Ik heb een takkehekel aan de VVD.quote:Op donderdag 28 maart 2019 21:11 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Misleiding = misleiding. Ah VVD dan mag het wel. Selectieve verontwaardiging genot.
Das wereldsquote:Op donderdag 28 maart 2019 21:15 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Ik heb een takkehekel aan de VVD.
Heb je het dan alleen over basis- en voortgezetonderwijs en MBO/HBO? Dan volg ik je nog. Maar op universiteiten gaat dat niet op. Daar geldt de academische vrijheid: https://nl.wikipedia.org/wiki/Academische_vrijheidquote:Op woensdag 27 maart 2019 20:40 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Vrije meningsuiting heeft hier vrij weinig mee te maken.
Als jij voor een callcenter werkt dan mag een werkgever bepalen wat wel of niet acceptabele aanspreekvormen zijn richting zijn klanten door jou. Hou je je dat niet aam dan zijn er consequenties. Er zijn zat restricties mbt hoe docenten leerlingen behandelen en aanspreken. Niemand die dat ooit heeft aangemerkt als het ontnemen van iemands rechten.
Probleem is dat er op veel scholen een cultuurtje is ontstaan waarin men zich allerhande raar politiek beladen gedrag denkt te kunnen permitteren. Allemaal omdat het einddoel zogenaamd nobel is.
Er moet iets aan gebeuren. Denk niet dat dit lijstje een keerpunt wordt maar misschien verhoogt het wat besef een reflectie
Waarom vind je hem rechts ?quote:Op donderdag 28 maart 2019 21:54 schreef Klopkoek het volgende:
https://twitter.com/JoshuaLivestro/status/1111165399465447426
Baudet jat het van de AfD en ander tuig. En die rechtse Joost Vullings
Omdat hij dat is. Dat is geen geheim. Is niet voor niets naar de Tros overgestapt.quote:
Denk je echt dat dat zo werkt? Ik heb al mijn hele onderwijscarrière het gevoel dat ik niet vrijuit kan spreken. Dat begon op een zeer christelijke basisschool, waar geen ruimte was voor mijn vraag waarom Mozes niet het beloofde land in mocht. En ik weet nog dat ik met medestudenten probeerde te praten over waarom Amnesty er niet was voor Marijnissen toen hij werd opgesloten vanwege zijn opvattingen. Dat was de eerste keer dat ik ontdekte dat ook op de universiteit geen vrije uitwisseling van ideeën bestaat.quote:Op donderdag 28 maart 2019 20:22 schreef Janneke141 het volgende:
Iedere leerling die een probleem heeft met de kwaliteit van de lessen, vakinhoudelijk, op het gebied van veiligheid óf op het gebied van sturende meningen, kan zich eerst melden bij de docent zelf, daarna bij een teamleider of iets dergelijks en daarna bij de rector. Dat zijn de instanties die iets voor de leerling kunnen doen en/of actie kunnen ondernemen op incapabele docenten. Een politieke partij kan dat (gelukkig) niet.
Ja...quote:Op donderdag 28 maart 2019 21:05 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
We zijn het wel eens dat het een onzalig plan is.
Ja, ik denk dat het zo werkt. Met jouw persoonlijke ervaringen kan ik geen fluit.quote:Op donderdag 28 maart 2019 22:35 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Denk je echt dat dat zo werkt? Ik heb al mijn hele onderwijscarrière het gevoel dat ik niet vrijuit kan spreken. Dat begon op een zeer christelijke basisschool, waar geen ruimte was voor mijn vraag waarom Mozes niet het beloofde land in mocht. En ik weet nog dat ik met medestudenten probeerde te praten over waarom Amnesty er niet was voor Marijnissen toen hij werd opgesloten vanwege zijn opvattingen. Dat was de eerste keer dat ik ontdekte dat ook op de universiteit geen vrije uitwisseling van ideeën bestaat.
Ik heb me als docent regelmatig zorgen gemaakt om studenten die op de PVV stemden. Ik ben ervan overtuigd dat zij in colleges van mij en mijn collega's niet het gevoel kregen dat zij vrijuit konden spreken. Ik heb mijn best gedaan. Zo heb ik tijdens de traningen diversiteitssensitief onderwijs die wij kregen geprobeerd om afwijkende politieke ideeën op de agenda te krijgen. Maar hé, die training draaide natuurlijk om één specifiek soort diversiteit.
Zie daar maar eens tegen te strijden met een klacht bij een docent, een leidinggevende, een decaan of de rector - ze behoren allemaal tot dezelfde intellectuele bende.
Aardige typering van het soort reactie dat je zou krijgen bij een klacht.quote:Op donderdag 28 maart 2019 22:38 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja, ik denk dat het zo werkt. Met jouw persoonlijke ervaringen kan ik geen fluit.
Ja... als ze met typische pvv-standpunten komen, dan kunnen ze kritiek verwachten van medestudenten en van docenten. Docenten voelen soms aankomen dat een dergelijk debat spanningen veroorzaakt, de lesconcentratie verstoort en ze doen hun best door te gaan met de les.quote:Op donderdag 28 maart 2019 22:35 schreef Claudia_x het volgende:
Ik heb me als docent regelmatig zorgen gemaakt om studenten die op de PVV stemden. Ik ben ervan overtuigd dat zij in colleges van mij en mijn collega's niet het gevoel kregen dat zij vrijuit konden spreken.
Het hangt er maar net vanaf hoe je onderwijs ziet, als het gieten van kennis in het hoofd van een kind of als het vormen van een persoon.quote:Op donderdag 28 maart 2019 22:42 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ja... als ze met typische pvv-standpunten komen, dan kunnen ze kritiek verwachten van medestudenten en van docenten. Docenten voelen soms aankomen dat een dergelijk debat spanningen veroorzaakt, de lesconcentratie verstoort en ze doen hun best door te gaan met de les.
Terecht dat ze dan een pvv-discussie afkappen. Dat niet kunnen spreken geldt dan ook voor de anti-pvv'ers. En voor de docent zelf .
Heel normaal orde houden in de klas.
Mwa. Dergelijke discussies moet je juist opzoeken zodat men (hopelijk) leert om te gaan met botsende meningen. De hele tijd alles wat conflict kan veroorzaken naarstig uit de weg gaan is denk ik ook deels wat ons hier in de eerste plaats heeft gebracht. In de grote boze wereld heb je nou eenmaal een heleboel mensen die anders over iets denken dan jij en hoe eerder men daarmee in aanraking komt hoe beter.quote:Op donderdag 28 maart 2019 22:42 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ja... als ze met typische pvv-standpunten komen, dan kunnen ze kritiek verwachten van medestudenten en van docenten. Docenten voelen soms aankomen dat een dergelijk debat spanningen veroorzaakt, de lesconcentratie verstoort en ze doen hun best door te gaan met de les.
Terecht dat ze dan een pvv-discussie afkappen. Dat niet kunnen spreken geldt dan ook voor de anti-pvv'ers. En voor de docent zelf .
Heel normaal orde houden in de klas.
Mjoah, Fok kan wel erg conflict zoekend zijn ookquote:Op donderdag 28 maart 2019 23:00 schreef ems. het volgende:
De hele tijd alles wat conflict kan veroorzaken naarstig uit de weg gaan is denk ik ook deels wat ons hier in de eerste plaats heeft
Bij het vormen van een persoon moet je ook orde houden in de klas.quote:Op donderdag 28 maart 2019 22:55 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het hangt er maar net vanaf hoe je onderwijs ziet, als het gieten van kennis in het hoofd van een kind of als het vormen van een persoon.
waarom is dat een of-of vraag?quote:Op donderdag 28 maart 2019 22:55 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het hangt er maar net vanaf hoe je onderwijs ziet, als het gieten van kennis in het hoofd van een kind of als het vormen van een persoon.
Het is onderwijs.... er is een leerplan. Die vullen " de hele tijd" En dat ageren tegen migranten is een heel negatief gebeuren ... dat doen ze maar op Fok !quote:Op donderdag 28 maart 2019 23:00 schreef ems. het volgende:
De hele tijd alles wat conflict kan veroorzaken naarstig uit de weg gaan
Dat is een valide vraag. Het zit 'em in de term 'gieten', wat tegenstrijdig lijkt met persoonsvorming. Tegelijkertijd is dat een specifieke notie van persoonsvorming waarin het individu en niet de gemeenschap voorop wordt gesteld. Je zou kunnen zeggen dat we allemaal fundamenteel (mede) bepaald worden door de ideeën van anderen, zowel de anderen om ons heen als onze voorouders. Daar zit altijd een element van 'gieten' in waaraan niet te ontsnappen valt. Of zoals Heidegger zou zeggen: we zijn allemaal vervallen aan das Man.quote:
Godsdienst is ook een negatief gebeuren maar ondanks dat is het zelfs een heel vak op de meeste scholen en wordt het religieus zijn zelfs gedoogd.quote:Op donderdag 28 maart 2019 23:15 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het is onderwijs.... er is een leerplan. Die vullen " de hele tijd" En dat ageren tegen migranten is een heel negatief gebeuren ... dat doen ze maar op Fok !
Is het willen vormen van studenten niet juist de barrière voor het benoemen van PVV gedachtegoed? De idee dat diversiteit niet gerespecteerd wordt omdat het gekneed dient te worden?quote:Op donderdag 28 maart 2019 22:55 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het hangt er maar net vanaf hoe je onderwijs ziet, als het gieten van kennis in het hoofd van een kind of als het vormen van een persoon.
Ik krijg bij universiteiten toch wel de indruk dat daar voornamelijk mensen terecht komen die klakkeloos informatie naar binnen kunnen gieten en dat vervolgens op bevel kunnen uitschijten.quote:Op donderdag 28 maart 2019 22:55 schreef Claudia_x het volgende:
Het hangt er maar net vanaf hoe je onderwijs ziet, als het gieten van kennis in het hoofd van een kind of als het vormen van een persoon.
Heb je ooit een universiteit van binnen gezien of is die indruk van jou (vooral) gebaseerd op wat er zich in jouw onderbuik afspeelt?quote:Op vrijdag 29 maart 2019 00:46 schreef borealist het volgende:
[..]
Ik krijg bij universiteiten toch wel de indruk dat daar voornamelijk mensen terecht komen die klakkeloos informatie naar binnen kunnen gieten en dat vervolgens op bevel kunnen uitschijten.
Wat een uitstekende analyse.quote:Dat kan natuurlijk niet, want stel dat ze mein kampf lezen en dat klakkeloos overnemen. Zodoende hanteren universiteiten het wc eend model.
Ze lezen bij wc eend alleen wat goedgekeurd is door wc eend. Bij geval van conflict is degene die het meest geciteerd wordt de baas. Kritiek leveren wordt ze natuurlijk ook geleerd, dat is niet veel anders dan pesten, maar ze zijn er desondanks trots op als ze iets leren dat iedereen van nature kan.
Vandaar dat het niet zo hard gaat met onze technologische vooruitgang.
Een gemeente die een volstrekt zinloos meldpunt opricht om een leeg statement te maken tegen een partij die ook weer een meldpunt heeft opgericht. Hoe sneu wil je het hebben?quote:Op donderdag 28 maart 2019 18:38 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
https://wnl.tv/2019/03/28(...)rum-voor-democratie/
Jemig. Hoe ver kun je naast een plank slaan zeg.quote:Op vrijdag 29 maart 2019 00:46 schreef borealist het volgende:
[..]
Ik krijg bij universiteiten toch wel de indruk dat daar voornamelijk mensen terecht komen die klakkeloos informatie naar binnen kunnen gieten en dat vervolgens op bevel kunnen uitschijten.
Dat kan natuurlijk niet, want stel dat ze mein kampf lezen en dat klakkeloos overnemen. Zodoende hanteren universiteiten het wc eend model.
Ze lezen bij wc eend alleen wat goedgekeurd is door wc eend. Bij geval van conflict is degene die het meest geciteerd wordt de baas. Kritiek leveren wordt ze natuurlijk ook geleerd, dat is niet veel anders dan pesten, maar ze zijn er desondanks trots op als ze iets leren dat iedereen van nature kan.
Vandaar dat het niet zo hard gaat met onze technologische vooruitgang.
Kort samengevat is mijn reactie:quote:Op vrijdag 29 maart 2019 00:46 schreef borealist het volgende:
[..]
Ik krijg bij universiteiten toch wel de indruk dat daar voornamelijk mensen terecht komen die klakkeloos informatie naar binnen kunnen gieten en dat vervolgens op bevel kunnen uitschijten.
Dat kan natuurlijk niet, want stel dat ze mein kampf lezen en dat klakkeloos overnemen. Zodoende hanteren universiteiten het wc eend model.
Ze lezen bij wc eend alleen wat goedgekeurd is door wc eend. Bij geval van conflict is degene die het meest geciteerd wordt de baas. Kritiek leveren wordt ze natuurlijk ook geleerd, dat is niet veel anders dan pesten, maar ze zijn er desondanks trots op als ze iets leren dat iedereen van nature kan.
Vandaar dat het niet zo hard gaat met onze technologische vooruitgang.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |