abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_155978533


Hoi allemaal :) Na een wekenlange zwijgplicht kunnen we eindelijk van de daken schreeuwen dat we een huis hebben gekocht en dat gaan we dan doen ook! :D Van de week hebben wij bij de notaris getekend en zijn we eigenaar van een, nu nog, stukje grond waar de bouwer inmiddels van start is gegaan met het bouwen van ons eerste koophuis. Op dit moment wonen we nog in een appartement in een stad op zo’n 20 minuten rijden van ons nieuwe paleisje, maar we hopen over een half jaar te kunnen gaan verhuizen!



Het zijn twee blokken van in totaal 27 woningen, waarvan wij een tussenwoning hebben gekocht met een voortuin op het zuiden, waar ruimte is voor zowel een zithoek als een auto. De achtertuin ligt op het noorden en ligt aan het water(tje) wat de twee rijen woningen uit elkaar houdt. De stijl van de woningen noemen ze ‘tuinwoningen’, al heb ik niet echt een idee wat er nou typerend is voor deze stijl. Wellicht dat het meer te maken heeft met de grote voor- en achtertuinen bij de woningen. Opvallend is het witte keimwerk en de oranje pannen (al lijken ze op de renders meer paars), maar ook het schuurtje wat met een zadeldak wordt gemaakt vinden we erg leuk :) . Deze staat overigens in de voortuin aangezien we geen ‘achterom’ hebben naar de achtertuin.

Onze woning – plattegronden
Doordat wij vrij laat instapten in het project hebben we niet heel veel vrijheid gehad in het kiezen van de ruwbouw opties. Zo hebben we bijvoorbeeld ‘verplicht’ een uitbouw van 1,8 meter en konden we niet meer kiezen voor openslaande deuren aan de voorzijde van het huis in de keuken. Wel zijn we deze week nog bezig geweest met het finetunen van wat aanpassingen her en der, te weten:

• Trapkast in de woonkamer t.b.v. extra opslag
• Inbouwtoilet in de badkamer i.p.v. opbouw (tevens verplaatsen naar de hoek voor meer ruimte)
• Inductiekookplaat i.p.v. gas, inclusief bijbehorende wijzigingen in elektra e.d.
• Condensdroger aansluiting op zolder
• Radiator + stopcontact verplaatsen in de keuken t.b.v. toekomstige uitbreiding keuken, evenals toevoegen extra stopcontact voor een oven (ook voor later..)
• Her en der wat loze leidingen, met name voor UTP bekabeling door het huis heen
• Loze leiding t.b.v. zonnepanelen van zolder naar de meterkast (ook toekomst-werk)

Dit resulteert dan in de volgende plattegronden:

Begane grond:


Eerste verdieping:


Tweede verdieping:


Huidige stand:
Zoals gezegd zijn ze al begonnen met bouwen; op dit moment zitten de heipalen in de grond en hebben ze de funderingsbalken gelegd. Vermoedelijk zijn ze deze week bezig met de begane grondvloer, maar we zijn nog niet wezen kijken, dus update volgt later. Dit was de stand afgelopen weekend:



De verwachting is dat ze eind eerste kwartaal 2016 gaan opleveren, met de volgende globale planning:



Wensen / renders
Aangezien we nu ruim een half jaar hebben voor het verzinnen van ideeën voor de inrichting en het meubilair kunnen we jullie input en tips uiteraard goed gebruiken. Ik ben zelf wel handig met het maken van renders/3D visualisaties dus ik ben van plan e.e.a. vrij nauwkeurig uit te tekenen en te renderen, om er vervolgens een soort van bouwtekening van te maken. Ik wil proberen zelf zo veel mogelijk te gaan doen, maar heb dit soort dingen nog nooit gedaan. Wordt dus een grote uitdaging maar heb er wel erg veel zin in!

quote:
Wensenlijstje:
• Custom hoekbureau met ruimte voor 2 beeldschermen aan de wand, her en der wat indirecte ledverlichting en aardig wat hoogglans wit in combinatie met luxe houttinten. Genoeg ideeën in mijn hoofd, maar moet er nog de perfecte oplossing uit zien te destilleren :P

• Custom bedombouw waar de nachtkastjes (zwevend) in geïntegreerd zijn, met ook daaronder of wellicht achter de ombouw weer indirecte ledverlichting. We hebben nu een vrij eenvoudig ikea bed, maar willen deze wat aanpassen omdat we best een grote slaapkamer krijgen waar weinig in komt te staan. De kledingkast gaat naar een andere kamer dus dat geeft ruimte voor wat aankleding e.d. Als er al een tv in zou komen wil ik kijken wat de mogelijkheden zijn om in het voeteneind een kast te maken waar hij in kan zakken, zodat hij over het algemeen niet in het zicht staat.

• Badkamermeubel, niet zelf bouwen maar proberen ergens een mooi meubel voor de goede prijs te vinden aangezien we nu een standaard wastafeltje krijgen, maar daar willen we meer mee. Idem voor de spiegel. De rest van de badkamer heeft ruimte genoeg voor opslag, plankjes of spulletjes, maar we weten nog niet goed hoe of wat. Van de douchehoek willen we een glazen douchehoek maken met een vaste wand en uiteraard een deur. We weten alleen nog niet hoe (qua afmeting) en waar (qua montage). De tegels gaan we zaterdag uitzoeken bij de tegelleverancier omdat we niet de standaard tegels willen die bij het project komen (zwart en wit).

• Toilet beneden. Dit is gelukkig al inbouw, maar ook hier kiezen we voor andere tegels, dezelfde als in de badkamer. Wel moet er nog, ooit een keer, een ander wastafeltje in komen, maar deze staat onderaan het prioriteiten lijstje.

• Zonnepanelen. De loze leiding hebben we al meegenomen in de meerwerken, maar we moeten nog wel doorsparen voor de zonnepanelen zelf :’)

• Tuinen. We krijgen twee mooie zandbakken opgeleverd door de aannemer, dus daar moeten we nog mooie tuinen van gaan maken. We hebben allebei niet echt groene vingers dus verwacht niet al te veel groen. Her en der wellicht een border of een plantenbak, maar dan houdt het wel op. Wel moet er een mooie zithoek komen en het watertje nodigt natuurlijk uit voor een mooie steiger/vlonder of iets met hoogteverschil.. Zelf ben ik gek op fikkie stoken dus wellicht iets met een vuurkorf, maar dit is allemaal nog tekentafel-werk.. Ruimte genoeg voor input ;)
Het idee is om voorlopig vrijwel wekelijks langs te gaan tot dat ze aan de afbouw beginnen, zodat we over een half jaar een mooi fotoboek kunnen samenstellen van onze woning.. Verder zal ik hier al ons ongeduld spuwen en veel ideeën spammen of vragen om input :)

Subtiel verzoek; mocht je de plaats/locatie herkennen, willen we je vragen dit niet te benoemen in je post, alvast bedankt :9
pi_155978601
Gefeliciteerd met jullie zandbak *O*
I solemnly swear i'm up to no good
  donderdag 10 september 2015 @ 18:22:57 #3
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_155978735
Hè hè eindelijk :P *O*
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_155982955
Heel veel succes. Wat is de verwachte opleverdatum?

Uit nieuwsgierigheid, waarom de plaats locatie niet noemen in de post?
pi_155983493
quote:
0s.gif Op donderdag 10 september 2015 20:46 schreef Snoepje5 het volgende:
Heel veel succes. Wat is de verwachte opleverdatum?

Uit nieuwsgierigheid, waarom de plaats locatie niet noemen in de post?
Niet zo heel raar toch? Stukje privacy.
I solemnly swear i'm up to no good
pi_155988026
quote:
1s.gif Op donderdag 10 september 2015 18:22 schreef laziness het volgende:
Hè hè eindelijk :P *O*
zeg dat wel! :P Eindelijk geen onzekerheid meer maar gewoon wachten en ideetjes verzinnen...

quote:
0s.gif Op donderdag 10 september 2015 20:46 schreef Snoepje5 het volgende:
Heel veel succes. Wat is de verwachte opleverdatum?

Uit nieuwsgierigheid, waarom de plaats locatie niet noemen in de post?
Inderdaad privacy.. ondanks dat de kans heel klein is dat mensen het weten of kunnen linken aan ons is mijn vriendin er niet zo van.. liefst zo anoniem mogelijk.. en ik wil het juist weer vertellen aan iedereen :') Dus een soort van compromis :P

verwachte opleverdatum is nog niet concreet benoemd, maar alleen de periode (eind eerste kwartaal 2016).. Dus wij gaan uit van eind maart.. alles wat eerder is vinden we prima natuurlijk :P
pi_155988214
Leuk, gefeliciteerd!! *O*
Duvel & Niels
  vrijdag 11 september 2015 @ 00:28:46 #8
270840 Saisai
pro freubelaar
pi_155989261
Jeej! *O*
O+
pi_155991091
quote:
0s.gif Op donderdag 10 september 2015 23:21 schreef Thrilled het volgende:

[..]

zeg dat wel! :P Eindelijk geen onzekerheid meer maar gewoon wachten en ideetjes verzinnen...

[..]

Inderdaad privacy.. ondanks dat de kans heel klein is dat mensen het weten of kunnen linken aan ons is mijn vriendin er niet zo van.. liefst zo anoniem mogelijk.. en ik wil het juist weer vertellen aan iedereen :') Dus een soort van compromis :P

verwachte opleverdatum is nog niet concreet benoemd, maar alleen de periode (eind eerste kwartaal 2016).. Dus wij gaan uit van eind maart.. alles wat eerder is vinden we prima natuurlijk :P
Toch al vrij vlot q1. 8-9 maanden bouw dan ongeveer?
  vrijdag 11 september 2015 @ 07:33:52 #10
132767 lipje
zeg maar nee, krijg je er twee
pi_155991155
Leuk project. Een fotoboek met de voortgang hebben mijn ouders ook gemaakt. Zie je mij als kind rondrennen op de bouwplaats, over de funderingsbalken, etc :') wel de plattegronden en de gevelaanzichten uit de brochure/ kopersmap erbij plakken.

En een 'verplichte' uitbouw is dan vaak ook een 'gratis' uitbouw :Y

Wij hebben ons eigen huisje pas laat gekocht, een maand voor opleveren. Elke optie of meerwerk kostte een vermogen. Uiteindelijk veel zelf gedaan, maar helaas geen loze leidingen.
Return of the Unox-muts
Bezitter van een burgerbak Voorheen Alfist
verrekte koekwaus :')
Pappa van Aafke en Onno
pi_155991207
quote:
1s.gif Op vrijdag 11 september 2015 07:14 schreef Snoepje5 het volgende:

[..]

Toch al vrij vlot q1. 8-9 maanden bouw dan ongeveer?
nja ik reken nu op 6, 7 maanden bouwen.. maar als zij eind maart als oplevering noemen gok ik dat daar nog speling in zit, dus stiekem zit ik aan februari te denken :P Als in oktober de woning wind en waterdicht is dan kan het snel gaan natuurlijk :P

quote:
1s.gif Op vrijdag 11 september 2015 07:33 schreef lipje het volgende:
Leuk project. Een fotoboek met de voortgang hebben mijn ouders ook gemaakt. Zie je mij als kind rondrennen op de bouwplaats, over de funderingsbalken, etc :') wel de plattegronden en de gevelaanzichten uit de brochure/ kopersmap erbij plakken.

En een 'verplichte' uitbouw is dan vaak ook een 'gratis' uitbouw :Y

Wij hebben ons eigen huisje pas laat gekocht, een maand voor opleveren. Elke optie of meerwerk kostte een vermogen. Uiteindelijk veel zelf gedaan, maar helaas geen loze leidingen.
Bij ons dan weer niet :') Ik heb bij de makelaar, de projectontwikkelaar en bij de aannemer zitten zeuren over die aanbouw, maar alledrie wezen ze naar elkaar :') Heb er ook geen krediet door gekregen ofzo voor andere opties.. wat dat betreft is de medewerking niet zoals wij het zouden willen. Wel weer positief dat vrijwel alle opties nog voor dezelfde prijs konden als de rest van de kopers.. met uitzondering van de openslaande deuren aan de voorzijde. Een maand voor oplevering kopen is inderdaad wel erg laat, dan is alles eigenlijk al af, m.u.v. de kleine dingetjes.

En dat boek doen we ook precies voor die reden, om over een paar jaar nog eens terug te kijken naar hoe het ook al weer was.. Ook ons tekenmomentje bij de notaris gaat erin, leuk voor later :P
pi_155991846
Zo'n boek is kei leuk. Maak de onze ook digitaal. Hij is nu af tot waar ze nu zijn zeg maar.
I solemnly swear i'm up to no good
pi_155995467
quote:
0s.gif Op donderdag 10 september 2015 23:21 schreef Thrilled het volgende:

[..]

zeg dat wel! :P Eindelijk geen onzekerheid meer maar gewoon wachten en ideetjes verzinnen...

Dat wachten komt je een keer de strot uit. En wat betreft ideetjes verzinnen; opletten dat je niet besluitloos wordt en op een gegeven moment gewoon knopen doorhakken ;)

Gefeliciteerd iig!
...en waarom?
pi_155997141
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 12:20 schreef younesel het volgende:

[..]

Dat wachten komt je een keer de strot uit. En wat betreft ideetjes verzinnen; opletten dat je niet besluitloos wordt en op een gegeven moment gewoon knopen doorhakken ;)

Gefeliciteerd iig!
Thanks! Heb je gelijk in, maar op dit moment ben ik blij met 'alleen' maar wachten :P Knopen doorhakken moet op zich wel lukken, eerst een knoop vinden :P
  vrijdag 11 september 2015 @ 14:21:15 #15
132767 lipje
zeg maar nee, krijg je er twee
pi_155998433
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 07:45 schreef Thrilled het volgende:


Bij ons dan weer niet :') Ik heb bij de makelaar, de projectontwikkelaar en bij de aannemer zitten zeuren over die aanbouw, maar alledrie wezen ze naar elkaar :') Heb er ook geen krediet door gekregen ofzo voor andere opties.. wat dat betreft is de medewerking niet zoals wij het zouden willen. Wel weer positief dat vrijwel alle opties nog voor dezelfde prijs konden als de rest van de kopers.. met uitzondering van de openslaande deuren aan de voorzijde.
de prijs van de woning inclusief uitbouw is net zo hoog als basisprijs met optie uitbouw?
quote:
Een maand voor oplevering kopen is inderdaad wel erg laat, dan is alles eigenlijk al af, m.u.v. de kleine dingetjes.
wel een aantal opties standaard erbij gekregen, geen bouwrente en korting gehad om je over de streep te trekken. Er stonden van de 52 woningen nog 16 te koop :P
quote:
En dat boek doen we ook precies voor die reden, om over een paar jaar nog eens terug te kijken naar hoe het ook al weer was.. Ook ons tekenmomentje bij de notaris gaat erin, leuk voor later :P
De notaris miste in dat boek. Vond het wel een tof boek, ook als kind zijnde. Alleen na verkoop van het huis is het boek mee verkocht :(
Return of the Unox-muts
Bezitter van een burgerbak Voorheen Alfist
verrekte koekwaus :')
Pappa van Aafke en Onno
  vrijdag 11 september 2015 @ 15:09:50 #16
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_155999655
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 12:20 schreef younesel het volgende:

[..]

Dat wachten komt je een keer de strot uit. En wat betreft ideetjes verzinnen; opletten dat je niet besluitloos wordt en op een gegeven moment gewoon knopen doorhakken ;)

Gefeliciteerd iig!
Als je zoals Thrilled, of ik zelf, pas laat in stapt en ze zijn al begonnen dan is dat wachten erg te overzien.
Kan me voorstellen dat als je in het begin van het proces koopt en het alleen al een paar maanden duurt voor ze gaan bouwen dat het dan een gebed zonder end lijkt.

Hier is het exact 6 maanden tussen eerste paal en oplevering en dat is incl 4 weken bouwvak.
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_155999830
quote:
1s.gif Op vrijdag 11 september 2015 15:09 schreef laziness het volgende:

[..]

Als je zoals Thrilled, of ik zelf, pas laat in stapt en ze zijn al begonnen dan is dat wachten erg te overzien.
Kan me voorstellen dat als je in het begin van het proces koopt en het alleen al een paar maanden duurt voor ze gaan bouwen dat het dan een gebed zonder end lijkt.

Hier is het exact 6 maanden tussen eerste paal en oplevering en dat is incl 4 weken bouwvak.
Jup het kan best frustrerend zijn. Wij zitten sinds het begin bij het project en dan duurt het wel lang.
I solemnly swear i'm up to no good
  vrijdag 11 september 2015 @ 15:31:59 #18
432925 cvboer2
Heeft de leiding
pi_156000241
Mooi project, ga ik zeker volgen. :)
Share your talent, move the world.
pi_156000494
quote:
1s.gif Op vrijdag 11 september 2015 15:09 schreef laziness het volgende:

[..]

Als je zoals Thrilled, of ik zelf, pas laat in stapt en ze zijn al begonnen dan is dat wachten erg te overzien.
Kan me voorstellen dat als je in het begin van het proces koopt en het alleen al een paar maanden duurt voor ze gaan bouwen dat het dan een gebed zonder end lijkt.

Hier is het exact 6 maanden tussen eerste paal en oplevering en dat is incl 4 weken bouwvak.
Dat is heerlijk snel! Bij ons zijn ze nu exclusief bouwvak bijna 5 maanden bezig. Buitenkant is bijna klaar. Paar m2 metselen, dakpannen en dakrand/goot erop, voordeur erin en volgens mij is de buitenkant dan klaar. Kan niet zien hoever ze zijn met de binnenkant. Dat gaan we 6 oktober zien.

We hebben overigens half december jl getekend en half april zijn ze pas begonnen. Dus wij wachten inderdaad langer.
...en waarom?
pi_156000561
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 15:42 schreef younesel het volgende:

[..]

Dat is heerlijk snel! Bij ons zijn ze nu exclusief bouwvak bijna 5 maanden bezig. Buitenkant is bijna klaar. Paar m2 metselen, dakpannen en dakrand/goot erop, voordeur erin en volgens mij is de buitenkant dan klaar. Kan niet zien hoever ze zijn met de binnenkant. Dat gaan we 6 oktober zien.

We hebben overigens half december jl getekend en half april zijn ze pas begonnen. Dus wij wachten inderdaad langer.
Zou je geen eigen topic willen?
I solemnly swear i'm up to no good
pi_156000610
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 15:44 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:

[..]

Zou je geen eigen topic willen?
Zat ik toevallig net aan te denken ja. Dan kunnen jullie meedenken dus misschien wel handig. Heb wel alles op een wordpress pagina staan. Binnenkort maar even overkopieren. Dank voor het duwtje in de rug :)
...en waarom?
pi_156000645
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 15:47 schreef younesel het volgende:

[..]

Zat ik toevallig net aan te denken ja. Dan kunnen jullie meedenken dus misschien wel handig. Heb wel alles op een wordpress pagina staan. Binnenkort maar even overkopieren. Dank voor het duwtje in de rug :)
^O^
I solemnly swear i'm up to no good
  Moderator vrijdag 11 september 2015 @ 19:17:46 #23
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_156005762
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 15:47 schreef younesel het volgende:

[..]

Zat ik toevallig net aan te denken ja. Dan kunnen jullie meedenken dus misschien wel handig. Heb wel alles op een wordpress pagina staan. Binnenkort maar even overkopieren. Dank voor het duwtje in de rug :)
Voor het overzichtelijk houden van een topic is dat wel beter ^O^
pi_156018522
Zometeen naar de tegelboer, andere tegels uitzoeken.. ben benieuwd :)

quote:
1s.gif Op vrijdag 11 september 2015 14:21 schreef lipje het volgende:

[..]

de prijs van de woning inclusief uitbouw is net zo hoog als basisprijs met optie uitbouw?

[..]

wel een aantal opties standaard erbij gekregen, geen bouwrente en korting gehad om je over de streep te trekken. Er stonden van de 52 woningen nog 16 te koop :P

[..]

De notaris miste in dat boek. Vond het wel een tof boek, ook als kind zijnde. Alleen na verkoop van het huis is het boek mee verkocht :(
Wij belde de makelaar om de woning in optie te nemen voor de basisprijs. Hij gaf gelijk aan dat de aanbouw niet meer geannuleerd konden worden dus dat die prijs op de woning kwam. We betalen dus de basisprijs + optie.

quote:
10s.gif Op vrijdag 11 september 2015 15:31 schreef cvboer2 het volgende:
Mooi project, ga ik zeker volgen. :)
Leuk, welkom :)
pi_156019298
Gefelie *O*
Ik weet niet met welke wapens de derde wereldoorlog uitgevochten zal worden, maar de vierde wereldoorlog wordt uitgevochten met stokken en stenen.
pi_156024503
Poe poe, vanochtend bij de tegelleverancier geweest, maar wat een aparte werkwijze. Blijkbaar als je in de badkamer een doucheputje hebt kan je geen grote tegels nemen, dus moesten we of de standaard tegels van 20x20 t.p.v. de douche-zone nemen en de rest van de vloer een grotere tegel. Of we konden een bredere goot nemen á 800,- euro en dan wel de hele vloer met grotere tegels. Alleen als je een douchegoot wil moesten we dat eerst via de sanitairleverancier laten lopen, omdat zij de tekening daarvoor aanpassen. Daarmee kan de tegelleverancier dan de juiste hoeveelheid tegels e.d. op uit zoeken, maar de totale prijs kunnen ze weer niet geven want dat moet via de aannemer lopen die de prijs krijgt van de tegelzetter.. Dus eigenlijk weten we nu nog niks :P Hadden we ook nog eens een jongen die volgens mij net in dienst was.. hij maakte continue foutjes en begreep niet al mijn vragen (al kan dat natuurlijk ook aan mijn vragen liggen :') ).

Maar het kwam er in ieder geval op neer dat onze badkamerwensen wel erg duur werden dus hebben we daar alles standaard gelaten. Wel hebben we het toilet aangepast qua tegelwerk, zodat die ruimte alvast klaar is en we er niks meer aan hoeven te doen. De badkamer doen we dan later als we weer wat gespaard hebben :P

Gekozen vloertegel (die twee grote in de hoek):


Gekozen wandtegel (de 30x60 variant):


Volgens mij wordt ons schijthuis wel super-nice nu, we zijn er erg blij mee :) We waren er gewoon moe van toen we de deur uit liepen :')
pi_156024749
Opzich zijn mozaiek tegeltjes tpv de douche geen slecht idee, ziet er wel mooi uit. Maar of dat met dat doucheputje en grote tegels verhaal waarheid is betwijfel ik.

Probeer alles wat je achteraf kan kopen en plaatsen, ook achteraf te doen. Aangewezen badkamerleveranciers bij nieuwbouwwoningen rekenen de hoofdprijs voor alles. Hier een offerte gekregen, badkamer zou ¤14.000 kosten waarvan alleen al ¤2000 aan zinloze posten (tegels horizontaal ipv verticaal, grotere tegel ipv standaard maat etc.)

De tegels op de foto zijn dus voor de wc? Zien er netjes uit. Dan is je wc inderdaad compleet en kun je later nog altijd de badkamer doen.
pi_156025732
Waarom niet de badkamer casco laten opleveren.
pi_156025820
daarna zelf de badkamer (laten) afbouwen. Minderprijs zal niet heel veel zijn maar wel alle vrijheid wbt de leveranciers en dus ook veel lagere prijzen. En indelen zoals je wilt.
pi_156026162
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 15:27 schreef Snoepje5 het volgende:
Opzich zijn mozaiek tegeltjes tpv de douche geen slecht idee, ziet er wel mooi uit. Maar of dat met dat doucheputje en grote tegels verhaal waarheid is betwijfel ik.
Zal wel met het afschot te maken hebben. Beetje lastig om het water naar je putje te leiden met grote tegels.
Ik ben diegene waar je moeder je altijd voor gewaarschuwd heeft...
pi_156028317
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 15:27 schreef Snoepje5 het volgende:
Opzich zijn mozaiek tegeltjes tpv de douche geen slecht idee, ziet er wel mooi uit. Maar of dat met dat doucheputje en grote tegels verhaal waarheid is betwijfel ik.

Probeer alles wat je achteraf kan kopen en plaatsen, ook achteraf te doen. Aangewezen badkamerleveranciers bij nieuwbouwwoningen rekenen de hoofdprijs voor alles. Hier een offerte gekregen, badkamer zou ¤14.000 kosten waarvan alleen al ¤2000 aan zinloze posten (tegels horizontaal ipv verticaal, grotere tegel ipv standaard maat etc.)

De tegels op de foto zijn dus voor de wc? Zien er netjes uit. Dan is je wc inderdaad compleet en kun je later nog altijd de badkamer doen.
Ja de foto's zijn alleen van de wc-tegels, maar hadden we ook graag in de badkamer gewilt.

quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 16:11 schreef saxohans het volgende:
Waarom niet de badkamer casco laten opleveren.
Omdat je dan helemaal niks hebt en we geen budget hebben om dan nog meer geld aan de badkamer te spenderen. Leek ons een mooie middenweg om alleen andere tegels te kiezen zodat we toch een 'iets beter dan standaard'-badkamer te hebben.
  zaterdag 12 september 2015 @ 19:22:44 #32
132767 lipje
zeg maar nee, krijg je er twee
pi_156030549
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 16:11 schreef saxohans het volgende:
Waarom niet de badkamer casco laten opleveren.
mijn idee.

Als je een beetje handig bent scheelt het veel geld tov de badkamer leveranciers. Een beetje goot kost 100 tot 150 euro, de tegels weet je al en met een beetje zoeken vind je de rest van het sanitair ook ver onder de adviesprijs.
Blijft alleen het tegelen, sanitair monteren en verleggen van leidingen over. En het meeste kan je zelf doen. Dus met een beperkt budget kom je erg ver.
Return of the Unox-muts
Bezitter van een burgerbak Voorheen Alfist
verrekte koekwaus :')
Pappa van Aafke en Onno
  zaterdag 12 september 2015 @ 19:47:10 #33
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_156031182
Mensen niet iedereen heeft het budget hè om er een aparte badkamer in te zetten. Want ook dan ben je zo 10k verder als je dus zelf niet handig bent.
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_156038193
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 september 2015 19:47 schreef laziness het volgende:
Mensen niet iedereen heeft het budget hè om er een aparte badkamer in te zetten. Want ook dan ben je zo 10k verder als je dus zelf niet handig bent.
^O^

Heb al moeite met de meubels die ik wil gaan maken, laat staan tegelen, leidingwerk en een gootje instorten etc..
pi_156042107
gefeliciteerd met een leuk project!

Volgens mij ga je van een uitbouw best veel profiteren, zolang de tuin maar niet te klein wordt.

Oei, dat badkamerverhaal klinkt niet als gezellig. Ik heb wel een keer advies gekregen dat de badkamer wel wordt opgeleverd maar de tegels met veel minder lijm vastgeplakt(kost een paar kratten bier) en dan kun je alleen de tegels laten doen.
42 is the Answer to the Ultimate Question of Life, The Universe, and Everything.
pi_156057649
quote:
0s.gif Op zondag 13 september 2015 06:48 schreef Janar het volgende:
gefeliciteerd met een leuk project!

Volgens mij ga je van een uitbouw best veel profiteren, zolang de tuin maar niet te klein wordt.

Oei, dat badkamerverhaal klinkt niet als gezellig. Ik heb wel een keer advies gekregen dat de badkamer wel wordt opgeleverd maar de tegels met veel minder lijm vastgeplakt(kost een paar kratten bier) en dan kun je alleen de tegels laten doen.
Dank je.. de achtertuin blijft nog een meter of 8 diep, dus ruimte genoeg, de voortuin zit geloof ik op 12 meter en aangezien die op het zuiden ligt gaan we daar denk ik als eerste aandacht aan besteden :P
pi_156077646
En het rommelige gesprek bij de showroom resulteert uiteraard in een offerte van de tegelzetter waar niks van klopt :')

Nu die beste man maar al onze wensen per e-mail uitgelegd, hadden we net zo goed het gesprek bij de showroom over kunnen slaan..
pi_156077701
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 14:14 schreef Thrilled het volgende:
En het rommelige gesprek bij de showroom resulteert uiteraard in een offerte van de tegelzetter waar niks van klopt :')

Nu die beste man maar al onze wensen per e-mail uitgelegd, hadden we net zo goed het gesprek bij de showroom over kunnen slaan..
Oh dat is echt zo verrot hé
I solemnly swear i'm up to no good
pi_156077838
quote:
1s.gif Op maandag 14 september 2015 14:16 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:

[..]

Oh dat is echt zo verrot hé
Nja ik zit nu wel direct bij de bron.. had er altijd al een hekel aan als ik met een tussenpersoon moest praten want bij de communicatie gaat altijd wel informatie verloren :') Dacht alleen dat als ik met de showroom afspraken maakte, ik ook al bij de bron zou zitten, maar niet dus..

Hebben jullie trouwens ook extra kosten bij de tegels in de vorm van manuren/tegels plaatsen?

Ik betaal nu dus 45,- per m/2 voor tegels als materiaalkosten, maar ze rekenen ook nog eens 51,98 per m/2 onder de noemer 'aanbrengen showroom gekozen tegels'..

Volgens mij zitten die uren al in mijn koopsom van de woning zelf, wil er niet nog een keer voor betalen :{
pi_156078060
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 14:22 schreef Thrilled het volgende:

[..]

Nja ik zit nu wel direct bij de bron.. had er altijd al een hekel aan als ik met een tussenpersoon moest praten want bij de communicatie gaat altijd wel informatie verloren :') Dacht alleen dat als ik met de showroom afspraken maakte, ik ook al bij de bron zou zitten, maar niet dus..

Hebben jullie trouwens ook extra kosten bij de tegels in de vorm van manuren/tegels plaatsen?

Ik betaal nu dus 45,- per m/2 voor tegels als materiaalkosten, maar ze rekenen ook nog eens 51,98 per m/2 onder de noemer 'aanbrengen showroom gekozen tegels'..

Volgens mij zitten die uren al in mijn koopsom van de woning zelf, wil er niet nog een keer voor betalen :{
Nee hebben wij niet. Alleen extra materiaal kosten van paar euro per wc voor dat muurtje. Wij hebben daarvoor andere afwerk randjes gekozen. Man uren betalen we daar niks extra's bij.

Nu is het wel zo dat bij ons de standaard tegels prima zijn. Geen rare kleine tegels enzo. Dus wij hebben geen andere tegels gekozen.
Voor andere dingen van de badkamer als we bijv een andere kraan nemen komen er opeens wel installatie kosten bij. Ik vond dat ook stom gezien ik niet het verschil zie tussen de ene kf de andere kraan installeren. Maar dat werkt schijnbaar toch anders :')

Dat is ook de reden dat wij nog geen Wasbak meubel laten plaatsen maar dat lekker zelf doen.
I solemnly swear i'm up to no good
  maandag 14 september 2015 @ 14:43:17 #41
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_156078388
Andere tegel plaatsen kost vaak wel meer geld ja. Was hier ook, alleen wij gaan helemaal niet meer met de bouwer in zee voor de badkamer. Het is allemaal oplichterij dat meerwerk gedoe.
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_156078823
Nja als ze inhoudelijk kunnen onderbouwen waarom het meer geld kost vind ik het nog tot daar aan toe, maar dit vind ik dan weer niet terecht.. Heb de vraag gesteld, ben benieuwd naar het antwoord :9
  maandag 14 september 2015 @ 15:33:20 #43
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_156079885
Antwoord: het is niet standaard en er moet bij nagedacht worden ipv lopende band bij alle huizen :P
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_156080078
quote:
1s.gif Op maandag 14 september 2015 15:33 schreef laziness het volgende:
Antwoord: het is niet standaard en er moet bij nagedacht worden ipv lopende band bij alle huizen :P
Waarschijnlijk Ja _O-
I solemnly swear i'm up to no good
pi_156133102
Niet helemaal :P "De projectafspraak is dat we geen korting geven aan kopers." en daarna nog wat redenen over marktconforme prijzen, strak gecalculeerd, geen ruimte mogelijk en blablabla :P In de herziene offerte heb ik wel alle overbodige zaken eruit laten halen dus de prijs is al meer dan gehalveerd.

Een vraag aan jullie; op de foto van de vloertegel zien jullie twee driehoekige tegels. Gisteravond sloeg ineens de twijfel bij ons toe of dat de tegels ook daadwerkelijk driehoekig zijn ipv vierkant :')

Op het label staat wel 44,8*44,8 maar dat kan natuurlijk ook de beide lange zijden zijn van het driehoek. We willen graag vierkante tegels, maar voordat ik de tegelshop ga bellen wil ik weten of dit niet een domme vraag is :')
pi_156169372
Wij moesten bijna 500 euro meer betalen omdat onze gekozen tegels groter dan een X formaat waren :')
Of course life's a bitch. If it was a slut, it would be easy.
pi_156223146
Vandaag weer wezen spieken, de tunnelbekisting is al neergezet bij de eerste woningen van ons rijtje, ze gaan lekker :D



Deze week gaan ze dus al de lucht in, goed teken :)
pi_156224157
Je wordt keigehard genaaid bij die badkamerzaken waar je van de projectontwikkelaar mag winkelen.
Alles is daar minimaal 50% duurder dan bij internetshops voor sanitair.

Dat had ik ook bij mijn nieuwbouwhuis, voor bijvoorbeeld een Geberit inbouwframe voor een hangwc stond er ¤280 ex btw op de offerte, exact het zelfde ding wordt online verkocht voor ¤175 inc btw......
Op de offerte die ik meekreeg van de sainitairwinkel stonden ook alle fabrieks type`s en code`s op.
Dat was dus een kwestie van een paar tellen googlen op die code/type en ik zag dat het online de helft goedkoper was :(

Ik had een stelpost van ¤5000 voor de badkamer, dat was ik die badkamer winkel van de aannemer alleen al kwijt aan het sanitair, dan zaten er nog een tegels of arbeidsuren bij.
Uiteindelijk heb ik de badkamer casco op laten leveren, ik heb voor een paar honderd ¤ de aannemer het leidingwerk laten doen.
De muurplaten voor bijvoorbeeld de douchekraan zaten dus al op hun plek in de muur, er hoefde alleen maar overheen getegeld worden en een kraan monteren.
pi_156237226
Helemaal waar, ik kom ook steeds meer op het punt dat ik de aannemer/betrokken partijen gewoon geen euro meer gun :') Kost allemaal al genoeg, dan trek ik het liever verder door naar een meerjaren-plan, we zitten er voorlopig toch nog lang genoeg :P

Verder wel druk aan het nadenken over de computerkamer, want daar heb ik nu alle ruimte om iets moois van te maken. Ik heb een ideetje opgezet, maar weet nog niet helemaal zeker of dit 'm zo gaat worden. Ik wil vooral veel uit het zicht hebben, maar het moet nog wel makkelijk bereikbaar zijn zeg maar..

Voorlopig ontwerp:


Er moet plek zijn/komen voor:
- PC (die had ik nu in het kastje rechts van het bureau bedacht)
- 2 beeldschermen
- muis + toetsenbord
- tekentablet
- printer (die wil ik in de meest rechtse lade plaatsen, uit het zicht)
- geluidsetje (4 kleine speakers, 1 central speaker en een subwoofer)
- ordners/mappen van administratie e.d.
- camera (+ tas) en statief
- games/boeken
- accessoires

Ik zoek nog een goede oplossing om mooi en netjes het geluidssetje weg te werken. Nu staan de boxjes los op mijn bureau en dat vind ik niet netjes genoeg. De subwoofer staat los op de grond en dat wil ik ook eigenlijk niet meer :P

Ook zit ik er nog aan te denken om ergens in de panelen iets van een stopcontact of data-aansluiting te integreren. Kan je gewone inbouw-plaatjes monteren op hout of meubelpanelen, zal toch wel? Moet ik dan nog ergens op letten?

En ik twijfel nog over waar ik welke hout-accenten wil leggen. Ik vind de combi hoogglans wit met luxere houtsoorten erg mooi, maar moet daar een goede balans in zien te vinden. Tips + suggesties zijn welkom :)
  Moderator zondag 20 september 2015 @ 11:31:05 #50
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_156237817
quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 10:59 schreef Thrilled het volgende:

Ook zit ik er nog aan te denken om ergens in de panelen iets van een stopcontact of data-aansluiting te integreren. Kan je gewone inbouw-plaatjes monteren op hout of meubelpanelen, zal toch wel? Moet ik dan nog ergens op letten?
Met behulp van hollewand-dozen kun je gewoon inbouwschakelmateriaal plaatsen; je moet dan wel rekening houden met voldoende loze ruimte voor de inbouwdoos.

Verder zou je eens kunnen kijken naar van die USB-oplaadwandcontactdozen.
Dan kun je eenvoudig een oplaadplek creëren voor allerlei apparatuur :)
pi_156237910
quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 11:31 schreef Vonkenboer het volgende:

[..]

Met behulp van hollewand-dozen kun je gewoon inbouwschakelmateriaal plaatsen; je moet dan wel rekening houden met voldoende loze ruimte voor de inbouwdoos.

Verder zou je eens kunnen kijken naar van die USB-oplaadwandcontactdozen.
Dan kun je eenvoudig een oplaadplek creëren voor allerlei apparatuur :)
Fijn dat ik je in mijn topic heb zitten, ik ga je nog nodig hebben }) :P

Als je in de plattegrond kijkt (de computerkamer komt in slaapkamer 2), zie je dat ik 1 loze leiding aan de wand voor data/utp en 1 wcd in de hoek. Die data aansluiting kom ik denk ik (hoop ik) wel uit, maar hoe kan ik een inbouwwcd verbinden met die wcd die al in de hoek zit? Ik wil die namelijk ook gebruiken voor de stroomvoorziening van mijn computer, wellicht gewoon met een stekkerdoos/verlengsnoer, maar hoe kom ik dan naar die inbouwwcd in het meubel? suggesties?
pi_156238374
In de bureau's op mijn werk zit ook het een en ander aan elektra in verwerkt, daar kom gewoon een snoer met stekker uit.

Al weet ik niet of dat de mooiste oplossing is :P

Het ontwerp ziet de wel goed uit ;) Als je je PC in die kast zoet moet je wel rekening houden met koeling.
  Moderator zondag 20 september 2015 @ 12:05:30 #53
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_156238414
quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 11:37 schreef Thrilled het volgende:
Ik wil die namelijk ook gebruiken voor de stroomvoorziening van mijn computer, wellicht gewoon met een stekkerdoos/verlengsnoer, maar hoe kom ik dan naar die inbouwwcd in het meubel? suggesties?
Gewoon een leiding in de wand vrezen; daar een pvc buis 16mm in; daar trek je een kabel YmvK in die je uit laat komen in je wandcontactdoos in het bureau :?
pi_156238425
Gaaf ontwerp zeg!

Ik zou die open vakken ter hoogte van een ordner maken. En je pc kan wel erg warm worden in een afgesloten kastje, vooral in de zomer kan dat een probleem zijn.

Vergeet ook geen plekje voor nietmachine, perforator, etc. Misschien ergens een paar laatjes ter hoogte van een perforator maken?
Spoilers!
pi_156238497
quote:
1s.gif Op zondag 20 september 2015 12:03 schreef Vinniiee het volgende:
In de bureau's op mijn werk zit ook het een en ander aan elektra in verwerkt, daar kom gewoon een snoer met stekker uit.

Al weet ik niet of dat de mooiste oplossing is :P

Het ontwerp ziet de wel goed uit ;) Als je je PC in die kast zoet moet je wel rekening houden met koeling.
Ja, noodoplossing kan ook gewoon een stekkerdoos onder het bureaublad worden, zie je ook niks van en heb je genoeg stopcontacten in handbereik.

quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 12:05 schreef Vonkenboer het volgende:

[..]

Gewoon een leiding in de wand vrezen; daar een pvc buis 16mm in; daar trek je een kabel YmvK in die je uit laat komen in je wandcontactdoos in het bureau :?
Ik heb nog nooit iets met elektra gedaan, is voor mij niet zo vanzelf sprekend :P

quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 12:06 schreef Lucky_Strike het volgende:
Gaaf ontwerp zeg!

Ik zou die open vakken ter hoogte van een ordner maken. En je pc kan wel erg warm worden in een afgesloten kastje, vooral in de zomer kan dat een probleem zijn.

Vergeet ook geen plekje voor nietmachine, perforator, etc. Misschien ergens een paar laatjes ter hoogte van een perforator maken?
Thnx.. ja de ordnermappen worden ook de maatgevende factor, spullen als nietmachine e.d. komen gewoon in de la. Hoeven niet in het zicht, gebruik ze vrij weinig.

Nu met inbouw, misschien wordt dit te rommelig in het voorste paneel.. weet het nog net zo niet :P





pi_156238526
Ik denk dat als er een en ander in de vakken staat, de speakers nauwelijks nog opvallen. Je kunt ook voor witte speakerfronts gaan natuurlijk.
Spoilers!
  Moderator zondag 20 september 2015 @ 12:14:58 #57
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_156238584
quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 12:10 schreef Thrilled het volgende:
Ik heb nog nooit iets met elektra gedaan, is voor mij niet zo vanzelf sprekend :P
Of je maakt een mooi stukje wandgoot onderlangs het bureau, waar je alle data aansluitingen en wandcontactdozen in plaatst ? Van Legrand/Van Geel of Stago o.i.d.

pi_156238935
quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 12:14 schreef Vonkenboer het volgende:

[..]

Of je maakt een mooi stukje wandgoot onderlangs het bureau, waar je alle data aansluitingen en wandcontactdozen in plaatst ? Van Legrand/Van Geel of Stago o.i.d.

[ afbeelding ]
Reken niet te krap met stopcontacten. Wij hebben voor 2 pc's en randapparatuur 18 stopcontacten geinstalleerd. Daar hebben we nu nog 4 van vrij...
pi_156254184
quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 12:12 schreef Lucky_Strike het volgende:
Ik denk dat als er een en ander in de vakken staat, de speakers nauwelijks nog opvallen. Je kunt ook voor witte speakerfronts gaan natuurlijk.
Zat ik ook aan te denken, maar wellicht dat zwart juist leuker 'breekt' met het vele wit.. Als het te druk wordt toch maar wit doen inderdaad..

quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 12:14 schreef Vonkenboer het volgende:

[..]

Of je maakt een mooi stukje wandgoot onderlangs het bureau, waar je alle data aansluitingen en wandcontactdozen in plaatst ? Van Legrand/Van Geel of Stago o.i.d.

[ afbeelding ]
Dit vind ik persoonlijk iets te industrieel c.q. werk/kantoorsfeer hebben. Het is zeker functioneel, maar denk niet dat ik hier voor ga :P

quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 12:35 schreef Angelfrouk het volgende:

[..]

Reken niet te krap met stopcontacten. Wij hebben voor 2 pc's en randapparatuur 18 stopcontacten geinstalleerd. Daar hebben we nu nog 4 van vrij...
Komt goed, heb mn huidige setup al een tijdje staan en heb genoeg stekkerdozen :9
  Moderator zondag 27 september 2015 @ 11:15:32 #60
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_156417489
quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 21:25 schreef Thrilled het volgende:
Dit vind ik persoonlijk iets te industrieel c.q. werk/kantoorsfeer hebben. Het is zeker functioneel, maar denk niet dat ik hier voor ga :P
Of je moet gaan kijken naar een spanningsrail die je verdiept in je bureau kunt maken.
Daar kun je vervolgens dan weer wandcontactdozen op klikken op de plek waar je ze hebben wilt :)

http://www.vitasel-shop.n(...)mrail/mainline-rail/
http://www.mainlinepower.com/countries/nl/
  Knikkerking zondag 27 september 2015 @ 11:20:14 #61
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_156417567
Wow, gave ideeën voor je computerkamer zeg _O_ _O_

Krijg er meteen zin van om hier ook 't e.e.a. te gaan veranderen :P

Ben zéér benieuwd naar het eindresultaat!! Veel succes ^O^
pi_156428904
zondag 27 september 2015 11:15 schreef Vonkenboer het volgende:[/b]

[..]

Of je moet gaan kijken naar een spanningsrail die je verdiept in je bureau kunt maken.
Daar kun je vervolgens dan weer wandcontactdozen op klikken op de plek waar je ze hebben wilt :)

http://www.vitasel-shop.n(...)mrail/mainline-rail/
http://www.mainlinepower.com/countries/nl/
[/quote]

Hm vind ik ook weer net iets te opvallend.. ben er nog niet uit in ieder geval :P

quote:
0s.gif Op [quote]0s.gif [b]Op zondag 27 september 2015 11:20 schreef Atmoz het volgende:
Wow, gave ideeën voor je computerkamer zeg _O_ _O_

Krijg er meteen zin van om hier ook 't e.e.a. te gaan veranderen :P

Ben zéér benieuwd naar het eindresultaat!! Veel succes ^O^
Thnx, ik ook :P

..

Vandaag weer even wezen spieken, de tunnelbekisting hebben ze om een of andere reden verplaatst naar halverwege het blok en zijn ze daar gestart met storten.. vreemd dat ze de eerste huizen hebben overgeslagen, maar de bekisting staat nu in ieder geval bij ons huis.. Ziet er al aardig groot uit vind ik, maar vind het vreemd dat de wand vrij dun lijkt tussen de buren onderling.. Ik dacht dat tegenwoordig alles contactloze spouwmuren moest zijn, maar blijkbaar niet?

Anyway, blij dat de begane grond al redelijk veilig is tegen regen :P

Ook de fundering van de bergingen ligt er al, het schiet lekker op :9

pi_156429171
Tussen de muren van je buren zijn de muren toch altijd contactloos? Tenminste bij ons zijn het twee muren naast elkaar tussen de buren. Lijkt me anders nogal gehorig.
pi_156429582
Onze huizen staan ook los van elkaar inderdaad. Fundering zit wel aan elkaar vast. Dus verwacht bij jullie wel hetzelfde. Is tegenwoordig wel normaal :)
I solemnly swear i'm up to no good
  zondag 27 september 2015 @ 20:07:15 #65
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_156430392
Nou bij ons hebben ze het op exact dezelfde manier als bij Thrilled gedaan.
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_156437682
Beetje zitten googelen, maar blijkbaar als je maar genoeg massa (250 / 300 mm) hebt, schijn je vrijwel geen last te hebben van geluid van je buren.. Lets hope so..

SPOILER: Verder nog wat sfeerbeelden van de bouw voor straks in het boekje
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
:9
pi_156442365
Wellicht maken ze ze ook eerder contactloos bij bouw met betonblokken dan bij bouw met prefab?
  maandag 28 september 2015 @ 11:02:20 #68
132767 lipje
zeg maar nee, krijg je er twee
pi_156444498
quote:
0s.gif Op maandag 28 september 2015 07:53 schreef Snoepje5 het volgende:
Wellicht maken ze ze ook eerder contactloos bij bouw met betonblokken dan bij bouw met prefab?
dit is gietbouw. Daar wordt nooit gebruik gemaakt van contactloos bouwen. Gewoon de muren en vloeren dik genoeg maken.
Overigens hoor je het boren en hameren van de buren 3 tot 4 huizen verder nog wel. }:|

[ Bericht 13% gewijzigd door lipje op 28-09-2015 12:18:37 ]
Return of the Unox-muts
Bezitter van een burgerbak Voorheen Alfist
verrekte koekwaus :')
Pappa van Aafke en Onno
pi_156505484
Bizar, vandaag weer wezen kijken en de volgende verdieping staat er gewoon al op :{



Had niet de goeie camera mee, dus dan maar met de mobiel :P Lekker tempo!
pi_156508725
quote:
1s.gif Op maandag 28 september 2015 11:02 schreef lipje het volgende:

[..]

dit is gietbouw. Daar wordt nooit gebruik gemaakt van contactloos bouwen. Gewoon de muren en vloeren dik genoeg maken.
Overigens hoor je het boren en hameren van de buren 3 tot 4 huizen verder nog wel. }:|
Oh ja dat is idd weer anders.
I solemnly swear i'm up to no good
  Moderator woensdag 30 september 2015 @ 21:55:44 #71
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_156509034
quote:
0s.gif Op woensdag 30 september 2015 20:27 schreef Thrilled het volgende:
Bizar, vandaag weer wezen kijken en de volgende verdieping staat er gewoon al op :{

[ afbeelding ]

Had niet de goeie camera mee, dus dan maar met de mobiel :P Lekker tempo!
Bij systeembouw kan het inderdaad heel hard gaan :)
  donderdag 1 oktober 2015 @ 07:36:31 #72
132767 lipje
zeg maar nee, krijg je er twee
pi_156516443
quote:
0s.gif Op woensdag 30 september 2015 21:55 schreef Vonkenboer het volgende:

[..]

Bij systeembouw kan het inderdaad heel hard gaan :)
een verdieping per 2 dagen (per 4 huizen zo te zien)
Return of the Unox-muts
Bezitter van een burgerbak Voorheen Alfist
verrekte koekwaus :')
Pappa van Aafke en Onno
  donderdag 1 oktober 2015 @ 20:13:11 #73
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_156529933
Niks :{ aan lijkt me. Lekker snel bouwen des te eerder kan je er in!
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_156541838
quote:
1s.gif Op donderdag 1 oktober 2015 20:13 schreef laziness het volgende:
Niks :{ aan lijkt me. Lekker snel bouwen des te eerder kan je er in!
niks aan?
  vrijdag 2 oktober 2015 @ 06:57:44 #75
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_156541868
Jij plaatst een :{ omdat er een verdieping op zit. Ik vind er niks :{ (meh interpreteer ik die) aan. Juist positief nieuws.
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_156544061
Ziet er tof uit! Waar maak je die renders mee?

Het (nieuwbouw) huurhuis waar we nu wonen is ook door BAM gebouwd met betonnen muren. Er is bijna geen contact geluid. Alleen lage tonen zijn hoorbaar, zoals mijn stereo installatie of de buurman die gewichten op de grond gooit :+ .

Ik denk dat hij :{ meer bedoelde als verbaasd :P .
pi_156566940
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 oktober 2015 06:57 schreef laziness het volgende:
Jij plaatst een :{ omdat er een verdieping op zit. Ik vind er niks :{ (meh interpreteer ik die) aan. Juist positief nieuws.
Oh zo! :P Nee ik bedoelde hem meer als 'verbazing-smiley', dat ze zo snel gaan zeg maar.. Uiteraard vinden wij het positief :D

quote:
0s.gif Op vrijdag 2 oktober 2015 10:34 schreef P4tje het volgende:
Ziet er tof uit! Waar maak je die renders mee?

Het (nieuwbouw) huurhuis waar we nu wonen is ook door BAM gebouwd met betonnen muren. Er is bijna geen contact geluid. Alleen lage tonen zijn hoorbaar, zoals mijn stereo installatie of de buurman die gewichten op de grond gooit :+ .

Ik denk dat hij :{ meer bedoelde als verbaasd :P .
Ik modelleer het huis an sich in Autodesk Revit, omdat je daar snel en precies de wanden, vloeren en wandopeningen kan maken.. Vervolgens exporteer ik het modelletje naar 3D Studio Max en knal ik daar alle 'fijnere' objecten er in zoals kozijnen, meubilair, accessoires et cetera :P Ik render 'm met een Vray plugin.

..

En de verbazing gaat vrolijk verder :P Gisteravond wilde we even met de goeie camera terug om wat foto's te maken.. toen zaten de puntjes er ook al op! Ze gaan als een tierelier :D

  zaterdag 3 oktober 2015 @ 09:51:16 #78
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_156566978
Dat gieten ging bij ons ook zo snel. En dat is leuk want elke keer als je komt zie je zoveel vooruitgang *O*
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_156567017
quote:
1s.gif Op zaterdag 3 oktober 2015 09:51 schreef laziness het volgende:
Dat gieten ging bij ons ook zo snel. En dat is leuk want elke keer als je komt zie je zoveel vooruitgang *O*
De facturen vliegen daarentegen dan ook wel snel om je oren :P Er zit twee dagen tussen 1e vloer gereed en 2e vloer gereed :')
pi_156567210
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 oktober 2015 09:55 schreef Thrilled het volgende:

[..]

De facturen vliegen daarentegen dan ook wel snel om je oren :P Er zit twee dagen tussen 1e vloer gereed en 2e vloer gereed :')
Da's wel lekker cashen dan..

Bij ons zie ik ze al aan het metselen terwijl het dak er nog niet op zit. (fase 1 dan, niet onze woning).

pi_156567346
quote:
1s.gif Op zaterdag 3 oktober 2015 10:14 schreef Snoepje5 het volgende:

[..]

Da's wel lekker cashen dan..

Bij ons zie ik ze al aan het metselen terwijl het dak er nog niet op zit. (fase 1 dan, niet onze woning).

[ afbeelding ]
Gebeurde bij ons ook best grappig
I solemnly swear i'm up to no good
pi_156567447
Best leuk om te zien hoe verschillende bouwers er verschillende methoden op na houden. Bij ons project deden ze eerst per blok een verdieping. Een andere bouwer naast ons zette het casco per huis neer. Een straat verder deden ze de muren metselen met kalkzandsteen blokken. Het goieten heb ik hier nog niet gezien. Ik denk dat het te kleinschalig is hier.
pi_156567521
Ja, er zijn dus legio redenen om het op manier A, B of C te doen en voor elke bouwer kan dat weer wat anders zijn.. Houdt het wel een beetje gevarieerd ;)
  zaterdag 3 oktober 2015 @ 11:13:03 #84
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_156567720
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 oktober 2015 09:55 schreef Thrilled het volgende:

[..]

De facturen vliegen daarentegen dan ook wel snel om je oren :P Er zit twee dagen tussen 1e vloer gereed en 2e vloer gereed :')
Ik weet niet hoe het bij jullie is opgebouwd maar de eerste 4 had ik in no time betaald.
Ondanks al waterdicht kwam terrmijn 5 pas ruim na de bouwvak dus we hebben 3 maanden hetzelfde bedrag betaald aan rente. Dat was erg prettig!
Termijn 6 en 7 en restant meerwerk is 2 dagen voor oplevering.
Ik denk dat we qua kosten daardoor niet mogen klagen. Ik heb veel rente uitgespaard door hun manier van factureren en dat kan weer in de inrichting ^O^
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_156579215
Je computer bureau wordt echt netjes als het ook echt zo word uitgewerkt! :9~
En gaat lekker rap met de bouw zo!
Maar de muren zijn inderdaad maar dunnetjes zo met de buren, ben benieuwd of ze daar nog iets voor plaatsen. En zo niet zal het allemaal wel goed doorgerekend zijn dat je geen last van de buren hebt en visa versa.
pi_156587168
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 oktober 2015 21:22 schreef Tijgerbroodje het volgende:
Je computer bureau wordt echt netjes als het ook echt zo word uitgewerkt! :9~
En gaat lekker rap met de bouw zo!
Maar de muren zijn inderdaad maar dunnetjes zo met de buren, ben benieuwd of ze daar nog iets voor plaatsen. En zo niet zal het allemaal wel goed doorgerekend zijn dat je geen last van de buren hebt en visa versa.
Ja ik had het ook op mn werk even nagevraagd en die zeggen dat het redelijk standaard is om het zo te doen, normale geluiden hoor je nooit, maar als ze gaan boren wel.. Wel moet je blijkbaar goed opletten op de aansluiting met de gevel. Ze hebben daar nu een sponning voor meegenomen, maar dat is een groot risico voor geluidslekken als het niet netjes wordt afgewerkt.
  Moderator zondag 4 oktober 2015 @ 10:44:48 #87
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_156588126
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 oktober 2015 09:45 schreef Thrilled het volgende:

[..]

Oh zo! :P Nee ik bedoelde hem meer als 'verbazing-smiley', dat ze zo snel gaan zeg maar.. Uiteraard vinden wij het positief :D

[..]

Ik modelleer het huis an sich in Autodesk Revit, omdat je daar snel en precies de wanden, vloeren en wandopeningen kan maken.. Vervolgens exporteer ik het modelletje naar 3D Studio Max en knal ik daar alle 'fijnere' objecten er in zoals kozijnen, meubilair, accessoires et cetera :P Ik render 'm met een Vray plugin.

..

En de verbazing gaat vrolijk verder :P Gisteravond wilde we even met de goeie camera terug om wat foto's te maken.. toen zaten de puntjes er ook al op! Ze gaan als een tierelier :D

[ afbeelding ]
Systeembouw kan inderdaad heel hard gaan :) ^O^
pi_156622336
verkeerde topic :o
pi_156706340
Wat leuk om met je mee te kunnen kijken Thrilled! Het gaat al super hard!
pi_156711957
quote:
0s.gif Op maandag 5 oktober 2015 18:22 schreef Snoepje5 het volgende:
verkeerde topic :o
kssst ksst! ;)

quote:
0s.gif Op [quote]0s.gif [b]Op vrijdag 9 oktober 2015 09:57 schreef Peacefulll het volgende:
Wat leuk om met je mee te kunnen kijken Thrilled! Het gaat al super hard!
Thnx, gaat zeker hard! Eergisteren kregen we de factuur voor het gereedkomen van binnenspouwbladen begane grond en vandaag voor binnenspouwbladen eerste verdieping.. ons huis is al bijna wind/waterdicht, voordeur en ramen zit er al in :o ! Van het weekend weer even kijken en foto's maken!
pi_156738647
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 oktober 2015 15:46 schreef Thrilled het volgende:

[..]

kssst ksst! ;)

[..]

Thnx, gaat zeker hard! Eergisteren kregen we de factuur voor het gereedkomen van binnenspouwbladen begane grond en vandaag voor binnenspouwbladen eerste verdieping.. ons huis is al bijna wind/waterdicht, voordeur en ramen zit er al in :o ! Van het weekend weer even kijken en foto's maken!
Wat leuk! Toevallig gisteren wezen kijken, wellicht wordt je me over buurman.

pi_156754790
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 18:55 schreef stilbu het volgende:

[..]

Wat leuk! Toevallig gisteren wezen kijken, wellicht wordt je me over buurman.

[ afbeelding ]
Grappig! Wij zijn ook gisteren wezen kijken, maar aan het weer te zien waren wij iets vroeger dan jij :P

Jullie hebben dus een huis in het blok erachter? Verbaast mij echt dat er zoveel verschil zit in de twee blokken qua snelheid, had ik niet verwacht. Komen jullie recht tegenover ons? :P



Dit was vanaf de achterzijde vorige week, 2 oktober:

pi_156755336
Schiet goed op daar. Gaat binnenin ook alles zo snel? :P
pi_156757744
quote:
1s.gif Op zondag 11 oktober 2015 12:31 schreef Snoepje5 het volgende:
Schiet goed op daar. Gaat binnenin ook alles zo snel? :P
ik durf het niet te zeggen eerlijk gezegd :P Laten we het hopen.. we zitten al over de helft met het aantal gefactureerde termijnen.. nog 4 te gaan :9
pi_156763499
quote:
Het zijn twee blokken van in totaal 27 woningen, waarvan wij een tussenwoning hebben gekocht met een voortuin op het zuiden, waar ruimte is voor zowel een zithoek als een auto. De achtertuin ligt op het noorden en ligt aan het water(tje) wat de twee rijen woningen uit elkaar houdt. De stijl van de woningen noemen ze ‘tuinwoningen’, al heb ik niet echt een idee wat er nou typerend is voor deze stijl. Wellicht dat het meer te maken heeft met de grote voor- en achtertuinen bij de woningen.
Dit type ken ik als tuinkamerwoning. Het betekent dat de woonkamer aan de achterkant ligt en de gehele tuingevel beslaat. Dus geen gang die doorloopt in de keuken met daarnaast een doorzonkamer of een entree en een Z- of U-kamer. In ruil daarvoor geen woonkamerdeel aan de straat kant, wat dan meestal met de open keuken gecompenseerd wordt.

Toen het model gangbaar werd, was het bezwaar dat er dan minder sociale controle was doordat je vanuit de woonkamer niet een blik op straat werpen kan. Huisvrouwen konden de wijk niet meer in het oog houden.
  zondag 11 oktober 2015 @ 18:17:21 #96
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_156763606
Tuingericht wonen is dat en dat hebben wij ook en het wordt niet omschreven als tuinwoning.
Het is maar een naampje dat men er aan geeft om het interessant te maken bij de verkoop.
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_156763772
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 11:58 schreef Thrilled het volgende:

[..]

Grappig! Wij zijn ook gisteren wezen kijken, maar aan het weer te zien waren wij iets vroeger dan jij :P

Jullie hebben dus een huis in het blok erachter? Verbaast mij echt dat er zoveel verschil zit in de twee blokken qua snelheid, had ik niet verwacht. Komen jullie recht tegenover ons? :P
Zaterdagmiddag was ik er inderdaad. Gaat echt supersnel, helaas onze kant iets minder, maar ach.. Wij komen op nummer 4 (536) als je onze straat in komt rijden, of dat recht tegenover je is weet ik niet, hoop dat ze snel klaar zijn.

Overigens heb ik de term "Tuinwoning" nog nooit horen vallen bij dit project. Wij hebben als 1 van de weinige geen uitbouw genomen om binnen de NHG grenzen te blijven, hopelijk krijgen we daar geen spijt van, zag er klein uit zo op het eerste gezicht.
pi_156776318
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 18:25 schreef stilbu het volgende:

[..]

Overigens heb ik de term "Tuinwoning" nog nooit horen vallen bij dit project. Wij hebben als 1 van de weinige geen uitbouw genomen om binnen de NHG grenzen te blijven, hopelijk krijgen we daar geen spijt van, zag er klein uit zo op het eerste gezicht.
Uit ervaring weet ik dat het tijdens de bouw allemaal vrij klein lijkt. Zeker als de muren nog betongrijs zijn. Misschien dat dit je wat gerust stelt. Uiteindelijk heb je denk ik toch op basis van maten op een tekening een beslissing genomen. Die maten veranderen niet :-)
  maandag 12 oktober 2015 @ 09:37:29 #99
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_156776373
Precies, de fundering oogde bij ons ook mini.
Veel mensen in onze wijk doen ook mee aan de uitbouw gekte terwijl de basis echt een prima formaat is.
Wij hebben het ook niet gedaan want bizarre prijzen en we wilden de tuin er niet voor opgeven.
Ik heb er geen spijt van ook nu het af is.
Wij hebben andere meerwerk opties gekozen waar onze buren ivm de uitbouw kosten geen geld voor hadden bijvoorbeeld.
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_156782032
quote:
1s.gif Op maandag 12 oktober 2015 09:37 schreef laziness het volgende:
Precies, de fundering oogde bij ons ook mini.
Veel mensen in onze wijk doen ook mee aan de uitbouw gekte terwijl de basis echt een prima formaat is.
Wij hebben het ook niet gedaan want bizarre prijzen en we wilden de tuin er niet voor opgeven.
Ik heb er geen spijt van ook nu het af is.
Wij hebben andere meerwerk opties gekozen waar onze buren ivm de uitbouw kosten geen geld voor hadden bijvoorbeeld.
Haha ja ik had bij de fundering ook zo iets van oookkaaaayyyy....

Maar als het er eenmaal staat enzo oogt dat toch heel anders.

-------------------------

Wat gaat dat snel op deze manier bouwen zeg.
I solemnly swear i'm up to no good
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')