Waarom zou ik daar een uitspraak over moeten doen? Ik heb liever dat je hetzelfde zegt maar dan Wodan en de Heidense feesten erin betrekt, aangezien dat een van de theorieën is die worden gebruikt als weerlegging.quote:Op maandag 30 mei 2016 22:51 schreef hoink581 het volgende:
[..]
Zijn er meer verschillen of overeenkomsten tussen de figuur van ZP en een koloniale karikatuur?
Heb jij niks beters te doen dan inhoudsloos op de man te spelen? Ga even ergens anders de puber uithangen.quote:Op maandag 30 mei 2016 22:55 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Je moeten ze even hun pleziertje gunnen over het feit dat van Muiswinkel een 'grove' fout heeft gemaakt
Gun ik je je pleziertje is het weer niet goedquote:Op maandag 30 mei 2016 22:56 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Heb jij niks beters te doen dan inhoudsloos op de man te spelen? Ga even ergens anders de puber uithangen.
Dat snap ik dat je dat wil. De oorsprong ligt daar ook inderdaad. Maar we hebben het over het huidige uiterlijk van 'Wodan's raven' en die stamt uit 1850. Daar ligt de basis van het huidige beeld.quote:Op maandag 30 mei 2016 22:55 schreef JeSuisDroppie het volgende:
Waarom zou ik daar een uitspraak over moeten doen? Ik heb liever dat je hetzelfde zegt maar dan Wodan en de Heidense feesten erin betrekt, aangezien dat een van de theorieën is die worden gebruikt als weerlegging.
OE! Wietpiet, ik ben voorquote:Op maandag 30 mei 2016 21:52 schreef Atak het volgende:
[..]
Klopt. Ik snap niet waarom het per se zwart moet zijn. Als ze bijvoorbeeld een groene huiskleur hebben zouden de kinderen het veel leuker vinden. De naam kan dan bijvoorbeeld verandert worden naar space piet of zo.
Ik heb de grootste onzin geknipt, met je wietpiet, je laat vaak genoeg zien inhoudelijk maar weinig toe te voegen.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:09 schreef erodome het volgende:
[..]
Is erg makkelijk in te voeren geleidelijk zonder aan de traditie te tornen.
Iedereen blij dacht ik, maar helaas...
Gedwongen hetzelfde houden werkt ook niet. Er zijn vrijwillige initiatieven geweest, die worden de kop ingedrukt/tegenstand geboden.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:23 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ik heb de grootste onzin geknipt, met je wietpiet, je laat vaak genoeg zien inhoudelijk maar weinig toe te voegen.
Juist door Piet gedwongen geleidelijk te veranderen torn je aan deze traditie. Contradictio in terminisdoor te beweren dat dat niet zo is.
Iemand had een fake-account aangemaakt en van Muiswinkel noemde het hacken.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:21 schreef Pleun2011 het volgende:
Heb net het fragment van Van Muiswinkel gezien en dat hij zegt dat hij gehackt is vind ik net als anderen met mij niet erg geloofwaardig. Maar goed.. het zoveelste bewijs dat dingen op social media uitkramen kan leiden tot problemen. Snap niet dat mensen zich bezig houden met dat onzinnige twitter
Niks, tattas zouden gewoon niet zo inhoudsloos kunnen zeuren over 'traditie' en accepteren dat anno 2016 dingen veranderenquote:Op maandag 30 mei 2016 23:26 schreef luxerobots het volgende:
Wat krijgen de mensen die Sinterklaas vieren ervoor terug als Zwarte Piet verdwijnt? Dat het gezeik en gedreig stopt? Gewoonweg chantage.
Inhoudelijk blijkt in deze soort topics ook al aan inflatie onderhevig.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:23 schreef luxerobots het volgende:
Ik heb de grootste onzin geknipt, met je wietpiet, je laat vaak genoeg zien inhoudelijk maar weinig toe te voegen.
Juist door Piet gedwongen geleidelijk te veranderen torn je aan deze traditie. Contradictio in terminisdoor te beweren dat dat niet zo is.
Ik vind tatta's overigens een vreselijke benaming. Een treffend scheldwoord dus.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:29 schreef Wimperkruller het volgende:
Niks, tattas zouden gewoon niet zo inhoudsloos kunnen zeuren over 'traditie' en accepteren dat anno 2016 dingen veranderen. Wat wil je? Een applaus?
Janken over zwarte piet en dan zelf de term tattas gebruikenquote:Op maandag 30 mei 2016 23:29 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Niks, tattas zouden gewoon niet zo inhoudsloos kunnen zeuren over 'traditie' en accepteren dat anno 2016 dingen veranderen. Wat wil je? Een applaus?
O echt? Maar het zijn wel de tattas in deze discussie die overal over lopen te janken vind ik. Geef de piet wat roetsrrepen en klaar. Maar nee, dat is uit den boze, 'want als de piet niet meer zwart is dan is de traditie afgepakt'. Of zo.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:32 schreef hoink581 het volgende:
[..]
Ik vind tatta's overigens een vreselijke benaming. Een treffend scheldwoord dus.
Ja. Ik voel me ook steeds aangesproken omdat ik het fenomeen kringverjaardag ken.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:35 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
O echt? Maar het zijn wel de tattas in deze discussie die overal over lopen te janken vind ik. Geef de piet wat roetsrrepen en klaar. Maar nee, dat is uit den boze, 'want als de piet niet meer zwart is dan is de traditie afgepakt'. Of zo.
Jaja, erg inhoudelijk die Erodome, Wietpiet, ik ga stuk.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:31 schreef hoink581 het volgende:
[..]
Inhoudelijk blijkt in deze soort topics ook al aan inflatie onderhevig.
Het is nu gegeneraliseerd tot "niet conform aan mijn denkbeelden."
Erodome's toevoeging is genuanceerd en gaat in op de inhoud.
quote:Op maandag 30 mei 2016 23:37 schreef hoink581 het volgende:
[..]
Ja. Ik voel me ook steeds aangesproken omdat ik het fenomeen kringverjaardag ken.
Het zijn toch gewoon tattas. Wat is er erg aan joh.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:34 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Janken over zwarte piet en dan zelf de term tattas gebruiken
Wietpiet was niet de kern van haar verhaal.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:37 schreef luxerobots het volgende:
Jaja, erg inhoudelijk die Erodome, Wietpiet, ik ga stuk.
Erodome wil Zwarte Piet veranderen zonder aan de traditie te tornen, hoe tegenstrijdig wil je het hebben.
Ik denk dan ook niet dat jij Erodome's toevoeging inhoudelijk en genuanceerd had genoemd als het niet van Erodome kwam.
Dat wietpiet was een grapje, dat is overduidelijk, daarna komt de inhoudelijke mening.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:37 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Jaja, erg inhoudelijk die Erodome, Wietpiet, ik ga stuk.
Erodome wil Zwarte Piet veranderen zonder aan de traditie te tornen, hoe tegenstrijdig wil je het hebben.
Ik denk dan ook niet dat jij Erodome's toevoeging inhoudelijk en genuanceerd had genoemd als het niet van Erodome kwam.
Hoe Piet zwart komt? Het is een sprookjesfiguur, misschien komt het van roet, maar misschien ook omdat het een mysterieus figuur is. De traditie is dat Sinterklaas een knecht heeft die zwart/donker is en Zwarte Piet heet. Niet dat die zwart is van het roet, het kan er een onderdeel van zijn.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:53 schreef erodome het volgende:
[..]
Dat wietpiet was een grapje, dat is overduidelijk, daarna komt de inhoudelijke mening.
En nee, dat is niet tegenstrijdig. De traditie is tegenwoordig dat er verteld wordt dat piet zwart is door de roet. De traditie is sinds oudsher (dus voorbij deze verschijningsvorm) dat de kleur zwart een onderdeel is van elke verschijningsvorm.
Ik wil trouwens helemaal niets, het boeit me helemaal niets hoe piet eruit ziet. Ik zag alleen een werkbaar compromis in al dit gezeik, maar zie ook hoe beide (!) groepen gewoon geen compromis willen en dat vind ik vervelend.
Ik vind het compromis laat mensen lekker het zelf uitzoeken ook prima, maar dan ook geen actie's tegen een andere piet of een "traditionele" piet.
