Maar ze heeft geen vrijbeschikbaar budget? Misschien kunnen jullie er samen naar toe werken dat zij een baan kan aannemen en jullie de zorg voor de kinderen gaan delen. In de tussentijd allebei een gelijk bedrag aan vrijbesteedbaar “zakgeld” .quote:Op zondag 2 december 2018 13:09 schreef BlackMolly77 het volgende:
[..]
Ja natuurlijk is ze gelijkwaardig aan mij. En nee, papadag valt hier niet altijd op dezelfde dag, afhankelijk van hoe ik met werken zit.
Ja, als ze geen geld kan verdienen omdat ze voor JOUW jong zorgt.quote:Op zondag 2 december 2018 13:11 schreef BlackMolly77 het volgende:
[..]
Wat? Betalen om voor haar eigen jong te zorgen?
Maar wat verwacht je dan van haar? Ze kan niet werken met die baby van, wat is het, een maand of vier oud? Dus wat wil je nu? Erkenning dat jij de beste bent?quote:Op zondag 2 december 2018 13:09 schreef BlackMolly77 het volgende:
Ja natuurlijk is ze gelijkwaardig aan mij. En nee, papadag valt hier niet altijd op dezelfde dag, afhankelijk van hoe ik met werken zit.
quote:Op zondag 2 december 2018 13:38 schreef DeOvenist het volgende:
Laat ze in de waan dat het een full-time baan is. Als je ertegenin gaat wordt ze of ongelukkig omdat ze geen betaald werk heeft, of voelt ze zich niet gewaardeerd.
In beide gevallen zit je met een zuur mokkel thuis en kun je je ontspanning na een lange dag werken wel op je buik schrijven.
ik ga deze in delen beantwoorden.quote:Op zondag 2 december 2018 12:07 schreef BlackMolly77 het volgende:
Korte vraag Fokkers, is een vrouw die niet werkt gelijkwaardig aan haar partner die wel werkt? Moet zij toestemming vragen om bijvoorbeeld iets te kopen?
En moet de wel werkende partner nog steeds meehelpen met huishoudelijke taken?
Wellicht heb je eroverheen gelezen:quote:
quote:Op zondag 2 december 2018 13:15 schreef Copycat het volgende:
Maar wat verwacht je dan van haar? Ze kan niet werken met die baby van, wat is het, een maand of vier oud? Dus wat wil je nu? Erkenning dat jij de beste bent?
Werkende vrouwen zijn met een baby van 4 maanden ook weer begonnen dus dat ze niet kàn werken gaat ook weer niet perse op.quote:Op zondag 2 december 2018 13:15 schreef Copycat het volgende:
[..]
Maar wat verwacht je dan van haar? Ze kan niet werken met die baby van, wat is het, een maand of vier oud? Dus wat wil je nu? Erkenning dat jij de beste bent?
Haar moederrol is haar 24/7 taak en daar is een wekelijkse papadag echt niet mee te vergelijken. Alleen al gezien het ontzwangeraspect dat Tink hierboven aanhaalt.
Ze is gelijkwaardig, alleen ligt de invulling van haar toevoeging aan deze relatie op een ander vlak. Appelen en peren.
De baby wordt bijna 1quote:Op zondag 2 december 2018 13:50 schreef Copycat het volgende:
[..]
Wellicht heb je eroverheen gelezen:
[..]
Je moet haar ook geen geld geven om schoenen te kopen.quote:Op zondag 2 december 2018 12:37 schreef BlackMolly77 het volgende:
[..]
Nee lijkt me ook niet, en je kunt lekker je eigen tijd indelen, lekker warm binnen zitten, beetje tv kijken tussendoor enzovoort vs ploeteren in de regen. En dan verbaasd zijn over het feit dat ik enigszins geïrriteerd reageerde op het zoveelste paar nieuwe schoenen
Moet je dan ook de boodschappen doen, de was doen, het huis poetsen, koken, ramen zemen en alle troepjes van de vloer oprapen?quote:Op zondag 2 december 2018 13:04 schreef BlackMolly77 het volgende:
[..]
Nee maar zoveel extra werk is het nou ook weer niet. Op papadag vind ik het allemaal wel meevallen.
Moet moet moetquote:Op zondag 2 december 2018 14:54 schreef Mickytjuh het volgende:
[..]
Moet je dan ook de boodschappen doen, de was doen, het huis poetsen, koken, ramen zemen en alle troepjes van de vloer oprapen?
Of hoef je dan echt alleen kinderoppas te zijn?
Nou als deze dingen niet gebeuren draait het huishouden niet, dus moeten die dingen wel degelijk.quote:Op zondag 2 december 2018 14:57 schreef manny het volgende:
[..]
Moet moet moet
In een volwassen relatie moet je niet zo veel, maar doe je dingen. Als ik papa dag maakte ik meestal even een klein lijstje met wat van die "doe dingetjes" en zorgde er voor dat ik die rond het einde van de dag af had.
Gewoon de dagelijkse dingen in huis doe ik en ik zorg voor de kleine. Zij gaat dan meestal iets voor zichzelf doen. Schoenen kopen bijvoorbeeld.quote:Op zondag 2 december 2018 14:54 schreef Mickytjuh het volgende:
[..]
Moet je dan ook de boodschappen doen, de was doen, het huis poetsen, koken, ramen zemen en alle troepjes van de vloer oprapen?
Of hoef je dan echt alleen kinderoppas te zijn?
nee hoor. je kan er voor kiezen iemand in te huren om die taakjes te doen. Je kunt er voor kiezen het samen te doen. Of misschien kies je er samen voor dat degene die thuis is het oppakt.quote:Op zondag 2 december 2018 14:59 schreef Mickytjuh het volgende:
[..]
Nou als deze dingen niet gebeuren draait het huishouden niet, dus moeten die dingen wel degelijk.
En jij wel, maar ik vraag of topicstarter dat ook doet.
wat voor dagelijkse dingen? De dingen die ik opnoem? Of bedoel je brood smeren, kind aankleden en de fles geven?quote:Op zondag 2 december 2018 15:02 schreef BlackMolly77 het volgende:
[..]
Gewoon de dagelijkse dingen in huis doe ik en ik zorg voor de kleine. Zij gaat dan meestal iets voor zichzelf doen. Schoenen kopen bijvoorbeeld.
Kind in bad en aankleden, de vaatwasser uitpakken, ontbijt opruimen, dan gaan we boodschappen doen en daarna moet hij een boterham en dan gaat hij meestal nog even slapen en ga ik aan het eten beginnen. Is de meest relaxte dag van mijn week.quote:Op zondag 2 december 2018 15:04 schreef Mickytjuh het volgende:
[..]
wat voor dagelijkse dingen? De dingen die ik opnoem? Of bedoel je brood smeren, kind aankleden en de fles geven?
Schoonmaken, wassen, stofzuigen en strijken doe je niet? Dat zijn de meer arbeidsintensieve onderdelen. En straks, als de klein kan kruipen, heb je continu een kind aan je been hangen.quote:Op zondag 2 december 2018 15:09 schreef BlackMolly77 het volgende:
[..]
Kind in bad en aankleden, de vaatwasser uitpakken, ontbijt opruimen, dan gaan we boodschappen doen en daarna moet hij een boterham en dan gaat hij meestal nog even slapen en ga ik aan het eten beginnen. Is de meest relaxte dag van mijn week.
Oh. Ik voel de inspiratie uit het scherm spatten. Jij hebt er alles uitgehaald ! Genieten.quote:Op zondag 2 december 2018 15:14 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Schoonmaken, wassen, stofzuigen en strijken doe je niet? Dat zijn de meer arbeidsintensieve onderdelen. En straks, als de klein kan kruipen, heb je continu een kind aan je been hangen.
Ik vond het afschuwelijk, hele dagen thuis. Het repeterende, het ondankbare en het kleine wereldje waar je in leeft. Een normale baan is hard werken, maar vond ik op de lange termijn een stuk beter vol te houden. Zorgen en huishouden komt geen einde aan.
Was het zo erg ja? Ik vind het eigenlijk wel leuk, relaxed op eigen tempo de dag doorkomen. Maar dat zeg ik natuurlijk niet tegen haar voor ze weer met nieuwe ideeën komt.quote:Op zondag 2 december 2018 15:14 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Schoonmaken, wassen, stofzuigen en strijken doe je niet? Dat zijn de meer arbeidsintensieve onderdelen. En straks, als de klein kan kruipen, heb je continu een kind aan je been hangen.
Ik vond het afschuwelijk, hele dagen thuis. Het repeterende, het ondankbare en het kleine wereldje waar je in leeft. Een normale baan is hard werken, maar vond ik op de lange termijn een stuk beter vol te houden. Zorgen en huishouden komt geen einde aan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |