Haha, nee, toen was de algemene mening dat melk heel gezond was en kreeg je elke dag een pakje melk op school, verstrekt door de overheid dus. Joris Driepinter campagne en zo (drie glazen melk per dag) Is best wel lang geweest. Eind jaren 70, begin jaren 80.quote:
Nee hoor, dat had niets uitgemaakt. Het gaat hier namelijk niet over de middagpauze, maar over de kleine pauze. Die breng je gewoon op school door.quote:Op zaterdag 2 september 2017 11:56 schreef AchJa het volgende:
Maar goed, als de kinderen net als vroeger gewoon tussen de middag thuis eten (want toen was er gewoon een ouder thuis ipv dat ze beide moeten werken voor de 5 vakanties per jaar om de buren de ogen uit te steken) hadden we deze discussie helemaal niet gehad en had de school totaal geen weet gehad van wat de kinderen tussen de middag naar binnen schuiven en hadden ze er al helemaal geen invloed op.
Je hebt gelijk...quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:07 schreef Physsic het volgende:
[..]
Nee hoor, dat had niets uitgemaakt. Het gaat hier namelijk niet over de middagpauze, maar over de kleine pauze. Die breng je gewoon op school door.
Dat had ik ook niet begrepen, maar niet alles heel goed gelezen. Maar dan vind ik het eigenlijk helemaal stom. Zo'n kleine pauze is dan toch juist voor iets lekkers. En dan bij de lunch gewoon normaal eten.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:07 schreef Physsic het volgende:
[..]
Nee hoor, dat had niets uitgemaakt. Het gaat hier namelijk niet over de middagpauze, maar over de kleine pauze. Die breng je gewoon op school door.
quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:05 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Haha, nee, toen was de algemene mening dat melk heel gezond was en kreeg je elke dag een pakje melk op school, verstrekt door de overheid dus. Joris Driepinter campagne en zo (drie glazen melk per dag) Is best wel lang geweest. Eind jaren 70, begin jaren 80.
Dit ja. Al die chia-zaad etende konijnen zijn vaak moe, flinterdun, volledig verneukte hormoonhuishouding, geen tieten en spieren, regelmatig ziek en depressief. Gewoon normaal doen.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:01 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik word een beetje moet van al die voedsel nazi's met hun jaarlijkse "wat is gezond" en "wat je vooral niet mag eten" geouwehoer... Daarbij zijn die do's en dont's van ze nog veranderlijker dan het weer...![]()
Gewoon, volkoren brood, volle melk, roomboter, vlees, vis en dat soort voedsel eten. Dat gaat al duizenden jaren goed.
weet je al op voorhand dat dat het geval is dan?quote:Op zaterdag 2 september 2017 08:46 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Dus als het leidt tot meer ongezond eten dan vind jij dat ok?
quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:10 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Dit ja. Al die chia-zaad etende konijnen zijn vaak moe, flinterdun, volledig verneukte hormoonhuishouding, geen tieten en spieren, regelmatig ziek en depressief. Gewoon normaal doen.
Het gaat om pauzesnackjes toch? Niet om de lunch.quote:Op zaterdag 2 september 2017 11:56 schreef AchJa het volgende:
Maar goed, als de kinderen net als vroeger gewoon tussen de middag thuis eten (want toen was er gewoon een ouder thuis ipv dat ze beide moeten werken voor de 5 vakanties per jaar om de buren de ogen uit te steken) hadden we deze discussie helemaal niet gehad en had de school totaal geen weet gehad van wat de kinderen tussen de middag naar binnen schuiven en hadden ze er al helemaal geen invloed op.
Meer voor een appel of een banaan. Niet een homp boterkoek.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:08 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Dat had ik ook niet begrepen, maar niet alles heel goed gelezen. Maar dan vind ik het eigenlijk helemaal stom. Zo'n kleine pauze is dan toch juist voor iets lekkers. En dan bij de lunch gewoon normaal eten.
Dat had ik er in de eerste instantie niet uitgehaald, maar zoals je kan zien was ik daar al op gewezen.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:14 schreef mootie het volgende:
[..]
Het gaat om pauzesnackjes toch? Niet om de lunch.
Een stuk Wieger Ketellapper mag wel?quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:16 schreef mootie het volgende:
[..]
Meer voor een appel of een banaan. Niet een homp boterkoek.
Ik vind het een lastige discussie..quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:08 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Dat had ik ook niet begrepen, maar niet alles heel goed gelezen. Maar dan vind ik het eigenlijk helemaal stom. Zo'n kleine pauze is dan toch juist voor iets lekkers. En dan bij de lunch gewoon normaal eten.
Dat lijkt me bij het jongetje in kwestie ook een van de problemen. Krijgt voor zijn verjaardag een x-box met GtaV en pa post op Fb iets in de trant van: Lol, daar hebben we ook geen last meer van.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:05 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dit dus, maar het is weer typisch Nederlands dat wat aan de gevolgen doen en vervelen we iedereen daar maar mee (ook de leerlingen die gewoon een gezond gewicht hebben en voldoende bewegen) ipv dat we de oorzaak aanpakken...
Gewoon naar buiten met de jeugd en leer maar weer analoog spelen.
Lijkt me een betere keuze.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:17 schreef AchJa het volgende:
[..]
Een stuk Wieger Ketellapper mag wel?
Wat neem jij dan bij de koffie als tussendoortje?quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:16 schreef mootie het volgende:
[..]
Meer voor een appel of een banaan. Niet een homp boterkoek.
Ik ben geen kind van 6. En ik neem sowieso niks bij de koffie, ben niet van de koekjes.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:18 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Wat neem jij dan bij de koffie als tussendoortje?
Een banaan idd.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:16 schreef mootie het volgende:
[..]
Meer voor een appel of een banaan. Niet een homp boterkoek.
Dat had ik gelezen ja maar omdat je een paar van die luiwammesen op school hebt zitten betekent natuurlijk niet dat je collectief het geheel op dieet gaat zetten, ben je belazerd... Wat hebben mijn kinderen te maken met de vreetgewoonten van een ander?quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:17 schreef mootie het volgende:
[..]
Dat lijkt me bij het jongetje in kwestie ook een van de problemen. Krijgt voor zijn verjaardag een x-box met GtaV en pa post op Fb iets in de trant van: Lol, daar hebben we ook geen last meer van.
Het is inderdaad het geheel wat er mis is. Als je op vakantie bijvoorbeeld Nederlanders met kinderen ziet en die beginnen te jengelen, worden er alleen maar ijsjes in gestopt, dan zijn ze stil (niet alleen bij Tokkies hoor). Soms wel drie, vier op een dag. Thuis zal dat ook wel zo gaan. Maar als je gewoon normaal eet, dan is zo'n kleine pauze juist een moment voor iets lekkers.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:17 schreef Physsic het volgende:
[..]
Ik vind het een lastige discussie..
Ik kreeg vroeger ook altijd iets lekkers mee voor die kleine pauze: cheese dippers, prince koekjes, suikerwafel, oid en daarnaast een beker drinken. Tussen de middag ging ik gewoon naar huis om brood te eten. 's Avonds geen chips, want dat mocht alleen in het weekend, maar vaak een schaaltje fruit.
Mijn basisschool besloot toen ik in groep 7 zat ook plotseling dat er alleen nog maar fruit meegenomen mocht worden voor de kleine pauze, geen koekjes dus. Ik weet nog dat ik dat toen echt niet leuk vond. Vooral omdat ik thuis al 'gezond' bezig was, fruit at ik al elke dag en ik was eerder te licht dan te zwaar.
Maar goed, ik zie ook wel dat de tijden inmiddels zijn veranderd. Kinderen worden dikker en dikker en de ouders zijn kennelijk niet in staat er iets aan te doen of merken het niet eens op. Of dit nou de manier is om dat probleem op te lossen.. Ik weet het niet. Dat ene koekje op school zal het probleem niet zijn, waarschijnlijk gaat het vooral om het ongezond eten ná schooltijd.
Wel jammer voor de kinderen waarvan de ouders het wel hebben begrepen.
Je kind wordt er niet slechter van als hij of zij iets gezonds eet in de pauze.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:20 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat had ik gelezen ja maar omdat je een paar van die luiwammessen op school hebt zitten betekent natuurlijk niet dat je collectief het geheel op dieet gaat zetten, ben je belazerd... Wat hebben mijn kinderen te maken met de vreetgewoonten van een ander?
Mijn moeder deed dat vroeger ook wel. Of een roze koek of zo. Nooit iets van geleden, en ook nooit dik geworden.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:19 schreef aloa het volgende:
[..]
Een banaan idd.
Wie geeft zijn kind nou een stuk boterkoek mee naar school
Je zou toch eerder zeggen dat het moment voor iets lekkers thuis is. Als je uit school komt bijvoorbeeld.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:21 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Het is inderdaad het geheel wat er mis is. Als je op vakantie bijvoorbeeld Nederlanders met kinderen ziet en die beginnen te jengelen, worden er alleen maar ijsjes in gestopt, dan zijn ze stil (niet alleen bij Tokkies hoor). Soms wel drie, vier op een dag. Thuis zal dat ook wel zo gaan. Maar als je gewoon normaal eet, dan is zo'n kleine pauze juist een moment voor iets lekkers.
En het nauwelijks bewegen is ook een grote oorzaak van de dikheid van de kinderen tegenwoordig.
Ik schrik daar echt van als je op vakantie bent. Kinderen van 5 die al vetrolletjes hebben.
Ik geloof niet dat het aan de school is om te bepalen wat mijn kinderen wel of niet eten.quote:Op zaterdag 2 september 2017 12:21 schreef mootie het volgende:
[..]
Je kind wordt er niet slechter van als hij of zij iets gezonds eet in de pauze.
Ok jij moet wel van voor 1960 zijn.quote:Op zaterdag 2 september 2017 11:56 schreef AchJa het volgende:
Maar goed, als de kinderen net als vroeger gewoon tussen de middag thuis eten (want toen was er gewoon een ouder thuis ipv dat ze beide moeten werken voor de 5 vakanties per jaar om de buren de ogen uit te steken) hadden we deze discussie helemaal niet gehad en had de school totaal geen weet gehad van wat de kinderen tussen de middag naar binnen schuiven en hadden ze er al helemaal geen invloed op.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |