Moeten die gasten niet gewoon de zwitserse garde voorstellen?quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:14 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ze dragen de wapens voor de ridder waarbij ze in de leer zijn. Dat is ook zo'n beetje hun functie.
Jij snapt niet dat zwarte Piet zwart is en niet wit behoort te zijn. Anders zou die witte Piet heten en niet zwarte Piet. Er bestaat geen witte Piet, slechts een zwarte Piet. Daarom blijft zwarte Piet zwart.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:21 schreef snakelady het volgende:
[..]
Hoe praat ik mezelf klem?
Jij vraagt wie dat dan zijn, ik zeg ''volgens de geschiedenisboeken moet het een schildknaap voorstellen'', met totaal geen eigen mening er bij of dat klopt of niet, alleen dat de kleding wel gelijkenissen heeft.
Jij doet net of ik die mannen daar heb neergezet naast de sint en ze heb omgedoopt tot schildknaap.
Dus volgens mij snap jij het niet helemaal.
Yep, of herauten, hellebaardiers, whatever.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:22 schreef erodome het volgende:
[..]
Moeten die gasten niet gewoon de zwitserse garde voorstellen?
Daar lijken ze inderdaad wel op.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:22 schreef erodome het volgende:
[..]
Moeten die gasten niet gewoon de zwitserse garde voorstellen?
Maar snap jij dat je niks aan schildknaapjes hebt als je geen ridders hebt? Voor wie dragen zie die speren dan? Volgens mij snap jij niet waar een schildknaapje voor is.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:21 schreef snakelady het volgende:
[..]
Hoe praat ik mezelf klem?
Jij vraagt wie dat dan zijn, ik zeg ''volgens de geschiedenisboeken moet het een schildknaap voorstellen'', met totaal geen eigen mening er bij of dat klopt of niet, alleen dat de kleding wel gelijkenissen heeft.
Jij doet net of ik die mannen daar heb neergezet naast de sint en ze heb omgedoopt tot schildknaap.
Dus volgens mij snap jij het niet helemaal.
Daarom noemde ik ze ook geen Zwarte Piet maar Piet/hulpjes....quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:25 schreef Elzies het volgende:
[..]
Jij snapt niet dat zwarte Piet zwart is en niet wit behoort te zijn. Anders zou die witte Piet heten en niet zwarte Piet. Er bestaat geen witte Piet, slechts een zwarte Piet. Daarom blijft zwarte Piet zwart.
Ja, dat snap ik, maar nogmaals, ik heb ze daar niet neergezet! Ik herhaal alleen wat ik heb gelezen, dat het een zogenaamde schildknaap zou moeten voorstellen volgens sommige bronnen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:27 schreef Atak het volgende:
[..]
Maar snap jij dat je niks aan schildknaapjes hebt als je geen ridders hebt? Voor wie dragen zie die speren dan? Volgens mij snap jij niet waar een schildknaapje voor is.
Behalve dan dat zwarte piet helemaal niet zwart is, nou ja, bij de officiele intochten en op de meeste plaatsen niet dan. Zwarte piet is bruin... Daar gaat je het heet zwart dus moet zwart blijven...quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:25 schreef Elzies het volgende:
[..]
Jij snapt niet dat zwarte Piet zwart is en niet wit behoort te zijn. Anders zou die witte Piet heten en niet zwarte Piet. Er bestaat geen witte Piet, slechts een zwarte Piet. Daarom blijft zwarte Piet zwart.
Wat hebben schildknapen met deze discussie te maken. Ten tijde dat de Europeanen met Afrikaanse slavenhandel begonnen waren de meeste echte ridders en hun schildknapen al verdwenen, alleen de titel bestond volgens mij nog. Het riddertijdperk kwam eigenlijk ten einde tijdens de honderdjarige oorlog.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:11 schreef snakelady het volgende:
[..]
Jawel, de speer (en ook het zwaard) van de ridder waarbij ze in de leer zijn...weet jij wel wat een schildknaap is? (in het Engels worden ze ook wel armour-bearer genoemd)
Wat is eigenlijk het punt waar je naar toe wil?
Zwart is maar een bijvoeglijk naamwoord, we maken er gewoon Piet van.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:25 schreef Elzies het volgende:
[..]
Jij snapt niet dat zwarte Piet zwart is en niet wit behoort te zijn. Anders zou die witte Piet heten en niet zwarte Piet. Er bestaat geen witte Piet, slechts een zwarte Piet. Daarom blijft zwarte Piet zwart.
Witte piet bestaat wel, ik noem hem Piet Paulusma, oant moarnquote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:25 schreef Elzies het volgende:
[..]