Ik denk dat de kinderen om wie dit feest draait het geen ene ruk kan schelen wat voor een kleur de figuren hebben die de cadeautjes uitdelen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 00:04 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Hoe Piet zwart komt? Het is een sprookjesfiguur, misschien komt het van roet, maar misschien ook omdat het een mysterieus figuur is. De traditie is dat Sinterklaas een knecht heeft die zwart/donker is en Zwarte Piet heet. Niet dat die zwart is van het roet, het kan er een onderdeel van zijn.
Zwarte Piet ontdoen van zijn kleur, er een roet Piet of groene Piet van maken, is natuurlijk tornen aan een traditie.
Er een roet Piet (hoe schrijf je dat eigenlijk roet-Piet/Roet Piet?) van maken zal trouwens weinig oplossen. Guinsy Gario heeft bijvoorbeeld ook al aangegeven de aanpassing naar een roet Piet als onvoldoende te zien, het hele Piet-figuur moet verdwijnen.
Dat zwart wordt juist behouden bij die 'roetpiet' en dat quinsy en co ook geen compromis willen zei ik al in die eerst reactie, je weet wel in 1 van de stukken die je jaar over hebt geslagen omdat je het onzn vond.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 00:04 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Hoe Piet zwart komt? Het is een sprookjesfiguur, misschien komt het van roet, maar misschien ook omdat het een mysterieus figuur is. De traditie is dat Sinterklaas een knecht heeft die zwart/donker is en Zwarte Piet heet. Niet dat die zwart is van het roet, het kan er een onderdeel van zijn.
Zwarte Piet ontdoen van zijn kleur, er een roet Piet of groene Piet van maken, is natuurlijk tornen aan een traditie.
Er een roet Piet (hoe schrijf je dat eigenlijk roet-Piet/Roet Piet?) van maken zal trouwens weinig oplossen. Guinsy Gario heeft bijvoorbeeld aangegeven de aanpassing naar een roet Piet als onvoldoende te zien, het hele Piet-figuur moet verdwijnen.
Rot een eind op met je smerige racistische taalgebruik.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:35 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
O echt? Maar het zijn wel de tattas in deze discussie die overal over lopen te janken vind ik. Geef de piet wat roetsrrepen en klaar. Maar nee, dat is uit den boze, 'want als de piet niet meer zwart is dan is de traditie afgepakt'. Of zo.
Oké, onzin is een groot woord, maar erg inhoudelijk en doordacht kan ik je bijdrages onmogelijk noemen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 00:11 schreef erodome het volgende:
[..]
Dat zwart wordt juist behouden bij die 'roetpiet' en dat quinsy en co ook geen compromis willen zei ik al in die eerst reactie, je weet wel in 1 van de stukken die je jaar over hebt geslagen omdat je het onzn vond.
Ik had het vooral over het onverzettelijke van beide kanten die een compromis onmogelijk maken. Dat ik het daarom een dwaze discussie vind geworden.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 00:17 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Oké, onzin is een groot woord, maar erg inhoudelijk en doordacht kan ik je bijdrages onmogelijk noemen.
We hebben het dus over een compromis, waar voorstanders voor moeten inleveren, en waar tegenstanders het mee oneens zijn...
Dat is de god Wodan, volgens Louise Müller de voorganger van Sinterklaasquote:
http://www.volkskrant.nl/(...)interklaas~a3530946/quote:Volgens deze bronnen was Sinterklaas de opvolger van de Turkse god Odin (of Wodan) die al sinds de tweede eeuw voor Christus door de Germanen in Noord-Europa werd vereerd. Wodan had twee zwarte raven en deze vertegenwoordigden de vrouwelijke natuurkrachten, die net als mannelijke natuurkrachten in ieder mens schuilen. Wodan, god van de mannelijke natuurkracht werd geholpen door de raven Hugin (geheugen) en Munin (gedachte) die als sjamanen door een parallelle spirituele wereld vlogen om de waarheid over het gedrag van ons stervelingen te achterhalen. Samen met Wodan hielpen de raven om de mensen te genezen door herstel van hun natuurlijke balans tussen de natuurkrachten.
Sint Nicolaas, de opvolger van Wodan, was de aartsbisschop van het Griekse Myra, dat gelegen was bij het tegenwoordige Demre in Turkije. Hij overleed op 6 december 343. De goedheiligman werd bekend als de beschermheilige van kinderen en handelaren, wiens belangen hij vertegenwoordigde. De Zwarte Piet van Sint Nicolaas was wel degelijk een Afrikaan, die door Europeanen werd aangeduid met de term 'Moor'. Hij was echter vermoedelijk geen knecht maar een islamitisch handelaar, die de goedheiligman hielp bij onder andere het verspreiden van voedingswaren onder arme kinderen.
Daarom, leef en laat leven.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 00:22 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik had het vooral over het onverzettelijke van beide kanten die een compromis onmogelijk maken. Dat ik het daarom een dwaze discussie vind geworden.
Je ontkent natuurlijk dat mensen zo benoemen racistisch is ?quote:
http://www.joop.nl/nieuws(...)sthash.9x8CxkRO.dpufquote:Van Muiswinkel: ‘Het echte harde nare scheldwerk komt allemaal van rechts’
Natuurlijk is dat racistisch. Net zo racistisch als tatta. Maar ja, daar reageer je dan weer niet op, hypocriet.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 00:53 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Je ontkent natuurlijk dat mensen zo benoemen racistisch is ?
[..]
Toch vraag ik me af waarom deze Linkse bnn'ers geen brief stuurde toen de verzorgingsstaat werd afgebroken. Die 3 weken dat Sinterklaas in het land is wegen niet op tegen de 12 maanden van onzekerheid en stres die een grote groep Nederlanders ervaart.quote:Op maandag 30 mei 2016 17:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het is wellicht moeilijk te verkroppen, maar hun mening telt in werkelijkheid toch zwaarder. Al is het alleen al omdat er naar BN'ers wordt geluisterd en niemand het ene fuck boeit wat dikke Willem uit Oldebroek ergens van vindt.
Ben je nou een racist of een lul die racistisch doet ?quote:Op dinsdag 31 mei 2016 00:56 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat racistisch. Net zo racistisch als tatta.
Is de verzorgingsstaat dan afgebroken?quote:Op dinsdag 31 mei 2016 01:07 schreef Michie_ het volgende:
[..]
Toch vraag ik me af waarom deze Linkse bnn'ers geen brief stuurde toen de verzorgingsstaat werd afgebroken.
Dat is het hem net het word volgens mij net in 1 keer afgebroken, want dat zou volgens mij onherroepelijk tot een revolutie leiden, Het gaat mondjes maat, met beetjes volgen mij.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 01:11 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Is de verzorgingsstaat dan afgebroken?
En men stuurde geen brief om dezelfde reden als waarom rechts bnn'ers geen brief stuurden ?
Kennelijk werd het niet afgebroken .
Het is evident dat we van een verzorgingsstaat naar een participatiestaat gaan. Dat rechts Nederland dat niet erg vind is niet zo gek. Van de linkse Bnn'ers verwacht je iets meer actie maar deze groep heeft de schaapjes al op het drogen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 01:11 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Is de verzorgingsstaat dan afgebroken?
En men stuurde geen brief om dezelfde reden als waarom rechts bnn'ers geen brief stuurden ?
Kennelijk werd het niet afgebroken .
Hehe, wat een frustratie weer.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 00:48 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Zolang die roetmoppen het slachtofferschap van slavernij als traditie zien... Dat is al net zo lang ouderwets als de moderne Zwarte Piet jong is.
quote:Op dinsdag 31 mei 2016 00:13 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Rot een eind op met je smerige racistische taalgebruik.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op dinsdag 31 mei 2016 02:02 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]Echt ongelooflijk dat je een woord als tatta ziet als racistisch taalgebruik, het betekent gewoon Nederlander.
Nee, het staat voor een bepaald type Nederlander, niet voor alle Nederlanders, het is dus wel degelijk een aanduiding met de bedoeling te kwetsen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
http://ballinnn.com/12-re(...)n-nederlanders-niet/Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
Ehm, waren het niet juist een stel volwassenen die aanvankelijk over het zwarte 'kleurtje' van Zwarte Piet begonnen te zeuren? Die hadden beter iets nuttigs kunnen gaan doen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 00:10 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Ik denk dat de kinderen om wie dit feest draait het geen ene ruk kan schelen wat voor een kleur de figuren hebben die de cadeautjes uitdelen.
Ik word echt moe van de volwassenen die zich met dit kinderfeestje bemoeien, ga iets nuttigs doen.
Maak die pieten paars, klaar.
Tatta betekent serieus Nederlander, ga er verder ook niet over in discussiequote:Op dinsdag 31 mei 2016 02:17 schreef Hathor het volgende:
[..]
Nee, het staat voor een bepaald type Nederlander, niet voor alle Nederlanders, het is dus wel degelijk een aanduiding met de bedoeling te kwetsen.
http://ballinnn.com/12-re(...)n-nederlanders-niet/
Ja ok, dan ontken je gewoon alles wat er in die link staat.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 02:58 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Tatta betekent serieus Nederlander.
De hypocrisiequote:Op maandag 30 mei 2016 23:39 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Het zijn toch gewoon tattas. Wat is er erg aan joh.
Nou fucking en, wij voelen ons er door beledigddus je past je taalgebruik maar aan.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 02:58 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Tatta betekent serieus Nederlander, ga er verder ook niet over in discussie!
quote:Op dinsdag 31 mei 2016 02:02 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]Echt ongelooflijk dat je een woord als tatta ziet als racistisch taalgebruik, het betekent gewoon Nederlander.
Je bent gewoon een vieze smerige racist als je dat woord gebruikt. Lekker fucking belangrijk wat jij ermee bedoelde, het gaat om mij en mijn gevoelens hieromtrent.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Drop drop drop drop drop drop drop!!!! DROP!!! drop drop drop drop !!
Het is en blijft dus racistisch.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 03:06 schreef Hathor het volgende:
En het betekent helemaal niet Nederlander, het is een verkorting van patattas, wat Surinaams is voor aardappels. Een tatta kan ook een Duitser zijn, of een Belg, of welke willekekeurige blanke Europeaan dan ook, zolang als ze maar blank zijn, en het is ook voornamelijk bedoeld om te beledigen. De stereotypen die hiermee gepaard gaan zoals oa dat alle Nederlanders gierig zijn of niet kunnen koken zijn net zo debiel als dat alle zwarten dom en lui zijn en de hele dag alleen maar kip vreten.
Het is in ieder geval geen koosnaampje, zoals hij het een beetje wil doen overkomen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 03:38 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Het is en blijft dus racistisch.
Het kwetst me, niet zeggen aub. Jank.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 02:58 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Tatta betekent serieus Nederlander, ga er verder ook niet over in discussie!
Het moet niet gekker worden.quote:
quote:Op maandag 30 mei 2016 17:36 schreef Tukker87 het volgende:
[..]
Het wordt juist populairder
[ afbeelding ]
tattas? Ken ik niet.quote:Op maandag 30 mei 2016 23:26 schreef Wimperkruller het volgende:
Dat gehuil van tattas over traditie word ik echt niet goed van.
Het gaat hier om de Zwarte Piet, niet om Huginn en Muninn (de twee raven van Wodan/Odin)quote:Op maandag 30 mei 2016 22:55 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Waarom zou ik daar een uitspraak over moeten doen? Ik heb liever dat je hetzelfde zegt maar dan Wodan en de Heidense feesten erin betrekt, aangezien dat een van de theorieën is die worden gebruikt als weerlegging.
Dat is ook gewoon onzin, ja Wodan heeft ''bestaan'' maar de kerk heeft gewoon dezelfde feestdag overgenomen in de hoop dat dan meer mensen Sinterklaas als feestdag zouden accepteren.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 00:29 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Dat is de god Wodan, volgens Louise Müller de voorganger van Sinterklaas
[..]
http://www.volkskrant.nl/(...)interklaas~a3530946/
Over welk RAS hebben we het hier ?quote:Op dinsdag 31 mei 2016 03:36 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Je bent gewoon een vieze smerige racist als je dat woord gebruikt. Lekker fucking belangrijk wat jij ermee bedoelde, het gaat om mij en mijn gevoelens hieromtrent.
Kan jij misschien ff uitleggen wat racistisch nou pressies is ?quote:Op dinsdag 31 mei 2016 03:38 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Het is en blijft dus racistisch.
quote:Op dinsdag 31 mei 2016 02:02 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]Echt ongelooflijk dat je een woord als tatta ziet als racistisch taalgebruik, het betekent gewoon Nederlander.
Praat geen onzin. Tatta tegen een blanke zeggen staat tot kaffer zeggen tegen een zwarte, zielenpiet.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Of als zwarte zeggen tegen een donkere/getinte.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 08:22 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
Praat geen onzin. Tatta tegen een blanke zeggen staat tot kaffer zeggen tegen een zwarte, zielenpiet.
Zij. Ik blijf tattas zeggen, zelfde als bakras wat mij betreft, gewoon Nederlanders. Het is zo negatief als je het zelf opvat.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 03:48 schreef Hathor het volgende:
[..]
Het is in ieder geval geen koosnaampje, zoals hij het een beetje wil doen overkomen.
Wat moet je er dan tegen zeggen ? De huidskleur is toch zwart ?quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:38 schreef snakelady het volgende:
[..]
Of als zwarte zeggen tegen een donkere/getinte.
Had ze ook niet, is ook te lezen in dat interview. Maar ze vindt dat er wel verandering mag komen als het zoveel mensen kwetst. Tsja, het is mei en de discussie is weer op gang gezet.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 07:08 schreef Braindead2000 het volgende:
Zelf had ze blijkbaar geen moeite met Zwarte Piet anders was ze daar niet gaan werken. De boodschap ook die ze hier mee afgeeft: De blanke elite weet wat het beste voor me is. Wat een racisten, die BN'ers.
Goede en terechte vraag! Als je zo tegen bent, wil je er je geld toch ook niet jarenlang mee verdienen idd.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 03:10 schreef Tweek het volgende:
Heeft van Muiswinkel al aangegeven hoe hij de tienduizenden euro's die hij verdient heeft met racisme gaat terug betalen aan de gemeenschap? Of houdt hij dat geld gewoon?
Het is een belachelijke eis van consequentie om de persoon in diskrediet te brengen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:25 schreef Wimperkruller het volgende:
Goede en terechte vraag! Als je zo tegen bent, wil je er je geld toch ook niet jarenlang mee verdienen idd.
Domme teefjes hou je toch.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:09 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Zij. Ik blijf tattas zeggen, zelfde als bakras wat mij betreft, gewoon Nederlanders. Het is zo negatief als je het zelf opvat.
Uhu, maar je snapt de strekking van de opmerking wel enigszins denk ik.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:27 schreef hoink581 het volgende:
[..]
Het is een belachelijke eis van consequentie om de persoon in diskrediet te brengen.
Beetje zoals met zwarte piet.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:09 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Zij. Ik blijf tattas zeggen, zelfde als bakras wat mij betreft, gewoon Nederlanders. Het is zo negatief als je het zelf opvat.
Dat is niet anders met Kerst (Yule, Saturnalia), Pasen (Ostara, vruchtbaarheidsfeesten) etc.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 08:07 schreef snakelady het volgende:
Wodan en sinterklaas zijn dus niet dezelfde persoon, de kerk heeft een Scandinaviche feestdag gehighjacked.
En waarom zouden blanken dan niet meer neger, nikker of nigger mogen zeggen? Het is immers zo negatief als je het zelf opvat.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:09 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Zij. Ik blijf tattas zeggen, zelfde als bakras wat mij betreft, gewoon Nederlanders. Het is zo negatief als je het zelf opvat.
Wodan en Odin zijn dezelfde persoon, alleen andere benaming. Net als Wotan, Oðinn, Wotana en zo nog meer.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:35 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Dat is niet anders met Kerst, Pasen etc.
Het hele idee van een oude grijze man die in de wintermaand langs de huizen gaat en slechte mensen mee neemt (dat goede mensen beloont worden is er later bij gekomen) is vrij letterlijk het concept van de Wilde Jacht of het Wilde Heer. En die werd volgens de mythologie aangevoerd door Wodan/Odin.
Wodan is overigens Germaans. Odin is Scandinavisch.
Net zoals Saturnus Romeins is en Zeus Grieks.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:45 schreef snakelady het volgende:
[..]
Wodan en Odin zijn dezelfde persoon, alleen andere benaming. Net als Wotan, Oðinn, Wotana en zo nog meer.
In de diverse culturen zit wat verschil in, maar het karakter is hetzelfde.
Excuus je hebt natuurlijk gelijk. Jupiter staat gelijk aan Zeus, waar Saturnus gelijk staat aan Hades in zijn onderwereld rol of Kronos in zijn rol als vader van de oppergod.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:52 schreef Gutmensch het volgende:
Volgens mij zijn Zeus en Jupiter dezelfde.
Zelfs de strekking vind ik belachelijk. Het is gebaseerd op het idee dat iemand niet tot inkeer kan komen zonder gelijk hypocriet te zijn.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:33 schreef Wimperkruller het volgende:
Uhu, maar je snapt de strekking van de opmerking wel enigszins denk ik.
Oke.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:00 schreef hoink581 het volgende:
[..]
Zelfs de strekking vind ik belachelijk. Het is gebaseerd op het idee dat iemand niet tot inkeer kan komen zonder gelijk hypocriet te zijn.
En zwarte piet is zo racistisch als je het zelf opvat.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:09 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Zij. Ik blijf tattas zeggen, zelfde als bakras wat mij betreft, gewoon Nederlanders. Het is zo negatief als je het zelf opvat.
Ik vind deze opmerking nogal racistisch.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:10 schreef Gia het volgende:
[..]
En zwarte piet is zo racistisch als je het zelf opvat.
En daarom moet ZP blijven. Immers, wat jij als negatief opvat hoeft helemaal niet te leiden tot een aanpassing. Je hebt het recht om jezelf beledigd te voelen, dat wil niet zeggen dat je gelijk hebt.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:09 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Zij. Ik blijf tattas zeggen, zelfde als bakras wat mij betreft, gewoon Nederlanders. Het is zo negatief als je het zelf opvat.
quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:10 schreef Gia het volgende:
[..]
En zwarte piet is zo racistisch als je het zelf opvat.
Lekker interessant wat jij vindt (met alle respect verderquote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:17 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
En daarom moet ZP blijven. Immers, wat jij als negatief opvat hoeft helemaal niet te leiden tot een aanpassing. Je hebt het recht om jezelf beledigd te voelen, dat wil niet zeggen dat je gelijk hebt.
Accepteer jij nu eens gewoon dat je Zwarte Piet met al het kwetsgedram echt niet weg krijgt.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:19 schreef Wimperkruller het volgende:
[..]
Lekker interessant wat jij vindt (met alle respect verder!). Accepteer gewoon dat de verandering al een poosje gaande is. Over een paar jaar is er geen zwarte piet meer, maar een piet met roetsrrepen of kleurtjes.
Maar ik heb nog steeds geen echt bevredigend antwoord gekregen op mijn vraag.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:21 schreef Perrin het volgende:
[..]
Accepteer jij nu eens gewoon dat je Zwarte Piet met al het kwetsgedram echt niet weg krijgt.
Roetpiet is nog enigszins acceptabel, wat mij betreft. Maar Zwarte Piet is nu eenmaal zwart.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:24 schreef snakelady het volgende:
[..]
Maar ik heb nog steeds geen echt bevredigend antwoord gekregen op mijn vraag.
Wat is er zo erg aan als Zwarte Piet een ander kleurtje krijgt of een Roetpiet gaat worden?
Onder andere hierom. Ik besloot mijn mening eens van me af te schrijven:quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:24 schreef snakelady het volgende:
[..]
Maar ik heb nog steeds geen echt bevredigend antwoord gekregen op mijn vraag.
Wat is er zo erg aan als Zwarte Piet een ander kleurtje krijgt of een Roetpiet gaat worden?
Ik weet gewoon echt niet hoe ik op je laatste opmerking moet reageren.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:28 schreef Perrin het volgende:
[..]
Roetpiet is nog enigszins acceptabel, wat mij betreft. Maar Zwarte Piet is nu eenmaal zwart.
Blanke mensen klagen toch ook niet dat Sinterklaas blank is en in een enorme boot vaart en vanalles weggeeft? Alsof alle blanken rijk en vrijgevig zijn en een grote boot bezitten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |