Zoals in het GBA? Of? Het het digitale patienten dossier? Of... zoals al die andere voorbeelden waar we hel ende verdoemenis over onszelf afgeroepen hebben met deze glijdende schaal?quote:Op donderdag 23 augustus 2018 14:02 schreef J0kkebr0k het volgende:
Maar dit is een hellend vlak, zoals altijd met dit soort dingen. Uiteindelijk is er totale (overheids)controle.
en gewoon chippen bij geboorte.quote:Op donderdag 23 augustus 2018 11:27 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Nergens voor nodig met een goede DNA database.
Ook niet nodig met goeie DNA scannersquote:
De verplichting van het OM om de DNA-stalen onmiddellijk te vernietigen werd gelijk al aan de laars gelapt.quote:Op donderdag 23 augustus 2018 14:18 schreef Nielsch het volgende:
Sinds 2012 zijn er nog maar enkele van deze grote DNA-verwantschapsonderzoeken gedaan (Van Doorn, Vaatstra, Verstappen). In alle gevallen heeft dit geleid tot een verdachte of dader. Dat is juist het mooie van zo'n verwantschapsonderzoek; ook via de opa, vader, zoon, kleinzoon, broer, neef of oom kun je op het spoor van de dader komen.
Oftewel, ook zonder verplichtstelling om gehoor te geven aan de oproep lijkt het een prima effectief middel.
Dat lijkt me ook best een ingewikkelde wetswijziging.quote:Op donderdag 23 augustus 2018 14:36 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Als ze van iedereen die overlijdt DNA afnemen zijn ze al een heel eind.
Pia Dijkstra zal er toch wel een wet doorheen kunnen drukken dat je lichaam na overlijden aan de staat toebehoort.quote:Op donderdag 23 augustus 2018 14:39 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Dat lijkt me ook best een ingewikkelde wetswijziging.
Dat zou dan mooi aantonen dat er géén sprake is van een glijdende schaal.quote:Op donderdag 23 augustus 2018 14:40 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Pia Dijkstra zal er toch wel een wet doorheen kunnen drukken dat je lichaam na overlijden aan de staat toebehoort.
Hoezo niet? Alleen maar digitaal geld, trackers, is er iemand vervelend? Zet je zijn betalings optie uit.quote:Op donderdag 23 augustus 2018 14:30 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Ook niet nodig met goeie DNA scanners
Geleerden doen niets anders met de DNA-bank dan misdrijven oplossen. Ook is de kennis van de geleerden voldoende om ongeautoriseerde personen te beletten om te knoeien met de DNA-bank.quote:Op donderdag 23 augustus 2018 11:29 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
DNA gebruiken bij het oplossen van een misdaad zoals bij Nicky Verstappen heb ik geen problemen mee. Maar ik wil niet dat het wordt opgeslagen. De ICT kennis van onze overheid is lachwekkend, een 8 jarige met een computer kan die database benaderen, even wat zaken omgooien en een onschuldig persoon heeft oom agent voor de deur staan omdat zijn DNA gevonden is bij een verkrachtingsslachtoffer. Ik heb daar geen vertrouwen in.
Yup, zelfs nog een topic van geweest hier:quote:Op donderdag 23 augustus 2018 14:30 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De verplichting van het OM om de DNA-stalen onmiddellijk te vernietigen werd gelijk al aan de laars gelapt.
Ja, van de geleerden moet je het hebben:quote:Op donderdag 23 augustus 2018 19:57 schreef torentje het volgende:
[..]
Geleerden doen niets anders met de DNA-bank dan misdrijven oplossen. Ook is de kennis van de geleerden voldoende om ongeautoriseerde personen te beletten om te knoeien met de DNA-bank.
RTL Nieuwsquote:Fouten bij forensisch onderzoek NFI
Het Nederlands Forensisch Instituut NFI heeft de afgelopen 14 jaar vele honderden ernstige fouten bij dna-onderzoek naar misdrijven gemaakt.
Soms waren ze onherstelbaar, schrijft De Telegraaf . De krant heeft tot nu toe geheime documenten van het NFI in handen waarin staat dat het zou gaan om bijna 1700 fouten.
Vermengd met ander dna
Zo zouden dna-sporen zijn vermengd met ander dna, soms van bezoekers aan de laboratoria. Ook komen verkeerde registraties voor (verkeerd nummer toegekend aan een spoor) en zouden dingen zoekraken bij het NFI. De documenten zijn verkregen na een beroep op de Wet openbaarheid bestuur (WOB).
Gerechtelijke dwalingen mogelijk
Sporen van dna kunnen cruciaal zijn bij het oplossen van bijvoorbeeld moorden. Als bij het dna-onderzoek fouten worden gemaakt, kunnen gerechtelijke dwalingen het gevolg zijn: daders kunnen dan vrijuit gaan en onschuldigen juist ten onrechte strafbaar worden geacht.
NFI: voortdurend verbeteringen doorvoeren
Het NFI zegt dat het er alles aan doet om afwijkingen te vinden en voortdurend verbeteringen doorvoert. Het instituut zegt dat het gebruik maakt van 'fijnmazig registratiesystemen'. Van de in de afgelopen jaren ruim 200.000 NFI geleverde onderzoeksrapporten, moest er in 209 gevallen uiteindelijk een gewijzigd rapport worden uitgebracht. Soms zijn er monsters verwisseld, en 'dat is beslist een fout', aldus een woordvoerder.
CDA: is dna-onderzoek wel wenselijk?
Het CDA vraagt zich af wat 'daar in vredesnaam aan de hand is'. "Als het zo'n bende is daar, dan moet je je afvragen of het nog wenselijk is dat dna-onderzoek een steeds belangrijkere rol krijgt in het strafproces", zegt CDA-Kamerlid Van Toorenburg. De partij wil dat staatssecretaris Teeven van Veiligheid en Justitie opheldering geeft over de fouten. Van Toorenburg heeft mondelinge vragen gesteld en eist een onderzoek.