Jij snapt niet dat zwarte Piet zwart is en niet wit behoort te zijn. Anders zou die witte Piet heten en niet zwarte Piet. Er bestaat geen witte Piet, slechts een zwarte Piet. Daarom blijft zwarte Piet zwart.
Geen idee! Iemand vroeg wie ze moesten voorstellen, ik las ergens dat het schildknapen zouden moeten voorstellen en zo kwam het ter discussie.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:31 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Wat hebben schildknapen met deze discussie te maken. Ten tijde dat de Europeanen met Afrikaanse slavenhandel begonnen waren de meeste echte ridders en hun schildknapen al verdwenen, alleen de titel bestond volgens mij nog. Het riddertijdperk kwam eigenlijk ten einde tijdens de honderdjarige oorlog.
Mensen hebben geen behoefte aan Piet hulpjes. Ze willen zwarte Piet. De markt beantwoord de vraag welke kleur Piet men wilt. Die keuze is overwegend zwart of bruin te noemen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:27 schreef snakelady het volgende:
[..]
Daarom noemde ik ze ook geen Zwarte Piet maar Piet/hulpjes....
Ik ben mens, ik kan prima zonder Zwarte Piet.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:37 schreef Elzies het volgende:
[..]
Mensen hebben geen behoefte aan Piet hulpjes. Ze willen zwarte Piet. De markt beantwoord de vraag welke kleur Piet men wilt. Die keuze is overwegend zwart of bruin te noemen.
Nog niet nee, wat niet is kan nog komen.quote:Er is geen rechter gevonden die een verbod op zwart of bruin geschminkte Pieten accepteert. Dus daarmee is deze hele discussie en het gedram van de anti-Pieten bij voorbaat een verloren strijd te noemen.
Ze wilde het ook fatsoenlijk doen, als sinds de jaren '80, alleen luisterde niemand en werd het de kop in gedrukt, de pro-pieten zijn nogal stoïcijns hierin.quote:Feitelijk veroorzaken ze juist het tegenovergestelde nu er aanpassingen zijn gedaan, maar ze toch blijven doorgaan voor hun strijd op het verbod van een zwarte Piet. Terwijl de rechter zo'n verbod heeft afgewezen.. Als ze hun strijd op een fatsoenlijke wijze hadden gevoerd en niet iedere blanke man of vrouw hadden bestempeld als een racist dan hadden die aanpassingen ongetwijfeld wortel geschoten. Maar door al die beledigingen is het onderhand een principekwestie geworden zwarte Piet zwart te houden.
Ik vind het wel slap van je. Wel een sterke mening hebben maar als klem komt te zitten gelijk schuilen achter het excuus " ik ben maar een dom meisje".quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:30 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ja, dat snap ik, maar nogmaals, ik heb ze daar niet neergezet! Ik herhaal alleen wat ik heb gelezen, dat het een zogenaamde schildknaap zou moeten voorstellen volgens sommige bronnen.
Ik heb nergens beweerd of ik het er mee eens ben of niet, maar dat lijkt erg moeilijk te begrijpen voor sommige mensen.
Ik vind ze zelf ook meer op de Zwitserse garde lijken.
WTF, wat jij niet begrijpt is dat heel dat schildknaap gedoe, niet mijn mening is!quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:44 schreef Atak het volgende:
[..]
Ik vind het wel slap van je. Wel een sterke mening hebben maar als klem komt te vinden gelijk schuilen achter het excuus " ik ben maar een dom meisje".
Verandering is niet slecht, en je kan best wel naar een minderheid kijken, mits het reëel is. Echter, nu dat wij homo huwelijken toestaan. Wil dat niet zeggen dat we hetero huwelijken moeten afschaffen om te laten zien hoe erg we homo's en lesbiennes in onze samenleving accepteren.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 12:47 schreef snakelady het volgende:
[..]
Maar is dat eerste iets slechts? Wil je dan net als Amerika dat een transgender vrouw niet naar de vrouwen toilet mag of andersom? Of dat een homo niet mag trouwen.
Dat mensen onrealistische angsten krijgen voor de minderheid en daarom alles maar veilig moet blijven zoals het is?
Je moet je vraag dan ook niet hier stellen als je serieus antwoord wil. Vraag ze aan de actieve Pro's.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:49 schreef Strani het volgende:
Het feit dat niemand reageert op mijn vraag over hoe de Pro-Pieten dit hele debat denken te gaan winnen, zegt genoeg over deze situatie. Het is gewoon een hoop geroep zonder realistisch doel.
Nou ja, het is eigenlijk ook wel rethorisch want ik kan me niet voorstellen dat iemand er een goed en realistisch antwoord op heeft.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:53 schreef Mystrexa het volgende:
[..]
Je moet je vraag dan ook niet hier stellen als je serieus antwoord wil. Vraag ze aan de actieve Pro's.
Maar Piet blijft gewoon bestaan hoor, alleen een ander kleurtje op zijn huid, in plaats van Zwarte verf een paar veegjes verf of een ander kleurtje verf....dat is alles.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:52 schreef indiaantje89 het volgende:
[..]
Verandering is niet slecht, en je kan best wel naar een minderheid kijken, mits het reëel is. Echter, nu dat wij homo huwelijken toestaan. Wil dat niet zeggen dat we hetero huwelijken moeten afschaffen om te laten zien hoe erg we homo's en lesbiennes in onze samenleving accepteren.
Als ze sinterklaas zonder zwarte piet willen vieren dan is dat hun goed recht en moeten ze dat zelf weten. Maar waarom moeten ze hun wil opdringen aan anderen?
de enige echte!quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:55 schreef Strani het volgende:
Trouwens, eigenlijk is Sinterklaas al verpest toen Bram van der Vlugt stopte
Ik ben ook een mens en ik kan prima leven met een kinderfeest waar een folklore figuur zwart of bruin wordt geschminkt. Ik ken genoeg Afrikaanse rituele feesten waar men zich juist wit schminkt. Ik voel me daar allerminst door aangesproken, laat staan dat ik enig verband leg met racisme.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:42 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ik ben mens, ik kan prima zonder Zwarte Piet.
[..]
Nog niet nee, wat niet is kan nog komen.
[..]
Ze wilde het ook fatsoenlijk doen, als sinds de jaren '80, alleen luisterde niemand en werd het de kop in gedrukt, de pro-pieten zijn nogal stoïcijns hierin.
Nu krijgen ze tenminste aandacht en luisteren meer mensen.
Overigens ben ik nooit racist genoemd,
Rare vergelijking.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:52 schreef indiaantje89 het volgende:
[..]
Verandering is niet slecht, en je kan best wel naar een minderheid kijken, mits het reëel is. Echter, nu dat wij homo huwelijken toestaan. Wil dat niet zeggen dat we hetero huwelijken moeten afschaffen om te laten zien hoe erg we homo's en lesbiennes in onze samenleving accepteren.
Als ze sinterklaas zonder zwarte piet willen vieren dan is dat hun goed recht en moeten ze dat zelf weten. Maar waarom moeten ze hun wil opdringen aan anderen?
Je hebt een hele sterke mening en je spreekt mij tegen en je loopt klem omdat je geen antwoorden hebt. En nu loop je te doen alsof ik je klemzet.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:47 schreef snakelady het volgende:
[..]
WTF, wat jij niet begrijpt is dat heel dat schildknaap gedoe, niet mijn mening is!
Jij wil om de een of andere reden dat dat mijn mening is (omdat je mij dan zogenaamd klem zou kunnen zetten), maar dat is het niet.....
Je trekt de vergelijking in het absurde.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 14:19 schreef indiaantje89 het volgende:
Ja vond ik ook, maar ik kwam ook niet met dat voorbeeld.
Kun je nagaan hoe absurd de realiteit is van heel deze discussiequote:Op dinsdag 31 mei 2016 14:34 schreef hoink581 het volgende:
[..]
Je trekt de vergelijking in het absurde.
Waar spreek ik jou tegen? En ik heb helemaal geen sterke mening over die schildknapen, die schildknapen boeien mij allerminst.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 14:34 schreef Atak het volgende:
[..]
Je hebt een hele sterke mening en je spreekt mij tegen en je loopt klem omdat je geen antwoorden hebt. En nu loop je te doen alsof ik je klemzet.Je bent niet echt een sterke debater. Als je zo'n sterke mening hebt dan moet je ook stevig in je schoenen staan en niet je verschuilen achter het ik-ben-een-dom-meisje-imago.
Het doel is 'net zo lang stampvoeten totdat ze hun zin krijgen'.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 13:49 schreef Strani het volgende:
Het feit dat niemand reageert op mijn vraag over hoe de Pro-Pieten dit hele debat denken te gaan winnen, zegt genoeg over deze situatie. Het is gewoon een hoop geroep zonder realistisch doel.
Ik denk het ook, en het geeft de term 'kinderfeest' een hele andere betekenis, die weinig met echte kinderen te maken heeft.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 15:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Het doel is 'net zo lang stampvoeten totdat ze hun zin krijgen'.
Dat is alles.
Ik koppel Zwarte Piet niet aan een ras, Zwarte Piet is gewoon Zwarte Piet.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 14:52 schreef Montagui het volgende:
Uit de afgelopen paar pagina's blijkt maar weer eens eens te meer dat de interpretatie van Zwarte Piet puur persoonlijk is. De een ziet er eens schildknaap in, de ander een lijfwacht, weer een ander een slaaf e/o neger, dan weer een Moor. De een ziet er discriminatie of zelfs racisme in, voor de ander gewoon een onschuldig sprookjesfiguur.
Zij welquote:Op dinsdag 31 mei 2016 16:34 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Ik koppel Zwarte Piet niet aan een ras, Zwarte Piet is gewoon Zwarte Piet.
Komt doordat het een stel domme idioten is.. jammer dat een stel halve garen een kinderfeest om zeep helpenquote:
Ik snap nog steeds niet wat er om zeep wordt geholpen als er een klein onderdeel van het feest wordt veranderd om het geheel inclusiever te maken.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 16:42 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Komt doordat het een stel domme idioten is.. jammer dat een stel halve garen een kinderfeest om zeep helpen
Sinterklaas ziet eruit als een pedo.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:51 schreef snakelady het volgende:
[..]
Kan ik mij enigszins voorstellen dat mensen Zwarte Piet zien als een slaaf, maar blijkbaar is dat voor vele te vergezocht en ziet hij er zo uit wegens de schoorsteen.
Inclusief witte en aziatische slaven. Ja! (Waarom zijn die eigenlijk in de ban gedaan?)quote:Op dinsdag 31 mei 2016 16:44 schreef Stranger het volgende:
[..]
Ik snap nog steeds niet wat er om zeep wordt geholpen als er een klein onderdeel van het feest wordt veranderd om het geheel inclusiever te maken.
Het zou racistisch zijn die te weren.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 16:52 schreef frietenstamp het volgende:
[..]
Maar dan: ook inclusief zwarte slaven? Of toch liever exclusief?
Dit soort praat werkt inderdaad altijd erg positief in een dergelijke discussiequote:Op dinsdag 31 mei 2016 16:42 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Komt doordat het een stel domme idioten is.. jammer dat een stel halve garen een kinderfeest om zeep helpen
Een feest is toch niet gelijk om zeep geholpen als er meer verschillende kleur pieten zijn?quote:Op dinsdag 31 mei 2016 16:42 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Komt doordat het een stel domme idioten is.. jammer dat een stel halve garen een kinderfeest om zeep helpen
Ja maar, een andere huidskleur, dan is heel het feest toch gewoon verpest, snap dat dan.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 16:44 schreef Stranger het volgende:
[..]
Ik snap nog steeds niet wat er om zeep wordt geholpen als er een klein onderdeel van het feest wordt veranderd om het geheel inclusiever te maken.
Het geheel is al "inclusief". Iedereen is welkom.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 16:44 schreef Stranger het volgende:
Ik snap nog steeds niet wat er om zeep wordt geholpen als er een klein onderdeel van het feest wordt veranderd om het geheel inclusiever te maken.
quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:41 schreef snakelady het volgende:
Arie Boomsma, Arnon Grunberg, Femke Halsema, Isa Hoes, Patrick Kluivert, Paul de Leeuw, Halina Reijn, Humberto Tan en Sylvana Simons.
Mwa, discussie heeft geen enkele zin als je niet openstaat voor argumenten van de andere partij. En ik sta niet open voor andersdenkenden, net als de meesten van de anti-pietenquote:Op dinsdag 31 mei 2016 17:46 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dit soort praat werkt inderdaad altijd erg positief in een dergelijke discussie
Preciesquote:Op dinsdag 31 mei 2016 18:07 schreef Pharmacist het volgende:
[..]
Het geheel is al "inclusief". Iedereen is welkom.
Verder is de beschuldiging dat Zwarte Piet racistisch zou zijn, daar gaat de hele discussie over. Zwarte Piet aanpassen is dus "toegeven" (voor gebrek aan beter woord) dat een Nederlands kinderfeest racistisch zou zijn.
Aangezien ik niet van mening ben dat Zwarte Piet racistisch is, vind ik deze beschuldiging geen goede reden Zwarte Piet aan te passen.
Wat is er mis met: "Ik vind Zwarte Piet niet racistisch, maar ik erken dat jullie het wel vinden. Daarom accepteer ik dat Zwarte Piet wordt aangepast; ik heb daar geen last van en het doet jullie een plezier."?quote:Op dinsdag 31 mei 2016 18:07 schreef Pharmacist het volgende:
[..]
Het geheel is al "inclusief". Iedereen is welkom.
Verder is de beschuldiging dat Zwarte Piet racistisch zou zijn, daar gaat de hele discussie over. Zwarte Piet aanpassen is dus "toegeven" (voor gebrek aan beter woord) dat een Nederlands kinderfeest racistisch zou zijn.
Aangezien ik niet van mening ben dat Zwarte Piet racistisch is, vind ik deze beschuldiging geen goede reden Zwarte Piet aan te passen. Misschien, als het debat op een andere manier gevoerd was, zou ik wel instemmen met het aanpassen van Zwarte Piet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |