abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_162643536
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:42 schreef snakelady het volgende:

[..]

Ik ben mens, ik kan prima zonder Zwarte Piet.

[..]

Nog niet nee, wat niet is kan nog komen.

[..]

Ze wilde het ook fatsoenlijk doen, als sinds de jaren '80, alleen luisterde niemand en werd het de kop in gedrukt, de pro-pieten zijn nogal stoïcijns hierin.
Nu krijgen ze tenminste aandacht en luisteren meer mensen.
Overigens ben ik nooit racist genoemd,
Ik ben ook een mens en ik kan prima leven met een kinderfeest waar een folklore figuur zwart of bruin wordt geschminkt. Ik ken genoeg Afrikaanse rituele feesten waar men zich juist wit schminkt. Ik voel me daar allerminst door aangesproken, laat staan dat ik enig verband leg met racisme.

We hebben het niet over één aangespannen rechtszaak, maar over meerdere. De uitkomst was telkens hetzelfde. Een verbod op zwarte Piet wordt niet gehonoreerd omdat een directe link met racisme niet aantoonbaar is gemaakt. Alle gerechtelijke uitspraken rondom deze kwestie laat overigens ruimte vrij om zwarte Piet aan te passen conform de wens van degene die dit willen. Dus ik zie het probleem niet zo.

Ik bespeur telkens het slaven stereotype argument. Prima, maar waarom moet je dit reflecteren naar een folklore figuur? Slavernij is heden ten dage nog net zo actueel. Op de digitale media werd afgelopen week door IS strijders seksslavinnen aangeboden voor 8000 dollar. Mensenhandel is nog steeds een wereldwijd probleem. Concentreer je als activist daarop. Ik schreef het al eerder op.

Ik heb op school en in de geschiedenislessen geleerd over het slavernijverleden van mijn verre voorouders. Over ons kolonisatieverleden. Over de verschrikkingen van de inquisitie. Als men vindt dat daar heden ten dage onvoldoende aandacht voor is ben ik de laatste die vind dat dit geen extra aandacht mag hebben via extra lesmateriaal. Via bewustwording. Maar dat bereik je niet door een verbod op zwarte Piet. Daar geloof ik echt helemaal niets van.

Ik ben ervan overtuigd wanneer de felle discussies door de extremen worden geluwd er pas ruimte en begrip ontstaat voor blijvende aanpassingen. Dit is in ieder geval niet de weg erna toe.
pi_162643966
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:52 schreef indiaantje89 het volgende:

[..]

Verandering is niet slecht, en je kan best wel naar een minderheid kijken, mits het reëel is. Echter, nu dat wij homo huwelijken toestaan. Wil dat niet zeggen dat we hetero huwelijken moeten afschaffen om te laten zien hoe erg we homo's en lesbiennes in onze samenleving accepteren.

Als ze sinterklaas zonder zwarte piet willen vieren dan is dat hun goed recht en moeten ze dat zelf weten. Maar waarom moeten ze hun wil opdringen aan anderen?
Rare vergelijking. :')
pi_162643976
quote:
10s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:18 schreef hoink581 het volgende:

[..]

Rare vergelijking. :')
Ja vond ik ook, maar ik kwam ook niet met dat voorbeeld.
pi_162644244
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:47 schreef snakelady het volgende:

[..]

WTF, wat jij niet begrijpt is dat heel dat schildknaap gedoe, niet mijn mening is!
Jij wil om de een of andere reden dat dat mijn mening is (omdat je mij dan zogenaamd klem zou kunnen zetten), maar dat is het niet.....
Je hebt een hele sterke mening en je spreekt mij tegen en je loopt klem omdat je geen antwoorden hebt. En nu loop je te doen alsof ik je klemzet. :') Je bent niet echt een sterke debater. Als je zo'n sterke mening hebt dan moet je ook stevig in je schoenen staan en niet je verschuilen achter het ik-ben-een-dom-meisje-imago.
pi_162644245
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:19 schreef indiaantje89 het volgende:
Ja vond ik ook, maar ik kwam ook niet met dat voorbeeld.
Je trekt de vergelijking in het absurde.
pi_162644516
quote:
1s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:34 schreef hoink581 het volgende:

[..]

Je trekt de vergelijking in het absurde.
Kun je nagaan hoe absurd de realiteit is van heel deze discussie :')
pi_162644623
Uit de afgelopen paar pagina's blijkt maar weer eens eens te meer dat de interpretatie van Zwarte Piet puur persoonlijk is. De een ziet er eens schildknaap in, de ander een lijfwacht, weer een ander een slaaf e/o neger, dan weer een Moor. De een ziet er discriminatie of zelfs racisme in, voor de ander gewoon een onschuldig sprookjesfiguur. Niemand kan zijn gelijk claimen. Ook niet degenen die menen het te moeten gooien om slavernij e/o racisme. Vergelijk Zwarte Piet met een slaaf en hij ziet er compleet anders uit in zijn opzichtige en feestelijke kledij, zijn vrolijke capriolen en tegenwoordige kindervriend. Niks mis mee......oh ja, hij is zwart. :')

Maar goed, wat mij betreft heeft dan ook iedereen gelijk, ook ik die Zwarte Piet zie als een interpretatie van cultuur historisch eeuwenoud fenomeen gelinkt aan de strijd tussen licht en donker, wit en zwart, goed en kwaad.

Vandaar dat voor mij bv de kleur zwart zeker cruciaal is. Hoe deze figuur (nu in NL Zwarte Piet, in andere landen bestaat dit karakter in een andere, maar ook zwarte, vorm ook) er verder uitziet kan me niet veel schelen, zolang de side kick van de witte Sint maar zwart is. ^O^

Het liefst dan ook gitzwart, en wat mij betreft wat meer back to the roots, als een wat duistere figuur.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  dinsdag 31 mei 2016 @ 15:02:23 #83
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_162644827
quote:
1s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:34 schreef Atak het volgende:

[..]

Je hebt een hele sterke mening en je spreekt mij tegen en je loopt klem omdat je geen antwoorden hebt. En nu loop je te doen alsof ik je klemzet. :') Je bent niet echt een sterke debater. Als je zo'n sterke mening hebt dan moet je ook stevig in je schoenen staan en niet je verschuilen achter het ik-ben-een-dom-meisje-imago.
Waar spreek ik jou tegen? En ik heb helemaal geen sterke mening over die schildknapen, die schildknapen boeien mij allerminst.
Jij moet andere geen kwaliteiten toelichten die ze niet bezitten alleen maar omdat je wilt discussiëren, zo werkt het niet.
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
  dinsdag 31 mei 2016 @ 15:49:24 #84
3542 Gia
User under construction
pi_162645987
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:49 schreef Strani het volgende:
Het feit dat niemand reageert op mijn vraag over hoe de Pro-Pieten dit hele debat denken te gaan winnen, zegt genoeg over deze situatie. Het is gewoon een hoop geroep zonder realistisch doel.
Het doel is 'net zo lang stampvoeten totdat ze hun zin krijgen'.

Dat is alles.
  dinsdag 31 mei 2016 @ 15:50:18 #85
181667 Strani
Beroemde influencer
pi_162646008
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 15:49 schreef Gia het volgende:

[..]

Het doel is 'net zo lang stampvoeten totdat ze hun zin krijgen'.

Dat is alles.
Ik denk het ook, en het geeft de term 'kinderfeest' een hele andere betekenis, die weinig met echte kinderen te maken heeft.
Op 02-02-2020 20:20:20 schreef Strani iets
2006 Time Person of the Year
pi_162647080
Waar kan ik tekenen voor de petitie 'Zwarte Piet eist einde van BN'ers'?
pi_162647129
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:52 schreef Montagui het volgende:
Uit de afgelopen paar pagina's blijkt maar weer eens eens te meer dat de interpretatie van Zwarte Piet puur persoonlijk is. De een ziet er eens schildknaap in, de ander een lijfwacht, weer een ander een slaaf e/o neger, dan weer een Moor. De een ziet er discriminatie of zelfs racisme in, voor de ander gewoon een onschuldig sprookjesfiguur.
Ik koppel Zwarte Piet niet aan een ras, Zwarte Piet is gewoon Zwarte Piet.
  dinsdag 31 mei 2016 @ 16:37:28 #88
440653 BarryOSeven
Fiat justitia ruat caelum
pi_162647229
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 16:34 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Ik koppel Zwarte Piet niet aan een ras, Zwarte Piet is gewoon Zwarte Piet.
Zij wel ^O^
pi_162647362
quote:
10s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 16:37 schreef BarryOSeven het volgende:

[..]

Zij wel ^O^
Komt doordat het een stel domme idioten is.. jammer dat een stel halve garen een kinderfeest om zeep helpen
pi_162647403
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 16:42 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Komt doordat het een stel domme idioten is.. jammer dat een stel halve garen een kinderfeest om zeep helpen
Ik snap nog steeds niet wat er om zeep wordt geholpen als er een klein onderdeel van het feest wordt veranderd om het geheel inclusiever te maken.
  dinsdag 31 mei 2016 @ 16:49:03 #91
452947 frietenstamp
Thierry! Thierry! Thierry!
pi_162647504
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 11:51 schreef snakelady het volgende:

[..]

Kan ik mij enigszins voorstellen dat mensen Zwarte Piet zien als een slaaf, maar blijkbaar is dat voor vele te vergezocht en ziet hij er zo uit wegens de schoorsteen. :P
Sinterklaas ziet eruit als een pedo.
  dinsdag 31 mei 2016 @ 16:52:44 #92
452947 frietenstamp
Thierry! Thierry! Thierry!
pi_162647596
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 16:44 schreef Stranger het volgende:

[..]

Ik snap nog steeds niet wat er om zeep wordt geholpen als er een klein onderdeel van het feest wordt veranderd om het geheel inclusiever te maken.
Inclusief witte en aziatische slaven. Ja! (Waarom zijn die eigenlijk in de ban gedaan?)

Maar dan: ook inclusief zwarte slaven? Of toch liever exclusief?
  dinsdag 31 mei 2016 @ 16:54:42 #93
267549 n00biedoobiedoo
Speaking In Thongs
pi_162647641
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 16:52 schreef frietenstamp het volgende:

[..]

Maar dan: ook inclusief zwarte slaven? Of toch liever exclusief?
Het zou racistisch zijn die te weren.
Ik denk wel eens aan Ionica
Die deelde nog eens staart tot de macht 7
  dinsdag 31 mei 2016 @ 17:46:58 #94
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_162648572
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 16:42 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Komt doordat het een stel domme idioten is.. jammer dat een stel halve garen een kinderfeest om zeep helpen
Dit soort praat werkt inderdaad altijd erg positief in een dergelijke discussie
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
  dinsdag 31 mei 2016 @ 17:55:42 #95
82546 Apekoek
terrorhenk
pi_162648723
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 16:42 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Komt doordat het een stel domme idioten is.. jammer dat een stel halve garen een kinderfeest om zeep helpen
Een feest is toch niet gelijk om zeep geholpen als er meer verschillende kleur pieten zijn?
  dinsdag 31 mei 2016 @ 17:56:46 #96
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_162648734
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 16:44 schreef Stranger het volgende:

[..]

Ik snap nog steeds niet wat er om zeep wordt geholpen als er een klein onderdeel van het feest wordt veranderd om het geheel inclusiever te maken.
Ja maar, een andere huidskleur, dan is heel het feest toch gewoon verpest, snap dat dan.
die kinderen krijgen trauma's en willen nooit meer Sinterklaas vieren!

Dat gebeurde toch ook toen de ketting en roe weg werden gehaald en toen de huidkleur in plaats van zwart bruin werd, alles compleet verpest!

Zwarte Piet mag nooit zoveel veranderen!









En dan dit, ondenkelijk.



of dit...



Heel het feest verpest!!

En ja, bovenstaande is sarcastisch.
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
pi_162648961
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 16:44 schreef Stranger het volgende:
Ik snap nog steeds niet wat er om zeep wordt geholpen als er een klein onderdeel van het feest wordt veranderd om het geheel inclusiever te maken.
Het geheel is al "inclusief". Iedereen is welkom.

Verder is de beschuldiging dat Zwarte Piet racistisch zou zijn, daar gaat de hele discussie over. Zwarte Piet aanpassen is dus "toegeven" (voor gebrek aan beter woord) dat een Nederlands kinderfeest racistisch zou zijn.

Aangezien ik niet van mening ben dat Zwarte Piet racistisch is, vind ik deze beschuldiging geen goede reden Zwarte Piet aan te passen. Misschien, als het debat op een andere manier gevoerd was, zou ik wel instemmen met het aanpassen van Zwarte Piet.
pi_162649035
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 11:41 schreef snakelady het volgende:
Arie Boomsma, Arnon Grunberg, Femke Halsema, Isa Hoes, Patrick Kluivert, Paul de Leeuw, Halina Reijn, Humberto Tan en Sylvana Simons.
:')
Dit bericht is intellectueel eigendom van Baas_bas. Het aanpassen, censureren of verwijderen is derhalve niet toegestaan. De lezer is zelf aansprakelijk voor de opvatting van de inhoud van de post. Aan dit bericht kunnen geen rechten worden ontleent.
pi_162649261
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 17:46 schreef snakelady het volgende:

[..]

Dit soort praat werkt inderdaad altijd erg positief in een dergelijke discussie
Mwa, discussie heeft geen enkele zin als je niet openstaat voor argumenten van de andere partij. En ik sta niet open voor andersdenkenden, net als de meesten van de anti-pieten

quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 18:07 schreef Pharmacist het volgende:

[..]

Het geheel is al "inclusief". Iedereen is welkom.

Verder is de beschuldiging dat Zwarte Piet racistisch zou zijn, daar gaat de hele discussie over. Zwarte Piet aanpassen is dus "toegeven" (voor gebrek aan beter woord) dat een Nederlands kinderfeest racistisch zou zijn.

Aangezien ik niet van mening ben dat Zwarte Piet racistisch is, vind ik deze beschuldiging geen goede reden Zwarte Piet aan te passen.
Precies
  dinsdag 31 mei 2016 @ 18:25:44 #100
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_162649372
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 18:07 schreef Pharmacist het volgende:

[..]

Het geheel is al "inclusief". Iedereen is welkom.

Verder is de beschuldiging dat Zwarte Piet racistisch zou zijn, daar gaat de hele discussie over. Zwarte Piet aanpassen is dus "toegeven" (voor gebrek aan beter woord) dat een Nederlands kinderfeest racistisch zou zijn.

Aangezien ik niet van mening ben dat Zwarte Piet racistisch is, vind ik deze beschuldiging geen goede reden Zwarte Piet aan te passen. Misschien, als het debat op een andere manier gevoerd was, zou ik wel instemmen met het aanpassen van Zwarte Piet.
Wat is er mis met: "Ik vind Zwarte Piet niet racistisch, maar ik erken dat jullie het wel vinden. Daarom accepteer ik dat Zwarte Piet wordt aangepast; ik heb daar geen last van en het doet jullie een plezier."?

Dat lijkt me de enige rationele reactie als je de mening bent toegedaan dat Zwarte Piet niet racistisch...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')