Hij noemt zelfs 'na een oproep'... Dus niet eens iedereen wordt dat dan verplicht, maar gewoon een bepaalde groep mensenquote:Op donderdag 23 augustus 2018 21:34 schreef -mosrednA het volgende:
Wat een bullshit dit. Hij wil het bespreekbaar maken en kijken of het überhaupt binnen de kaders van de wergeving mogelijk is. Het is zijn taak (on)mogelijkheden te onderzoeken als deze vraag via de politiek vanuit de maatschappij gesteld wordt.
Dat klopt (als er letterlijk 99,99% wordt gezegd). Maar bij mijn weten wordt een verdachte nooit op grond van alleen DNA-bewijs veroordeeld. Als ook andere sporen naar een persoon wijzen kan een getal als 800 soms nog dramatisch omlaag worden gebracht. Een volledig DNA-profiel zal trouwens nooit door 800 Nederlanders worden gedeeld.quote:Op donderdag 23 augustus 2018 21:29 schreef Pietverdriet het volgende:
Expert: er is een waarschijnlijkheid van 99,99% dat het dna van de Verdachte het zelfde is wat op het kinderlijk werd aangetroffen
Rechter: 20 Jaar
Realiteit: er zijn nog een 800 mannen in nl met dezelfde match
Precies. Ik snap de ophef ook niet. Iedereen gelijk in de brand weerquote:Op donderdag 23 augustus 2018 21:36 schreef MadJackthePirate het volgende:
[..]
Hij noemt zelfs 'na een oproep'... Dus niet eens iedereen wordt dat dan verplicht, maar gewoon een bepaalde groep mensen
Bij de Deventer moordzaak was het bewijs flinterdun, het DNA doorslaggevend voor de veroordeling terwijl het kledingstuk niet eens naar behoren was bewaard.quote:Op donderdag 23 augustus 2018 21:36 schreef Gorraay het volgende:
[..]
Dat klopt (als er letterlijk 99,99% wordt gezegd). Maar bij mijn weten wordt een verdachte nooit op grond van alleen DNA-bewijs veroordeeld. Als ook andere sporen naar een persoon wijzen kan een getal als 800 soms nog dramatisch omlaag worden gebracht.
Jarenlang was de politie met man en macht op zoek naar de zwaar criminele vrouw. Verschillende moorden en andere delicten in meerdere landen.quote:Nieuwe overval 'Fantoom'-vrouw
Nieuws
Achtergrond - 8 augustus 2008
(8 augustus 2008) Het ‘Fantoom van Heilbronn’ is weer opgedoken. Een jaar na haar zwaarste misdaad, is bij een overval in Saarland afgelopen mei opnieuw DNA gevonden van de langgezochte roofovervaller ‘zonder gezicht’. Nieuwe aanwijzingen over de identiteit van de vrouw zijn niet gevonden.
De identiteit van de 'Fantoom van Heilbronn' blijft onbekend.
Het scenario doet niet onder voor het begin van een willekeurige Tatort-aflevering. Een vrouw is bezig met de schoonmaak van het verder verlaten clubhuis van de plaatselijke visserijvereniging in het bosrijke Mettlach. Dan hoort ze buiten stemmen.
Voordat ze er erg in heeft, wordt ze door een man neergeslagen. Bewusteloos en beroofd van haar geld wordt ze later gevonden.
Bijnaam
Bij de overval was – naar nu blijkt – de vrouw betrokken die bekend staat als het Heilbronner Phantom. Haar bijnaam dankt ze aan haar betrokkenheid bij de brutale moord op een 22-jarige politieagente en de poging daartoe op een mannelijke agent in Heilbronn in april 2007.
Het DNA van die vrouw is sinds 1993 al aangetroffen bij 33 delicten in Duitsland, Oostenrijk en Frankrijk, waaronder drie moordzaken.
Bij een poging tot inbraak in oktober 2006 is haar DNA gevonden op een steen waarmee ‘een man’ volgens getuigen een raam had ingeslagen. Daarmee is de verwarring rond haar identiteit alleen maar toegenomen.
Gouden tip
Tot nieuwe aanwijzingen van wie ‘de vrouw zonder gezicht’ kan zijn, heeft ook haar laatste misdaad niet geleid. Daarom heeft de politie een beloning uitgeloofd van 150.000 euro voor de gouden tip.
“Elke nieuwe tip biedt ons de kans een beslissende stap vooruit te komen,” aldus de leider van het speciale opsporingsteam Frank Huber.
Het team – Sonderkommission ‘Parkplatz’ – weet dat de vrouw zich graag in volkstuinen ophoudt. Aangeraden wordt verdachte personen, vanwege de hoge bereidheid tot geweld van de vrouw, niet zelf te benaderen, maar altijd de politie in te schakelen.
Je begrijpt me verkeerd. Een bepaalde groep (in de ogen van de wet) onschuldige burgers wordt een verplichting opgelegd, terwijl anderen dat niet hebben? Discriminatie...quote:Op donderdag 23 augustus 2018 21:38 schreef -mosrednA het volgende:
[..]
Precies. Ik snap de ophef ook niet. Iedereen gelijk in de brand weer
Ah zo. Nee dat moet niet kunnen.quote:Op donderdag 23 augustus 2018 21:39 schreef MadJackthePirate het volgende:
[..]
Je begrijpt me verkeerd. Een bepaalde groep (in de ogen van de wet) onschuldige burgers wordt een verplichting opgelegd, terwijl anderen dat niet hebben? Discriminatie...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |