Binnenwerk ook nieuw. Of ze moeten nu al overal t zelfde merk en type gebruikt hebben en aeen andere kleuren oidquote:Op vrijdag 31 mei 2019 16:32 schreef Tuindier het volgende:
Bij het opknappen van de bovenverdieping wil ik de oude stopcontacten en lichtknoppen vervangen door allemaal dezelfde nieuwe. Moet ik dan het binnenwerk ook vervangen, of past alleen een nieuwe buitenkant ook? Er is nu van alles door elkaar gebruikt op de verschillende kamers.
Vaak is het binnenwerk na jaren gebruik wel versleten. Contacten kunnen slecht contact gaan maken. Dat is zeker iets om rekening mee te houden.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 16:51 schreef Gieliovd het volgende:
Als het merk binnenwerk identiek is, kun je vaak bij een gerenommeerd merk de opbouw wel vervangen.
Voor de levensduur van de verlichting is het in ieder geval niet aan te raden.quote:Op donderdag 30 mei 2019 18:56 schreef Miniem het volgende:
Ik heb voor mijn schoonvader een set led spotjes gekocht met een driver deze vormt om van netstroom naar 10v.
Echter zaten er al spotjes in met een driver, alleen naar 12V.
Ik kan er niet achter komen om die drivers te vervangen want de enige openingen zijn deze waar de gaten van de spotjes zitten. De schroefgaten van deze platen zitten allemaal dicht geplamuurd en geverfd.
Kan ik deze spotjes aansluiten op 12v of brand het dan door?
Nieuw:
[ afbeelding ]
Oud:
[ afbeelding ]
Is er geen oplossing voor om het te veranderen naar 10v dan?quote:Op zaterdag 1 juni 2019 13:12 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Voor de levensduur van de verlichting is het in ieder geval niet aan te raden.
Ben er bang voor dat dit niet lang meegaat als je het aansluit op 12V ipv 10V
Kun je de trafo niet vervangen voor de drivers ? Vaak zijn die dingen zo groot dat ze wel door het gat passen waar de verlichting ook inzit.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 13:40 schreef Miniem het volgende:
[..]
Is er geen oplossing voor om het te veranderen naar 10v dan?
Sowieso veel beter.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 13:11 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Vaak is het binnenwerk na jaren gebruik wel versleten. Contacten kunnen slecht contact gaan maken. Dat is zeker iets om rekening mee te houden.
Zou zelf iig. beide gewoon vervangen
Ik zie achter de gaten niks zitten behalve 3 aderige stroomdraden. Deze geven echter 12v af aangezien de halogeen lamp die erin zit 12v is. Ergens zal er voor die lampen dus ook een trafo/driver zitten...quote:Op zaterdag 1 juni 2019 15:39 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Kun je de trafo niet vervangen voor de drivers ? Vaak zijn die dingen zo groot dat ze wel door het gat passen waar de verlichting ook inzit.
Hoe ver kan je die draden eruit trekken? Ik heb hier thuis de driver ook gewoon los bovenop de gipsplaat gelegd door het gat van de halogeenlamp heen. Dus bij mij zou je gewoon de driver naar buiten trekken als je voorzichtig gaat hengelen.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 20:44 schreef Miniem het volgende:
[..]
Ik zie achter de gaten niks zitten behalve 3 aderige stroomdraden. Deze geven echter 12v af aangezien de halogeen lamp die erin zit 12v is. Ergens zal er voor die lampen dus ook een trafo/driver zitten...
En die dan wel aansluiten op het kanaal van de mechanische ventilatie ?quote:Op maandag 10 juni 2019 12:19 schreef warhamstr het volgende:
Klein kort vraagje;
Voor boven ons fornuis hebben we een motorloze wasemkap bedacht (lees: tweedehands voor bijna niks op de kop getikt.)
Nu begrijp ik dat zo'n kap eigenlijk op de MV aangesloten hoort te worden?
Punt is dat die MV al volledig zit weggewerkt boven het plafond. Dus zonder breken komen we daar niet meer bij...
In het kort:
Mag ik de afzuiging regelen doormiddel van een buisventilator?
Neeh, die kooklucht gaat dan door nog geen meter buis recht naar boven. Het dak uit (aanbouw met plat dak, al voorzien van een doorvoer)quote:Op maandag 10 juni 2019 12:54 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
En die dan wel aansluiten op het kanaal van de mechanische ventilatie ?
Dat gaat voor nogal wat onbalans in je systeem zorgen.
Of ga je je kooklucht door het filter van de motorloze afzuigkap zo je ruimte in blazen ?
I know, maar 1m breed RVS kap is beetje duurquote:Op maandag 10 juni 2019 13:01 schreef Vonkenboer het volgende:
In dat geval denk ik dat in jullie geval een echte afzuigkap veel meer gemak en minder geluidsoverlast op gaat leveren dan het ombouwen van een motorloze afzuigkap met een buisventilator.
Vraag mij af of een gemiddelde buisventilator wel tegen vet e.d. kan...quote:Op maandag 10 juni 2019 13:13 schreef warhamstr het volgende:
[..]
I know, maar 1m breed RVS kap is beetje duur
Ja, daar zit ik ook een beetje mee. Er zitten wel filters in de kap zelf. Maar of dat afdoende is?quote:Op maandag 10 juni 2019 13:16 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Vraag mij af of een gemiddelde buisventilator wel tegen vet e.d. kan...
Ja, 6mm in 10mm plug gaat er niet super strak in vind ik altijd. Daar moet eigenlijk 8mm in.quote:Op woensdag 12 juni 2019 19:07 schreef derLudolf het volgende:
Een plug houdt het meeste met een zo dik mogelijke schroef er in, dus een 5mm schroef in een 6mm plug is beter dan een 4mm schroef.
Maar als ik een 6mm schroef heb, kan ik dan het beste een 8mm of een 10mm plug pakken als ik een zo'n sterk mogelijk bevestiging wil. Denk zelf 8mm?
Wel siliconenkit gebruiken.quote:Op vrijdag 14 juni 2019 15:35 schreef amaranta het volgende:
[..]
Hmm witte kit hebben we denk ik nog wel..
Geen echt verstand van, wel ideeën over.quote:Op vrijdag 14 juni 2019 10:57 schreef Gieliovd het volgende:
60 tot 80 kuub inhoud (60 als ik een tussenwandje ga zetten tussen slaap- en badkamer), redelijke isolatie, veel ramen maar in de toekomst ook rolluiken... geïsoleerd plat dak op de noordkant, achter de "grote kap" dus niet erg veel in de zon.
Airco: 9000 of 12000 BTU?
Volgens de berekeningen zit ik er precies tussenin.... die 12.000 moduleert natuurlijk wat minder terug, dus minimale vermogen is wat hoger.
Wat zouden jullie doen?
In de baksteen zelf.quote:Op zaterdag 15 juni 2019 07:30 schreef mime_negert het volgende:
Ik wil een tuinslanghaspel ophangen en vroeg me af hoe ik het beste kon boren. In de voeg of de baksteen zelf?
En hoe kun je het beste aftekenen op een donkerrode steen, zodat je het ook duidelijk ziet.
Voorboren met een klein diameter is ook beter?
Eigenlijk allemaal beginners vragen
Ik zou in de steen doen. Aftekenen kan desnoods door even schilderstape te plakken en daarop af te tekenen.quote:Op zaterdag 15 juni 2019 07:30 schreef mime_negert het volgende:
Ik wil een tuinslanghaspel ophangen en vroeg me af hoe ik het beste kon boren. In de voeg of de baksteen zelf?
En hoe kun je het beste aftekenen op een donkerrode steen, zodat je het ook duidelijk ziet.
Voorboren met een klein diameter is ook beter?
Eigenlijk allemaal beginners vragen
Liever sanitair kit die blijft langer schimmel vrij....... en dan een merk als braven of zo.quote:
En gebruik de kit alsjeblieft niet als die al een tijdje geopend is. Ik heb dat ooit in de badkamer gedaan en heb er spijt van gekregen.quote:Op vrijdag 14 juni 2019 15:35 schreef amaranta het volgende:
[..]
Hmm witte kit hebben we denk ik nog wel..
Ik zie op plaatjes ook altijd dat er in baksteen zelf wordt geboord. Waarom is dat?quote:Op zaterdag 15 juni 2019 07:36 schreef Makrolon het volgende:
[..]
In de baksteen zelf.
Normaal zie je een potlood wel op een baksteen, anders een geel aftekenpotlood halen.
Gewoon in een keer met 6mm boren. Voorboren is niet nodig
Ja, Pur kan daar tegen. Wordt ook gebruikt om verwarmingbuizen te isoleren.quote:Op zondag 16 juni 2019 08:54 schreef Borkydude het volgende:
Kan dat PUR tegen de warmte van die leidingen? /noob
Kans dat je een baksteen uit elkaar drukt is kleiner dan dat je 2 bakstenen uit elkaar drukt op de voeg. Daarnaast zei mijn schoonvader ooit tegen mij, als je iets op hangt, gewoon midden op de tegel of in de baksteen. Dan ziet ziet eruit alsof het hoort, ipv. Een tijdelijke klus oplossing is.quote:Op zondag 16 juni 2019 08:59 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik zie op plaatjes ook altijd dat er in baksteen zelf wordt geboord. Waarom is dat?
Ondergrond eerst grondig schoonmaken met azijn/chloor, drogen en kitten.quote:Op vrijdag 14 juni 2019 15:35 schreef amaranta het volgende:
Hmm witte kit hebben we denk ik nog wel..
Ribbelstuk om de buizenquote:Op zondag 16 juni 2019 08:29 schreef Borkydude het volgende:
We hebben nu een gat in de vloer tussen twee verdiepingen, die is gemaakt om de cv-leiding er door te laten gaan. Ongeveer 8 bij 3 centimeter. Wat is de beste manier om dit op te vullen?
Werkt prima. Wel een soort van Nelsonkap erop zetten, tegen inregenen.quote:Op maandag 10 juni 2019 12:59 schreef warhamstr het volgende:
Neeh, die kooklucht gaat dan door nog geen meter buis recht naar boven. Het dak uit (aanbouw met plat dak, al voorzien van een doorvoer)
Allemaal prima. Als die ventilator echt vet is, kan je 'm met soda schoonmaken.quote:Op maandag 10 juni 2019 13:51 schreef warhamstr het volgende:
Ja, daar zit ik ook een beetje mee. Er zitten wel filters in de kap zelf. Maar of dat afdoende is?
En @Vonkenboer en @qajariaq,quote:Op zondag 16 juni 2019 09:14 schreef blomke het volgende:
[..]
Allemaal prima. Als die ventilator echt vet is, kan je 'm met soda schoonmaken.
Ga er even vanuit dat het altijd dezelfde delen zijn. Zou ze er uit halen en een paar 2 á 3 mm van de veer en borst afschaven. In de grondverf zetten en één keer aflakken. Dan terug plaatsen en bevestigen met stalen of rvs koploze spijkers. Alles dicht plamuren en afschilderen.quote:Op maandag 17 juni 2019 11:10 schreef jappas het volgende:
Bij onze achterdeur/schuurdeur zit ik (eigenlijk al sinds we ons huis kochten enkele jaren terug) met een vervelend iets. Als het kouder en vochtiger lijkt al het hout uit te zetten (ook de deur klemt iets) en komen de planken naar voren.
Dit zijn van die planken die in/op elkaar vallen en zijn op 4 punten vastgezet met kleine spijkertjes. De werking van het hout trekt deze mee uit de achterliggende latten volgens mij. Zie ook de foto's, dat legt hopelijk beter uit.
[ link | afbeelding ] [ link | afbeelding ]
Omdat ook het verfwerk slechter wordt en onderaan afbladdert (vocht wederom?) wil ik eigenlijk eerst dit herstellen en daarna schilderen.
- Hoe zet ik die planken goed vast, rekening houdend met de werking?
- Helpt verfkeuze nog qua werking van het hout? Ik lees over vocht regulerende verf (EPS waarbij ook geen grondverf nodig is), maar er zit nu nog een onbekend soort laag verf onder. Die wil ik ontvetten, opschuren en in 1 of 2 lagen weer een paar jaar klaar zijn.
Hopelijk hebben jullie een paar goede tips.
Ik dacht misschien wat te winnen als dat vocht sneller uit die planken kanquote:Op maandag 17 juni 2019 13:41 schreef seekelot het volgende:
Hout werkt voornamelijk in de breedte en nauwelijks in de lengte. Als het hout vochtig wordt wordt het dus breder. Daar moet wel ruimte voor zijn, anders zoekt het hout wel ruimte. De planken zitten dus te dicht op elkaar.
Er is geen verfsysteem die dit tegengaat, hoogstens een beetje vertraagd. Nou ja, misschien als je het helemaal in de epoxy doopt?
Dus, zoals Jpajs al schreef, ruimte maken.
Is een lichter kleurtje een optie? Je wil niet weten hoe groot het temperatuurverschil is tussen licht en donker schilderwerk. Lichter wordt minder warm en zal dan ook minder uitzetten al zal je altijd een ongeverfd randje te zien krijgen als je eerst monteert en dan pas schildert. Ik zou het eerst dunnetjes in de primer zetten, dan monteren en dan aflakken.quote:Op maandag 17 juni 2019 11:10 schreef jappas het volgende:
Bij onze achterdeur/schuurdeur zit ik (eigenlijk al sinds we ons huis kochten enkele jaren terug) met een vervelend iets. Als het kouder en vochtiger lijkt al het hout uit te zetten (ook de deur klemt iets) en komen de planken naar voren.
Dit zijn van die planken die in/op elkaar vallen en zijn op 4 punten vastgezet met kleine spijkertjes. De werking van het hout trekt deze mee uit de achterliggende latten volgens mij. Zie ook de foto's, dat legt hopelijk beter uit.
[ link | afbeelding ] [ link | afbeelding ]
Omdat ook het verfwerk slechter wordt en onderaan afbladdert (vocht wederom?) wil ik eigenlijk eerst dit herstellen en daarna schilderen.
- Hoe zet ik die planken goed vast, rekening houdend met de werking?
- Helpt verfkeuze nog qua werking van het hout? Ik lees over vocht regulerende verf (EPS waarbij ook geen grondverf nodig is), maar er zit nu nog een onbekend soort laag verf onder. Die wil ik ontvetten, opschuren en in 1 of 2 lagen weer een paar jaar klaar zijn.
Hopelijk hebben jullie een paar goede tips.
Hout reageert niet heel erg op temperatuur verschillen, dat is meer voor metaal en kunststof. Hout reageert op verschillen in luchtvochtigheid.quote:Is een lichter kleurtje een optie? Je wil niet weten hoe groot het temperatuurverschil is tussen licht en donker schilderwerk. Lichter wordt minder warm en zal dan ook minder uitzetten al zal je altijd een ongeverfd randje te zien krijgen als je eerst monteert en dan pas schildert. Ik zou het eerst dunnetjes in de primer zetten, dan monteren en dan aflakken.
Wat zijn de twee standpunten dan ? Ik zou zeggen luisteren naar het advies van de schilder.quote:Op dinsdag 25 juni 2019 16:12 schreef Borkydude het volgende:
Discussie tussen onze schilder en aannemer: kun je cv-leidingen meespuiten met latex of gaat dat stuk als de leidingen warm worden?
Met wie heb je de overeenkomst voor het schilderwerk? Daar claim je je garantie als het stuk gaat, dus die bepaalt.quote:Op dinsdag 25 juni 2019 16:12 schreef Borkydude het volgende:
Discussie tussen onze schilder en aannemer: kun je cv-leidingen meespuiten met latex of gaat dat stuk als de leidingen warm worden?
Mijn ervaring is dat de niet-watergedragen variant prima blijft zitten.quote:Op dinsdag 25 juni 2019 16:12 schreef Borkydude het volgende:
Discussie tussen onze schilder en aannemer: kun je cv-leidingen meespuiten met latex of gaat dat stuk als de leidingen warm worden?
Het voorste stuk, wat dus bij vervangen altijd leidt tot het slopen van zeker 1 tegel.quote:Op dinsdag 2 juli 2019 17:11 schreef vannelle het volgende:
Welk stukje van het lijmstukje? De voorste of het stuk wat nog in de muur zit?
Hoe dan ook denk ik niet dat er een inwendig sokje is in die maat.
Kleinste wat er bij mijn weten is is van 40 naar 32 mm.
Ja, dat lijkt mij goed zat. Er vanuit gaande dat je nooit water in je kruipruimte hebt staan.quote:Op zaterdag 6 juli 2019 00:04 schreef kalinhos het volgende:
Ik heb een vraag over stroom naar buiten toe. Mijn vraag is eigenlijk vooral: is dit goed afgewerkt (nu ik het type bedenk ik me dat ik er nog geel/groen Isolatietape over moet doen)
Ik heb een apart groep laten maken voor stroom in de tuin. Vanaf die groep gaat een kabel richting een lasdoos in mijn kruipruimte. Ik heb een grondkabel gekocht die ik er op heb aangesloten. Die grondkabel graaf ik, nadat ik m voor alle zekerheid nog in een grijxe pvc buis stop, op40-50cm onder de grond in (daarna krijg je steen en daar kom ik niet doorheen) en dan laat ik m uitkomen in een andere lasdoos 14 meter verderop in de tuin en vanaf daar ga ik dan stopcontact en lichtschakelaar etc aanleggen. Kan dat, of mis ik een stap?
Ik heb de grondkabel als volgt aangesloten. Aangezien de aarde een aardlitze is, heb ik moeten kiezen voor WAGO flexibele klemmen. Blauw en bruin lijken me prima in orde. Als ik een groen/geel tapeje om de aarde heen tape, ben ik er dan?
Of moet ik bv nog meer aardlitze vrij maken (en indien ja, hoeveel cm), of heb ik juist teveel litze vrijgemaakt en moet ik iets inkorten?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Heel mn kruipruimte ligt een halve meter hoog van die grijze isolatieballetjes. Die dingen komen letterlijk overal op je lichaam terecht dus ik kom liever niet al te graag beneden.![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |