Kan van alles zijn. Mijn referentiekader is de jaren 90, een economisch welvarende periode wat vergelijkbaar met nu is.quote:Op maandag 11 november 2019 11:57 schreef Filosoofert het volgende:
Ligt eraan wat je onder vroeger verstaat.
Mijn oma was blij als ze iedere dag vlees konden eten. Vakantie was in de buurt in een stacaravan.
Ik denk dat we veeeeeeel te veel uitgeven aan telefoons enzo.quote:Op maandag 11 november 2019 11:59 schreef o.us2.0 het volgende:
[..]
Kan van alles zijn. Mijn referentiekader is de jaren 90, een economisch welvarende periode wat vergelijkbaar met nu is.
Haha, ja.quote:Op maandag 11 november 2019 12:02 schreef heywoodu het volgende:
Kapotte kleding. Van die spijkerbroeken met gaten enzo.
Klopt, vandaar dat ik om je mening vraag. Antwoorden hier kunnen heel divers zijn.quote:Op maandag 11 november 2019 12:15 schreef herverwijderd het volgende:
Dat is toch heel persoonlijk, of je iets te veel vindt of niet? Ik vind het bijvoorbeeld idioot om 1000 euro voor een smartphone uit te geven, ook al gaat het dan vaak via het abonnement en niet direct, maar heel veel anderen zullen dat totaal niet zonde vinden.
Okee, dan heb ik het toch goed begrepenquote:Op maandag 11 november 2019 12:16 schreef o.us2.0 het volgende:
[..]
Klopt, vandaar dat ik om je mening vraag. Antwoorden hier kunnen heel divers zijn.
Dit natuurlijk, en:quote:Op maandag 11 november 2019 12:03 schreef dagobertE6 het volgende:
Aan de huur. Vroeger kon je voor 200 gulden in he tcentrum wonen nu voor 1500 euro.
Een NAS is niet perse onnodig, zat er zelf ook aan te denken om er een aan te schaffen. Plex erop en je kan gelijk alle cloud- en streamingdiensten als Netflix, Disney+, Amazon Prime etc. de deur uit doen. Op den duur bespaart het je uiteindelijk geld.quote:Op maandag 11 november 2019 12:38 schreef zarGon het volgende:
Geef zelf veels te veel uit aan eten inderdaad. En dat is vooral vanwege het gemak, niet omdat het daadwerkelijk beter is of zo.
Geef ook veel geld uit aan elektronica, maar ik noem dat niet per se onnodig. Paar maanden geleden bijvoorbeeld een NAS gekocht, zo'n 2400 euro of zo in totaal (NAS zelf, schijven, RAM). Ik kon voor veeeel goedkoper gaan, maar ik heb liever iets duurzaam, dus iets dat langer meegaat. Hoop er minimaal 10 jaar mee te doen. Maar aan de andere kant koop ik soms wel gadgets, vooral uit nieuwsgierigheid en dan ben ik er op zich veels te snel klaar mee. Of laat ik het te lang staan, omdat ik er geen tijd voor vrij kan maken. Dat is op zich dan wel een zonde, een onnodige uitgave.
De vraag is of het qua afschrijving ook nog steeds zoveel goedkoper is. De afgelopen 10 jaar zijn de telefoons in het goedkopere segment ook wel echt beter geworden, dus waarschijnlijk zijn ze inderdaad al goedkoper, ook over de langere termijn.quote:Op maandag 11 november 2019 12:28 schreef Metalfreak het volgende:
Telefoons. Als ik zie dat zo'n nieuwe iPhone Pro 1200 euro moet kosten, terwijl je voor 1/3 van de prijs al een toestel met topspecs hebt van een ander merk, dan vind ik dat onzinnig ja. Maar goed, aan de andere kant: als mensen het ervoor neer willen leggen.
Nou ja, je kunt het zien als aanschaffen van een auto die voldoet of ook echt eentje die wat krachtiger en mooier is.quote:Op maandag 11 november 2019 12:41 schreef o.us2.0 het volgende:
[..]
Een NAS is niet perse onnodig, zat er zelf ook aan te denken om er een aan te schaffen. Plex erop en je kan gelijk alle cloud- en streamingdiensten als Netflix, Disney+, Amazon Prime etc. de deur uit doen. Op den duur bespaart het je uiteindelijk geld.
Tenzij jij je media uit nieuwsgroepen vandaan haalt.
* o.us2.0 kijkt naar zijn spaarrekeningquote:Op maandag 11 november 2019 12:48 schreef zarGon het volgende:
[..]
Nou ja, je kunt het zien als aanschaffen van een auto die voldoet of ook echt eentje die wat krachtiger en mooier is..
NAS op zich zou iedereen moeten doen, heb zelf alleen een beetje te luxe gedaan. Dus in die zin wel 'te veel' uitgegeven.
Quookers iddquote:Op maandag 11 november 2019 12:41 schreef Hyperdude het volgende:
Quooker, stoomovens en koffiezetters van een rug.
Nou ja, simpelste voorbeeld is entertainment in de vorm van een bios-uitje.quote:Op maandag 11 november 2019 12:57 schreef Elan het volgende:
Waarom zou het substantieel anders zijn dan 15-20 jaar geleden? Voor de groep 20-25
-eten
- auto's
- zuipen/drugs
-mobieltjes
-kleding
Alleen huisvesting zal een stuk hoger uitvallen.
Je kan het omzeilen/goedkoper maken door een abonnement als Pathé Unlimited. Maar dat is kenmerkend voor tegenwoordig, nóg een abonnement/contract erbij.quote:Op maandag 11 november 2019 13:03 schreef zarGon het volgende:
[..]
Nou ja, simpelste voorbeeld is entertainment in de vorm van een bios-uitje.
Vergeleken met de guldentijdperk is dat echt enorm gestegen qua kosten.
Zoals zoveel dingen. Je inkomen is normaliter ook verdubbeld.quote:Op maandag 11 november 2019 13:03 schreef zarGon het volgende:
[..]
Nou ja, simpelste voorbeeld is entertainment in de vorm van een bios-uitje.
Vergeleken met de guldentijdperk is dat echt enorm gestegen qua kosten.
Ik ga ook vaker dan vroeger en vaker in vergelijking met mijn ouders. Vroeger was het nog lucratief.quote:Op maandag 11 november 2019 12:07 schreef Wandeling het volgende:
Tegenwoordig geef ik erg veel geld uit aan op restaurant gaan. (Gemiddeld zo'n keer per week) Ik ga steeds met dezelfde, want zij is de enige die mij mee wil nemen, iemand anders heb ik niet. Maar ik krijg daar geen geldproblemen door, mijn reserve blijft al jaren min of meer gelijk. Ik bezit ook een huis, moet nergens voor sparen. Die dagen dat ik met haar op restaurant ga, zijn trouwens bijna de enige leuke momenten in mijn leven, zonder die etentjes zou mijn leven verschrikkelijk saai zijn, ik zou me dood vervelen en erg eenzaam voelen. Waarom dan zou ik het laten, als het financieel geen problemen geeft én het bijna het enige is wat nog zin aan mijn leven geeft?
quote:Op maandag 11 november 2019 13:09 schreef Elan het volgende:
[..]
Zoals zoveel dingen. Je inkomen is normaliter ook verdubbeld.
Aan gemakzucht.quote:Op maandag 11 november 2019 11:55 schreef o.us2.0 het volgende:
Waar geven mensen anno 2019 (of 2020) onnodig meer geld aan uit dan vroeger (afgelopen 10 á 20 jaar)?
Dat. Voorgesneden groente. Coffee to go. Bakjes met havermout voor 4x de prijs van een zak havermout waar je een maand van eet. Fietsabonnement. Te dure huizen in het stadscentrum.quote:
Ga maar na, je huur, je boodschappen, je biertje in de kroeg, je verzekeringen, de benzine, je telefoon... eigenlijk alles is (in het meest gunstige gevalquote:
quote:Op maandag 11 november 2019 12:02 schreef heywoodu het volgende:
Kapotte kleding. Van die spijkerbroeken met gaten enzo.
Ik weet er nog een. Wij hebben vier auto’s en twee rijbewijzen. Zou voor veel mensen te veel zijn. Voor ons niet.quote:Op maandag 11 november 2019 14:55 schreef Tja..1986 het volgende:
Tja.. wat is onnodig. Ik neem ook nooit mijn eten van huis mee. Loop naar de supermarkt voor een broodje en wat erop, of ga naar een broodjeszaak ofzo. Maar dat is lekkerder en ik haal ook even snel een frisse neus buiten. Tuurlijk kan het goedkoper.
Wij hebben onlangs onze 2de auto de deur uit gedaan. Dat was omdat we tot de conclusie kwamen dat we hem eigenlijk helemaal niet nodig hebben. Dat we met een klein beetje meer afstemmen prima met 1 auto uitkomen. Denk dat dat voor veel huishoudens geldt.
quote:Op maandag 11 november 2019 17:04 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Ik weet er nog een. Wij hebben vier auto’s en twee rijbewijzen. Zou voor veel mensen te veel zijn. Voor ons niet.
Mag je lekker met 4 auto’s 100KM per uur gaan rijden op de NL snelweg vanaf volgende week. Succes.quote:Op maandag 11 november 2019 17:04 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Ik weet er nog een. Wij hebben vier auto’s en twee rijbewijzen. Zou voor veel mensen te veel zijn. Voor ons niet.
Dat was 50 jaar terug?quote:Op maandag 11 november 2019 12:03 schreef dagobertE6 het volgende:
Aan de huur. Vroeger kon je voor 200 gulden in he tcentrum wonen nu voor 1500 euro.
quote:Op maandag 11 november 2019 13:09 schreef Elan het volgende:
[..]
Zoals zoveel dingen. Je inkomen is normaliter ook verdubbeld.
Ik woon niet in NL. Dus boeiend.quote:Op maandag 11 november 2019 18:06 schreef Newone82 het volgende:
[..]
Mag je lekker met 4 auto’s 100KM per uur gaan rijden op de NL snelweg vanaf volgende week. Succes.
Tja mijn eigen risico is op 2 januari zo'n beetje op. En als jij morgen een meervoudige botbreuk oploopt ben je maar al te blij met je verzekering.quote:Op dinsdag 12 november 2019 10:05 schreef aaradorn het volgende:
Zorg, eerst je eigen risico en dan vergoeden we het pas, probleempje is, ik word niet ziek genoeg of breek geen shit om mijn eigen risico op te maken. Dus meestal betaal ik het alsnog zelf.
En telefoons, veel mensen hebben geen 1000 euro model nodig, een 400 euro model kan het al makkelijk meer dan 4 jaar vol houden maarja, nieuwe specs, betere camera's en de hype. Merk zelf ook dat ik iedere keer een nieuwe telefoon wil maar uiteindlijk is het natuurlijk helemaal niet nodig.
Zeker, iedereen heeft natuurlijk een andere situatie maar denk dat veel mensen niet genoeg naar de dokter gaan om het eigenrisico op te maken.quote:Op dinsdag 12 november 2019 10:08 schreef nogeenoudebekende het volgende:
[..]
Tja mijn eigen risico is op 2 januari zo'n beetje op. En als jij morgen een meervoudige botbreuk oploopt ben je maar al te blij met je verzekering.
Al Kickstarters gehad die het waard waren? Of die totale bs bleek te zijn?quote:Op maandag 11 november 2019 15:49 schreef Bosbeetle het volgende:
Ikzelf geef teveel geld uit aan LPs en Kickstarters maar dat is dan ook het enige waar ik teveel aan uitgeef. Waar ik veel aan uitgeef maar ik niet te vind is concerten.
Ah leuk lijstje tijd: 35 succesvolle kickstartersquote:Op dinsdag 12 november 2019 16:45 schreef o.us2.0 het volgende:
[..]
Al Kickstarters gehad die het waard waren? Of die totale bs bleek te zijn?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |