com/ma(...)Q!2e0!7i13312!8i6656
Getuigen melden dat jongeren bankstellen hebben aangestoken die bij de entree lagen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 09:44 schreef Komondeja het volgende:
Brandstichting bij meerdere flats in Arnhem.
https://www.gelderlander.(...)-in-arnhem~a7eaa977/
Was misschien ook het geval met de flat aan het Gelderseplein.
Zou niet mogen gebeuren.quote:
Ja, dat mag dus niet.quote:Op woensdag 1 januari 2020 09:52 schreef Tinos85 het volgende:
[..]
Die dan waarschijnlijk weer uitkomen bij het centrale trappenhuis
Ook logisch om bankstellen bij de entree te hebben met oud en nieuw.quote:Op woensdag 1 januari 2020 10:01 schreef halfway het volgende:
[..]
Getuigen melden dat jongeren bankstellen hebben aangestoken die bij de entree lagen.
quote:Op woensdag 1 januari 2020 10:01 schreef halfway het volgende:
[..]
Getuigen melden dat jongeren bankstellen hebben aangestoken die bij de entree lagen.
Er zullen ongeveer 1500 mensen op dat plein wonen, lijkt mij sterk dat niemand stond te filmen met zijn mobiel.quote:Op woensdag 1 januari 2020 10:06 schreef Drxx het volgende:
[..]... Heeft zo'n flat camera's?
Hier zag ik een groepje jongeren ook een fikkie steken, maar dat was dan nog gelukkig op straat. (En met gepaste afstand van geparkeerde auto's.)
Ze waren op visite. Ik kan me voorstellen dat je je niet altijd in het ontsnappingsplan verdiept.quote:Op woensdag 1 januari 2020 10:50 schreef AchJa het volgende:
Godsamme, heel triest...![]()
Lijkt me toch wel een fout in het ontsnappingsplan van die flat te zitten.
Aan de zijkant is nog een vage groene trap/hellingbaan naar de begane grond. Maar het is mij onduidelijk hoe je daar moet komen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 10:50 schreef AchJa het volgende:
Godsamme, heel triest...![]()
Lijkt me toch wel een fout in het ontsnappingsplan van die flat te zitten.
Dat hoeft ook niet. Daar zijn die groene noodverlichtingsborden "nooduitgang" voor. En dat je niet met de lift mag met brand staat in elke lift. En dat allemaal ook met pictogrammen voor wie niet kan lezen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:10 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ze waren op visite. Ik kan me voorstellen dat je je niet altijd in het ontsnappingsplan verdiept.
De eigenaar had voor goede vluchtroutes moeten zorgen. Want er blijken dus echt geen noodtrappen te zijn:quote:Eric Angenent, de directeur van woningcorporatie Vivare, is verdrietig en woest. ,,Het maakt me pislink als er daadwerkelijk vuurwerk in de portiek is afgestoken”, zegt hij tegen RTL Nieuws. ,,Het moet nu maar eens afgelopen zijn met consumentenvuurwerk.”
Waarbij de burgemeester ook zijn verantwoordelijk heeft.quote:De politie onderzoekt de oorzaak van de brand. In verband met het sporenonderzoek kunnen bewoners alleen onder begeleiding de flat verlaten. Woningcorporatie Vivare onderzoekt of er een noodtrap bij de flat kan worden geplaatst.
Via het dak springen? Dat groene ding zit op een andere flat dan de uitgebrandequote:Op woensdag 1 januari 2020 11:13 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Aan de zijkant is nog een vage groene trap/hellingbaan naar de begane grond. Maar het is mij onduidelijk hoe je daar moet komen.
Ik heb geen idee... mogelijk kregen ze last van de rook en zijn ze daarom in de lift gestapt? Pure paniek en hopende daar meer lucht te hebben?quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:16 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat hoeft ook niet. Daar zijn die groene noodverlichtingsborden "nooduitgang" voor. En dat je niet met de lift mag met brand staat in elke lift. En dat allemaal ook met pictogrammen voor wie niet kan lezen.
Een goed ontworpen gebouw is zo gemaakt dat je in nood bijna intuïtief de juiste route neemt, ook als je nooit eerder in het pand was.
Totaal niet alleen in de hal was in Arnhem iets aan het branden niet dat het hele gebouw door slechte dekplaten als een fakkel aan het branden was.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:20 schreef superniger het volgende:
Triest
Doet me denken aan die brand in Engeland
Ik vermoed dat men het over noodtrappen om het gebouw uit te komen heeft dat staat los nog van de vage trap aan het einde van de galerij.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:23 schreef Lunatiek het volgende:
https://www.gelderlander.(...)er-gewond~a9bb37113/
De eigenaar had voor goede vluchtroutes moeten zorgen. Want er blijken dus echt geen noodtrappen te zijn:
Nou idd, ik wacht het onderzoek eerst wel even af voordat ik conclusies trek maar dit riekt toch echt naar nalatigheid.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:23 schreef Lunatiek het volgende:
https://www.gelderlander.(...)er-gewond~a9bb37113/
Ik ben voor een vuurwerkverbod maar die krokodillentranen zijn walgelijk:
De eigenaar had voor goede vluchtroutes moeten zorgen. Want er blijken dus echt geen noodtrappen te zijn:
Waarbij de burgemeester ook zijn verantwoordelijk heeft.
Een gewoon woonfunctie pand word nooit geïnspecteerd door een onafhankelijke inspectiepartij.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:13 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Aan de zijkant is nog een vage groene trap/hellingbaan naar de begane grond. Maar het is mij onduidelijk hoe je daar moet komen.
Als er echt een fout is kun je je afvragen waarom dat nooit is gezien bij inspecties.
Dat.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:32 schreef AchJa het volgende:
Bij een beetje gebouw stoppen de liften met werken en staan ze met open deuren stil bij een brandalarm.
De lift is niet gestopt door de brand (lijkt het uit de berichtgeving), maar door stroomuitval. Dan werkt mechanische ventilatie ook niet meer.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:31 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.ad.nl/dossier(...)4-omkwamen~a551ceaa/
Wat een drama, ben je als gezin op bezoek in e.o.a. pauperflatje, ga je dood.
Maar hier is iets vreemds gaande in het ontwerp, op de liftschacht zit een ventilator die lucht afzuigt. Die lui hebben min of meer in een schoorsteen gestaan met die brand.
Ik pleit voor een 2 weg functie die rookgestuurd lucht inblaast of afzuigt, dan waren deze mensen er gewoon nog geweest en hadden ze ws niet eens rook ingeademd.
Detail is dat de complexen daar vernieuwd werden:quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:36 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Een gewoon woonfunctie pand word nooit geïnspecteerd door een onafhankelijke inspectiepartij.
Alleen de brandweer/gemeente zal dat wellicht gedaan hebben op basis van behoudensrecht.
Dan zal het nog wel volgens voorschriften zijn ook.
Edit: oh nee, er moeten aan beide kanten trappenhuizen zitten om te kunnen vluchten.
De oorzaak van de brand is irrelevant voor de doodsoorzaak. Ook als er op een andere manier brand was uitgebroken in die hal waren deze mensen overleden. Daar moet je naar kijken om dit soort ongevallen te voorkomen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:45 schreef Confetti het volgende:
De eigenaar van het pand mag eens goed doorgelicht worden, maar dat het vuurwerk van infantiele mensen en kinderen moet worden afgepakt staat ook vast.
Dit!quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:50 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
De oorzaak van de brand is irrelevant voor de doodsoorzaak. Ook als er op een andere manier brand was uitgebroken in die hal waren deze mensen overleden. Daar moet je naar kijken om dit soort ongevallen te voorkomen.
Misschien hadden we minimaal één dode agent of ambulancebroeder nodig. Die om het leven zouden zijn gekomen nadat ze bekogeld waren met vuurwerk.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:51 schreef LazyDave het volgende:
Vreselijk, dat moeten een paar hele angstige laatste momenten zijn geweest. Ik dacht gisteren nog, als er maar niet te veel gewonden/slachtoffers zullen vallen rond oud & nieuw.
Al is de kans op die brand wel een stuk groter op 31dec dan op pakweg 4 januari of 10 november.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:50 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
De oorzaak van de brand is irrelevant voor de doodsoorzaak. Ook als er op een andere manier brand was uitgebroken in die hal waren deze mensen overleden. Daar moet je naar kijken om dit soort ongevallen te voorkomen.
Dat maakt niet uit. De kans op doden bij brand op die plek blijft gelijk.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:09 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Al is de kans op die brand wel een stuk groter op 31dec dan op pakweg 4 januari of 10 november.
Vivare legt het probleem op deze manier makkelijk bij het vuurwerk. Zorg maar voor goede vluchtwegenquote:Op woensdag 1 januari 2020 11:23 schreef Lunatiek het volgende:
https://www.gelderlander.(...)er-gewond~a9bb37113/
Ik ben voor een vuurwerkverbod maar die krokodillentranen zijn walgelijk:
[..]
De eigenaar had voor goede vluchtroutes moeten zorgen. Want er blijken dus echt geen noodtrappen te zijn:
[..]
Waarbij de burgemeester ook zijn verantwoordelijk heeft.
Je kunt niet van de ene verdieping naar de ander lijkt het. Als je met de noodtrap naar een verdieping lager bent gekomen, hoe kom je dan verder?quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:12 schreef Fer het volgende:
Volgens mij moet je naar de buitenste trappen vluchten en dan springen ofzo
Voor de laatste 1 of 2 verdiepingen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:17 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Je kunt niet van de ene verdieping naar de ander lijkt het. Als je met de noodtrap naar een verdieping lager bent gekomen, hoe kom je dan verder?
Mogelijk zijn er van die touwladders, maar dan zouden er geen hoogwerkers gebruikt hoeven zijn voor de ontruiming.
Waar.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:15 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat maakt niet uit. De kans op doden bij brand op die plek blijft gelijk.
Legaal misschien niet, maar illigaal vuurwerk ?quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:23 schreef ShaoliN het volgende:
12 en 13 jaar. Lijkt mij trouwens bizar dat dit alleen komt van vuurwerk afsteken. Als die jochies ook daadwerkelijk brandgesticht hebben zijn het wel bijzonder domme ezels.
Godverdomme wat een kneuzenquote:Op woensdag 1 januari 2020 12:22 schreef Momo het volgende:
De politie heeft twee jongens van 12 en 13 jaar opgepakt naar aanleiding van de dodelijke brand in een flat in Arnhem. Ze worden verdacht van het afsteken van vuurwerk en brandstichting met dodelijke afloop, meldt een politiewoordvoerder.
O wauw. Dat kan gewoon een scene zijn uit een sadistische horrorfilm.quote:Op woensdag 1 januari 2020 09:52 schreef Tinos85 het volgende:
[..]
Die dan waarschijnlijk weer uitkomen bij het centrale trappenhuis
Die krijgen een flinke straf van Bureau HALT.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:23 schreef ShaoliN het volgende:
12 en 13 jaar. Lijkt mij trouwens bizar dat dit alleen komt van vuurwerk afsteken. Als die jochies ook daadwerkelijk brandgesticht hebben zijn het wel bijzonder domme ezels.
Want? Een beetje knalvuurwerk door de brievenbus kan al wonderen doen. Bij mijn vrouw in de apotheek doen ze sinds een paar jaar standaard een emmer water onder de briefenbus na een soortgelijk incident dat maar net goed afliep, tien jaar geleden fikte er nog een huis af in de straat waar wij gezellig oud en nieuw zaten te vieren.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:23 schreef ShaoliN het volgende:
12 en 13 jaar. Lijkt mij trouwens bizar dat dit alleen komt van vuurwerk afsteken.
Misschien afsteken vuurwerk als 18+ bentquote:Op woensdag 1 januari 2020 12:37 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Want? Een beetje knalvuurwerk door de brievenbus kan al wonderen doen. Bij mijn vrouw in de apotheek doen ze sinds een paar jaar standaard een emmer water onder de briefenbus na een soortgelijk incident dat maar net goed afliep, tien jaar geleden fikte er nog een huis af in de straat waar wij gezellig oud en nieuw zaten te vieren.
Maar ja, 't is zo'n leuke traditie hè, puberjochies met onvolgroeide predrontale cortices en een tas vol vuurwerk
Dat alcohol en drugs verbod voor 18- werkt ook al zo goed.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:39 schreef F1gamer het volgende:
[..]
Misschien afsteken vuurwerk als 18+ bent
Precies.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:50 schreef Lunatiek het volgende:
De oorzaak van de brand is irrelevant voor de doodsoorzaak. Ook als er op een andere manier brand was uitgebroken in die hal waren deze mensen overleden. Daar moet je naar kijken om dit soort ongevallen te voorkomen.
Hoe wil je dat nou controleren op 31 dec.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:39 schreef F1gamer het volgende:
[..]
Misschien afsteken vuurwerk als 18+ bent
12 En 13 jaar... Dan mag je sowieso alleen maar cat.1 (Aldi/ Lidl meuk) vuurwerk kopen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:39 schreef F1gamer het volgende:
Misschien afsteken vuurwerk als 18+ bent
Ja nooit in een lift stappenquote:Op woensdag 1 januari 2020 12:12 schreef Fer het volgende:
Volgens mij moet je naar de buitenste trappen vluchten en dan springen ofzo
Ik heb geen idee hoe dat eruit ziet, anders dan wat ik op streetview kan zien.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:21 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Voor de laatste 1 of 2 verdiepingen.
Maar voor een touwladder zou ik dan wel een luikje in het beton verwachten, niet dat je ook nog over een balustrade moet heen klimmen voordat je op die touwladder staat om weer 1 verdieping naar beneden te gaan en dan weer 1 normale tap te nemen.
In een portiek waar alles baksteen en beton is zet je niet een flat in de fik met een babypijl.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:37 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Want? Een beetje knalvuurwerk door de brievenbus kan al wonderen doen. Bij mijn vrouw in de apotheek doen ze sinds een paar jaar standaard een emmer water onder de briefenbus na een soortgelijk incident dat maar net goed afliep, tien jaar geleden fikte er nog een huis af in de straat waar wij gezellig oud en nieuw zaten te vieren.
Maar ja, 't is zo'n leuke traditie hè, puberjochies met onvolgroeide predrontale cortices en een tas vol vuurwerk
Als het klopt over die bankstellen moet je als 12-jarige wel ongelofelijk zwakbegaafd zijn wil je niet doorhebben dat dat echt retedom en levensgevaarlijk is.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:51 schreef DW457 het volgende:
12 en 13, tering. Grote kans dat dit 'onschuldige baldadigheid was van die jochies. Denk niet dat ze deze gevolgen ooit hadden kunnen overzien. Wat een ellendige situatie dit voor echt alle betrokkenen.
Wisten ze al dat er brand was? Of paniek, dus niet helder nadenken? Er kunnen zoveel redenen zijn.misschien het eventuele brandalarm gehoord en gedacht dat die afging door het vuurwerk, vals alarm. Er zijn zoveel redenen te bedenken. Enige feit: een horror-dood. En twee mensen met waarschijnlijk een trauma voor het leven, als ze al niet dood willen na zo’n ervaring.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:46 schreef BoonDockSaint het volgende:
[..]
Ja nooit in een lift stappen
Jup treurig en wat iemand hierboven ook zei dat die twee mannetjes de gevolgen van hun vuurtje onderschat hebbenquote:Op woensdag 1 januari 2020 12:56 schreef Pheno het volgende:
[..]
Wisten ze al dat er brand was? Of paniek, dus niet helder nadenken? Er kunnen zoveel redenen zijn.misschien het eventuele brandalarm gehoord en gedacht dat die afging door het vuurwerk, vals alarm. Er zijn zoveel redenen te bedenken. Enige feit: een horror-dood. En twee mensen met waarschijnlijk een trauma voor het leven, als ze al niet dood willen na zo’n ervaring.
Lucifer en een pak folders doet het ook goed.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:24 schreef Momo het volgende:
[..]
Legaal misschien niet, maar illigaal vuurwerk ?
Dat sowieso.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:59 schreef BoonDockSaint het volgende:
[..]
Jup treurig en wat iemand hierboven ook zei dat die twee mannetjes de gevolgen van hun vuurtje onderschat hebben
Bij brand nooit de lift gebruiken. Waarom weten mensen dit niet??quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:01 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat sowieso.
Maar niemand verwacht toch dat zo'n flat geen nooduitgangen heeft of dat die lift het gewoon doet terwijl er brand is. Dàt is hier het probleem.
Ja eindelijk iemand die het snapt, precies dit!quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:50 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
De oorzaak van de brand is irrelevant voor de doodsoorzaak. Ook als er op een andere manier brand was uitgebroken in die hal waren deze mensen overleden. Daar moet je naar kijken om dit soort ongevallen te voorkomen.
De directeur van de woningbouw er graag bij dan, iedere brand had dit kunnen veroorzaken en dat ligt toch echt aan zijn gebouw.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:08 schreef MadJackthePirate het volgende:
Die jochies zullen wel weer zo'n fopstraf krijgenDonder dat soort criminelen liever maar een paar jaar de gevangenis in
Ik denk dat die directeur wel wat te oud is voor de jeugdgevangenisquote:Op woensdag 1 januari 2020 13:11 schreef Leandra het volgende:
[..]
De directeur van de woningbouw er graag bij dan, iedere brand had dit kunnen veroorzaken en dat ligt toch echt aan zijn gebouw.
Het is ook rete dom en stom, maar aan de andere kant moeten we ook niet vergeten dat we het hier hebben over 2 jonge pubers. Die handelen impulsief en laten zich makkelijk opfokken om stoer te doen. Weet zeker dat iedereen hier stomme dingen heeft gedaan in zijn pubertijd.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:55 schreef Drxx het volgende:
[..]
Als het klopt over die bankstellen moet je als 12-jarige wel ongelofelijk zwakbegaafd zijn wil je niet doorhebben dat dat echt retedom en levensgevaarlijk is.
Een beetje moderne lift gaat bij brand, waar hij ook is, naar begane grond en gooit de deuren open. Niet de beste optie in dit geval.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:16 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat hoeft ook niet. Daar zijn die groene noodverlichtingsborden "nooduitgang" voor. En dat je niet met de lift mag met brand staat in elke lift. En dat allemaal ook met pictogrammen voor wie niet kan lezen.
Een goed ontworpen gebouw is zo gemaakt dat je in nood bijna intuïtief de juiste route neemt, ook als je nooit eerder in het pand was.
Deze zeker ook, dit is opgenomen in de wettelijk verplichte liftkeuring.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:16 schreef Pek het volgende:
[..]
Een beetje moderne lift gaat bij brand, waar hij ook is, naar begane grond en gooit de deuren open. Niet de beste optie in dit geval.
En degene die de brand heeft veroorzaakt meteen vrij laten. Dat is pas deugen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:10 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja eindelijk iemand die het snapt, precies dit!
En dat die waardeloze woningbouw directeur meteen gaat wijzen naar vuurwerk is een totaal gebrek aan competentie en intelligentie.
Zulke figuren horen keihard gestraft te worden voor een rechtbank en hoofdelijk verantwoordelijk worden gehouden.
Het is zijn plicht om zijn gebouwen brandveilig te krijgen en houden en zeker geen politieke statements te maken op social media.
Niet helemaal waar. Daarvoor moet er namelijk een brandmeldinstallatie aanwezig zijn...en ik denk niet dat die in deze flat aanwezig was.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:19 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Deze zeker ook, dit is opgenomen in de wettelijk verplichte liftkeuring.
Ws was de lift onderweg naar de BGG en is de stroom uitgevallen halverwege.
Ik heb 17 flats in de fik gestoken en 3 vliegvelden, inmiddels weet ik dat dit niet netjes is.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:14 schreef DW457 het volgende:
[..]
Het is ook rete dom en stom, maar aan de andere kant moeten we ook niet vergeten dat we het hier hebben over 2 jonge pubers. Die handelen impulsief en laten zich makkelijk opfokken om stoer te doen. Weet zeker dat iedereen hier stomme dingen heeft gedaan in zijn pubertijd.
Doe normaal. Zoals ik al schreef was het waarschijnlijk uit de hand gelopen baldadigheid met desastreuze gevolgen. Elke puber doet super stomme dingen, dat maakt je niet gelijk een zware crimineel. Ik vind het echt veel te kort door de bocht on gelijk zo hard te hameren op de daders in dit geval...zij zijn ook getekend voor het leven.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:08 schreef MadJackthePirate het volgende:
Die jochies zullen wel weer zo'n fopstraf krijgenDonder dat soort criminelen liever maar een paar jaar de gevangenis in
quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:22 schreef Orion_in_space het volgende:
[..]
Ik heb 17 flats in de fik gestoken en 3 vliegvelden, inmiddels weet ik dat dit niet netjes is.
quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:26 schreef Orion_in_space het volgende:
[..]
was een impulsieve actie door mijn onvolwassen brein.
een goed gesprek is voldoende en misschien bureau halt.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:24 schreef DW457 het volgende:
[..]
Doe normaal. Zoals ik al schreef was het waarschijnlijk uit de hand gelopen baldadigheid met desastreuze gevolgen. Elke puber doet super stomme dingen, dat maakt je niet gelijk een zware crimineel. Ik vind het echt veel te kort door de bocht on gelijk zo hard te hameren op de daders in dit geval...zij zijn ook getekend voor het leven.
Iedereen heeft op die leeftijd dingen gedaan. 99,99% loopt goed af en vergeet je. Die ventjes zullen niet het idee gehad hebben om mensen om te brengen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:26 schreef Orion_in_space het volgende:
[..]
was een impulsieve actie door mijn onvolwassen brein.
Wat is je punt nou eigenlijk, of beter: heb je überhaupt een punt?quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:28 schreef Orion_in_space het volgende:
[..]
een goed gesprek is voldoende en misschien bureau halt.
Door de aanwezigheid van een lift zijn er melders op elke stopplaats aanwezig= harde eis.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:22 schreef DW457 het volgende:
[..]
Niet helemaal waar. Daarvoor moet er namelijk een brandmeldinstallatie aanwezig zijn...en ik denk niet dat die in deze flat aanwezig was.
Precies dit!quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:28 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Iedereen heeft op die leeftijd dingen gedaan. 99,99% loopt goed af en vergeet je. Die ventjes zullen niet het idee gehad hebben om mensen om te brengen.
Bij nieuwbouw misschien wel, maar dit is bestaande bouw en die valt niet onder het huidige bouwbesluit.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:29 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Door de aanwezigheid van een lift zijn er melders op elke stopplaats aanwezig= harde eis.
Lift keuring is niet volgens behoudend recht.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:30 schreef DW457 het volgende:
[..]
Bij nieuwbouw misschien wel, maar dit is bestaande bouw en die valt niet onder het huidige bouwbesluit.
dat kan alleen de linkschmensch (geen onderbuik).quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:31 schreef DW457 het volgende:
[..]
Knap dat je dat uit een paar posts weet te halen. Maar nee, ik denk gewoon net even wat verder door over de situatie.
Die keuringen zijn, voor zover ik weet, enkel gericht op het deugdelijke functioneren van het apparaat. Dat betekend niet dat er nieuwe functies bij gebouwd worden bij die jaarlijkse keuring.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:31 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Lift keuring is niet volgens behoudend recht.
Dit.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:28 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Iedereen heeft op die leeftijd dingen gedaan. 99,99% loopt goed af en vergeet je. Die ventjes zullen niet het idee gehad hebben om mensen om te brengen.
Kunnen ze de cel in draaien hiervoor?quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:33 schreef halfway het volgende:
[..]
En de ouders?
Kinderen van 0 tot 14 jaar
Ouders van kinderen tot 14 jaar zijn altijd volledig verantwoordelijk voor de gevolgen van handelingen van hun kinderen. Daarmee kunnen ouders dus ook volledig aansprakelijk gesteld worden voor schade veroorzaakt door hun kinderen. Let op: deze leeftijdscategorie betreft kinderen tot 14 jaar; oftewel kinderen tot en met 13 jaar
De ouders niet. (Jeugd) strafrecht werkt wel dat alleen de persoon zelf berecht wordt. Nooit de ouder/voogd.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:36 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Kunnen ze de cel in draaien hiervoor?
Nee dat gaat niet gebeuren. Ja ze zullen vast een paar dagen in een politiecel zitten.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:36 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Kunnen ze de cel in draaien hiervoor?
Ach hou toch op. Makkelijk praten weerquote:Op woensdag 1 januari 2020 13:30 schreef RedFever007 het volgende:
Overigens zou ik als weldenkend ouder mijn 12 of 13 jarige zoon niet 's nachts tijdens O&N vrij laten rondlopen.
Wantquote:Op woensdag 1 januari 2020 13:40 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Ach hou toch op. Makkelijk praten weer
Heb je een jochie van die leeftijd? Er zijn er zat om die tijd vuurwerk aan het afsteken voor de deur (ze woonden zelf in die flat)quote:
Ik denk overigens niet dat jongens van 12 a 13 jaar oud zich realiseren dat dit de gevolgen kunnen zijn van vuurwerk op een oud bankstel.quote:De jongens van 12 en 13 zijn door de politie uit de flat gehaald en met een doek over hun hoofd afgevoerd. Ze worden verdacht van betrokkenheid bij brandstichting met de dood tot gevolg.
Ja voor de deur maar in die flat vuurwerk afsteken, ja top idee! Tevens lopen de meest idiote mongolen over straat rond die tijd dus als je als ouder dan je kind onbeheerd rond laat hangen is onverantwoord mijns inziens.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:46 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Heb je een jochie van die leeftijd? Er zijn er zat om die tijd vuurwerk aan het afsteken voor de deur (ze woonden zelf in die flat)
Hun actie zal niet de bedoeling hebben gehad slachtoffers te maken. Dom is het wel.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:39 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Nee dat gaat niet gebeuren. Ja ze zullen vast een paar dagen in een politiecel zitten.
Indien ze schuldig zijn, dan is jeugddetentie een mogelijkheid. Maar als ze geen verleden hebben, dan zie ik niet snel iets gebeuren.
Een beetje moderne lift heeft backup-accu's om BGG te bereiken bij stroomuitval. Als de entree in de fik staat...tjaquote:Op woensdag 1 januari 2020 13:19 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Deze zeker ook, dit is opgenomen in de wettelijk verplichte liftkeuring.
Ws was de lift onderweg naar de BGG en is de stroom uitgevallen halverwege.
Slecht idee. Niemand beweert andersquote:Op woensdag 1 januari 2020 13:50 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Ja voor de deur maar in die flat vuurwerk afsteken, ja top idee!
Nee joh, die motoren werken op netspanning, niet op accustroom.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:53 schreef Pek het volgende:
[..]
Een beetje moderne lift heeft backup-accu's om BGG te bereiken bij stroomuitval. Als de entree in de fik staat...tja
wat loopt je nu te zeuren over vluchtwegen?quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:49 schreef Leandra het volgende:
Maar ik begrijp uit de berichtgeving dat die jochies in diezelfde flat woonden?
[..]
Ik denk overigens niet dat jongens van 12 a 13 jaar oud zich realiseren dat dit de gevolgen kunnen zijn van vuurwerk op een oud bankstel.
Niet om goed te praten, maar dat besef is er bij de meesten op die leeftijd nog helemaal niet, en als het werkelijk zo'n achterstandswijk is, dan zou het ook wel kunnen zijn dat ze geen heel intelligente achtergrond hebben, en dat ze wat dat betreft wat minder is bijgebracht dan het gemiddelde kind.
Hoe dan ook; de woningstichting is wat mij betreft de laatste die met het vingertje mag wijzen, het is bizar dat dit de gevolgen kunnen zijn van een brand in de hal, daarbij waren er issues met de vluchtwegen. Tevens de randdebiel die de hal gebruikt als opslag voor het grofvuil, want van alle momenten in het jaar dat het al zwaar asociaal is om je bankstel in de hal van de flat te dumpen is dit wel een heel dom moment.
Dat die jongens heel dom bezig zijn geweest staat buiten kijf, dat hun ouders aangesproken moeten worden op het feit dat ze met vuurwerk rondliepen zonder begeleiding ook.
quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:49 schreef ootjekatootje het volgende:
Naar een brandhaard toerennen is altijd raar. De flat was breed genoeg om een veilige plek te vinden op de etage zelf. Zo zijn die flats gebouwd, doorslaande brand naar links en rechts duurt wel even, de brandweer is dan al aanwezig.
De woningcorporatie valt dan niets te verwijten.
Hoe verzin je deze bullshit?quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:01 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
wat loopt je nu te zeuren over vluchtwegen?
Die flat is negen etages hoog, gebouwd met hoogbouw beton van minimaal 20 cm dik. Die stort niet in, en bij brand in het midden dient men naar links en rechts uit te wijken. Daar staat men uit de rook en is niet in gevaar.
Bestuurslid geweest van zo'n zelfde type flat, en daarom brandpreventie cursussen gevolgd bij de brandweer hier.quote:
Als er voldoende vluchtwegen waren dan hoefde de brandweer geen mensen met hoogwerkers uit hun flat te halen hè.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:01 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
wat loopt je nu te zeuren over vluchtwegen?
Die flat is negen etages hoog, gebouwd met hoogbouw beton van minimaal 20 cm dik. Die stort niet in, en bij brand in het midden dient men naar links en rechts uit te wijken. Daar staat men uit de rook en is niet in gevaar.
Nederlandse jeugd wordt op oud en nieuw vaker debiel, welke in combinatie vuurwerk en oude bankstellen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:08 schreef Lothiriel het volgende:
Brandstichting bij nacht waarbij mensen aanwezig zijn in een gebouw (en dit geweten is), krijg je in België 15 tot 20 jaar cel voor. Hoe zit dat in Nederland?
Wat zal de straf zijn voor deze twee zwakbegaafden? Ik zou het classificeren als moord.
Als je 12 of 13 jaar bent ben je normaal gezien ver genoeg ontwikkeld dat je geen brand gaat stichten. Behalve natuurlijk als ze geen geweten hebben - wat ontwikkeld wordt in de eerste 4 levensjaren. Lijkt mij dat de ouders van dit tuig uit hun ouderlijke macht ontzet dienen te worden als eerste stap.
Brandstichting noem ik niet gewoon debiel maar ook crimineel. Je maakt mij niet wijs dat een 12 jarige geen besef heeft van het gevaar dat vuur vormt. Zelfs een klein kind snapt dat al...quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:10 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nederlandse jeugd wordt op oud en nieuw vaker debiel, welke in combinatie vuurwerk en oude bankstellen.
Kerstbomen buiten met oud en nieuw werken ook als een rode lap.
Het is een heel ongelukkige combi geweest. Iemand die een oud bankstel dumpt bij de hoofdingang, een woningbouw die het trappenhuis in onderhoud gooit, twee stomme jochies die vuurwerk op een bank gooien en een gezin dat precies op het verkeerde moment in een lift stapt omdat precies dan de stroom uitvalt.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:49 schreef Leandra het volgende:
Maar ik begrijp uit de berichtgeving dat die jochies in diezelfde flat woonden?
[..]
Ik denk overigens niet dat jongens van 12 a 13 jaar oud zich realiseren dat dit de gevolgen kunnen zijn van vuurwerk op een oud bankstel.
Niet om goed te praten, maar dat besef is er bij de meesten op die leeftijd nog helemaal niet, en als het werkelijk zo'n achterstandswijk is, dan zou het ook wel kunnen zijn dat ze geen heel intelligente achtergrond hebben, en dat ze wat dat betreft wat minder is bijgebracht dan het gemiddelde kind.
Hoe dan ook; de woningstichting is wat mij betreft de laatste die met het vingertje mag wijzen, het is bizar dat dit de gevolgen kunnen zijn van een brand in de hal, daarbij waren er issues met de vluchtwegen. Tevens de randdebiel die de hal gebruikt als opslag voor het grofvuil, want van alle momenten in het jaar dat het al zwaar asociaal is om je bankstel in de hal van de flat te dumpen is dit wel een heel dom moment.
Dat die jongens heel dom bezig zijn geweest staat buiten kijf, dat hun ouders aangesproken moeten worden op het feit dat ze met vuurwerk rondliepen zonder begeleiding ook.
Een deel van de flat is ontruimd. Dus niet de gehele flat.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:09 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als er voldoende vluchtwegen waren dan hoefde de brandweer geen mensen met hoogwerkers uit hun flat te halen hè.
https://www.omroepgelderl(...)-flatbrand-in-Arnhem
https://www.omroepgelderl(...)-na-fatale-flatbrand
Een deel van de flat is ontruimd. Dus niet de gehele flat.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:09 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als er voldoende vluchtwegen waren dan hoefde de brandweer geen mensen met hoogwerkers uit hun flat te halen hè.
https://www.omroepgelderl(...)-flatbrand-in-Arnhem
https://www.omroepgelderl(...)-na-fatale-flatbrand
Ik vermoed dat ze geen straf krijgen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:12 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Brandstichting noem ik niet gewoon debiel maar ook crimineel. Je maakt mij niet wijs dat een 12 jarige geen besef heeft van het gevaar dat vuur vormt. Zelfs een klein kind snapt dat al...
Tijd dus om een voorbeeld te stellen, maar ik vermoed dat ze een fopstrafje gaan krijgen
Ditquote:Op woensdag 1 januari 2020 14:15 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Het is een heel ongelukkige combi geweest. Iemand die een oud bankstel dumpt bij de hoofdingang, een woningbouw die het trappenhuis in onderhoud gooit, twee stomme jochies die vuurwerk op een bank gooien en een gezin dat precies op het verkeerde moment in een lift stapt omdat precies dan de stroom uitvalt.
Als één van deze dingen niet aan de orde was geweest, waren de slachtoffers er nog.
Dan nog; als er gewoon vluchtwegen zijn hoeft daar geen hoogwerker voor te komen, en zeker niet voor de mensen die zo gezond zijn dat ze uit de hoogwerker springen als deze bijna op de grond is, zoals in het filmpje.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:15 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Een deel van de flat is ontruimd. Dus niet de gehele flat.
En waarom werden die mensen uit hun woning gehaald?
1 geen stroom
2 rookoverlast
3 medische aandoening, waardoor men niet in de woning kon blijven.
Die vanwege brandgevaar of instortingsgevaar.
Dat lijkt mij ook.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:15 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Het is een heel ongelukkige combi geweest. Iemand die een oud bankstel dumpt bij de hoofdingang, een woningbouw die het trappenhuis in onderhoud gooit, twee stomme jochies die vuurwerk op een bank gooien en een gezin dat precies op het verkeerde moment in een lift stapt omdat precies dan de stroom uitvalt.
Als één van deze dingen niet aan de orde was geweest, waren de slachtoffers er nog.
Iemand van derTIEN is geen tienerquote:Op woensdag 1 januari 2020 14:19 schreef Pizzakoppo het volgende:
Twee tieners zegt het AD. :’) Kinderen zijn het.
In een modern (zorg) gebouw staat de lift achter een noodstroomaggregaat met bekabeling geschikt tot 60min bij brand.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:53 schreef Pek het volgende:
[..]
Een beetje moderne lift heeft backup-accu's om BGG te bereiken bij stroomuitval. Als de entree in de fik staat...tja
In Nederland noemt men kinderen graag tieners als ze ouder zijn dan 9 en jonger dan 20, maar in feite ben je pas een tiener vanaf je dertiende, dus dan was het één tiener en een kind.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:19 schreef Pizzakoppo het volgende:
Twee tieners zegt het AD. :’) Kinderen zijn het.
Die wel, maar iemand van TWAALF is idd geen tiener.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:21 schreef Cheeseburgert het volgende:
[..]
Iemand van derTIEN is geen tiener
Denk je dat het verstandig is mensen in een flat te laten zitten waarbij de vluchtweg door brand niet meer gebruikt kan worden?quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:16 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Een deel van de flat is ontruimd. Dus niet de gehele flat.
En waarom werden die mensen uit hun woning gehaald?
1 geen stroom
2 rookoverlast
3 medische aandoening, waardoor men niet in de woning kon blijven.
Niet vanwege brandgevaar of instortingsgevaar.
[..]
Ik vermoed dat ze geen straf krijgen.
Edit: ging niet helemaal goed, moesten twee lossen posten zijn.
Maar die was twee jaar eerder wel een tiener?quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:22 schreef Leandra het volgende:
[..]
Die wel, maar iemand van TWAALF is idd geen tiener.
Je hebt echt geen verstand van hoogbouw he? Weet jij hoeveel mensen jaarlijks door de brandweer met een hoogwerker uit hun appartement gehaald worden?quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:19 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dan nog; als er gewoon vluchtwegen zijn hoeft daar geen hoogwerker voor te komen, en zeker niet voor de mensen die zo gezond zijn dat ze uit de hoogwerker springen als deze bijna op de grond is, zoals in het filmpje.
Die hadden ook gewoon met een brandtrap naar beneden gekund, ruim voor de hoogwerker te plaatse was.
Tenminste: als er voldoende noodvoorzieningen waren geweest, en het feit dat ze nog boven zaten tegen de tijd dat de brandweer daar een hoogwerker had, is niet heel hoopgevend mbt vluchtwegen.
Ja en? Ik moet ook jaarlijks dat hele BHV circus en brand(preventie) boxje afvinken. Elke gebouw dient vluchtwegen te hebben, period. Jezelf in een hoek van het gebouw opsluiten is het domste wat je kun doen. Bijna iedereen gaat bij een gebouwenbrand dood door rook/ zuurstofgebrek en niet door het vuur zelf. Jezelf opsluiten in een brandwerend compartiment is prima tegen het vuur maar de zuurstof verdwijnt vanzelf of je stikt de moord door de rook.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:07 schreef ootjekatootje het volgende:
Bestuurslid geweest van zo'n zelfde type flat, en daarom brandpreventie cursussen gevolgd bij de brandweer hier.
Lekker, mijn eerste linkrechtspost op Fok dit jaar.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:30 schreef halfway het volgende:
[..]
Jij moet wel net zo links wezen als Jesse klaver zijn linkse schoen.
Fijn dat je gelijk lekker op de man speelt al een paar posts, gelukkig nieuwjaar ook voor jou en de jouwen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:25 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Je hebt echt geen verstand van hoogbouw he? Weet jij hoeveel mensen jaarlijks door de brandweer met een hoogwerker uit hun appartement gehaald worden?
Heel veel, ook voor een bevalling kunnen ze zo'n ding al gebruiken.
Mensen die op een brancard vervoerd moeten worden, die dingen passen niet in elke lift.
Als-ie helemaal leeg is waarschijnlijk niet, nee.quote:Op woensdag 1 januari 2020 12:53 schreef ShaoliN het volgende:
[..]
In een portiek waar alles baksteen en beton is zet je niet een flat in de fik met een babypijl.
Las inmiddels dat er een bankstel in de hens gestoken is met behulp van vuurwerk in betreffende flat.
Ja, zeker als de brandweer brandmeester geeft en er geen gevaar is voor de overige woningen. Rookschade zalquote:Op woensdag 1 januari 2020 14:23 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Denk je dat het verstandig is mensen in een flat te laten zitten waarbij de vluchtweg door brand niet meer gebruikt kan worden?
Het probleem in 1 zin. De vluchtweg kon niet gebruikt worden vanwege de brand. Ergo, onvoldoende vluchtwegen. Meer kunnen we er niet van maken.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:23 schreef Lospedrosa het volgende:
Denk je dat het verstandig is mensen in een flat te laten zitten waarbij de vluchtweg door brand niet meer gebruikt kan worden?
Ah ok, dat zal het zijn. Wij hebben NSA's die binnen een minuut opstarten.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:01 schreef Fer het volgende:
[..]
Nee joh, die motoren werken op netspanning, niet op accustroom.
Nee joh, ben je gek; op X-hoog een stuk balustrade weghalen zodat mensen in de hoogwerker kunnen stappen doen ze voor de leuk.... dat is veel makkelijker dat mensen via brandtrappen naar beneden te laten lopen. Mensen die dat gewoon kunnen, die lekker vanaf de galerij staan te filmen, daarna hun ritje in de hoogwerker naar beneden filmen en uit de hoogwerker springen voor hij op de grond is....quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:32 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het probleem in 1 zin. De vluchtweg kon niet gebruikt worden vanwege de brand. Ergo, onvoldoende vluchtwegen. Meer kunnen we er niet van maken.
Dat is toch ook zo? Iedereen van 10 jaar en ouder en nog geen 20 is een tienerquote:Op woensdag 1 januari 2020 14:25 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Maar die was twee jaar eerder wel een tiener?
Ik dacht dat alles van 10 tot 19 een tiener was, tot jouw post![]()
Idd, gewoon de hoogwerker inzetten voor de goed ter been zijnde evacuees, de bejaarden en gehandicapten mogen het lekker uitzoeken.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:36 schreef Leandra het volgende:
Nee joh, ben je gek; op X-hoog een stuk balustrade weghalen zodat mensen in de hoogwerker kunnen stappen doen ze voor de leuk.... dat is veel makkelijker dat mensen via brandtrappen naar beneden te laten lopen. Mensen die dat gewoon kunnen, die lekker vanaf de galerij staan te filmen, daarna hun ritje in de hoogwerker naar beneden filmen en uit de hoogwerker springen voor hij op de grond is....
Dat alles is veel eenvoudiger en logischer.
Jij ook de beste wensen!quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:36 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee joh, ben je gek; op X-hoog een stuk balustrade weghalen zodat mensen in de hoogwerker kunnen stappen doen ze voor de leuk.... dat is veel makkelijker dat mensen via brandtrappen naar beneden te laten lopen. Mensen die dat gewoon kunnen, die lekker vanaf de galerij staan te filmen, daarna hun ritje in de hoogwerker naar beneden filmen en uit de hoogwerker springen voor hij op de grond is....
Dat alles is veel eenvoudiger en logischer.
12 jarigen die alleen op straat lopen met vuurwerk wat ze niet eens mogen hebben. Daar gaat toch echt iets mis.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:34 schreef DW457 het volgende:
[..]
Dat dit gevolgen heeft voor het hele gezin is een feit. Hoe die eruit gaan zien, daar heb ik geen idee van.
De entree was afgesloten voor onderzoek, mensen die ergens anders willen slapen moeten ook naar beneden kunnen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:41 schreef AchJa het volgende:
[..]
Idd, gewoon de hoogwerker inzetten voor de goed ter been zijnde evacuees, de bejaarden en gehandicapten mogen het lekker uitzoeken.
De flat en de mensen in de flat zijn veilig dankzij de inzet van de hoogwerker, die dus ook nodig was om gezonde mensen, die prima ter been zijn te kunnen veiligstellen. Dat is wat er mis is, want die mensen hadden dus zonder die hoogwerker geen vluchtroute.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:42 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Jij ook de beste wensen!![]()
Maar wat is nu je probleem? Die flat is veilig en de betrokken partijen hebben goed gehandeld.
Intens triest voor het gezin en de betrokkenen, begrijp me niet verkeerd.
Nee, de hoofdingang was afgesloten voor onderzoek en de rookontwikkeling.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:46 schreef Leandra het volgende:
[..]
De flat en de mensen in de flat zijn veilig dankzij de inzet van de hoogwerker, die dus ook nodig was om gezonde mensen, die prima ter been zijn te kunnen veiligstellen. Dat is wat er mis is, want die mensen hadden dus zonder die hoogwerker geen vluchtroute.
Hoe braaf was jij als DrogeKitten?quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:43 schreef Nattekat het volgende:
[..]
12 jarigen die alleen op straat lopen met vuurwerk wat ze niet eens mogen hebben. Daar gaat toch echt iets mis.
Als er rook in je huis staat dan ga je dus naar de galerij en blijf je daar staan wachten tot je gered wordt, ipv naar het eind van de galerij lopen en daar de brandtrap naar beneden te nemen zodat je veilig en wel naar de grond kunt?quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:52 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nee, de hoofdingang was afgesloten voor onderzoek en de rookontwikkeling.
Dat duurt een paar uur, en de stroom was uitgevallen.
Sommige mensen kunnen niet zonder stroom of vinden het vervelend, anderen moesten hun huis uit vanwege de rook. Voor die mensen had de brandweer deze oplossing.
Niet omdat ze in levensgevaar waren. Geen paniek dus.
Dit soort branden komen vaak voor, goede voorlichting aan bewoners zal meer levens redden.
Die panden zijn niet gemaakt van houtskeletbouw...
In galerijflat kun je inderdaad vaak naar een andere galerij bij nood, maar is de verbinding tussen de eerste galerij en begane grond vaak nog gewoon via het trappenhuis.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:13 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Aan de zijkant is nog een vage groene trap/hellingbaan naar de begane grond. Maar het is mij onduidelijk hoe je daar moet komen.
Als er echt een fout is kun je je afvragen waarom dat nooit is gezien bij inspecties.
Ja, zeker als je met honderden mensen in zo'n complex woont en niet in levensgevaar bent.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:56 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als er rook in je huis staat dan ga je dus naar de galerij en blijf je daar staan wachten tot je gered wordt, ipv naar het eind van de galerij lopen en daar de brandtrap naar beneden te nemen zodat je veilig en wel naar de grond kunt?
Okay, het zou niet mijn keuze zijn, zeker niet als ik toch niet in mijn huis kon blijven, maar kennelijk is dat de meest logische manier van doen; wachten tot je gered wordt.
Kloptquote:Op woensdag 1 januari 2020 14:56 schreef skrn het volgende:
[..]
In galerijflat kun je inderdaad vaak naar een andere galerij bij nood, maar is de verbinding tussen de eerste galerij en begane grond vaak nog gewoon via het trappenhuis.
(Dit alles ook vanwege sociale veiligheid).
Naar het einde van de galerij, bij de buren naar binnen (in de hoop dat ze thuis zijn ofzo), niet in levensgevaar (hoe denk je dat te kunnen bepalen? Die twee in de lift dachten ook dat ze niet in gevaar waren), wachten op instructies van de brandweer (oh ja, die zijn altijd bij het aansteken van het vuur aanwezig)...quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:58 schreef ootjekatootje het volgende:
Ja, zeker als je met honderden mensen in zo'n complex woont en niet in levensgevaar bent.
En dan ga je niet buitenstaan maar bij buren aan het einde van de galerij naar binnen. En wacht je de instructies van de brandweer af.
quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:58 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ja, zeker als je met honderden mensen in zo'n complex woont en niet in levensgevaar bent.
En dan ga je niet buitenstaan maar bij buren aan het einde van de galerij naar binnen. En wacht je de instructies van de brandweer af.
Veiligheidsdienst Rotterdam Rijnmondquote:Op woensdag 1 januari 2020 15:03 schreef AchJa het volgende:
[..]
Naar het einde van de galerij, bij de buren naar binnen, niet in levensgevaar, wachten op instructies van de brandweer...
Wat voor cursus heb jij gehad?
Als je een bankstel aansteekt onder een afdak dan grenst dat toch behoorlijk aan voorwaardelijke opzet hoor.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:51 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Hun actie zal niet de bedoeling hebben gehad slachtoffers te maken. Dom is het wel.
Ervaring genoeg om de groene pijlen en borden te volgen en die wijzen niet naar de woning van de buurman...quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:06 schreef ootjekatootje het volgende:
Veiligheidsdienst Rotterdam Rijnmond
Hoeveel ervaring heb jij met hoogbouw flats, hun constructie en branden daarvan?
Ik heb niet de indruk dat het een moderne lift is, als ik de berichten lees. Vooral ook omdat de flat blijkbaar opgeknapt moest worden.quote:Op woensdag 1 januari 2020 13:53 schreef Pek het volgende:
[..]
Een beetje moderne lift heeft backup-accu's om BGG te bereiken bij stroomuitval. Als de entree in de fik staat...tja
De vraag is vooral of een 12- en 13-jarige zich kunnen realiseren wat de gevolgen kunnen zijn.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:07 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Als je een bankstel aansteekt onder een afdak dan grenst dat toch behoorlijk aan voorwaardelijke opzet hoor.
Het punt is, dat bijna alle galerij-flats zo zijn uitgevoerd, dus van galerij naar galerij kan je buitenom, maar bijna nooit van verdieping 1 naar de beganegrond. Maar die laatste drie meter zou je nog kunnen springen, natuurlijk, mocht het wel zo'n drama zijn.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:03 schreef AchJa het volgende:
[..]
Naar het einde van de galerij, bij de buren naar binnen (in de hoop dat ze thuis zijn ofzo), niet in levensgevaar (hoe denk je dat te kunnen bepalen? Die twee in de lift dachten ook dat ze niet in gevaar waren), wachten op instructies van de brandweer (oh ja, die zijn altijd bij het aansteken van het vuur aanwezig)...
Wat voor cursus heb jij gehad?
Als je dat filmpje bekijkt dan zie je dat ze niet van 1 hoog met de hoogwerker opgehaald worden, maar van hoger dan 1 hoog.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:10 schreef skrn het volgende:
[..]
Het punt is, dat bijna alle galerij-flats zo zijn uitgevoerd, dus van galerij naar galerij kan je buitenom, maar bijna nooit van verdieping 1 naar de beganegrond. Maar die laatste drie meter zou je nog kunnen springen, natuurlijk, mocht het wel zo'n drama zijn.
Dat is gewoon standaard, en veilig genoeg geacht omdat het wel even duurt voordat een brand overslaat in een galerijflat. Ik heb wel eens gezien dat een woning compleet afbrandt, maar de appartementen eromheen en de rest van de flat gewoon nog goed zijn.
Misschien tijd om te herzien, natuurlijk. Maar dat zal wel een inspanning vergen.
Eens.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:10 schreef Leandra het volgende:
[..]
De vraag is vooral of een 12- en 13-jarige zich kunnen realiseren wat de gevolgen kunnen zijn.
Dus jij volgt de pijlen naar de brandhaard toe....quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:08 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ervaring genoeg om de groene pijlen en borden te volgen en die wijzen niet naar de woning van de buurman...
Dan deugt de bewegwijzering dus niet. Toe te rekenen aan? Juist, de woningbouw.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:12 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Dus jij volgt de pijlen naar de brandhaard toe....
Rook komt uit een trappenhuis, de pijl wijst naar beneden en jij gaat naar beneden.
Bij de buren aan het einde van de galerij naar binnenquote:Op woensdag 1 januari 2020 14:58 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ja, zeker als je met honderden mensen in zo'n complex woont en niet in levensgevaar bent.
En dan ga je niet buitenstaan maar bij buren aan het einde van de galerij naar binnen. En wacht je de instructies van de brandweer af.
Kortom, je zit als een rat in de val. En dan ben je dus de lul als je aan het eind van de galerij woont en de brand bij de buren je enige uitweg verspert. Ja, de kunt de vluchttrap naar boven nemen (zie streetview), maar dat is niet wat mensen intuïtief doen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:58 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ja, zeker als je met honderden mensen in zo'n complex woont en niet in levensgevaar bent.
En dan ga je niet buitenstaan maar bij buren aan het einde van de galerij naar binnen. En wacht je de instructies van de brandweer af.
Dan pak je de andere vluchtroute die er gewoon hoort te zijn en oh, die was er in deze flat niet.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:12 schreef ootjekatootje het volgende:
Dus jij volgt de pijlen naar de brandhaard toe....
Rook komt uit een trappenhuis, de pijl wijst naar beneden en jij gaat naar beneden.
In het soort (woon)flats als die in de OP zijn zulke groene bordjes juist niet aangebracht.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:08 schreef AchJa het volgende:
Ervaring genoeg om de groene pijlen en borden te volgen en die wijzen niet naar de woning van de buurman...
Hoort die er wettelijk ook te zijn?quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:15 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dan pak je de andere vluchtroute die er gewoon hoort te zijn en oh, die was er in deze flat niet.
Beton kan het lang uithouden maar uiteindelijk stort het in elkaar. Zie Bouwkunde faculteit.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:15 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Een deel van de flat is ontruimd. Dus niet de gehele flat.
En waarom werden die mensen uit hun woning gehaald?
1 geen stroom
2 rookoverlast
3 medische aandoening, waardoor men niet in de woning kon blijven.
Die vanwege brandgevaar of instortingsgevaar.
Volgens mij wel, maar bij gebouwen van voor de wet wordt e.e.a. getolereerd omdat aanpassingen te lastig zijn.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:17 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Hoort die er wettelijk ook te zijn?
De stichting is bezig de flat duurzaam te krijgen door de isolatieschil aan te pakken.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:14 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Kortom, je zit als een rat in de val. En dan ben je dus de lul als je aan het eind van de galerij woont en de brand bij de buren je enige uitweg verspert. Ja, de kunt de vluchttrap naar boven nemen (zie streetview), maar dat is niet wat mensen intuïtief doen.
Echt idioot dat daar al die jaren geen fatsoenlijke brandveiligheidseisen zijn toegepast. We zitten 2020, als dat jaren '60 flats zijn, zijn ze meer dan 50 jaar oud.
Woningbrand blussen duurt gemiddeld 45 minuten...quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:18 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Beton kan het lang uithouden maar uiteindelijk stort het in elkaar. Zie Bouwkunde faculteit.
Eens.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:19 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
De stichting is bezig de flat duurzaam te krijgen door de isolatieschil aan te pakken.
En zijn al over op stadsverwarming.
Die man heeft geen idee van zijn eigen verantwoordelijkheid qua vastgoedstrategie.
Dat zie je bij elke woningbouw stichting, helemaal waus van verduurzamen, daar gaat alle geld naar toe.
Even een aanname, maar ik ben er vrij zeker van dat deze flatten worden voorzien van nieuwe buitenschil met hoge isolatiewaarde voor ettelijke tonnen en dat er niks gepland stond op het gebied van extra vluchtwegen, bmi, liftmodernisering. Want dat is helemaal niet fancy voor “duurzaamheidsmanagers”.
VvE’s wel maar een grote woonstichting zal veilig wonen op de eerste plek moeten hebben staan in het investeringsbeleid.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:21 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Eens.
Maar die duurzaamheid wordt VvE's ook door de strot gedrukt.
Ah, je hebt gelijk inderdaad. Tegenwoordig mag bij een doodlopend eind de vluchtroute niet voorlangs andere huizen lopen in een galerijflat.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:19 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Volgens mij wel, maar bij gebouwen van voor de wet wordt e.e.a. getolereerd omdat aanpassingen te lastig zijn.
Er is vast ook een algemene zorgplicht. Als je weet dat een situatie echt gevaarlijk is ondanks dat het aan de wet voldoet pleit je dat niet zomaar vrij natuurlijk.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:24 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ah, je hebt gelijk inderdaad. Tegenwoordig mag bij een doodlopend eind de vluchtroute niet voorlangs andere huizen lopen in een galerijflat.
Maar zoals je al zegt geldt dat niet voor bestaande bouw. Dus kan prima zijn dat deze flat volledig aan de eisen van de wet voldoet en de eigenaar dus wettelijk gezien niks te verwijten valt.
Met twee doden en twee zwaargewonden is het dus niet veilig.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:42 schreef ootjekatootje het volgende:
Maar wat is nu je probleem? Die flat is veilig en de betrokken partijen hebben goed gehandeld.
Voor zover ik weet wel. Of je moet een extra beschermende route hebben, die loopt dan weer buitenom en zijn er ook weer bepaalde eisen aan verbonden.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:17 schreef Drekkoning het volgende:
Hoort die er wettelijk ook te zijn?
En soms wat langer, bijvoorbeeld als er een El Al vliegtuig op valt.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:20 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Woningbrand blussen duurt gemiddeld 45 minuten...
Deze flat had eerder al een groot onderhoud gehad, als het goed is elke 25 jaar.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:19 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
De stichting is bezig de flat duurzaam te krijgen door de isolatieschil aan te pakken.
En zijn al over op stadsverwarming.
Die man heeft geen idee van zijn eigen verantwoordelijkheid qua vastgoedstrategie.
Dat zie je bij elke woningbouw stichting, helemaal waus van verduurzamen, daar gaat alle geld naar toe.
Even een aanname, maar ik ben er vrij zeker van dat deze flatten worden voorzien van nieuwe buitenschil met hoge isolatiewaarde voor ettelijke tonnen en dat er niks gepland stond op het gebied van extra vluchtwegen, bmi, liftmodernisering. Want dat is helemaal niet fancy voor “duurzaamheidsmanagers”.
Ja, maar dat geldt dus niet altijd voor bestaande bouw. Kan dus best dat dit gebouw aan alle geldende brandveiligheidseisen voldoet.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:32 schreef AchJa het volgende:
[..]
Voor zover ik weet wel. Of je moet een extra beschermende route hebben, die loopt dan weer buitenom en zijn er ook weer bepaalde eisen aan verbonden.
Maar goed, in het geval van deze flat klopte er dus geen ruk van, dat kunnen we wel concluderen lijkt me. Als een in de fik gestoken bankstel op de begane grond voor doden in de flat kan zorgen is er op veiligheidsgebied iets structureel mis.
Dan hadden ze gewoon naar de eerste etage kunnen gaan en daar in de hoogwerker stappen, of op een Gamma-ladder.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:43 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
De entree was afgesloten voor onderzoek, mensen die ergens anders willen slapen moeten ook naar beneden kunnen.
Dat moet allemaal nog maar blijken. Als de woningcorporatie meteen volgas in de verdediging gaat heb ik er niet zoveel vertrouwen in.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:25 schreef Gunner het volgende:
Wat ik vreemd vind.... die kerel van die woningcorporatie.... druk zijn straatje schoonvegend door te verwijzen naar het bouwbesluit van ik weet niet hoeveel jaar geleden.... maar blijkbaar vond die corporatie het prima en het lekker zo onveilig gehouden?:?
Maar goed gezien de reacties hierboven is het wettelijk dus allemaal binnnen de kaders van de wet.
Dan moet je wel een goed verhaal hebben en extra maatregelen nemen als woningbouwvereniging. Ik ken gebouwen die relatief nieuw zijn (een jaar of 5 oud) maar de beplating aan de buitenkant is van hetzelfde materiaal als die flat in London, daar moesten dus vlamdetectoren opgesteld worden aan de buitenkant en mag er binnen zoveel meter van de gebouwen niet gerookt worden.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:35 schreef Drekkoning het volgende:
Ja, maar dat geldt dus niet altijd voor bestaande bouw. Kan dus best dat dit gebouw aan alle geldende brandveiligheidseisen voldoet.
En als je niet thuis bent hebben ze pech.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:14 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Bij de buren aan het einde van de galerij naar binnen![]()
![]()
Je zult er maar wonen. Is er iets gebeurd, heb je de halve flat bij jou binnen in de woonkamer
Bizar is dat eigenlijk. In 2015 woonde ik vlakbij een seniorenflat uit 1967, waarbij naast de entree een cafetaria zat. Je raadt het al: uitslaande brand bij de cafetaria, brand in het naastgelegen trappenhuis en die senioren konden geen kant op. In eerste instantie is iedereen levend gered, later zijn er 4 senioren alsnog bezweken aan de gevolgen van de brand.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:24 schreef Drekkoning het volgende:
Maar zoals je al zegt geldt dat niet voor bestaande bouw. Dus kan prima zijn dat deze flat volledig aan de eisen van de wet voldoet en de eigenaar dus wettelijk gezien niks te verwijten valt.
Ik denk dat een galerij-flat veiliger is dan de vele portiekflatjes, omdat je daar echt maar 1 uitgang hebt. In deze flat kun je altijd van je eigen verdieping af, en dat scheelt vaak al veel. Maar wel raar dat je niet door kan lopen, inderdaad, dus meteen tig verdiepingen af.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:37 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat moet allemaal nog maar blijken. Als de woningcorporatie meteen volgas in de verdediging gaat heb ik er niet zoveel vertrouwen in.
Deze hele zaak klinkt als iets voor de OvV trouwens, ben benieuwd hoe de vork daadwerkelijk in de steel zitquote:Op woensdag 1 januari 2020 15:40 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dan moet je wel een goed verhaal hebben en extra maatregelen nemen als woningbouwvereniging. Ik ken gebouwen die relatief nieuw zijn (een jaar of 5 oud) maar de beplating aan de buitenkant is van hetzelfde materiaal als die flat in London, daar moesten dus vlamdetectoren opgesteld worden aan de buitenkant en mag er binnen zoveel meter van de gebouwen niet gerookt worden.
Ik ook, mocht het allemaal volgens de wet/ bouwbesluit kloppen dan zal er wel een aanpassing gaan komen. Iets met een kalf en een put.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:44 schreef Drekkoning het volgende:
Deze hele zaak klinkt als iets voor de OvV trouwens, ben benieuwd hoe de vork daadwerkelijk in de steel zit
Brand is ontstaan door vuurwerk volgens politie. Dat kan dus een vuurpijl of rotje geweest zijn die bankstel geraakt heeft.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:07 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Als je een bankstel aansteekt onder een afdak dan grenst dat toch behoorlijk aan voorwaardelijke opzet hoor.
Altijd handig, als je niet wil dat er een tweede kalf in de put verdwijnt.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:47 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik ook, mocht het allemaal volgens de wet/ bouwbesluit kloppen dan zal er wel een aanpassing gaan komen. Iets met een kalf en een put.
quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:53 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Brand is ontstaan door vuurwerk volgens politie. Dat kan dus een vuurpijl of rotje geweest zijn die bankstel geraakt heeft.
Waar haal jij de informatie vandaan dat ze de bank hebben aangestoken?
https://nos.nl/artikel/23(...)uurwerk-oorzaak.htmlquote:Bankstel
Een bewoner vertelde eerder in de ochtend tegen Omroep Gelderland dat hij boven in de flat vastzat en dat mensen erg bang waren. "Er is geen brandtrap waarover wij weg konden." Hij sprak het vermoeden uit dat een oud bankstel dat in het trappenhuis stond om weggegooid te worden in brand is gestoken.
Ja. Dat zeker.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:00 schreef skrn het volgende:
Je bent ook een mongool om zomaar een bank daar neer te flikkeren, laat staan met oud en nieuw.
Daar staat niet dat ze bewust dat bankstel in brand hebben gestoken zoals jij beweert. De politie heeft beelden gezien, die buurman heeft vermoedensquote:Op woensdag 1 januari 2020 15:59 schreef trein2000 het volgende:
[..]
[..]
https://nos.nl/artikel/23(...)uurwerk-oorzaak.html
Wat snap je er niet van?quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:03 schreef AchJa het volgende:
RTL Nieuws
Interview met de directeur van de woningcorporatie:
"Er zijn wel nooduitgangen maar dan kun je alleen maar etages naar beneden, je kunt de flat niet uit"
Uh???
Vast in de hoop dat het nog even snel opgehaald wordt omdat die anders in de fik vliegtquote:Op woensdag 1 januari 2020 16:00 schreef skrn het volgende:
Je bent ook een mongool om zomaar een bank daar neer te flikkeren, laat staan met oud en nieuw.
Ook goedemorgen...quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:03 schreef AchJa het volgende:
RTL Nieuws
Interview met de directeur van de woningcorporatie:
"Er zijn wel nooduitgangen maar dan kun je alleen maar etages naar beneden, je kunt de flat niet uit"
Uh???
"De directeur van woningcorporatie Vivare reageert geschokt op de fatale flatbrand. Hij wil een verbod op vuurwerk, omdat dat mogelijk de oorzaak van de brand is."quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:03 schreef AchJa het volgende:
RTL Nieuws
Interview met de directeur van de woningcorporatie:
"Er zijn wel nooduitgangen maar dan kun je alleen maar etages naar beneden, je kunt de flat niet uit"
Uh???
quote:
Je kunt gvd de flat niet UIT... Dat is wat er niet klopt.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:10 schreef ootjekatootje het volgende:
Ook goedemorgen...
Als er een brand is op de zesde etage, hoeven bewoners niet weg van de eerste etage. Zeker niet aan de andere kant van de galerij. Daar is geen gevaar.
Anders gezegd: als een hoekhuis in de fik staat dan hoeft nummer twaalf op het rijtje toch ook niet geëvacueerd te worden?
quote:Medebewoner flat Arnhem werd met hoogwerker geëvacueerd: ,,De gangen stonden vol met rook"
De recherche denkt nog dagen nodig te hebben om de precieze oorzaak vast te kunnen stellen. Medebewoners van de getroffen flat liepen op de vroege nieuwjaarsmorgen radeloos rond. Sommigen waren met een hoogwerker geëvacueerd. Zoals een man die op zijn blote voeten vanaf het balkon door de brandweer werd gered.
Hij is nog steeds in shock over wat er gebeurd is en wil alleen zonder zijn naam iets kwijt. ,,Het brandalarm ging af. Even daarvoor had ik vuurwerk gehoord, dus ik dacht dat het daardoor kwam en wel meeviel. Maar toen ik naar buiten ging stond de hal vol met rook", aldus deze getuige.
De man raakte naar eigen zeggen volledig gedesoriënteerd door de duisternis en de rook. Uiteindelijk werd hij met een hoogwerker uit appartementencomplex Geldersepoort gehaald.
Ook met vuurwerk kun je iets aansteken. Het een sluit het ander niet uit. En als jij vuurwerk afsteekt op/rondom een bankstel dansen je ook behoorlijk simpel.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:03 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Daar staat niet dat ze bewust dat bankstel in brand hebben gestoken zoals jij beweert. De politie heeft beelden gezien, die buurman heeft vermoedens
Precies.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:11 schreef Drxx het volgende:
"De directeur van woningcorporatie Vivare reageert geschokt op de fatale flatbrand. Hij wil een verbod op vuurwerk, omdat dat mogelijk de oorzaak van de brand is."
Ben hartstikke pro-verbod, maar besef me wel dat als er om een andere reden vuur was ontstaan dat er net zo goed doden waren gevallen. Eerst je eigen shit(gebouw) fiksen voordat je met de vinger gaat wijzen
Het is een flat met beperkte vluchtwegen, heel anders dan een rijtjeshuis. Zeker in de eerste fase weet je niet wat er brand en waarom het brand. Dus je wil die hele flat leeg. Simpel.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:10 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ook goedemorgen...
Als er een brand is op de zesde etage, hoeven bewoners niet weg van de eerste etage. Zeker niet aan de andere kant van de galerij. Daar is geen gevaar.
Anders gezegd: als een hoekhuis in de fik staat dan hoeft nummer twaalf op het rijtje toch ook niet geëvacueerd te worden?
Niet de hele flat staat vol rook. "Alleen" de entree en mogelijk het trappenhuis.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:12 schreef AchJa het volgende:
Je kunt gvd de flat niet UIT... Dat is wat er niet klopt.
De hele fucking flat staat vol met rook maar lekker binnen blijven jongens!
Nee niet de hele flat maar hele stukken wel zoals je kunt lezen in het nieuwsbericht. Daar wonen de disposables ofzo?quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:24 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
Niet de hele flat staat vol rook. "Alleen" de entree en mogelijk het trappenhuis.
Mensen op het einde van de galerijen (bij die vluchttrappen) hebben van de rook geen directe last gehad.
Je kan idd PER ONGELUK met vuurwerk iets aansteken, of letsel veroorzaken bij jezelf of anderen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:18 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ook met vuurwerk kun je iets aansteken. Het een sluit het ander niet uit. En als jij vuurwerk afsteekt op/rondom een bankstel dansen je ook behoorlijk simpel.
Nee de brand is ontstaan omdat er bankstellen staan in een brandbeschermde vluchtzone.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:53 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Brand is ontstaan door vuurwerk volgens politie. Dat kan dus een vuurpijl of rotje geweest zijn die bankstel geraakt heeft.
Waar haal jij de informatie vandaan dat ze de bank hebben aangestoken?
Dat kan ook best wel opzettelijk hoor. Als jij vuurwerk gaat aansteken op een bankstel dan weet je dat de kans aanmerkelijk is dat ie in de fik gaat.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:27 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Je kan idd PER ONGELUK met vuurwerk iets aansteken, of letsel veroorzaken bij jezelf of anderen.
Dat is toch echt van hele andere orde dan met lucifer of aansteker iets in de fik steken.
Heb je daar bewijs voor? Het gaat om jochies van 12/13.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:38 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat kan ook best wel opzettelijk hoor. Als jij vuurwerk gaat aansteken op een bankstel dan weet je dat de kans aanmerkelijk is dat ie in de fik gaat.
Dat el al vliegtuig in de Bijlmer, heb je gezien hoe de rest van de flat er nog bijstaat? Ook die bak kerosine en dat vliegtuig kregen dat gebouw niet geheel plat. Alleen op de plaats van de impact en ook bij deze grote brand sloeg de brand niet over naar andere woningen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:32 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
En soms wat langer, bijvoorbeeld als er een El Al vliegtuig op valt.
Maar ja, liever vuurwerk afschaffen, dan veilige woningen maken.
Gezond verstand.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:40 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Heb je daar bewijs voor? Het gaat om jochies van 12/13.
Heb je het nou tegen mij?quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:37 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Maar dat snappen jullie eenvoudigen toch niet en joh hang die jochies maar op want lekker eenvoudig bitchenZ
Nee tegen iedereen die roept dat je die jochies hard moet aanpakken wegens doodstraf.quote:
Gaslek of explosie in bergruimtes vind ik enger, persoonlijk.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:43 schreef skrn het volgende:
[..]
Ik denk dat een galerij-flat veiliger is dan de vele portiekflatjes, omdat je daar echt maar 1 uitgang hebt. In deze flat kun je altijd van je eigen verdieping af, en dat scheelt vaak al veel. Maar wel raar dat je niet door kan lopen, inderdaad, dus meteen tig verdiepingen af.
Blijft erbij dat een brand onderin en in het centrale deel gewoon heel gevaarlijk is. Je zou in ieder geval in het trappenhuis een sprinklersysteem kunnen maken, natuurlijk.
Wat je dan wel leest:quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:48 schreef ootjekatootje het volgende:
Gaslek of explosie in bergruimtes vind ik enger, persoonlijk.
Deze flats zijn veilig, die torenflats van 20 hoog met twee liften en daarnaast het trappenhuis zijn naar mijn idee pas echt link.
De brandweer gaat hier dan ook met een klein containerbrandje op volle bemanning aan de gang.
https://www.ifv.nl/kennis(...)laats-Rotterdam.aspx
Wat je dan altijd mist in dit soort artikelen:
Overleden man (hamsteraar)had huis vol liggen met kranten, waardoor er extreme rookontwikkeling was.
Bewoners in de flat zijn veelal 70-80 jaar.
Bewoners deden de deur niet open voor de brandweer, vooral op de bovenste etages omdat zij al sliepen en niets meekregen van de brand.
De brandweer voor deze flat gemiddeld vier keer per jaar uitrukt, vanwege veelal containerbranden, mensen dus "gewend" zijn aan de brandweer voor de deur.
Dus het was gewoon mogelijk om alles via de trappen te evacueren, al dan niet met een omweg ivm dicht zittende deuren. Dit itt de flat in Arnhem.quote:- De Brandweer Rotterdam-Rijnmond heeft alle woningen ontruimd en moest daarbij de bewoners via de trap vervoeren.
- Sommige deuren van de brandtrappen gingen niet open.
quote:- Er zijn drie peletons brandweer ingezet.
Als ik een molotovcocktail naar een moskee gooi zonder doden / gewonden is het een terroristische aanslag. Maar een bank in de galerij in de fik zetten met twee doden tot gevolg moeten we ineens luchtig over doen ofzo?quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:46 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nee tegen iedereen die roept dat je die jochies hard moet aanpakken wegens doodstraf.
Het is een beetje vergelijkbaar met een grote bom in volle moskee monteren met daaraan een ontsteker verbonden met een grote rode knop waarop staat “niet drukken” en deze knop hangt dan in een achterstandswijk.
Ja dat joch van 12 wat drukt heeft de moord van 10tallen mensen op zijn geweten! Hang hem op! Boehoehoe.
Ik zeg alleen wat mijn ervaring is in het wonen in dit soort flats. Bij zelfs een felle woningbrand wordt zelden de hele flat ontruimt, alleen maar de naastgelegen appartementen. In dat opzicht is zo'n flat redelijk veilig, want de woningscheidende muren zijn zeer massief en je staat meteen buiten op de galerij in plaats dat je door een gangenstelsel moet. Vooral dat maakt een galerijflat best veilig vergeleken met torenflats, of hotels, of waat voor soort hoogbouw ook. De meeste branden ontstaan gewoon bij de mensen thuis.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:12 schreef AchJa het volgende:
Anders gezegd: als een hoekhuis in de fik staat dan hoeft nummer twaalf op het rijtje toch ook niet geëvacueerd te worden?
Ja, die rook was enorm toen. Die trappenhuizen waren trouwens via een deur naar buiten te bereiken en dus in een afgesloten ruimte. Die binnenhallen stonden vol rook. Bewoners deden die trappenhuis deuren soms op slot.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:54 schreef AchJa het volgende:
[..]
Wat je dan wel leest:
[..]
Dus het was gewoon mogelijk om alles via de trappen te evacueren. Dit itt de flat in Arnhem.
Ps. dit is wel heel slecht hoor:
[..]
Ja de bank in de galerij zetten. Was persoon 1 (volwassen)quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:58 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
Als ik een molotovcocktail naar een moskee gooi zonder doden / gewonden is het een terroristische aanslag. Maar een bank in de galerij in de fik zetten met twee doden tot gevolg moeten we ineens luchtig over doen ofzo?
En nou zijn er twee mensen dood en hoop ik dat ze in jilla hun anus zo opgerekt wordt dat ze de rest van hun leven op een kussen moeten zitten.quote:Op woensdag 1 januari 2020 17:05 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja de bank in de galerij zetten. Was persoon 1 (volwassen)
Een grondtolletje erin gooien en lachend weglopen waren persoon 2&3. (Kind)
Ik zal het even samenvatten voor als je het niet snapt.
Precies. Deze zaak kent alleen maar verliezers. Heel erg triestquote:Op woensdag 1 januari 2020 13:36 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Dit.
Vreselijk voor beide partijen
Ik ben het volledig met je eens.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:58 schreef skrn het volgende:
[..]
Ik zeg alleen wat mijn ervaring is in het wonen in dit soort flats. Bij zelfs een felle woningbrand wordt zelden de hele flat ontruimpt, alleen maar de naastgelegen appartementen. In dat opzicht is zo'n flat redelijk veilig, want de woningscheidende muren zijn zeer massief en je staat meteen buiten op de galerij in plaats dat je door een gangenstelsel moet. Vooral dat maakt een galerijflat best veilig vergeleken met torenflats, of hotels, of waat voor soort hoogbouw ook. De meeste branden ontstaan gewoon bij de mensen thuis.
Ja, de kwetsbaarheid van maar 1 uitgang van verdieping 1 naar de beganegrond is aangetoond, absoluut..
Dat is al een hele aanpassing, hij begon vandaag zijn straatje schoon te vegen met het wijzen naar consumentenvuurwerk.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:25 schreef Gunner het volgende:
Wat ik vreemd vind.... die kerel van die woningcorporatie.... druk zijn straatje schoonvegend door te verwijzen naar het bouwbesluit van ik weet niet hoeveel jaar geleden.... maar blijkbaar vond die corporatie het prima en het lekker zo onveilig gehouden?:?
Maar goed gezien de reacties hierboven is het wettelijk dus allemaal binnnen de kaders van de wet.
Wie persoon 1, 2 of 3?quote:Op woensdag 1 januari 2020 17:07 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
En nou zijn er twee mensen dood en hoop ik dat ze in jilla hun anus zo opgerekt wordt dat ze de rest van hun leven op een kussen moeten zitten.
Als je op streetview naar de afbeeldingen van 2008 gaat, dan zie je dat er tussen 2008 en 2016 idd al aanpassingen zijn geweest, maar die waren waarschijnlijk ook vooral voor het uiterlijk, want andere hekken bij de galerij.quote:Op woensdag 1 januari 2020 15:33 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Deze flat had eerder al een groot onderhoud gehad, als het goed is elke 25 jaar.
De brandweer is er niet vanaf de eerste minuut bij he.quote:Op woensdag 1 januari 2020 17:13 schreef ootjekatootje het volgende:
Is het noodzakelijk de instructies van de brandweer op te volgen, en niet in blinde paniek naar buiten te rennen, zeker niet in een T-shirt met -1.
Onzin natuurlijk.quote:Op woensdag 1 januari 2020 17:07 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
En nou zijn er twee mensen dood en hoop ik dat ze in jilla hun anus zo opgerekt wordt dat ze de rest van hun leven op een kussen moeten zitten.
Hier max 10 minuten na de eerste melding. Da's vaak eerder dan dat de meeste bewoners van een complex een brand opmerken. Die komen pas naar buiten omdat de brandweerwagens, politie en ambulances met gillende sirenes de wijk inrijden.quote:Op woensdag 1 januari 2020 17:16 schreef AchJa het volgende:
[..]
De brandweer is er niet vanaf de eerste minuut bij he.
Dit heb ik ook altijd gedacht.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:38 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Dat is toch ook zo? Iedereen van 10 jaar en ouder en nog geen 20 is een tiener
Sommige gebruiken het op die manier, VanDale zegt 13-19. Zegmaar alle leeftijden met -tien als suffix.quote:
Kan ook nog wel zo zijn dat de brandweer een fout heeft gemaakt door de stroom af te schakelen voor bluswerk. En niet eerst de lift heeft leeggetrokken.quote:Op woensdag 1 januari 2020 17:17 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Onzin natuurlijk.
Maar waarom de stroom nu zo snel uitviel is natuurlijk wel vreemd. Die grote meterkast in onze flat zat ergens achterin de bergingen.
Die brand lijkt in het voorportaal voor het gebouw ontstaan te zijn.
En jij was zo braaf dat je dat niet deed op je 12e?quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:43 schreef Nattekat het volgende:
[..]
12 jarigen die alleen op straat lopen met vuurwerk wat ze niet eens mogen hebben. Daar gaat toch echt iets mis.
Daar komt het ook vandaan, het Engelse (Amerikaanse) "Teenager" gaat over de groep 13-19quote:Op woensdag 1 januari 2020 17:25 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Sommige gebruiken het op die manier, VanDale zegt 13-19. Zegmaar alle leeftijden met -tien als suffix.
Hoe weer jij dat er geen noodtrappenhuis is aangeboden maar dat dit te duur was?quote:Op woensdag 1 januari 2020 17:45 schreef Deadre het volgende:
De aannemer ook ter verantwoording roepen, aangezien er bij de renovatie van de trappenhuis geen rekening is gehouden met een nooduitgang
Nee, was kortsluiting. Zie bronquote:Op woensdag 1 januari 2020 17:26 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Kan ook nog wel zo zijn dat de brandweer een fout heeft gemaakt door de stroom af te schakelen voor bluswerk. En niet eerst de lift heeft leeggetrokken.
Let op dit is speculatie.
Waarom moet er perse iemand op het schavot?quote:Op woensdag 1 januari 2020 17:52 schreef Leandra het volgende:
Het lijkt me de dat de woningcorporatie, als eigenaar en verhuurder van het gebouw, als eerste verantwoordelijk is, zelfs als een aannemer fouten zou hebben gemaakt dan kan de woningcorporatie niet zeggen van "niet mijn pakkie an, de aannemer, die heeft het gedaan".
Er waren anders ook bewoners die naar eigen zeggen regelmatig bij Woonbron hadden aangeklopt dat de deuren naar de trappenhuizen geblokkeerd waren. Daar is dan kennelijk niet tegen opgetreden vanuit de woningbouwvereniging.quote:Op woensdag 1 januari 2020 17:04 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ja, die rook was enorm toen. Die trappenhuizen waren trouwens via een deur naar buiten te bereiken en dus in een afgesloten ruimte. Die binnenhallen stonden vol rook. Bewoners deden die trappenhuis deuren soms op slot.
Ook bij deze brand was de woningbouwvereniging niet in overtreding of in gebreke gebleven. Het gedrag van de bewoners zelf, maakte het gevaarlijk.
quote:Het vuur ontstond op de zevende etage van de flat, die in totaal twintig verdiepingen telt. Flatbewoners moesten een tijdlang op hun balkons staan en door de brandweer soms treetje voor treetje naar beneden worden geholpen.
Na afloop onderhandelde de brandweer met woningbouwcorporatie Woonbron over de plaatsing van rookmelders. Woonbron wilde de aanschaf daarvan niet volledig vergoeden. Uiteindelijk legde de brandweer de helft bij.
Directeur Arjen Littooij van de Veiligheidsregio Rotterdam sprak in zijn nieuwjaarsspeech zijn ergernis uit over de hele gang van zaken. Hij noemde de opstelling van Woonbron "maatschappelijk niet te verkopen".
Van RTV Rijnmond
Euhm nee dit is een zienswijze van een liftinspecteur. Die vermoedt dat de stroom is uitgevallen. Waardoor zegt hij niet.quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:15 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nee, was kortsluiting. Zie bron
https://www.omroepgelderl(...)n-bij-brand-kan-niet
Ze wisten dus niet dat er brand uitgebroken was.
Volgens de woningcorporatie is het de schuld van het vuurwerk...quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:16 schreef ootjekatootje het volgende:
Waarom moet er perse iemand op het schavot?
Hele rare definitie van een nooduitgang inderdaad ja.quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:03 schreef AchJa het volgende:
RTL Nieuws
Interview met de directeur van de woningcorporatie:
"Er zijn wel nooduitgangen maar dan kun je alleen maar etages naar beneden, je kunt de flat niet uit"
Uh???
Ja klopt, dat hebben we vaak gecheckt in de flat. Zo'n klein kastje op het dak van de lift zelf, is inderdaad hier een apart systeem.quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:27 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Euhm nee dit is een zienswijze van een liftinspecteur. Die vermoedt dat de stroom is uitgevallen. Waardoor zegt hij niet.
Het zou goed kunnen dat een flinke kortsluiting in een afgaande groep een uitval van de hoofdzekering heeft veroorzaakt.
Wat een triest geval is dit ook.
Moet er iemand op het schavot: nee. Maar er moet hier wel lering uit getrokken worden zodat dit niet weer voorkomt.
Het scenario dat het gezin in de lift stapte niet wetende dat er beneden brand was lijkt me wel een waarschijnlijke.
Er zit in elke lift een spreek/luisterverbing (wel op accu!) met de liftcentrale meldkamer. Daar is denk ik niet juist gebruik van gemaakt.
Dan werden die deuren weer geopend waarop bepaald bewoners die deuren weer op de grendel deden...quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:19 schreef NedKelly het volgende:
[..]
Er waren anders ook bewoners die naar eigen zeggen regelmatig bij Woonbron hadden aangeklopt dat de deuren naar de trappenhuizen geblokkeerd waren. Daar is dan kennelijk niet tegen opgetreden vanuit de woningbouwvereniging.
Daarnaast voldeed Woonbron misschien wel aan de wettelijke verplichting, maar wilde ze niet volledig betalen voor het wat veiliger maken van de flat. Dat heeft de brandweer dus maar deels gedaan.
[..]
En dan kom je uit op de eerste verdieping en moet je voorlangs de huizen naar het midden... Want vanaf de eerste kon men de flat niet verlaten aangezien de enige ontsnappingsroute de centrale ingang was.quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:44 schreef Drekkoning het volgende:
Na wat onderzoek van mijn kant lijkt het gebouw toch ook aan huidige eisen te voldoen.
Slechts 1 vluchtroute is opzich geen probleem als dat aan bepaalde brandwerende eisen voldoet (dat is wel de vraag natuurlijk).
Wel is er een eis dat als er maar 1 vluchtroute is die niet voorlangs andere huizen mag lopen op een galerijflat, maar dat is afgevangen door die trap naar beneden of boven aan het eind van elke galerijverdieping.
Kun je dan niet ff met een paar man die bank een 20 meter van het pand zetten. Jesus onzelfredzame jankbal.quote:Volgens bewoners is al daags voor oudejaarsnacht over de bank en het risico op branden rond de jaarwisseling geklaagd.
,,Dat ding moest weg. Vroeger hadden we een huismeester die zoiets regelde. Nu lieten ze het gewoon staan. Je kon erop wachten dat het mis ging”, aldus een bewoner die niet zijn naam wil geven.
De bank heeft het gedaan. Niet die rotjochies.quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:48 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.gelderlander.(...)eten-halen~ab224e8a/
Bewoners zijn nu boos op woonstichting omdat het bankstel er al dagen stond.
[..]
Kun je dan niet ff met een paar man die bank een 20 meter van het pand zetten. Jesus onzelfredzame jankbal.
Ja, maar dat mag dus. Je hebt dan namelijk twee vluchtroutes voorlangs huizen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:47 schreef AchJa het volgende:
[..]
En dan kom je uit op de eerste verdieping en moet je voorlangs de huizen naar het midden...
Ja maar je komt niet verder, je komt de flat niet uit. Daar stopt het gewoon of je moet vanaf de eerste naar beneden springen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:49 schreef Drekkoning het volgende:
Ja, maar dat mag dus. Je hebt dan namelijk twee vluchtroutes voorlangs huizen.
Sterker nog, dat is denk ik de hele reden dat die trappen er zitten.
Dat snap ik, ik heb het puur over het feit of dat gebouw aan de eisen voldeed. Voor zover ik kan overzien deed het dat.quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:51 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ja maar je komt niet verder, je komt de flat niet uit.
Hangt er wel vanaf onder welk bouwbesluit deze flat zat. Bij die van 2003 moet je minstens twee vluchtroutes hebben.quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:52 schreef Drekkoning het volgende:
Dat snap ik, ik heb het puur over het feit of dat gebouw aan de eisen voldeed. Voor zover ik kan overzien deed het dat.
quote:Het Bouwbesluit 2003 ging uit van ten minste twee vluchtroutes
Dat hoeft ook niet...quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:51 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ja maar je komt niet verder, je komt de flat niet uit. Daar stopt het gewoon of je moet vanaf de eerste naar beneden springen.
Dat is dan alleen de eigenaar van de bank aan te rekenen of de gemeente.quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:48 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.gelderlander.(...)eten-halen~ab224e8a/
Bewoners zijn nu boos op woonstichting omdat het bankstel er al dagen stond.
[..]
Kun je dan niet ff met een paar man die bank een 20 meter van het pand zetten. Jesus onzelfredzame jankbal.
Weet iemand hoelaat de mensen uit de lift zijn gehaald?quote:.
03:42 - inzet arbeidshygiene bgm-10 br woning flat gelderseplein arnhem
02:25 - inzet logistiek bgm-10 br woning flat gelderseplein arnhem
02:21 - inzet tco bgm-10 zeer gr. br grip 1 br woning flat gelderseplein arnhem
02:18 - inzet arbeidshygiene bgm-01 br woning flat gelderseplein arnhem 073081
02:06 - a1 geldersepleinck arnhem grip: 1 72
02:04 - a1 geldersepleinck arnhem grip: 1 67
02:02 - p 1 bgm-10 zeer gr. br grip 1 br woning flat gelderseplein arnhem 075551
02:01 - p 1 bgm-10 zeer gr. br grip 1 br woning flat gelderseplein arnhem 075631
02:00 - p 1 bgm-10 zeer gr. br grip 1 br woning flat gelderseplein arnhem 079295 075331
01:59 - a2 grip: 1 ambu 17902 geldersepleinck arnhem arnhem bon 67
01:54 - a1 geldersepleinck arnhem grip: 1 62
01:54 - p 1 bgm-10 grote br grip 1 br woning flat gelderseplein arnhem 079395 079191 079199 073683
01:52 - a2 geldersepleinck arnhem 61
01:52 - a2 geldersepleinck arnhem 60
01:52 - a1 geldersepleinck arnhem 59
01:28 - a2 geldersepleinck arnhem 42 43
01:27 - p 1 bgm-10 grote br br woning flat gelderseplein arnhem 072097 074631
01:18 - p 1 bgm-10 middel br br woning flat gelderseplein arnhem 073096 079391 073631
De eerste melding ging dan ook over een in de fikstaand bankstel...quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:00 schreef Lospedrosa het volgende:
Hmm toch wat twijfels over aanpak hulpdiensten:
P2000 meld om 1.16u de eerste melding om 1.27u opgeschaald naar grote brand.
[..]
Weet iemand hoelaat de mensen uit de lift zijn gehaald?
1.27 word al opgeschaald naar grote brand. Zeer veel units nu onderweg, zou er vergeten zijn eerst de liften te controleren cq veiligstellen?quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:02 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
De eerste melding ging dan ook over een in de fikstaand bankstel...
Hoeveel denk je dat ze daarvan binnenkrijgen tijdens oud en nieuw
Die lift stond blijkbaar al op de begane grond, waar de brand was.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:04 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
1.27 word al opgeschaald naar grote brand. Zeer veel units nu onderweg, zou er vergeten zijn eerst de liften te controleren cq veiligstellen?
Deuren openzetten en lift uitschakelen.
Bij een flat branden rukken ze hier altijd groots uit.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:04 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
1.27 word al opgeschaald naar grote brand. Zeer veel units nu onderweg, zou er vergeten zijn eerst de liften te controleren cq veiligstellen?
Deuren openzetten en lift uitschakelen.
NOSquote:De woningcorporatie die eigenaar is van de flat, bevestigt dat er geen nooduitgang is waardoor bewoners het flatgebouw kunnen verlaten. Een bewoner vertelde dit eerder vanochtend.
Alleen via de hoofdingang is de flat te verlaten, maar daar woedde de brand. De overige trappen vormen alleen een verbinding tussen de verschillende verdiepingen. "In het midden is het echte trappenhuis, maar daar kun je natuurlijk niet naartoe als er brand is", zegt directeur-bestuurder van Vivare Eric Angenent. Hij vertelt dat bewoners vanaf de uiteinden van de galerijgangen naar andere verdiepingen kunnen gaan, om daar op hulp te wachten.
"We moeten opnieuw kijken: vinden wij dit nog steeds veilig in deze wijk?", zegt Angenent. Volgens hem heeft de brandweer het bouwbesluit voor de bouw van de flat goedgekeurd en zou dat ook nu nogmaals gebeuren. De brandweer zoekt uit of dat klopt.
Ook bewoners vertellen over het ontbreken van een echte nooduitgang. Volgens een man die door zijn zus was gebeld om haar te komen helpen toen er brand was uitgebroken, was er maar één uitgang beschikbaar en konden de bewoners verder geen kant op. Nadat de brand was geblust, moesten de meeste mensen terug naar hun woning, ondanks de rook en het roet. Alleen een gezin met kleine kinderen mocht onder begeleiding van de brandweer naar buiten.
Ratten in de val
Ook een buurtbewoner die in een naastgelegen identieke flat woont, zegt dat er geen nooduitgang is. "Het enige wat je daar ziet zijn trapjes naar een verdieping daaronder, dan moet je alsnog naar het midden, bij de liften, om bij de trap te komen. Voor de rest is er niks. En als dat in brand staat... ratten in de val."
"Dat is daar, waar de brand is geweest", antwoordt de bewoner op de vraag over een nooduitgang.
https://www.bouwbesluitonline.nl/docs/wet/bb2012/hfd2/afd2-12quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:08 schreef AchJa het volgende:
[..]
NOS
Je kunt mij meer vertellen maar ik heb zo mijn twijfels of dit allemaal wel klopt.
Ja dat is idd erg dom om te wijzen naar de WST. Pak gewoon met 3-4 man zo bankstel op en sleep het naar buiten toe. Tegenwoordig kunnen mensen niks meer zelf regelen onderlingquote:Op woensdag 1 januari 2020 18:48 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.gelderlander.(...)eten-halen~ab224e8a/
Bewoners zijn nu boos op woonstichting omdat het bankstel er al dagen stond.
[..]
Kun je dan niet ff met een paar man die bank een 20 meter van het pand zetten. Jesus onzelfredzame jankbal.
Ja klopt allemaal wel, een flat is een grote betonnen kolom, brand slaat nauwelijks door, dus als er vluchtinrichtingen zijn dan kun je horizontaal vluchten en de brw haalt je binnen een uur op.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:15 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
https://www.bouwbesluitonline.nl/docs/wet/bb2012/hfd2/afd2-12
Als je bij het huidige bouwbesluit kijkt dan voldoet het in principe al niet aan 2.101.1...
Maargoed, dat is ook wel een hele ruime definitie. Ben benieuwd waar de brandweer mee komt, maar ik wil die man best geloven dat het oorspronkelijk aan het bouwbesluit voldeed en is goedgekeurd. Kan me uberhaupt niet voorstellen dat je kan gaan bouwen anders.
Of nog even bellen voor het ophalen van grofvuil, ook al is het je eigen zooi niet.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:17 schreef Evertjan het volgende:
[..]
Ja dat is idd erg dom om te wijzen naar de WST. Pak gewoon met 3-4 man zo bankstel op en sleep het naar buiten toe. Tegenwoordig kunnen mensen niks meer zelf regelen onderling
Je kan ook nooit alles afdekken inderdaad, je kan niet in een pand op elke gegeven plek meerdere vluchtwegen hebben. Maar hier sluit een brand in de hal wel de vluchtweg af voor iedereen in het pand, en dat kunnen er honderden zijn.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:17 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja klopt allemaal wel, een flat is een grote betonnen kolom, brand slaat nauwelijks door, dus als er vluchtinrichtingen zijn dan kun je horizontaal vluchten en de brw haalt je binnen een uur op.
Moeten mensen eigenlijk toch ook gewoon weten.
Behalve dus als de lift net voor de bgg stilvalt met een brand achter de deur, dan ben je gewoon fucked, met welk bouwbesluit dan ook.
Echt kunnen mensen nou helemaal niets meer zelf?quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:19 schreef NedKelly het volgende:
[..]
Of nog even bellen voor het ophalen van grofvuil, ook al is het je eigen zooi niet.
Precies en dat is ook mijn grote bezwaar in dit verhaal.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:20 schreef Drekkoning het volgende:
Je kan ook nooit alles afdekken inderdaad, je kan niet in een pand op elke gegeven plek meerdere vluchtwegen hebben. Maar hier sluit een brand in de hal wel de vluchtweg af voor iedereen in het pand, en dat kunnen er honderden zijn.
Ja, laten we het hopen. En dan zul je zien dat je zo'n verhaal krijgt zoals @NedKelly eerder postte...quote:Mettertijd zal er meer duidelijk worden.
quote:Het vuur ontstond op de zevende etage van de flat, die in totaal twintig verdiepingen telt. Flatbewoners moesten een tijdlang op hun balkons staan en door de brandweer soms treetje voor treetje naar beneden worden geholpen.
Na afloop onderhandelde de brandweer met woningbouwcorporatie Woonbron over de plaatsing van rookmelders. Woonbron wilde de aanschaf daarvan niet volledig vergoeden. Uiteindelijk legde de brandweer de helft bij.
Directeur Arjen Littooij van de Veiligheidsregio Rotterdam sprak in zijn nieuwjaarsspeech zijn ergernis uit over de hele gang van zaken. Hij noemde de opstelling van Woonbron "maatschappelijk niet te verkopen".
Hoezo? Bewoners waren helemaal niet in gevaar, die konden wel 75 meter vluchten op de galerij. Ja dat je graag naar buiten stapt snap ik maar is niet nodig.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:22 schreef AchJa het volgende:
[..]
Precies en dat is ook mijn grote bezwaar in dit verhaal.
En als er een huismeester komt, zeiken over de hoogte van de huur....quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:21 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Echt kunnen mensen nou helemaal niets meer zelf?
Vroeger lieten ze die arme huismeester met het spul slepen.
Gaat dat nou zo in huurflatten?
Dit ja!quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:25 schreef FrituurVetPet het volgende:
[..]
En als er een huismeester komt, zeiken over de hoogte van de huur....
je kan niet alles tegelijk he. misschien moesten ze door het vuur eerst bij de lift zien te komen of besefte ze pas later dat de lift niet 'veilig' op bg stond maar dat de lift zonder stroom stond.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:04 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
1.27 word al opgeschaald naar grote brand. Zeer veel units nu onderweg, zou er vergeten zijn eerst de liften te controleren cq veiligstellen?
Deuren openzetten en lift uitschakelen.
Inderdaad, en degene die naar buiten wilden konden met de hoogwerker van de brandweer naar beneden.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:24 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Hoezo? Bewoners waren helemaal niet in gevaar, die konden wel 75 meter vluchten op de galerij. Ja dat je graag naar buiten stapt snap ik maar is niet nodig.
En die hebben dan spontaan het iq van een sperzieboon?quote:Op woensdag 1 januari 2020 16:40 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Heb je daar bewijs voor? Het gaat om jochies van 12/13.
Het duurde ook even voordat men te horen kreeg dat er mensen inzaten.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:28 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
je kan niet alles tegelijk he. misschien moesten ze door het vuur eerst bij de lift zien te komen of besefte ze pas later dat de lift niet 'veilig' op bg stond maar dat de lift zonder stroom stond.
En als de lift geen sluiting had en wel achter een brandwerende deur zat hoeft de brandweer ook niet eerst naar de lift omdat hij veilig leek.
We kijken wel wat het onderzoek aan het licht gaat brengen.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:24 schreef Lospedrosa het volgende:
Hoezo? Bewoners waren helemaal niet in gevaar, die konden wel 75 meter vluchten op de galerij. Ja dat je graag naar buiten stapt snap ik maar is niet nodig.
Tuurlijk niet man, de onveiligste plek tijdens die hele brand waren het trappenhuis en de lift die hadden 100% voorrang moeten (of gehad) hebben.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:28 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
je kan niet alles tegelijk he. misschien moesten ze door het vuur eerst bij de lift zien te komen of besefte ze pas later dat de lift niet 'veilig' op bg stond maar dat de lift zonder stroom stond.
En als de lift geen sluiting had en wel achter een brandwerende deur zat hoeft de brandweer ook niet eerst naar de lift omdat hij veilig leek.
moet je er nog wel bij zien te komen. 100% voorrang bestaat niet in brandbestrijding. wel 99%.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:30 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Tuurlijk niet man, de onveiligste plek tijdens die hele brand waren het trappenhuis en de lift die hadden 100% voorrang moeten (of gehad) hebben.
Is ook protocol bij een brand in lift/trappenhuis.
Dat moeten ze dus als eerste checken.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:30 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Het duurde ook even voordat men te horen kreeg dat er mensen inzaten.
12 jaar is hartstikke jong. Die ouders zijn hier 100% verantwoordelijk voor.quote:Op woensdag 1 januari 2020 14:54 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Hoe braaf was jij als DrogeKitten?
Ze kwamen af op een melding van een buitenbrand, een bankstel wat in de fik stond.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:33 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat moeten ze dus als eerste checken.
Tevens kan niemand dat weten als de deuren niet openstaan op een verdieping.
Normaal met brand ladder en perslucht gaat een team van boven naar onder om alles veilig te stellen, die gasten kunnen door de dikste rook.
Prio 1 is levens redden, prio 2 ontruimen prio 3 blussen.
Wie ben jij om dit in twijfel te trekken? Heb je überhaupt enige ervaring of kennis over het werk van de hulpdiensten of hoe ze te werk zouden moeten gaan? Ooit bij een hulpdienst gewerkt of een incident van deze omvang meegemaakt vanuit hun perspectief? Nee? Dat dacht ik al. Denk dat je er dan beter aan doet je ongefundeerde mening voor je te houden.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:00 schreef Lospedrosa het volgende:
Hmm toch wat twijfels over aanpak hulpdiensten:
P2000 meld om 1.16u de eerste melding om 1.27u opgeschaald naar grote brand.
[..]
Weet iemand hoelaat de mensen uit de lift zijn gehaald?
Als woningbouwvereniging kun je dan natuurlijk ook om de veiligheid te verhogen dictators op de deuren plaatsen zodat ze niet zo hard dichtknallen om dat dichtzetten te voorkomen. Het zal wettelijk wel kloppen, maar je kan ook iets extra's doen voor de veiligheid.quote:Op woensdag 1 januari 2020 18:36 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Dan werden die deuren weer geopend waarop bepaald bewoners die deuren weer op de grendel deden...
Reden daarvan was dat de twee liften daar een etage overslaan. De een voor de even nummers en de andere voor de oneven nummers. Als er liftonderhoud, verhuizingen en dergelijke plaatsvinden moet je soms lang wachten op de lift. Bewoners nemen dan de trap een etage hoger of lager om de andere lift te kunnen gebruiken. Sommige bewoners vinden dat geknal met deuren dan irritant.
dat is de theorie en staat zo in de boekjes. helaas, een brand en de omstandigheden volgen niet altijd de boekjes.quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:33 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Prio 1 is levens redden, prio 2 ontruimen prio 3 blussen.
In die post hierboven staat toch woningbrand? Of lees ik dat verkeerd?quote:Op woensdag 1 januari 2020 19:39 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ze kwamen af op een melding van een buitenbrand, een bankstel wat in de fik stond.
Ja, dat noemen wij ook een "brandtrap" maar ik weet niet of dat ook de officiele naam is.quote:Op woensdag 1 januari 2020 09:19 schreef Tinos85 het volgende:
[..]
Zou zo’n flat niet ergens nog een nood trap hebben? Anders zit je inderdaad als ratten in de val.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |