Om snelheden te vergelijken moet je inderdaad verschillende raakruimtes naar elkaar toe transporteren, en dat is een padafhankelijk proces. Maar je kunt de onderlinge ruimtelijke afstand wel opschrijven vanuit een specifiek waarnemerstelsel. Voorbij een bepaalde afstand zal die afstand elke seconde groter worden dan c meter. Daar is niks mis mee; alleen snelheden van objecten in de ruimtetijd worden lokaal beperkt tot de lichtsnelheid.quote:Op woensdag 23 maart 2016 18:17 schreef yarnamc het volgende:
Hmmm, ik denk niet dat dit klopt eigenlijk.
Wrs. Lawrence Krauss in zijn "Universe from Nothing" lecturequote:Op woensdag 23 maart 2016 18:29 schreef Maanvis het volgende:
[..]
laatst nog ene youtube filmpje gezien waar een grote anti-god-gast dat zegt. hij zei letterlijk 'they might think that the milky way is the only galaxy in the universe, but they would be wrong'
Ik heb zijn boek, door hemzelf gesigneerd.quote:Op woensdag 23 maart 2016 20:32 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Wrs. Lawrence Krauss in zijn "Universe from Nothing" lecture
Wie niet?quote:Op woensdag 23 maart 2016 20:41 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ik heb zijn boek, door hemzelf gesigneerd.
Haha ja, elke keer komt ie weer voorbij.quote:Op woensdag 23 maart 2016 21:48 schreef Fir3fly het volgende:
Dat filmpje is het meest gelinkte filmpje op het forum denk ik zo.
Het is ook een geniale lecture.
Ketter!!quote:Op donderdag 24 maart 2016 09:19 schreef Haushofer het volgende:
Als tegenwicht dan maar een paper van het arXiv, waar wordt betoogd dat meerdere van zijn claims uit het bijbehorende boek niet solide zijn:
http://arxiv.org/abs/1405.6091
Op Physicsforums vind je ook de nodige kritische aantekeningen van vakgenoten omtrent Krauss en dat boek, maar daar zijn ze erg sceptisch jegens alles wat populair-wetenschappelijk isquote:Op donderdag 24 maart 2016 09:30 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ketter!!
Maar klinkt wel interessant! Vanavond even doorbladeren. (Hoewel het mogelijk iets te technisch voor me is.)
Er is veel te doen rondom het begrip "niets", wat natuurlijk een redelijk vaag begrip is - zeker geen wetenschappelijk begrip. Maar dat lijkt me an sich meer een semantische kwestie dan een wetenschappelijke.quote:Op donderdag 24 maart 2016 09:32 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Op Physicsforums vind je ook de nodige kritische aantekeningen van vakgenoten omtrent Krauss en dat boek, maar daar zijn ze erg sceptisch jegens alles wat populair-wetenschappelijk is![]()
Begrijpelijk, overigens.
Ze nemen geen blad voor de mondquote:Op donderdag 24 maart 2016 09:19 schreef Haushofer het volgende:
Als tegenwicht dan maar een paper van het arXiv, waar wordt betoogd dat meerdere van zijn claims uit het bijbehorende boek niet solide zijn:
http://arxiv.org/abs/1405.6091
Ja, alleen heb ik zelf het boek niet gelezen, dus daar kan ik verder niet echt op in gaan. De meeste kritiek is volgens mij wel een gebrek aan rigoriteit.quote:Op donderdag 24 maart 2016 09:41 schreef Molurus het volgende:
[..]
Er is veel te doen rondom het begrip "niets", wat natuurlijk een redelijk vaag begrip is - zeker geen wetenschappelijk begrip. Maar dat lijkt me an sich meer een semantische kwestie dan een wetenschappelijke.
Er is begrijp ik ook wetenschappelijk-inhoudelijke kritiek?
Niet eens? Ik kan het je wel aanbevelen hoor. Het is niet al te dik, en geschreven met veel humor. Het is niet bedoeld als wetenschappelijk werk natuurlijk, maar hij geeft best een aardige samenvatting van de geschiedenis van de kosmologie. Wellicht heb je er iets aan voor je eigen boek.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:03 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ja, alleen heb ik zelf het boek niet gelezen, dus daar kan ik verder niet echt op in gaan. De meeste kritiek is volgens mij wel een gebrek aan rigoriteit.
Ik heb een tijdje geleden Tegmarks boek "The mathematical universe" gekocht, maar ik merk dat ik toch moeilijk door dat soort boeken kom. Geschiedenis van de kosmologie heb ik onderhand al -tig keer gelezen, dus daarvoor hoeft het nietquote:Op donderdag 24 maart 2016 19:13 schreef Molurus het volgende:
[..]
Niet eens? Ik kan het je wel aanbevelen hoor. Het is niet al te dik, en geschreven met veel humor. Het is niet bedoeld als wetenschappelijk werk natuurlijk, maar hij geeft best een aardige samenvatting van de geschiedenis van de kosmologie. Wellicht heb je er iets aan voor je eigen boek.
Die heeft omdat die almachtig is altijd al bestaan.quote:
Waar moet het dan vandaan komen als het geen begin gehad heeft.quote:
Wat deed ie dan voordat ie de werkelijkheid heeft geschapen, en waar was hij dan toen er nog geen werkelijkheid was? Schiep hij met de werkelijkheid ook de tijd? Wanneer dan?quote:Op vrijdag 25 maart 2016 11:17 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Die heeft omdat die almachtig is altijd al bestaan.
En ja dat is dan voor sommige mensen een knelpunt, willen ze dan niet gaan accepteren.
En ja dat vond ik dus zelf ook altijd het rot punt omdat dat niet te verklaren is, maar de wetenschap zelf weet ook verder niets te verklaren.
[..]
Waar moet het dan vandaan komen als het geen begin gehad heeft.
niks, nergens, ja, t=0quote:Op vrijdag 25 maart 2016 11:19 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Wat deed ie dan voordat ie de werkelijkheid heeft geschapen, en waar was hij dan toen er nog geen werkelijkheid was? Schiep hij met de werkelijkheid ook de tijd? Wanneer dan?
1. Vraag het Hem, ik leefde toen zeg maar nog niet niet.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 11:19 schreef Pietverdriet het volgende:
Wat deed ie dan voordat ie de werkelijkheid heeft geschapen, en waar was hij dan toen er nog geen werkelijkheid was? Schiep hij met de werkelijkheid ook de tijd? Wanneer dan?
Het is niet zozeer het niet willen accepteren van die mogelijkheid, het is het verwerpen van 1 van de argumenten daarvoor:quote:Op vrijdag 25 maart 2016 11:23 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Typisch weer iemand die de mogelijkheid tot God niet wil accepteren, goed bezig hoor
Want waarom zouden we dit argument wel toepassen op het universum / het bestaan, maar niet op die god zelf?quote:Op dinsdag 22 maart 2016 09:07 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Maar wat vergeten wordt is dat het gewoon een begin gehad moet hebben. En DAT is dus weer niet natuurkundig mogelijk.
Waarom is een God die altijd bestaan heeft logischer dan materie die altijd al bestaan heeft? Wat maakt God dan zo speciaal dat hem logischer maakt dan om het even welk ander 'iets' wat altijd bestaan zou hebben?quote:Op vrijdag 25 maart 2016 11:22 schreef bianconeri het volgende:
[..]
2. God heeft altijd al bestaan. En ja een God die altijd al bestaan heeft is logischer dan materie dat uit het complete niets is ontstaan of materie dat altijd al bestaan heeft. Hoe lastig sommigen het accepteren van het mogelijk bestaan van een God ook vinden.
quote:"The designers and engineers decided, in their innocence, to build a prototype Improbability Field into it, which was meant, supposedly, to ensure that it was Infinitely Improbable that anything would ever go wrong with any part of the ship. They did not realize that because of the quasi-reciprocal and circular nature of all Improbability calculations, anything that was Infinitely Improbable was actually very likely to happen almost immediately. The Starship Titanic was a monstrously pretty sight as it lay beached like a silver Arcturan Megavoidwhale amongst the laser-lit tracery of its construction gantries, a brilliant cloud of pins and needles of light against the deep interstellar blackness; but when launched, it did not even manage to complete its very first radio message - an SOS - before undergoing a sudden and gratuitous total existence failure." -- Douglas Adams in Life, the Universe and Everything.
Maar waarom is het er dan maar één? En is dat dan een god met een intelligentie en zoja, waarom ? Kan je wel spreken over intelligentie van die god, zo niet, waarom niet, zoja, waarom wel? En als het maar 1 god is, heeft die dan emotie, is die dan eenzaam? etc. etc.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 11:22 schreef bianconeri het volgende:
2. God heeft altijd al bestaan. En ja een God die altijd al bestaan heeft is logischer dan materie dat uit het complete niets is ontstaan of materie dat altijd al bestaan heeft. Hoe lastig sommigen het accepteren van het mogelijk bestaan van een God ook vinden.
Oh, dat weer. De wetenschap kan het nog niet verklaren dan verzin ik zelf wat. Niet heel intelligent.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 11:17 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Die heeft omdat die almachtig is altijd al bestaan.
En ja dat is dan voor sommige mensen een knelpunt, willen ze dan niet gaan accepteren.
En ja dat vond ik dus zelf ook altijd het rot punt omdat dat niet te verklaren is, maar de wetenschap zelf weet ook verder niets te verklaren.
[..]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |