De voortvluchtige terrorist: http://www.telegraaf.nl/b(...)n_vrijgelaten__.htmlquote:Parijs is gisteravond opgeschrikt door schietpartijen, gijzelingen en explosies. Daarbij vielen zeker 127 doden. Ook raakten 180 mensen gewond, van wie er 80 zeer slecht aan toe zijn. Een overzicht van de gebeurtenissen.
Wat is er gisteravond gebeurd?
Vrijwel gelijktijdig begonnen er op verschillende plekken in de Franse hoofdstad schietpartijen en waren er explosies. Dit gebeurde in het oostelijk deel van het centrum van Parijs.
De eerste schietpartij werd gemeld bij restaurant Le Petit Cambodge aan de Rue Bichat. Daarbij vielen zeker twee doden en zeven gewonden.
Ook gingen terroristen het Theater Bataclan aan de Boulevard Voltaire binnen tijdens een optreden van de Californische rockband Eagles of Death Metal en gijzelden de aanwezigen. Hierbij vielen de meeste slachtoffers, ongeveer honderd. Bij invallen van de Franse politie iets na middernacht zijn zeker drie terroristen gedood.
Ook op de Avenue de la République, de Boulevard Beaumarchais, de Rue de Charonne en op de Boulevard Voltaire, niet ver van theater Bataclan, zijn aanslagen gemeld.
Verder waren er buiten het stadion Saint-Denis explosies te horen. Daar voetbalde op dat moment Frankrijk een vriendschappelijke wedstrijd tegen Duitsland. Die werd gewoon doorgespeeld. President François Hollande, die bij de wedstrijd aanwezig was, werd door zijn beveiligers uit het stadion gehaald. In de buurt van de explosies vielen zeker drie doden. Het gaat hier waarschijnlijk om zelfmoordaanslagen.
Wat weten we over de daders?
Islamitische Staat heeft de aanslagen inmiddels opgeëist en ook de Franse president Hollande heeft de terreurgroep aangewezen als dader. De president zei dat aanvallen buiten het land door IS zijn georganiseerd en met hulp in Frankrijk zijn uitgevoerd.
Volgens de Franse justitie zijn er bij de aanslagen zeker acht terroristen omgekomen, waarvan zeven omdat ze zichzelf met explosieven hebben opgeblazen. Mogelijk lopen er ook nog terroristen vrij rond.
Getuigen, waaronder radiojournalist Julien Pearce op radiozender Europe 1, noemen de aanslagplegers 'zeer jong en zeer beheersd'. Pearce was bij het concert aanwezig. De drie terroristen die in theater Bataclan om zich heen schoten zouden geen gezichtsbedekking hebben gedragen en tijdens het schieten geen woord hebben gezegd. 'Een van hen leek een gewone jongen, die een kalasjnikov vasthield. Dat was alles', aldus Pearce.
Onder de daders van de aanslagen van Parijs was ook een vrouw, meldt wederom radiozender Europe 1 op basis van gesprekken met ooggetuigen. Bij de lichamen van twee daders zijn een Syrisch en een Frans paspoort gevonden. Een van de auto's die door de daders is gebruikt, zou een Belgisch kenteken hebben.
Wat zijn de (politieke) reacties?
'Een oorlogshandeling', noemt de Franse president Hollande de aanslagen. 'Geconfronteerd met terreur moet Frankrijk sterk zijn, groot zijn, en de overheid moet kracht uitstralen. Dat zal gebeuren. We moeten ook een beroep doen op iedereen om verantwoordelijkheid te nemen', zo zei Hollande in een toespraak.
'Dit is een aanslag op de menselijkheid', zei de Amerikaanse president Barack Obama gisteren direct na de aanslagen. Hij benadrukte dat de Verenigde Staten Frankrijk willen helpen bij het onderzoek naar de aanslagen. Ook China heeft de aanslagen in Parijs veroordeeld en is bereid om Frankrijk en de internationale gemeenschap te helpen in de strijd tegen terrorisme.
Mark Rutte reageert geschokt en noemt de aanslagen 'werkelijk afschuwelijk'. 'We hebben hier te maken met extremisten die maar één doel hebben: onze westerse samenleving destabiliseren door haat te zaaien. Ons beste antwoord aan deze barbaren is dat we ons niet uit elkaar laten spelen. We laten ons niet intimideren. Wij zijn met meer, we wijken niet voor onverdraagzaamheid. Geweld en extremisme zullen nooit winnen van vrijheid.'
Welke maatregelen zijn er nu genomen?
In Frankrijk is gisteravond de noodtoestand uitgeroepen. Daarmee kan beter ingegrepen worden bij groot dreigend gevaar of vermoeden daarvan. Zo hebben leger en politie ruime bevoegdheden om invallen te doen en mensen aan te houden. Ook worden de grenzen gesloten. Luchthavens blijven wel open en treinen blijven rijden.
Minister-president Rutte raadt reizigers naar Frankrijk aan om extra waakzaam te zijn. Maar ook in Nederland zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen, zowel zichtbaar als ontzichtbaar. De grensbewaking opgeschaald en geïntensiveerd, met name voor alle verkeer herleidbaar tot Frankrijk. Dit geldt ook voor luchthavens en treinstations.
http://m.parool.nl/parool(...)t-nu-toe-weten.dhtml
Nee, zover is het gelukkig nog niet.quote:Op maandag 16 november 2015 18:27 schreef conservatief_liberaal het volgende:
[..]
Inderdaad, er worden al verschillende moslims afgeknald door islamofoben.
De slachtofferrol van deze moslims is volkomen misplaatst, zeker na zo,n aanslag.quote:Op maandag 16 november 2015 18:29 schreef Odaiba het volgende:
Nu ook de Eiffeltoren in de Franse driekleur.
[ afbeelding ]
[..]
Nee, zover is het gelukkig nog niet.
Tsja het zijn ook mensen zoals jij en ik.quote:Op maandag 16 november 2015 18:31 schreef conservatief_liberaal het volgende:
[..]
De slachtofferrol van deze moslims is volkomen misplaatst, zeker na zo,n aanslag.
Sterker nog: het is walgelijk. Die 128 dode Fransen zal hun een worst zijn, ze zijn vooral huilie huilie aan het doen om hun eigen hagje.
quote:Op maandag 16 november 2015 18:34 schreef Odaiba het volgende:
[..]
Tsja het zijn ook mensen zoals jij en ik.
VTM had zo'n grote mond: 'We hebben hem!'quote:Op maandag 16 november 2015 18:42 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Ik had wel verwacht dat er mensen opgepakt zouden zijn in België vandaag.
Het zijn Belgen , die laten kinderverkrachters ook rustig lopenquote:Op maandag 16 november 2015 18:42 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Ik had wel verwacht dat er mensen opgepakt zouden zijn in België vandaag.
Dat soort speculaties zou verboden moeten worden.quote:Op maandag 16 november 2015 18:43 schreef HulkHeld het volgende:
[..]
VTM had zo'n grote mond: 'We hebben hem!'
Oh.. toch niet.
Ach, VTM. "De politie heeft gevraagd om niets te filmen om de agenten niet in gevaar te brengen. We hebben hier beelden van".quote:Op maandag 16 november 2015 18:43 schreef HulkHeld het volgende:
[..]
VTM had zo'n grote mond: 'We hebben hem!'
Oh.. toch niet.
Projecteer je nu al die gekleurde Facebookfoto's op moslims?quote:Op maandag 16 november 2015 18:31 schreef conservatief_liberaal het volgende:
Sterker nog: het is walgelijk. Die 128 dode Fransen zal hun een worst zijn, ze zijn vooral huilie huilie aan het doen om hun eigen hagje.
Krijg je wel een brok van in je keel hè. de tering.quote:
Ze killen net zo hard hun mede-moslims. Het is echt een nihilistische religie.quote:Mohamed Amine Benmbarek, a newlywed, was dining at Le Carillon bar-cafe when he was killed, according to the Moroccan Times. His wife, Maya, suffered three gunshot wounds and is reportedly in a critical condition in hospital. Amine Benmbarek was an architect and teacher at the National School of Architecture of Paris-Belleville. One his former professors paid tribute to Mr Benmbarek on Facebook, remembering him as a "young Muslim intellectual, who blew us away with the amazing graduate study he conducted on the pilgrimage to Mecca".
Ja, want een klopjacht op een terrorist is inderdaad heel normaal en dagelijkse kost. Dat kan je de media niet kwalijk nemen, blijkbaar heeft de politie losgelaten dat het hem zou zijn, tevergeefs.quote:Op maandag 16 november 2015 18:47 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Ach, VTM. "De politie heeft gevraagd om niets te filmen om de agenten niet in gevaar te brengen. We hebben hier beelden van".
Ik heb het gelezen maar echt spijt van, ik ga hier over inzitten godver.quote:Op maandag 16 november 2015 18:48 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Krijg je wel een brok van in je keel hè. de tering.
En dit:
[..]
Ze killen net zo hard hun mede-moslims. Het is echt een nihilistische religie.
Niet echt vergelijkbaar. Deze terroristische aanval was een aanval op onze westerse vrijheden.quote:Op maandag 16 november 2015 18:47 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Projecteer je nu al die gekleurde Facebookfoto's op moslims?
Het doden van mede-moslims is de grootste zonde die je kunt begaan volgens de islam...quote:Op maandag 16 november 2015 18:48 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Krijg je wel een brok van in je keel hè. de tering.
En dit:
[..]
Ze killen net zo hard hun mede-moslims. Het is echt een nihilistische religie.
En die worden niet gedeeld door moslims? Er zaten geen moslims tussen de slachtoffers? Er zaten geen moslims tussen de overlevenden? Wat is deze?quote:Op maandag 16 november 2015 18:50 schreef conservatief_liberaal het volgende:
[..]
Niet echt vergelijkbaar. Deze terroristische aanval was een aanval op onze westerse vrijheden.
Welke religie?quote:Op maandag 16 november 2015 18:48 schreef Ryan3 het volgende:
Ze killen net zo hard hun mede-moslims. Het is echt een nihilistische religie.
Dat kan je de media wel kwalijk nemen. Als ze op de fucking TV gaan tonen langs welk raam er iemand aan het binnenkruipen is, dan kan zo'n extremist ook gewoon zien door welk raampje hij moet gaan schieten. Hoe dom kan je als journalist nu zijn?quote:Op maandag 16 november 2015 18:49 schreef HulkHeld het volgende:
[..]
Ja, want een klopjacht op een terrorist is inderdaad heel normaal en dagelijkse kost. Dat kan je de media niet kwalijk nemen, blijkbaar heeft de politie losgelaten dat het hem zou zijn, tevergeefs.
Dan hadden ze de gehele buurt maar moeten afzetten. Dat is blijkbaar niet goed genoeg afgeschermd.quote:Op maandag 16 november 2015 18:51 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Dat kan je de media wel kwalijk nemen. Als ze op de fucking TV gaan tonen langs welk raam er iemand aan het binnenkruipen is, dan kan zo'n extremist ook gewoon zien door welk raampje hij moet gaan schieten. Hoe dom kan je als journalist nu zijn?
Ja. Wat ook opvalt is dat het opleidingsniveau van deze slachtoffers behoorlijk hoog ligt. Architect, ingenieurs etc. Toe maar.quote:Op maandag 16 november 2015 18:48 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Krijg je wel een brok van in je keel hè. de tering.
En dit:
[..]
Ze killen net zo hard hun mede-moslims. Het is echt een nihilistische religie.
Mediageile klootzaken zijn het. Hoe ze stonden te geilen toen er iemand gevonden werd bij de zelfmoord van Steve Stevaert was gewoon walgelijk.quote:Op maandag 16 november 2015 18:52 schreef HulkHeld het volgende:
[..]
Dan hadden ze de gehele buurt maar moeten afzetten. Dat is blijkbaar niet goed genoeg afgeschermd.
Prima, maar je weet dat de media overal is, die willen overal van op de hoogte gehouden worden, dan moet je maar alles afzetten als je geen pottenkijkers wilt hebben.quote:Op maandag 16 november 2015 18:53 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Mediageile klootzaken zijn het. Hoe ze stonden te geilen toen er iemand gevonden werd bij de zelfmoord van Steve Stevaert was gewoon walgelijk.
Illuminati.quote:Op maandag 16 november 2015 18:53 schreef Tallie1982 het volgende:
Misschien wat raar.Maar je vind bijna geen 1 Facebook profiel.Of heeft Facebook die allemaal verwijderd?
De foto's waren tijdelijk denk ik? En al mijn vrienden hebben ze weer na 1 dag veranderdquote:Op maandag 16 november 2015 18:53 schreef Tallie1982 het volgende:
Misschien wat raar.Maar je vind bijna geen 1 Facebook profiel.Of heeft Facebook die allemaal verwijderd?
quote:Op maandag 16 november 2015 18:51 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
En die worden niet gedeeld door moslims? Er zaten geen moslims tussen de slachtoffers? Er zaten geen moslims tussen de overlevenden? Wat is deze?
En dus? Is toch puur toeval.quote:Op maandag 16 november 2015 18:52 schreef George_Zina het volgende:
[..]
Ja. Wat ook opvalt is dat het opleidingsniveau van deze slachtoffers behoorlijk hoog ligt. Architect, ingenieurs etc. Toe maar.
Als je op de namen van de slachtoffers zoekt bedoel ikquote:Op maandag 16 november 2015 18:56 schreef MotherFoker het volgende:
[..]
De foto's waren tijdelijk denk ik? En al mijn vrienden hebben ze weer na 1 dag veranderd
Heb er eentje gegoogled en die kon ik vinden. Welke kan je niet vinden?quote:Op maandag 16 november 2015 18:59 schreef Tallie1982 het volgende:
[..]
Als je op de namen van de slachtoffers zoekt bedoel ik
Ja prima, maar wat is het punt? Er zit ook een muzikant en een journalist tussen.quote:Op maandag 16 november 2015 19:00 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Het is een kleine selectie. En misschien was het wel een sjiek restaurant.
Misschien trok deze cult band de wat hoger opgeleide mens aan. Niks bijzonders toch?quote:Op maandag 16 november 2015 18:52 schreef George_Zina het volgende:
Ja. Wat ook opvalt is dat het opleidingsniveau van deze slachtoffers behoorlijk hoog ligt. Architect, ingenieurs etc. Toe maar.
Ik stelde er geen vragen over verder. Lijkt me idd niet relevant.quote:Op maandag 16 november 2015 19:01 schreef Blue_note het volgende:
[..]
Ja prima, maar wat is het punt? Er zit ook een muzikant en een journalist tussen.
En als ze de schaftkeet overhoop hadden geschoten waren het voornamelijk bouwvakkers. Is toch totaal irrelevant ?
Dat zijn geen echte Schotten moslims.quote:Op maandag 16 november 2015 18:50 schreef Odaiba het volgende:
Het doden van mede-moslims is de grootste zonde die je kunt begaan volgens de islam...
Leuke woordkeuze, dat blew us away.quote:Op maandag 16 november 2015 18:48 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Krijg je wel een brok van in je keel hè. de tering.
En dit:
[..]
Ze killen net zo hard hun mede-moslims. Het is echt een nihilistische religie.
Je vind helemaal niks hoor van Facebook pagina's.Niet dat dat relevant is maarja.quote:Op maandag 16 november 2015 19:00 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Heb er eentje gegoogled en die kon ik vinden. Welke kan je niet vinden?
twitter:Reuters twitterde op maandag 16-11-2015 om 19:04:02Harvard University says evacuates four buildings after bomb threat https://t.co/i9QVDTXIkP reageer retweet
Dat is niets nieuws toch? Kijk naar de situatie in het Midden-Oosten. Iedereen die niet voldoet aan wat IS aanhangt kan kapot.quote:Op maandag 16 november 2015 18:48 schreef Ryan3 het volgende:
Ze killen net zo hard hun mede-moslims. Het is echt een nihilistische religie.
3 maanden nogquote:Op maandag 16 november 2015 19:06 schreef Revolution-NL het volgende:
Hoelang blijft de noodtoestand eigenlijk van kracht in Frankrijk? Wat voor burgerrechten heb je eigenlijk nog onder de noodtoestand?
quote:Op maandag 16 november 2015 18:33 schreef George_Zina het volgende:
Paris attacks: Who were the victims of France's worst-ever terrorist attack
Here are the faces of some of the victims of France's deadly terrorist attack.
Valentin Ribet
[ afbeelding ]Valentin Ribet, a 26-year-old anti-corruption lawyer and graduate from the London School of Economics, was named as the first victim of Paris attacks. He was killed at the Bataclan Concert Hall. On Sunday morning, the London School of Economics confirmed his death on Twitter.
Guillaume Decherf
[ afbeelding ]
Guillaume Decherf, 43, a French music journalist, died at the Bataclan. He wrote for Les Inrocks magazine, which confirmed his death and said Mr Decherf had written about the Eagles of Death Metal in the magazine's October 28 issue and had announced their November 13 concert.
Thomas Ayad
[ afbeelding ]
Universal Music Group executive Thomas Ayad also died at the concert hall. Amiens Sports Club, the amateur hockey club of which he was a member, confirmed his death on its Facebook page.
Sahbi Kheir-Eddine
Sahbi Kheir-Eddine, from Algeria, was born on February 10, 1986, in Algiers. He was the son of Hemana and Abada Rabea.
Elif Dogan and Milko Jozic
[ afbeelding ]Elif Dogan, 26, originally from Turkey, had been living in Paris with her Belgian husband, Milko Jozi, an engineer, for only a few months.
Mathieu Hoche
[ afbeelding ]Mathieu Hoche, 38, was a technician from the France24 news channel and was also killed at Bataclan. A friend tweeted that Hoche loved rock 'n' roll.
Asta Diakite
[ afbeelding ]Asta Diakite, a cousin of French footballer Lassana Diarra, who was playing at the Stade de France on Friday night, died during the attacks that evening. Diarra confirmed the news on Twitter, describing his cousin as "a big sister to me", but did not say where she was killed.
Houda and Halima Ben Khalifa Saadi
[ afbeelding ]
The two Tunisian sisters, who were living in France, were in Paris celebrating a birthday.
The women, aged 34 and 35, were from the Tunisian town of Menzel Bourguiba but had been living in Creusot in central France, according Tunisia's foreign ministry. The ministry said they were celebrating in one of the restaurants targeted by the gunmen.
Mohamed Amine Benmbarek
[ afbeelding ]Mohamed Amine Benmbarek, a newlywed, was dining at Le Carillon bar-cafe when he was killed, according to the Moroccan Times. His wife, Maya, suffered three gunshot wounds and is reportedly in a critical condition in hospital. Amine Benmbarek was an architect and teacher at the National School of Architecture of Paris-Belleville. One his former professors paid tribute to Mr Benmbarek on Facebook, remembering him as a "young Muslim intellectual, who blew us away with the amazing graduate study he conducted on the pilgrimage to Mecca".
Precilia Correia
[ afbeelding ]Precilia Correia, aged 35, died with her boyfriend Manu Perez at the Bataclan. A friend posted on Facebook: "I have no words to tell you all the pain that your departure causes me."
Juan Alberto Gonzalez Garrido
[ afbeelding ]Juan, aged 29, was was in the Bataclan with his wife, who escaped unhurt.
Juan, born in Spain, worked as an electrical engineer at France's state-owned power company. He had spent much of his working life in nuclear research. For four years he had been part of the International Youth Nuclear Congress. For six years he had been a member of the board of "Nuclear Youth", the commission of the Spanish Nuclear Society.
Luis Felipe Zschoche Valle
[ afbeelding ]Musician Luis Felipe Zschoche Valle, 33, had lived in Paris with his French wife for eight years, Chile's foreign ministry said. He was killed at the Bataclan theatre. He was a singer and guitarist with the Paris-based rock band Captain Americano. Fans of his music paid tribute to Mr Valle on the band's Facebook page, where a photo shows him on stage dressed in a captain's uniform.
Lola Salines
[ afbeelding ]Lola Salines also died in the Bataclan attack. Her father, George Salines, announced her death on Twitter after attempting to use social media to find his daughter.
Elsa Delplace
[ afbeelding ]Chilean Elsa Veronique Delplace, 35, was with her mother Patricia San Martin Nunez, 61, at the Bataclan theatre, Chile's foreign ministry said. They were both killed. Ms Delplace and her mother were the grandniece and niece, respectively, of the the Chilean ambassador to Mexico, Ricardo Nunez. According to CNN, Ms Delplace worked at management consultancy group Manegere, where her colleagues praised "her love of life, her love for others [and] that permanent smile she wore on her face". Delplace had at least one child, a son.
Bron
quote:Op maandag 16 november 2015 19:17 schreef BansheeBoy het volgende:
Hoe je wendt of keert. Netto, dus onderaan de streep, als de rook is opgeklaard en iedereen over gaat tot de orde van de dag: zullen wij Moslims de grootste slachtoffer hiervan zijn. Dat (!) baart me (ook) zorgen.
Klemtoon²
Ik snap niet hoe je een religie aan kan hangen van een moordende, pedofiele krijgsheer.quote:Op maandag 16 november 2015 19:17 schreef BansheeBoy het volgende:
Hoe je wendt of keert. Netto, dus onderaan de streep, als de rook is opgeklaard en iedereen over gaat tot de orde van de dag: zullen wij Moslims de grootste slachtoffer hiervan zijn. Dat (!) baart me (ook) zorgen.
Zo langzamerhand zal de emotie het winnen van de ratio. En dat is een enge gedachte. Hoe bonafide ik ook met mijn frisse kop mag zijn.
Klemtoon²
Hou alsjeblieft op zeg. Slachtofferrolquote:Op maandag 16 november 2015 19:17 schreef BansheeBoy het volgende:
Hoe je het wendt of keert. Netto, dus onderaan de streep, als de rook is opgeklaard en iedereen over gaat tot de orde van de dag: zullen wij Moslims de grootste slachtoffer hiervan zijn. Dat (!) baart me (ook) zorgen.
Zo langzamerhand zal de emotie het winnen van de ratio. En dat is een enge gedachte. Hoe bonafide ik ook met mijn frisse kop mag zijn.
Klemtoon²
Die terroristen begrijpen niet dat jij "vrij" kan leven en willen je hun manier van denken en leven opleggen. ik hoop niet dat jij hetzelfde doet met gelovigen.quote:Op maandag 16 november 2015 19:19 schreef fixatoman het volgende:
[..]
Ik snap niet hoe je een religie aan kan hangen van een moordende, pedofiele krijgsheer.
Zum kotsen dit soort uitspraken.quote:Op maandag 16 november 2015 19:17 schreef BansheeBoy het volgende:
Hoe je het wendt of keert. Netto, dus onderaan de streep, als de rook is opgeklaard en iedereen over gaat tot de orde van de dag: zullen wij Moslims de grootste slachtoffer hiervan zijn. Dat (!) baart me (ook) zorgen.
Zo langzamerhand zal de emotie het winnen van de ratio. En dat is een enge gedachte. Hoe bonafide ik ook met mijn frisse kop mag zijn.
Klemtoon²
Ik stel hier een serieuze vraag. Jij identificeert jezelf als vreedzame moslim. Hoe kun je dat verenigen met het feit dat Mohammed de belangrijkste persoon is in je religie en het feit dat hij een moordende krijgsheer was?quote:Op maandag 16 november 2015 19:22 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Die terroristen begrijpen niet dat jij "vrij" kan leven en willen je hun manier van denken en leven opleggen. ik hoop niet dat jij hetzelfde doet met gelovigen.
Vochtig²
En het zo draaien dat jij/jullie/Moslims de grote verliezers zijn.quote:Op maandag 16 november 2015 19:24 schreef fixatoman het volgende:
[..]
Ik stel hier een serieuze vraag. Jij identificeert jezelf als vreedzame moslim. Hoe kun je dat verenigen met het feit dat Mohammed de belangrijkste persoon is in je religie en het feit dat hij een moordende krijgsheer was?
goh, wat erg. Die 130 doden boeit niet, maar de moslims zullen slecht aangekeken worden, dat is het echte probleem.quote:Op maandag 16 november 2015 19:17 schreef BansheeBoy het volgende:
Hoe je het wendt of keert. Netto, dus onderaan de streep, als de rook is opgeklaard en iedereen over gaat tot de orde van de dag: zullen wij Moslims de grootste slachtoffer hiervan zijn. Dat (!) baart me (ook) zorgen.
Zo langzamerhand zal de emotie het winnen van de ratio. En dat is een enge gedachte. Hoe bonafide ik ook met mijn frisse kop mag zijn.
Klemtoon²
Dat ook nog eens. Maar ik kan er eigenlijk gewoon echt niet meer bij met mijn hoofd dat je met je volle verstand de Islam aanhangt en tegelijkertijd beweert dat het in de kern een vreedzame religie is. Doordat deze kern steeds maar weer wordt gebagatelliseerd verlies ik ook mijn respect voor individuele moslims die zich als dusdanig identificeren.quote:Op maandag 16 november 2015 19:26 schreef Blue_note het volgende:
[..]
En het zo draaien dat jij/jullie/Moslims de grote verliezers zijn.
Mooi gezegd.quote:Op maandag 16 november 2015 19:26 schreef Bensel het volgende:
[..]
goh, wat erg. Die 130 doden boeit niet, maar de moslims zullen slecht aangekeken worden, dat is het echte probleem.
Nou, doe er wat aan. Zorg voor de verlichting die de islam zo hard nodig heeft.Dat kan alleen van binnenuit komen. Zolang de Koran onfeilbaar is, en de Islam dus ook, zullen deze excessen altijd goedgepraat kunnen worden. het staat immers in de Koran dat het toegestaan is, en aangezien deze onfeilbaar is...
De huidige moslimwereld mist zelfkritiek. Dat bestaat gewoonweg niet. Alles is altijd de schuld van een ander. Zolang er geen introspectie of bezinning kan plaatsvinden, zal de moslimwereld in de clinch liggen met anderen, maar ook met zichzelf.
quote:Op maandag 16 november 2015 19:26 schreef Bensel het volgende:
[..]
goh, wat erg. Die 130 doden boeit niet, maar de moslims zullen slecht aangekeken worden, dat is het echte probleem.
Nou, doe er wat aan. Zorg voor de verlichting die de islam zo hard nodig heeft.Dat kan alleen van binnenuit komen. Zolang de Koran onfeilbaar is, en de Islam dus ook, zullen deze excessen altijd goedgepraat kunnen worden. het staat immers in de Koran dat het toegestaan is, en aangezien deze onfeilbaar is...
De huidige moslimwereld mist zelfkritiek. Dat bestaat gewoonweg niet. Alles is altijd de schuld van een ander. Zolang er geen introspectie of bezinning kan plaatsvinden, zal de moslimwereld in de clinch liggen met anderen, maar ook met zichzelf.
quote:
Daar ligt de kern, er mag per definitie niet getwijfeld worden aan de (goede en voor anderen, slechte) bedoelingen van de godsdienst.quote:Op maandag 16 november 2015 19:26 schreef Bensel het volgende:
[..]
...
De huidige moslimwereld mist zelfkritiek. Dat bestaat gewoonweg niet. Alles is altijd de schuld van een ander. Zolang er geen introspectie of bezinning kan plaatsvinden, zal de moslimwereld in de clinch liggen met anderen, maar ook met zichzelf.
Nee jankbal, dat is gelul.quote:Op maandag 16 november 2015 19:17 schreef BansheeBoy het volgende:
Hoe je het wendt of keert. Netto, dus onderaan de streep, als de rook is opgeklaard en iedereen over gaat tot de orde van de dag: zullen wij Moslims de grootste slachtoffer hiervan zijn. Dat (!) baart me (ook) zorgen.
Zo langzamerhand zal de emotie het winnen van de ratio. En dat is een enge gedachte. Hoe bonafide ik ook met mijn frisse kop mag zijn.
Klemtoon²
Precies. En wat ik net aanhaal: zodra het conflict Palestina om de hoek komt kijken staan er vele op de barricades. Bij dit soort zaken bijna niet, dan wordt gewezen; Jullie gaan ons dalijk met de nek aankijken.quote:Op maandag 16 november 2015 19:28 schreef fixatoman het volgende:
[..]
Dat ook nog eens. Maar ik kan er eigenlijk gewoon echt niet meer bij met mijn hoofd dat je met je volle verstand de Islam aanhangt en tegelijkertijd beweert dat het in de kern een vreedzame religie is. Doordat deze kern steeds maar weer wordt gebagatelliseerd verlies ik ook mijn respect voor individuele moslims die zich als dusdanig identificeren.
Ja het Palestina verhaal is helemaal dramatisch natuurlijk. Alleen maar omdat het om Joden gaat. De Oeigoeren in China, bijv. hoor je ze nooit over.quote:Op maandag 16 november 2015 19:30 schreef Blue_note het volgende:
[..]
Precies. En wat ik net aanhaal: zodra het conflict Palestina om de hoek komt kijken staan er vele op de barricades. Bij dit soort zaken bijna niet, dan wordt gewezen; Jullie gaan ons dalijk met de nek aankijken.
Nou dat laatste is nou écht niet het probleem.
Het ging om het gebouw en de symboliek. Ik verlang terug naar de jaren '60 en '70 toen progressieve mensen het slechte van religie snaptenquote:Op maandag 16 november 2015 18:23 schreef Xa1pt het volgende:
Ik vroeg om een uitleg. Dus wat bedoel je? Hoe zorgen moslims die naar de moskee gaan voor polarisatie?
Je hebt helemaal geen behoefte om mij te snappen.quote:Concreet bedoel je... wat?
En ik heb bronnen die het tegenovergestelde beweren. Diegene die de slachtpartij uitvoerden beroepen zichzelf op de religie, hoezo zou ik hierover sowieso nog een discussie moeten hebben.quote:Ik ook niet, ik liet je zien dat hoe religieuzer iemand is hoe kleiner de bereidheid is om geweld te gebruiken.
Lazer toch op, kerel. Met je onderaan de streep. Dat moet je de nabestaanden vertellen van degenen die nu zijn omgekomen.quote:Op maandag 16 november 2015 19:17 schreef BansheeBoy het volgende:
Hoe je het wendt of keert. Netto, dus onderaan de streep, als de rook is opgeklaard en iedereen over gaat tot de orde van de dag: zullen wij Moslims de grootste slachtoffer hiervan zijn.
Inderdaad, take your pick:quote:Op maandag 16 november 2015 19:26 schreef Bensel het volgende:
[..]
goh, wat erg. Die 130 doden boeit niet, maar de moslims zullen slecht aangekeken worden, dat is het echte probleem.
Nou, doe er wat aan. Zorg voor de verlichting die de islam zo hard nodig heeft.Dat kan alleen van binnenuit komen. Zolang de Koran onfeilbaar is, en de Islam dus ook, zullen deze excessen altijd goedgepraat kunnen worden. het staat immers in de Koran dat het toegestaan is, en aangezien deze onfeilbaar is...
De huidige moslimwereld mist zelfkritiek. Dat bestaat gewoonweg niet. Alles is altijd de schuld van een ander. Zolang er geen introspectie of bezinning kan plaatsvinden, zal de moslimwereld in de clinch liggen met anderen, maar ook met zichzelf.
Moslims hebben het erg zwaar vandaag.quote:Op maandag 16 november 2015 19:42 schreef Nielsch het volgende:
Jongens allemaal even meeleven met BansheeBoy he... want onderaan de streep...
Ja zeg dat maar tegen de nabestaanden hoe erg je het vindt dat je imago hieraan lijdt.quote:Op maandag 16 november 2015 19:17 schreef BansheeBoy het volgende:
Hoe je het wendt of keert. Netto, dus onderaan de streep, als de rook is opgeklaard en iedereen over gaat tot de orde van de dag: zullen wij Moslims de grootste slachtoffer hiervan zijn. Dat (!) baart me (ook) zorgen.
Zo langzamerhand zal de emotie het winnen van de ratio. En dat is een enge gedachte. Hoe bonafide ik ook met mijn frisse kop mag zijn.
Klemtoon²
Je hebt wel gelijk ja.quote:Op maandag 16 november 2015 19:51 schreef topdeck het volgende:
[..]
Ja zeg dat maar tegen de nabestaanden hoe erg je het vindt dat je imago hieraan lijdt.
Het westen heeft het kanker der islam decennia moeten verduren. Er zal niks met je gebeuren zoals altijd. Hetzelfde kan niet gezegd worden over de echte slachtoffers.
Het zou enorm helpen als de islamitische gemeenschap minder egocentrisch zou zijn en bepaalde fouten erkennen en eraan werken. De deflecterende smoesjes hebben we tig keer gehoord en ben het helemaal zat. Van "Dit is geen echte islam", " whatabbout palestina?" Moet ik al helemaal kotsen.
Hieraan gerelateerd: Dat gekanker tegen het westen, het superioriteitsgevoel, geen respect voor de westerse samenleving en wetten, complotwaanzin, misplaatste nationalisme, criminaliteit dat gerationaliseerd wordt, etc., is iedereen onderhand al helemaal klaar mee.
Los het probleem gvd een keer zelf op en begin bij je eigen sociale kring. Altijd vingertje wijzen naar 'het systeem' maar nooit er zelf aan werken.
Ja ik ben mad
Ps. Dit is niet naar jou gericht maar over het algemeen mbt moslims in het westen
/rant
Met deze teksten ben je de weg toch behoorlijk kwijt. Hoe durf je, echt hoe durf je nu zelfmedelijden te hebben.quote:Op maandag 16 november 2015 19:17 schreef BansheeBoy het volgende:
Hoe je het wendt of keert. Netto, dus onderaan de streep, als de rook is opgeklaard en iedereen over gaat tot de orde van de dag: zullen wij Moslims de grootste slachtoffer hiervan zijn. Dat (!) baart me (ook) zorgen.
Het is meer het groepsdenken dat me irriteert. Een andere gelovige is een 'broeder' of 'zuster'. Wat maakt dat de ongelovigen?quote:Op maandag 16 november 2015 19:57 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Met deze teksten ben je de weg toch behoorlijk kwijt. Hoe durf je, echt hoe durf je nu zelfmedelijden te hebben.
http://www.rtlnieuws.nl/n(...)agen-krijgen-gezicht
Schietschijven.quote:Op maandag 16 november 2015 19:59 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Het is meer het groepsdenken dat me irriteert. Een andere gelovige is een 'broeder' of 'zuster'. Wat maakt dat de ongelovigen?
twitter:20committee twitterde op maandag 16-11-2015 om 14:13:30Since 1995 the presence of jihadist cells in BE+FR has been known to everybody not in a state of coma-like denial. Hold pols accountable. reageer retweet
Iedereen zag de radicalisering, de islamisering en de toenemende dreigingen. Werkelijk geen ene partij deed er iets aan. Niets gedaan met de waarschuwingen van Fortuyn, niets gedaan met de waarschuwingen van Wilders. En nu zetten ze de deur wagenwijd open voor zowel de 'vluchtelingen' als extreem-rechts met dictatoriale trekjes, zoals Le Pen.twitter:20committee twitterde op maandag 16-11-2015 om 01:33:52Real problem now is events since Friday show that evil EU right-wingers were basically right about...everything. Hence the systemic denial. reageer retweet
Precies...quote:Op maandag 16 november 2015 19:59 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Het is meer het groepsdenken dat me irriteert. Een andere gelovige is een 'broeder' of 'zuster'. Wat maakt dat de ongelovigen?
Ik ga het weer zeggen: jij bent echt een eng figuur.quote:Op maandag 16 november 2015 19:17 schreef BansheeBoy het volgende:
Hoe je het wendt of keert. Netto, dus onderaan de streep, als de rook is opgeklaard en iedereen over gaat tot de orde van de dag: zullen wij Moslims de grootste slachtoffer hiervan zijn. Dat (!) baart me (ook) zorgen.
Zo langzamerhand zal de emotie het winnen van de ratio. En dat is een enge gedachte. Hoe bonafide ik ook met mijn frisse kop mag zijn.
Klemtoon²
redelijk verhaalquote:Op maandag 16 november 2015 20:02 schreef conservatief_liberaal het volgende:
Vrijwel helemaal eens, op een klein stukje na: die 128 mensen zijn niet in de boksring gestapt:
[ afbeelding ]
Hou toch op. Er is niets "too soon" aan.quote:Op maandag 16 november 2015 20:04 schreef sp3c het volgende:
[..]
redelijk verhaal
compleet het verkeerde moment om het te vertellen
wat een eikel
quote:Op maandag 16 november 2015 19:50 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
[..]
Moslims hebben het erg zwaar vandaag.
[ afbeelding ]
Ze willen UK in en de UK wil ze niet binnen laten. Dus dan ga je toch ergens anders naar toe ? Daar stug blijven zitten drammen verdiend geen zachte aanpak IMO.quote:
Het probleem is dat 'zij' dat altijd en overal menen te moeten en kunnen.quote:Op maandag 16 november 2015 20:05 schreef conservatief_liberaal het volgende:
[..]
Hou toch op. Er is niets "too soon" aan.
Die man mag zijn opinie, mening geven wanneer hij dat wil.
nee ik houd niet op, en natuurlijk mag hij zijn mening geven ... ik schiet hem er toch niet voor overhoop ofzo?quote:Op maandag 16 november 2015 20:05 schreef conservatief_liberaal het volgende:
[..]
Hou toch op. Er is niets "too soon" aan.
Die man mag zijn opinie, mening geven wanneer hij dat wil.
Opzich niet vreemd dat daar geen aanslagen zijn aangezien er daar amper moslims wonen.quote:Op maandag 16 november 2015 20:02 schreef conservatief_liberaal het volgende:
Vrijwel helemaal eens, op een klein stukje na: die 128 mensen zijn niet in de boksring gestapt:
[ afbeelding ]
Volgens mij is het toch echt de schuld van die "evil right wingers" dat ISIS in Irak, Syrië en Libië heerst en deze aanvallen überhaupt kan uitvoeren.quote:Op maandag 16 november 2015 20:04 schreef Nintex het volgende:
twitter:20committee twitterde op maandag 16-11-2015 om 14:13:30Since 1995 the presence of jihadist cells in BE+FR has been known to everybody not in a state of coma-like denial. Hold pols accountable. reageer retweet
twitter:20committee twitterde op maandag 16-11-2015 om 01:33:52Real problem now is events since Friday show that evil EU right-wingers were basically right about...everything. Hence the systemic denial. reageer retweet
Dat is het mooie van 140 tekens max. Je kunt de nuance lekker achterwege laten.quote:Op maandag 16 november 2015 20:10 schreef watisdezen het volgende:
[..]
Volgens mij is het toch echt de schuld van die "evil right wingers" dat ISIS in Irak, Syrië en Libië heerst en deze aanvallen überhaupt kan uitvoeren.
quote:Op maandag 16 november 2015 20:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
nee ik houd niet op, en natuurlijk mag hij zijn mening geven ... ik schiet hem er toch niet voor overhoop ofzo?
maar als hij wil dat mensen er naar luisteren, als hij er iets mee wil bereiken dan is hij niet zo slim bezig om nu op dit moment dat punt aan te snijden want niemand wil het horen atm, nu is het gewoon weer de zoveelste moslim die 'joduh!!!!' roept als zijn geloofsgenoten iets stouts gedaan hebben
dom dom dom stereotypebevestigend dom
maar het mag wel, mijn zegen heeftie
maar het is wel dom en too soon
Het blijft een feit dat zij ons hun wil op willen leggen en onze vrijheden niet respecteren. Ze maken er wel gebruik van enerzijds maar trappen er anderzijds keihard tegenaan. Ga dan weg.. zoals Aboutaleb terecht opmerkte. Het is ook een keuze he, om je als slachtoffer op te stellen. Je bent niet verplicht om hier te wonen, het mág...quote:Op maandag 16 november 2015 20:01 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
https://twitter.com/thisisAppa
https://twitter.com/SafaTweets
Je vraagt je af waarom deze mensen in Nederland wonen als ze het hier zo verschrikkelijk vinden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |