Please continuequote:Op zondag 27 september 2015 21:31 schreef Reya het volgende:
Wees gerust, we gaan de uitkomst van dit referendum prettig negeren.
Eerlijk gezegd dacht ik een week geleden ook dat ze het niet meer zouden halenquote:Naschrift standenteller:
Ja, we geven het toe: we hebben een béétje gesjoemeld met de tussenstanden. Maar niet heel erg: afgelopen maandag stonden we na vijf weken campagne pas op krap 196.000 en begon de moed ons in de schoenen te zakken. Maar de oproep aan iedereen die al getekend had om nog minstens 1 ondertekenaar te vinden, deed wonderen. Donderdagmiddag om 15:02 uur ging de teller door de 300.000 en nu staat hij op het ongelofelijke aantal van [zie teller]. We doen bij dezen teken.geenpeil.nl op slot, om genoeg tijd te hebben om de laatste formulieren te drukken en naar Heerlen te brengen.
Maandag 14/9 - 9u: 162.500
Woensdag 16/9 - 9u: 170.450
Maandag 21/9 - 9u: 195.950
Dinsdag 22/9 - 9u: 219.000
Woensdag 23/9 - 9u: 242.000
Donderdag 24/9 - 9u: 277.000
Vrijdag 25/9 - 9u: 344.500
Zaterdag 26/9 - 12u30: 413.500
Zondag 27/9 - 9u 432.000
http://www.geenstijl.nl/m(...)dat_was_het_dan.html
Och, zo dramatisch is het ook weer niet.quote:Op maandag 28 september 2015 09:45 schreef Re het volgende:
ahh Wilders kidnapt dit referendum dus alweer voor zijn eigen agenda, Putin lacht zich de ballen uit zijn broek.
Totaal onvergelijkbaar. Dit referendum kost eenmalig 30 miljoen. Die vluchtelingen blijven vele, vele jaren achtereen een honderdvoudig bedrag kosten.quote:Op maandag 28 september 2015 09:42 schreef LegendLegolas het volgende:
Voor vluchtelingen wil ik mijn belastingen wel betalen maar voor zo'n onzinreferendum van PVV aarslikkers liever niet
Alle aandacht is goed. De mensen stemmen toch wel tegen, ze hebben de buik vol van de EU. Als de opkomst maar hoog is.quote:Op maandag 28 september 2015 09:47 schreef SeLang het volgende:
Alsof het negatief is dat je campagne voert als er een referendum aankomt. Dat is toch juist zoals het hoort. Het zou juist het toppunt zijn van regenteske arrogantie als je in zo'n periode geen campagne voert!
Btw: zoals in 2005 dus, toen de gevestigde politiek een groot pak slaag kreeg van de kiezer
En ik betaal liever voor geen van beiden.quote:Op maandag 28 september 2015 09:42 schreef LegendLegolas het volgende:
Voor vluchtelingen wil ik mijn belastingen wel betalen maar voor zo'n onzinreferendum van PVV aarslikkers liever niet
Ze kunnen niet anders dan een negatieve uitslag negeren. NL gaat het echt niet tegen de EU / DE opnemen.quote:Op maandag 28 september 2015 09:50 schreef ErwinRommel het volgende:
Die vraag is of de politiek dit naast zich neer gaat leggen. Zo ja, dan weten we gelijk dat de politiek geen knip voor de neus waard is.
Belastinggeld is belastinggeld en het geld dat ze uitgeven aan t referendum is idioot. Al die PVV aarslikkers zeuren altijd dat hun belastinggeld aan onzinnige dingen opgaat, maar nu doen ze t toch echt zelf. Hypocrieten.quote:Op maandag 28 september 2015 09:48 schreef LXIV het volgende:
[..]
Totaal onvergelijkbaar. Dit referendum kost eenmalig 30 miljoen. Die vluchtelingen blijven vele, vele jaren achtereen een honderdvoudig bedrag kosten.
Stemt voor.quote:Op maandag 28 september 2015 09:49 schreef LXIV het volgende:
[..]
Alle aandacht is goed. De mensen stemmen toch wel voor
Ik denk dat die heel erg succesvol wordt.quote:Op maandag 28 september 2015 09:39 schreef SeLang het volgende:
Tijd voor een nieuwe eurosceptische partij: GeenStem
Alsof alleen PVV-ers dit referendum gaan aangrijpen om hun onvrede over de koers van de EU te uiten.quote:Op maandag 28 september 2015 09:42 schreef LegendLegolas het volgende:
Voor vluchtelingen wil ik mijn belastingen wel betalen maar voor zo'n onzinreferendum van PVV aarslikkers liever niet
Jij was eerst zo'n grote voorstander van dit referendum, maar nu vind je het jammer dat Wilders er campagne mee gaat voeren? Ga toch niet over kidnappen spreken als je eerst al te huilen zat over dit referendum.quote:Op maandag 28 september 2015 09:45 schreef Re het volgende:
ahh Wilders kidnapt dit referendum dus alweer voor zijn eigen agenda, Putin lacht zich de ballen uit zijn broek.
Net als bij het referendum over de Europese Grondwet, wat eigenlijk over Auschwitz ging en of het licht aan blijft in de EU? Zowel voor als tegenstanders zullen er hun eigen invulling aan geven, ongetwijfeld zullen de tegenstanders het veel breder trekken dan het eigenlijke onderwerp terwijl de voorstanders het waarschijnlijk zoveel mogelijk gaan bagatelliseren. In het voorjaar zullen we de resultaten er van mogen aanschouwenquote:Op maandag 28 september 2015 09:32 schreef xpompompomx het volgende:
Ben benieuwd of de Pvveej in die campagne dan ook daadwerkelijk gaat uitleggen waar het referendum precies over gaat.
Koren op de molen dus voor nog meer Nederlanders die tegen het EU gedrocht zijnquote:Op maandag 28 september 2015 09:52 schreef karton2 het volgende:
[..]
Ze kunnen niet anders dan een negatieve uitslag negeren. NL gaat het echt niet tegen de EU / DE opnemen.
Daar wordt wel veel over gezeurd (kamervragen etc). Maar het grote probleem is dat mensen helemaal geen onderscheid kunnen maken tussen grote getallen die van een heel andere orde zijn.quote:Op maandag 28 september 2015 09:52 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Belastinggeld is belastinggeld en het geld dat ze uitgeven aan t referendum is idioot. Al die PVV aarslikkers zeuren altijd dat hun belastinggeld aan onzinnige dingen opgaat, maar nu doen ze t toch echt zelf. Hypocrieten.
De eigen bevolking en de democratie zijn van minder belang dus?quote:Op maandag 28 september 2015 09:52 schreef karton2 het volgende:
[..]
Ze kunnen niet anders dan een negatieve uitslag negeren. NL gaat het echt niet tegen de EU / DE opnemen.
Daarom is dit referendum ook zo enorm kansloos.quote:Op maandag 28 september 2015 09:55 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Net als bij het referendum over de Europese Grondwet, wat eigenlijk over Auschwitz ging en of het licht aan blijft in de EU? Zowel voor als tegenstanders zullen er hun eigen invulling aan geven, ongetwijfeld zullen de tegenstanders het veel breder trekken dan het eigenlijke onderwerp terwijl de voorstanders het waarschijnlijk zoveel mogelijk gaan bagatelliseren. In het voorjaar zullen we de resultaten er van mogen aanschouwen
oh, dat zullen we wel zien, ik denk dat het een opstapje is voor een bepaald personage om daar eens goed garen bij te spinnenquote:Op maandag 28 september 2015 09:46 schreef Reya het volgende:
[..]
Och, zo dramatisch is het ook weer niet.
En niet geheel ten onrechte.quote:Op maandag 28 september 2015 09:56 schreef Re het volgende:
[..]
oh, dat zullen we wel zien, ik denk dat het een opstapje is voor een bepaald personage om daar eens goed garen bij te spinnen
Wilders? Allicht, maar die spint toch al genoeg garen bij de vluchtelingencrisis.quote:Op maandag 28 september 2015 09:56 schreef Re het volgende:
[..]
oh, dat zullen we wel zien, ik denk dat het een opstapje is voor een bepaald personage om daar eens goed garen bij te spinnen
Democratie is onzinnig? Reguliere verkiezingen ook maar afschaffen? Dat kost ook vele miljoenen.quote:Op maandag 28 september 2015 09:52 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Belastinggeld is belastinggeld en het geld dat ze uitgeven aan t referendum is idioot. Al die PVV aarslikkers zeuren altijd dat hun belastinggeld aan onzinnige dingen opgaat, maar nu doen ze t toch echt zelf. Hypocrieten.
Ach ja, het Vladimir Poetin argument.Ben je tegen de EU? Poetin is blij! Dat wil je toch niet???quote:Op maandag 28 september 2015 09:45 schreef Re het volgende:
ahh Wilders kidnapt dit referendum dus alweer voor zijn eigen agenda, Putin lacht zich de ballen uit zijn broek.
Dan zijn reguliere verkiezingen dat ook, daar worden ook vaak zaken aangehaald waar de verkiezingen niet over gaan (landelijke zaken bij lokale verkiezingen).quote:Op maandag 28 september 2015 09:56 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Daarom is dit referendum ook zo enorm kansloos.
ik ben geen tegenstander van het referendum hoorquote:Op maandag 28 september 2015 09:55 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Jij was eerst zo'n grote voorstander van dit referendum, maar nu vind je het jammer dat Wilders er campagne mee gaat voeren? Ga toch niet over kidnappen spreken als je eerst al te huilen zat over dit referendum.
[..]
Net als bij het referendum over de Europese Grondwet, wat eigenlijk over Auschwitz ging en of het licht aan blijft in de EU? Zowel voor als tegenstanders zullen er hun eigen invulling aan geven, ongetwijfeld zullen de tegenstanders het veel breder trekken dan het eigenlijke onderwerp terwijl de voorstanders het waarschijnlijk zoveel mogelijk gaan bagatelliseren. In het voorjaar zullen we de resultaten er van mogen aanschouwen
De politieke oriëntatie van Geenstijl is geen PvdA hoorquote:Op maandag 28 september 2015 09:53 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Alsof alleen PVV-ers dit referendum gaan aangrijpen om hun onvrede over de koers van de EU te uiten.
Natuurlijk is het een referendum over een associatieverdrag met Oekraïne, maar het gaat uitdraaien op een referendum 'voor of tegen (de huidige koers van de) EU'.
Dan zullen ook veel PvdD, SP, PvdA en zelfs VVD-ers hun stem laten horen en een signaal willen afgeven verwacht ik.
Ze leggen de uitkomst toch wel naast zich neer flappiequote:Op maandag 28 september 2015 09:57 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Democratie is onzinnig? Reguliere verkiezingen ook maar afschaffen? Dat kost ook vele miljoenen.
Dat je tegen bepaalde uitgaven bent betekent niet dat je tegen elke uitgave (of investering) hoeft te zijn.
Het gaat om de macht; daar mag wel wat voor wijken. Ik denk dat er zo geredeneerd wordt in bepaalde kringen. Waarom wilde D66 anders zo graag voorkomen dat er over EU verdragen referenda konden worden aangevraagd?quote:Op maandag 28 september 2015 09:56 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
De eigen bevolking en de democratie zijn van minder belang dus?
Zo is dat. En ongeacht hoe de vraag van het referendum wordt gedefinieerd, dit referendum gaat eigenlijk niet over dat verdrag met de Oekraïne maar is een motie van afkeuren jegens de EU en de manier waarop Nederland zichzelf in de uitverkoop gooit. De treinladingen geld die tegen de wil van het volk naar Griekenland worden gestuurd, onze pensioenpot die is overgeheveld naar Italië, etc etc. En dat weten ze in Den Haag dondersgoed en zo moeten ze de uitslag ook interpreteren.quote:Op maandag 28 september 2015 09:49 schreef LXIV het volgende:
[..]
Alle aandacht is goed. De mensen stemmen toch wel tegen, ze hebben de buik vol van de EU. Als de opkomst maar hoog is.
Heb je liever koren op de molen of dat het verdrag niet doorgaat.quote:Op maandag 28 september 2015 09:55 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Koren op de molen dus voor nog meer Nederlanders die tegen het EU gedrocht zijn
Dat ligt wel voor de hand ja.quote:Op maandag 28 september 2015 09:53 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Alsof alleen PVV-ers dit referendum gaan aangrijpen om hun onvrede over de koers van de EU te uiten.
Natuurlijk is het een referendum over een associatieverdrag met Oekraïne, maar het gaat uitdraaien op een referendum 'voor of tegen (de huidige koers van de) EU'.
Dan zullen ook veel PvdD, SP, PvdA en zelfs VVD-ers hun stem laten horen en een signaal willen afgeven verwacht ik.
en dan ratificeren ze het verdrag met de oekraine niet... en dan?quote:Op maandag 28 september 2015 10:02 schreef SeLang het volgende:
[..]
Zo is dat. En ongeacht hoe de vraag van het referendum wordt gedefinieerd, dit referendum gaat eigenlijk niet over dat verdrag met de Oekraïne maar is een motie van afkeuren jegens de EU en de manier waarop Nederland zichzelf in de uitverkoop gooit. De treinladingen geld die tegen de wil van het volk naar Griekenland worden gestuurd, onze pensioenpot die is overgeheveld naar Italië, etc etc. En dat weten ze in Den Haag dondersgoed en zo moeten ze de uitslag ook interpreteren.
Wat ik echter vermoed is dat de verzuurde regenteske pechtholders het straks gaan hebben over technische details van het verdrag zelf in plaats van de onderliggende onvrede over de andere onderwerpen te adresseren. Dat is zogenaamd the right think to do. "Daar gaat deze wet toch niet over?". Nee, maar gaat het referendum in feite wel over! Dat is de reden dat GeenPeil zoveel mensen op de been heeft gekregen!
Met dat soort gedrag vergroten de regenten alleen maar de kloof met de kiezer.
Kan nog interessant worden.
Nee, maar je hoeft niet persé GS aanhanger te zijn om toch dit referendum te steunen en om daarna de mogelijkheid tot het uiten van je EU kritiek te benutten.quote:Op maandag 28 september 2015 10:01 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
De politieke oriëntatie van Geenstijl is geen PvdA hoor
Het lijkt me inderdaad correcter om wat breder naar dit referendum te kijken dan enkel als een oordeel over een associatieverdrag, gezien de discursieve achtergrond. Wat dan nog wel ontbreekt is een interpretatie van de uitslag: hoe zou een eventuele "nee" - een waarschijnlijk scenario - moeten worden omgezet in concreet politiek handelen? Eurosceptici gaan daar nog hun handel vol aan hebben.quote:Op maandag 28 september 2015 10:02 schreef SeLang het volgende:
[..]
Zo is dat. En ongeacht hoe de vraag van het referendum wordt gedefinieerd, dit referendum gaat eigenlijk niet over dat verdrag met de Oekraïne maar is een motie van afkeuren jegens de EU en de manier waarop Nederland zichzelf in de uitverkoop gooit. De treinladingen geld die tegen de wil van het volk naar Griekenland worden gestuurd, onze pensioenpot die is overgeheveld naar Italië, etc etc. En dat weten ze in Den Haag dondersgoed en zo moeten ze de uitslag ook interpreteren.
Nee, daar gaat het NIET over.quote:Op maandag 28 september 2015 10:02 schreef SeLang het volgende:
[..]
Zo is dat. En ongeacht hoe de vraag van het referendum wordt gedefinieerd, dit referendum gaat eigenlijk niet over dat verdrag met de Oekraïne maar is een motie van afkeuren jegens de EU en de manier waarop Nederland zichzelf in de uitverkoop gooit. De treinladingen geld die tegen de wil van het volk naar Griekenland worden gestuurd, onze pensioenpot die is overgeheveld naar Italië, etc etc. En dat weten ze in Den Haag dondersgoed en zo moeten ze de uitslag ook interpreteren.
Wat ik echter vermoed is dat de verzuurde regenteske pechtholders het straks gaan hebben over technische details van het verdrag zelf in plaats van de onderliggende onvrede over de andere onderwerpen te adresseren. Dat is zogenaamd the right think to do. "Daar gaat deze wet toch niet over?". Nee, maar gaat het referendum in feite wel over! Dat is de reden dat GeenPeil zoveel mensen op de been heeft gekregen!
Met dat soort gedrag vergroten de regenten alleen maar de kloof met de kiezer.
Kan nog interessant worden.
'Het gevoel dat'quote:Op maandag 28 september 2015 09:59 schreef LXIV het volgende:
Het kost 2 euro per Nederlander. Over een heel jaar. Democratie mag best wel iets kosten, en de mensen die zeuren dat we geen referendum moeten krijgen omdat het te veel kost zijn echte zeurpieten.
De behoefte aan inspraak in de EU, die onze toekomst bepaald, is er blijkbaar erg sterk. En ik snap dat heel goed, want ik heb net als veel andere Nederlanders het gevoel dat alles wat er in de EU gebeurt totaal zonder mijn inspraak of met mijjn belang rekening te houden gebeurd. Daarom wilde ik ook graag dit referendum.
Referendum gaat letterlijk over dat verdrag, niet over de EU. Als je t niet eens bent met de EU als geheel moet je dáár een referendum over beginnen.quote:Op maandag 28 september 2015 10:08 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee, maar je hoeft niet persé GS aanhanger te zijn om toch dit referendum te steunen en om daarna de mogelijkheid tot het uiten van je EU kritiek te benutten.
Je hebt het er wel zwaar mee he, kerel?quote:Op maandag 28 september 2015 10:12 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Referendum gaat letterlijk over dat verdrag, niet over de EU. Als je t niet eens bent met de EU als geheel moet je dáár een referendum over beginnen.
Liever dat men eens luistert naar wat de mensen vinden.quote:Op maandag 28 september 2015 10:06 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Heb je liever koren op de molen of dat het verdrag niet doorgaat.
Dat zegt meer over de politici die dat doen dan over mij.quote:Op maandag 28 september 2015 10:01 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Ze leggen de uitkomst toch wel naast zich neer flappie
Ik moet nog zien of er een meerderheid komt en een hoog genoeg opkomstpercentage. Ik ga iig voor het verdrag stemmen.quote:Op maandag 28 september 2015 10:15 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Liever dat men eens luistert naar wat de mensen vinden.
Echter zou het bij een negeren van het referendum veel zeggen over de politiek. Kortom, in de toekomst nog meer EU sceptische mensen erbij
Bijna niemand is tegen Europese samenwerking op zich. Maar de EU is uitgegroeid tot een onbeheersbaar kankergezwel. En daar moeten we iets aan doen.quote:
Als je wil dat ze luisteren, geef dan ook antwoord op de vraag die je gevraagd wordt.quote:Op maandag 28 september 2015 10:15 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Liever dat men eens luistert naar wat de mensen vinden.
Echter zou het bij een negeren van het referendum veel zeggen over de politiek. Kortom, in de toekomst nog meer EU sceptische mensen erbij
De onderliggende vraag is toch duidelijk zat?quote:Op maandag 28 september 2015 10:20 schreef Igen het volgende:
[..]
Als je wil dat ze luisteren, geef dan ook antwoord op de vraag die je gevraagd wordt.
En dus niet:
"Wilt u ook suiker in de koffie?"
"Ik ben tegen de glutamaat in jullie biskwietjes"
"Goed, dan doe ik 1 klontje suiker in de koffie"
"Wat een slecht koffiehuis, jullie luisteren ook nooit naar wat ik wil hè!?"
Die kans zit er in, maar dat zegt heel veel over D66 die haar wortels al heel lang geleden is verloren. In 2006 hadden ze tijdens hun congres beter kunnen beslissen om er mee op te houden. De kroonjuwelen zijn weg, nu is D66 het tegenovergestelde van waar ze zogenaamd voor stonden en voor zij opgericht.quote:Op maandag 28 september 2015 10:01 schreef karton2 het volgende:
[..]
Het gaat om de macht; daar mag wel wat voor wijken. Ik denk dat er zo geredeneerd wordt in bepaalde kringen. Waarom wilde D66 anders zo graag voorkomen dat er over EU verdragen referenda konden worden aangevraagd?
Zegt wel wat over jou flappie, jij neemt het serieusquote:Op maandag 28 september 2015 10:17 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Dat zegt meer over de politici die dat doen dan over mij.
maar dan snap ik het blijkbaar gewoon niet, als het breder is, griekenland, de vluchtelingen, hoe kan een nee tegen een verdragje dan vertaald worden in deze uitslag... Stem je tegen dit associatieverdrag ben je tegen vluchtelingenbeleid of tegen griekenland...quote:Op maandag 28 september 2015 10:09 schreef Reya het volgende:
[..]
Het lijkt me inderdaad correcter om wat breder naar dit referendum te kijken dan enkel als een oordeel over een associatieverdrag, gezien de discursieve achtergrond. Wat dan nog wel ontbreekt is een interpretatie van de uitslag: hoe zou een eventuele "nee" - een waarschijnlijk scenario - moeten worden omgezet in concreet politiek handelen? Eurosceptici gaan daar nog hun handel vol aan hebben.
Zelfs voor mij is dit nog steeds ongrijpbaar.quote:Op maandag 28 september 2015 10:10 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Ken jij de europese besluitvorming en hoe je invloed kan uitoefenen?
Het is een serieus onderwerp, dat jij democratie niet belangrijk vindt zegt ook wat over jou.quote:Op maandag 28 september 2015 10:22 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Zegt wel wat over jou flappie, jij neemt het serieus
Dit is een typische D66 redenatie en inconsequent. Als het ze inderdaad gaat over waar de punten en komma's staan, laat ze dan eerst eens het gedrag van de EU onder de loupe nemen in de context van de relevante verdragen. Dan gaan ze misschien ook eindelijk begrijpen waar die onvrede over de EU vandaan komt.quote:Op maandag 28 september 2015 10:10 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee, daar gaat het NIET over.
Als je het Associatieverdrag ziet als weer een uitbreiding van de EU en daar tegen bent en dus het Associatieverdrag niet wil, dan stem je tegen, prima.
Maar als je het eigenlijk een prima verdrag vindt of niet weet waar het over gaat en dan wil dat de politiek het Associatieverdrag afwijst omdat mensen boos zijn over iets heel anders (in jowu geval de Griekenlandredding die het rendement van jouw rentenierplan mogelijkerwijs aantast), dan slaat dat nergens op.
Enormquote:Op maandag 28 september 2015 10:15 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Je hebt het er wel zwaar mee he, kerel?
Er is geen onderliggende vraag.quote:Op maandag 28 september 2015 10:21 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
De onderliggende vraag is toch duidelijk zat?
Democratie is wel grappig, maar dit referendum is onzinquote:Op maandag 28 september 2015 10:25 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Het is een serieus onderwerp, dat jij democratie niet belangrijk vindt zegt ook wat over jou.
ik snap het sentiment wel hoor, het is ook een gedrocht waarbij autonomie en voordelen elkaar bijten, maar ik zie niet waarom een verdrag als deze daar nou iets over zegt. Als het een signal is naar onze politieke leiders dan zal ik dat dan maar aannemenquote:Op maandag 28 september 2015 10:18 schreef SeLang het volgende:
[..]
Bijna niemand is tegen Europese samenwerking op zich. Maar de EU is uitgegroeid tot een onbeheersbaar kankergezwel. En daar moeten we iets aan doen.
Zelfs de mensen die beweren dat de kiezer zelf schuld heeft omdat ze op pro-euro partijen hebben gestemd hebben het verkeerd: als je ziet wat er nu aan de gang is met de EU en je vergelijkt dat met waar indertijd voor gestemd is dan is dat onherkenbaar!
Bijvoorbeeld: begrotingstekorten van >3% zijn verboden. Transfers van noord naar zuid zijn expliciet verboden in de verdragen. Monetarisatie van staatsschuld door de ECB is expliciet verboden. De ECB zou politiek onafhankelijk moeten zijn (is nu de voornaamste politieke speler). etc etc. In feite heeft er een sluipende staatsgreep plaatsgevonden in de afgelopen jaren.
"ze"? "hun"?quote:Op maandag 28 september 2015 10:25 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dit is een typische D66 redenatie en inconsequent. Als het ze inderdaad gaat over waar de punten en komma's staan, laat ze dan eerst eens het gedrag van de EU onder de loupe nemen in de context van de relevante verdragen. Dan gaan ze misschien ook eindelijk begrijpen waar die onvrede over de EU vandaan komt.
Maar de kloof tussen hun en de kiezer is waarschijnlijk onoverbrugbaar. En dat wordt hun ondergang, wat alleen maar goed is.
quote:Op maandag 28 september 2015 10:01 schreef Dven het volgende:
Je zou die ruim 400.000 maar moeten ontdubbelen van je werkgever![]()
![]()
In feite is dit gewoon hard "boe" roepen en weinig aan serieuze alternatieven voorstellen.quote:Op maandag 28 september 2015 10:18 schreef SeLang het volgende:
[..]
Bijna niemand is tegen Europese samenwerking op zich. Maar de EU is uitgegroeid tot een onbeheersbaar kankergezwel. En daar moeten we iets aan doen.
Zelfs de mensen die beweren dat de kiezer zelf schuld heeft omdat ze op pro-euro partijen hebben gestemd hebben het verkeerd: als je ziet wat er nu aan de gang is met de EU en je vergelijkt dat met waar indertijd voor gestemd is dan is dat onherkenbaar!
Bijvoorbeeld: begrotingstekorten van >3% zijn verboden. Transfers van noord naar zuid zijn expliciet verboden in de verdragen. Monetarisatie van staatsschuld door de ECB is expliciet verboden. De ECB zou politiek onafhankelijk moeten zijn (is nu de voornaamste politieke speler). etc etc. In feite heeft er een sluipende staatsgreep plaatsgevonden in de afgelopen jaren.
Hoezo geen standpunt innemen? Je kan toch voor of tegen zijn?quote:Op maandag 28 september 2015 10:26 schreef Igen het volgende:
[..]
Er is geen onderliggende vraag.
Als je een referendum over een ander onderwerp wil, dan moet je maar wachten totdat dat onderwerp op de agenda komt.
Een politieke partij gaat natuurlijk geen standpunt over een EU-gerelateerd onderwerp innemen dat niet hun eigen standpunt is, alleen maar op grond van een referendum dat over iets anders ging.
Lid van het CDA, toevallig?quote:Op maandag 28 september 2015 10:30 schreef SeLang het volgende:
Maar zelfs als ik daarvoor was dan zou ik toch tegen stemmen.
Vrouwenredenatie dit.quote:Op maandag 28 september 2015 10:21 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
De onderliggende vraag is toch duidelijk zat?
Ah op die manier. Ik moet je verkeerd hebben begrepen.quote:Op maandag 28 september 2015 10:31 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Hoezo geen standpunt innemen? Je kan toch voor of tegen zijn?
Voor dat verdrag zijn verdedig je.
Tegen dat verdrag zijn mag ook. Daar kan een partij toch wel een standpunt over hebben?
Als de partijen naar het volk duidelijk kunnen uitleggen dat dit verdrag goed is voor Nederland moeten ze dat duidelijk kunnen maken aan het volk, de kiezers.
Maar dat kunnen ze schijnbaar niet
Ik ben benieuwd, en het enige wat ik hoop is dat de politiek nu eens niet zo vaag doet en het belang voor Nederland voorop stelt.quote:Op maandag 28 september 2015 10:34 schreef Igen het volgende:
[..]
Ah op die manier. Ik moet je verkeerd hebben begrepen.
Maar we zullen zien of ze het duidelijk kunnen maken. De campagne moet nog beginnen hè.
Maar wat is het Nederlandse belang?quote:Op maandag 28 september 2015 10:36 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd, en het enige wat ik hoop is dat de politiek nu eens niet zo vaag doet en het belang voor Nederland voorop stelt.
Geen (verdere) ruzie met Rusland...quote:Op maandag 28 september 2015 10:37 schreef Reya het volgende:
[..]
Maar wat is het Nederlandse belang?
Dat mag de politiek eens uitleggen. Want volgens mij is dat verdrag niet in het belang van Nederland.quote:Op maandag 28 september 2015 10:37 schreef Reya het volgende:
[..]
Maar wat is het Nederlandse belang?
Democratie ten topquote:Op maandag 28 september 2015 10:41 schreef vipergts het volgende:
Als er nu nee gestemd word bij dat referendum en het kabinent legt de uitslag naast zich neer kun je dan opnieuw een referendum aanvragen over dit onderwerp. Op deze manier zou je iets tot in de eeuwigheid tegen kunnen houden.
Zullen we dat ook voor Kamerleden invoeren? Ik ken een Kamerlid (ik zal zijn naam niet noemen) die heeft het verdrag niet eens gelezen, geeft dat lachend voor de camera toe, maar stemt vervolgens wel voor het verdrag en is ook nog eens de grootste supporter er van. Als een Kamerlid niet eens weet waar hij voor is, waarom zouden burgers dan een stem-examen moeten afleggen?quote:Op maandag 28 september 2015 10:28 schreef Queller het volgende:
[..]
Ik snap heul niet waar heel dat geenpeil over gaat. Ik ben bang dat dat voor veel mensen geldt. Een referendum is best leuk, maar eigenlijk zou je stem alleen mogen gelden als je weet waar het over gaat. Dus ik ben voor een stem-examen: doe op het stembiljet gelijk een aantal controlevragen. Heb je te weinig goed, dan telt je stem niet.
Ik zou zakken
Kamerleden moeten m.i. inderdaad ook een stem-examen afleggen. Eventueel moeten ze voldoen aan opleidingseisen.quote:Op maandag 28 september 2015 10:47 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Zullen we dat ook voor Kamerleden invoeren? Ik ken een Kamerlid (ik zal zijn naam niet noemen) die heeft het verdrag niet eens gelezen, geeft dat lachend voor de camera toe, maar stemt vervolgens wel voor het verdrag en is ook nog eens de grootste supporter er van. Als een Kamerlid niet eens weet waar hij voor is, waarom zouden burgers dan een stem-examen moeten afleggen?
En vervolgens de uitslag opzij schuiven want 'de burger heeft het weer niet begrepen'. Ach, ze tekenen uiteindelijk hun eigen doodvonnis.quote:Op maandag 28 september 2015 10:33 schreef Nielsch het volgende:
Al die mensen met opgeheven vingertjes hier die er maar op blijven hameren dat we toch echt wel moeten gaan stemmen op basis van waar het over gaat![]()
![]()
Ze snappen niet dat hoe hoger zij hun vingertjes opheffen, hoe dwarser hun publiek zal worden.
Ongetwijfeld zal de politiek ook deze domme fout gaan maken.
Bij het referendum in 2005 lag de opkomst bijna een keer zo hoog dan bij de verkiezingen voor het Europees Parlement. Waarom zou het historisch laag worden?quote:Op maandag 28 september 2015 10:39 schreef Copycat het volgende:
Ik ben benieuwd hoe historisch laag de opkomst wordt.
Omdat ik niet verwacht dat veel mensen hier warm voor lopen. Maar we zullen zien.quote:Op maandag 28 september 2015 10:50 schreef MrBadGuy het volgende:
Bij het referendum in 2005 lag de opkomst bijna een keer zo hoog dan bij de verkiezingen voor het Europees Parlement. Waarom zou het historisch laag worden?
Wat betekent dit in hemelsnaam? Is dit dialect?quote:Op maandag 28 september 2015 10:50 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Bij het referendum in 2005 lag de opkomst bijna een keer zo hoog dan bij de verkiezingen voor het Europees Parlement.
1 keer zo hoog? Oftewel, net zo hoog?quote:Op maandag 28 september 2015 10:50 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Bij het referendum in 2005 lag de opkomst bijna een keer zo hoog dan bij de verkiezingen voor het Europees Parlement. Waarom zou het historisch laag worden?
Welke onzin? Ik heb getekend om te kijken of onze democratie wel wat waard is en zal tegen stemmen omdat ik de uitbreiding richting het oosten niet wens. Bodemloze putten en corrupte landen zoals Hongarije, Oekraïne, Roemenië, Griekenland zie ik liever niet binnen een EU. Zeg maar rustig een verzet tegen Brussel. Dat heeft niets met een PVV te maken.quote:Op maandag 28 september 2015 09:42 schreef LegendLegolas het volgende:
Voor vluchtelingen wil ik mijn belastingen wel betalen maar voor zo'n onzinreferendum van PVV aarslikkers liever niet
"Bijna" 1 keer zo hoog, dus lager.quote:Op maandag 28 september 2015 10:53 schreef Nielsch het volgende:
[..]
1 keer zo hoog? Oftewel, net zo hoog?
Het dubbelequote:Op maandag 28 september 2015 10:53 schreef Nielsch het volgende:
[..]
1 keer zo hoog? Oftewel, net zo hoog?
Altijd tegen stemmenquote:Op maandag 28 september 2015 10:55 schreef DustPuppy het volgende:
Stel ik ben voor het associatieverdrag, for whatever reason.
Maar ik vind wel dat de EU nogal een moloch is en zich soms teveel bemoeid met nationale parlementen.
Wat stem ik dan?
Voor natuurlijk.quote:Op maandag 28 september 2015 10:55 schreef DustPuppy het volgende:
Stel ik ben voor het associatieverdrag, for whatever reason.
Maar ik vind wel dat de EU nogal een moloch is en zich soms teveel bemoeid met nationale parlementen.
Wat stem ik dan?
Voor mij is het juist andersom. Ik ben niet tegen een EU maar wel hoe men dit op het moment invult. Het Brussel functioneert niet zoals het zou moeten.quote:Op maandag 28 september 2015 10:57 schreef Igen het volgende:
[..]
Voor natuurlijk.
En bij de gewone verkiezingen op een eurosceptische partij stemmen o.i.d.
Op Hongarije na (Hongarije heeft tokkie aant hoofd) allemaal leuke landen, de Russen hebben er (destijds en nu) een rotzooitje van gemaaktquote:Op maandag 28 september 2015 10:54 schreef Cherna het volgende:
[..]
Welke onzin? Ik heb getekend om te kijken of onze democratie wel wat waard is en zal tegen stemmen omdat ik de uitbreiding richting het oosten niet wens. Bodemloze putten en corrupte landen zoals Hongarije, Oekraïne, Roemenië, Griekenland zie ik liever niet binnen een EU. Zeg maar rustig een verzet tegen Brussel. Dat heeft niets met een PVV te maken.
Voor het behoud van een democratie betaal ik graag wat belasting.
Omdat het toen om het Europees Grondwet ging, en nu om een handelsverdrag met Oekraine.quote:Op maandag 28 september 2015 10:50 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Bij het referendum in 2005 lag de opkomst bijna een keer zo hoog dan bij de verkiezingen voor het Europees Parlement. Waarom zou het historisch laag worden?
Mijn oprechte excuses. Het referendum van 2005 trok bijna 2 keer zoveel kiezers als de verkiezingen voor het Europees Parlement. We kunnen dus niet echt spreken van een lage interesse als het over de EU gaat, alleen is die interesse niet op de manier zoals de D66'ers van deze wereld het graag ziet. Met de nodige aandacht en campagnes zie ik de opkomst bij dit referendum wel weer hoger uitvallen dan de verkiezingen voor het Europees Parlement.quote:Op maandag 28 september 2015 10:57 schreef Kaas- het volgende:
[..]
2x zo hoog dus
En in deze zin was het geen "dan" maar "als", maar goed.
*ziet=zienquote:Op maandag 28 september 2015 11:04 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Mijn oprechte excuses. Het referendum van 2005 trok bijna 2 keer zoveel kiezers als de verkiezingen voor het Europees Parlement. We kunnen dus niet echt spreken van een lage interesse als het over de EU gaat, alleen is die interesse niet op de manier zoals de D66'ers van deze wereld het graag ziet. Met de nodige aandacht en campagnes zie ik de opkomst bij dit referendum wel weer hoger uitvallen dan de verkiezingen voor het Europees Parlement.
Gezien het referendum gaat over het verdrag, waar je een voorstander van bent, lijkt het me dat je voor stemtquote:Op maandag 28 september 2015 10:55 schreef DustPuppy het volgende:
Stel ik ben voor het associatieverdrag, for whatever reason.
Maar ik vind wel dat de EU nogal een moloch is en zich soms teveel bemoeid met nationale parlementen.
Wat stem ik dan?
Die Russen interesseren mij niets. Het gaat mij erom dat deze landen corrupt zijn en niet deugen. Alles voor het Slavisch volk. Zelfs Polen heeft het niet op de vluchtelingen. Buiten Polen dan profiteren deze landen van een EU maar dragen zelf niets bij als er problemen binnen die EU zijn. Het blijven toch landen die hun Russische invloedssfeer nooit zullen verliezen als het erop aankomt. Het zijn landen die zolang ze kunnen plukken je vrienden blijven.quote:Op maandag 28 september 2015 11:03 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Op Hongarije na (Hongarije heeft tokkie aant hoofd) allemaal leuke landen, de Russen hebben er (destijds en nu) een rotzooitje van gemaakt
Neen.quote:Op maandag 28 september 2015 10:41 schreef vipergts het volgende:
Als er nu nee gestemd word bij dat referendum en het kabinent legt de uitslag naast zich neer kun je dan opnieuw een referendum aanvragen over dit onderwerp.
Er is geen algemeen Slavisch Volk gekkerd, Joegoslavië vergeten?quote:Op maandag 28 september 2015 11:11 schreef Cherna het volgende:
[..]
Die Russen interesseren mij niets. Het gaat mij erom dat deze landen corrupt zijn en niet deugen. Alles voor het Slavisch volk. Zelfs Polen heeft het niet op de vluchtelingen. Buiten Polen dan profiteren deze landen van een EU maar dragen zelf niets bij als er problemen binnen die EU zijn. Het blijven toch landen die hun Russische invloedssfeer nooit zullen verliezen als het erop aankomt. Het zijn landen die zolang ze kunnen plukken je vrienden blijven.
Nogmaals, alleen Polen is daarop nog een uitzondering. Het is alleen jammer dat ook Polen niet zo graag meewerkt aan het vluchtelingen probleem.
Je vergeet alleen dat het de Politiek zelf is, die een referendum zo duur en bijkans onmogelijk maakt.quote:Op maandag 28 september 2015 09:52 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Belastinggeld is belastinggeld en het geld dat ze uitgeven aan t referendum is idioot. Al die PVV aarslikkers zeuren altijd dat hun belastinggeld aan onzinnige dingen opgaat, maar nu doen ze t toch echt zelf. Hypocrieten.
Het Slavische volk was de meest talrijke etnische groep in Europa:quote:Op maandag 28 september 2015 11:16 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Er is geen algemeen Slavisch Volk gekkerd, Joegoslavië vergeten?
Kwestie van definitie, vooral. In het Russische discours is hier regelmatig wel nadruk op gelegd.quote:Op maandag 28 september 2015 11:16 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Er is geen algemeen Slavisch Volk gekkerd, Joegoslavië vergeten?
Een associatieverdrag met Oekraïne, het halve land ligt er wakker van.quote:Op maandag 28 september 2015 11:26 schreef Red_85 het volgende:
http://www.geenstijl.nl/mt/archieven/2015/09/ozo.html#
Het verschil ook in aandachtsgeving. Sla je dan de plank mis als media of ben je het gewoon stelselmatig aan het negeren wat er echt leeft onder je publiek?
Je kunt je ook afvragen waarom men er dan wakker van ligt. Dat heeft een oorzaak.quote:Op maandag 28 september 2015 11:28 schreef Reya het volgende:
[..]
Een associatieverdrag met Oekraïne, het halve land ligt er wakker van.
Zie het meer als signaal dat mensen eu-moe zijn en het vertrouwen in de politiek aan het verliezen zijn.quote:Op maandag 28 september 2015 11:28 schreef Reya het volgende:
[..]
Een associatieverdrag met Oekraïne, het halve land ligt er wakker van.
Waarom niet? Juist wel doen als volksvertegenwoordiger zou ik zeggen. Dit negeren is complete arrogantie.quote:Op maandag 28 september 2015 11:29 schreef Ronaldsen het volgende:
Ik hoop alleen dat Geert en de PVV er niet te veel mee gaan lopen pronken, het is de verdienste van Geenpeil.
Volgende fase is het referendum zelf en daar is het inderdaad te hopen dat zoveel mogelijk mensen hun mening geven. Hopelijk gaat dus niet alleen Wilders (en Roemer, en Krol, en Tiemen, etc.), maar ook alle andere politici zich er over uitspreken.quote:Op maandag 28 september 2015 11:30 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Waarom niet? Juist wel doen als volksvertegenwoordiger zou ik zeggen. Dit negeren is complete arrogantie.
Die hypocrieten weten donders goed waar ze mee bezig zijn, dat je de middelen kunt gebruiken betekent niet dat dat ook moetquote:Op maandag 28 september 2015 11:24 schreef Vallon het volgende:
[..]
Je vergeet alleen dat het de Politiek zelf is, die een referendum zo duur en bijkans onmogelijk maakt.
Waarom niet gewoon een simpele website, waar iedereen zich met z'n DigiD kan melden en dan stemmen. Simpel, goedkoop en direct.
Een "groep" verwijten dat die "geld" kost om het simpele feit dat die zich verzet met middelen van het systeem zelf... is op z'n minst unfair en hypocriet.
Na, die komen vooral met spotjes en programma's waarom wel, over het vooral moeten voorstemmen en bangmakerij over de tegenstem.quote:Op maandag 28 september 2015 11:35 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Volgende fase is het referendum zelf en daar is het inderdaad te hopen dat zoveel mogelijk mensen hun mening geven. Hopelijk gaat dus niet alleen Wilders (en Roemer, en Krol, en Tiemen, etc.), maar ook alle andere politici zich er over uitspreken.
Hopelijk gaat de NOS zich ook wat actiever opstellen en komt er o.a. ook gewoon een debat op NPO 1 de dag voor het referendum
Beide partijen doen aan bangmakerij.quote:Op maandag 28 september 2015 11:37 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Na, die komen vooral met spotjes en programma's waarom wel, over het vooral moeten voorstemmen en bangmakerij over de tegenstem.
Ofwel, verwacht niet veel goeds van de propaganda machine.
D66, met hun hautaine gedrag, zal daar vast niet aan deel willen nemen.quote:Op maandag 28 september 2015 11:35 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Volgende fase is het referendum zelf en daar is het inderdaad te hopen dat zoveel mogelijk mensen hun mening geven. Hopelijk gaat dus niet alleen Wilders (en Roemer, en Krol, en Tiemen, etc.), maar ook alle andere politici zich er over uitspreken.
Hopelijk gaat de NOS zich ook wat actiever opstellen en komt er o.a. ook gewoon een debat op NPO 1 de dag voor het referendum
Maar tegen de stemgerechtigden wordt alles wel gebruikt wat binnen de mogelijkheden ligt. Zie de wet van Snowden. 'Bestaat de mogelijkheid, dan wordt deze gebruikt'.quote:Op maandag 28 september 2015 11:36 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Die hypocrieten weten donders goed waar ze mee bezig zijn, dat je de middelen kunt gebruiken betekent niet dat dat ook moet
Lijkt me een prima zet. Meer ruimte voor de tegencampagne.quote:Op maandag 28 september 2015 11:38 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
D66, met hun hautaine gedrag, zal daar vast niet aan deel willen nemen.
Dat klopt. Maar je moet niet vergeten dat D66 is opericht om Nederland democratischer te maken en daar zelfs zijn naam aan ontleent. Ze hebben daartoe ook altijd voor bindende referenda geijverd. De laatste pak m beet 10 jaar zien we dat D66 het D-woord nog regelmatig noemt, maar in een volledig vrijblijvend verband. De EU moet democratischer volgens D66, alleen telkens als er een stap wordt gezet die de democratische controle vermindert, gaat D66 enthousiast akkoord.quote:Op zondag 27 september 2015 20:57 schreef Childofthe90s het volgende:
Ik snap de haat richting D66 niet zo. Zij hebben dit referendum überhaupt mogelijk gemaakt en zijn ten minste eerlijk over hun standpunt met betrekking tot Europa. Als je referenda mogelijk maakt, hoef je toch niet per se bij iedere wet vóór een referendum te zijn?
Doen gewoon mee hoor, kan niet anders. Denk dat ze gaan benadrukken hoe blij ze zijn met dit referendum en dat zij het hebben mogelijkgemaakt.quote:Op maandag 28 september 2015 11:38 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
D66, met hun hautaine gedrag, zal daar vast niet aan deel willen nemen.
twitter:APechtold twitterde op zondag 27-09-2015 om 20:38:53Ruim 300.000 tissues verder... :-) Gefeliciteerd #Geenpeil met de geslaagde referendum aanvraag! http://t.co/MHFadZPiaP reageer retweet
Voor Oekraïne komt er linksom of rechtsom wel een oplossing.quote:Op maandag 28 september 2015 11:46 schreef KoosVogels het volgende:
Volkskrant omschrijft het vandaag juist in het redactioneel commentaar: Oekraine dreigt de dupe te worden van antipathie van een groep Nederlanders richting Brussel en Den Haag.
Associatieverdrag is namelijk geen uitbreiding van de EU,
Vlug, pak em! Scheld em verrot!quote:Op maandag 28 september 2015 11:48 schreef Igen het volgende:
Deze al gepost?twitter:APechtold twitterde op zondag 27-09-2015 om 20:38:53Ruim 300.000 tissues verder... :-) Gefeliciteerd #Geenpeil met de geslaagde referendum aanvraag! http://t.co/MHFadZPiaP reageer retweet
Wij zijn hier voor het Nederlands belang en niet die van Oekraïne. Als wij ons willen uitspreken over een verdrag dan doen we dat. Wat die Oekraïners er van vinden is totaal niet relevant.quote:Op maandag 28 september 2015 11:46 schreef KoosVogels het volgende:
Volkskrant omschrijft het vandaag juist in het redactioneel commentaar: Oekraine dreigt de dupe te worden van antipathie van een groep Nederlanders richting Brussel en Den Haag.
Associatieverdrag is namelijk geen uitbreiding van de EU,
Maar had als Geenpeil dan gewoon even gewacht en had ingezet op een referendum over een meer relevant onderwerp. Wanneer is de volgende begrotingsbehandeling?quote:Op maandag 28 september 2015 11:49 schreef Reya het volgende:
[..]
Voor Oekraïne komt er linksom of rechtsom wel een oplossing.
Het is daarom van het grootste belang om mensen ervan te overtuigen om de juiste redenen tegen te stemmen.quote:Op maandag 28 september 2015 11:46 schreef KoosVogels het volgende:
Volkskrant omschrijft het vandaag juist in het redactioneel commentaar: Oekraine dreigt de dupe te worden van antipathie van een groep Nederlanders richting Brussel en Den Haag.
Associatieverdrag is namelijk geen uitbreiding van de EU,
quote:Op maandag 28 september 2015 11:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Vlug, pak em! Scheld em verrot!
twitter:TruckerHolland twitterde op zondag 27-09-2015 om 20:41:44@APechtold landverrader kunstkoper over de ruggen van armen en ouderen ga weg naarling en houd je betoog voor je schandvlek reageer retweet
Handelsverdragen - want dat is het Associatieverdrag feitelijk gewoon - zijn meestal in ons voordeel.quote:Op maandag 28 september 2015 11:50 schreef Confetti het volgende:
[..]
Wij zijn hier voor het Nederlands belang en niet die van Oekraïne. Als wij ons willen uitspreken over een verdrag dan doen we dat. Wat die Oekraïners er van vinden is totaal niet relevant.
Nogmaals, ooit van Joegoslavië gehoord? Je weet waarom het niet meer bestaat? Doordat de verschillende volkeren in oorlog raakten!quote:Op maandag 28 september 2015 11:24 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Het Slavische volk was de meest talrijke etnische groep in Europa:
bullet De 'West Slaven' waren de Polen, de Tsjechen en de Slowaken
bullet De 'Oost-Slaven' bestond uit Russen, Oekraïners en Wit-Russen
bullet De 'Zuid-Slaven' bestond uit Bulgaren, Roemenen, Kroaten, Serviërs en Macedoniërs en Slovenen
Voor Geenpeil is dit een publiciteitsstunt, het onderwerp is van secondair belang.quote:Op maandag 28 september 2015 11:51 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Maar had als Geenpeil dan gewoon even gewacht en had ingezet op een referendum over een meer relevant onderwerp. Wanneer is de volgende begrotingsbehandeling?
Nou ja, "feitelijk gewoon" is het nou juist niet, dit is een "deep and comprehensive" handelsverdrag.quote:Op maandag 28 september 2015 11:53 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Handelsverdragen - want dat is het Associatieverdrag feitelijk gewoon - zijn meestal in ons voordeel.
Ik heb daar gediend.quote:Op maandag 28 september 2015 11:53 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Nogmaals, ooit van Joegoslavië gehoord? Je weet waarom het niet meer bestaat? Doordat de verschillende volkeren in oorlog raakten!
Maar bovenal dus gewoon een handelsverdrag.quote:Op maandag 28 september 2015 11:56 schreef Igen het volgende:
[..]
Nou ja, "feitelijk gewoon" is het nou juist niet, dit is een "deep and comprehensive" handelsverdrag.
Gekker moet het niet worden, mensen.quote:Op maandag 28 september 2015 11:56 schreef Igen het volgende:
[..]
Nou ja, "feitelijk gewoon" is het nou juist niet, dit is een "deep and comprehensive" handelsverdrag.
Typisch D66 de zogenaamde liberalen en voorstander van de gekozen burgemeester en referendums zijn zolang de uitkomst maar in hun voordeel valt en anders negeren we het maar gewoon. De EU grondwet heeft dat al aangetoond. Maar he het volk is te dom om hierover een mening te hebben laat staan een stem in te mogen hebbeen. In zoverre de democratie in volle glorie. Een maal in de vier jaar een stem uitbrengen.quote:Op maandag 28 september 2015 11:46 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat klopt. Maar je moet niet vergeten dat D66 is opericht om Nederland democratischer te maken en daar zelfs zijn naam aan ontleent. Ze hebben daartoe ook altijd voor bindende referenda geijverd. De laatste pak m beet 10 jaar zien we dat D66 het D-woord nog regelmatig noemt, maar in een volledig vrijblijvend verband. De EU moet democratischer volgens D66, alleen telkens als er een stap wordt gezet die de democratische controle vermindert, gaat D66 enthousiast akkoord.
Dieptepunt was natuurlijk de EU grondwet. Kwam er eindelijk het referendum waar D66 40 jaar om gezeurd had, negeren ze de uitslag om Nederland met invoering van dat verdrag mínder democratisch bestuurd te maken.
Die haat jegens D66 is dus volledig terecht, zij zijn niet zomaar antidemocratisch zoals politici altijd neigen naar het hinderlijk vinden van democratie, maar zij zijn de verraders. D66 is overgelopen naar de vijanden van de democratie.
Dus dan ben je een expert?quote:Op maandag 28 september 2015 11:57 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Ik heb daar gediend.
Het hoort gewoon bij het Slavische volk.
Dat niet.quote:Op maandag 28 september 2015 11:58 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Maar bovenal dus gewoon een handelsverdrag.
Het is geen toetreding tot de EU en Schengen, en ook geen opmaat daartoe, zoals wel wordt gesuggereerd
Nee. Verre van dat. daar is de geschiedenis van Voormalig Joegoslavië te complex voor.quote:Op maandag 28 september 2015 12:02 schreef LegendLegolas het volgende:
[..]
Dus dan ben je een expert?
Nou ik bedoel meer dat Geert er niet mee aan de haal moet gaan, alsof het een PVV ding is. Maar normaal campagne voeren is prima natuurlijkquote:Op maandag 28 september 2015 11:30 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Waarom niet? Juist wel doen als volksvertegenwoordiger zou ik zeggen. Dit negeren is complete arrogantie.
Dat is natuurlijk al een volgende stap. En dat weet je ook wel. Bovendien is er al steun toegezegd vanuit het IMF etc. En als je steun krijgt van het IMF dan weet je het wel. Dan hang je al aan het infuus van de westerse democratiequote:Op maandag 28 september 2015 11:58 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Maar bovenal dus gewoon een handelsverdrag.
Het is geen toetreding tot de EU en Schengen, en ook geen opmaat daartoe, zoals wel wordt gesuggereerd
Bijzonder lage reactie van Pechtold. Waarom jezelf verlagen tot zo'n niveau?quote:Op maandag 28 september 2015 11:48 schreef Igen het volgende:
Deze al gepost?twitter:APechtold twitterde op zondag 27-09-2015 om 20:38:53Ruim 300.000 tissues verder... :-) Gefeliciteerd #Geenpeil met de geslaagde referendum aanvraag! http://t.co/MHFadZPiaP reageer retweet
Dat lijkt mij eerder een argument voor dat Associatieverdrag.quote:Op maandag 28 september 2015 12:03 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat niet.
Maar het is wel tegen het zere been van Poetin.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |