Het ministerie van Volksgezondheid heeft voortaan meer zeggenschap over de volksgezondheid. Dat we dat nog mogen meemaken in dit land.twitter:estherouwehand twitterde op dinsdag 26-05-2020 om 15:49:21BREEK: de @PartijvdDieren heeft de Kamer wakker weten te schudden over zoönosen. Economische belangen veehouderij mogen niet meer leidend zijn, ministerie VWS wordt de baas. Dé les van Q-koorts die nooit was geleerd, maar nu alsnog. Motie aangenomen 💪🏼💪🏼💪🏼https://t.co/wkuVIBVBOJ reageer retweet
quote:Beste partijgenoot,
Tot onze grote spijt moeten we je het volgende laten weten.
Het partijbestuur van de Partij voor de Dieren heeft besloten om Esther Ouwehand niet aan het partijcongres voor te dragen als lijsttrekker voor de komende Tweede Kamerverkiezingen. Eerder is in de media aangekondigd dat het partijbestuur het voornemen had om Esther voor te dragen. Sindsdien zijn echter signalen en informatie ontvangen die wijzen op schendingen van integriteit door Esther. Hiervan zijn meerdere meldingen gedaan bij de integriteitssecretaris van de partij, volgens de procedure die is vastgelegd in de meldregeling die de partij kent. Voor het uitvoeren van het integriteitsonderzoek wordt een externe ad-hoc integriteitscommissie ingesteld.
Wij betreuren het dat we deze beslissing hebben moeten nemen.
De kandidatencommissie zal volgende week een nieuwe kandidaat-lijsttrekker selecteren.
Met vriendelijke groet,
Het partijbestuur
https://www.nporadio1.nl/(...)t-maar-een-breekpuntquote:PvdD-bestuur droeg lokale fractie op coalitievorming te laten mislukken: 'De teneur was: je vindt maar een breekpunt'
Gisteren 21:45
5 minuten
Lokale en provinciale politici van de Partij voor de Dieren ondervonden in de afgelopen jaren druk vanuit het partijbestuur om niet mee te besturen, maar in de oppositie plaats te nemen. In het huidige conflict tussen Esther Ouwehand en het partijbestuur lijkt de vraag of de Partij voor de Dieren bestuursverantwoordelijkheid moet nemen ook een grote rol te spelen.
it conflict is niet iets wat ineens opborrelt zegt PvdD-statenlid in de provincie Utrecht Anjo Travaille. Hij ondervond de druk vanuit het partijbestuur zelf vlak voor de kandidatenlijst voor de Provinciale Statenverkiezingen bekend werd gemaakt.
Intentieverklaring
Travaille kreeg een intentieverklaring opgestuurd. "In de verklaring werd gesproken over: hoe moeten coalitie-onderhandelingen verlopen. Welke verantwoordelijkheid heeft het bestuur, wat valt onder de afdeling en wat ligt bij de Tweede Kamer. Terwijl het een zelfstandige verantwoordelijkheid is van volksvertegenwoordigers."
Het Statenlid ondertekende de verklaring, maar stuurde hem terug samen met een eigen brief waarin hij zijn bezwaren uitsprak over de gang van zaken. "Er ligt veel nadruk vanuit het bestuur op verantwoordelijkheid nemen vanuit de oppositie", aldus Travaille. Volgens hem hebben ook andere statenleden de intentieverklaring ondertekend.
Breekpunt
PvdD-raadslid in de gemeente Amersfoort Natanja Vreugdenhil kreeg al eerder met bemoeienis van het partijbestuur te maken. De fractie werd gevraagd om mee te onderhandelen in de coalitievorming van de gemeente. "Ons werd duidelijk dat we veel ruimte kregen om onze punten in te brengen. We wilden resultaat halen, daarom zijn we het gesprek aangegaan", aldus Vreugdenhil.
Het bestuur van de Partij voor de Dieren vroeg Vreugdenhil toen met hen in gesprek te gaan. "De teneur van dat gesprek was: je vindt maar een breekpunt. Zorg dat je uit de onderhandelingen komt..." Vreugdenhil en haar collega’s moesten de coalitievorming volgens Vreugdenhil dus van het bestuur laten vastlopen. Uiteindelijk stapte de Amersfoortse fractie van de Partij voor de Dieren wel in de coalitie.
Ouwehand
Volgens universitair docent politicologie Simon Otjes (Universiteit Leiden) mag er ruggespraak met het partijbestuur plaatsvinden bij lokale of provinciale coalitievorming. "Maar uiteindelijk beslissen de volksvertegenwoordigers."
Esther Ouwehand, het Tweede Kamerlid dat dit weekend de steun van het partijbestuur verloor om lijsttrekker te worden voor de verkiezingen zou ook al langere tijd ageren tegen de lijn van het partijbestuur om de idealen van de Partij voor de Dieren zowel lokaal als landelijk alleen via de oppositie te proberen te verwezenlijken.
https://nos.nl/artikel/24(...)rug-als-lijsttrekkerquote:Bestuur Partij voor de Dieren stapt op, Ouwehand terug als lijsttrekker
Het bestuur van de Partij voor de Dieren treedt af en zet partijleider Esther Ouwehand toch op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen als lijsttrekker.
Dat heeft het bestuur in een verklaring bekendgemaakt. Het bestuur besloot zaterdag om Ouwehand niet als lijsttrekker voor te dragen. Als motivering werd gegeven dat er "recente meldingen omtrent integriteitsschending" waren. Dit besluit leidde tot enorme commotie in de achterban van de partij.
In de verklaring van vandaag schrijft het bestuur: "Uitsluitend vanwege de ophef heeft het partijbestuur vanochtend besloten om Esther weer tot de kandidaatstellingsprocedure toe te laten en haar alsnog voor te dragen als kandidaat-lijsttrekker."
Het bestuur kondigt aan dat al zijn leden donderdag om 17.00 uur hun ontslag indienen. Zij zullen een interim-bestuur zoeken en hun taken overdragen.
Dat heet democratie.quote:Op zondag 24 september 2023 15:29 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Ik zit live naar het ledencongres van de Partij voor de Dieren te kijken. Gaat dat altijd zo moeizaam en tergend bij PvdD en andere partijen? Bizar
Mijn opmerking heeft niks met democratie te maken. Gewoon onprofessioneel geleid en een aantal leden aan de microfoon die niet helemaal sporen en/of zich niet weten te gedragen.quote:
Bij andere partijen zoals de vvd mag je alleen komen om te applaudisseren en bitterballen te vreten.quote:Op zondag 24 september 2023 16:20 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Mijn opmerking heeft niks met democratie te maken. Gewoon onprofessioneel geleid en een aantal leden aan de microfoon die niet helemaal sporen en/of zich niet weten te gedragen.
[ twitter ]
[ twitter ]
[ twitter ]
[ twitter ]
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |