dat kan ik mij niet voorstellen maar zal het eens proberen.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 11:40 schreef LuDann het volgende:
Oh en ik doe nu kaneel in mijn koffie, dat is best lekker.
Ik heb een bakje gemalen kokos bij de AH gehaald (dat kost echt niks trouwens: http://www.ah.nl/producten/product/wi161498/ah-gemalen-kokos). Ik heb het door het appel rozijn mengsel geroerd en op de appelflappen gestrooid.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:11 schreef Diconnected het volgende:
Die appelflappen klinken goeddeed je dat met geraspte kokos?
Pas op hoor, verslavend!quote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:13 schreef FANN het volgende:
De dadeltruffels met cacao ga ik ook proberen
Die kokos heb je ook wat grover geraspt en je kunt grote zakken voor heel weinig geld bij de toko kopen.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:44 schreef LuDann het volgende:
[..]
Ik heb een bakje gemalen kokos bij de AH gehaald (dat kost echt niks trouwens: http://www.ah.nl/producten/product/wi161498/ah-gemalen-kokos). Ik heb het door het appel rozijn mengsel geroerd en op de appelflappen gestrooid.
[ afbeelding ]
Het ziet er leuk uit maar eerlijk gezegd proefde je er weinig van. De textuur was wel fijn, omdat je dat een beetje mist als je suiker weglaat. Maar ik denk dat het beter smaakt als je zelf verse kokos raspt.
[..]
Pas op hoor, verslavend!
Ik had ook laatst verse vijgen gehaald trouwens, duur maar erg lekker.
Ik eet toch al regelmatig dadels en voor de afwisseling is wel lekkerquote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:44 schreef LuDann het volgende:
[..]
Pas op hoor, verslavend!
Ik had ook laatst verse vijgen gehaald trouwens, duur maar erg lekker.
Bij het kinderdagverblijf weten ze niet beter, onze baby is al suikervrij vanaf haar geboorte, zeg maar.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:17 schreef flibber het volgende:
[..]
dat kan ik mij niet voorstellen maar zal het eens proberen.
Hoe reageert je omgeving eigenlijk? of andere ouders/peuterleidsters?
Als je gebak of koffie weigert met als reden dat je het viesd vind en misselijk word kijken ze je heel raar aan alsof je niet spoort.
(zelfde met chocolade, daar loop ik met een boog omheen)
In dit geval ging het er meer om dat ik niet naar de koekjes wilde grijpen, dat had ik anders wel gedaan denk ik.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:50 schreef Molo het volgende:
[..]
Die kokos heb je ook wat grover geraspt en je kunt grote zakken voor heel weinig geld bij de toko kopen.
En die dadelballetjes zijn lekker ja, maar wel knetterzoet, daar ga je je suikerbehoefte niet mee naar beneden krijgen
toch is een dadel ''anders'' op de één of andere manier, net als zoet fruit, maar ik heb wel steedsquote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:50 schreef Molo het volgende:
En die dadelballetjes zijn lekker ja, maar wel knetterzoet, daar ga je je suikerbehoefte niet mee naar beneden krijgen
mocht je gek zijn op dadels en de suiker daaruit niet als probleem zien, sticky toffee pudding wordt gemaakt met dadels en de verdere suiker erin kun je gewoon weglaten. Machtig zoet maar zo gruwelijk lekkerquote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:53 schreef LuDann het volgende:
[..]
In dit geval ging het er meer om dat ik niet naar de koekjes wilde grijpen, dat had ik anders wel gedaan denk ik.
voor je lijf niet, suiker is immers ook gewoon van planten gemaakt, maar goed, dat is een andere discussie.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:53 schreef FANN het volgende:
[..]
toch is een dadel ''anders'' op de één of andere manier, net als zoet fruit, maar ik heb wel steeds
minder fruit nodig en sinaasappelsap in mijn Smoothies om te ''zoeten''
Misschien is het psygischquote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:58 schreef Molo het volgende:
[..]
voor je lijf niet, suiker is immers ook gewoon van planten gemaakt, maar goed, dat is een andere discussie.
Dat dacht ik gisteren ook hoor toen ik in dat gebakje hapte, maar ik vond het gewoon niet lekkerquote:Op dinsdag 14 juni 2016 13:08 schreef Molo het volgende:
Sowieso is het leven te kort om vieze dingen en troep te eten. Goeie koek zeg ik geen nee tegen als ik er zin in heb, (vaak goedkope) troep koeken mogen mensen/winkels houden van me
je weet dat het psychisch is toch he, met chquote:Op dinsdag 14 juni 2016 13:13 schreef FANN het volgende:
[..]
Dat dacht ik gisteren ook hoor toen ik in dat gebakje hapte, maar ik vond het gewoon niet lekker![]()
en eigenlijk had ik er misschien ook niet zo'n trek in kan ook![]()
zal wel psygisch zijnals ik nou nog dat gevoel kan krijgen bij mijn sigaret dan ben ik blij
ach potato potatoquote:Op dinsdag 14 juni 2016 13:17 schreef Molo het volgende:
[..]
je weet dat het psychisch is toch he, met ch
maar veel gebakjes zijn ook gewoon vies, zelfs van banketbakkers.
Prefab mixen, van poeders die alleen nog aangemaakt hoeven worden enzo, zonde, want het kan zo'n mooi vak zijn. Alleen mensen proeven slecht en geven hun geld liever aan andere dingen uit. Of ze laten zich voor veel geld bedotten, die lopen er ook genoeg rond...
Sticky toffee pudingquote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:56 schreef Molo het volgende:
[..]
mocht je gek zijn op dadels en de suiker daaruit niet als probleem zien, sticky toffee pudding wordt gemaakt met dadels en de verdere suiker erin kun je gewoon weglaten. Machtig zoet maar zo gruwelijk lekker
Oh lord, wat doe je me aan.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:56 schreef Molo het volgende:
[..]
mocht je gek zijn op dadels en de suiker daaruit niet als probleem zien, sticky toffee pudding wordt gemaakt met dadels en de verdere suiker erin kun je gewoon weglaten. Machtig zoet maar zo gruwelijk lekker
dus boter/olijfolie allergie? jammer dat etentje daardoor minder werd.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:52 schreef LuDann het volgende:
[..]
Bij het kinderdagverblijf weten ze niet beter, onze baby is al suikervrij vanaf haar geboorte, zeg maar.Tegen ons zeggen ze er niks over, misschien achter onze rug, dat kan. Dat we van die controlerende ouders zijn die hun baby niet eens een nijntjekoekje gunnen, zoiets.
Mijn schoonvader vindt het echt onzin, die maakte er wel wat opmerkingen over, maar mijn schoonmoeder vindt het wel interessant. Voor haar is het sowieso een enorme omschakeling dat we op een dieet zijn waarbij veel dingen niet mogen (melk, ei, soja en pinda). Tot mijn grote verbazing had ze geen idee hoe je etiketten moet lezen. Ze keek dan bij de voedingswaarden en vroeg dan 'wat mogen jullie nu niet? Eiwitten? Of koolhydraten?' Dus dat heb ik haar uitgelegd. Ze was helemaal verbaasd dat ontbijtkoek zo barstens vol suiker zit (het is het voornaamste ingredient), daar had ze geen idee van en ze at het vaak als ze op dieet was.
We zijn afgelopen weekend samen boodschappen gaan doen voor het avondeten, we aten daar. Helemaal speciaal dingen uitgezocht die mochten, heel fijn.
Alleen, ze gaat het klaarmaken in de keuken en ik loop even binnen om te kijken... blijkt dat ze alles in boter aan het bakken is.Had ze niet bij stilgestaan. Mijn baby en ik konden alleen de mais eten. Gelukkig heb ik voor dat soort situaties voor haar altijd wel wat te eten mee.
op gedroogde dadels wordt er nogmaals een laagje suiker toegevoegd, meen ik me te herinneren van keuringsdienst van waarde.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:53 schreef FANN het volgende:
[..]
toch is een dadel ''anders'' op de één of andere manier, net als zoet fruit, maar ik heb wel steeds
minder fruit nodig en sinaasappelsap in mijn Smoothies om te ''zoeten''
Dochter is allergisch voor melk, soja, pinda en ei en omdat ik borstvoeding geef mag ik die dingen ook niet.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 21:18 schreef flibber het volgende:
[..]
dus boter/olijfolie allergie? jammer dat etentje daardoor minder werd.
Achter je rug om zal er best geroddeld worden
Maar als afgestudeerd persoon in een gezondheidsrichting niks anders dan lof dat je zo je leven omschakelt en gezond leeft!![]()
Ik moet eerlijk zeggen dat ik ook schrok van het aandeel suiker in zogenaamde verse jus dórange...
Ik koop die rotzooi omdat het gezond moest zijn, nu niet meer dus. (dus maar weer die sap centrifuge van zolfer halen, waarbij ik de pulp ook toevoeg)
Grappige van ontbijtkoek is dat mensen mij dat wel eens onder de neus drukken: "gezond, goed voor lijn, etc" had er een immense afkeer voor en at het alleen omdat ik niet durfde af te wijzen.
Nu snap ik iets beter waarom ik het niet "luste"
(mensen vinden mij raar als ik zeg dat ik soms een rauwe bloemkool als snack eet)
Maar kijken jullie nu beter naar etiketten van ingredienten?
Ik kijk nu alles na...
o dat geloof ik best.. ik zoek tegenwoordig ook altijd naar verse, gelukkig hebben ze die nuquote:Op dinsdag 14 juni 2016 21:31 schreef wiskundenoob het volgende:
[..]
op gedroogde dadels wordt er nogmaals een laagje suiker toegevoegd, meen ik me te herinneren van keuringsdienst van waarde.
Verse als in deze?quote:Op woensdag 15 juni 2016 00:36 schreef FANN het volgende:
[..]
o dat geloof ik best.. ik zoek tegenwoordig ook altijd naar verse, gelukkig hebben ze die nu
bijna overal.
Nee zo vers heb ik ze alleen in Griekenland van de boom kunnen plukkenquote:
die zijn toch gewoon gedroogd of ben ik nou gek?quote:Op woensdag 15 juni 2016 00:50 schreef FANN het volgende:
[..]
Nee zo vers heb ik ze alleen in Griekenland van de boom kunnen plukken![]()
hier moet ik het mee doen..![]()
[ afbeelding ]
er staat toch vers op?quote:Op woensdag 15 juni 2016 01:03 schreef Molo het volgende:
[..]
die zijn toch gewoon gedroogd of ben ik nou gek?![]()
echt, je moet een keer sticky toffee pudding maken, zoooo lekker dat
Dikke koude room bij zo'n warm toetje, omnomnom!!!!
ja, AH zet wel meer teksten op zijn producten waar ik eenquote:Op woensdag 15 juni 2016 01:05 schreef FANN het volgende:
[..]
er staat toch vers op?nah jah... het is beter dan die droge rotzooi in doosjes
die zijn goor![]()
pudding hoef ik niet zo nodig eigenlijk
Ja, da's waar je moet ook niet alles geloven wat er op de verpakking staat, maar ze zijn wel lekkerquote:Op woensdag 15 juni 2016 01:17 schreef Molo het volgende:
[..]
ja, AH zet wel meer teksten op zijn producten waar ik eenhoofd bij trek
En pudding is in dit geval dit
[ afbeelding ]
Ok en nu hou ik erover op, mijn bakje kwark met noten is immers ook alweer op dus honger weer gestild
Jahaaaa...quote:Op woensdag 15 juni 2016 07:39 schreef Rauw. het volgende:
Als je een overdaad aan dadels en andere fruitsoorten naar binnen stampt word je suikerconsumptie echt niet minder he.
http://voedzo.nl/geen-sui(...)natuurlijke-suikers/quote:Geraffineerde suiker (witte tafelsuiker, rietsuiker, basterdsuiker, fructose, etc) zijn ontdaan van vitaminen, mineralen en vezels en bevatten alleen nog maar de ‘suikers’.
Omdat er geen vitaminen, mineralen en vezels meer aanwezig zijn, is geraffineerde suiker op geen enkele manier voedzaam en is het dus eigenlijk onnuttig om te eten.
Daarnaast kan het veel schade aanrichten.
Slechts zeven maaltijdvervangers bevatten voldoende eiwit, minimaal 20 gram per maaltijd.quote:Afvalrepen en maaltijdshakes bevatten vaak erg veel suiker, blijkt uit onderzoek van de
Consumentenbond.
Fabrikanten prijzen deze producten vaak aan als uitgebalanceerde maaltijdvervangers met alle
essentiële voedingsstoffen om gezond mee af te vallen. Maar er zitten meestal juist erg weinig vezels en eiwit in, schrijft de bond in de Gezondgids.
Van 31 maaltijdvervangers die de bond in een lab liet onderzoeken, scoorden 23 lager dan een 6 voor de samenstelling.
Zo bevat een drinkmaaltijd van Weight Care (330 ml) meer suiker dan een glas cola.
En twee Slank Maaltijdrepen van Lucovitaal (gelijk aan een maaltijd) bevatten meer suiker
dan één Snickers.
http://www.nu.nl/eten-en-(...)en-met-obesitas.htmlquote:Ondervoeding komt steeds vaker voor bij mensen met obesitas
Ondervoeding hoeft niet te betekenen dat iemand te weinig eet. Ook als iemand wel veel eet, maar niet genoeg gezonde stoffen binnenkrijgt, kan ondervoed raken.
Obesitaspatiënten kunnen ondervoed raken door een overmatige consumptie van suiker en zout en een tekort aan andere voedingsstoffen.
In Amerika is een huishouden gemiddeld zo'n 8 procent van het inkomen kwijt aan extra gezondheidszorg wanneer iemand binnen het gezin aan obesitas lijdt.
Ondervoeding
Volgens onderzoeker Corinna Hawkes zal het onderzoek het beeld hervormen dat de wereld heeft van ondervoeding. "Ondervoeding kan er toe leiden dat iemand te dun is of niet snel genoeg groeit, maar het kan ook betekenen dat iemand overgewicht heeft of een te hoge bloedsuikerspiegel, wat kan leiden tot diabetes."
Het aantal kinderen onder de vijf jaar dat overgewicht heeft is wereldwijd dermate aan het stijgen dat het bijna evenredig is aan het aantal kinderen met ondergewicht.
Wat een dom artikel, alsof je als maaltijd een lepel tafelsuiker naar binnen gaat scheppenquote:Op woensdag 15 juni 2016 08:43 schreef FANN het volgende:
[..]
Jahaaaa...
Ik weet niet hoe het met de andere mensen zit die hier posten, maar mij gaat het om ''toegevoegde'' suiker, fruitsuikers ben ik niet bang![]()
Geraffineerde suiker is weer een ander verhaal...
[..]
http://voedzo.nl/geen-sui(...)natuurlijke-suikers/
Ik lees trouwens net dit
Ja, maar die zitten dus ook in fruit en groente daar hoef je geen pak koekjes voor te eten...quote:Op woensdag 15 juni 2016 09:06 schreef Wimperkruller het volgende:
Maar je lichaam (vooral je hersenen) hebben toch suikers nodig?
Ja, maar geen Jelly Belly beans en trekdrop.quote:Op woensdag 15 juni 2016 09:06 schreef Wimperkruller het volgende:
Maar je lichaam (vooral je hersenen) hebben toch suikers nodig?
quote:Op woensdag 15 juni 2016 09:10 schreef BertV het volgende:
[..]
Ja, maar geen Jelly Belly beans en trekdrop.
Dus dan maakt ze speciaal dingen voor jullie klaar en omdat ze het in boter bakt, kunnen ze het zelf allemaal gaan opeten?quote:Op dinsdag 14 juni 2016 12:52 schreef LuDann het volgende:
[..]
Bij het kinderdagverblijf weten ze niet beter, onze baby is al suikervrij vanaf haar geboorte, zeg maar.Tegen ons zeggen ze er niks over, misschien achter onze rug, dat kan. Dat we van die controlerende ouders zijn die hun baby niet eens een nijntjekoekje gunnen, zoiets.
Mijn schoonvader vindt het echt onzin, die maakte er wel wat opmerkingen over, maar mijn schoonmoeder vindt het wel interessant. Voor haar is het sowieso een enorme omschakeling dat we op een dieet zijn waarbij veel dingen niet mogen (melk, ei, soja en pinda). Tot mijn grote verbazing had ze geen idee hoe je etiketten moet lezen. Ze keek dan bij de voedingswaarden en vroeg dan 'wat mogen jullie nu niet? Eiwitten? Of koolhydraten?' Dus dat heb ik haar uitgelegd. Ze was helemaal verbaasd dat ontbijtkoek zo barstens vol suiker zit (het is het voornaamste ingredient), daar had ze geen idee van en ze at het vaak als ze op dieet was.
We zijn afgelopen weekend samen boodschappen gaan doen voor het avondeten, we aten daar. Helemaal speciaal dingen uitgezocht die mochten, heel fijn.
Alleen, ze gaat het klaarmaken in de keuken en ik loop even binnen om te kijken... blijkt dat ze alles in boter aan het bakken is.Had ze niet bij stilgestaan. Mijn baby en ik konden alleen de mais eten. Gelukkig heb ik voor dat soort situaties voor haar altijd wel wat te eten mee.
Boter word gemaakt van melk toch?quote:Op woensdag 15 juni 2016 09:12 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Dus dan maakt ze speciaal dingen voor jullie klaar en omdat ze het in boter bakt, kunnen ze het zelf allemaal gaan opeten?Je bent wel heel erg gedreven in deze challenge.
ja op die worden nog een laagje suiker toegevoegd!quote:Op woensdag 15 juni 2016 00:50 schreef FANN het volgende:
[..]
Nee zo vers heb ik ze alleen in Griekenland van de boom kunnen plukken![]()
hier moet ik het mee doen..![]()
[ afbeelding ]
Het is anders heel normaal op kinderdagverblijven om zo jong als 6 maanden al nijntjekoekjes te geven. Gewoon reguliere koekjes met een berg suiker, en ik moest speciaal vragen of ze dat alsjeblieft niet aan mijn baby wilden geven.quote:Op woensdag 15 juni 2016 09:13 schreef Wimperkruller het volgende:
Nee, maar snoep en koek geef je toch sowieso niet aan een baby'tje? Dus los van de onnodige koek en snoep, wat voor suikers vermijd je dan nog meer? Ik vat die challenges nooit, ga die documentaire maar eens even kijken.
meen je dat nou?quote:Op woensdag 15 juni 2016 09:22 schreef wiskundenoob het volgende:
[..]
ja op die worden nog een laagje suiker toegevoegd!
Ik snap het tegenover je dochter, maar tegenover jezelf.. Dan ben je heel gedreven, maar is ook wel een mooi iets dat je dat bent.quote:Op woensdag 15 juni 2016 09:20 schreef LuDann het volgende:
Mijn dochter stopt met groeien als ze dingen binnenkrijgt waarvoor ze allergisch is, daarnaast gaat ze enorm spugen, slaapt ze slecht en wordt nogal huilerig. Dus ja, dan kan het me weinig schelen dat het heel beleefd is dat mijn schoonmoeder haar best heeft gedaan maar ik ga het toch echt niet eten.
Ik ben overigens dol op dingen als kaas, crème fraiche en eieren dus ik laat het niet voor mijn lol staan.
Wellicht dat de natuurvoedingszaken ze zonder suiker hebben.quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |