https://amp.nos.nl/artike(...)itkeringsfraude.htmlquote:VN-rapporteur zeer bezorgd over Nederlands opsporingssysteem voor uitkeringsfraude
GISTEREN, 17:13
De VN-rapporteur voor de mensenrechten Philip Alston heeft ernstige zorgen over Nederland. De reden is een systeem dat uitkeringsfraude moet opsporen. In een brief aan de rechtbank in Den Haag schrijft Alston dat het systeem in strijd is met de mensenrechten omdat het mensen met weinig geld en mensen met een migratie-achtergrond discrimineert.
Het Systeem Risico Indicatie (SyRI), van het ministerie van Sociale Zaken, maakt gebruik van een algoritme dat data van een groot aantal overheidsinstanties aan elkaar koppelt. Op basis van gegevens van eerdere fraudeurs wordt een risicoprofiel opgesteld. Vervolgens worden gegevens van burgers vergeleken met het risicoprofiel.
Rechten
Door te kijken naar overeenkomsten tussen eerdere fraudeurs ontstaat een lijst met potentiële burgers die mogelijk frauderen. Van die mensen wordt verder onderzocht of dat inderdaad het geval is.
Welk deel van "TT" moeten we uitleggen?quote:Op maandag 21 oktober 2019 22:59 schreef Arkai het volgende:
Wat een slecht artikel zonder bron ook. Hier kunnen we niks mee.
Daar gaat de rechter over en dus zullen we de uitspraak van de rechtbank moeten afwachten. Niet alles is geoorloofd om uitkeringsfraude te bestrijden. In een vorige zaak m.b.t. onroerendgoed in Turkije delfde de nederlandse staat het onderspit.quote:Op maandag 21 oktober 2019 22:56 schreef Nikonlover het volgende:
Dus onderzoek doen naar fraude is discriminatie?WTF! Beter gaat de VN even heel snel failliet. Opbokken met deze onzin.
Een machine learning er op loslaten moet gewoon kunnen natuurlijk. Als we daar al moeilijk over gaan doen.quote:Op maandag 21 oktober 2019 23:00 schreef Digi2 het volgende:
I
[..]
Daar gaat de rechter over en dus zullen we de uitspraak van de rechtbank moeten afwachten. Niet alles is geoorloofd om uitkeringsfraude te bestrijden. In een vorige zaak m.b.t. onroerendgoed in Turkije delfde de nederlandse staat het onderspit.
Ik ben enigszins verbouwereerd dat mensen nog Teletekst lezen. Ik had de afkorting niet eens door. Volgens mij was dat medium in 1999 al passéquote:Op maandag 21 oktober 2019 23:00 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Welk deel van "TT" moeten we uitleggen?.
Machine learning gebeurt aan de hand van trainingen m.b.v. datasets. De vraag is dan of die datasets tot toelaatbare selectiecriteria leiden.quote:Op maandag 21 oktober 2019 23:02 schreef Eendenkooi het volgende:
[..]
Een machine learning er op loslaten moet gewoon kunnen natuurlijk. Als we daar al moeilijk over gaan doen.
Ik lees 101 nog elk uur. 👍quote:Op maandag 21 oktober 2019 23:03 schreef Arkai het volgende:
[..]
Ik ben enigszins verbouwereerd dat mensen nog Teletekst lezen. Ik had de afkorting niet eens door. Volgens mij was dat medium in 1999 al passé
Veel besluitvaardigheid is er ook niet want het regent er vetos.quote:Op maandag 21 oktober 2019 23:06 schreef LXIV het volgende:
De VN mensenrechtencommissie.... Is Saudi-Arabië daar geen voorzitter van?
Van mij mogen ze die hele VN zo snel mogelijk opdoeken. Farce-organisatie van zakken vullers.
\Kansloze organisatie die enkel nog bezig is Israel van de kaart te krijgen, voorgezeten door oliesheiks en met corrupte Derde-wereldpolitici aan de stemknoppen.quote:Op maandag 21 oktober 2019 23:12 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Veel besluitvaardigheid is er ook niet want het regent er vetos.
De VS betaalt bijna alles, als die er een keer zat van hebben is het idd zo opgerot dat stelletje metaal gestoordenquote:Op maandag 21 oktober 2019 23:12 schreef Zalmslaatje het volgende:
Als veel landen wanbetaler blijven is de vn zo weg.
Die zijn ook al enige tijd wanbetaler.quote:Op maandag 21 oktober 2019 23:18 schreef HeatWave het volgende:
[..]
De VS betaalt bijna alles, als die er een keer zat van hebben is het idd zo opgerot dat stelletje metaal gestoorden.
Gelijk hebben ze, dat enge clubje moet echt eens opgeheven worden.quote:Op maandag 21 oktober 2019 23:20 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Die zijn ook al enige tijd wanbetaler.![]()
En ja, onder obama waren ze ook al een wanbetaler.
Echt he. Zo snel mogelijk kapot.quote:Op maandag 21 oktober 2019 23:21 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Gelijk hebben ze, dat enge clubje moet echt eens opgeheven worden.
quote:Op dinsdag 22 oktober 2019 08:11 schreef thedeedster het volgende:
Het is maar waar je de prioriteiten legt; fraude aanpakken, of knuffelen en alles met de mantel der liefde bedekken.
de VN???quote:Op maandag 21 oktober 2019 23:21 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Gelijk hebben ze, dat enge clubje moet echt eens opgeheven worden.
Misschien is dit een wat beter en uitgebreider bronartikelquote:
Dat hele SyRI is welhaast letterlijk een poor man's Kafka maar Nederland is al zo verrechtst dat men als makke schaapjes zich dit soort totalitarismen laat welgevallen, "want ik heb toch niks te verbergen en zolang ik maar een ipad en audi kan kopen"quote:Op dinsdag 22 oktober 2019 08:24 schreef SicSicSics het volgende:
De meneer had anders best gelijk.
De algoritmen hebben een ingbouwde bias, door bestaande risicoprofielen in te bouwen. Dit betekent oa. dat rijke mensen niet dezelfde vorm van controle ondergaan als arme mensen.
Frappant dat een user als Weltschmerz dan liever jankt over de VN, dan deze klasse justitie veroordeeld.
Beetje hetzelfde als de 'kindertoeslag-oops' bij de belastingdienst.quote:Op dinsdag 22 oktober 2019 08:33 schreef -XOR- het volgende:
Dat hele SyRI is welhaast letterlijk een poor man's Kafka maar Nederland is al zo verrechtst dat men als makke schaapjes zich dit soort totalitarismen laat welgevallen, "want ik heb toch niks te verbergen en zolang ik maar een ipad en audi kan kopen"
Rijke mensen krijgen doorgaans geen uitkering.quote:Op dinsdag 22 oktober 2019 08:24 schreef SicSicSics het volgende:
De meneer had anders best gelijk.
De algoritmen hebben een ingbouwde bias, door bestaande risicoprofielen in te bouwen. Dit betekent oa. dat rijke mensen niet dezelfde vorm van controle ondergaan als arme mensen.
Frappant dat een user als Weltschmerz dan liever jankt over de VN, dan deze klasse justitie veroordeeld.
Echtwaar!?!quote:Op dinsdag 22 oktober 2019 08:42 schreef Twiitch het volgende:
Rijke mensen krijgen doorgaans geen uitkering.
Bij het jaarlijkse bevolkingsonderzoek naar darmkanker of baarmoederhalskanker wordt er ook met risicoprofielen gewerkt.quote:Op dinsdag 22 oktober 2019 08:24 schreef SicSicSics het volgende:
De meneer had anders best gelijk.
De algoritmen hebben een ingbouwde bias, door bestaande risicoprofielen in te bouwen. Dit betekent oa. dat rijke mensen niet dezelfde vorm van controle ondergaan als arme mensen.
Frappant dat een user als Weltschmerz dan liever jankt over de VN, dan deze klasse justitie veroordeeld.
Ah, voor verhoogde celactiviteit geldt ook de onschuldpresumptie?quote:Op dinsdag 22 oktober 2019 08:52 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Bij het jaarlijkse bevolkingsonderzoek naar darmkanker of baarmoederhalskanker wordt er ook met risicoprofielen gewerkt.
Moeten we deze vorm van profilering ook verbieden? Vraagje ZiekZiekZieks, waarom denk je dat er met risicoprofielen voor een bepaald type onderzoek wordt gewerkt?
dankequote:Op dinsdag 22 oktober 2019 08:23 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Misschien is dit een wat beter en uitgebreider bronartikel
https://www.google.com/ur(...)--G9EYjkd-bc&cf=1
Vraagje aan jou: waarom denk je dat er met risicoprofielen wordt gewerkt? Of het nou "positief" of "negatief" onderzoek is? Is er een gemeenschappelijke factor in waarom men bepaalde groepen bij kankeronderzoeken uitsluit en waarom er niet voor de vorm bejaarden worden gefouilleerd bij een preventieve controle?quote:Op dinsdag 22 oktober 2019 08:56 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ah, voor verhoogde celactiviteit geldt ook de onschuldpresumptie?
Gisteren bij Nieuwsuur.quote:
Hoezo worden die mensen gediscrimineerd dan? Het systeem scherpt alleen maar aan wie er gecontroleerd gaat worden voor een hogere kans op succes. Als je niks verkeerd hebt gedaan heb je er ook geen last van. Een lage pakkans lijkt me geen mensenrecht, alle terechte waarschuwingen tegen de uitwassen van dergelijke systemen ten spijt.quote:Op dinsdag 22 oktober 2019 08:46 schreef 01100101 het volgende:
Het is wel zo dat er een bepaalde bias in algoritmes kunnen zitten die nadelig voor dit soort groepen mensen kunnen werken. Niet dat zo'n systeem bewust discrimineert, maar onbewust doet het zeer zeker wel.
Omdat je dan efficiënter kunt targetten, maar dat neemt niet weg dat er andere ethische afwegingen gemaakt worden en bepaalde afwegingen anders uitslaan in medisch onderzoek dan in recherchewerk.quote:Op dinsdag 22 oktober 2019 09:18 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Vraagje aan jou: waarom denk je dat er met risicoprofielen wordt gewerkt? Of het nou "positief" of "negatief" onderzoek is? Is er een gemeenschappelijke factor in waarom men bepaalde groepen bij kankeronderzoeken uitsluit en waarom er niet voor de vorm bejaarden worden gefouilleerd bij een preventieve controle?
Begin? Ik ben het al lang, lang spuugzat. Hoe halen ze het in hun botte kutkop om uberhaupt kritiek te komen leveren? Alsof we vazallen zijn van een of andere globale wereldregering en verantwoording moeten afleggen aan de VN.quote:Op maandag 21 oktober 2019 22:50 schreef quo_ het volgende:
Zojuist op TT gelezen
[..]
Begin steeds meer een hekel te krijgen aan dat wazige clubje geldverslinders dat ons de les komt lezen.
Vooral dit:quote:Op maandag 21 oktober 2019 22:51 schreef HeatWave het volgende:
De VN.
Ja hoor, het is weer dIsCriMiNatIe als je criminelen wil aanpakken.
Als het voornamelijk blanke mensen zou treffen zou de VN ons juist complimenteren op succesvol anti-white beleid en een bos rozen en een fles wijn sturen.quote:en mensen met een migratie-achtergrond discrimineert.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |